Velg m Aardbeien, Binnenland Rechtszaken. Gemengd NieuWs. Veilingsvereeniging „ZUID-BEVELAND", Dinsdag 21 Juni £43e Staatsloterij, Brandstichting door een krankzinnige. Te Leende nabij Eindhoven zijn gis termorgen twee boerderijen, een van S. en een van de Gebrs. J. totaal door brand verwoest. De inboedels en het vee konden nog gered worden. Verzekering dekt de schade. In verband met dezen brand is als verdacht van brandstichting een der Gebrs. J. aangehouden. Deze was den laatsten tijd niet goed bij het hoofd en is nu in1 'n krankzinnigengesticht opgesloten. Het radio-succes. Het succes van de ingenieurs van Phi- iipsradio heeft wel eeus spijtige uitlatingen tengevolge gehad. Dat er //good sports" onder de buitenlandsche collega's zijn. bewijst de //Daily News', die schrijft onder het opschrifteen saluut aan de pioniers »Wij zijn aan onzen kleinen, maar krachtigen buurman Nederland meer ver schuldigd dan wij ooit zullen kunnen terugbetalen. Holland gaf ons een van de beste on zer koningen, een aantal van de mooiste schilderijen in onze musea en daarnaast zoo aangename bijkomstigheden als tulpen bollen en de wijsbegeerte van Spinoza, En nu hebben door bemiddeling van het draadlooze station van Eindhoven die onmisbare Nederlanders het gebeele Brit— sehe Rijk in staat gesteld een concert van den Britschen Draadloozen Omroep op Savoy Hill te hooren. Dat is een passend tegenstuk tegen die reizen van Nederlanlsohe zeereizigers, die de historie van meer dan een gedeelte van hetgeen nu het Britsche Rijk is, openen Nederland was ook inderdaad ,de pio nier van den Omroep in Engeland ln die ver verwijderde, prae-historische tijden voordat nog de Britsche Draadlooze Om roep onze ooren bombardeerde door den aether, onderhield het Nederland Om- roepstation de eerste Britsche draadlooze luisteraars met concerten. De Indische militairen De 4-0 Indische militairen, overgeko men voor de bijzetting van generaal Van lleutsz, zijn gisteren onder leiding van ^)it. Jordaan op liet Huis ten Bosch door de Koningin geïnspecteerd Ook Prins Hendrik en Prinses Juliana waren aan wezig benevens enkele genoodigden. De militairen genoten de eer door de Ko ningin ontvangen te worden Ze werden op het paleis onthaald en kregen gelegen heid de prachtige zalen en den tuin te bezichtigen. Een zakkenroller achter de tralies. Zondag is eer. damestaschje gerold in den Haagschen dierentuin, vertelt het rVad» Uelukkig behoefde de politie den dader niet te zoeken hij zat al achter de tralies. De dader was n 1. een een doodgewone, vingervlugge aap Voor zijn kooi stond een .fpeisje, dat hem eeps lekker tracteeren wilde. Oo aap glunderde onder zijn oogharen en sloeg haar be wegii gen met belangstelling gade Opeens. Het meisje was wat te ver over het hekje gebogen, de aap dee(l een greep, grijnsde even duivelachtig, nam een sprong, klau terde langs een lfölen boomstam, ging in den top hiervan zitten en opende hej tasehje, tot grooten schrik van het meisj - en tot even groot plezier van de toe schouwers. Eerst haalde de aap de fototjes uit het tasehje, berook ze, bekeek ze, liet ze val len en gluurde met glunderoogen langs den stam om te zien, hoe de plaa'jes neer kwamen Toen haalde hij den zakdoek er uit, dien 't beest echter eerst aan stukjes beet, voor hij deze neer liet dwarrelen. Ver volgens kwam een beursje aan de beurt, 't Meisje riep dat er. twee zestig in zat, maar de aap, met souvereine minachting voor liet slijk der aarde, liet het vallen en keek de portemonnaie niet eens ha. Diep uit het tasche viSchte hij toen een spiegeltje op. Met zichtbare verrassing zag e aap zich zelf. Eerst keek hij voorzich ,g, draaide het spiegeltje eens om, be- tudeerde met apen-intellect de zijkanten ;n tenslotte keek hij er in met oogen, die vroegen .Spiegeltje in m'n hand, wie is ie