Stadsnieuws Kamer Overzicht. Binnenland Gemengd Nieuw's. een loods naar een in de Raven scihip. Deze zakken ieder 100 K.G. we gende, werden van een grooten stapel uit de loods gehaald, en er was een persoon beRulpzaam met het naar beneden laten glijden dier zakken. Op een gegeven mo ment, terwijl P. zich onder den stapel be vond, zakte de hoop ineen, en werd P daaronder bedolven. Door de daar aan wezige werklieden werd hij onder den hoop v amdaan gehaald en bleek hij ernstig verwond j te zijn. De ontboden geneesheer constateerde een inwendige borstverwon ding en een beenbreuk. Per brancard wend de man naar het ziekenhuis ver voerd. Provinciale Zeeuwsche Schoonheids en Archaeologische Commissie. In het verslag der bovengenoemde com missie over 1926 wordt betreffende de bemoeiingen der commissie op aesthetisch gebied medegedeeld, dat aan Ged. Staten advies werd uitgebracht op een vijf'al ingekomen verzoeken en om ontheffing terzake van de v.-rordening tot het weren van inbreuken op natuurschoon door re clamemiddelen en wel voor de gemeenten Hoedekenskerke, Kattendijke, Kruiningen Middelburg en Schore. Het gemeente bestuur van Goes onderwierp ook dit jaar alle bij haar ingekomen bouwplannen aan het oordeel der commissie. Behandeld werden 68 verzoeken om bouwvergunnin gen, tegen 41 in het vorig jaar en 59 in 1924, Daarvan betroffen 18 aavragen om vergunning tot verbouwing, 20 die voor nieuwe aanbouw. Terwijl 13 dezer laatste aanvragen geen bezwaar oplever den, 6 projecten konden alleen voorwaar delijk worden goedgekeurd en ten aan zien van een plan moest afkeurend wor den geadviseerd. Van Jde verbouwings plannen ontmoetten 12 geen bezwaar, ter wijl ten aanzien van de 6 overige ver beteringen in overweging werden gegeven Verder werd advies gegeven aan 's Gra venpolder over het project voor den bouw van een nieuw raadhuisen aan en kele andere gemeente-besturen over ver schillende bouwplannen. Ten slotte aan het prov college van toezicht der Ned Herv. Kerk, naar aanleiding van het ver zoek van het plaatselijk muziekgezelschap om te mogen beschikken over het ter rein achter de kerk te Serooskerke(W), voor den bouw van een muziektent 1 merites van het ontwerp dat weinig fraai was buiten beschouwing latend, was de commissie -au oordeel dat het niet wenschelijk moest worden geacht, zoo vlak nabij het oude kerkgebouw een der gelijk bouwsel op te trekken Ten aanzien van de oudheidkundige bemoeiingen der commissie kan worden medegedeeld dat aan den Ingenieur der Domeinen werd verzocht bij de beplan ting van de duinen van Schouwen reke ning te willen houden met de daar aan wezige sporen van vroeg historische be woning. Niettegenstaande het advies aan liet gemeentebestuur van Veere omtrent maat regelen tot behoud van het huisje aan de Kaai, als cachot gebruikt, heeft dit ge meentebestuur in afwijking van het ad vies in plaats van het bestaande geveltje een namaak-trapgevel doen optrekken, het eenige lichtpunt hierbij is, dat ten minste gebruik is gemaakt van oude steen. Tengevolge van de restauratie der Ned Hervormde kerk te Rittbem werd tijdelijk een deel van een planken vloer nomen, waardoor het mogelijk was de daaronder aanwezig grafzerken te bestu< deeren, die bleken te zijn gedateerd tus- schen 1641 en 1761, en bet stoffelijk overschot dekten van de Ritthemsche pre dikanten C. Frueus (overl 1641); J van den Sweerde (1646)J. de Hadt (1738); P. Artebout (1743) en YV. A. van Savoyen (1761) benevens dat van vrouw en zuster van den predikant F van den Eede, gestorven resp in 1673 en 1660. Met leedwezen werd geconstateerd dat de fraaie gevel van de hofstede „De Beyster'' onder Wolfaartsdijk, waarvan reeds voor eenige jaren bij de toen al dreigende afbraak een foto werd genomen, was