ker-Uoop Magazijn „SIFO", P. A. DE L1GHY, Inmaak Brandewijn. Binnenland Gemengd NieuWs. Mantels, Japonnen, Jurken en Heeren- en Jongens-costuums. ODES. A. D. BLANKER, het verkeer zulks vordert: A. C. te Goet flOof 10 d. 1 Met een rijwiel de linkerzijde van den weg houden: S. .S B. te Oudelande 13 bf 3 d.; J. V. te Goes 13 of 3 d. Ontslagen van rechtsvervolging: J. O, te Ierseke, verdacht van overtreding Paar- dernvet. Vrijgesproken: M. K. te Goes, verdacht van straatschenderij. Door P. L. te Ellewoulsdijk is booger beroep aangeteekend tegen bet voinm.s van bet Kantongerecht te Goes, waarbij hij is veroordeeld wegens met een motor rijtuig niet behoorlijk uitwijken naar rechts tot een© geldboete van 125 of 25 d., de ambtenaar van het O. M. teekende even eens tegen dit vonnis booger beroep aan. Veemarkt. Ter markt van gisteren waren aange voerd 4 loopvarkens en 82 biggen. tl et optreden der marechaus sees te Zundert. Op de vragen van den heer Drop be treffende hel doen instellen van een nader onderzoek naar het gebeurde in een hotel te Zundert en het publiceeren van de resultaten van dat onderzoek, heeft minis ter Donner geantwoord, dat het onderzoek met bijzondere zorg is geschied Het par ket te Breda had eenvoudig het onderzoek aan de militaire autoriteiten kunnen over laten, maar gezien juist, dat van een onderzoek door een deskundigen rechter commissaris te Breda het meest bevredi - geilde resultaat te wachten was, is, in overleg tnsschen het parkrt en deD audi teur-militair, waarin ook de procureur- generaal bij het gerechtshof te 's Her. togenboseh gekend is, besloten de zaak zóó op te zetten, dat de rechter-commis- saris liet onderzoek kon doen Yoor het instellen van een nader onder zoek acht de minister, ook na herhaalde kennisneming der stukken, geen reden aanwezig. Goede, ontvangst. Gisternacht, omstreeks 2 uur, surveil leerde de politieagent van de honden brigade tcluldhuizen in burgerkleeding met zijn politiehond op den Badhuisweg te cheveningen, toen hij voor zich uit zag gaan een als heer gekleed persoon, die een blijkbaar zwaar bepakte koffer torste De agent vond het geval nog al vreemd en om zijn nieuwsgierigheid te bevredigen knoopte hij een praatje aan met den drager van den koffer en vroeg dezen zoo terloops waarheen hij op dit naehteb ke uur met zijn zwaren vracht moest e aangesprokene vertelde hierop, dat een hem onbekend persoon hem ver zocht had, den koffer te brengen naar een perceel in een straat in den omtrek van het Hollandsche Spoorstation; wie daar woonde wist hij niet, maar hij ver» trouwde dat de zaak wel in orde zou komen De politieman had minder goed ver trouwen hij geloofde niet veel van 's mans verhaal en na zich bekend ie hebben gemaakt als politiedienaar verzocht bij den man mee ie gaan naar het eommis sariaat aan het Alexanderveld. Loopende tusschen den agent en diens hond, sleepte de aangehoudene den koffer naar het hoofdbureau van politie. Daar bleek dat men een goede vangst had gedaan, want de koffer bevatte een groote hoeveelheid tafelzilver en kosibare voorwerpen welke zooals spoedig ontdekt werd, afkomstig waren van een kort tevoren gepleegde inbraak in een huis aan den Tapijtweg, waarvan de bewoners Zondags j.l. naar het buitenland zijn vertrokken. De aangehoudene, de 24-jarige meubel maker M. v. d. B, in Den Haag woon achiig, is in bewaring gesteld De H o 11 a u d1 n d i ë-v lucht. De K.L.M. ontving van den heer A. H, G. Fokker uit Amerika het volgende telegram als gelukwensch na den geslaag den tocht AmsterdamBatavia: Hulde aan de K.LM, haar organisa tor en Directeur Plesman, haar medewer kers en finaneieele steunpilaren, voor de succesvolle eerste commercieele Holland ludiëvlucht. Laat Holland's energie en kapitaal de plaats veroveren in het we- reldluclitverkeer, welke onze voorvaderen hielden in de scheepvaart. Nederland en Tndië behoeven niet langer ver verwijderd te zijn van