arjyndzrzn 's VROEGTIJDIGE KANS Kamer* Overzicht. Gemengd NieuWs. is de smakelijk toebereide pap van HONIG'S MAÏZENA altijd welkom en gaat er in als koek, zelfs bij trage mondjes. Fijn van smaak, voedzaam en toch zoo licht verteerbaar, blijft het 't meest geliefde voedsel voor onze kleintjes. op Zaterdag 7 Mei 1927, öen bouw van twee steenen Schuren, ming en toenadering, jaren is welke in de laatste Weer pamfletten- In de nabijheid van de mijn t/Willem Sophie* te Spekholzerheide, die nagenoeg geheel met Belgisch kapitaal gedreven wordt, zijn door tot nu toe nog onbe kende personen, dezelfde pamfle ten onder de deur gestoken, welke Zondag boven Maastricht uit een vliegmachine werden geworpen. Poging tot chantage Door de politie te Delft is gearresteerd de particuliere detectieve C. .1. A., te 's Gravenhage, verdacht «aan pogiugen tot chantage Deze persoon is een van de meest beruchte Haagsche oplichters en plegers van chantage Voor dergelijke delicten is hij meer dan 20 maal met de politie in aanraking geweest. Hij trachtte een inwoner van Delft te dwingen 'tot afgifte van een som gelds door hem te dreigen met de openbaarmaking van een geheim Woensdag heeft de Pe ftscherecherche te Den Haag nog aangehouden den rei ziger J. J. 8die denzelfden inwoner vari Delft eenigen tijd ge leden voor een bedrag a^n geld had opgelicht. De beide personen zijn in bewaring tgesteld. Bedreiging. Op liet Centraal Station te Amsterdam is Woensdagmidddg een havenarbeider, secretaris van een syndicalistische boot werkersorganisatie aangehouden, wegens bedreiging van een politieagent met een geladen revolver. Met twee andere werk looze bootwerkers had hij den directeur van de havenarbeidsreserve, die zich als eiken dag onder politiebescherming naar het station had begeven, gevolgd. *p het perron hadden de drie posters tegen den directeur een aanvallende houding aangenomen, waarop de agenten met den gummistok hen op een afstand hebben gehouden Bij deze gelegenheid zijn eerst twee hunner onder verzet opgebrachtde secretaris der organisatie poogde hen te ontzetten, en toen trók een der agenten den sabel Hierop haaide de man een revolver te voorschijn en dreigde, slaan met schieten te zullen beantwoorden Hij is daarop met behulp van andere politie mannen naar het bureau gebracht, waar ook een dolk op nein is gevonden Mishandeling met doodelijken afloop Naar de jyTielsche Courant* mededeelt, is op de Bergen onder Heerewaarden een ernstige mishande ing gepleegd -op zeke ren VV. Het slachtoffer is overgebracht naar een ziekenhuis te 's-Hertogeubosch en daar overleden Een zekere van K. wordt van deze mishandeling verdacht. De dienstbode ichter slot C. te Heerlen ging met z'n vrouw op rei-». Daar hij niet wilde, dat z'n dienst bode van de gelegenheid profi'eerde om er ook tusschen uit te knijpen sloot hij den dienstbaren geest in haar kamer op en vertrok toen. Met de hulp van buren en politie werd zij bevrijd. Zij heeft te gen haar mijnheer een klacht wegens vrij heidsberooving ingediend. Nachtelijk molestatie. Woensdagnacht om kwart over twaalf reden twee postbeambten, die van den laatsten posttrein terugkeerden met een zwaar beladen postwagen door de Saro- leastraat. te Heerlen. Daar werden ze plotseling aangesproken door twee be schonken mannen, de gebroeders C., uit Hoeusbroek die hen zonder eenige aan leiding te lijf gingen. Een van de post mannen kreeg een slag met een ijzeren voorwerp op het hoofd ook de andere werd danig mishandeld Ten slotte kwam er politiehulp die de gebroeders arresteerde. EERSTE KAMER. Het voornaamste uit de jongste twee zittingsdagen 'der Eerste Kamer was wel de rede van den nieuwen minister van buitenlandsche zaken over onze verhon ding met België. Onder „Binnenland" kan men de rede lezen. Vermeldenswaard zijn ook de bespre- kingen over de ontwapening, ter sprake gebracht bij de begrooting van oorlog Mevr PothuisSmit was daarvoor als woordvoerdster voor de S. L) A. P. aan gewezen. Maar de omstandigheden maakten het haar moeilijk, want de lieer v. d. Hoeven wees in dat verband op de juist dezer dagen verschenen berichten over de versterking van het roode Russische leger En Minister Lambooy kon terecht er zijn verbazing over uitdrukken