Stadsnieuws Beursbericht. Binnenland ds. A. F. Ch. Pont een grafrede gehou den door den consulent ds. Netelenbos van Heónikenszand. Om belf zes werd onder het luiden der klok het stoffelijk overschot van den overledene door de Le den van den kerkeraad en kerkvoogden van het sterfhuis naar het kerkgebouw gedra gen en aldaar voor den kansel nedergezet, terwijl de kist met een krans der gemeente leden was bedekt. Om zes uur zag men vele leden der gemeente in rouwgewaad het kerkgebouw binnen treden. Ook uit de omliggende gemeenten waren vele men- schen naar Nisse gekomen, om deze zeer indrukwekkende kerkelijke plechtigheid bij te wonen. Daaronder bevonden zich veer tien zijner collega's. De plechtigheid werd geopend met het zingen van psalm 103, vers 8 en 9 en het voorlezen van psalm 90. Ds. Netelenbos nam uit Hebr. 13, vers 7 en 8 zijn rede, Hij sprak over den overledene, die ruim 36 jaren h et ambt als predikant met ijver en nauwgezette toewijding en liefde heeft vervulddat hij als voorzitter van het klas sikaal bestuur een man was op zijn plaats;, dat hij te Nisse de stoot heeft gegeven voor het oprichten van een Christelijke werkmansbond, een diacooesse-vereeni- ging en een Zondagsschool. Verder richtte ds. Netelenbos het woord tot de gemeente en een woord van troost tot de weduwe van den overledene, waarna hij liet zingen gezang 221 vers 4. Ds. Drost van Wemeldinige beklom ver volgens den kansel en sprak namens het klassikaal bestuur een woord van dank tot den overledene voor wat hij in hun midden was geweest, en voor hetgeen hij heeft gedaan voor de Hervormde kerk. Hij haalde daarbij aan 2 Timotheus 4 vers 7 en 8 en liet de gemeente zingen gezang 65 vers 6. Ds. Gerritse van 's Gravenpolder be klom daarna het gestoelte en sprak namens den ring van predikanten,, en bracht den ontslapene dank voor de genoeglijke sa menwerking en voor de aangename vriend schap, die zij van hem hebben ondervonden Ds. Van der Plassche van 's Heer Abts kerke, zwager van den overledene, dankte namens de weduwe het kerkbestuur en de gemeente voor wat zij hebben gedaan ter nagedachtenis van den overledene. Hij sprak de hoop uit, dat de liefde van de gemeente aan ds. Pont bewezen, mocht overgebracht worden op de weduwe, die nog een poos in de gemeente zal blijven. Ds. Netelenbos nam daarna wederom het woord en verzocht de gemeente tot den slotzang psalm 130 vers 4, waarna hij deze kerkelijke plechtigheid met gebed sloot. Het stoffelijk overschot werd in het kerk gebouw gelaten tot Zaterdagmorgen 6 uur, om dan te worden vervoerd naar Utrecht waar het om 12 uur 's middags zou worden ter aarde besteld. Betere verbindingen. Men sehrijft ons uit Middelburg-. Nu ook de dienstregeling van de stoom tram-maatschappij Bresken s - Mal c'egl.em voor den a.s. zomer is verschenen, is te overzien, welke verbeteringen zijn aange bracht voor hel verkeer tusschen Walche ren en de Belgische badplaatsen, en om gekeerd, welk verkeer in den zomer steeds van grooter beteekenis wordt. Duizen den in bedoelde badplaatsen of in Brugge vertoevende Engelschen, Amerikanen enz. brengen vandaar uit bezoeken aan Walche ren en omgekeeer d maken vele Zeeuwen een korter of langer uitstapje naar Biam- kenberghe, Oostende enz. Komende van de badplaatsen naar Wal cheren moeten zij, die eeen dagje gaan, om 8.53 uit Knooke (van 26 Juni tot 11 September te 8.39) en zijn-dan te 11.20 te Vlissingen, vanwaar zij per trein of tram spoedig te Middelburg zijn. Het laatste vertrekuur uit Vlissingen met nog aanslui ting naar Knocke is tot 25 Juini en vanaf 12 September 17.20, van 26 Juni tot 11 September 19.10. D es Zondags i; er al leen van 26 Juni tot 11 September een be hoorlijke gelegenheid terug namelijk te 18.05. Maar voor de bewoners van