elkaar. Nederland alleen is te klein voor luchtverkeer en vliegtuigindu strie maar het kan en moet haar aandeel veroveren- in de wereldmarkt waar onbe grensde mogelijkheden braak liggen voor Hollandsche jeugd en ondernemingsgeest. Laat kortzichtige politiek en verdeeld heid de kansen niet bederven waar voort varendheid en samenwerking zooveel kun nen bereiken voor de Nederlaudsche naam, de welvaart en industrie. Conversatie gezocht. Eenigen tijd geleden heeft de grossier in bloemen C. W. den M, te's Graven hage, een advertentie in een van de Haagsche bladen geplaatst, waarin hij iemand vroeg, die genegen was, hein wat conversatie te verschaffen. Onder de inge komen brieven was er een van zekeren B. M. A. O, die zich mare.oni-officier noemde. Uien brief leek den heer M het best. Bij schreef O. terug; er ontstond eenige correspondentie en weldra verzocht de heer M O zich eens te komen voor stellen, l'e kennismaking viel bijzonder mee. O. bleek een gezellige causeur te zijn en was in de puntjes gekleed kortom de heer de M was blij, zoo'n geschikten vriend te hebben gevonden. Al spoedig bleef O. eens eten en na korten tijd werd hij tot huisvriend gepromoveerd. Maar toen kwam O. voor den dag met het droeve relaas van zijn financiën. De be trekking van marconi officier bleek niet zoo voordeelig te zijn De heer de M wilde zijn vriend graag helpen en bood aan, hem vertegenwoordiger van zijn zaak- te Botterdam le maken O., die te Bot terdam woonde, nam hel aanbod gretig aan, trad dadelijk in functie en bezocht tal van bloemenwinkels. Het gelukte hein al spoedig enkele belangrijke orders te plaatsen. Hij gaf den heer de M. de be stellingen op en deze voerde ze uit onder de conditie, dat hij na een maand zou kunnen dispoueeren. Maar toen kwam uit, dat O. hem voor was geweest, het geld had geïnd en het ten eigen bate had aangewend. Uit was het met de vriend, schap. De politie werd met het geval in kennis gesteld, deze hield O. aan en toen bleek, dat men met een bekenden flesschen trekker had te doen Proces-verbaal werd opgemaakt en daarna is O. overgeleverd aan de Haagsche politie, die hem zocht wegens een verduistering van f 250. O. is al heel wat keeren met de politie in aanraking geweest. Nog vrij kori ge leden heeft hij een aantal menschen op gelicht door voor te geven, dat hij een toeristenreis per auto (sic) naar Batavia zou organiseeren. Men moest een deel van de reispenningen vooruit storten en daarna boorde men naluurlijk nooit meer iets van deze merkwaardige reis. Prinses Juliana als studente. Het is begrijpelijk, dat er in acade miscke kringen en meer speciaal onder de studenien, ten dezen groote belangstel ling bestaat, een belangstelling, die des te grooter wordt naarmate de dag nadert, waarop prinses Jnliana in bet „Album Studiosorum" zal worden ingeschreven Reeds heeft er in verband met de komst van Juliana, dezer dagen in het acade miegebouw een vergadering plaats gehad van den nieuwen rector en den nieuwen secretaris van den academischen senaat met de praesides van de verschillende studenten-faculteiten. Naar wij ve.. nemen hadden deze besprekingen vooral ten doel maatregelen te beramen, opdat de prinses, wanneer zij de colleges bezoekt, dit zal kunnen doen op een wijze, als ware zij een gewoon meisjes-studente. Prinses Juliana, zoo werd ons van een zijde, die geacht mag worden hiervan volkomen op de hoogte te zijn, medegedeeld wenscht namelijk haar studiejaren te Leiden door te brengen, gelijk ieder ander meisjes studente en zich evenals deze geheel vrij te kunnen bewegen, zonder in het mid delpunt te staan van de publieke belang stelling. Ten einde dit zooveel mogelijk te kunnen bevorderen, zal de prinses dan ook te Katwijk en te Leiden incognito verblijven onder den naam van freule van Puren. Wij hebben reeds gemeld, dat Prinses Juliana als lid zal toetreden tot de ver eeniging voor Vrouwelijke Studenten, te beiden en zoo nu