Stadsnieuws Raadsfilm. werd gecedeerd aan genoemde Naam- looze Vennootschap. De vloot der maatschappij bestond op 31 Dec. 1926 uit de volgende stoomsche pen: „Oranje-Nassau", 'groot 2884; „Prin ses Juliana" en „Mecklenburg", beide groot 2907 reg. tons. Een bedrag van f 650.000 werd bierop afgeschreven. De bruto-opbrengsten beliepen in 1926 f2.587.595, tegen f3.727.014 in 1925. De exploitatiekosten bedroegen f2.144.709 ira 1925 f 2.548.766. Het overschot op de exploitatie der schepen resp. f 442.885, f 1.178.247. Het voordeehg verschil bedroeg f442.885 voor de schepen en daarbij f 11.649 op de neveebedrijiven, totaal f454.535. Dit moet verminderd worden met f 122.357 als nadeelig saldo der in trestrekening en f 650.025 (f 965.390) aan afschrijvingen, totaal f 772.382, gevende voor 1926 een nadeelig verschil van f317.846, waarbij gevoegd moet worden het saldo verlies op 1 Januari 1926, is totaal f600.857 (f283.010). De balans geeft aan passiva: aandeelen- kapiiaal f2.020.500 (onv.), leeningen f2.841.000 (f3.153.000), uitgelote en af- losbare obligaties f 159.000 (f 175.000), crediteuren f 386.265 (f 442.922) en Wm Miiller Co. f 1.025.000 (onv.). Aan activa: stoomschepen f3.650.000 (f4.300.000), hotel f 100.000 (onv.), borg stellingen f73.754 (f74.175). kas en kas siers f 1.509.641 (f 1.216.937), debiteuren f 342.674, assurantie-rekening f 64.580 (f82.085), bedrijfsvoorraden f102.415. Het Groene Kruis. In de algemeene vergadering van de Prov. Zeeuwsche Groene Kruisvereeniging, waren 25 afdeelingen vertegenwoordigd De voorzitter, de heer C. E Plugge van Souburg, opende de vergadering met een inleiding over de nieuwere en meer inten sieve wijze, waarop men de rkeumatiek in al haar uitgebreidheid wil bestrijden aanleiding hiertoe is niet alleen de ellende die deze ziekte te weeg brengt, doeli ook het verlies aan arbeidskrachten. Pe stoot daartoe is gegeven door Dr. van Breemen, en eene commissie is gevormd met het doel een consultatiebureau op te richten om de oorzaak op te sporen, alsmede invloed van klimaat, bodem enz. te be studeeren Dit onderwerp is ook een punt van behandeling voor het congres voor openbare gezondheid, dit jaar te Assen te houdendoor dr van Eden is reeds praeadvies uitgebracht. Spr. herinnerde er tevens aan, dat het 10 jaar geleden is dat de Provinciale Zeeuwsche Vereeniging „Bet Groene Kruis» de provincie in haar geheel binnen haar bemoeiingen kreeg Door den secretaris, den lieer M. Nieu- wenhuijse uit Krabbendijke, werd het jaarverslag uitgebracht, waarin medege deeld wordt dat het aan'al afdeelingen 51 bleef met circa 19000 leden Groote kans bestaat dat in het volgend jaar nog een vereeniging zal toetreden, waardoor het ledental de 20.000 kan bereiken Een mooi getal voor Zeeland, Hier naast staan dan nog de afdeelingen van het Wit- Gele-Kruis in O. Z. VI. en de vereeni gingen te Terneuzen, Axel, Zaamslag enz., die op zichzelve blijven staan en het nut van organisatie ten opzichte van Groene Kruisbelangen niet op waarde schijnen te schatten. Vervolgens wordt in het verslag het verloop der vorige algemeene vergadering medegedeeld, en daarna de werkzaamheden op de verschillende vergaderingen van het hoofdbestuur. Hieronder komt voor het besluit om Ged. Staten te verzoeken niet goed te keuren een besluit van een ge meenteraad om subsidie te verleenen bij de aanstelling van een niet-gediplomeerde verpleegster-vroedvrouw, omdat het in strijd is met de wet tot wettelijke be. scherming van diploma's voor ziekenver pleging. Een schenking van ligtent, rol stoel, ziekenwagentje en andere verple- gingsartikelen uit den boedel van wijlen Mr. Pel te Biggekerke, werd onder dank aanvaard, de materialen zijn opgeborgen in het Centrale magazijn te Vlissingen Naar aanleiding van een klacht over een ontsmetting te Vlissingen. waarbij niet