Walcheren zeil is da omgekeerde route van meer be lang. Vertrekkende van Vlissingen te 7.30 is men zoowel m de week als Aondags te 10.22 te Knocke (van 26 Juni tot 11 September te 9.53). Het laatste vertrek uit Knocke is gedurende den geheelen zomer dienst in de week te 17.53, des Zondags van 15 Mei tot 25 Juni en van 12 Septem ber tot 1 October te 16.58, van 26 Juni tot 11 September te 17.20. Des Zaterdags is het mogelijk om ver trekkende uit Vlissingen te 5.50 des mor gens reeds te 8.02 te Knocke te zijn, maar daarvan kunnen alleen te Vlissingen woon achtige personen profiteeren, daar vain uit andere plaatsen geen vervoermiddelen zoo vroeg naar Vlissingen vertrekken. De vlasindustrie in Z.-Vlaander en. Naar de „Volkskr." verneemt, ligt het in het voornemen van den minister van binnenlandsche zaken en landbouw, een commissie van een beperkt aantal leden in het leven te roepen, welke een onder zoek zal instellen naar die moeilijkheden, waarmee de vlasindustrie in, Zeeuwsch- Vlaanderen (Oostelijk deel) heeft te kam- pen. 1 Het zou verder in de bedoeljng liggen, in deze commissie uit te moedigen den hoofdinspecteur van den arbeid te Dord recht, den rijkslandbouwconsülent te Goes en den hoofdcommies van het departement van arbeid, handel en nijverheid Meyer de Vries, bovendien vertegenwoordigers van het Kon. Nedierl. Landbouwcomité, den Chr. Boeren- en Tuinders bond, den R.K. Boeren- en Tuindersbomd, het Ned. Verbond van Vakverenigingen, het R.K. Werkliedenverbond en het Chr. Nationaal Vakverbond. Het aantal leden der te vormen com missie zal beperkt zijn, opdat de werk zaamheden der commissie vlotten voort gang kunnen hebben en zij binnen niet te langen tijd met haar arbeid gereed kan zijn. Het eerste schip. Het is Zondag voor de nieuwe bui tenhaven van Vlissingen een dag geworden van groote beteekenis. Zoo als gemeld is, heeft de Steenkolen Haudeisveneeiniging in die vergroot wordende buitenhaven een bunkerstation gevestigd. In dien nacht van Zaterdag op Zondag is het eerste schip aangekomen om te bunkeren en wel de Buena Vista van de Noorsche reederij Fred Olsen, varende als passagiers- en vrachtschip van Teneriffe op Londen* Men heeft te Vlissingen deze belangrijke gebeurtenis niet onopgemerkt voorbij la ten gaan en tegen half tien des morgens zijn verschillende autoriteiten, o.w. de bur gemeester, de hoofdingenieur en de in genieur van den rijkswaterstaat, de inspec teur van de belastingen en vertegenwoor digers van de S. H. V. bij het bun kerstation samengekomen. Als symbool van de opening van het bunkerstation heeft de burgemeester de grijpers eenmaal openge trokken, tijdens welke handeling het mu ziekgezelschap „Ons Genoegen" zich deed hooren. Vervolgens werden de autoriteiten aan boord van het geheel gepavoiseerde Noorsche schip ontvangen. Zoowel de ka pitein, de heer John Anne, als zijn eerste officier, de heer Linneberg, verklaarden, dat zij getroffen zijn door het gemakkelijk binnenvaren in de haven. Bij de uitgespro ken toasten, hebben de commandant en de eerste stuurman hun beste wenschen ge uit voor den bloei der nieuwe haven. Door het opstellen van een Parate- bunkermachine hoopt men de snelheid van het bunkeren nog te bevorderen. Autobus afgekeurd. Dat het toezicht op de autobussen in Zee land streng is, moge wel daaruit blijken dat de autobus voor den dienst Vlissin gen stad-station is afgekeurd en deze dienst daardoor moest worden stopgezet. Colijnsplaat. In de maand April zijn in deze gemeente gekomen: Willem K. Platschorre en gezin, uit Kats. In 't zelfde tijdvak zijn uit de gemeente vertrokken: Anna Verburg, geb. Bou'.erse, naar Wissenkerke; Maria C. Hoogerheide naar GoesJan Plamtefeiber en gezin, naar Middelburg; Jacob Jan GeilL naar Veere; Pieter