dat de spreekster in zijn Kamerbetoog, dat wij niet weerloos zijn een bewapeningswel lust ziet Bovendien kon hij wijzen op het goede werk dat onze afgevaardigde in Genève deed voor de ontwapening Gisteren werd het praten der senatoren omgezet in daden Zonder hoofdelijke stemmen werd aangenomen het ontwerp, houdende nadere voorziening en ter aan vulling van dewet op de Vermogens- en Verdedigingsbelasting no 1 en de Ink belasting evenals verscheidene andere ontwerpen Met. 23 tegen it st. werden aange nomen de begrootingeu van Marine en Oorlog. Tegen stemden de Soc Hem en de vrijz. Democraten Vervolgens werd een begin gemaakt met de behandeling der Indische begroo ting. De heer De vluralt leverde een uitstekende verdediging van het beleid van den vorigen gouverneur-generaal. In zijn rede werd voorts, ter bestrijding van het ernstige gevaar van het z g commu nisme, op een krachtige houding aangedrongen Aan een „economischen ondergrond" moest in 'i geheel niet worden gedachtbet was een louter van buiten af opgehitste beweging. De S.DhP.er de heer Af end eis ging tegen deze voorstellen in. le heer Biomjous pleitte voor de zen dtngsvrijheid. Dwars door de Sahara. Luitenant Donald Cameron, wiens regiment in Noord Nigerië ligt, is Dins dag j 1. naar Engeland teruggekeerd na een avontuurlijke vacantiereis van Noord- Nigerië door de Sahara naar Algiers, een afstand van 3200 km. Voorbij iferoean begon een tijd van ontbering. Vergezeld van zes inboorlingen moest Cameron door een gedeelte der woestijn trekken, waarbij voor 6 dagen water moest worden mee genomen. Na die 6 dagen was er geen spoor te bekennen van de bron, waarheen hun tocht gericht wasde inlandsche gids was den weg kwijtgeraakt. Cameron beperkte daarop het waterrantsoen tot een kroes water per dag Zonder water was het onmogelijk om eenig voedsel te koken en daar de inlanders hun eigen voedsel niet ongekookt konden eten deelde Camerön zijn eigen voorraad vleescb, chocolade en biscuits met hen. Nadat eenige dagen waren doorgebracht met het zoeken naar sporen van nomadenstammeu, zond Cameron den gids vooruit met een snellen kameel, waarop de overigen een kamp betrokken in afwachting van zijn terugkeer. In dien tijd stierf een der inboorlingen en alle overigen waren ver zwakt door gebrek aan water en voedsel. Vijf van de elf kameelen stierven even eens. Na tien dagen kwam de gids, die toevallig de bron gevonden had, terug met voldoende water qui het gezelschap in staat te stellen de reis voort te zettt-n De diamantenkoning. Dinsdagavond is, naar de «Daily Chronicle" meldt, de diamantenkoning te Londen aangekomen. Hij heet Ganessi Lail alias Birz Mohan en draagt voor een waarde van zes millioen gulden aan edelsteenen in zijn vestzakje. Vier met dolken gewapende Indische detectives be waken hem. Te Philadelphia, waar bij zijn juweelen getoond heeft, had hij zelfs een wacht van 180 man. Hij is een kend koopman, uit Britsch-Indië en is gekomen om zijn schatten aan enkele vrienden en kenners te laten zien. Onder de edelsteenen zijn de beroemde Sjah Jahan of Taj Mahal smaragd, waaraan he- middenstuk alleen reeds 93 karaat weegt en waarvan de waarde op 720.000 gulden worden geschat. Verder een saffier van 77,83!' karaat, die de mooiste ter wereld moet zijn en ongeveer 150.000 gulden waard is en voorts een halssnoer van 204 smaragden van 1 tot 8 karaat elk, getaxeerd op meer dan een millioen gulden. Op de tentoonstelling te Philadelphia zijn de juweelen gedurende zeven maanden in het Indische paviljoen te zien geweest, Het gebouw werd dag en nacht door 30 man bewaakt. Met den schat in zijn zak heeft de eigenaar 40.000 k.m, reisd. Zijn Indische detectives verlaten hem nooit. Zelfs als hij slaapt is althans één paar oogen op hem en de juweelen gericht Zijn bedienden dragen dolken, waaraan zij boven revolvers de voorkeur geven. Bij uitzondering worden de juweelen in de kleeding van een der bedienden verborgen. Een snelvarend schip. Uit Milaan wordt gemeld, dat de be kende automobielfabrikant Bugatti aan Mussolini heeft mede gedeeld, dat hij een motorboot heeft gebouwd, waarmee hij den Atlantischen Oceaan van Europa naar New York in 50 uur kan oversteken. Zij heeft den vorm van een duikboot en de