DAMES-SPORTMAHTELS een Directiekeet, Directoire-Pantalons Lintvelt's Bazar. Wollen- en Gestikte Dekens, Karpetten en Vloerkleeden. Gemend^ Nieuws. Voor de Jeugd. xxxxxx xxxxx xxxx 2 H A. 65 A 90 c.A. BOUWL ^MJD, 2 07.00 H.A. WEILAND, Dagelijks voorhanden le kwaliteit Kalfsvleesch. J. WESTVEER, Ontvangen een uitgebreide sorteering in de nieuwste modellen en kleuren IPr ij zen vanaf f 9.50 VROOM EN DREESMANN, MIDDELBURG. Firma HEIJKAM-MASSEE. Openbare Verkooping. Heeren-, Jongeheeren en Kinderkleeding, Manufacturen,T apijten, enz. Manufacturen, Lintvelt's Bazar. Reismanden en Koffers, Van tie week ontvangen Dessert- en Tafelmessen. Theeserviezen in nieuwste decors. Hoek Koningstr.—Magdalenastr. GOES. A.: „Beste kerel, nu moet je mij toch eens een en ander ophelderen. Onlangs zag ik jou voor üe rechtbank je collega, die advocaat voor de tegenpartij was, danig ofiderhandeh nemen, en ten slotte kreeg jijt er weer van hem van langs. Toen de zitting afjgeloopeii was, gin gen. jullie zoowaar broederlijk gearmd weg. Hoe zit dat?" Advocaat: „Wel, wij, rechtsgeleerden, zijn te vergelijken met een schaar. Wij zijn zeer» scherp tegen elkaar, maar scha den elkaar niet. Wat er tusschen komt, wordt alleen geknepen." „Het giet van den regen en mijn vrouw is juist de stad ingegaan!" „Dat is toch zoo erg niet? Zij zal wel een winkel binnen loop en." „Ja, maar dat is juist wel erg!" „Vader, wat is een vegetariër?" „Een vegetariër is een man, die geen vleesoh eet." „Wat eet hij dan wel, vader?" „Groenten en zoo." „Vader wat is eien vleeschetende plant?" „Een plant die vleesch eet." „Vader, wat gebeurt er als een vege tariër groente eet van een vleeschetende plant?" „Is dat je broertje? Wat grappig, dat hij zwart haar heeft. Jij en je moeder zijn allebei blond." „Ja, maar toen baby geboren werd, verfde moeder haar haren nog zwart." fe? I 1 I i „Elsje: „Jij bent niet eens een echt kind! Je vader en moeder hebben je maar aangenomen!" Ansje: „Ja! Vader en moeder konden mij tenminste uitzoeken, maar jouw ouders moesten jou nemen, zooals je was!" „Heb je die electrische schel gerepa reerd bij mevrouw Jansen?" „Nee, baas. Ik heb drie maal gebeld, maar ze hebben niet opengedaan." Chef: „Waarom fluit Muller toch al tijd als hij zit fce werken?" Boekhouder: „Hij fluit óf het werk, óf zijn salaris uit!" „Wat zegt jouw man, als je hem om geld vraagt?" „Ik behoef hem nooit om geld te vra gen. Hij slaapt zoo heerlijk vast." „Mama," sprak de kleine jongen, „als ik zoo'n groote soldaat was, zóu ik niet meer met een kindermeisje willen wande len." Ima: „Wij krijgen nu de vier-en-twimtig- uren tijdrekening." Gina: „Lieve hemel! Hoe laat zal mijn man dan in het vervolg wel thuiskomen? 's Heer Abtskerke. De her-ijk dei* ma ten en gewichten zal plaats hebben te 's Gravenpolder op 27 April. Heinkenszand. Woensdag werd alhier door den notaris Pilaar te Goes, publiek verkocht een hoefje, bestaande uit woon huis, schuur, erf en bouwland, groot 1.54.15 H.A. aan Cornells Moisson voor f 7970,Accessoiren f 122,samen f8092,—. Hoedekenskerke. De her-ijk der ma ten en gewichten zal plaats hebben op 26 April. Oudelande. De her-ijk der maten en gewichten zal plaats hebben te Baarland op 25 April namiddag. Schore. De her-ijk der maten en ge wichten zal plaats hebben te Hansweert