bleek, dat de schuld bij de ont smetting lag, is toch aan de afdeeling Vlissingen verzocht controle te willen uitoefenen op iedere ontsmetting, aan welk verzoek gaarne werd voldaan. Tevens geschieden de ontsmettingen thans onder medisch toezicht. Ten opzichte van het instituut school arts ten platten lande werd besloten de bevolking hierover eerst nader in te lichten. Het hoofdbestuur ziet als eind punt wel de medewerking der provinciale staten, doch acht bet beter eerst grondige begrippen omtrent dit punt bij deleden aan te brengen als een voorbereiding voor een la'er te voeren actie. Dit de ingekomen afdeelingsverslagen blijkt, wederom, dat steeds wordt voort gegaan met aankoop en aanvulling van materialen voor ziekenverpleging Het jaarverslag werd goedgekeurd en naar aanleiding daarvan werd nog mede gedeeld dat de ontsmetting voor de leden der afdeelingen thans te Vlissingeu kan geschieden, onder controle van het bestuur der afdeeling aldaar. Een nieuwe ont smetter zal worden opgeleid. Er zijn 31 sollicitanten. Gelet zal worden op gediplomeerde verplegers onder de ge gadigden. De rekening van den penningmeester eveneens den keer Kieuwenhuijse, wijst in ontvang aan f 2280 04, w o. batig slot 1925 ad f 154 20 en in uitgaaf f 1870.08 alzoo thans een batig slot van f 389.96. Op advies van de afdeeling 's Gravenpolder die de bescheiden in orde bad bevonden, werd de rekening goedgekeurd. Als plaats voor de algemeene ver gadering in 1928 werd wederom Goes aangewezen, zulks met 25 van de 46 stemmen, nadat was opgemerkt, dat het aanbeveling verdient ook eens elders te vergaderen. De periodiek aftredende bestuursleden de beeren Ch. Dieleman, te Tholendr L. G. Gelderman, te Kortgene, en S Hage, te Bruinisse, werden bij candidaat stelling herkozen; terwijl in de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer J. C, Gieben, uit 6 candidaatgestelden met 27 van de 45 stemmen gekozan werd de heer P. L. Abrahamse, te Vlissingen. De begrooting 1928 met een eindcijfer van f 3390 en een geraamd tekort van f 840,04, werd na enkele besprekingen ongewijzigd vastgesteld. Bij het rapport der districts commissie te Goes over bet ziekenvervoer, bij monde van dr. Eolmer uit Driewegen, bleek, dat nauwkeurig is nagegaan of hierin verbe tering is aan te brengen, misschien is verlaging van de subsidie- der afdeelingen mogelijk. In den breede werd nagegaan, of er prijs op gesteld wordt, het contract ziekenauto met den heer Krijger te her nieuwen. Slechts enkele afgevaardigden waren hiertegen, de meerderheid was over tuigd, dat de auto ter beschikking moet blijven, waarom verdere maatregelen ge troffen zullen worden om het contract vernieuwd te krijgen. Aan de orde was vervolgens het volgende voorstel van het hoofdbestuur De algemeene vergadering machtigt het hoofdbestuur eene commissie te benoemen, welke onderzot-ken zal, hoe de Vereeniging het vlugst komen kan lot aanstelling van een of meer districtsschoolartsen in de provincie. Bij dit voors el werd als toelichting ge meld, dat deze commissie, bestaande uit leden van het hoofdbestuur, aangevuld met enkele andere personen, een rapporl zal uitbrengen na onderzocht te hebben welke gemeenten prijs stellen op het in stituut schoolarts, terwijl zij de Veree niging verder zal adviseeren op welke wijze het vlugst tot aanstelling van een of meer district-schoolartsen zal kunnen worden overgegaan. Bij dit voorstel hield dr. C. Orbaan lid van het hoofdbestuur, een pleidooi over het nut van den schoolarts en het ontstaan van dit iustituuthij besprak groepsgewijze de verschillende ziekten die het schoolkind heeft of op school kan krijgen. Ziekten, die bij ingrijpen, mak kelijk tot staan zijn te krijgen. Nadat nog eenige inlichtingen waren gevraagd en gegeven, werd het voorstel z.h s. aan genomen Zoo mogelijk zal een