afmetingen 25 bij 3 meter. Zij is voor zien van 8 motoren van totaal 2400 pk, loopt volgens Bugatti 100 km per uur en biedt ruimte aan 8 Een ontaarde moeder. Te Notre-Dame-du Guildo, bij Saint- Brieuc heeft een 34-jarige gehuwde vrouw haar dochtertje van veertien dagen ge- wo-gd en het daarna nog eenigen tijd in het water gehoudeü Haar echtgenoot wilde ze eerst doen gelooven, dat het kind een na tuurlijken dood was gestorven, doch toen deze de natte kleertjes vond, bekende ze NIG'S MAÏZENA Honig*4 MaLzenafabrick.cn Koog a.d. Zaan Naar aanleiding fan uur advertentie in verzoek ik U mij een exemplaar van Uw receplenboekje te zenden: Naam.. Woonplaat*- haar misdaad. Drie jaar geleden had ze een ander dochtertje ran drie maanden in een pat geworpen, waar het kind ver dronk. Daar de moord niet kon worden bewezen, werd ze toenmaals wegens dood slag door onvoorzichtigheid tot zes maan den gevangenisstraf ieroordeeld. Ook de ze misdaad heeft ze thans volledig be kend. Voor den rechter van instructie ver klaarde de ontaarde moeder dat zij door armoede tot de wanhoopsdood was ge. drevrn; ze kon haar kinderen geen be hoorlijke opvoeding geven Het tegendeel is evenwel gebleken, want het gezin is welgesteld. Huwen in de lucht. De propagandist van de Deutsche Luft hansa heeft een nieuw reclame-middel bedacht en gaat het zelf inwijden „het huwelijk in de lucht". De bnrgelijke stand is wel zoo vriendelijk geweest hem hier bij ter wille te zijn en zoo zal over een paar dagen een ambtenaar, behoorlijk voor zien van de noodige bescheiden het huwe lijk in een vliegtuig, dat tijdens de plech tigheid boven het stadhuis van Wilmers- dorf zal cirkelen, voltrekken, De Lok Anz. noemt het een „Hochzeit in den waren zin des woords", die nog dit voordeel heeft dat het jonge paar dadelijk de huwelijksreis kan beginnen, natuurlijk na den ambtenaar en de ge tuigen weer opden beganen grond te hebben afgezet. MARKTBERICHT. Middelburg 28 April 1927. Op de graanmarkt was de aanvoer zeer gering Tarwe f 15 a f 15,25, peulvruch ten worden niet meer genoteerd. Opgave van den Marktmeester: Boter f 0,75. Particul. prijs f 0,85. Kipeieren f 5 Particul. prijs f 6. Eendeieren f 5. Partic. prijs f 6. Ganseieren, handelsprijs f 12. ADVERTENTIËN. In plaats van kaarten. WATERGETIJEN VOOR WEMELDINGE. Amsterdamsche tijd. Dagen. 30 April Mei Hoogwater Vrm. Nam 1.59 2.46 8.30 4.17 4.58 5.41 6.26 8.15 4.01 4.44 5.25 6 06 6.48 Laagwater Vrm. Nam 7.38 8.24 9.07 9.50 10.34 11.20 8.02 8.44 9.27 10.11 10.57 11.40 0.33] Ondertrouwd: F. M. HUNCK en KOR FOKKE. Huwelijksvoltrekking te 's Gravenhage D.V. 18 Mei a.s. Thiserstraat 12, Den Haag. Zusterstraat 9, Goes. Goes, April 1927. Getrouwd: R. VERHAEGEN. med. docts. arts, en J. WITKAM, die mede namens wederzijdsche familie, danken voor de vele blijken van belang stelling bij hun huwelijk ondervonden. Goes, 28 April 1927. Heden overleed, zacht en kalm m den leeftijd van 83 jaar en 2 maanden onze geliefde Vader, Be huwd-, Groot- en Overgrootvader, de heer W. RIJN Cz. Uit aller naam, FAMILIE RIJN. Sonore, 27 April 1927. Voor de vele blijken van tijdens de ziekte en bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, ADRIAAN BRAAM, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de familie, A. KANT. Biezelinge, 28 April 1927. ■- Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Middelburg, d. d. 25 April 1927, is HUIBREOHT DIELE- MAN, handelsreiziger, wonende te Krabben- dijke, in staat van faillissement ver klaard, met benoeming van den E. A. Heer Mr. J. H. BYBAU, lid van gemelde Rechtbank tot Rechter-Commissaris en van ondergeteekende tot curator. Mr. P. C. ADR1AANSE, curator. Middelburg, 28 April 1927. Lange Delft H 7. De heeren P. en J. BRUGGEMAN te Baarland zullen, ieder afzonderlijk en gecombineerd, 's avonds 4 uur, in de gemeente-herberg aldaar, trachten aan te besteden t groot 5X7-40 M. en 8.75X 14.75 M Van ieder bouwwerk zijn bestek en teekening te verkrijgen voor respectievelijk f 1,25 en f 1,75 bij den bouwkundige J. A. HOOGVLIET te Baarland, die alle gewensehte inlichtingen verstrekt. inzending van Uw advertenties geeft U op een goede plaats in de courant en op een goede indeeling en zetwijze.

Goessche Courant | 1927 | | pagina 3