Knagende pijnen Sanaparin-tabletten Grinnik^Pilletjes Rechtszaken. Binnenland School en kerk. Voor de Jeugd Een man was gearresteerd, omdat bij onder verdachte omstandigheden in een buitenwijk was aangetroffen. Gedurende 'het verhoor bij den Commis saris had het volgende gesprek plaats: „Wat deed ge, toen de agent U aantrof?" „Wachten." „Waarop wachtte ge?" „Op geld." „Wie zou je 't geld geven?" „Die man, voor wien ik wachtte." „Waarvoor was hij je dit schuldig?' „Voor mijn wachten". „Schei er maar uit met je praatjes en vertel me maar, wat je beroep is". „Nachtwacht." De oude proefessor Gölling, te Jeim, een gevreesd humorist, zat op zekeren dag in zijn studeerkamer. Er wordt geklopt, en eer nog het gebruikelijke „binnen.'* volgt, is er reeds een jolig studentje met reusachtige rijlaarzen en rijbroek, en met luid rammelende sporen aan de laarzen, in het vertrek verschenen. „Neem mij niet kwalijk", zegt hij ver baasd, zoodra hij den ouden heer ziet zitten, „woont er hier in huis niet een student Kern?" „O ja!" antwoordde de gestoorde pro fessor droogjes; „maar dan moet u nog een paar trappen booger rijdendaar woont de man dien ge zoekt." in gewrichten en ledematen, alsmede hoofd- en kiespijn, verdrijft mein met Proef busje 25 ct. Bij Apo'.h. en Drog. Hij: „Zoo, ik hoor, dat je ges! bent voor je laatste examen. Wat wil je nu worden?" Zij: „De jouwe...." Keesje (uit zijn leesboek opkijkend): „Papa, wat is een wetgevend lichaam?" Papa: „Je moeder, vent." „Zeg, Hans, kan je mij even een pen leenen?" „Alsjeblieft." „Heb je misschien ook een velletje pa pier voor me?" „Zeker!" „En als je straks naar huis gaat, zou je mijn brief dan in de bus willen „Met alle genoegen",. „Kan je even wachten tot ik den brief geschreven heb „Jawel" „En heb je toevallig een postzegel bij je?" „Ook wel." „Dank je wel mijn waarde. Geef mij nou nog even het adres van je meisje „Morgen, dokter! Ik wou u even ko men vertellen, dat ik heel tevreden ben over uw behandeling.' „Maar meneer, ik herinner mij niet, u ooit als patiënt te hebben gehad." „Nee, dokter, mij niet, maar mijn oom Scholte. En ik ben zijn erfgenaam, ziet u!" twee, die niet van belang zijn, binnenkort zal worden voldaan, dat echter de vroe gere Entente van haar veie contra-belof ten nog zoo goed als geen enkele is nagekomen. Dat alles is overbekend. Dat de beer Poincaré desondanks zijn bekende rede te Lunéville heeft gehouden, die slechts enkele Duitsche kranten als een stap in de richting van toenadering, de meerder heid daarentegen als een bewijs van ver stoktheid hebben opgevat, heeft in Duiitsch- land een enorme ontstemming gewekt. Dr. Stresemann was wel verplicht, daaraan in tamelijk scherpe bewoordingen uiting te geven en nogmaals op den hoofdeisch: bevrijding van het bezette gebied, aan te dringen. Zijn eisch werd ondersteund door den erentrum-afgevaardigde Kaas, voor de re- geeringspartijen een gemeenschappelijke verklaring aflegde, waarin ondanks alle verwijten van Poincaré toch op voort zetting der Locamo-politiek wordt aan gedrongen. De sociaal-democraten, voor wie dr. Breitscheid sprak, hadden ditmaal een dankbare taak. Zij konden zoowel die communisten, die gisteren zoo stilletjes in hun hoekje zaten, als ook de Duitsch- nationalen, die op een enkele na de zaal hadden verlaten, eens^ ongezouten de waarheid zeggen. Breitschead verzuimde niet, de Duitsch-nationalen er aan te her inneren, dat zij geloofd hadden, in de rijksnegeering