buitengewone algemeene vergadering worden bijeenge roepen als de bedoelde commissie met haar werkzaamheden gereed zal zijn ge komen. Door dr. van iVfarenr Bentz van den Berg werd een uitvoering rapport uitge bracht over de werking der commissie voor Kinderbescherming in Zeeland, alsmede over de werking van het consultatiebureau te Goes, het getal consulten in 1926 be droeg 281 tegen 174 in 1925. Nadat de rapporten der districts com missies waren uitgebracht, welke tot geen bijzondere opmerkingen aanleiding gaven, werd de vergadering na rondvraag geslo ten. In de pauze 'werd door de aanwezigen met groote belangstelling kennis genomen van de door de N.V. Rubberproducten- VI aatschappij v h Durit in de zaal uit gestalde ziekenverplegingsartikelen. De oud-gepensionneerde militairen. In een openbare vergadering van de afdeeling Middelburg van den Algemeenen Militairen Pensioenbond trad Zaterdag avond op de bovenzaal van de Eendracht als spreker op de heer P. A. Carol uit Den Haag hoofdbestuurslid van dien bond, met het onderwerp ,/Onze strijd om recht". De voorzitter der afdeeling, de heer J. Verhage, heette vooral de dames en de vertegenwoordigers van de afdeelingen Vlissingen en Goes welkom, maar in allereerste plaats den heer Carol, die zich als oud Middelburger gaarne bereid toonde voor de afdeeling te spreken. Spr bracht gaarne hulde aan de nagedachtenis van Generaal Van Heutsz en verzocht allen zich even van'hun zetel te verheffen als teeken van instemming, waaraan werd voldaan. De voorzitter Sprak daarna de hoop uit, dat Nederland niet alleen de overledenen zal eeren, maar nu ook eens gaan denken aan de levende oud militairen De heer Carol, het. woord verkrijgende bracht dank aan de afdeeling Middelburg voor de groole activiteit die zij aan den dag legt, vooral dhr. Hoekstra, die pas een afdeeling Goes oprichtte. Spr. bracht hulde aan de stichters van den A. M P., de heeren Wijk en Brand wijk en wees er op hoe op 2 Juni eerst genoemde gehuldigd is o a. door den A. M. P. bij het 25 jarig bestaan van de onderofflciersvereenigirig //Ons Belang". Daarna gaf spr. een overzicht van het geen de A. M. P. iu zijn vijfjarig bestaan wel en niet heef bereikt in het belang van de oud gepensionneerde militairen van Land-, Zeemacht en Koloniën, enz. Spr. wees er dan op hoe verschillende ministers en kamerleden van verschillende richting volkomen erkennen dat er ver andering moet komen in de verzorging van de gepensionneerden van voor 1922 Maar jammer is het dat als de zaak in de Kamer aan de orde komt er altijd de politiek bij gehaald wordt. Al voelt men dat het gevraagde billijk is dan toch wordt het verworpen als het niet van de regeerings afel komt, maar van politieke tegenstanders Als men zegt, dat de be trokkenen geen recht hebben op hooger pensioen, dan is dit zeker juist, maar het is juist de bedoeling dit recht te verkrijgen en daarop is de strijd gericht. Spr herinnerde er aan hoe ten gevolge van de aanneming van de mo ie-Dres- selhuys door den minister van fiuanciëu bij de wet van 26 Juli 1926 steun van oud-gepensionneerde militairen van land en zeemacht, werd toegezegd uit de be zittingen van het Kon. Nat. steuncomité Spr noemde dit armenbedeeling en keurde een dergelijke handeling tegenover hen die het vaderland soms jaren lang ge diend hebben ten zeerste af, terwijl hij wees op de groote onbillijkheden die voortvloeien uit deze wijze van steunen o a door dat de adviseurs iu verschillende plaatsen soms heel andere opvattingen hebben over de noodzakelijkheid van steunen in gelijksoortige gevallen Spr. gaf enkele voorbeelden o a. ?ijn er die met fl of f 150 per maand worden afgescheept. Men houdt collecte voor de ze menschen, maar het gaat niet aan om aalmoezen te krijgen, zooals men nu voor velen zorgt is nog erger als bijjde oude stam men, die