op 28 April namiddag. De duivenvereenaging „De snelle vlucht" hield 2e Paaschdag een wedstrijd van Hulst. De uitslag is als volgt: le, 3e, 8e en 18e pr„ J. L. de Jager te Kapelle; 2e, 4e en 16e pr. J. M. Fraanje te Biezelinge; 5e en lie pr. M. Willemstein te Shore; 6e en 9e pr. Gebr. de Pree te Schore; 7e pr. L. v. d. Have te Kapelle; 10e, 13e en 14e pr. W. Rijn Czn. te Schore; 12e pr. A. Luijk te Bie- linge; 15e, 17e en 19e pr. J. Hengstdijk te Biezelinge. Een clown gedecoreerd. Coco, de beroemde clown van het Cirque de Paris, wiens eigen naam Eaoul Jonin is, is benoemd tot officier de l'aca démie. Coco is geboren in het Nouveau Cirque en begou zijn circusloopbaan al op negenjarigen leeftijd, zij het niet als clown. Hij heeft zich nl. eerst naam gemaakt als schoolrijder en springer en is pas later clown geworden. In den oorlog heeft Coco eerst bij de zware cavalerie gediend en vervolgens bij de infanterie Hij heeft echter zijn laDd en zijn lotgenooten in den oorlog het best ged end in zijn eigen beroep, door zijn strijdmakkers in de rustkampen en de hospitalen met zijn grappen op te teren Daarmee alleen heeft hij zijn onderscheiding al dubbel en dwars ver diend. Een afschuwelijke wandaad Een der afschuwelijkste roover-onder nemingen in de stormachtige geschiede nis van Mexico heeft Dinsdagnacht plaats gehad bij Limon Jalisco toen 170 reizi gers van een spoorweg! rein en hun escorte van 1 7 soldaten geslacht of levend ver brand zijn. Nadat zij den trein hadden la:en ontsporen en het militaire escorte vermoord hadden, sloten de bandieten de reizigers in de wagons op, die zij be- proeiden met peiroleum en benzine en toen in brand staken, hun slachtoffers neerschietend, wanneer ze poogden te ontsnappen uit de brandende wrakstukken, 'e heele trein is vernield. Men weet niet of er reizigers zijn ontsnapt. De simulant. In November van het vorig jaar werd te Hamburg een man aangehouden, die sterk misvormde voeten had en doofstom was. Daar de ongelukkige geen papieren bij zich had, nam de politie hem onder haar hoede, doch haar pogingen zijn identiteit vast te stellen waren vergeefseh. ok duofstommen-onderwijzers konden liets uit den man krijgen. Alleen gaf hij door teekens. te verstaan, dat hij met een stoomschip met drie schoorsteenen schipbreuk had geleden maar zich had weten te redden. De man werd ten slotte een liefdadigheidsinrichting opgenomen waaruit hij echter op zekeren dag plot seling weer spoorloos verdween. Begin dezer maand kreeg de Ham - burgsche politie bericht, dat te Maien- dorf een man in bewusteloozen toestand was gevonden en naar een ziekenhuis te Hamburg was overgebracht Tot bewust zijn gekomen, verklaarde hij Wodnos te heeien, maar omtrent plaa s en tijd van geboorte liet hij niets uit. Hij sprak ge broken Russisch en Duitsch. De politie interesseerde zich voor de zaak en men herkende den „doofstommen -man, die plotseling zijn spraak had terugge kregen. Verder bleek er nog een tweede wonder te zijn geschiedde misvormde voeten waren weer volkomen normaal ge worden. Tot groote vreugde van de politie kon de man dus plotseling weer hooren, .preken en goed loopen. Hij scheen echter niet van oordeel te zijn, dat hij nu ook maar heelemaal met de volle waarheid uit den hoek moest komen, want hij trachtte de politie