schoonste aap in 't land Ernstig a u to - o n g e 1 u k. Gisternacht is een oude Ford auto, vaarmee een gezélschap van vijf personen van een bezoek aan de kermis te Stiens naar Leeuwarden terugkeerde, bij Britsum uit een bocht in den weg in een sloot zereden. W. Scheejikra, uit Leeuwarden, die naast den bestuurder zat, kwam onder den auto terecht en verdronk. Na drie kwartier dreggen vond men zijn lijk. De bestuurder, H. Fransen, werd zwaar gewond en is naar het Bonifaeius-zieken- liuis te Leeuwarden overgebracht. Ook een reiziger üft Groningen, die deel van het gezelschap uitmaakte, werd gewond. Het ongeluk zou aan dronkenschap te wijten zijn geweest. De inval bij studenten. Het lid der Tweede Kamer, de heer Cramer, heeft aan den Minister van Justitie de volgende vragen gesteld Ie Is de minister bereid, mede te dee len, wat de justitie aanleiding heeft ge geven huiszoekingen te doen in Indone sisclie kring, n in den Haag en Leiden. 2e Is de minister bereid, een onderzoek in te stellen naar de wijze, waarop door de politie bij de huiszoekingen, in het bijzonder bij die in het perceel Wasstraat l te Leiden tegenover de inwoneuden, o a. tegenover de echtgenoote van één dei In denesische studenten, is opgetreden P 3e. Is het juist, dat velen van de Indonesische studenten met revolvers in hun zak liepen en een aantal revolvers in beslag is genomen 4e i\ ilt de minister mededeelen, hoe groot "liet bij het onderzoek gevonden en in beslag genomen aantal revolvers be draagt 5e Is liet den minister bekend, dat naast allerlei boeken .en bescheiden ook de paspoorten van de Indonesische stu denten in beslag zijn genomen P 6e. Is de. minister bereid te bevorderen, dat deze paspoorten en andere voor liet onderzoek van geen belang zijnde be scheiden zoo spoedig mogelijk weer aan belanghebbenden worden teruggegeven 7e. Is de minister bereid, te gelegener tijd mede te deelen, welke resultaten de hierbedoelde huiszoekingen en het onder zoek van de daarbij gevonden documenten enz. hebben opgeleverd en of en in welk opzicht hier van een communistisch com plot of van een ernstige samenzwering tegen den Staat mag worden gesproken 8e. Is de minister bereid, mede te deelen of liet waar is, dat de Indonesische studenten reeds geruimen tijd onder politiecontrole hebben gestaan en in al hun gangen zijn nagegaan 9e. Zoo dit bericht juist is, wil de minister dan mededeelen, wat daartoe aanleiding heeft gegeven De Portngeesche bank biljetten. Het Haagsche Gerechtshof heeft heden K. Marang van IJsselveere wegens op zettelijke heling in de bekende Portu geescbe bankbiljettenkwestie veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf, zonder bevel tot onmiddellijke gevangenneming, het geen het openbaar ministerie had ge vorderd. De Haagsche Rechtbank had Marang desiijds wegens schuld-heling tot li maanden gevangenisstraf veroordeeld met aftrek van 11 maanden voorarrest. Dubbele moord. Voorliet hof van gezworenen te Duisburg is Maandag een proces begonen tegen een meisje, Kathe Hagedorn, dat verleden jaar, toen zij nog maar 18 .jaar oud was, twee kleine kinderen, een meisje van en een jongen van 6 jaar heeft vermoord Het meisje is vermoedelijk het slacht offer van een sexueele misdaad geworden, terwijl Kiithe het jongetje heeft vermoord om aldus ook den getuige van haar eer sten moord uit den weg te ruimen. Kiithe Hagedorn had nadat de moord ontdekt was en voor zij zelf nog was ontdekt, een man beticht die met haar ouders in onmin leefde Deze kon echter bewijzen dat hij in elk opzicht onschu dig was en toen werd hel onderzoek tegen Kathe ge opend. Het meisje verdween toen spoor loos uit Duisburg, doch werd weldra te Dusseldorp ontdekt. Bij den rechter van instructie verklaarde zij niet te welen hoe zij er toe was gekomen de beide klei nen, die zij lief had, om