eenmaal zitting hebbende, hun buitenland sche politiek grondig te zul len veranderen, terwijl thans de practijk heeft geleerd, dat ook het eigen kabinet geen stap verder is gekomen, integendeel die moodige échecs te boeken heeft gehad. Servië en Albanië. Thans is er officieel iets bekend over de bemiddeling die de groote mogendhe den hebben voorgesteld in het Servisch- Albaneesch conflict. De volgende oplos sing wordt voorgesteld Albanië zal den gearresteerden drog man van het Servische gezantschap te Tirana in vrijheid stellen op voorwaar de, dat de Servische regeering haar be ledigende nota van protest tegen'zijn ar restatie zal herroepen. Te Belgrado is men bereid dit voorstel aan te nemen op voorwaarde, dat onmiddellijk tusschen bei de staten onderhandelingen worden ingeleid over alle nog bestaande meeningsverschi.len Zoodat dus tevens alle geschillen wor den bijgdegd in dezen gevaarlijken uit hoek van Europa. Nu de Servische re geering er voor schijnt te voelen die be wuste nota te herroepen, schijnt de e'n- delijke oplossing mogelijk. De „Echo de Paris" meldt nog uit Rome, dat aldaar in diplomatieke kringen wordt bevestigd, dat de jongste stappen van de groote mogendheden te Tirana en Belgrado een bevredigend resultaat heb ben opgeleverd. Een oplossing van heit geschil is spoedig te verwachten in den boven aangegeven vorm. Voorspeld wordt diat de diplomatieke ver tegenwoordigers tegen het einde van die maand hun posten weer zullen bezetten. ItaliëBelgië. Het verluidt, dat de Italiaansche re geering aanstuurt op het verbreken der betrekkingen met België. Aanleiding hier toe is de anti-fascistische houding van den Belgischen minister van buitenland sche zaken Vanderveide. De Italiaansche re- geering heeft den ambassadeur te Brus sel teruggeroepen en het verluidt, dat hij voorloopig niet zal worden vervangen. De ambassadeur is benoemd tot Ita- liaarisch lid in de commissie voor de Egyptische openbare schulden. Door hem evenwel thans niet te vervangen, zou de Italiaansche regeering willen pro'.esteerein begem de houding van Vanderveide. Oplichtin gl. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft arrest gewezen in die zaak van den 49- ;arigen zich noemende journalist C.A.B., vroeger te Zandvoort, thans te Amster dam woonachtig, die in hooger beroep terecht had gestaan terzake van oplich ting. Zo-oais men weet had verdachte op verschillende data in de maand Juni van 1926 houders van een Woningbureau te Zandvoort bewogen tot afgifte van gelds bedragen tot een gezamenlijke som van f492,Het gerechtshof heeft liet von nis van de Haarlemsche rechtbank waar bij verdachte werd veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf vernietigd op grond dat daarin de straf niet ge motiveerd was en opnieuw rechtdoende heeft het Hof hem een gelijke straf op- egd, echter met aftrek van 3 maan den preventieve hechtenis. Moord en zelfmoord. In de Delfgaauwstraat te Rotterdam is Woensdagmiddag een drama gebeurd. In pand no. 13 woonde de 53-jarige C. C. H. gescheiden vrouw van den 47-jari gen A. D. v. S. De echtscheiding was eerst kort uitgesproken, de boedel bevond zich nog in het huis aan de Delfgaauw- straat. Dien laats ten tijd is de man her haaldelijk bij de vrouw op bezoek ge weest, om over de verdeöling van den boedel te spreken. Daarbij is meer dan eens twist ontstaan. Zoo was het ook Woensdagmiddag. Tijdens deze ruzie greep de man eensklaps zijn revolver en loste hij kort