Gemengd NieuWs. Allerlei. men in ontvangst namen. Wij vertrokken om 10 uur uit Bagdad en arriveerden om 4 uur in Aleppo. Indien wij geen verder oponthoud ondervinden, komen wij Zaterdag om 4 uur in Amsterdam aan, Alles wel aan boord. De heer Van Lear Black heeft het volgende aan de K L M. geseind Uw telegram heb ik ontvangen bij ons korte oponthoud in Bagdad hedenmorgen. Het zal mij zeer aangenaam zijn naar Amsterdam te komen. De vliegtuigbe stuurders deelden mij mede, dat zij rekenen dat de aankomst op Zaterdag zal ge schieden. Zij zullen probeeren zooveel mogelijk op den gestelden tijd van 4 uur aan te komen. Zij zullen u nog van tevoren het uur van aankomst seinen. Ik heb een prachtige vlucht gehad. Wij genieten allen een uitstekende ge zondheid en verheugen ons, de menschen der K. L. M. terug te zien. Paspoorten. Tot nu toe werd toegelaten, dat op het paspoort, dat alleen geldend was voor het gezinshoofd, na voldoening van het ver schuldigde zegelrecht, ook de echtgenoote en de kinderen werden bijgeschreven. Nu de prijzen der paspoorten verlaagd zijn meent de minister van buitenlandsche zaken dat deze praktijk welke niet op de wet steunt, niet langer mag worden toegelaten. Aan de betrokken diensten is, naar de Haagsche redacteur van „de Maasbode» meldt, vanwege den minister een schrijven gezonden, dat bijschrijving van echtgenoote en kinderen op den pas van den man voor taan verboden is en dat in het vervolg een nieuwe pas (gezinspas) dient te worden aangevraagd De Indonesische studenten Uit het rapport van de commissie van deskundigen inzake de in beslaggenomen papieren en documenten bij inlaudsche studenten te Den Haag en Leiden, dat aan de justitie verzonden is, is nog ge bleken, dat voor de Kommintern de ver houding (tusschen Moskou en Indië be handeld werd, o.a door den uit Ned.-Indië geëxterneerden communist Semaoen, die officiëel agent van Moskou voor Aziatische zaken is. Voorts zou geblekfn zijn, dat sinds eenigen tijd de leiding der Partij Komrnu nist India (communistische partij in Indië). welke door de regeeringsmaatregelen in Indië sterk in haar werk belemmerd wordt, overgedragen is aan de vereeniging Per- timpoenan Indonesia in Nederland, bij de leiders waarvan de huiszoeking heeft plaats gehad In »erband met een en ander is dan ook door politie en justitie een onder zoek ingesteld te Parijs, waar de zetel is van de Liga tegen Koloniale Onder drukking De voorzitter van de P. I,. Mo hammed Hatta, is onlangs gekozen tot lid der executieve van genoemden Liga. Wat betreft het bericht, dat in het dos sier zich voor enkele bekende personen in Nederland compromitteerende papieren zou den bevinden, wordt vernomen dat inder daad verschillende personen hun adhaesie schriftelijk hebben betuigd met de Per- timpoenan Indonesia. In verband met het justitieele onder zoek, dat in deze omvangrijke zaak veel tijd vordert, kunnen nog geen officieeie mededeelingen gedaan worden. Diphtherie. De diphtherie breidt zich in Beilen thans weer snel uit Reeds in het begin van dit jaar zijn kort na elkaar vier kinderen aan deze ziekte bezweken. Om dat de patiëntjes bijna zonder uitzondering leerlingen waren van de o.l. school alhier, is toen aan die school een bacteriologisch keelonderzoek ingesteld, en als gevolg daarvan zijn eenige leerlingen die bacillen dragers bleken te zijn, geruimen tijd van school geweerd Uit de feiten is gebleken, dat die maatregel goed is geweest; ge stadig namen sindsdien de diphtherie— gevallen af, toen plotseling, de laatste week, de ziekte weer een verkeerde wen ding genomen heeft. In weinige dagen tijds zijn zes niéuwe gevallen vastgesteld waaronder reeds een geval met doode- lijken afloop. Het gemeentebestuur heeft nu besloten