Sport Koloniën. Stadsnieuws Binnenland Colijnsplaat. In en uit Juni 1927. IngekomenPieter H. Coomans uit St Annaland, Aartje H. Karman uit Goes, Anna W. Sturm uit Wissenkerke, Maria C van den Adel uit Papendrecht, Maekiel J. van Hee uit Wissenkerke, wed. M. de Boo en zoon uit Kats VertrokkenM. E. Karreman geb. van der Weele naar Goirle, Willem Karman naar Vaals, C. Verhulst en echtgenoote naar Kort.gene, C. A. Kramer geb van der Weele naar Wissenkerke, P. E. van Goudswaard geb. Beeke naar Wissen kerke, T. Kabboord geb. Hollestelle naar Wissenkerke. Hoedekenskerke. Gedurende de maand Juni hebben zich in deze gemeente geves tigd: W. P. Bumrkes, machLeJrijver, uit Belfeld; Jozuia de Koster, zonden* beroep, uit 's Gravenpolder. Vertrokken: Jobannis Vroonland en ge zin, veldarbeider, naar Goes; Wilhelmus Jacobus de Jonge en gezin, hulp-keur meester, naar Mill; Korneüa Lukasse, dienstbode, naar Wamei; Maria de Jonge, dienstbode, naar HilvarenbeekStephana Johaima Helmstrijd, dienstbode, naar Gces Kruiningen. Donderdag werd alhier een demonstratie met politiehonden ge houden, door gedresseerde honden van leden. Totaal werden voor de prijswinners bij deze demonstratie 10 eereprijzen, door welwillende gevers beschikbaar gesteld De demonstratie werd ingeleid door eeu commissielid der demonstratie Zeer enthousiast werd door het publiek het nummer in ontvangst genomen waarbij een mensch uit het water werd gered Eenige malen werd met succes den drenkeling uit het water aan den kant gebracht. De volgende punten werden behaald 1. (Hoogst aantal punten) door J. A. Hamers, wachtmeester Kon. Marechaussee te Vlissingen 102; 2. A Buteyn. jachtopziener te 's H. Arendskerke 90-$ p 3. M. van Schaik, rijksveldwachter briga dier te Arnemuiden 88-J p. 4-, A. Janse rijksveldwachter brigadier te Souburg 88 p.-; 5. C. Eversdijk, rijksveldwachter brigadier te 's Heer Arendskerke 86 p. ,- 6 W. Janse van Roozendaal, jachtop ziener te Nieuw en St. Joostland 86 p 7. G. van Huisstede, jachtopziener te Wilhelminadorp 81^ p.; 8. P. Slager gemeenteveldwachter te Colijnsplaat 78 p 9. C. van Loon, rijksveldwachter briga dier te Heinkenszand 78 p.; 10. A. Krijger, jachtopziener te 's Heer Abts kerke 64^ p.; 11. J. Monlfroi, agent van politie te Vlissingen 63 p.; 12. A. Kommejan, jachtopziener te Meliskerke 47 p.; 13. L. Nieuwenhuize, jachtop ziener te Nieuwedorp 88^ p. Middelburg. Zaterdagavond omstreeks half negen werd brand ontdekt in het pakhuis van de firma Maas de Groot grossierderij in koloniale waren op den Korendijk. Het bleek dat de brand door onbekende oorzaak was ontstaan op een der zolders. De brandweer werd gewaar schuwd en met een dfc* motorspuiten werd het blusschingswerk aangevangen. Er Werd een groote hoeveelheid water op de smeulende massa geworpen, zoodat het gevaar spoedig was geweken. De water schade was echter zeer groot. Nisse. De collecte voor de stormramp alhier, heeft opgebracht f 164. Oudelande. De collecte vóór de getrof fenen bij de stormramp heeft alhier f222,40 opgebracht. Schore. In de maand Juni zijn ingeko men; Maatje Lientje Jansen, dienstbode van Wissenkerke. Vertrokken: Jan Knuist, bakkers knecht, naar Goes; Johanna Houtman, dienstbode, naar KLoetinge; Johanna West- strate, dienstbode, naar Wemeldinge. Wemeldinge. Vrijdag had de jaar- lijksche ringrijderij „Ons Genoegen" op de weide van dhr. J. Lindenbergh plaats Ce nitslag is als volgtP. Dekker le pr. J. de Jonge 2e pr.C. Feijtel 3e pr. C. Gijssel 4e pr.P. Eeijtel 5e pr.; M de Groene 6e pr.C. Hamelink 7e pr. Joh. van Oosten 8e pr. G. Wisse 9e pr