Hendrik Coomans, naar St. Am- naland. Hans weert. Aan den heer A. v. d. Straalen Jr. alhier, is gegund voor f7820 door den rijkswaterstaat het verwisselen der metalen aanmats en spil en het ver nieuwen van de blokjes bestrating, trot toirs enz. links van de draaibrug over het Kanaal door Walcheren te Middelburg. Ierseke. Zaterdag werd voor de ge meente Ierseke aanbesteed het maken van een basaltglooiing aan den Ha vendam* inschrijvers: Jac. Pikaar, Ierseke, voor f7440; P. Dekker, Veere, voor f7400; L. van Boven, Eliewoutsdijk, voor f7260; A. Foudraine, Goes, voor f7225; J. F. Cornelisse, Hoofdplaat, voor f7115; P. de Koeijer, Ierseke, voor f7063; I. Lagasse, Koudekerk©, voor f7020; P. van der Lande, Kattendijke, voor f6995; J. Verheijke:, Eliewouts dijk, voor f6693. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Kortgene. Het verhoogen en verzwa ren van den zeedijk van den Cal. Anna- polder te Kortgene is gegund aan den heer H. Kanters te Raamsdonk voor f 12.800, Ovezand. De raad vergaderde 6 dezer. Vastgesteld werd een suppletoir kohier hondenbelasting tot een totaal bedrag van f 12. In de begrooting van 1926 en 1927 had een wijziging plaats. De rekening van het burgerlijk armbe stuur over 1926 werd vastgesteld in ont vang op f 11670,84 en in uitgaaf op f 8580,231/2. Van een ontwerp nieuw vast te stellen- politie verordening werden 58 artikels be handeld, terwijl de verdere behandeling later zal plaats hebben. Willieiminadorp. Het deskundig onder zoek van den provincialen deskundige, den heer Ir. Vijgeboom, heeft aangetoond dat de vrachtauto van den heer Van Melle uit Goes, waarmede te Wilhelminadorp Vrijdag een 7-jarigen jongen werd over reden en gedood, heeft uitgewezen, dat deze auto geheel in orde was, beide rem men voldeden geheel aan de eischen. Wij vernemen tevens, dat het slacht offer met andere kinderen achter een rij tuig liep en daarvan niettegenstaande liet luid toeteren van den autobestuurder, plot seling weg liep en toen door de auto werd gegrepen. Wolfaartsdijk. Zaterdag had in de groo te zaal van het gebouw T.A.V.E.N.U. een tentoonstelling plaats vain al hetgeen de leerlingen van den cursus voor huis vlijt, uitgaande van het Dep. tot Nut van 't Algemeen, hadden vervaardigd. Het diploma van den motorcursus 19261927 uitgaande van den Kring Walcheren der Z.L.M., is o.a. uitgereikt aan A. Renierse-'en B. Reinierse, alhier. In hooger beroep. Naar wij vernemen zal de autobus-on dernemer A. de Graag, die van Ged. Staten geen concessie kreeg om de dienst Goes-PIoedekenskerke v.v. na 18 Mei te blijven exploiteeren, van dit besluit bij de Kroon in hooger beroep gaan. Om hem hierbij te steunen circuleeren te Goes en te Hoedekenskerke lijsten on der de ingezetenen, waarop door velen geteekend wordt. Districtsvergadering. Vrijdag is hieer de distnictsvergadering gehouden voor de scholen met den Bijhei, aangesloten bij dein Schoolraad (9e dis trict provincie Zeeland), welke vergadering toegankelijk was voor de schoolbesturen, net onderwijzend personeel en verdere belangstellenden in het Christelijk onder wijs. De vergadering was goed bezocht. Door ziekte van ds. A. C. Heij werd de vergadering gepresideerd door ds. W. A. B. ten Kate te Vlissingen. Na de gebruikelijke opening met het zin gen van een psalmvers, het lezen van een gedeelte van Matth. 18 1—11 en gebed spreekt de voorzitter een openingswoord, waarin hij voornamelijk doet uitkomen, dat evenals in Jezus dagen wij allen moeten worden als de kinderen om bet Koninklijk Gods te kunnen ingaan. Het kind is oot moedig, stelt vertrouwen en leeft onbe zorgd. De geest Gods moet in ons werken om kinderen Gods te worden. Ingekomen was een verzoek van het be stuur der Geref. school te Vlissingen om de vergaderingen op een anderen dag dan Vrijdag te stellen en ook oni de vergade ring eens te Vlissingen te houden. Het be stuur zal beide verzoeken in overweging nemen. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat de inkom sten over 1926 waren f 145,30 en de uit gaven f 122,80. Daarna hield de heer J. C. Jansen, hoofd eener Christelijke school te Ter Neuzen een rede over: „De taak en de roeping van de schoolbesturen". Op on derhoudende en duidelijke wijze behandel de de spreker dit onderwerp. Een school bestuur dient zijn taak ernstig op te vat ten. Wel drukt het hoofd der school in hoofdzaak zijn stempel op de school, maar het bestuur heeft ook een gewichtige taak, als daar is: Bekendheid met onder wijszaken, zich geheel geven aan zijn taak, de school geregeld bezoeken, oudiers over tuigen van de noodzakelijkheid van Chris telijk onderwijs voor hun kinderen, een broederlijke liefde met het onderwijzend personeel, enz. De heer Jansen wekte de aanwezigen op om voor bepaalde streken scholen- bonden te stichten, die zeer nuttig werk kunnen doen. De verschillende Christe lijke scholen kunnen door aansluiting het Christelijk onderwijs zeer bevorderen. De eenheid in Christus moet allen bezielen. Verschillende personen wisselden met den spreker van gedachten over het ge sprokene. In de middagvergadering hield dr. Van Lennep, directeur van het gemeentelijk bureau voor beroepskeuze te Utrecht een lezing over Beroepskeuze. Hij zette het doel hiervan uiteen en aan de hand van lichtbeelden liet hij zien, hoe te Utrecht wordt gewerkt om dat doel te bereiken. Door één persoon werden eenige vragen gedaan. Daarna sluiting der vergadering met gebed. .1 Benoemd. Tot buitengewoon opzichter bij den rijkswaterstaatsdienist is benoemd de heer J. de Hamer, waterbouwkundig opzich ter te Krabbendijke. Standplaats Eist. (Betuwe). Bij den rijkswaterstaatsdienst te Utrecht is benoemd de heer S. W. Blok geb. te Cadzand. Beiden zijn leerlingen van den cursus voor technisch ambtenaar R. W. S. alhier. Diploma. Het diploma van den motorcursus 1926- 1927, uitgaande van den Kring Walcheren der Z. L. M., is Zaterdag o.a. uitgereikt aan G. van. Blitterswijk, C. H. Holle- stelle, beiden te Goes. Lysen-avond. De uitverkochte zaal in de „Prins van Oranje" bewees, dat het een goed idee geweest is van den heer Tammmga om ©en tweeden „Lysen-avond" te geven. De di verse nummers die ten gehoore werden ge bracht ontlokten veel bijval. Na hetgeen over de premiere is geschre ven, kunnen we met vermelding der uit voering volstaan. Nieuwe aansluitingen. Lijst van nieuwe aansluitingen aan het locaal rijkstelefoomnet gedurende de maand April 1927: No. 317, A. van Fraassen. Zn., Oost- havTendij.it 1; No. 319, B. D. Heilbron, Directiekeet Stationsplein; No. 320, Ame rican Petroleum Comp, L. P. v. tl. Spie gelstraat 11. Deze week onderscheidden zich in de eerste plaats de kunstzijde-aandeelen, door uu en dan een flinke beweging te zien te geven, waarbij üuka's geregeld aan de spits gingen. Lie koersen waren nogal aan schommelingen onderhevig, maar per saldo kou toch een aardig avans worden aan gewezen. i)e Jurgenswaarden wisten zich langzaam aan iets te verheffen. Voor aan deeien Philips bloeilampep werd enkele dagen goede belangstelling aan den dag gelegd, en deze volgden aanvankelijk een opwaartsche richting. Verschillende ge ruchten deden hierbij de ronde, o.a. dat de Philips Maatschappij binnenkort zou overgaan tot de uitgifte vau nieuwe aan deelen, waarbij de tegenwoordige houders dan van een waardevolle claim zouden profiteeren. Toen die geruchten ecDer pertinent werden tegengesproken had een koersinzinking plaats. Vervolgens waren het de tabakken die zich weer van hun goeden kant lieten kennen. Niet alleen de Sumatra, maar ook