de bestrijding krachtig ter hand te nemen. Bij een lezing over het nut van de inenting tegen diphtherie te Beilen in April van dit jaar door dr. Bekenkamp, den inspecteur van de volksgezondheid te Groningen, gehouden, had de burgemeester al toegezegd, de gelegenheid voor koste- looze inenting van schoolgaande kinderen te zullen openstellen, maar tot nu toe was deze maatregel niet ten uitvoer ge bracht. Hiertoe zal nu de gelegenheid worden geboden. Aan de ouders der leer lingen van de ol. school en de beide bijzondere scholen is vanwege het ge meentebestuur een circulaire gezonden, waarin de inenting warm wordt aanbe volen. De inënting zal bij afwezigheid van dr. Bekenkamp geschieden door diens collega dr. Doyer te Hilversum, met assistentie van de plaatselijke geneesheeren. Zigeunervrouwen. Te Groningen kreeg een sigarenwinkel bezoek van twee vrouwen, echte Zigeuner typen met donkere oogen, zwarte, haren en bruine gelaatskleur In lang niet on berispelijk Nederlandsch verklaarden zij een doos sigaretten te willen koopen. De juffrouw, die hen hielp, had gelukkig reeds vaker een dergelijk bezoek gehad en was daardoor op haar hoede. Zij legde een doosje op de toonbank en vroeg of zij dat wenschten te hebben Het ant woord was ontkennend De juffrouw nam daarop het doosje weg en iegde hierv< or een ander in de plaats. Ook dit wenschten zij niet te koopen en vaag wijzend in den uitgebreiden sigarettenvoorraad zeiden zij //dikt moeten wij hebben". Hetzelfde spelletje herhaalde zich een 10 tal keeren. doch daar de bedienende dame er steeds voor zorgde, dat zij slechts één doosje op de toonbank had, gingen zij er ten slotte toe over een doos te accepteeren Zij be taalden met een biljet van f 10. Onder het geld dat zij terug ontvingen bevonden zich o.m. drie rijksdaalders Onmiddellijk legde een van hen de ban den op het geld en zeide, dat zij voor deze rijksdaalders guldens wensehte te ontvangen. Terecht kregen zij tot antwoord, dat hierin toch geen verschil bestond. De vrouwen hielden echter vol en tenslotte nam daarop de bedienende dame de drie rijksdaalders onder de handen van de vrouw weg en legde hiervoor in de plaats 7 guldens met twee kwartjes. Zooals te verwachten viel, waren zij met een der gelijke handelwijze niet tevreden Zij probeerden het daarom nog eens. Deze guldens wenschten zij niet te accepteeren n daarvoor in de plaats verlangden zij guldens, waarop het borstbeeld van de koningin met loshangend haar. Dat werd hun, zooals te begrijpen was, geweigerd en tevens werd hun te kennen gegeven, dat zij zoo spoedig mogelijk moesten vertrekken. Daarop werden zij brutaal en probeer den zelfs mei hun handen bij de toon banklade te komen. Gelukkig verschenen daarop nog een tweetal dames, die op het lawaai van de bovenverdieping naar beneden kwamen waarna de gevaarlijke klanten afdropen zonder dat zij met hun listige praktijken succes hadden gehad De Rijksklinieken te Utrecht. Het Tweede Kamerlid, mej. Groene- weg, heeft den minister van onderwijs de volgende vragen gesteld Kan en wil de iniuister mededeelen of het waar is: a. dat, tegen het advies van den betrokken leeraar in, kraamvrouwen, die voor rekening van het Rijk of van de gemeente Utrecht, gedwongen worden in de Rijksklinieken te Utrecht, gedwongen worden arbeid te verrichtendat herhaal delijk aan het personeel bij die klinieken bedorven spijzen zijn voorgezetdat pa tiënten en verpleegden vaak in haar nacht rust worden gestoord door het geblaf van houden, die zich op het terrein der kli nieken bevinden Is het den minister bekend, dat er bij het verplegend personeel ernstige grieven bestaan o.m. omtrent plaatsing bij de op leiding voor kraamverpleging, ongelijke salarieering van gelijkbevoegden voor