te brengen. Uit liet onderzoek is intusschen nog gebleken dat de beklaagde onnatuurlijke sexueele neigingen had, Een groot aantal getuigen en voorts déskundigeu in het bijzonder op sexueel pathologisch gebied o.a. Hirschfeld zullen worden gehoord in dit geding, hetwelk vermoedelijk met gesloten deuren zal wor den behandeld en drie dagen zal duren. Twee negers gelyncht. Te Louisville zijn twee negers, die in hechtenis genomen waren wegen het dood schieten van een fabrieksinspecteur, door de menigte aan de handen der politie ont rukt en na rondgevoerd te zijn door de slraten, aan een paal verbrand. 11 0 Verdiepingen. Goedgekeurd is de bouw in de 42e straat in Nieuw-York van een gebouw van 110 verdiepingen Het zal het hoogste ter wereld worden, d.w,z. 267 voet hooger dan de Eifeltoren De kosten zullen 60 millioen gulden beloopen De fundamenten zullen 70 voet diep op den rotsbodem rusten. Het gebouw zal Larkin Tower heeten. Behalve (allooze kantoren zal het ge bouw op het dak een uitkijktoren hebben en er zullen 61 personenliften in worden aangebracht, Een gevejcht om de vrij h e i d Vijf ter dood veroordeelden uit de gevan genis van Joliet bij Chicago hebben Maan dag in den Zuid-W estelijken vleugel van het gebouw de bewakers die hun eten brachten, overvallen en overweldigd. Daar na holden zij naar het kantoor, waar zij zich van revolvers voorzagen en toen liet binnenplein op. Hier kwam hun dedirecteur tegemoet, dien zij echter dwongen in zijn auto te stappen. De vrouw van den direc teur, die het lawaai gehoord had, had in tusschen alarm gemaakt. De bewakers kwa men het plein oprennen toen de directeur in de auto stapte en schoten dadelijk op de boeven waarbij zij er een, die aan hej stuur van de auto plaats genomen had' verwonden. De boeven- lieten toen de auto in den steek en gingen een geveclu aan met de bewakers Het einde van den strijd was, dat een der bandieten gedood was en drie gewond, doch de vijfde was er in geslaagd te ontkomen. Dedirecteur had verscheidene kogels door zijn hoed gekregen, doch was ongedeerd gebleven, Een w andelpro feet o ver leden Men meldt uit Berlijn: De wandelprofeet Ludw'g Christian Hausses- is na een langdurige ziekte in het ziekenhuis te Berlijn Neuköhi overleden Hausser was een zonderling, die zich tol volkskeizer van DuitscWand had uitgeroe pen en candidaat was bij1 alle verkiezingen. Hij was er in geslaagd een vrij groots ge meente om zich te vercenigen. Als hij er gens als spreker optrad, prijkte steeds zijn portret met den indrukwekkenden Chris- tusbaard op de aanplakbiljetten. Vooral op de vrouwen maakte Hausser, die over een buitengewoon redenaarstalent beschikte, steeds grooten indruk. Hij had vroeger, toen hij te Parijs woonde, als vertegen van een bekende champagne- firma een zeer vlot leventje geleid. Later was hij echter tot inkeer gekomen. Hij Leefde toen in de strengste soberheid en wijdde zich uitsluitend aan de propaganda voor zijn ideeën. Zijn redevoeringen en ge schriften waren verward en de psychiaters hadden al lang geleden verklaard, dat men met een pathologisch geval te doen had. Geweldige opschudding verwekte Haus ser enkele jaren geleden, toen hij uit Frankrijk kennis gaf van zijn verloving met mejuffrouw Hedwig von Pohl, de dochter van den groot-admiraal van dien naam. Toen de verloving echter te Pots dam, waar de familie von Pohl woonde aanleiding gaf tot groot schandaal, maakte mej. von Pohl een einde aan de verloving. Bij de jongste verkiezing van den Rijks dag had Hausser een eigen partij opge richt. Hij stond aan het hoofd van de lijst, waarop in het geheele rijk niet meer dan 50.000 stemmen werden uitgebracht. Gruwel ij ke zelfmoord. Vrijdagavond omstreeks twaalf uur pleegde te Maagdenburg op den openba ren weg een kantoorlooper op ontzetten de wijze zelfmoord. Nadat