J. Weststrate 10e pr.II. Mieras 11e pr.C. van Doorn 12e pr. M. van Doorn 13e pr.; Jan van Oosten 14e pr. Jac. Vermaire 15e pr. Uitslag stoeltjes rijden G. Wisse le pr. Uitslag extra prijs door het Vreemdelingen Verkeer beschik- baar gesteld P. Dekker prachtig wekkerstel Namens het bestuur der ringrijderij Ons Genoegen'" bracht M. Naussan dank aan allen die tot het welslagen van deze ringrijderij hadden medegewerkt. Vervolgens werd een schietwedstrijd gehouden, uitgeschreven door de schiet vereeniging „Koos de Lareij" in de Storm- zandepolder. Hiervan is de uitslag als volgtEerebaan scherp Max, 30 p. Cbr. de Zeeuw 30 p. le pr. zilv. med-C. Dekker 28 p. 2e pr. zilv. med.Boven- dien aan G. Dekker koningsmedaille der schietvereeniging „Koos de Lareij» met 49 p. behaald op de personeelebaan. Eveneens op dezelfde baan de wissel- medaille 3.L S. voor de 2e maal achtereen aan denzelfden C. Dekker Pz. Uitslag vrijebaan scherp 100 M. max. 60 p 1. D. de Wi te 60 p.; 2. Chr.de Zeeuw 59 p.; 3. C. Vecrhoek 59 p.; 4. A. M. Huissen 59 p.5 C. Dekker 58 p.; 6. A. Kosters 58 p.; 7. G. Schouweuaar Az. 57 p 8. J. Hannewijk 569 A. Wabeke 55 p.; 10 C. van Gorp 55 p. Waarde. Loop der bevolking over de maand Juni 1927. Ingekomen4, Elizabeth Traas, van Krabbendijke, A 349, naar Waarde, A 49. 10, Rosalia Burger, van Kruiningen, (aan boord), naar Waarde, A 86a. Wissenkerl». Zaterdag 2 Juli werd door den notaris J. K. C. Matthijs te Kortgene, in het café „l'e Kroon1 alhier, geveild 1, een woonhuis voor den heer A. van Leeuwen, groot 1 Are 65 c.A., aan 0. Begthel voor f 2220 plus 8$ pel onkosten 2. Een woonhuis voor het Burg Armbestuur te Wissei kerke, groot 63 c A., aan J. M. Polderman voor f 385 plus 3-J- pot. onkosten, beiden wonende alhier. Wolfaartsdijk. Vrijdag jl maakten de leerlingen van de le 2e, 3e en 4e klasse van de openbare school !e Oud-Sabbinge met hun onderwijzers een uitstapje naar Walchereu. Zaterdag d. o. v. maakten de leerlingen van de 5e en 6e klasse even. eens met hun onderwijzers, eeu reisje per autobus naar Antwerpen Korfbal. Zaterdag beeft de volgende competitie wedstrijd plaats gehiad. Zeelandia I -V.I.O.S. 1—1. Verder werden er geien comp. wedstrij den gespeeld, met heit oog, op de Korfbal" propaganda in Vlissapigien. Om de korfbal sport diaair op Looger peiil te voeren, wer den er wedstrijden gespeeld door V.O.L. T.A.S E b T.O. en D.O.S., al of niet gecombineerd De eerste wedstrijd ging tiisscben V.O. L.T.A.S., ver sterlet met 4 E.L.T.O.-le- dfcn, tegen D.O.S. Uitslag 21, in het voordeel van V.O.L.T.A.S. en E.L.T.O. De tweede wedstrijd ging tusschen een combinatie van V.O.L.T.A.S., E.L.T.O. en D.O.S. tegen de hieeren der Ruijter- school en de dames van Licbaamsonhvik- keling. Niettegenstaande er maar een half uur werd gespeeld, en de iuiide aanmoedigin gen der Paketmammen, was de uitslag toch aan 't eind van den wedstrijd' niet ver blijdend. De uitslag was 71. De laatste wedstrijd ging met dezelfde combinatie in denzeLfden tijd tegen de Korfbalclub T.O.P. Uitslag 40 in bet voordeel dei* combinatie. De Z.K.B. heeft ech'er weer goed werk gedaan, terwijl de Vlossingsche spe ler s(sters) heel wat hebben kunnen op stelten. De beer Van des* Steen dankte de spe lers (sters) der combinatie voor bun op komst, omdat zij de mopjfce niet hebben ontzien, om in Vlassingen een andere kijk op Korfbal te geven. Prauw omgeslagen. Een groote Madoereeschie prauw met honderd opvarenden is bij biet Oostgat bij Soerabaja omgeslagen. De „Krakatau en driie marine vliegtuigen trokken er been. Zij troffen de prauw onderstboven