en dan ook het Ver- eenigiugslókaal in het Nutsgebouw te bezoeken. Wij vernemen in verband hier mede nog, dat de prinses Juliana den wensch heeft te kennen gegeven, mede te mogen werken aan de opvoering van een tooneelstukje, dat door de tooneelclub der V. V S. L zal worden opgevoerd. Tenslotte kunnen wij nog mededeelen, dat Frinses Juliana, behalve eenige col leges in de rechten, ook eenige colleges in de letteren zal volgen. Schaking. De vorige week lag in het Noordzee kanaal te IJ muiden het zeiljacht Helvetia. Tegen den avond werd het jacht door de oude sluis geschut om naar zee te vertrekken. De politie begaf zich echter aan boord, gaf last, dat het jacht aan den steiger in de Buitenhaven zou vast maken en haalde toen van boord een heer en een jong, minderjarig meisje, die naar het politiebureau werden gebracht. Wij vernemen thans, dat de politie tot de aanhouding overging, omdat zij meende met een geval van vrouwenhandel te doen te hebben. Nader is echter gebleken, dat het hier een schaking van een minder jarig meisje betrof. De aangehouden heer, G, van A. v. D., uit den Haag, had een 15-jarig meisje geschaakt, met wien hij vermoedelijk naar Engeland wilde over steken om daar met haar te trouwen [jijzelf is £2 jaar oud- Het meisje is aan haar ouders terug gegeven en de heer v, A. v. D. is ter beschikking van de justitie gesteld. Het zeiljacht ligt nog steeds in het Noordzee kanaal. De Belgische propaganda. Naar „de Morgen" verneemt, zijn naar aanleiding van de herhaalde nachtelijke grensoverschrijdingen door Belgische an- nexionisten, die in de Limburgsche en f'rabantsohe grensdorpen biljetten aanplak ken, de politietroepen langs de grens ver sterkt '/ij patouilleeren veel zoowel over dag als vooral ook des nachts, om even- lueele verdere plaklustige bezoekers uit België op een afstand te houden Een kapperszaak belegerd Maandagavond kwam een meisje in een kapperszaak aan de Kruisstraat te Bot terdam met het verlangen, de kunsten van Figaro op het gebied van bijpunlen en de ondulation Marcel aan zich te laten voltrekken De vrouwelijke kappers bediende wilde zich al aan liet werk zetten, toen haar bleek, dat het hoofd der bezoekster onrein was. Zij weigerde daarop het hoofd te bewerken, vertelde de reden van deze weigering aan de cliente die doodelijk ontsteld en ten zeerste verbolgen verdween om even la'er in liet gezelschap van haar vadt-r terug te komen. Deze vader drong den winkel binnen, op den voet gevolgd door zijn dochter, en samen hebben zij'het kapstertje,'dat nu op haar beurt zeer ontsteld raakte, de huid vol- gescholden. De patrones van het kapstertje wilde tusschenbeide kooien, maar toen kreeg ook zij de volle laag. Toen tenslotte de kapper zelf zich met het geval ging be moeien keerden vader en dochter zich te gen hem. De vertoornde vader gaf daar na onverhoeds eerst de kappersvrouw en daarna den kapper zelf een geduchten klap, op welk voorbeeld de dochter de kappersvrouw aanvloog en haar het ge zicht openkrabde Vervolgens beeft zij haar gepolijste nageltjes in het gelaat van den kapper geplaatst en ook dit geraakte bloedend verwond. Maar eindelijk lukte het toch het kapperstrio, vader en dochter de deur uit te werken Beiden dropen af en in de kapperszaak wenschte men el kaar reeds geluk met het herstel van den vrede en van de rust, toen eensklaps vader en dochter opnieuw voor den win kei verschenen, in gezelschap van buurt- genooten Onder luid gejoel en geschreeuw werd de winkeldeurruit ingeslagen en reeds wil de men den ongelukkigen kapper door de aldus ontstane opening naar buiten trek ken, toen een politieagent, die juist in een tram voorbij reed, het geval zag, van de tram sprong en te hulp schoot. Met heel veel moeite gelukte het hem de me nigte terug te dringen. Het publ'ek bleef evenwel samenscholen voor den winkel en men bleef schelden en schreeuwen Tot 11 uur is er daarom een vaste politiepost voor