Gemengd NieuWs. Allerlei. Dit heeft hij evenwel op een eigenaardige manier gedaan, wat tengevolge had, dat hij met de politie in aanraking kwani. Toen hij de stukken voor de echtschei dingsprocedure in orde had, ging hij naar een deurwaarder. Aan dezen deelde 'hij mede, dat het niet noodig was die stukken te beteekenen aan de vrouw van dén man' die de echtscheiding had aangevraagd, omdat zij er reeds alles van wist. De vrouw zou wel even bij den deurwaarder komen om de stukken te teekenen. Eenige dagen later is er ook inderdaad een vrouw bij den "deurwaarder geweest om de zaak in orde te maken. Zonder verdere hindernissen werd daarna het echtscheidingsproces ten einde ge bracht Toen de wettelijke termijnen verloopep waren ging de man eéh nieuw huwelijk aau. Groot was evenwel de verbazing van de autoriteiten toeu later de eerste vrouw kwam vfertqllen, dat zij van de echtschei: ding niets wist Zij had achteraf ver nomen, dat haar man weer hertrouwd was terwijl zij meende, dat zij nog steeds voor de wet zijn vrouw was. Toen aan die klagende vrouw werd medegedeeld dat zij toch zelf bij den deurwaarder geweest was om in de zaak te bewilligen, ont kende zij dit. .Natuurlijk deed dit de ver wondering nog toenemen. Een confron tatie met den deurwaarder volgde en toen bleek, dat het niet de betrokken vrouw was, die bij deu deurwaarder een bezoek' gebracht had. Wie dan wel? Dit heeft de, recherche onderzocht. Het bleek bij dit onderzoek, dat de zaakwaarnemer de hand in het spel gehad had. Hij had zijn schoonzuster naar den' deurwaarder gezonden om zich voor te doen alsof zij de vrouw was in de echtscheidingsprocedure betrokken. Re zaakwaarnemer werd aan liet politie bureau gehaald, waar hij het feit bekende. Het artikel van het wetboek van Straf recht waartegen de zaakwaarnemer ge zondigd zou hebbeu is 227. Daarin wordt het opmaken en het opzettelijk gebruiken van een valsclie opgave in een authen tieke akte strafbaar gesteld met gevange nisstraf van ten hoogste 6 jaar. Nadeel uit de gepleegde handelingen kon ontstaan omdat de man een uitkee ring aan zijn eerste vrouw deed Na de echtscheiding is hij daartoe niet- meer verplicht. Hoewel de schoonzuster als tusschen- persoon gefungeerd heeft, je uit het onder zoek wel gebleken, dat er alleen termen zijn om den zaakwaarnemer te vervolgen. De stukken zijn door de politie, aan den Officier van Justitie overhandigd, terwijl ook de verdachte overgegeven is. De ver daehte is na verhoor evenwel niet in voör- loopige hechteiiis gehouden. Tenslotte zit aan deze zaak ook nog een eigenaardige rechtsvraag Namelijk deze of het nieuw gesloten huwelijk volle rechtskracht heeft, omdat het eerste huwe lijk ontbonden is op een,authentieke akte die niet op waarheid gegrond was.. Trambotsing. Maandagavond omstreeks 10 uur heeft bij het Schagenbosch nabij Voorschoten een trambotsing plaats gehad, waarschijn lijk tengevolge van zwaren mist. Drie passagiers zijn ernstig gewond en naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Vele andere passagiers zijn meer of minder door glasscherven gekwetst. De materieele schade is aanzienlijk. Nader wortjt gemeld De tram die 10.15 uit Leiden vert rok, was vol passagiers, waarom er om half elf een extra-tram uit Leiden vo'gde. De eerste tram .moest dikwijls stoppen en werd zoodoende door de tweede ingehaald. Doordat er een zware damp over het land en den weg hing