Raadsfilm. ProvincienieuWs De satisfactie. In heé verslag van de lezing van Mr. van Hattum over de satisfactie van Goes, is een fout geslopen, die we hier gaarne herstellen. De ontzetting van Goes op 20 en 21 October 1572 ging niet uit van de be legerde Goesenaars, nog minder was het een deel der bezetting, dat een omtrek kende beweging maakte via het verdron ken land en de Staatschen in den rug aanviel. Het plan tot ontzetting was gerijpt bij Christophel Moindragon, die -op aan wijzing van zijn hopman Dirk BLoemaert, vanuit Brabant dien tocht ondernam over het verdronken land en bij Krabbendijke Zuid-Beveland betrad. Den volgenden morgen 21 October, viel hij de belegeraars met zoo groot succes aan. De heer Van Hattum die ons op deze verkeerde voorstelling attent maakte, schrijft verder nog: „Tevens maak ik van deze gelegenheid gebruik mede te deelen, d'at ik door een misverstand een groot verzuim gepleegd heib, dat ik gaarne bij dezen wil her stellen. Er zijn woorden van hulde over en weer gesproken, doch de man, zondier wiens zeldzamen ijver en allesomvattende werkkracht, de tentoonstelling zeiier niet zoo'n grpot succes geworden zou zijn, is niet met name genoemd. Hier breng ik openlijk mijn grooten dank en hulde aan den heer Adr. Tol lenaar, den niet genoeg te waardeuren secretaris van het tentoonstellingscomité". Zeeuwsche Week-ends. Onlangs meiddien we, Bat hier ter stede een gezelschap journalisten van Hollamd- sche bladen verwacht werd, dat uitge- noodigd was om de schoonheid van Goes en omgeving en van Zeeland be ieeren kennen. Dit bezoek heeft thans plaats gehad. Zaterdag en Zondag toefden m onze stad tien collega's, die een trip over het eiland maakten, d|e historische tentoonstelling en andere bezienswaardig heden in oogenschouw namen en gasten waren van den heer L. Verwer, eigenaar van hotel de „Korenbeurs". In hun bladen geven de journalisten thans hun indrukken van stad en Land weer, die algemeen gunstig zijn. Zooals we verwachtten, wordt den lezers aan geraden de schoonheid van Zeeland te gaan zien. Een tocht naar Zeeland wordt ai zeer gemakkelijk gemaakt door de medewer king van V.V.V., die couponboekjes aA f20,-L- uitgeeft voor het navolgende pro gramma. Eerste dag. Vertrek uit Rotterdam met de boot „Telegraaf" om 7 uur van het Antwerp sche Hoofd (Prins Hendrik kade). Vertrek Dordrecht: Hooikade pl.iji. 8 uur. Aankomst Wemelcliinge pl.m. 12.30 uur. Vertrek met trein der Zuid- Bevelaïïdsche Lokaaispoor naar Goes. Lunch Hotel Korenbeurs te Goes. Be zichtiging Oorlogsmuseum van den heer Wilton van Reede, enz. Diner Hotel Ko renbeurs. Logies en ontbijt Hotel Ko- renbeur$. Tweede dag. 's Morgens. Rondrit langs de Ceintuurbaan van den Zuid-Bevelamd- schen Spoorweg, 's Middags met trein van 11.54 uur naar Middelburg. Met aotu- bus der N.V. Stoomtram Walcheren naar Domburg. Lunch in Badhotel aldaar. Wan deling door Domburg. Terug naar Mid delburg. Diner Grand Hotel Verseput. Vertrek naar Holland met den ffiein van 7 uur uit Middelburg. jHet programma is, zooals men ziet, Veelzijdig; maar toch niet overladen. In twee dagen krijgt men een zeer goeden indruk van de twee voornaamste Zeeuw sche eilanden. Voor een tocht als deze worden door de V.V.V. couponboekjes tegen twintig gulden verkocht. Daarbij is dan alles inbegrepen: logies, diners, brein- en auto tochten. Men kan de reis naar verkiezing verlengen. De boekjes zijn neet aan een bepaalden tijd gebonden. Ook is het mo gelijk met den trein heen te gaan en met de boot terug. Voor hen, die be zwaar hebben tegen reizen op Zondag, is de gelegenheid geschapen om het uil stapje midden in de week te maken. ,Hot „Vad." voegt hieraan toe: iJWij kunnen op grond van eigen er varing dezen tocht aanbevelenDe za kenman vergieet in een week-end-tnp ais deze zijn zorgen, en ieder geniet van de kleurenpracht van het landschap en de costuums. Ecu N.T.K.C.