geamoveerd; een fraai staal van zeventien eeuwsche bouwkunst is hierdoor verloren gegaan. Aan het verslag is toegevoegd het re sultaat van de bemoeiingen en werkzaam beden van den voorzitter als lid van het bestuur van ,De Hollandsche molen". Hieruit blijkt dat van den moleu op het Seisbolwerk te Middelburg en van dien ten zuiden van het dorp Westkapelle, te vreezen is, dat zij binnenkort tot wiek looze rompen zullen misvormd worden, hetgeen vooral wegens het zoo schilder achtige effect, dat de Middelburgsche Seismolen oplevert, zeer te betreuren is. Ook bestaat er vrees, dat te Tholen en lerseke een d< r molens van hunne wieken zullen beroofd worden Ten slotte volgt een lijst van de windmo'ens, die op 1 Augustus 1926 uog in Zeeland aanwezig waren. Een flesch aangespoeld. Aan het strand te Westkapelle is aange spoeld een flesch, waarin zidh een briefje bevond dd. 27 Maart 1927, gesteld in de Engelsche taal, waarin werd medege deeld, dat 4 personen van een schip, naam onleesbaar, op weg van Baltimore naar Engeland, zich in nood bevonden op de kust in een klein bootje. Op het briefje stonden de namen Joseph Grace, Long, John Smith en Atlas. Door den burge meester van Westkapelle is bedoeld briefje opgezonden aan den Britschen vice-con sul te Middelburg. Heinkenszand. Maandagmiddag kwam de raad dezer gemeente in openbare ver gadering bijeen. Tegenwoordig zijn alle leden. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd goedgekeurd. Inge komen zijn de goedkeuring van Ged. Sta ten op de gewijzigde gemeentebegrootin- gen van 1926 en 1927, een bericht van dien h eer C. v. Damme Bz„ dat hij de be noeming als lid der schattingsoommissiie aanneemt, en van den heer M. de Wilde, dat hij de benoeming aanneemt als lid der commissie van toezicht op het L.O. benevens het verslag van den keurimgsvee- arts hoofd van dienst in dein keurings kring Heinkenszand voor het jaar 1926. Al deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen. Op een bezwaarschrift van den heer M. Courtin tot vermindering van het vergunningsrecht wordt afwijzend beschikt. Met algemeene stemmen wordt besloten vanaf 1 Mei het lokaal der O.L. school aan te wijzen tot stemlokaal voor de verkiezingen, zoodat de verkiezing voor leden van den gemeenteraad op 17 Mei daar reeds plaats zal vinden. Met algemeene stemmen wordt op voor stel van B. en W. de gemeentebegroting 1927 gewijzigd en vastgesteld. Op ver zoek van Ged. Staten wordt de verorde ning op de heffin'g van legesgelden ter secretarie gewijzigd. Benoemd worden tot afgevaardigden naar de algemeene verga ring der N.V. Waterleiding Mij Zuid- Beveland de heeren H. van Iwaardem en Mr. J. J. A. M. Mes en als plaatsver vanger de heer A. v. d. Dries. Wijziging der politieverordening wordt op voorstel van B. en W. aangehouden tot een volgen de vergadering. Bij de rondvraag verneemt de heer Kuzee naar den tijd waarop de maximum-snelheid in deze gemeente zal worden ingevoerd en de onlangs vastge stelde verordening in werking zal treden. De voorzitter zegt, dat Ged. Staten om tot goedkeuring der verordening te kunnen overgaan verlangen een kaart waarop ge- teekend is de bebouwde gedeelten en waar de maximum-snelheid zal gelden. Tot he den was het niet geluld iemand te vinden die deze teekeningen kon maken. Zoodra iemand gevonden is zal verder de veror dening kunnen worden ingevoerd. De heer B. v. d. Dries vraagt of de voorzitter misschien kan meedeelen of de overweg van die spoorweg bij den Molenweg zal worden bewaakt. De voorzitter zegt, dat het dagelijksch bestuur heeft getracht deze overweg als zeer gevaarlijk, bewaakt te krijgen. Men heeft in Utrecht echter af wijzend beschikt. Wel is medegedeeld, dat de treinen daar echter zullen rijden met een