heeft de bestuurder van de tweede tram de achterlichten van de voorgaande, die wel in orde waren, niet gezien. De botsing was vrij bevig, zoodat de achterste wagen van de eerste tram gedeeltelijk werd ingedrukt en de motor wagen van de tweede tram ook ernstig werd beschadigd. Doordat alle ruiten braken werden veel passagiers gewond, de meesten licht, maar vijf vrij ernstig tot ernstig Door de firma Dieben te Leiden, die het eerst op le plaats des onheils was, werden 2 ernstig gewonden naar het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden gebracht. Van den Hapgschen Gfeneesk. Dienst zijn twee wagens naar de plaats van bet onge luk gegaan, waarvan er ,een een conduc teur naar Leiden vervoerde. Deze had een bovenarm gebjoken en vermoedelijk een kaakfractuur, waardoor hij er ernstig aan toe was. De andere Haagsche ziekenauto bracht een dame, die vermoedelijk een hersenschudding,kreeg, naar het St. Anthoniegesticht te Voorburg en een andere patiënt met verwondingen door glasscherven naar den Centralen Post' aldaar en van daar naar zijn woning. Uit Voorburg en Voorschoten waren ook doctoren aanwezig. Het verkeer was na het ongeluk gestremd. Doordat eenzelfde advertentie drie maal geplaatst twee maal wordt berekend, is de prijs per regel slechts 16 cent. Een weerzinwekkend mis- d r ij f. Te Chambersburg in Pennsylvanië heeft zich een- feit voltrokken, zóó monster achtige dst het wel als een unicum in de crimineelh geschiedenis zal te boek staan ifefi vierjarig jongetje, Tommy Ruby, wi-en -door zijn moeder verboden was met lucffèrs te spelen, heeft een stoel genomen, is daarop geklommen, nam vervolgens een revolver uit een kast en schoot daarmee op zijn moeder, die op slag gedood werd Het kleine monster, geenszins van zijn stuk, ging hierop een buurman waar schuwen, dat zijn moeder „met bloed be dekt wasa. Tot den inspecteur van politie, die een onderzoek kwam instellen, zei het onna tuurlijk wicht dat het inderdaad zijn moeder li^d gedood. ls 't noodig was zou ik het weer doen, en ik zal jullie allemaal doodmaken!" schreeuwde de jongen terwijl hij een keukenmes greep dat hem echter oogenblikkelijk weer werd afgenomen! f, y B,r n s t.i g m ij n o n g e 1 u k. in de mijn Du levant de mons te Es- tinnes-au-Val beeft een mijngasontploffing Vrijdag de instorting veroorzaakt vaneen uiijngaiA»afep 355 m diepte, waarbij 21 hliifliwerkers het leven hebben verloren door verstikking, terwijl Degen arbeiders zware verwóndmgeu opliepen. De ramp deed zich voor op het oogenblik dat de nachtploeg de dagploeg afloste. Onmid dellijk werd in de naburige mijn van Brai hulpgevraagd. Een groep redders, voor zien van maskers en reddingsmateriaal, daalde spoedig in de mijnschacht af, maar daar de luchtpijpen waren vernield, ver liep er een heele tijd alvorens de noodige herstellingen 'waren verricht. De ontplof fing had omstreeks 10 uur plaats gehad, en reeds was middernacht voorbij, toén de eerste schromelijke verbrande gekwetsten konden worden opgehaald. Ben ambulan cedienst werd spoedig ingericht en de slachtoffers werden per auto naar la Lou- vière of Bergen overgebracht. Inmiddels bleek, dat de ramp een vrij grooten om vang had aangenomen. In den voormiddag waren reeds een tiental lijken opgehaald waarvan de meeste van Belgen en enkele van Italianen. Het behoeftuwel geen betoog, dat het bericht van den ramp snel in de streek werd veVBreid "èn de beangstigde familie leden van de mijnwerkers weldra om nieuws kwamen opzetten De burgemeester van 'Éstinnes-au- Val geholpen door vlug ont boden marechaussees, spanden zich in om de toegesnelde menigte op een afstand te houden. De oude zegswijze, dat zich hart versclieufftiKle looneelen afspeelden, blijft eenvoudig waar. De mijnwerkers boden zich voor het verrichten van reddings diensten aan,' ferwijl de vrouwen in groote wanhoop het verloop der reddingswerken afwachtten. Onderwijl waren ook officieele personen op de plaats van bet onheil aan ge-komen. Minister Wauters en de Direc teur-generaal van het mijnwezen Ravenne brachten een bezoek aan de overlevende slachtoffers en betuigden de deelneming der regeering aan de familieleden der ver ongelukten. De lijken werden in het mijn- gebouw ondergebracht en naar gelang van de iu'dentifioatie gekist en aan de fa milieleden toevertrouwd. Over de oorzaken van den ramp ver keert men nog volkomen in het duister. De betrokken mijn stond aJs zeer veilig bekend en was derhalve door de verzekeringsmaatschappij slechts matig aan geslagen. Zij werd trouwens eerst na den wapenstilstand in exploitatie genomen en was technisch uitstekend toegerust mij opkwam, ik voelde slechts lust om te reizen en mooie dingen in verre landen te zien. Dat antwoordde ik „hem" ook, toen hij mij vroeg." leder, die Jief gehad heeft, merkt Barbara Ring op, kon uit de wijze, waarop zij dat „hein uitsprak, haar grc^ite liefde en bewondering raden, de bijna moederlijke teederkeid, die zij voor den zooveel ouderen maar nog statigen en forschen man koestert. „ik zei hem", vervolgde de prinses, „dat hij toch niet met een vrouw met vijf kinderen kon trouwen. Ik had boven dien mijn eigen wereldbeschouwing en ka rakter. ik zei, dat ik mij niet anders kon maken als ik was en dat spoedig blijken zou dat ik op belangrijke punten een an dere meening dan hij had, maar dat ik hem zou willen bijstaan om het goede en juiste te zoeken. Dat hij niet alleen kon blijven, zag ik en.een paar dagen later beloofde ik te blijven. Ik kon niet anders, ik had hem lief." „Zooveel vrouwen hebben reeds voor mij haar zelfstandigheid en vrijheid opge geven om den man, die zij liefhebben te volgen, zelfs in de gevangenis. Ik wil liever hier met hem zijn dan waar dan ook elders op de wereld.Er komen ook wel menschen hier maar alleen diegenen, die ons werkelijk interesseeren. Ik wü toch niet mijn kostbaren tijd voor niets offeren" De prinses sprak ook over de inricli» ting van het Kaiser Wilhelm-Palcis, Unter den Linden te Berlijn. Ik verblijf soms niet vaak te Berlijn op de door reis naar mijn huis in Silezië of naar een Kurort. Wij hebbeu nl. beide, mijn man en ik, rkeumaiiek gekregen in de vochtige lucht, waarin wij niet opgegroeid zijn ik moet dan toch ergens overnachten en hij wil niet dat ik in een hotel a' terwijl er ook niemand in Berlijn is bij wic-n hij wil dat ik logeer, ik begrijp niet welk gevaar er in kan schuilen dat ik een paar kamers inricht in het huis, dat aan mijn man toebehoort. Hij kan er immers toch niet naar toe en ik zal geen kwaad ^loen Hoe de k eiser aan zijn vrouw k w^uih. De Noorsche schrijfster Barbara Ring heeft een bezoek gebracht aan de gemalin van den ex-keizer, prinses Hermine, op Huize Doorn. Zij vertelt daarvan in het Deepsclie blad,,„Poli iken',. Prinses Her mine schijnt heel openhartig met hiiar gesproken