-er zou den trip kunnen combineeren met een kamp^ op een van de zeven terreinen, die in Zee land voor hem open liggen. Iemand, die lid is van de Nooit Meer Oorlog Fede ratie kan zijn belangstelling concemtree- ren op het oorlogsmuseum van den heer Wilton van Reede, welks deur steeds openstaat om bezoekers te ontvangen. De verzameling loont de moeite dub bel en dwars. Padvinders, die al sedert jan-en de Zeeuwsche, eilanden voor hun kampen opzochten, zullen van Rotter dam uit eerst een prettigjen en mooien boottocht hebben. Wij la telg .verdere combinaties aan onze lezers oven*, zwijgen over de vele mooie auto- en fietstochten, die van Goes en Middelburg uit te maken zijn, en raden ieder, die iets meer van onze scho'one aan de baren ontrukte Zeeuwsche e:lan den weten wil: Maakt eenpiaai dezen trip mee, u zult er geen spijt van hebben enhet sppedig nog eens doen!". Geslaagd. De navolgende leerlingen van de open bare school voor U. L. O. alhier, slaag den te Breda voor het M. U. L. O.- döploma B: G. Zweedijk te 's Heer Hendrikskinderen, D. Kloet te Wol phaartsdijk, K. Dogge te Kruiningen en voor het diploma A: F. v. d. Stolpe te Kloetimge, J. De ij te Wilbelminadorp B. v. Berk te Goes, N. de Buck te Goes en B. Ross te Goes. D. Kloet slaagde ook voor het toela ten gs-examen van de 2-jarige cursus tot opleiding van stuurlieden aan de M. A, de Ruyterschool te Vlissiaigen. Mej. G. M. Abeleven alhier, slaagde te Rotterdam voor het examen nuttige handwerken. Bij het op 21 en 22 Juni j.l. gehou den examen, ter verkrijging van het prak tijk-diploma Boekhouden, afgenomen van wege de Federatie van Handels- en Kan toorbedienden vereenigiin gen in Nederland „Mercurius", slaagde onze stadgenoot de heer Piet de Munck. De historische tentoonstelling. De feestelijkheden, ter geiegonhe:d van de tentoonstelling op touw gezet, zijn zoo talrijk dat van een uitvoerige bespreking der verschillende attracties, concerten en uitvoeringen niets kan komen. We zullen het dus bij een korte vermelding laten. Maandagavond concer teert (de „Hosa na" in het Schuttershof voor een dankbaar publiek, terwijl na afloop van hei concert in de Schouwburgzaal de tumboiuwfiim vertoond werd, die welwillend was afge staan door de Ned.-Amerikaansche Ka mer van Koophandel. Gisteren voerde een gezelschap uit Wolphaartsdijk het tooneelspel „Uit het boerenleven" op. Voor dit typische too- neelwerkje van den heer J. A. Koert, waarover we destijds na de première in Wolphaartsdijk uit weidden, bestond veel belangstelling. Ook uit de omliggende dor pen waren velen opgekomen. Met een hartelijk applaus zijn de uitvoerenden voor hun kranige vertolking bedankt. Mej. Bie ten en de heer J. A. Koert hadden voor een alleraardigst decors gezorgd. Na de uitvoering bleven dè aanwezigen, ondanks de hitte, tot een laat uur aan den dans offeren. Hedenmiddag werd op de Schengc- weide aan den Poldersche weg de jaar- lijksche ringrijderij van V.V.V. gehou den, waaraan Bevelanders in nationaal costuums iin tilbury's en te paard deel namen. Voor de jeugd was een vlieger wedstrijd georganiseerd. Hedenavond te 8 uur word ui in het Schuttershof de prijzen uitgereikt. „Euterpe" uit Heiinkenszand zal tevens in den tuin een concert geven. Aanbesteding. Zaterdagmiddag is door het Bestuur der Woningbouwver. „Nieuw Goes" te Goes aanbesteed het bouwen van een dubbel woonhuis in Bouwplan III. Inge schreven werd door: M. F. Gceddemondt te Goes f8560; J. de Kok te Goes f 9000C. Dronkers te Goes f 8888 Z. de Priester te 's Heer Arendskerke f8460; Fa. W. J. van de Weert en Zn. te Goes f8796; J. de Jonge Mzn. te Biezelinge f7717; Fa. J. M. J. Schrij ver en Zn. te Goes