aan met twintig personen er bovenop. Hiar en daar dreef wrakbout, waaraan zich menscben hadden vastgeklampt. Gevreesd wordt, dat de mees ten verdronken zijn. Bevorderd. Aan de Universiteit te Leiden is be vorderd tot doctor in de geneeskunde op proiefschrift getiteld „Over diphteriie-im- muniteit", mevr. M. J. PlawteydtDor- repaal, alhier. Benoemd. Met ingang van beden is benoemd tot buitengewoon opzichter aan de Breed© Watering bewesten Ierseke de beer J. Dekker te Westkapelie, oud-leerling van den cursus voor Waterbouwkundig-op zichter alhier. De beer E. A. Scbeele alhier is be noemd tot buitengewoon-opzichter bij den rijkswaterstaat, standplaats Oegstgeest. Geslaagd. De beer C. de Hoogb alhcier slaagde aan de Technische boogescliool te Delft voor bet candidiaatsexamen bouwkundig- ingenieur. V reemdelingbezoek. Ongeveer 400 leden van den Vlaarn- schen tour enbond hebben gisteren een bootreis naar Zeeland gemaakt. Te half een legde ci- - ot, die l1/^ uur te laat was, te Hoeueköiiskerke aan. Onder geleide van eenige inwoners van Goes, die zich ter beschikking liaddem gesteld, werd daarop naar bier gewandeld. In het Schuttershof gebruikten de exarsiomasteur onder wie en kele ouden van 'agen en k'nJcrem, den kof fiemaaltijd. In den namiddag begaf men zich per trein of te voet naar Vlake en Hans weert, in welke laatste plaats de boot de ledein van den touristenbond weer opwachtte. Vo or de mees ten was de te Lange wan deling naar Goes een teleurstelling. Toch viel heit bezoek aan Zeeland in goede aarde. De kermis. Die overheid behoeft aan de kermisver maken paal noch perk te stellen, de ker mis bloedt zelf wei dood, wond' wel eens gezegd. In vele plaatsen gaat het zeer zieker dezen weg op. Luisterrijke ker missen zoo als vroeger gehouden wer den, behooren to1 het verleden. Ook in Goes valt een sterke achteruitgang te constatee- ren. Was de belangstelling der kermis exploitanten het vorige jaar van de ganzen- stad nog vrij groot, dit jaar zullen gedu rende de toondagen., slechts weinig inrich tingen van vermaak opgesteld worden. Verwacht worden een schouw burg'ent, zweefcaroussel, danstent, auto en luna park, luchtschommel en een open dinaa- molen. Voorts enkele gebakkrameneen schiettent. Concert. Het muziekgezelschap „Hosanna" hoopt, bij gunstig weer, a.s. Dinsdag 5 Juli teen volksconcert te geven c(p- Ide Groote Markt alhier. Aanvang 's avonds half negen uur. Het programma vermeldt de nos.: 1 ..Amsob", marche, Fr. Wamgermce; 2. „Procida'ouverture, F. Andrieu3. „Les Myrthes", valse de J. Strauss, L. J. Baudofick; 4. „Les Moulins qui cheilteut fantaisie, J. E. Strauwem. Pauze. 5. „Krö- raingsamarscfe" aus der oper. Der Prophet, G. Meuerhee'; 6. „Daise Hongroise,no. 6", J. Bralhm 7. „A Sabbath song", H. P. Mayr: 8. .Ases Tod", aus der Peer Gymt Suite, Ed. Grieg; 9. „Britainnicus", ouverture fantastique, R. de Soutier; 10. „Strasbourg", marche, F. Anclrien. lil en uit. Gedurende de-2e helft van Juni ves- igden zich hier Ier stede; G. A. ter Smitte, huishoudster, van 's-Gravenhage, Bekhof 11. M. J.H. Seve rijns, winkeljuffrouw, van Maastricht, Mag dalenastraat 12. M. Blok, verpleegster, van Berkhout, Oostwal 31. A. 3d. de Witte, kinderjuffrouw, van Dordreehi Westsiugel 71. D. Mulder, handelsagent, van Ermelo, Stalionsweg 33. F. M. Oos terhoek en gezin, arbeider N. S, van Oldenzaal, Violenstraat 32 H. J. Nijhof en gezin, wegwerker N. 8., van Wierden, Violenstraat 30. J. J. C van dé Put, klerk N.S., van Eindhoven Schengestraat 57. J. Roozeboom en gezin, treinpoetser van Enschede, Violenstraat 15. H. van de Grampel, onderin. N.S van Dordrecht, Stationsweg 17. J. Ronmr geb. Stinstra, zonder beroep, van Zwolle, Violenstraat 42. H. Bierhof en gezin wegwerker N.8., van Bruminen, Violensl.aat 26. D. J. Lansink en grin, arbeider N.S., van Ruurlo, Vio'.ensi.i-aat 20. J C. ter Brugge en gezin, arbeider N.S., van Enschede, Violenstraat 22. H. W. van Ewijk en gezin, arbeider N.Svan Nijmegen, Violenstraat 24. P. Overbeeke, slagers knecht, van Temeuzen, Ganzepoortstr. 