menschen boven de 60 jaar maar dood maakten, Ten opzichte ^an de oud gepensioneerde van het Oost - Indische Leger wijst spr. op de door hen bereikte verbetering door de gelijkstelling vanaf het 60ste levensjaar voor korporaals en minderen en toekenning van de helft van het verschil tusschen oud en nieuw pen sioen aan officieren en onderofficieren, ter wijl voor de weduwen en toekomstige we duwen van hen ook vele verbeteringen zijn ingevoerd. Spr. keurt bet echter af, dat er nog zulke verschillen blijven gehand haaft en zet in den breede uiteen welke groote ontberingen, die Indische militai ren meer malen hebben doorgemaakt, om het land te verdedigen, waarop de onder nemingen zijn gevestigd, die jaarlijksch nrl lioenen opleveren voor Nederland. Een grens van 60 jaar heeft ook geen zin, daar slechts een klein percentage dien leeftijd bereiken. Er is dus voor die Oost Indiërs wel wat bereikt, al is het niet voldoende, maar zij zijn door deze wet telijke regeling de oud-gepen ionneerden die ten laste der Ned. Staatsbegrooting komen een eind vooruit. Ook de West- Indiers komen ten laste dier begrooting en eindelijk is voor hen door de Tweede Kamer dezer dagen gelijkstelling met de collega's van het O -Indische leger ver kregen. Als de burgerij vraagt waarom moeten die oud-militairen meer pensioen hebben en wij hebben het niet, dan vraagt spr hoe men zou oordeel en over een werk gever, die onder belofte voor den ouden dag te zullen zorgen, lagere loonen be taalt, en dan de belofte niet inlost. Di! is hier he" geval met den staat der Neder landen. Men moet niet tevreden zijn met lief dadigheid, maar mag van een Christelijke Uegeering recht vorderen, vooral nu het beroep op gebrek aan geld niet meer opgaat, gezien de goede uitkomsten der laatste jaren, waarbij in de jaren 1923» 926 bij een raming van totaal 165 millioen te kort, aan overschotten 65 millioen werd geboekt. Spr. zegt ten slotte, dat zij, die zich aan het hoofd van dezen strijd om recht stellen het zelf niet direct noodig hebben, daar zij bijna allen andere inkomsten hebben, maar zij werken voor hun diep gezonken kameraden, die niet zoo ge lukkig zijn en dikwijls in diepe armoede leven. Spr. wekt alle oud milita ren op lid te worden en zegt ten slotte dat binnen zeer kort een brochure het licht zal zien, waarin, verschillende voo,beelden zullen worden opgenoemd om aan te toonen dat het zoo niet langer kan blijven. De heer ^erhage bracht dank aan den den heer Carol voor zijn bezielende rede en wekte ook zijnerzijds tot krachtigen steun van den Pond op Ook hij bracht nog dank aan den heer Hoekstra voor zijn arbeid, waardoor te Goes en Oostburg reeds afdeelingen zijn opgericht en dit voor Hulst staat te wachten. Maar daar door verliest Middelburg vele buitenleden en moet men werken dit verlies weer aan te vullen. De heer Hoekstra bracht dank aan de leden, die hem zoo krachtig steunen-in het aanwerven van leden en donateurs. Hierna werd de vergadering met d nk aan'de opgekomenen gesloten. Colijnsplaat. In de maand Mei zijn al- gekomen: P. J. de Waard geb. Scherp uit Wissmtaerke; J. Mouthaan geb. van der Móere uit Wissenkeirke; M. Broekho ven en edhtgenoiote uit Wissenkenke. VertrokkenM. A. de Regt naar Vee- re; J. C. van Oost naar Kortgene. 