f8995; P. F. Voet en P. F. de Waal te Hontenisse f8300. Veemarkt. Ter markt van Dinsdag j.l. waren aangevoerd: 145 biggen. Over de agenda zullen we het ditmaal slechts heel even hebben. Ze bracht net veel raaks, en het eernige belangrijke punt, betreffende het aanstellen van lcerkrach- krachten aan openbare en bijzondere scho len, werd na een korte gedachten wisse ling nog aangehouden. Omdat de betrek kelijke stukken te iaat verschenen waren en vermoed werd' dat den tengevolge de schoolbesturen niet in de gelegenheid wa ren geweest de kwestie in studie te ne men. Wethouder van Bommel van Vloten voerde steekhoudende excuses aan voor deze raadsvergadering, die zoo snel op de stukken volgde. We gelooven hem gaarne. Alleen: het is niet voor het eerst t uit den raad klachten rijzen over een late verschijning van de raadsstukken! Moge deze klacht thans voor het laatst vernomen zijn. De agenda zullen we dus in deze film laten gaan. Liever willen we het opname apparaat eens richten op de rondvraag. Op de rondvraag in het algemeen. Hoe onbenullig dit maatschappelijk ver schijnsel ook is. Iedere vergadering kent twee soorten sprekers. Tien eerste: de vergadering-spre ker, de kwieke en beslagene, de betoo- ger, de man, die iets weet of meent te wetenten tweede: de rondvraag-spreker, dat is degeen, die zout op het vogelen staartje strooit, de man die in een lange rede sneuvelt, de poseur die met de kruimpjes van het vernuft voor de menigte verschijnt en zegt: „Hoe vindt je ze". Een onvervalscht rondvraag-spreker (we kennen er allen om of meer onder de kennissen, nietwaar?) zwijgt bij de be langrijkste kwesties gedurende de verga dering als een visch, hij is schijndood. Eerst als de rondvraag ter tafel iis, leeft hij op, grabbelt in zijn herinnering (hoe wel dit een truc-beweging is) en dept het geval op, dat de wereld gaat hervormen. „Het" geval. „Zijn" geval, geïnspireerd door vriend en buur, in wier oogen de rondvraag-man het godje is of de sukkel, die men naar verkiezing schijn baar gewichtige, in den grond onmozeie dingen kan laten verkondigen. De rond vraag-man heeft vijanden bij bosjes, ge stoken in liet gewaad der belangstellend^ vriendschap. Zij zijn liet, die iedere ge legenheid te baat nemen om in bun uit stekende vermomming op de rondvraag- imbeciel toe te -springen en hem de „ge vallen" in te fluisteren. Vooral de in richtingen waar men op Zaterdagavonden gewoon is kinnen en 'hoofden le f atsoe .eèïen zijn ware broeinesten van samenzweerders. Daar toch wordt geliefhebberd in vcree.ii- gings- en stedelijke politiek, wordt tus schen scheerkwast en mes dé rondvraag man aan het „geval" geholpen, dat bijna altijd een onsterfelijke belachelijkhejd, zeer zeker het stempel van onbenulligheid, ten gevolge heeft. Er is een tijd geweest dat de rondvraag sukkel voor vol werd aangezien, doch zoo langzamerhand kwam men achter zijn eigenlijke kwaliteiten en zijn bedoelingen. Vandaar dat vele vereenagin.gein voor goed met de rondvraag hebben afgeddaan, van daar ook dat er voorzitters van gemeente raden zijn, die haar uit hun boekje hebben geschrapt. In den Goeschen raad is men jammer genoeg zoover nog niet, al weet iedereen al heel goed wat voor visch dè rondvraag- kuip inhoudt. Men lette maar eens op dè glimlachjes om de monden, zoodra do rondvraag uitbreekt. De voorzit.er van de gisteren gehouden raadsvergadering bleek een zeer goed hulpmiddel te heb'een om de roindvragelingen hun onbelangrijkheid te doen inzien, n.l. dè humor. Bijna reeds voordat het gewaagde den boezem van den vrager verlaten had, klonk de altijd gelijk luidende verzekering,,B. en W. zullen het gaarne in overweging mennen". Geen eaikele der vragers reageerde op deze ver makelijke nonchalante behandel mg, waar uit volkomen bleek dat het