3. C. Dronkers, timmerman, van Kattendijke, Zusterstraat 3. J. Traas, winkelbediende, van 's H. Arendskerke, Scheldestraat 96. Vertrokken M. de Gelleke geb. Koen, zonder beroep, naar Dinteioord D. 31 F. J. Booue, handelsreiziger, naar Kloe- tinge A 86. P. Zuidhof, slagersknecht, naar Rotterdam Gedempte Botersloot 86b. O. Uvermanu, machine-bankwerker, naar Wesel (D). 0. Iburg, zonder beroep, naar Rolterdam, Speelmanstraat 69 W. H. A. van de Put. timmerman, naar Til urg, PrinSes Sophiastraat 43. H. P. Vf. van de Put, koperslager, naar Tilburg, Rielscheweg 6. J. Jobse, kleermaker, uaar Reino. J. Gorsse, loodgieter, naar \xel G. H. Jouveuaar en gezin, oil. L d. H naar Amsterdam, Vrolikstraat 401. Onbestelbare post. Lijst van onbestelbare brieven en brief- kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de 2e helft der maand Juni 1927. Brieven Binnenland. P. van Dam, 's Bosch. Brie kaarten Binnenland. Mej. J. C. ieenblikBrinkman, Goes N.B. Den afzenders wordt aanbevo len op alle stulckem hun naam en adres te vermelden, opdat deze bij onbestelbaar heid aan-hea kunnen worden teruggegeven Voorts is het gewenscht alle stukke;, van een volledig adres straatnaam er. huisnummer te voorzien. Gevonden voorwerpen. In Juni zijn aan het bureau van po litie ouders iaande voorwerpen als gevon den aangegeven: Een zilveren belletje, een dameshand- schoen, vier portemonnaie's met inhoud, ecu bruin bont, een zilveren broche, een postduif, twee brillen in étui, eenvleesch- snijmachine, een pakje waschgoed, vier .vijwielbelastingmerken 1927, vier zak messen, twee ceintuurs, een paar kinder- schoentjes, een gabardine regenjas, een haarstrik, een kindersclioeotje, een kin- diertaschje met inhoud, een hamer, een buissleutel, een portefeuille met inhoud, drie zakdoeikem, een ring met drie sleu tels, een hond, een gleufhced, een gummi- waterlaars, een ring met sleutels, een huissleutel, een zilveren horloge met ketting, een parapluie, een booromslag, een medaille, een kippemkevi, drie rente- zegels en een zilveren gulden. Door zijn fietsband gered. Een niet alledaagsch ongeval is Zater dagavond omstreeks zeven nul' in de De Olercqstraat bij de Bilderdijkstraat te imsterdam gebeurd. Op dat tijdstip reed een beer op de fiets naast de trambaan, loen plotseling een stroomdraad lan het net brak. De wielrijder werd door den draad getroffen en van de fiets geslingerd Kaar getuigen hebben waargenomen, werden sterke voukverschijnselen ontwik keld toen de draad de keibestrating raakte, riet bleek spoedig dat de getroffene, de omstandigheden in aanmerking genomen, er buitengewoon goed was afgekomen. Zijn voorhoofd vertoonde een schram en op zijn kleeding waren vlekken te zien, welke aanvankelijk aan schroeiïng ge weten werden, doch bij nader inzien ver oorzaakt waren door het vet van den draad. De man werd per auto brancard van den G. G. 1) naar het Binnengast huis vervoerd en daar onderzocht. Na verbonden te zijn, kon bij naar buis gaan, omdat bleek, dat ander letsel dan de schram niet veroorzaakt was. tiet is zeer waarschijnlijk dat de gummi banden van bet rijwiel