ge lijke werkzaamheden, het niet op tijd uit betalen van vacantiegelden, het niet ver- leenen van op reglementaire wijze aange vraagd ontslag, het bestaan van waak- diensten (nachtarbeid) gedurende een ononderbroken tijdperk van 3 maanden, dagdiensten van 's morgens halfacht tot 's avonds halftien en Zondagsdiensten van 's morgens 8 'uur tot 's avonds halftien Is het waar, dat verpleegsters, die het eigen haar kort geknipt hebben, verplicht worden tot het met elk begrip van rein heid strijdend dragen van een knot valsch haar Is de minister bereid, zoo spoedig mo. gelijk maatregelen te treffen om een einde te maken aan alle gerechtvaardigde grie ven van patiënten en personeel Smokkelen van vee. Ofschoon de nachten nog zeer kort zijn, is de smokkelarij in ree en paarden uit Gelderland naar Bruisen uit ons land weer in vollen gang. De Duitsche kommiezen zijn hierop bedacht, er gaat geen nacht voorbij of er worden koeien en paarden in beslag genomen. Deze worden dan later na keuring tegen Hinken prijs verkocht, waarbij vele kooplustigen komen opdagen. In de buurt van Buurlo en Borken hebben de kommiezen met deze veevangst goed succeseen van hen heeft in korten tijd 57 stuks vee in beslag genomen. Een onbetrouwbare notaris. In verband met het verzoek van den waarnemenden hoofdcommissaris te Gro ningen om aanhouding van notaris H. S., die sinds Maandag voortvluchtig is, ver nemen wij, dat de administratie van het notariaat geheel in de war moet zijn, zoodat onmogelijk kan worden opgegeven of zelfs kan worden benaderd, hoe groot de tekorten zijn. Aangenomen mag wor den, dat het een zeer groot bedrag is. In een brief aan zijn familie gaf de heer S. te kennen, zich van het leven te willen berooven. Dit was aanleiding,'dat de justitie in de zaak werd gemengd. De verslagenheid onder velen, waaronder zeer veel kleine luiden, die hun zaken aan dezen notaris hadden toevertrouwd, is zeer groot. Voor zoover bekend, zijn voor namelijk particulieren getroffen. Bekend is verder dat de heer S op zeer grooten voet leefde. Het notariaat bracht naar schatting ongeveer f 30.000 h f 40 000 per jaar op. Tegende Belgische plakkers Dezer dagen heeft in Noord-Brabant de commissaris der Koningin de volgende missive tot de burgemeester der grens gemeenten gericht „Gelijk bekend is, is het reeds enkele malen voorgekomen, dat in Nederlandsche gemeenten biljei ten werden verspreid of aangeplakt, welker inhoud op de verhou ding tusschen Nederland en België slechts een ongunstigen invloed kan hebben Of schoon de Nederlandsche regeering niet heeft nagelaten de Belgische regeering daarop te wijzen, behoeft hel geen betoog, dat het in de eerste plaats ligt op den weg der betrokken Nederlandsche autori teiten om tegen herhaling te waken. Op verzoek van den min van Binnenl. Zaken en Landbouw, die ter zake overleg heeft gepleegd met zijn ambtgenoot van Buiten! Zaken, heb ik de eer u namens hem uit te noodigen, er vooral toe mede te werken, dat ongewenschte handelingen als bovenbedoeld naar mogelijkheid wor den tegengegaan". De aardbeving in Palestina De Engelsche minister van koloniën heeft van den waarnemenden hoogeu com missaris van Palestina rapport ontvangen over de jongste aardbeving. Het aantal dooden bedraagt 200, het aantal ernstig gewonden 356, het aantal lichigewonden 375, terwijl ruw geschat 100U huizen ernstig zijn beschadigd. Op vele plaatsen zijn deskundige onderzoekingen nog niet geëindigd. De wegen hebben weinig ge leden. De telegraaf- en telefoonverbin dingen werden verbroken. De meeste slacht offers en de grootste schade werden ver oorzaakt te Lydda, Nabloed en Ramlek. In Transjordanië bedraagt het aantal doo den 86, het aantal gewonden 102. De waar nemende hooge commissaris