hij twee fles- schen petroleum over zijn kleeren had uit gegoten, stak hij deze in brand. Door ontzettende pijnen gemarteld, liep hij daar op als een brandende fakkel, waanzinnig schreeuwende, door de straat en trachtte zich de kleeren van het lichaam te ruk ken. De aanblik van den ongelukkige was zoo verschrikkelijk, dat vele vrouwen in onmacht vielen. Toen de door voorbijgan gers gealarmeerde brandweer aankwam, was het slachtoffer op het trottoir ineen gezakt. Hij was bijna geheel naakt en stierf een oogenblik later aan zijn ontzet tende brandwonden. LAATSTE EN TELEGRAFISCHE BERICHTEN. Naar Indië. Men meldt ons uit Amsterdam Hedenmorgen te half liegen precies is het vliegtuig F VIE van de K L M. naar Indië vertrokken. Geysendorffer nam in de stuurstoel plaats, terwijl de tweede bestuurder Scholte zich naast hem zette. Verder bevonden zich in liet vliegtuig de Amerikaan Van Lear Black, zijn bediende en een mecanicien. Voor het vertrek wees de heer Van Lear Black op de beteeke- nis der luchtvaart voor den zakenman. Hij beschouwt de vlucht naar Indië als een goede propaganda hiervoor. De eer ste etappe der reis leidt tot Boedapest, waar men heden tusschen 5 en 6 uur hoopt te arriveeren. Twee militaire vliegtuigen en een vlieg tuig van de K.L M. deden de Indië- luchtreizigers uitgeleide. WEERBERICHT. De verwachting tot den avond van 16 dezer luidt: matige N. tot O. wind, zwaar tot half bewolkt, waarschijnlijk 1 weer, iets warmer overdag. VEILINGSVEREENIG1NG K.B.O. TE KAPELLE. Groote veiling van 13 Juni 1927. Kruisbessen f 12,10 a f 13,30 per 100 K.G. Kleine veiling. Aardbeien f 26 a f 54, Aardappels f 15, Poters f8, alles per 100 K.G., Kropsala de f 1,10 a f 1,30 per 100 krop, Bloem kool f 10,60, Diverse koolplanten f 15 a f 25, Knolselderijplanten f 16, alles per 100 stuks. MARKTBERICHT VAN AARDAPPELEN. Ingezonden door JAC. KNOOP, beëedigd makelaar in Aardappelen, Groenten en Fruit. Nassaukade 158 Amsterdam. Markt-overzicht van de vorige week. Was er hij het begin der vorige week veel vraag met verhoogde prijzen voor Zeeuwsche bonten cn blauwen, einde der week was het kalmei-. Algemeen dacht men, er komt geen einde aan de rijzing der prijzen, maar einde der week was de vraag naar oude aardappelen kalm. De hoogste prijs welke voor blauwen en bon ten werd gemaakt was f6,50, en deze is teruggeloopen tot f6,25. Voor Redstar was de vraag niet zoo groot en werden verkocht voor prijzen varieerende van f4,tot f5,50. Nieuwe aardappelen: Hiervoor wordt de vraag groote-r, vooral naar drielingen en varkensltriel, dit laatste wordt in Am sterdam veel gebruikt door de schilma- chines, prijs hiervan is f 7,a f 8, per 100 K.G. Groote Muizen zijn teruggeloopen van f20— tot f 15,-ia f 14,— per 100 K.G. Drielingen Muizen werden voor bijna de zelfde prijs als de groote verkocht, van f 12,tot f 13,per 100 K.G. Tot dusver worden hier slechts nieuwe aardappelen van Broek -op Langendijk Westland en Noord-Holland verhandeld. Verwacht volgende week gnootere aan voel- vain nieuwe aardappelen. Maandag 13 Juni 1927 werden de volgende prijzen aau de aardappelmarkt gemaakt. ZEELAND: p. H.L.of 70 K.G Laagst Hoogst Bonten f 6,25 f 6,50 Blauwen - f 6,25 f 6,50 Bravo's f 5,f 6,50 Blauwe Eigenheimers f 0,f 0, Redstar f 4,75 f 5,50 Blauwe en Bonte poters f 0,f 0, Eigenheimer poters f 0,f 0, Bravo poters f 0,- - f 0, Eigenheimers f 0,f 0 Koodstar pooters f 0,f 0, FRIESLAND: Redstar f 4,75 f 5,50 Roodbonten f 0,f 0, MALTA. per 100 K.G. Winter f f - Zomer f 18,f 19, Groote veiling van 14 Juni 1927. Kruisbessen f 11,90 a f 13,50, Kruis bessen met meeldauw f 10,a f 10,20, beide per 100 K.G. Kleine veiling. Kruisbessen f 13.20 a f 13,70, Kruis bessen met meeldauw fl,a fll,10, Aardbeien f 17 a f42, Postelein f 15, Tuinboonen f 17, Doperwten f31 a f35, Nieuwe aardappelen (groote) f9,a f 12,Nieuwe aardappelen (poters) f 6, Oude aardappelen (groote) f 6 a f 7,10, alles per 100 K.G., Bloemkool f 4 a f 12, Komkommers f8 a f 12, Kropsla f 1,40 a f2, Koolplanten. f0,20, alles per 100 stuks. Wortelen f6, Sjalotten f 0,20 a fl,Rhabarber f5, alles per 100 bos, Kippen f 1,06 per stuk. VERKOOP1NGEN EN VERPACHTINGEN. MARKTBERICHT. GOES, 14 Juui 1927.. Aanvoer geriug. Nieuwe tarwe f 15,50 a f 16,30 Goudgerst f13,a f!4, Haver f 12,a f 12,10 Aanvoer boter pond. Aanvoer roomboter 84 pond a f 0,95 Eieren per 100 stuks f4,70 Boter per kilo f 1,50 a f 0, Middenprijs eieren per 25 stuks f1,17-} Middenprijs boter per kilo f 0,75 a f 0, Boter aan particulieren f 0,85 a f 0, Eieren aan particulieren verkocht 6 cent Ganseieren groote cent. Kleine cent. Poeleieren cent. Middenprijs afwijkende boter f 0,per p. Eierenverkoop. Onderafdeeling Zuid-Beveland V.P.Z. Aangevoerde eieren 36600 stuks. Prijs f 5,a f 0,per 100 stuks. ROTTERDAM, 14 Juni 1927. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 198 paarden,. 11 veulens, 1 ezel, 987 magere runderen, 820 vette runderen 275 vette kalveren 85 graskalveren, 806 nuchtere kalveren, 228 schapen of lam meren, varkens, 207 biggen, 6 bokken of geiten, 8 overloopers. Prijzen per kilo koeien van 32} tot 36 tot 43 tot 45 tot 52 tot 55 ct., ossen van 40 tot 44 tot 46 tot 50 tot 52 tot et, stieren van 37 tot 43 tot 47 tot 48 tot ct., kalveren van 45 tot 47} tot 55 tot 57} tot 65 tot 67} ot„ schapen f tot f per stuk, lammeren f tot f varkens tot ct. Prijzen per stuk van mager vee melk koeien f210 tot f425 tot fkalf - koeien f240 tot f430, stieren f130 tot f470, pinken f 100 tot f140, vaarzen f170 tot f 235, paarden f200 tot f325, slachtpaarden f 100 tot f 160, hitten f130 tot f210, veulens f80 tot f140, biggen f10 tot f20, biggen per week f 1,75 tot f 2,25, overloopers f 25 tot f 35, gras kalveren f35 tot f50, fok nuchtere kal veren f20 tot f30, slacht nuchtere kal veren f 12 tot f 18. VEILINGSVEREENIGING ZUID-BEVELAND TE GOES. Juni. 17 Baarland, woonhuis, schuur en boom gaard, Beth. 17 Kloetinge, woonhuis met schuurtje; inboedel, van Dissel. 17 Kapelle, kersen en pruimen, van Dissel. 18 Kloetinge, kersen, van Dissel. 20 Wemeldinge, kersen, Kram. 20 Wemeldinge, hooigras, Krthn. 21 Goes, 3 woonhuizen, van Dissel. 25 Goes, inboedel. Pilaar. 29 Kruiningcn, inboedel, van Dissel. 29 Kruiningen, woonhuis en tuin, van Dissel. Schore. woonhuis. boomgaarden, bouw- en weiland en zijkantwegen, Pilaar. Schore, schapen, Pilaar. Juli: 6 7 en 8, Goes, terreinen, gebouwen, machines en werktuigen, werf „Zee land" te Hansweert, Pilaar. Ovezand, veldvruchten, Verbist. Ovezand, landbouwers-inspan, Ver bist. 's Heer Arendskerke en 's Heer Abtskerke, bouw- en weiland, van Cleef. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. Juni: 17 8 uur Raad. 17 Betrouwbaarheidsrit Motorclub Zee land. 19 Provinciale Landdag van Vrijzinnig Godsdienstigen. Juli: 2330 Schuttershof, Historische Ten toonstelling. 29 Schuttershof, Hel Zomertooneel, s,Jo- zeph in Dothan". AANBESTEDINGEN. Juni: 22 Goes, maken dijksverhooging in ge wapend beton, Breede Watering be westen Yerseke. 22 Heinkenszand, bouwen lamdbauw- schuur, Gebrs. Dekker. 25 Rilland, bouwen kerk en toren en catechisatiekamer, Ned. Herv. Ge meente. ADVERTENTIËN. TE GOES. nam. 1 uur i in massa. Kweekers die wensdhen mede te veilen, kunnen daarvan met opgave van de door tien beteelde oppervlakte mededeeling doen op het kantoor der veiling tot Dinsdag voorm. 10 uur. HET BESTUUR. LOTEN VERKRIJGBAAR vanaf 23 JUNI bij de CoMectrice Mevr. Wed. VAN BARNEVELD-Nauta, Oostsingel 150, Goes. ONDERGETEEKENDE «taakt be kend, dat de NIEUWE No.'s verkrijg baar zijn, en dat de trekking begint 25 JULI A.S. P. DE WILDE. Keizerstraat 3 Goes.

Goessche Courant | 1927 | | pagina 3