te overtuigen, dat hij geboren was op Karasjatka (Siberie) Zijn ouders waren in de Zwarte Zee verdron ken, enz. Men vermoedt hier te doen te hebben met een persoon, die alle reden heeft bij zonderheden omtrent zijn persoon geheim te houden, met iemand, die uit een ge sticht is ontvlucht of met een beroeps misdadiger. Oneerlijk notaris. Te Parijs is ten huize van een vriend een notaris uit Northerner (Vienne) ge arresteerd, die voor ten minste 600.000 francs aan verduisteringen moet hebben gepleegd. De man was een verwoed speler en dat heeft hem ten val gebracht Aanvankelijk schijnt hij zijn hartstocht voor het spel te hebben kunnen bedwin gen of is hij er gelukkig in geweest. Hij had zich althans een mooie praktijk ver worven en genoot in zijn streek de alge meene achting. De laatste vijf jaar heeft hij echter veel geld verspeeld en daar voor zijn cliënten opgelicht. Dat ge schiedde op een uiterst handige wijze De notaris begaf zich naar een cliënt en zei hem, dat die of die, meestal een groote landeigenaar uit de streek, zich in tijdelijke geldverlegenheid bevond en een zeker bedrag noodig had De betrokkene eischte de diepste geheimhouding en wilde de zaak alleen door zijn notaris laten behandelen. Meestal leende de aan gesprokene het geld in den regel een bedrag van 6 h 10 duizend francs waarop de notaris hem een schuldbeken tenis overhandigde, voorzien van de na gemaakte handteekening van den zooge naamden leener. De notaris zorgde geregeld voor de betaling van rente en vijf jaar ging alles goed. Misschien zou het nog goed gaan, als de notaris, die allengs meer scheen te verspelen en allengs ook brutaler werd in zijn knoeierijen, niet gemoeid was ge raakt in een vervalsching van cheques Dat maakte bet wantrouwen tegen den man gaande en weldra regende het klach ten, wat de justitie aanleiding gaf's mans aanhouding te gelasten. Beste jongens en meisjes. Hier zijn de oplossingen van de vorige raadsels weer: 1. Bot, schol, aal, paling karper, baars. 2. zeef. 3. Paardenbloem, Nieuwe raadsels: 1. Mijn geheel noemt een dier dat veel van water houdt en erg vlug is en bestaat uit 9 letters. 3, 5 1 is een man,, die heel lekker koken, kan. 5 7 is een fier paard. ■7 8 9 6 5 3 is eeln naam,, die men wel aan een gulzige jongen geeft. 4! 5 7 is een slim dier. <7> 2 1 is een andere naam voor een klein baardje. '2. Op den eersten regel moet eien bloem komen te staan. De beginletters van de woorden vormen, van boven naar beneden gelezen, weer het woord op den eersten regel. XXX XX X Op den tweedien regel staat een voor werp, waarin we water halen, op idien derden een sieraad, op den vierden een bewoner van Ierland, op den vijfden ©en ander woord voor „thans", op den zesden een medeklinker. OOM KAREL. DE REIS NAAR DE MAAN VAN BULLETJE SMAK. (Derde avontuur.) Een o ogenblik later kwam koningin Blootebol, met een keurig wit schort voor, binnen. Ze droeg ©en bordje in haar hand, en daarop lageen heel mooi sterretje. Het had vijf punten en het schitterde, net als goud. In het midden had de koningin een groote toren van zoete room gemaakt. Zie zette het bordje voor Bulletje Smak neer, die zich niet lang bedacht, en smakelijk in het sterrentaartje hiapte. Nog nooit van zijn leven had hij zoo iets heerlijks geproefd. Toen het op was, vroeg