's Heer Abtskerke. De arbeider de J. vond hier Zondagmorgen vroeg zijn var ken van pl.m. 300 pond schoon wegende, dood liggen. Vrijdag was het geënt tegen vlekziekte. Hans weert. Tot onderwijzeres aan de school voor voorbereidend onderwijs te Hilversum, is benoemd Mej. E. C. M. Risseeuw, hoofd der gemeentelijke Frö belschool te Hans weert. Kapelle. Onder voorzitterschap van den heer H. Evers dijk kwam de tuinbouw ver eeniging Kapelle en omgeving in vergade^- rmig bijeen in de zaal van Mej. E. Han son. Tot de vereeni ging traden 16 nieu we leden toe, zoodat de vereeniging thans 218 leden telt. De voorzitter heet de talrijk opgekoi- menen welkom en deelt mee, dat de Raad van Arbeid aandringt dat er voor de pluk kers van bessen en aardbeien enz. ge plakt wordt. Het bestqur geeft in overwe ging deze raad op te volgen, een regeling is hiervoor getroffen om dit op 'gemak kelijke wijze voor de telers op te lossen. Hierop volgt een drukke bespreking over de verkoop van het kwantum aard beien. Besloten wordt om deze Woensdag 22 Juni te veilen. De verkoop van frambozen zal nader geregeld worden. De heer S. A. de Visser van Krui- ningen spreekt vervolgens over de Bijen teelt. Op zeer onderhoudende wijze wijst spr. op' het nut van die bijen bij de be stuiving. Ook wordt gewezen op het nut dezer bevolking in Limburg bij de kersen- boomgaarden en in de Betuwe. Spr. dringt aan om niet alleen lid te worden van de vereeniging tot bevordering van de bijen teelt, maar ook om zelf bijen aan tie schaffen. Paats ze in uw tuin en boom gaarden, aldus spr., en ge zult de resul taten zien. Schore. Zaterdag hield de postduiven- vereeniging ,,de Snelle vlucht' een wed vlucht van Orleans (Fr.). Afstand 424 K.M. In concours waren 32 duiven. De uitslag is als volgt: le, 2e, 4e, 6e en 7e prijs J. M. Fraanje te Biezelinge; 3e prijs J. L. de Jager te Kapelle; 5e en 8e prijs J. Hengsdijk te Biezelinge. De schippersknecht R. geraakte bij het maststrijkën tijdens het passeeren der spoorbrug met zijn been bekneld tus schen die mastkoker, tengevolge waarvan hij ernstige kneuzingen opliep. Dr. Nieu- wenhuijse van Kruiningen verleende ge neeskundige hulp. De reis kon niet wor den- voortgezet. Wilhelminadorp. Geslaagd voor het P.B.N.A.-examen te Arnhem, richting wa terbouwkunde, den heer J. P. van den Broecke, alhier. Waarde. De collecte voor het Natio naal Steuncomité ter leniging van den nood der slachtoffers in de geteisterde streken van ons land op 31 Mei en 1 Juni ji., bi-acht op f 273,75. Wolphaartsdijk. Donderdag jJ. ont stond een begin van brand op de hof stede van den landbouwer J. Driedijk alhier. Een bergplaats van brandhout brandde geheel af. Daar de brand kort na den middag ontstond, was er spoedig hulp aanwezig, die bet blusschingswerk ter hand nam. De motorspuit die spoe dig ter plaatse was, behoefde geen dienst te doen. De Historische Tentoonstelling» Naar men ons mededeelt, is een groote toevloed van inzendingen op de van 2330 Juli te houden Historische Ten toonstelling te verwachten. Er zullen zeer interessante voorwerpen, geschriften e.d. te zien zijn. Later hierover meer. Het is het Comité niet gelukt zooals het voornemen was een Vaderlandsch- Historiscb openluchtspel te vinden, ge schikt voor opvoering in de' tentoonstel- kngsweek. Het Comité heeft nu tegen Vrijdag 29 Juli a.s. 's avonds 8 uur geëngageerd „Het Zome tooneel" Secr. ,,Het Scbouw- tooneel ter opvoering van het Bijibelsch- Historisch tooneelspel „Joseph in Dothan van Joost van den Vondel. In den loop van deze en volgende week zullen lijsten worden aangeboden ter in- teekening. Voorts zijn in het Schutters hof eiken dag kaarten verkrijgbaar en kunnen nu'"reeds plaatsen worden be sproken. Er zijn maatregelen getroffen, dat bij slecht weer de opvoering in de zaal kan plaats hebben. (De voornaamste rollen worden ver tolkt door Co Balfoort Ko van Dijk, Corel Rijken, Jettie van DijkHiecker, Ben Groeneveld, Joh. Sternheim, Ezer- man). De „Zuid-Bevelanders". De „Zuid-Bevelandershet zangkoor, dat staat onder leiding van dien heer G. Houtekamer heeft de vorige weak in na tionaal oostuum een fiitvoering gegeven voor die bijeenkomst der Roi!aiers te Oos tende in de kurzaal en daarbij' naast het oogsten van zeer groot Succes, ook gele genheid gehad propaganda te maken voor bezoek aan Zeeland en geheel Neder land, zulks miede door het verspreiden van