te „hebben, en zij heeft oa verteld lio^ haar huwelijk met ex-keizer Wilhelm tot stand gekomen is. Zij had altijd een groote bewondering voor den keizer, „Altijd liet ik mijn kin deren" zoo zei zij tot Barbara Ring „in hnn avondgebed ook voor den keizer bidden en heel vaak sprak ik met hen over hem. Mijn kleine jongen vond het zoo naar dat het den keizer zoo slecht ging en hij zich zoo eenzaam gevoelde, dat hij hem schrijven wilde. Ik liet hem zijn gang gaan en hij zond een echt- onbeholpen kinderbriefje. De keizer was er door ontroerd en antwoordde. Hij schreef mij eji noodigde ons uit tot een bezoek aap.'Doorn." Ik was juist op hel punt een groote reis te ondernemen. Mijn man was dood, ik was eenzaam en ik wilde graag wat meer van de wereld zien. Maar, toen de uitiioodiging uit Doorn kwam, wilde ik toch allereerst daarheen. Mijn zuster waarschuwde mij „Pas op, je hebt aliijd zoo met hem gedweept, je zult misschien niét terugkomen". „Ik antwoordde, dat zoo iets niet bij Het oudste ziekenhuis ter wereld is het St. Bartholomeus ziekenhuis te Lon den dat voor ruim 800 jaar door denhof nar van, Hendrik 1 gesticht werd. Op het eiland Ceylon heeft men we gen van caoutchouc Er zijn ongeveer 380 000 diersoorten hekend op aarde. De gemiddelde hoeveelheid kolen, die de Amerikaansche mijnwerker jaarlijks bo ven brengt, is 600 ton. terwijl de Engel- sehe mijnwerker bet gemiddeld niet ver der brengt dan tot 200 ton De uitvinder der naaimachine Elias Horve was aanvankelijk een eenvoudig werkman en verkeerde in zeer bekrompen omstandigheden. Door middel van een ge rechtelijk vonnis moest hij zijn octrooi veroveren Dit bracht hem het groote for tuin van 5 millioen gulden. VEIL1NGSVEREENIGING ZUID-BEVELAND TE GOES. De journalisten en de dwazen. De grootste vijand der journalisten is de ingezonden - stukkenschrijver, dit dit schijnt in alle landen het geval te te zijn schrijft het„Hbld«. In i'rankrijk hebben twee en dertig journalisten zich vereenigd om in een boek de eigenaar digste herinneringen hunner carrière vast te leggen. Dit werk, dat „Une huere de ma carrière" is getiteld, zal binnen enkele dagen verschijnen. Maar reeds zijn er en kele fragmenten uit bekend geworden, waaruit, blijkt dat het instituut der inge zonden slukken den journalisten het meest hoofdbreken kost. Zelfs zou volgens ver scheidene mannen dei' wetenschap 't schrij ven van ingezonden stukkon een zeer ver. keerde neiging zijn,- waarmede bij het on derzoek naar de geestvermogens van een zenuwpatiënt aanstonds rekening gehouden wordt. Een psychiater heeft tot een der jour nalisten gezegd dat hij steeds onmiddel lijk deu patiënt, die tot hem komt vraagt of hij ook aan het schrijven van ingezou den stukken, doet Zoo ja, dan is hij vast ingelicht omtrent zijn geestelijk evenwicht Toen de journalist den medicus vroeg of dan de „getrouwe lezers" en de „oude abonné" zoo maar zonder nader vorm van proces tot de zwakzinnigen moeten wor den gerekend, kreeg hij gelukkig een ge ruststellend antwoord. Alleen was het den geleerde opgeval len dat de meeste menschen, die briefjes naar de redactie sturen, lichtelijk oneven wichtig zijn Er zijn tal van vaste onderwerpen, welke de pennen steeds weer in beweging brengen V roeger jaren waren lie) 't feminisme, het vegetarisme, het spiritisme thans zijn het plannen voor de Vereenigde Staten van ituropa en in het bijzonder in Frank rijk middelen