Bulletje; Groeien die heerlijke sterretjes hier zoo miaar aan, de boomen, koning Blootebol? Welnee Bulletje, lachte het mannetje uit de maan, de sterretjes groeien hier zoomaar, in de lucht. Ze hangen heele maal los en niemand weet, hoe ze eigenlijk zoo netjes in de lucht blijven hangen. Maar als we honger hebben, dan pakken we er maar een ©n als we het erg lekker willen maken, dan bakken we die sterre tjes, of we koken er sterrensoep van. Je kunt ze ook plukken en dan mee naar huis nemen en ze in je kamer ophangen. Dan geven ze prachtig licht, zooals je hier wel ziet. En weet je wat wij altijd met Kerstmis doen? Dan plukken de koningin en ik een heele boel sterretjes en op Kerst avond gooien we die naar beneden. De menschen op de aarde vangen ze dan op> en versieren er hun kerstboomen mee. O, wat heerlijk, zuchtte Bulletje Smak. Ik wilde, dat ik ook zoo'n mooie ster had, om boven in onze kerstboom thuis te hangen. Nu, als je dat graag wilt, dan gaan we samen een paar plukken,, riep koning Bloo tebol, sprong van zijn troon en nam een groote zak mee. Ook pakte hij nog gauw een stok, waaraan een groot vlindernet zat. Zoo gingen Bulletje Smak en koning Blootebol naar buiten en wandelden ver der op de maan. Hier en daar stonden kleine huisjes. En als er toevallig iemand buiten stond, dan boog hij diep voor ko ning Blootebol en Bulletje Smak. O, o, wat keken die menschjes op de maan vreemd, toen ze Bulletje Smak daar za gen loopen in zijn hansop. Kijk, zei de koning, we zullen daar boven op dien heuvel gaan staan,, dan zijn we dichter bij, den hemel en kunnen we de grootste en mooiste sterren plukken. Ze klommen boven op dmen heuvel en wachtten, tot er in de lucht een groote, schitterende ster kwam aanzweven. De koning nam zijn net en riep „kip ik heb je" en ving meteen die ster. Hiji nam hem uit het net en stopte hem in den zak, die hij meegenomen had. Hier, zei hij tegen Bulletje. Jij moet den zak dragen, maar verlies hem niet, hoor! Kun je begrijpen, dacht Bulletje. Ja, hiji zou [daar die mooie ster verliezen,! Geen sprake van, hoor! Toen de zak boordevol met gevangen sterretjes was, riep de koning: Nu gauw naar buis, Bulletje, want ik geloof wa rempel, dat ik daar de zon al zie aanko men. En zoodra de zon opkomt, moeten alle menschen op die maan in huis zijn, met de gordijnen dicht en dan moeten ze slapen, weet je? Holderdebolder stormden Bulletje Smak en de koning nu de heuvel af, naar het huis van koning Blootebol toe, dat vlak bij: het randje van de maajn stond. Maar, doordat ze zoo hard van de hoogte af kwamen rennen, had Bulletje zoo'n vaart dat hij niet gauw genoeg stil kon blijven staan. Hij vloog met ©en smak tegen het hekje, rondom die maan, aan. Het hek zei krikkrak en brak. En daar tuimelde Bulletje Smak van de maan af, naar be neden. De zak met sterretjes was door den val uit zijn hand geschoten. Sneller, steeds sneller, viel Bulletje Smak naar beneden. Kijk, daar zag hij zijn huis al. En plotseling, met een klap, viiel hij mid den in zijn bedje Met een schok werd Bulletje Smak wakker. Het was alles maar een droom geweest. Maar dan toch in ieder geval een heele mooie droom. Hij vertelde hem dadelijk aan moeder. O, mam, zei hij, wat jammer, dat ik dien zak met sterretjes heb verloren. Ja, dat vond moeder oouf. Maar