snelheid van 5 K.M. per uiur en dat door middel van een bel zal worden aan gekondigd dat de trein nadert. Deze bel bevindt zidh op de machine en geeft een flinke klank. Men hoopt dat dit signaal voldoende zal zijn om ongelukken te voor komen. De heer A. v. d. Dries vraagt of het niet op den weg van het dagelijksch bestuur ligt om spoedig verbetering te ver krijgen in den slechten toestand waarin den s Heer Arendskerkendijk verkeert. De voorzitter zegt, dat volgens bekomen inlichtingen binnen afzienbaren tijd deze weg afdoende zal worden verbeterd. Ovezand. Op de veemarkt van Maan dag waren aangevoerd 13 stuks hoornvee. De handel was traag. Krabbendijke. Maandag hield de Coö- oeratieva Boerenleenbank alhier haar jaar- ijksche algemeene vergadering onder voor zitterschap van den heer C. P. Vogelaar. Uit het jaarverslag bleek, dat het aantal leden met 24 is vermeerderd en thans 340 bedraagt. In omloop waren 817 spaar boekjes, 149 Rek. Crt. boekjes en 127 voorschotboekjes, totaal 1093. Het be stuurslid J. van Gorsel, dhr. G. van Harn, lid van den Raad van toezicht en het plaatsvervangend bestuurslid A. P. 'Wou- tersen werden herkozen. Tot plaatsver vangend bestuurslid werd gekozen de heer A. Tollenaar, in plaats van den heer J. de Koning, die naar elders is vertrokken. De rekening en balans over 1926 werd goedgekeurd. De omzet bedroeg f 1.201.644,44. Plet reservefonds bedraagt f 25362,40, hier\ 'an is 'belegd in effecten voor f 15398,98. Het winstsaldo be draagt f5669,61. Het bedrag in uitstaan de voorschotten is f 382798,het te goed aan spaarders f800757,62. In Loo- pende rekening debet f 404989,16 en cre dit f38705,91, het te goed bij de centrale bank f 51672,47Door den kassier is in den loop van dit jaar een flink hoerenhuis gekocht, staande in (het centrum van het dorp, zoodat de huisvesting van de bank beter zal worden. Door het bestuur zal ben wachtlokaal worden bijgebouwd en het kantoor zal naar de eischen des tijds gemeubileerd worden„ tevens zal een nieu we brandkast worden aangeschaft. Al deze kosten komen ten laste van de bank. De kassier zal een ver goeding krijgen voor zijn kantoor, van f 4 50, Middelburg. De Vereeniging „Uit het Volk Voor het Volk", die reeds tal rijke malen de leiding! nam als het gold viering van feestelijke gebeurtenissen in ons vorstenhuis, heeft ook thans voor a.s. Zaterdag, den dag waarop prinses Ju liana haar 18dien verjaardag hoopt te vie ren, gezorgd niet achter te blijven. Des morgens zal door klokgelui het feest wor den ingezet, des middags gevolgd door carillonmuziek op den Abdijtoren, een matinee van hel Middielburgsch muziek korps en uitgaande van die kerkvoogdij der Ned. Herv. kerk een orgelconcert. Het voornaamste is echter voor den avond bewaard, namelijk een lichtstoet, die ge durende een paar uur door een deel der stad zal trekken en waaraan verschillende auto's, wagens, groepen en tal van school kinderen zullen deelnemen, met als slot een taptoe enz. met bengaalsche verlich ting van het marktplein. St. Philipsland. Bij kon. biesluit is toe gekend de eeremediaiUe der Oranje-Nas sau-orde in zilver aan P. Verstrate, heng- stemleider alhier. Vlissingen. B. en W. stellen den raad voor een verbintenis tegenover den staat aan te gaan betreffende het maken van een nieuwe keersluis, waarbij komt vast te s taan, dat de maatschappij De Schelde te Vlissingen gevestigd blijft, waar zij zich verder zal kunnen ontplooien, door dat het totstandkomen van een nieuwe keersluis het afleveren van de grootste zeeschepen mogelijk maakt. Eervol ontslag. Op verzoek is aan mej. M. Soholtens eervol ontslag verleend als leerares aan de R.H.B.S. alhier. Excursie. Een aantal bouwkundige studenten van Delft heeft gisteren onder leiding van de hoogleeraren