de. Javasoorten kwamen op een ver hoogd niveau te liggen. Met de rubberwaarden was bet aan vankelijk niet zoo goed gesteld. Wel kon niet gezegd worden dat zij flauw gestemd waren, maar toch legden zij een neiging tot terugloopen aan den dag, hetgeen het best kon worden afgeleid uit de gedra gingen van Amsterdam Rubbers. it en gedrukt voorkomen hadden o r- sproukelijk de suikerl'ondsen, en H.V.A's demons reerden zulks het duidelijkst liit moest natuurlijk op rekeniug worden ge- Eteld van de daling der suikerprijzen. Tot op heden is van een duurzaam her stel dezer prijzen nie;s te bemerken ge weest, en alle voorspellingen, die op eeu lioo-er prijsniveau doelden, waaronder afkomstig van wereldfirma's in den suiker handel, zijn tot dusverre niet in vervul liug gegaau. Na iedere rijzing is constant een daling gevolgd. Aan scheepvaartpapieren werd maar weinig aandacht geschonken, doch door een genomen konden die zich ruimschoots op peil houden. lil petroleumwaarden ging weinig om. Koninklijken bleven zoo goed als sta tionair. üp de mijnafdeeling ontwikkelde zich bijwijlen een kleine beweging in Redjang Lebongs en aandeelen eingkep Tin, die zicK daarbij op een geheel onberekenbare wijze gedroegen, zooals dat met mijnaau deelen overigens veelvuldig voorkomt Yankee's hadden een kalme markt doch gaven desniettemin een weerspiege ling van het koersverloop van Wallstreei waar dezer dagen groote fluctuaties vielen te registreeren. De prolongatiekoers bewoog zich tus schen J'/4 pCt. en S3/4 pCt. Werkzoekenden in Duitschland. De minister van arbeid heeft aan de commissarissen der koningin verzocht aan de burgemeesters mede te deelen, dat de in den loop der tijden uitgegane ver schillende circulaires omtrent liet gaan werken van Nederlandsche arbeiders in uitschland als vervallen kunnen worden beschouwd, daar de omstandigheden, waar op die aanschrijvingen betrekking hadden, vooral in de laatste jaren zeer zijn ge wijzigd. De minister acht het van veel belang, daf Nederlandsche werkzoekenden, die het voornemen hebben om in Duitschland te gaan werken, worden ingelicht, dat zij evenals alle andere vreemde arbeiders toe stemming noodig hebben van de Duitsche overheidbovendien moet de werkgever in het bezit zijn van een vergunning om vreemde arbeiders in dienst te mogen nemen. Zoodra Nederlandsche arbeiders werk gevonden hebben, informeeren zij het best bij hun werkgever of deze buitenlanders in dienst mag nemen, dan wel bereid is deze vergunningen aan te vragen. Slechts indien dit het geval is, zal de arbeider met kans op goed succes toestemming kunnen vragen in Duiischland te mogen werken. Voor het verkrijgen van werk in Duitsch land wordt aan Nederlanders, die zich naar Duitschland willen begeven en in lichtingen wenschen, dringend aangeraden, zich te wenden tot den directeur der arbeidsbeurs voor het district, waarin de gemeente hunner inwoning is gelegen De aandacht van Nederlandsche arbei ders, die zich in Duitschland wenschen te vestigen, dient eveneens ie worden ge richt op de in sommige landen, met name in Pruisen, bestaande voorschriften, be treffende de vestiging. De arbeider, die zijn verblijf in Pruisen wenscht te vesti gen. dient daartoe een verguuuing te vragen aan de plaatselijke politie. Een spoorlijn van de staats- m ij n e n De voorgenomen werken van de Neder landsche Spoorwegen tot uitbreiding van het emplacement te Lutterade nabij Staats mijn Maurits, tot aanleg van een nieuw station en van een tunnel onder de spoor lijn door, zijn, naar de N. R. Ct meldt, voorloopig uitgesteld De reden hiervan schijnt te zijn, dat de Staatsmijnen wel licht een eigen spoorlijn willen aanleg gen van Nuth (met welke plaats hun mij nen Emma en Hendrik reeds zijn verbon den) langs de Maurits