tot het herstel van den franc. Ik weet niet, zoo verzucht de geestige Clément Vautel, die waarlijk veel „esprit" bezit, waarom de dagbladen juist de dwa zen zoo aantrekken. Misschien omdat er in de grond der zaak eenige dwaasheid in de journalistiek zelf schuilteen vak van dwazen, van jagers naar luclitkasteelen die gezond verstand aan anderen verkoopen, doch niet steeds genoeg voor persoonlijk gebruik overhouden. Wetenswaardigheden. Het waterverbruik in een groote stad is tegenwoordig 100150 L. per dagen per hoofd. Maar volgens een verhandeling van Frorttinus, directeur van de Romein- sche waterleiding, werd in 97 j. n. Chr. per hoofd en per dag '1000 L. water ge- iruikt. Reuzen en dwergen zijn eigenlijk men schen met ziekelijke afwijkingen. De mees ten worden niet oud en zijn ook psychisch minderwaardig. Veiling van 19 April 1927. Witlof f7 a f 13, Spinazie f 15, Uien fl,10 a f2,20, Koolrapen f0,40 alles per 100 K.G., Kropsla f3,10 a f4,30, Kropsla (uitschot) f0,40, Bloemkool f5 f6, Bloemkoolplanten f0,10 a f 0,14 alles per 100 stilles, Rliabaroer f4,10 a f 4,30, Prei f 2 a f 6 alles per 100 bos. LICHT OP. Donderdag 21 April 7.36 uur Vrijdag 22 April 7.37 uur T*T UTfcaaoH TMJe UW/1 AFLOOP AANBESTEDINGEN VERPACHTINGEN EN VERKOOPINGEN. 's Heerenhoek. Uitslag openbare ver- kooping, gebonden op Woensdag 20 April 1927, door inotaris E. C. van Dis sel te Goes, van een woonhuis met schuur en erf te 's Heeredhoek, groot 3 aren 92 centiaren. Kooper hiervan werd J. Westdorp Wzn. te 's Heerenhoek voor f 1470, BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren: Lena, d.v. Gerard Marinu® Barentsen en Sophia Pieterwella Kroon. HuwelijksafkondigingAbraham Izak Lamain, j.m., 25 jaar, te Haamstede en Albertina Jacoba Harinck, j.d., 24 jaar Andries Polfliet, j.m., 21 jaar en Irma Ludovica Vercauteren, j.d., 22 jaar, te Koewacht; Remy Camile Marie Vcrhae- gen, j.m., 32 jaar, te Deur me en Adriana Maria Witkam, j.d., 27 jaar; Francis Alexander Aarts, j.m., 29 jaar en Catha- rima Leonie Framooise Hoste, j.d., 29 jaar te Ternieuzen; Anthomic Leendert van Noord, j.m., 24 jaar, te Nieuwe Ton- ge en Gerritje Antje van Heemst, j.d., 23 jaar, onlangs te Goes. Overleden: Cornelia Ossewaarde, 68 jaar, echtgenoote van Johannes van As- peren Vervenne. WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 772.0 te Ren- nes. Laagste barometerstand 737.6 te Stensele. De verwachting tot den avond van 21 dezer luidt: matige W. tot Z. wind, deelteiijk bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. April 27 Wemeldinge, vrachtrijders- en koe melkers-inspan, Kram. 27 Wemeldinge, meubilaire goederen, Kram. 29 Oudelamde, huizen, timmermanswerk plaats met machinerieën, Kram. 29 Noord-Kraaijert, afbraak, Verbist. 29 Heinkenszand, woonhuis en erf, Van Cleef. Mei: Wemeldinge, koemelkers - inspan, Kram. MARKTBERICHT. GOES, 19 April 1927. Wegens geringen aanvoer en feestdagen geen noteering. Aanvoer boter pond. Aanvoer roomboter 84 pond a f 1,05 Eieren per 100 stuks f4,10 8oter per kilo f 1,60 a f 0, Middenprijs eieren per 25 stuks fl,02£ Middenprijs boter per kilo-f 0,80 a f 0, Poter aan particulieren f 0,90 a f 0, EiereD aan particulieren verkocht 5 cent Ganseieren groote 10 cent. Kleine 8 cent. Poeleieren cent. Middenprijs afwijkende boter f 0, per p. Eierenverkoop. Onderafdeeling Zuid.,Beveland V.P.Z. Aangevoerde eieren 32887 stnks. Prijs f4,40 a f 0,per 100 stuks. ROTTERDAM, 19 April 1927. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 167 paarden, 2 veulens, 0 ezel, 1729 magere runderen, 770 vette runderen, 325 vette kalverejj. en graskalveren, 1848 nuchtere kalveren, 155 schapen of lam meren, 618 varkens, 260 biggen, 11 bokken of geiten, overloopers. Prijzen per J kilo koeien van 50 tot 55 tot 45 tot 40 tot 35 tot 30 ct., ossen van 47|tot48Jtot42itot37|tot32| tot 27J ct., stieren van 40 tot 4Z-Jtot 35 tot 30 tot 25 ct., kalveren van 85 tot 95 tot 75 tot 62J tot 52-J- tot 42^ ct. Prijzen per stuk van mager vee melk koeien f195 tot f 595 tot f—k'alf- koeien f200 tot f415, stieren f 185 tot t 385, pinken f 150 tot f165, vaarzen f160 tot f185, paarden f100 tot f300, slachtpaarden f90 tot f 160, hitten f95 tot f 175, veulens ftot f biggen f10 tot f 17,50 biggen per weekftot f overloopers f 20 tot f 38, gras kalveren f tot f fok nuchtere kal veren f 16 tot f 26, slacht nuchtere kal veren f8 tot f 13. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. April: 21 Schuttershof, concert Symphonetta. 22 Prins van Oranje, Lijsen-avowl, Zuid-Bevelandscli a Cappella-koor. 23 Schuttershof, gezelschap Speenhoff. 27 en 29, Prims van Oranje, Onderling Kunstgenot, „De hofslachter". AANBESTEDINGEN. April 22 Rilland, uitvoeren werken verzwaring en verhoogen van den zeedijk met bijkomende werken; maken muur van gewapend beton met bijkomende wer ken, Reigersbergsclieji polder. MARKTBERICHT VAN AARDAPPELEN. Ingezonden door JAC. KNOOP, beëedigd makelaar in Aardappelen, Groenten en Fruit, Nassauliade 158 Amsterdam. In de afgeloopen week waren de prijzen voor Zeouwsche bonten en blauwen vast en zijn deze soorten uit de omstreken van Goes zeer gevraagd en werden vlug ver kocht voor f 5,60 de zelfde soorten uit de omstreken van Bruinisse werden ver kocht voor f 5,20 tot f 5,45 en Scherpe- nisse voor f5,10 tot f5,20. Eigenheimers, Roodstar en bonten star ook verschillende soorten poters, hiervoor is de vraag niet groot (alleen voor mooie grove bonten en blauwen poters is f 3,10 tot f 3,25 te maken) daar deze soorten vrijwel uit de mond zijn en is er weinig vraag voor, alleen door lagere prijzen zullen deze soorten weder in de mond gebracht moeten worden. Bravo's maken een verschil in de prijs wanneer de kwaliteit is blauw onder de schil en verkleuren in de kook. Winter Malta zijn Dinsdag 12 April te Rotterdam in veiling verkocht voor f8,-- tot f 10,per 100 kilo, dit is een daling van f 2,per 100 kilo. Maandag 11 April werden deze Winter Malta door de heeren P. van Es en Jac. Knoop in veiling verkochtvoor f 10,75 tot f 11,75, 19 April 1927 werden de volgende prijzen aan de aardappelmarkt ZEELAND: p. H.L. of 70 K.G. Laagst Hoogst Bonten f 5,10 f 5,60 Blauwen f 5,10 f 5,60 Bravo's f 4,_ f 5,- Blauwe Eigenheimers f 0, f 0,- Redstar f 4,40 f 4,50 Blauwe en Bonte poters f 3,10 f 3,25 Eigenheimer poters f 2,75 f 3,10 Bravo poters f 3,- f 3,10 Eigenheimers f 4,20 f 4,40 FRIESLAND: Borgers f 4,30 f 4,50 WATERGETIJEN VOOR WEMELDINGE. (Die voor Ierseke vallen ongeveer 5 minuten later en voor Hansweert ruim een half uur vroeger). Amsterdamsche tijd. Dagen. Hoogwater Laagwater Vrm. Nam Vrm. Nam. 21 April 5.29 5.54 11 1-2 11.30 22 6.04 6.26 11.45 23 6.41 7.05 0.08 0.24 24 7.28 7.54 0.50 1.16 25 8 29 9.01 1.46 2.23 26 9.48 10.29 3.00 3.52 27 11.17 11.57 4.35 5.23

Goessche Courant | 1927 | | pagina 3