Ir. J. A. G. v. d. Steur en Dr. Ir. D. F. Slothouwer een excursie ge houden naar Goes tot heit maken van ar chitectuur-schetsen. Behalve Goes zuilen Middelburg, Veere, Vlissingen en Zie- rikzee worden bezocht. Vooral de Groote Kerk en de gevels aan de haven trokken de belangstelling der a.s. bouwkundigen. Zeeuwsche mosselkweekers. Een hier gehouden vergadering waar burgemeesters en afgevaardigden uit ver schillende mosselplaatsen aanwezig wa ren, heeft een motie aangenomen, waarin zij, gezien den omlhoudbarem toestand voor allen die bij het mosselbedrijf betrokken zijn, de wenschelijkheid uitspreekt, dat alle betrokkenen om hun bestaan loonend te maken, zich aansluiten bij him plaatse lijke vereeniging; dat iedere plaatselijke ereeniging zich aansluite bij den bond an Zeeuwsche mosselkweekers, ondereen hoofdbestuur; dat voor iedere afdeeling een plaatselijk controleur benoemd wordt; dat alléén mosselkweekers lid kunnen wor den of zijn. Op 12 Mei zal wederom te Goes een vergadering worden gehouden, waar de commissaris der lconingin tegenwoordig zal zijn en waar men hoopt definitief de coöperatieve verkoop vereeniging op te richten. Concert. Ter gelegenheid van den jaardag van prinses Juliana, Zaterdag 30 April, zal de harmonie „Hosanna" een volkscon cert geven op de Groote Markt alhier, s namiddags van half vijf tot half zeven r. li Het programma vermeldt de volgende nos.: la. Oud Wilhelmus, b. „Floren- tiner", marsch Italienne, Jul. Fucik; 2. „Chants de Guerre", ouverture, F. An- drien; 3. „Valse Printanière", L. Mon- tagne; 4. „Trois scenes de Carnaval S. Vlessing; a. Cortège des Groupen, b. Ballet, c. Marche aux Fiambaux. Pauze. 5. „Strasbourg", marsch', F. Andrien; 6. „Procida", ouverture, F. Andrien; 7. „Panis Angelicus", Cesar Franck; 8. „Loreley-Parephrase", Jos. Nesvadba; 9. „Célèbre-Serenata", E. Toselli; 10a. „Des enfants de la Lyre'miarsoh, F. Wangermée; b. „Zeeuwsch Volkslied Jan Morks. Kantongerecht. Door den kantonrechter alhier zijn ver oordeeld wegens overtreding straatschen derij C. d. P. te Hoedekenskerke f 10 10 d. Zonder vergunning Loopen over een an ders grond waarvan de toegang is ver boden D. d. H. te 's Heer Arendskerke f5 s. 1 w. tuchtsch. Eieren van wild zoekenJ. S., M. d. J„ J. V. te Ellewoutsdijk, ieder een be risping, L. S. te Biezelinge f3 s. 3d. Reglement op de wegen en voetpaden: J. dS. te Borsselei, f 5 s. 5 d. Op openbare plaats geplaatste wagen niet des avonds verlichten: W. L. P. te Antwerpen f5 s. 5 d. Vuilnis werpen tegen havendam teCo- lijnsplaat: C. J. K. te Colijnsplaat f5 5 d. Met oen rijwiel niet behoorlijk rechts houden: M. D. R. te Goes f 3 s. 3 d., M. L. te Kruiningen f 3 s. 1 w. tuchtsch. 's Avonds met auto rijden zonder vol doende licht: R. A. S. te Middelburg f 5 s. 5 d., B. V. te Goes f 10 s. 10 d. Avonds fietsen zonder lichtD. V. te Colijnsplaat, W. H. te Heinkenszand f7,50 s. 5 d. Naam niet van den schipper op zijn schip hebben: E. v. O.' te Rotterdam, S. d. V. te Antwerpen, A. v. S. te Raams- donk f5 s. 5 d. Dronkenschap: G. J. P. M. N. te Kioe tinge, drie dagen hechtenis, L. V. te Goes 3e herh. drie weken hechtenis en opzen ding naar een rijkswerkinrichting voor den tijd van zes maanden. Veemarkt. Ter markt van Dinsdag j.'l. waren aangevoerd: 1 kalf, 42 biggen. EERSTE KAMER. De Senaat heeft gisteren de begroo ting van Waterstaat afgehandeld. Minister v. d. Vegfce beantwoordde de sprekers uitvoerig. Spr. wees er op, dat de waterstaatstoesland in Noord-Brabant en in het bijzonder die van de Beersche Maas zeer moeilijk is, aan de oplossing wordt hard gewerkt, maar het zal een zaak v an langen duur zijn. Voor het instellen van een algemeen onderzoek naar de veiligheid op de spoor wegen scheen de minister geen