niemand om den inhoud van de waag te doen was ge weest. Men had zichzelf gehoord. Dat was voldoendè. We zijn verwonderd dat de rondvraag in 'het jaar 1927 in een college ais de Goesche raad nog zijn domme en onbenul lige rol kan vervullen. U niet? Gceakoope trein. Woensdag 3 Augustus, zal er een goed- koope trein loopen van de stations aan de lijn VLissmgenRoozendaa'L naar Rot terdam en Den Haag en terug. Aan het uitstapje is verbonden een boottocht door de Rotterdamsche havens met een der sa- lonbooten van de reederij „h op Smit Co' De Aardenburgsche raadskwestie. De raad der gemeente Aardenburg ver gaderde Maandagavond, o.a. tot het on derzoeken der geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden. De commissie van onderzoek, bestaan de uit de heeren Blondeei, Lanmoye en Reepmaker, bracht het volgende adv.es uit „De Commissie bevindt de geloofsbrie ven in orde. De meerderheid ziet geen bezwaren tot toelating der leden. De min derheid brengt naar voren, dat bij de verkiezing de voorschriften, vervat in de artikelen 65, 86 en 87 der Kieswet, niet alle zijn in acht genomen en mem dus tot ongeldigheid der verkiezing moet con- cludeeren". Naar aanleiding hiervan deed de voor zitter het voorstel de door het Hoofd stembureau tot leden van den raad be noemde candidatcn niet toe te laten, een en ander aam de hand van de overweging, dat verschillende bepalingen der Kieswet niet letterlijk uitgevoerd zijn. Na uitvoerige discussies mam de raad met 43 stemmen het besluit de nieuw benoemde raadsleden toe te laten. Provinciale Staten. In de Maandagmiddag géhoudien open bare vergadering van de Prov. Sta'.em van Zeeland werd een verzoek om sub sidie van de comm. ingesteld- door dè Kon. academie van wetenschappen voor stich ting van een bureau voor onderzoek in zake dialecten als zijnde omgezegeld ter zijde gelegd. Enkele adressen over niet op het wegenplan geplaatste wegen wer den bij het desbetreffende punt der agenda gevoegd. Door de Vrijz. Dem. fractie werden een drietal moties ingediend. Ten eerste om aaln de Staten Gene raal een adres te zenden, waarin op het behoud van de veramtwooirdelijkheids- plicht van Ged. Staten ingevolge art. 163 der Prov. wet bij de wijziging dier wet wordt aangedrongen. Deze motie zal nader worden be handeld. Ten tweede een motie, waarin wordt aangedrongen op de instelling cener com missie bestaande uit personen, die in goe- nerlei betrekking tot de Prov. Zeeuw sche Electriciteitsmaatschappij (P. Z. E. M.) staan, aan welker uitspraak geschil len tusschen ambtenaren en arbeiders in dienst der P. Z. E. M. en d:n Raad van Bestuur lei" eindbeslissing zuilen wor den voorgedragen. Deze motie werd bij het agenda-punt inzake de P. Z. E. M. gevoegd. Ten derde een motie, waarin op imstel- lcmg van een provinciale verkeer scommis- sie wordt aangedrongen, die tot taak heeft de middelen tot verbetering te overwegen in het onderling verkeer tusschen de diee- len der provincie en met overig Neder land. Deze motie zal bij de begrooting voor 1928 worden behandeld. Na eernige discussie werd het voorstel van Ged. Staten tot wijziging van het algemeen reglement voor de polders of waterschappen, waardoor ook buitenpol ders over andere buitenpolders hun water zullen kunnen loozien, aangenomen zJh.s. zulks nadat met 28 tegen 10 stemmen verworpen was een voorstel van den heer de Jonge (c.