heefl een steunfonds geopend. Hij meldt dat uitste kend werk is verricht door de ambtenaren, de politie en vrijwilligers, die een onnoo dige paniek en onnoodig lijden in de voornaamste centra der verwoeste gebieden voorkwamen. De bezoldiging van bieven- gaarster. Te Salisbury stond deze week een brie- vengaarster terecht wegens het verduiste ren van p st. 11 uit de kas van de post over een tijdvak van elf maanden- Zij had de betrekking meer dan vijfjaar bekleed en verklaarde dat zij onschuldig was. Het postkantoor werd in haar huisje gehouden en zij maakte geen scheiding tusschen haar eigen geld en de kas. Toen de in specteur de kas kwam nazien, had zij niet genoeg geld om het tekort aan te zuiveren en haar aanbod om dit alsnog te doen, werd afgeslagen, Zij werd geschorst en het kantoor gesloten Bij de behande ling van de zaak bleek dat zij dertien shillings zeven stuivers (dus iets meer dan acht gulden) in de week verdiende en met Kerstmis een „gratificatie van acht tien stuivers kreeg. De rechter veroordeelde de vrouw enkel voorwaardelijk. De criminaliteit derjeugd. De gangbare meening dat in Duitsch- laud als gevolg van oorlog en inflatie der misdadigheid der jeugd sterk is toege nomen vindt geen bevestiging in de Cri mineele statistiek, die thans over 1925 verschenen is. Wel is het juist dat in de eerste jaren na den oorlog en vooral in den inflatietijd een onrustbarende ver meerdering van het aantal misdrijven, gepleegd door personen beneden de 18 jaar, viel waar te nemen, doch dadelijk na de stabilisatie is er verbetering inge treden en thans is het cijfer zelfs lager dan in 1913. In het laatste jaar voor den oorlog zijn er 54,170 vonnissen tegen jongelui beneden 18 jaar gewezen, in 1925 slechts 24,771. Een jaar tevoren 1924 was het cijfer nog 43,276. De vermindering bedroeg dus in één jaar 42,8 pet. In 1921 is het cijfer der ver oordeelingen het hoogst geweest80,431 Hieruit volgt dat de oeconomische crisis, die toen op 't ergst was het sterkst op de jeugd heeft ingewerkt. Zeer opmerkelijk is verder de sterke afneming van zware misdrijven, door personen beneden de 18 jaar begaan. In 1913 kwamen van de 110 moorden, in het rijk gepleegd, 18 op rekening van jongelui, in 1921 van 243 moorden 20, in 1924 van 193 moorden 14. Van mis drijven tegen de zeden was in 1913 het cijfer 1011, in 1921 673, in 1924 808. Een zonderlinge keuken meid. Een meneer en een mevrouw te Parijs hadden een nieuw keukenmeisje gekregen: een juweel Ze kookte uitstekend en was ook zeer genegen eenig huiswerk te ver richten. Maandagavond was echter het diner minder smakelijk uitgevallen, de saus, waarin de kreeft was toebereid smaakte erg bitter. Na tafel drong het keukenmeisje bijzonder sterk er op aan, dat meneer en mevrouw koffie zouden drinken Waarvoor beiden bedankten en naar bed gingen, 's Nachts werd mevropw dood-ziek wakker; meneer snurkte als een os, bepaald heel veel erger dan in gewone nachten en tevens hoorde mevrouw een ougewoon geluid in de voorkamer. Ziek als zij was ging zij toch kijken en zij vond er het voortreffelijke keuken meisje, dat gemakkelijk een uitvlucht vond om haar ongewone aanwezigheid op dat uur in dit vertrek te verklaren. Toen meneer en mevrouw den volgen den ochtend op stonden, héél katterig allebei, waren zij wel verbaasd, dat het juweel zich niet vertoonde en gekker was, dat ook de slaapkamer der dienstbode leeg was. Alras bleek, dat meneer en mevrouw bestolen waren en niet zoo'n heel klein beetje ook, want er bleek voor meer dan twintigduizend frank aan zilver en linnen te zijn verdwenen. En de saus van de kreeft, die wat bitter was geweest, bleek een flinke dosis van een niet onge vaarlijk verdoovingsmiddel te bevatten, Een onderzoek