misschien droom je die mooie droom nog wel en daav houd je hem maar goed vast hoor. Nour dat beloofde Bulletje. EINDE. ADVERTENTIËN. Bij" inschrijving te pachten: in d<e gemeente Kattendijke, thans in pacht bij dhr. A. Daane te Ka pelle. Inlichtingen te bekomen en inschrij vingsbiljetten in te leveren voor of op 2 Mei 1927, ten kantore van den heer P. OELE te Goes. Ter overname aangeboden: te Goes in Hubielandshoek (Poel) tot 25 Nov. 1930; ingaande direct; laatst pachter wijlen dhr. M. Kole Cz. te Kloe- tinge. Zich aan te meldlen bij Notaris VAN DISSEL be Goes vóór pf op 30 April a.s. 12 uur. P J. GLERUM, Opril Gr. Markt Prima Rook'vleesch, Ham, Lunchworst, Haagsche Leverworst, Smeerworst, Plockworst, Ontbijtspek, Zalm, Sardines. DELFTSCH ROEM" 75 ct. per pond FRIESCHE" 60 ct. per pond Biefstuk110 per pond Fricandeau100 Stukjes90 Rollade85 Lappen80 Coteletten70 Gehak en Polet 70 Vet Spek40 per pond Mager Spek40 Minzaam aanbevelend, Rund-, Kalfs- en Varkensslagerij, WIJNGAARDSTRAAT 50, GOES. Telefoon 301. voor Dames en, Kinderen in verschillende maten en kleuren, waarbij indanthren, d.w.z. ge garandeerd kleurecht. Notaris J. C. KRAM te Kapelle, is voornemens op WOENSDAG 27 APRIL 1927, des voormiddags te half tien uur, ten verzoeke van den heer L. MIERAS Jz. be Wemeldinge, aan de Daniëlstraat B 105, om contant geld, in het openbaar te verkoopen: A. DEN VRACHTRIJDERS- EN KOEMELKERS-INSPAN, bestaande uit: 2 paarden (aftands), 6 baatgevende melkkoeien, 1 één-j. vaars, 2 vette varkens, 11 kippen, men wagen met toebehooren, do gear op patent-assen, rolsleeper (zoo goed als nieuw), ploegen, eggen, sleepbord, snijmolen, moesmolen, waterbakken, slijpsteen, ladders, planken, stalgereedschappen, harnassement, hooi, stroo, brandhout, mest in den put, kam, bussen, emmers, enz. enz. B. MEUBILAIRE GOEDEREN, als: eikenhouten boogkabinet, kasten, ta fels, stoelen, spiegels, klokken, lampen, kachels, kleeden, matten, zeil, ledikant, veeren bed miet toebehooren, matrassen, glas- en aardewerk, enz. enz., benevens een damesrijwiel. Bezichtiging: een uur vóór den ver koop. Met den verkoop der meubilaire goe deren wordt te 1 uur aangevangen. Bergplaats voor fietsen. DE WILDE HE1JBOER, Deurw, zullen verkoopen voor de Firma J. GERU1TZEN, een groote partij in de zaal van het Slot Oostende.Goes. De voorraad bestaat uil Costumes, PantalonsJok- kors, Potten, Jongehaeren- on Kindergoed, benevens Werkmansg eed er on en wordt verkocht tegen getaxeerde prijzen. zooals Geel en Wit Katoen, Gras linnen, Flanel, Sehorten' boni, Keper, Landhuisstot, Vitrage voor Glas- en Over gordijnen, Hemden, Dames-Pantalons, Kousen, Sokken, en»r. Eenige De verkoop heeft plaats Dinsdag 26 April, Woensdag 27 April, Donder dag 28 April en Vrijdag 29 April, van 10—9 uur, Zaterdag 30 April laatste dag van den verkoop van 9—5 uur. Beslist niet langer. Betaaldag 1 Augustus 1927. Contante koopers geen opgeld. TE KOOP: (dubbele wanden). Staande te Kwaden- damme aan de tramlijn (Z.-B.). Groot plm. 30 vierkante meter oppervlak. Voor zien van W. C„ wascbgelegenlbeid, groot en klein vertrek. Zeer geschikt voor bui ten-clubhuis, garage of kantoor. Brieven onder no. 530, bureau van dit blad. nu spotgoedkoop. Hoek Koningstr.—Magdalenastr. GOES.

Goessche Courant | 1927 | | pagina bijlage 2