na elkaar twee schoten op de vrouw. Zij werd door beide kogels in het voorhoofd getroffen. De vrouw vluchtte de kamer uit en ging via de veran dah naar het achterplaatsje. Daar is zij in elkaar gezakt en kort daarop overleden. Die man is de wouw tot op de verrandah gevolgd. Daar gekomen heeft hij het wa pen op zichzelf gericht en zich een kogel door het hoofd gejaagd. Een toevallig voorbijkomende inspecteur van politie heeft dadelijk een onderzoek ingesteld. De mian is stervende maar het ziekenhuis aam den Bergweg overgebracht, waar hij is over leden. Het lijk van de vrouw en de revol ver, welke de man nog in de hand had, zijn in beslag genomen. Mishandeling in een kerk. In een der Hervormde kerkgebouwen te Utrecht was een trouwplechtigheid vol trokken, na afloop waarvan eenige knech ten het meubilair wegdroegen, dat voor de trouwerij had dienst gedaan. Gedurende deze werkzaamheden kregen twee jongens ruzie in de kerk, welke onecnigheid wel dra zóó hoog liep, dat een van de jongens zijn mies trok en daarmee zijn kameraad tusschen de ribben stak. Het geval liet zich eerst zeer ernstig aanzien, doch toen getroffene naar de Rijksklinieken was overgebracht, bleek de toegebrachte ver wonding bij medisch onderzoek nog al mee te vallen. De patiënt bleef evenwel in de klinieken. De jeugdige dader, een knaap van 16 jaar, werd aangehouden, doch later weer op vrije voeten gesteld. K.L.M.-pa s sa g iers'vluch ten. Evenais vorige jaren organiseert de K.L.M. niet alleen op de vliegvelden Schiphol en Waalhaven* doch ook op de vliegvelden in andere dee'en van het land pieziervluchten, teneinde het publiek meer vertrouwd te maken met het luchtverkeer. Zoo was zij gedurende de Vcorjaarsbears te Soesterberg, waar toen 606 personen gebruik maakten van de gelegenheid om omstreeks een kwartier te vliegen. Met Pinksteren was de K.L.M. op Gilze-Rijen en daar ontvingen 280 per sonen den luchtdoop. Thans is die K.L.M. Zaterdag, Zon dag en Maandag naar Vemio geweest. Ondanks het slechte weer, dat vooral op Zondag wel haast afschrikwekkend ge noemd mocht worden, gingen 276 perso nen met haar de lucht in. 1 De K.L.M. is nu weer met een vlieg tuig naar Soesterberg en gaat daarna naar Assen. In de laatste plaats zijn op het gerucht alleen,, diat de K.L.M. zou ko men, reeds 250 plaatsen vooruit geboekt. Ook Helder staat nog op het program. Deze practische propaganda voor het luchtverkeer heeft tengevolge, dat vele personen, die eerst nog aarzelend tegen over het nieuwe middel van verkeer ston den, daarvoor geheel gewonnen worden en weidra onder de regelmatige passa giers der K.L.M. worden geteld. De prijs der plezier vluchten is bijzon der laag gehouden, teneinde zooveel mo gelijk menschen in de gelegenheid te stel len met de K.L.M. de lucht in te gaan. Tweemaal ontsnapt. Zondagnacht ontmoette een surveillee- rend agent te Arnhem een onbekenden man, die Duitsch sprak en in het bezit was van een heerenrijwiel. Tot vaststel ling van diens identiteit, verzocht de agent hem mede te gaan naar het politiebureau, waaraan hij voldeed. Plotseling nam hij echter de vlucht, met achterlating van het rijwiel. Opnieuw gearresteerd bleek, dat hij een vreemdeling was, genaamd A. H., wonende te Noordingen (Wurtem- burg). Daar het in zijn bezit zijnd rij wiel vermoedelijk te Wagenimgen was ont vreemd, is hij Maandagmiddag ter be schikking van de Commissaris van politie aldaar gesteld. Het rijwiel bleek Zater dagmiddag aldaar