heeft aan het licht ge bracht, dal het juweel van een dienst meisje vrijwel den geheelen dag van het kreeften-diner met een taxi bezig was geweest te verhuizen, d.w z. de bezittin gen van meneer en mevrouw in herhaalde taxi-ritjes naar een totdusver nog onbe kend adres over te brengen. Een triestig diner. De Amerikaansche bladen bevatten een verbijsterend verhaal. Een zekere Paul Evander verliet 28 jaar geleden zijn vrouw en drie kinderen te Seattle, in den staat Washington, om naar Klondike te trekken om daar goud te delven. Hij was oorspronkelijk van plan daar slechts enkele weken te verblijven, doch deze weken groeiden tot maanden, en de maanden tot jaren, zonder dat Evander succes had. Toen hij op het punt stond het delven op te geven en weer te vertrekken, stiet hij op een rijken goudader, die hem een groot vermogen bezorgde. Hij trok naar het naaste tele graafkantoor en zond zijn vrouw en kin deren bericht van het het heugelijk nieuws „Wij zijn eindelijk rijk Over twee maan den kom ik thuis." Evander hield woord, doch toen hij te Seattle aankwam, vond hij zijn huis ledig, terwijl niemand in de omgeving de familie Evander bleek te kennen. Evander begon daarop het land af te reizen op zoek naar zijn familie. Toen hij te Birmingham, in Alabama, belandde, op den verjaardag van zijn ver trek van Seattle naar Klondike. Hij trad daar ter stede een groot hotel binnen en bestelde een diner voor vijf personen, voor hemzelf en de vier ledige stoelen voor zijn vrouw en zijn drie kinderen. Sedert heeft Evander elk jaar op den zelfden dag in hetzelfde hotel met zijn vrouw en kinderen in den geest aan een diner aangezeten. Maandag j.l. heeft hij voor den zooveelsten keer het triestige diner besteld in een afzonderlijk eetzaaltje. Twee kellners stonden gereed om hem te bedienen. Toen Evander, een schraal, lang, grijzend man binnenkwam, gaf hij last „Laat het diner opdienen. De kellner vroeg „Voor één persoon Evander autwoordde kort„Voor vijf". Gang na gang werd daarop binnengedragen, en na ieder gerecht werden de onaangeroerde gerechten weder afgenomen door de ver wonderde kellners. De „groote" zusters en broers. in Amerika heeft men een aardige me thode gevonden om den reclasseeringsar- beid bij kinderen te bevorderen. Aan vrij willige krachten vertrouwt men daar het toezicht op verwaarloosde kinderen toe, die in aanraking zijn gekomen met kinderen rechtbanken en vereenigingen tot kinder bescherming. De vrouwen en de meisjes, die zich voor dit werk beschikbaar stellen, worden „big sister" genoemd, omdat zij de rol van groote" moederlijke zuster voor het jonge kind vervullen. Aan ieder wordt de verzorging van slechts één kind opgedragen, teneinde het opvoedende werk goed tot zijn recht te doen komen. De „groote" zuster moet trach ten volkomen het vertrouwen te winnen van haar pupil en zoo mogelijk dat van httgeheele gezin, zoodat ze beschouwd wordt als een lid van het gezin, aan wie alles om trent het kind en het gezin wordt mede gedeeld. 't Spreekt vanzelf dat alles van den kant van de zuster naast groote toewijding, ook psychologisch inzicht en tact eiseht, en dikwijls een groote hoeveelheid energie en geduld. Want daardoor is het mogelijk, der gelijke kinderen en met deze soms een geheele familie, voor zedelijken ondergang te behoeden. Naast de „big sister» werken ook nog „big brothers", die belast worden met het houden van toezicht op jonge knapen. Bij voorkeur worden die kinderen toegewezen welke nog geen strafbaar feit hebben ge pleegd, maar die door het milieu, waarin zij leven, of door karakteraanleg kans loo- ■pen, den verkeerden weg op te gaan, Dat de preventieve arbeid van deze men schen van groote beteekenis is, bewijst het feit, dat slechts één