-h.) om daarin neer te schrij ven dat dit ook geldt voor water dat door over strooming in den polder komt. Men meende dat dit toch de bedoeling eeds is. ZJh.s. werden daarna aangenomen een aanvulling van het reglement voor de ca'a- miteuze pokiers of waterschappen, waar door pensioenirege-ingen niet alleen gelden voor do ambtenaren, maar ook voor hun weduwen. Verder een grensregeling tus schen den Eendracht en dien nieuwen Flellegatpolder; en wijzigingen in de bij zondere reglementen van den Ser Lippens en van tien Stoppeldijk-polder. Hierna kwam aan de orde het voor stel tot verhooging van de subsidis aan de R.K. handelsdagschool te Hulst voor 1927 tot 150/0 der gewone uitgaven ver minderd met 10 ü/'o der netto-uilgaven en tot een maximum van f 4020, Het voorstel tot schrapping van de 10% aftrek wordt aangenomen met 22 tegen 17 stemmen en het geheele voorstel met 26 tegen 13 stemmen. Aangenomen wordt het voorstel om f 50,per jaar le geven voor eiken be hoef tigen blinde uit Zeeland, die in een gesticht wordt verpleegd. De electriciteit. Nog kwam in deze vergadering aan de orde de mededèeling van Ged. Stalen over den stand der electrificatis en het voorstel om f 500.000,crediet te ver kenen aan de P. Z. E. M. voor over name van plaatselijke netten in Zeeuws dh- Vla anderen. De heer Welleman zegt dat ten eer ste naar voren komt de kwestie der ge meentelijke garantie, waarbij Ged. Star ten te soepel ziouden zijn, o.a. door uit schakelen van Zierikzee. Dit wordt een gevaarlijke weg. Spr. vraagt of dit alles kan zonder schade voor de P. Z. E. M., ook het wijzigen der overeenkomst, waar door de gemeenten alleen rein e der te korten zullen betalen. In Zeeuwsch Vlaan deren zijn groote verliezen geleden volgens een nog overgelegde berekening bij behoorlijke afschrijving reeds f 325.000 en hoe zal het nu in de middengroep gaan, waar de helft der ingezetenen van gas is voorzien. Spr. komt dan tot de gas fabrieken-kwestie. De fabrieken durven de concurrentie niet aan en er dient een belangengemeenschap te komen tusschen gas en electriciteit. Zijn de onderhande lingen met Goes afgesprongen? Bij over name der gasfabrieken moet men de boek waarde met een redelijk bedrag vermin deren. Door een nieuwe garantiebepaling moet men de moeilijkheden ondervangen. Bij overname van de nietten in Zeeuw sdh Vlaanderen zou spr. rekening willen hou den met de rente van den dag, maar door bet overnemen gaat de band tusschen de P. Z. E. M. en de gemeenten te loor. Spr. wil de netten stuk voor stuk over nemen, gehoord telkens de Prov. Staten. De exploitatie-rekening geeft geen juist beeld van den toestand. De P. Z. E. M. moet niet loven cn bieden, maar zeggen zooveel is mij het net waard en geven of niet. Spr. bepleit evenals in de af dee lingen de aanstelling van een technisch adviseur en bespreekt de rechtspositie van het personeel der P. Z. E. M., aandrin gende op ontheffing der rechteloosheid. In de vergadering der Z. L. M. riep Mr. Dieleman in zijn jaarrede de boeren toe niet kortzichtig te zijn inzake hun ar beiders, spr. roept dit Ged. Staten toe. Het antwoord van Ged. Staten op heit algemeen verslag geeft de V. D. geen aanleiding de betreffende motie terug te nemen. De heer Overhoff moet tot zijn spijt critiek laten hooren en refereert zich ten deele aan de woorden van den heer Wel leman; spr. wijst er op, dat de heer Diele man goede verwachtingen had over Z. Vlaanderen, maar daarvan is hoogstens 25% verwezenlijkt. Er werd eerst een winst van f25.000 becijferd, maar nu blijkt dat er groote verliezen zijn. Er is reeds in Zeeuwsch Vlaanderen gestoken wat eerst voor bijna de geheele provincie genoeg werd genoemd en nu komt o.a. nog cle overname der Centrale te Neu zen. Intusschen zuilen de S.D.A.P.'ers niet tegen het voorstel stemmen, als er nog een technisch adviseur wordt aange steld, die ook economisch onderlegd is. Voor Be Midden- en Noord groep schiet men weinig op en er zijn nog steeds de zelfde bezwaren van gemeentelijke garan tie en M.A.B.E.G-i-falbrieken. Voor de najaarszitting vraagt spr. definitieve voor stellen voor de Middengroep of erkenning dat men met kan electrificieeren, en dan een gemeente als