gestolen te zijn ten na- deele van den student T. Voorts bekende H. zich in Zwitserland aan diefstal met braak te hebben schul dig gemaakt en op 20 Mei j.l. op het station Zug (Zwitserland) aan het po- litiegeleide te zijn ontsnapt. Ook, dat hij op 18 Juni j.l. tusschen Deventer en Arnhem eveneens een rijwiel had gesto len. Hij is te Arnhem ter beschikking van de justitie gesteld en daar opgesloten. Een cadet uit het leger gezet. Naar het „Vad." verneemt, is Raden Soeardeo Tirtosoepono, cadet van de Militaire Academie te Breda, zoon van een regent, uit het leger gezet, omdat in zijn bezit waren gevonden papieren en tijdschriften, die met groote zekerheid be wezen, dat hij in betrekking stond met de communistische organisatie, waarover den laats tem tijd zooveel te doen is ge weest. Het feit, dat de jonge man, die vlak voor zijn officierspromo tie stond, bovendien nog in de schulden, stak, schijnt mede oorzaak te zijn geweest van zijn verwijdering. Naar verluidt, is hij nog op audiëntie geweest bij den minister van oorlog, om clementie te pleiten, maar dit schijnt hem niet gebaiat te hebben. DE BESTE VARINAS OOK verkrijgbaar in extra Zich te kwaliteit. Verdwaalde belastingbiljetten. Door den cycloon zijn verschillende lichte voorwerpen mijlen ver meegevoerd in de lucht. Zoo zijn thans eenige be lastingbiljetten van een landbouwer uit Beltrum te Nieuwlande, gemeente Ooster hesselen (Drente) gevonden, op een af stand dus van ruim 100 K.M. van eerst genoemd gehucht. De Economische conferentie, Op vragen van den heer Colijn naar het standpunt der regeering ten opzichte van de aanbevelingen en resoluties der Intern. Econ Conferentie van Genève heeft Minister de Geer geantwoord De aanbevelingen en resoluties, in het rapport vervat, hebben de instemming der regeering. Zij acht die, welke betrekking hebben op de handelspolitiek, het meest belangrijk en erkent dankbaar, dat de daarin aanbevolen weg die is, welke door Xederlaiid tot dusver is gevolgd. Indien de beginselen, te dezer zake door de ver schillende landen worden aanvaard en consequent doorgevoerd, dan zal daardoor naar haar meening het economisch herstel in hooge mate worden bevorderd en tevens een belangrijke stap zijn gedaan in de richting van een blijvende goede verstandhouding tusschen de volken. Welvaart en vrede zullen er mee gediend zijn, wanneer de economische saamhoorig beid, die in onzen tijd van nature tusschen de naties bestaat, niet langer miskend wordt door het opwerpen van kunstmatige scheidsmuren, welke hier en daar een tijdelijk schijnvoordeel kunnen leveren, maar op den duur allen gezamenlijk schaden. „II u i s w e r k". Ei komt een moeder op school, een in een /betere" wijk om te infor meeren, of Han verhoogd zal worden. Ze begint nieuwsgierig te worden naar het lot van haar jongen, nu de verhooging zoo nabij is. »Ja, ziet u en zijn laatste rapport was lang niet mooi //Neen, mevrouw, dat zag er zoo mooi niet uit, maar of hij verhoogd wordt, kan ik u nu nog niet zeggen, neen heuseh niet mevrouw, dan zou ik morgen alle moeders bij mij krijgen. Maar Han is heel droomerig, hij heeft zg. dagdroomen en kan soms een uur of langer stilzitten Iroomen zonder dat hij erbij is." ,0, ja, mijnheer, dat ken ik van hem iiet is net of hij voortdurend zit te suffen". ,Dus, mevrouw, als hij bleef zitten zou u dat ook wel niet erg verwonderen.' .Maar ik wil niet dat hij blijft zitten en nu we het daar toch over hebben, wou