procent van de onder toezicht gestelde kinderen nadien met rot kinderrechter in aanmerking is geweest. Het aantal „big sisters" en „brothers" inde Vereenigde Ssatenvan Noord-Amerika en Canada bedraagt ongeveer 50 000. Dank zij het werken van deze opofferende men schen, wordt veel misdadigheid van kin deren en jeudige personen voorkomen. Tolstoi over de vrouw. Men weet, dat Tolstoi een eigen opinie over „de vrouw» had. Nog in November 1899 schreef hij als zeventigjarige in zijn dagboek: "In zeventig jaar tijd is mijn meening over de vrouw steeds minder ge worden en zij zal nog wel minder worden." „Voor ik sterf zoo zeide hij zal ik nog even gauw zeggen wat ik van haar denk, en dan trek ik mij zoo gauw moge lijk terug, uit bangheid». Nu is Tolstoi's dagboek van 1900 tot 1904 gepubliceerd en al is daarin niet zijn „eindafrekening», boven bedoeld er zijn toch ook vele van dezelfde gedachten in. Men hoore: Cherchez la femme maar er is niets te zoeken, ledereen weet, dat alle ongeluk of vrijwel alle ongeluk komt door de vrouw. Er zijn planten, waarvan de bloe men giftig zijn, doch de vrucht onscha delijk. Dat is de vrouw. Zoolang zij zich geeft aan het moederschap, is zij goed. Dat moesten zij blijven doen. Vrouwen hebben wel verstand. Doch dat is dan voor hen een stuk speelgoed, een ornament. Dat bes uurt niet haar leven. Terwijl het verstand van een man hem in al zijn handeüugen leidt. Slechts de echtgenoot kent zijn vrouw Hij alleen kijkt ach er de schermen Daar om zeide Lessing, dal alle echtgenooten zeggen: „Er is maar één slechte vrouw en die heb ik getrouwd.» Zij spelen zoo mooi comedie voor de rest der wereld dat haar ware natuur niet gekend wordt speciaal als zij jong is.» Het is de „wijze» Tolstoi, die dit al les zegt. Of hij gelijk heeft? WATERGETIJEN VOOR WEMELDINGE. Amsterdamsche tijd. Dagen. Hoogwater Laagwater Vrm. Nam Vrm. Nam. 33 Juli 9.43 10.05 3.09 3.41 24 10.54 11.23 4.16 4.57 25 0.18 5.31 6.08 26 0.45 1.22 6.39 7.12 27 1.49 2.20 7.35 8.04 28 2.43 8.10 8.28 8.52 29 3.31 3.55 9.07 9.34 VEILINGSVEREENIGING ZUID-BEVELAND TE GOES. Groote veiling vaal 20 Juli 1927. Zwarte bessen 133, Rood© bessen 124,30 a f 24,80. Aardappelen 13, alles per 100 K.G. Kleine veiling. Kruisbessen f 8, Zwarte bessen 135,70, Afwijkende zwarte bessen f29,10, Roode bessen f 16 a f26, Witte bessen f 13, Vroege oranje pruimen f28 a f29, Made lemen f23, Kersen: Suikerkoeken f 17 a f38, Zoete Morellen f 11 a f 19, To maten f 14 a f 19, Doperwten f 22, Wa- genaarsboonen f 40 a f 47, Aardappelen f3 a f6, alles per 100 K.G., Groene savoije kool f 5,40 per 100 stuks. Groote veiling van 21 JuE 1927. Zwarte bessen f34, Roode bessen f24.60 a f25,80, beide per 100 K.G. Kleine veiling. Zwarte bessen f35,40, Afwijkende zwarte bessen f 22,20, Roode bessen f 16 a f25, Afwijkende roode bessen f9 a f 13, Witte bessen f 1 5a f 17, Kruisbes sen f7 a f 10, Frambozen f 17 a f31, Afwijkende frambozen f 1 a f 10, Prui men: Vroege oranje pruimen f25 a f31, Okkelanen f29, Engelsche Krozen f25 a f 26, Afval pruimen f2 a f8, Kersen Klerken f20 a f37, Eierkrieken f 19 a f24, Zwarte Blance f 18 a f22, Zwarte Vleeschkersen f 18 a f22, Zoete Mo rellen f 18 a f21, Zure Morellen f39 B f43, Uitschot kersen f5 a f 14, Peren: Zomerlouwtjes f5 a f 12, Oomskinderen f 10 a f28, Westfriesperen f 14, Janbaas peren f 15, Afval peren f5 a f 10, Ap pels Madeleinen f 14 a f 32, Afval ap pels f5 a f8, Aardbeien f 13 a f 25, Doperwten f20, Groene Boontjes f42 a f 49, Aardappelen (groote) f3 a f6, Aardappelen (poters) f2 a f4, alles per 100 K.G., Bloemkool f7 a f22, Roode kool f 8 a f 12, Meloenen f 30, Perziken f 4 a f 14, Komkommers f4 a f7, alles pee 100 stuks. ii I

Goessche Courant | 1927 | | pagina bijlage 3