aanleiding te vinden. Over de inrichting der derde klasse wilde de minister wel met de directie spreken, maar hij kon daarin niet be slissend optreden. Het was middernacht voordat de leden der Eerste Kamer huis-toe gingen. Vechtpartij aan boord. Gisternacht ontstond aan boord van het Engelsche s.s. „West Wales" in de Maashaven te Rotterdam, een hevige vecht partij tusschen twee stokers, waarbij het mes te pas kwam. Die 40-jarige M. S. uit Jamayca bracht zijn tegenstander, den 30-jarigen J. S. uit dezelfde plaats, ver schillende verwondingen toe. Een gedeelte van het linkeroor werd afgesneden, ter wijl J. S. tevens eenige steekwonden kreeg. De marconist seinde om hulp, hetgeen te Scheveningen werd opgevan gen. Vandaar waarschuwde men de ri vierpolitie te Rotterdam. Deze haalde zoo wel den gewonde als den dader van boord. De laatste is in bewaring gesteld. De vlaggenkwestie te Goor. Zooals men weet, besloot de gemeente raad van Goor om op de verjaardagen van de leden van het koninklijk huis, niet te daggen van de openbare gebouwen. Hier onder valt de Ned. Herv. kerk. Nu heeft het oranjeoomité te Goor een biljet ver spreid, waarin de ingezetenen worden uit- genoodigd om ter gelegenheid van den achttienden verjaardag vam de prinses de iggen uit te steken. Huldiging mgr. Nolen s. Onder enorme belangstelling is Maan dagmiddag in de indrukwekkend versier de bovenzaal van Piulchri Studio te 's Gra- /enhage mgr. Nolens, die zijn 40-jarig priesterfeest herdacht, gehuldigd. Velen hebben van deze gelegenheid gebruik ge maakt, om den staatsman geluk te wen- schen. Prins Hendrik, het geheele kabinet, de vice-president van den Raad van State, mr. W. H. van Leeuwen, de oud-minis ters Cort van der Linde, Van Karnebeek, Pop en Treub, vele leden van de Eerste en Tweedie Kamer, van den Hoogen Raad en de Rekenkamer en tal van anderen waren aanwezig. Namens het huldigi^gs-comité werd het woord gevoerd door den ondervoorzit ter. mr. B. M. Berger, burgemeester van Venlo, de geboorteplaats van mgr. No- lens. Hij eindigde zijn rede met de woor den: Nederland ien talloozen daarbuiten wemschen U geluk en bidden over U af: nog vele jaren, u zelf en hun ten zegen. Vervolgens sprak jhr. mr. D. J. de Geer, voorzitter van dien ministerraad. Ten slotte was het woord aan den jubilaris. Mgr. Nolens betuigde zijn erkentelijk heid aan de beide sprekers voor de bui tengewoon warme woorden, welke zij tot hem gesproken hadden. Hierna was er gelegenheid den jubila ris 'te complimentoerem, waarvan jn de eerste plaats gebruik werd 'gemaakt door den prins. Vervolgens begaven de talrijke aanwezigen zich naar een der nevenza- Len, waar door de welwillende zorgen van de directie van hotel des Indes keurig ingerichte en zeer welvoorziene buffetten waren aangebracht. Als huldeblijk werd den jubileeren den staatsman aangeboden een buste met zijn eigen beeltenis. Op het voetstuk van ide door Toom Dupuis vervaardigde buste staan de vol gende woorden: „Dr. Nolens, Proton. Apost., minister van Staat, Ter herinnering aan zijn 40- jarig priesterfeest 18872 Maart 1927". Het album, dat den jubilaris even eens aangeboden is, is een oude Fran- che band, purperkleurig, Louis Seize be werkt, uit de verzameling van Meyer Elte. Op de eerste pagina is het wapen van Mgr. Nolens geschilderd, terwijl het 2e blad de fraai uitgevoerde opdracht bevat. De volgende pagina's bevatten de namen van alle comitéledien. Voorts volgen honderden handteeke- mingen, o.w. die van den prins, van de ministers, van den aartsbisschop en van de bisschoppen; van verschillende leden van het corpsi liHpiomatique, enz. Het album is gelegd in een purperen doos. Het fraaie boek, dat mede een deel van het huldeblijk uitmaakt, heeft een band van purperrood