ik u meteen eens zeggen, dat het mij ten zeerste verwondert, dat u den Kinderen zoo weinig huiswerk geeft. Weet u hoe Han doet In een half uur is hij klaar en dan kijkt hij zijn les den vol genden ochtend nog even na, dat is alles, en dan ként hij de les ook. .Ja, mevrouw, dat gaat wel aardig goed, hij kent de dingen die hij moet leeren wel, maar hij is toch niet bij, door zijn gebrek aan oplettendheid." .Daarom keur ik het erg af, dat u den kinderen niet meer huiswerk geeft, zooveel dat ze er minstens anderhalf uur voor noodig hebben. Wij kregen in onze jeugd ook wel veel werk en we zijn er niet dood van gegaan. En wat dit slecht opletten in de school betreft, dan moet u den jongen maar tot vijf uur of halfzes schoolhouden, om den verloren tijd in te halen, dat is de plicht van de school." »Na blijven en flink huiswerk geven u dat allang had gedaan, dan zou mijn jongen nu wel verhoogd worden Ik ben er heelemaal niet tevreden over en ik zal den wethouder er over schrijven. Drie dagen daarna houdt een auto voor de school stil en een heer met het optreden van den heer Kegge uit de Camera Obscura wil van het hoofd der school vernemen of Truusje verhoogd zal worden. „Ik zou het niet kunnen verdragen, dat het kind bleef zitten." .Neen, mijnbeer, dat spijt mij wel, maar ik kan het u nog niet zeggen. Dat hooren alle kinderen tegelijk op den daarvoor bestemden dag." .Nu, mijnheer, dat vind ik dan alles behalve welwillend van u, als ik u dat vraag. Mijn kind doet haar best heel erg en ik wil u nu meteen wel zeggen, dat ik niet verkies, dat ze huiswerk mee krijgt. Eiken avond zie ik haar met boe ken en schriften voor zich, ze neemt dan de halve tafel in beslag Dat is geen goede manier van onder wijzen, u moet uw onderwijs zóó geven, dat het kind in de school leert, wat ze kennen moet, het huisgezin is daarvoor niet bestemd, ik verlang orde in mijn huis en dat huiswerk brengt mijn leven in disorde en ik verzoek u er rekening mee te houden, dat ik het niet hebben wil." Met die woorden stapte de heer Kegge in zijn auto, sloot het po.tier met een harden slag en reed weg. En het schoolhoofd Die dacht terwijl hij de schooldeur sloot misschien wel aan de oudercommissies, die de goede verhou dingen tusschen school en huisgezin moe- ten bevorderen of aan den molenaar en zijn zoon, die het iedereen graag naar den zin wilden maken. Of misschien was hij psychologisch aangelegd en vroeg hij zich af of het wel of geen aanbeveling ver dient, een droomerigen leerliug met har den dwang tot de realiteit van de .werks feer" te brengen. Of hij dacht„Ik zal mijn plicht doen, zooals ik meen, dat die gedaan moet worden." Beste jongens en meisjes. Hier zijn weer de antwoorden op de raadsels van verleden week: '1. Citroen; 2. Wolk; 3. Boterbloem. En de nieuwe raadsels zijn: 1. Met H. ben ik een aardig huisdier, met M. een lichaamsdeel., met P. eer» gewicht, met R. een cirkel. Wie ben ik? 2. In welke appels, die in Nederland en ook elders wel, zeer veel gegeten worden, zitten nooit pitten? 