den getroffene voor erger hebben behoed. Een wandelaar ware er ongetwijfeld minder goed afge komen. Toen de draad de keibestrating raakte, viel, zoools sieeds de desbetreffende auto maat in de Centrale uit. De schakelbord wachter, die aan bet u'tslaan niets bijzon ders bespeurde en abnormale stroom- afname op éénzelfde oogenblik, bijvoorbeeld door het aanzetten van verschillende tramwagens tegelijk, kan eenzelfde ver schijnsel veroorzaken zette haar weer in, zoodat de draad opnieuw onder stroom kwam. Ware de automaat met een barden klap uitgevallen, dan zou de wachter natuurlijk onraad hebben bespeurd en niet opnieuw ingeschakeld hebben. Om aan het onder stroom staan van den gebroken draad een einde te maken, drukte een der ingenieurs van de tram, die steeds ijlings per auto uitrukken, met gummihandschoenen den draad op de rails, met het gevolg, dat de automaat ditmaal met een klap uitsloeg en niet weer ingezet werd. Na een kwartier was met behulp van een der montagewagens het euvel opge heven. Doch een gedeelte van het tram net, o.a. het Leidscheplein, had stroomloos gestaan. Ontginning van petroleum- velden. blijkens bet voorloopig verslag van de Twoede Kamer omtrent het- wetsontwerp, houdende machtiging tot het sluiten van overeenkomsten, als bedoeld in artikel 5 van de Indische Mijnwet met de Neder- landsche Koloniale Petroleum Maatschappij betreffende de opsporing en ontginning van aardolie enz. in twee terreinen in de residentie Paleinbang, een terrein in de residentie Rembang Semavang en een ter rein in de residentie Madoera, hadden verscheidene leden tegen dit we'sontwerp overwegend bezwaar. Zij waren van oor deel, dat de schatten van den Indischeu bodem toekomen aan de gemeenschap en dat het mitsdien op den weg van het land ligt, deze schatten ten bate van de bevolking van Indië te exploiteeren. Verschillende andere leden konden zich met het voorstel vereenigen. Sommigen gaven in het algemeen de voorkeur aan exploitatie van bedrijven door particulie ren, omdat staatsexploitatie gebleken is duurder te zijn dan en ook in ander opzicht achter te staan bij particuliere exploitatie. Dat staatsexploitatie hier in elk geval zou zijn af te keuren, was bij de belian deling van de Djambi-concessie voldoende komen vast te staan. Het oliebedrijf is zoozeer vertrust en zoo ingewikkeld ge worden, dat het voor een regeering niet geraden is, te trachten er met een eigen bedrijf tusschen te komen. Verschillende leden, die deze meening niet deelden en elk geval op zich zelf weuschten te be schouwen, waren echter ook van oordeel, dat in het onderhavige geval terecht aan particuliere exploitatie de voorkeur is gegeven. Bezuiniging bij de spoorwegen. Met ingang van 15 Juli zal een aan tal kleine stations van de Ned. Spoor wegen omgezet worden in halten. De chefs van de stations zulien worden over geplaatst. Het vertreksein voor de treinen aan de balten zal worden gegeven door de lioofdconducteurs. De 1 n d i ë-v lucht. De Ned.-Indische Vereeniging voor de Luchtvaart te Batavia heeft Donderdag avond aan den heer van Lear Black, de piloten Geysendorffer en Scholte en den werkmeester Weber een maaltijd aange- hoden Onder de aanwezigen bevonden zich de hceren Hillen, gouverneur van West-Java, van Zalinge, directeur van de Kon. Paketvaart Mij., Trip, president van de Eactorij der Ned. Haudel-Mij. en de Amerikaansche consul Hoover. De heer van Zalinge en de Amerikaansche consul hielden redevoeringen, waarin zij de vliegers huldigden. De heer van Lear Black antwoordde met een heildronk op de Koningin. Daarna werd aan de vier eeregaslen elk een herinneringsplacjuette overhandigd. De heer Geysendorffer dankte voor de enthousiaste ontvangst. Hij sprak de hoop uit, dat de terugreis even voorspoedig moge zijn als de heenreis Gisteren werd het gezelschap door den gouv.