leer, bet is verguld op snee en heeft wit-moirée schutbladen. Het bevat artikelen van prof. mr. Aiai- berse, Ant. v. d. Vemme, H. Erens, C. J. Kuiper, prof. Veraart, mr. dr. Deckers en P. J. S. Seirarens. Het boek is geïl lustreerd en bevat o.m. afbeeldingen van het portret van mgr. Nolens door Anton van Welie, van de ouders van den jubilaris van dr. Nolens te Washington en te Ge neve, en ten laatste van het hem thans aangeboden bronzen borstbéleld. Van het gedenkboek worden exempla ren in prachtband aangeboden aan de le den van het kon. huis» terwijl voorts allen die bijgedragen hebben tot het huldeblijk, een exemplaar ontvangen. Hoe hij de boot haalde. Een New ïorksch koopman, een zeke- fe mijnheer Maloney, miste te Parijs den boottrein, die hem in staat had moeten stellen de „President Roosevelt4 te halen, doordat de kassier in zijn hotel niet vlug genoeg de rekening opmaakte. Aangekomen bij het bureau der stoom vaartmaatschappij liep hij een schilder omver, die een pot met zwarte verf droeg, ten gevolge aarvan zijn kleeren vol komen bedorven werden, hetgeen opnieuw tijdverlies veroorzaakte. Ten einde dit in te halen huurde hij een vliegmachine, om aldus de boot nog in een Britsche haven te pakken te krij gen, maar ten gevolge van een defect aan de machine moest hij in Sussez dalen. Hij nam vlug een auto en bereikte Londeu uog tijdig genoeg om den trein naar Holyhead te halen. Van hier per stoomboot over de lersche Zee en ver volgens weer per trein naar Queenstown ging alles goed, maar in deze haven moest hij nogmaals pech hebben. He sloep met de passagiers voor de „Roosevelt" was al weer weg. Geen nood, lluks een roeiboot gecharterd en de heer Maloney haalde de boot, enkele minuten vóór zij vertrok. Een benauwd avontuur. Twee Engelsche meisjes van vijftien jaar beleefden dezer dagen een benauwd avontuur in een bosch te Baekbarrow, aan het Windermeremeer. Zij waren bezig met het plukken van bloemen, toen opeens zes of zeven wilde herten verschenen en dreigend op de meisjes afkwamen. De meisjes namen de vlucht en zagen haar eenige redding door in een boom te klau teren. Zij trachtten met schreeuwen de aandacht te trekken, doch geen andere menschen dan zij bevonden zich in het eenzame woud. De wilde herten bleven drie uur lang aan den voet van den boom, zoodat de beangste meisjes al dien tijd inden boom bleven. Ten slotte verwijderden de herten zich van den boom, waarna de meisjes omlaag klauterden ;van boom tot boom voorwaaris loopend zochten zij den hoofdweg te bereiken. Toen de herten haar echter weer in het oog kregen, her vatten zij hun achtervolging, doch de meisjes slaagden er in, op den hoofdweg te komen doch toen zij haar huis be reikten, vielen zij tengevolge van de door stane angst in zwijm. Strijd met een krankzinnige. Dezer d agen moest te Berlijn een man die reeds geruamen tijd aan zwakzinnig heid leed, overgebracht worden naar een krankzinnigengesticht. Bij het verschijnen van den bewaker wierp de ongelukkige zich met een dolk gewapend op dezen en verwondde hem levensgevaarlijk. De te- hulp geschoten huisgenooten alarmeerden de politie, die door den krankzinnige met briketten werd bestookt, waarna hij den agenten stoelen, tafels enz. naar het hoofd wierp, om zich vervolgens in een kamer te barrikadeerai. Daar de politie natuur lijk niet van vuurwapens gebruik wilde maken, werd de brandweer ontboden. Deze wist met behulp van een krachtigen waterstraal den man uit zijn stelling te ver-, drijven; hij retireerde op het kozijn en dreigde door het raam naar beneden te zullen springen, zoodat in allerijl een val- zeil moest worden opgesteld. Ten slotte trachtte de patiënt zich meï den dolk gewapend op zijn belagers te

Goessche Courant | 1927 | | pagina 2