3. In Spanje, Oranje en 't land van Cocanje, kun je me altoos weer vinden; In Goeree of Zuidzes of ook Enschedé, zoek je mij te vergeefsch, beste vrinden. OOM KAREL. PRINSJE BELLEFLEUR of de waargebeurde geschiedenis van een koningszoon en hoe hij hei geluk vond. (Nadruk verboden.) (Alle rechten voorbehouden). Eenige tijd geleden regeerde er over het land van Biebelbabbeldom een grijze koning. Koning Miertje van Biebelbab beldom, heette hij. Deze had een zoontje. Omdat dit natuurlijk een koningszoontje was, heette hij Prins. Want zonen van koningen heeten altijd Prins, weet je. Natuurlijk had het Prinsje nog andere namen ook. Om het je precies te zeggen, heette hij: Geraagd-Jan, Woutertje* Caro- lus, Peertje, Bobbie, Hans, Pe'.ertje, Pim, Dorus, Bams van Biebelbabbeldom. Jelui kunt natuurlijk wel begrijpen, dat die na men veel te lang waa-en. Alleen op zijn verjaardag werd het Prinsje dan ook maar zoo' genoemd. Op alle andere dagen noem de iedereen hemPrinsje Bellefleur En dat kwam omdat het Prinsje zulke roode wangetjes had, net als zoo'n lek kere appel, een bellefleur. Zelfs koning Miertje en de moeder van het Prinsje (dat was natuurlijk de koningin) noemden hem Bellefleurtje. Ik hoef jelui zeker niet te vertellen, dat het Prinsje een fijn leventje had. Hij mocht eiken dag zeggen., wat hij wilde eten en welke pudding hij graag toe zou lusten. Als koning Miertje naar de stad ging, om te regeeren, bracht hij 's avonds altijd een prachtig prentenboek met pla ten mee. En als de Koningin boodschap pen deed, kreeg ze bij alle winkeliers altijd wat toe voor Prinsje Bellefleur. De bakker gaf haar altijd een heerlijk mokka-taartje mee, de kruidenier gaf een zak met bruine balletjes, de slager een heerlijk klein leverworstje, de groenten- mam een prachtige roode bellefleur, de melkboer een kostelijk versch eitje, en bij den bloemenknopman kreeeg hij een prach tige roode roos, die het Prinsje op zijn muts mocht steken. Als de koning va- canfcie had en niet naar de stad hoefde, om het land te regeeren, dan ging hij met het Prinsje uit wandelen. De ko ningin maakte dan een lekker boterham metje voor hen klaar en pakte dat netjes im. Als koning Miertje en Prinsje Belle fleur dan moe waren van het wandelen, gingen ze ergens in een groene weide, waar allemaal boterbloempjes en made liefjes groeiden, zitten en aten het bo terhammetje op, dat de Koningin hen had meegegeven. Dan, als dat afgeloopen was, zette de koning zijn kroiom af en ging een dutje doen in het gras. Dan mocht Prinsje Bellefleur zoo lang den gouden kroon van den koning opzetten en dan speelde hij, dat hij de koning was. Op een goeden dag echter, toen het Prinsje in een dik prentenboek gelezen had, keek hij opeens heel ernstig. Als je heel goed toekeek, had je kunnen zien, dat er zelfs een traantje 'in zijn oogen schitterde. Langen tijd bleef het Prinsje treurig voor zich uit zitben kijken. Toen die koningin de tafel dekte en heerlijke spijzen op tafel zette, bleef Prinsje Bellefleur treurig in een hoekje zitten. Zelfs toen koning Miertje binnen kwam, en een heerlijke appelbol uit de stad meebracht, schudde het Prinsje be droefd het hoofd. Hij wilde niet eten. „Wat scheelt er aan?" vroeg de ko ning verwonderd, terwijl hij zijn kroon aan den kapstok hing, „wat is er met mijn Bellefleurtje Het Prinsje keek treurig en zei niets anders dan: „Ik voel me zoo ongelukkig. Ik zoek het geluk!" i De koning en de koningin schuddien verbaasd het hoofd, sloegen hun handen van verwondering in elkaar en riepen uk: „Wel, lieve Hemel, wat heeft die jongen nu Wat bedoelt hij1 toch? (Wordt vervolgd). MARKTBERICHT. Middelburg. 23 Juni 1927. Op de graanmarkt was heden geen aanvoer, noteering werd niet opgemaakt. Boter f 0,80, part. prijs 10,90. Kipeierem f5,—, part. prijs f6, Eendeieren f5.part. prijs f6, Ganseieren f 13,I

Goessche Courant | 1927 | | pagina bijlage 2