-gen in audiëntie ontvangen. De geheele Indische pers juicht de prestaties der piloten Geysendorffer en Soholte en van den werkmeester Weber, beu.-vens den Amerikaanschen passagier, den heer van Lear Black, toe en brengt hun algemeen hulde. De „Java-Bode" is van oordeel, dat de bemanning van het vliegtuig een bij zonder blijk van waardeering verdiend heeft en brengt hierbij in herinnering de onderscheidiugeu, indertijd uitgereikt na voltooiing van den vliegtocht naar Indië aan van der Hoop c.s. Het b'ad hoopt verder, dat de Koningin wederom haar persoonlijke waardeering zal betuigen aan de koene vliegers en tevens een hoffelijk gebaar jegens den heer van Lear Black zal maken. De r a d i o-s t r ij d. Onder de „Mededeelingen van het be stuur der Ned. Omroep Vereeniging1' lezen wij in de „Kadio-'iuistergids" o.a. het volgende „Hangende de onderhandelingen, heeft de A.N.R O. toegestemd, er toe te zullen medewerken, dat de Hilversuinsche zender reeds gedurende bepaalde vaste uren ter beschikking wordt gesteld van de Neder- landsche Omroep Vereeniging, alsmede van den Vrijzinnig Protestantschen Radio Omroep Deze zenduren zijn voor de N. O. V. de volgende Zondag 10 Juli a.s. van 12 uur tot 4 uur 's middags. Zondag 17 Juli a s. van 4 uur tot 8 uur 's avonds. En zoo vervolgens iederen Zondag af wisselend. lederen Woensdag van 78 uur 's avonds. lederen Vrijdag van 10.3012 uur 's avonds. Met ingang van Zondag 10 Juli 1927 zal derhalve een aanvang worden gemaakt met de geregelde uitzendingen onzer ver eeniging. Sinds de vorige week is de Neder- landsche Omroep Vereeniging bovendien als uitzendende vereeniging erkend door 't Comité van Radio Omroepvereeiiigingen in Nederland, hetwelk zich ten doel stelt, een nauwere samenwerking tusschen de verschillende organisaties te bevorderen. In verband daarmede is onze vereeni ging (de N. O. V.) toegetreden als lid tot genoemd comité en werkt het bestuur mede aan een bevredigende oplossing van de thans aanhangige kwesties op radio- gebied." De natte Juni -maand. Het Kon. Ned. Meteor. Instituut in de Bilt publiceert het volgende voorloopige overzicht van liet weer in J ulii Gemiddeld over de 5 hoofdstations was de ochtendtemperatnur 2.0 graad Celsius te iaag. Zij was in alle 3 dekaden beneden normaal respectievelijk 2£ f en 2-J- graad. De grootste afwijkingen kwamen voor op den 17n en den 27n, respectievelijk 6^- graad boven en 4| graad beneden normaal. De gemiddelde maximum-tem peratuur was 2 graden, de gemiddelde mi nimum-temperatuur 1 graad beneden nor maal. De regenval was ver boven normaal en bereikte zelfs in de minst regenrijke stre ken ongeveer bet dubbele van de normale hoeveelheid, en steeg in Noord- en Zuid- Holland, in den Achterhoek, Oost.Noord- Brabant en Noord-Limburg tot 150 pet., in Zeeland en West-Noord-Brabant tot 190 pet, boven het normale. Over het gejieele land genomen was deze maand de natste Junimaand sinds 1855, gemiddeld viel er 130 m.m. regen tegen 119 m.m. in Juni 1882, de natste Junimaand der vroegere jaren. Te de Bilt werden 161 uren zonne schijn waargenomen tegen 192 normaal Rookend Nederland. Blijkens een opgaaf van het Centraal Bureau voor de Statistiek zijn er in 1926 in Nederland gebanderolleerd1,145,088 duizendtallen sigaren, 2,369,075 duizend-

Goessche Courant | 1927 | | pagina 2