een 2000 folders. Goesche Burgerwacht. Zaterdag j.l. werden alhier door leden van de Goesche Burgerwacht schietvaar digheid sp roeven afgelegd, in tegenwoor digheid van kapitein van Aalst, tot het behalen van het scherp schutter schap- A, B of C. Voor A slaagden de heeren: Jac. v. Zweeden, M. Q. v. d. \Voele, B. J. v. d. Berg en L. J. Meijler. Voor B de heeren: M.» de Jonge, I. Gunst, C. Sinke, J. Gunst, W. J. v. Doeselaar en M. C. v. d. Bout. Voor C de heeren: A. A. Nederhajid, J. Laport, P. Kodde, P. Droogers, C. M. Kegge en T. Faberij de Jonge. „Euphonia". De hevige regen, van gisterenmorgen was oorzaak dat het bezoek van „Eupho nia uit Goes aan Vlissingen om daar een uitvoering te geven op den Boulevard, bedoeld als propaganda voor een avond bezoek aan Vlissingen, nu een trein na 10 uur daartoe ook voor Goesche inwo ners gelegenheid geeft, werd afgelast. Het is jammer, dat dit besluit moest worden genomen, want gisterenavond was het weer veel verbeterd en er zijn dan ook nog vele personen vergeefs naar den Bou levard gekomen. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Goes werd in Mei op spaarbankboekjes ingelegd f 15.018,40, en terugbetaald f21.622,48, derhalve min der ingelegd dan terugbetaald- f6604,08. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 15. Door tusschenkom-st dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes ingeschreven nominaal f 1200,en afge- sdhrevièól niets, derhalve meer in- dan afgeschreven f 1200,Het aantal nieuw uitgegeven staatsschuldboekjes bedroog 1. De hors d'oeuvre vam een raadszitting, het den eetlust opwekkende voorgerecht is in cfen laatsten tijd het inslaileeren van een nieuw raadslid. Deze plechtige ge beurtenis vormt de waarborg voor het wel slagen van een bijeenkomst der vroede vaderen, zij brengt de stemming in de raadszaal waarop de voorstellen als een papje op een gasconvfoor gaar gestoofd worden. Toen de jongste telg an de schare van dertien, een soort politieke eendags- vlinder zich onder de meer bestendige broederen had geschaard, volgde reeds dadelijk „de" gebeurtenis van den midldiag: de verkiezing van een wethouder. Voor dat de stembriefjes in de bus gleden stak de heer Goedbloed, de voortrekker van rechts, een verklaring af, die ons wel zeer verbaasde. Zij kwam ongeveer op het volgende neer: „We zullen nu den candi daat van links kiezen, maar in September zetten we een mannetje van rechts op bet wethouderskussen". Onomwonden werd dus door de rechtsche partijen te kennen gegeven, dat te beginnen in September het algemeen belang dienstig zal worden gemaakt aan het belang der partij. Want wel niemand zal zich kunnen voorstellen, dat na ettelijke maanden het algemeen be lang een andere vervullmg der wethou ders-vacature zal eischen dan het dit mo menteel deed. Het was de groote open hartigheid van den heer Goedbloed, die verbaasde. In politieke kringen worden zulke koeien van partij-egoïsme meestal niet zoo openlijk de wei ingestuurd. De bedoelde verklaring en de wijze waarop de recht sche bondgenooten baar aanhoorden, brachten den indruk bij, dat de roes van de jongste stembusuitslag nog niet heeft uitgewerkt. De rechtsche partijen nemen min of meer het uiterlijk aan van den nouveau-ridhe, 'die nog loeren moet het onverwachts verkregeme op een waardige wijze, te besteden. Dit zal trouwens na September nog duidelijker blijken dan Vrij dag j.l. De heer Van Bommel van Vloten, die er zeer verstandig aan deed de wethou dersfunctie, ondanks het najaars-vooruit- ziicht, te aanvaarden, wees met enkele woorden op de weinig loyale houding van rechts,- welke sterk afsteekt tegen de ge dragingen van de linker-partijen enkele jaren geleden. Mr. Goedbloed trachtte met een grapje een en ander tegen, te spreken. I De wethoudersverkiezing verstrakt»

Goessche Courant | 1927 | | pagina 2