naar de Maas en het in aanleg zijnde Ju ianakanaal, teneinde la ter hun kolen zelf rechtstreeks naar den laatstgenoemden waterweg te kunnen ver voeren De Nederlandsche Spoorwegen wiilen nu waarschijnlijk, alvorens tot het maken van groote kosten over te gaan, eerst eens afwachten, of en in hoeverre deze plannen tot uitvoering zullen worden gebracht Onder steenen bedolven. Vrijdagmiddag had op de steenfabriek van de firma Herbsin te Harculo in de gemeente Zwollerkerspel een ernstig on geval plaats Een eenige meters hooge siapel, veertien dagen oude steenen viel plotseling gedeeltelijk om waardoor vijf arbeiders uit Hattum onder de steenen bedolven werden Terstond werden de slachtoffers, wier toestand zich ernstig liet aanzien, bevrijd. Zwaar gekwetst werden allen naar het ziekenhuis te Zwolle over gebracht. Een fantast Te Zwijndrecht werd kort geleden een inbraak met brandstichting gepleegd en werd als dader aangehouden de land bouwersknecht v. B. Dit werd in verband gebracht met een bij de Rotterdamsehe politie ontvangen schrijven, geteekend Louise de Pwaarin werd meegedeeld, dat men om den moordenaar van me vrouw Wilk te vinden, op een bepaalden weg te Zwijndrecht moest zijn, en daar woonde v. B. Dezen werden de duim schroeven aangelegd en hij bekende met twee Rotterdamsehe vriendinnen Agatha V. en Louise de P. de misdaad te hebben gepleegd. De vrouwen zouden de wo ning zijn binnengegaan, mevrouw W. hebben vermoord en beroofd en toen wa ren zij met hun drieën met den buit van f72 naar Rotterdam getrokken. De vrouwen werden nergens gevonden, ook niet aan het door v. B. opgegeven adres aan den Schiedamschen dijk. Toen v. B. nog eens ondervraagd werd, verklaarde hij zelf den moord te hebben gepleegd door haar 16 maal met een bijl op het hoofd te slaan. In zijn woning werden een met bloed bevlekte jas en broek gevonden Toen echter bleek dat de aangehoudene niet in Januari, doch in December op een Maandag verlof beeft gehad om naar Den Haag te gaan, heeft hij bekend het heele verhaal te hebben verzonnen. O.a. had den schrijfproeven uitgemaakt, dat v B. zelf den brief had geschreven. Het bloed in zijn kleeren moeten bij een of andere slachting daar zijn gekomen. De Zwijndrechtsche politie heeft den vreemden fantast, die bovendien ook nog een berooving te Rotterdam op zijn re kening had genomen, welke mededeeling ook alweer onjuist is gebleken, en die toch op zijn minst genomen een ernstige psychopaat moet zijn, natuurlijk gehou den in verband met de inbraak en de brandstichting. De slapende bruigom. In de „Limb. Koer" vinden wij het volgende verhaal „Het gebeurde deze week onder den rook van Venlo op een der dorpen. Een jeugdige sehoone maagd en een flinke boy hadden elkaar trouw gezworen. Nu iu de Mei, nu alle vogeltjes een nest gaan bouwen, zou ook het minnend tweetal het onbezonnen vrijgezellenleven vaarwel zeggen om samen in een knus huisje te gaan wonen Zij, Anna en hij, Jan. Kort en goed de trouwdag was aan gebroken. Op een mooien dag dezer week zouden ze voor eeuwig elkaar hun harten gaan verpanden 's Morgens reeds vroeg siond de bruid in haaT bruidskleed te wachten op den bruigom. Ze waehtte een kwartier, een half "uur, een uur, masr Jan, de bruidegom, liet niets van zich zien. Groote consternatie. Het bruidje eerst zenuwachtig, daarna tranen. Familieleden van haai gingen op zoek naar Jan, die een dorpje verder woonde. Onderweg langs een voetpad in een boschrand lag iemand te slapen. Men ging er naar toe, maakte hem wakker het was Jan. Laat me slapen, zeide hij schok schouderend. Maar de aandrang om mee te gaan, was te groot. Jan liet zich overhalen. Droogde de tranen, welke .aan de oogen van zijn aanstaand vrouwtje ontwelden.'

Goessche Courant | 1927 | | pagina 2