Goes vrijlaten hetzelf te doen. Na 5 jaar is men met de P. N. E. M. nog niet overeenstemming geko men. Zoo noodig moet de P. Z. E. M. zelve te Zierikzee stroom leveren, men maakt de menschen nu maar ongeduldig. De heer v. d. Wart zegt dat men na 2 jaar nog niet veel verder is, wat moet naast Goes met Ierseke en Wemeidinge gebeuren. Ook spr. hoopt, dat nu de laatste pogingen voor de Beveianden zul len worden gedaan, anders moet men het principe besluit van 1917 intrekken. Ais Zieirikzee niet mededoet, zal men voor de andere gemeenten hoogere prijzen krij gen. Spr. is pessimist ten opzichte van de Noord- en Middengroep en hij wil juiste gegevens, voor hij voor de f 500.000, stemt. Kan men het Prov. bedrijf net beter opheffen en overdoen aan de be trokken gemeenten. Ter behartiging van de rechtspositie der ambtenaren zou o.a. goed zijn de benoeming van een paar com missarissen, die op de hoogte zijn van de belangen der arbeiders. De heer Van 't Hof meent dat er betere balansen moeten zijn, nu maakt men zich schuldig aan zelfmisleiding, en hij ver trouwt, dat Ged. Staten iets zullen doen voor de rechtspositie der ambtenaren. Zoo noodig moet men ten opzichte van de P.Z.E.M. van koers veranderen. De heer Onderdijk is liet met het nu eindelijk ontvangen overzicht der afschrij vingen en verliezen niet eens e.i zegt dat de eerste niet kloppen met de voorwaar den voor een rijksconcessie. Met de f 500.000 is men er nog lang niet, voor alle netten, behalve Neuzen, dat zelf een halve ton zal kosten, wordt f850.000 geraamd. Spr. heeft berekend dat reeds f 622.361,72 is verloren. Een technisch adviseur is drin gend noodig, waar in den raad van advies ook geen deskundige zitten. Hierna werd de vergadering te 6 uur verdaagd tot Dinsdagmorgen 10 uur. (Wordt vervolgd). Biezelinge. Tot buitengewoon opzich ter bij den rijkswaterstaat ter standplaats Arnhem is met ingang van 1 Augustus benoemd dè heer C. Zuildweg alhier. Borssele. In de vergadering van in gelanden van den Van Citlerspolder werd de volgende aanbeveLing voor dijkgraaf van dien polder opgemaakt: 1. ,J. de Winter te Nieuwdorp; 2. J. van de Vel de te Borssele; 3. J. L. Richel te Bors sele. Eilewoutsdijk. Zondag en Maandag is het hier feest geweest ter gelegenheid van het bezoek van den toekomstigen am bachtsheer Ir. F. W. D. C. A. van Hat tum en zijne bruid Mej. H. A. van Loe- nen, die zich te Beverwijk in ondertrouw hadden begeven. Zondag werd het feest ingezet met een kerkdienst, die geleid werd door Ds. Bins uit Dordrecht. Het bruidspaar en familie werd namens de aanwezigen geluk gewemsebt. Medege deeld werd dat dè familie van Hattum aan de kerk een lichtkroon "had geschon ken. Maandagmiddag was er reünie in den tuin van de familie, waar burgemeester Eijken Sluijters het bruidspaar gehik- wenschte en namens de inwoners van Eile woutsdijk geschenken aanbood. Hierna werd een schietwedstrijd ge houden, terwijl te 4 uur de schoolkinde ren onthaald werden. Later brachten de beide plaatselijke zangveieenigingen een serenade. De feesten werden besloten met een rondgang door het dorp achter het muziekkorps uit Nisse en met een vuur werk. Heinkenszand. In de vergadering der aandeelhouders voor ide nieuwe geplaatste weegbruggen te Heinkenszand, werden tot bestuursleden gekozen de heeren H. v. Iwaarde, J. v. Hekke, A. Martens, B. v. d. Dries, M. Dieleman, J. die Jonge en C. Nijsse Gz. De eerste drie leden wa ren reeds bestuurslidvan de nu op te heffen weegbrug De Verwachting van 's H Arendskerke. De keer J. v. d. Dries, secretaris-pen ningmeester dier weegbrug werd in deze betrekking bij de nieuwe weegbruggen gehandhaafd'. Kapelle. De gemeenteraad kwam Maan dagmiddag in vergadering bijeen. Afwezig d© beer H. P. Gansejnan.

Goessche Courant | 1927 | | pagina 2