den winkel gebleven. Eerst daarna luwde de drukte en durfden de kapper en de zijnen den winkel verlaten om naar de boven de zaak gelegen woning, welke men niet anders dan o er straat kan bereiken, te gaan. Een gezin doodgeschoten. Te Auckland, in Nieuw-Zeeland, heeft men een geheel gezin van vader, moeder, dochter en zoon dood in hun huis ge vonden, allen met schotwonden. De dokters gelooven dat zij al tien dagen dood waren toen men hen vond Het waren landverhuizers uit Engeland. De 24-jarige zoon Colin Kiddeil had een schapen hoeve te Mangaweka, ongeveer 200 K M. van Wellington, gekocht en was van plan daar met zijn vader, een gepensioneerd douane commies uit Folke stone, te werken. De zoon was al zes jaar in Nieuw-Zeeland in het boeren bedrijf geweest. Wat er met de menschen gebeurd is, weet men nog niet. Een film-ster veroordeeld Te Los Angeles is Dorothy Mackaye, een bekende film-ster, tot drie jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Haar man, Haj Raymond, was in April gestorven, tenge volge van verwondingen, opgedaan in een gevecht met den minnaar van Dorothy. De filmkunstenares had bij het verhoor haar mond gehouden over dit gevecht. Zij heeft nu voor dit verzwijgen van de waarheid drie jaar gevangenisstraf ge kregen. De minnaar, Paul Kelly, werd reeds veroordeeld. De dokter, die den gewonde had behandeld, had ook de toe dracht der zaak verzwegen aan den rechter. Hij zal nog moeten terecht staan. Er was in de film-kolonie le Los Angeles groote belangstelling en veel sympathie voor Dorothy, en vele vrienden en vriendinnen kwamen haar troosten met kussen en vriendelijke woorden. Twee huwelijken in de lucht. Gistermorgen te half elf is een vlieg tuig van het Tempelhoferfeld te Berlijn opgestegen, waarin een met rozen en witte lelies versierd altaar was opgeslagen en waarin twee a.s echtparen met hun ge tuigen en de dominees van de h'aiser Wilhelm Gedachtnisskerk- en de Kloos terkerk als passagiers hadden plaats ge nomen. Het vliegtuig vloog tusschen bei de genoemde kerken heen en weer tot de huwelijksplechtigheden vol rokken waren, en daalde een klein uur na de opstijging weer op het Tempelhoferfeld, waar auto's gereed stonden. Per motor fi ets de wereld rond Uit Londen zijn twee motorrijders vertrok ken tot het maken van een tocht om de wereld. De zijspanwagens van hun motor rijwielen zullen ze als bed gebruiken. De route gaat via Duitschland, Oostenrijk Joego-Slavïe, Constantinopel, Syrische woes'ijn, Basra, Bombay, Straits Settie- ments en Australië' waarna zij door Austra lië en de Vereenigde Staten terugkeeren /.ij verwachten de geheele reis in 1 20 dagen te volbrengen Hittegolf. Tengevolge van de hit'egolf die op het oogeublik inde Vereenigde Maten heerscht zijn er in 53 dagen tijds reeds een vijftigtal personen overleden Va cautie -drukte. Vele extra treinen brengen, nu het mooie weer eindelijk ingetreden is, de naar va cautie vrijheid verlangende Berlijners naar Oost- en Noordzee, naar Beieren, Wür- temberg, Schwar wald, Thiiringen, den Hu'z. Met deze treinen werden alleen al over de 1000.000 Berlijners naar hun vacantie oorden gebracht. IJet is ontzet tend druk, buiten de gewone en extra- treinen heeft men te Berlijn 168 voortrei nen ingelegd. LAATSTE EN TELEGRAFISCHE BERICHTEN. öp de thuis/els. BATAVIA. Het Fokker vliegtuig met desi heer Van Laierr Black als passagier is hedenmorgen te 8 uur 8 min. naar Nederland ver trokken. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren: Willem, z.v. Willem Schrij ver en Johanna Thiero; Jan, z.v. Johan nes Catharïnus Foudraine en Elisabeth Jannetje Hiilge; Barbara Komneiia, d.v. Marimus Jan de Jonge en Barbara Cor nelia Corstanje. Huwelijksafkondiging: Jan Bruggeman, j.m., 32 jaar, en Lena Walihelmma Val kier, j.d., 25 jaar. Overleden: Wilhelmina Carolina Sens, 39 jaar, gehuwd met Gerardus Bemardus Johannes Blom te Zierikzee; Jacomina Maria Ossewaarde, 77 jaar, weduwe van Gerrit van Riet. VEILINGS VEREENIGING E.M.M. TE KRABBENDIJKE. Veiling van 4 Jfuli 1927. Zwarte bessen f46 a f50,10, Roode bessen f32,10, alles per 100 K.G. VEILINGSVEREENIGING K.B.O. TE KAPELLE. Groote veiling van 4 Jtuli 1927. Zwarte bessen f47,60 a £49, Kruis bessen f9,20 a f 12,10, Aardbeien (Mad. Moutot) f20, alles per 100 K.G. De opbrengst van 8 H.A. frambozen f36,70 per 100 K.G. Kleine veiling. Aardbeien f 10 a f 32, Vroegie kersen f 15 a f 18, Postelein kersen f 18 a f20, Bruine Blance f20 a f30, Hollanders f 35 a f 49, Klerken f 54, Meikersen f 40 a f 62, Spietjes f 27 a f 30, Morellen f 30 a f36, Limburgers f23 a f33, Volgers f21. Witte Bessen f28, Roode Bessen f28 a f31, Frambozen f26 a f36, Per fect boooen f62, Groene bo on en f45, Aardappels f8 a f 12, alles per 100 K.G. Wortelen f 12 per 100 bos, Komkommers f 9, Bloemkool f 1 a f 8, Kropsalade f 1,30, Knolselderijplanten f0,23, alles per 100 K.G. VEILINGSVEREENIGING ZUID-BEVELAND TE GOES. Groote veiling van 5 Juli 1927. Frambozen f 31 a f 33,50, Zwarte bes sen f 42,90 a f 43,60, Roode bessen f 24,90 alles per 100 K.G. Kleine veiling. Kruisbessen f5 a f 10, Zwarte bessen f 43,80 a f 45,10, afwijkende idem f 36, Witte bessen f 10 a f 12, Roode bessen f 12 a f 19, Aardbeien f 15 a £25, idem afwijkende f4 a f 12, Frambozen f 28 a f42, Kersen: Hollanders f23 a f47, Klerken f54, Bruine Blance f22 a f28, Zoete morellen f35, Ronde krieken f27 a f 25, Posteleiinkersen f 22 a f 26, Roode kersen f 15 a f 33, uitschot kersen f 6 a f 19, Tuinboonen f 9 a f 11, Princesseboo- nien f55 a f66, Doperwten f23 a f28, Peulen f22, Vroege aardappelen (groote) f5 a f 12, idem (poters) f5 a f6, idem (kriel) f 1, alles per 100 K.G., Bloemkool f2 a f 14, Komkommers f4 a f 10, Krop sla f0,30 a f 1,20, alles per 100 stuks, Rjhabarber f5 per 100 bos. WEERBERICHT. De verwachting tot den avond van 7 dezer luidt: zwakke tot matige Z.O. tot Z. wind, gedeeltelijk bewolkt, aanvankelijk droog weer, laber waarschijnlijk onweer, warm. LICHT OP. Donderdag 7 Juli 9.51 uur Vrijdag 8 Juli 9.50 uur VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. Juli: 7 en 8, Goes, terreinen, gebouwen, machines en werktuigen, werf „Zee land" te Hans weert, Pilaar. 8 Goes, 3 kap. motorschepen, Pilaar. 8 Wemeld.nge, bessen en prui;ren, Kram 13 Hoedekenskerke, woonhuis met tuin, bouwterrein (boomgaard), Pilaar. 13 's Heer Arendskerke en 's Heer Abtskerke, bouw-en weiland, van Cleef en Th. Snellen. 21 Kattendijke, bouwlanden, Pilaar. 21 Kattendijke, veldvruchten, Pilaar. 27 Geersdijk, kap. landbouwers-inspan, Matthijs. Ovezamd, veldvruchten, Verbist. Ovezand, landbouwers-inspan, Ver bist. Schore. woonhuis, boomgaarden, bouw- en weiland en zijkantwegen, Pilaar. Schore, schapen, Pilaar. Heinkenszand, kap. hofstede, Pilaar. Goes, woonhuis en schuur, bouwter rein en boomgaard en weiland, Van Dissel en Verbist. Augustus. 's Gravenpolder, bouw- en weiland2 arbeiderswoningen, Verbist. Heinkenszand, kapitale hofstede, Pilaar. AANBESTEDINGEN. Juli: 11 Goes, amoveer&n en herbouwen voor- gedeelte Prins van Oranje, M. W. van de Weert. 13 Wilhelminadorp, opbreken grintweg en leggen straatweg te Kattendijke, C. van Maris. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. Juli: 2330 Schuttershof, Historische Ten toonstelling. 27 Sdhengeweide, Ringrijderij en vlie gerwedstrijd. 29 Schuttershof, Het Zomertooneel, *,Jo- zeph in Dothan". ADVERTENTIËN. van alle goederen, inzonderheid van Eerst? kwaliteit per Liter f 2,80 Wijn- en Cognac-Importeur, Goes. Fotohandel, Magdalenastr. 12, Goes. Afwerken Amateur-opnamen. Vakkundig: zie étalage. i Viug: 2 maai 24 uur, omtwiikkoW en af drukken. Billijk9 bij 12 formaat ontwikkelen f 0,06 p. stuk. 9 bij 12 formaat afdrukken f 0,06 p. stuk. Rolfilmis 6 b|ij 9 opitw. f 0,20. Andere maten naar verhouding. Groote keuze Camera's en fotobenoodigd- heden.

Goessche Courant | 1927 | | pagina 3