De heer Limdettbergh zegt dat vooral de koopers moeten toezien. De heer Van Langeraad is tegen de aftrek van l°/o, en dringt ook aan op het aanstellen van een controleur. Spr. klaagt ook over hoeren met dunne latjes. Men duwt er de aardappelen door. De heer Blom klaagt er over, dat niet genoeg bekendheid is gegeven aan het bestaan van de arbitrage-commissie. Spr. is ook voor het algemeen gebruik van koopbriefjes. De heer Welleman ziet evenals vorige sprekers het nut van controle in. Besloten wordt de ingekomen brieven door te zenden aan die arbitrage-commis sie met verzoek om advies. De heer Litndenbergh Jr. zei nog, dat de verbouwer de aardappelen gereed voor den handel moet afleveren. Gemeenter aa ds verkiez ing. Door de onderstaande partijen zijn de volgende lijsten van candidaten ingele verd voor de op 20 Mei a.s. te houden stemming ter verkiezing van die leden van den raad der gemeente Goes: Vrijheidsbond D. D. v. d. Bout; J. M. van Bommel van Vloten; J. van Poelgeest; W. G. Koning; Mr. J. A. A. Fransen van de Putte; W. J. Willem se; D. A. Con- standse; P. A. E. Schrijver; L. Rijkse; J. M. van der Peijl. Roomsch Katholieken; A. M. Simons; J. H. M. Stieger; C. C. van der Does; P. Chamuleau; H. J. van Hove; K. J. de Schrijver; E. Vervaat. Anti-Revolutionairen Mr. J. W. Goedbloed; G. Eckhardt; A. de Lange; J. Laport; R. Zuidema; Q. Trimpe; M. de Jonge; Ph. Wessels; A. de Jonge Mzn.; J. M. van Riet. Staatkundig Geref. J. van As; C. van Zweieden; W. Faasse. Christ. Historischen: A. L. van Meile; A. J. Potter; Adtr. Vermaire Czn.; H. Hollestel'LeI. Wes- sel; C. A. Devekot Wzn.; W. van Da len; A. de Bruijne. Soc. Dem. Anb. Partij. P. Crucq; A. Buijs; J. J. Doeleman; H. J. van Tongeren; F. J. J. van der Veengelb. van Tol; P. Rijn Jzn. Vrijz. Dem.: J. van der Meulen Bosma. Benoemd. Ir. G. J. Verburg is benoemd tot in genieur bij de Staatsspoorwegen in Ne- derlandscn-Indië. De historische tentoonstelling. Gemeld wordt dat de historische ten toonstelling hier ter stede van 23 tot 30 Juli a.s. gehouden zal worden iri" het Schuttershof, De secretaris der tentoon stelling is de heer A. Tollenaar te Krabbendijke. Rijkslandbouwwinterschool. Aan de navolgende leerlingen der rijks landbouwwinterschool is heden het diplo ma uitgereikt: J. B. van Kleunen, Kattendijke; P. van Nieuwenhuijzen, Steenbergen; A. Dees, Wissenkerke; M. A. de Groene, .Wemeldinge; J. J. Goetheer, Wolfaarts-* dijk; A. C. Wisse, Anna Jacobapolder; C. J. Ampt, Oud-Vossemeer; E. A. Lin- deinjbergh, Wolfaartsdijk; E. J. van Beu- sekom, Ierseke; J. G. de Jager, Wol faartsdijk; A. A. van der Maas, Benthui zen; J. I. Dieleman, Middelburg; A. J. van Sparrentak, Kruiningen; J. Klompe, Bruinis se; A. van der Maas, Wissen kerke; C. J. Vinke, Walsoorden; A. van de Stolpe, Ouwerkerk; H. B. Pilaar, Goes; C. D. Gast. Ellemeet; J. van Liere, Borssele; Chr. Meeuwse, Kloe- tinge;. Van de eerste naar de tweede klasse werden bevorderd: J. L. van Nieuwenhuijzen, N. en St. Joosland; A. C. J. van Altena, Goes; C. C. Zandee, Goes; J. Mesu, Krabben dijke; C. J. Schippers, Kamperland; A. J. Luijk, Kamperland; J. A. Nieuwen- huijse, Krabbendijke; R. J. Sdheele, Bie- zelinge; J. J. Mol, Biezelimge; P. Koster, Axel; C. H. A. Stoutjesdijk, Tholen; J. Butijn, Rilland; H. van Gorsel, Oud- Vossemeer; P. MinderhoudBorssele; M. J. Doeleman, Wissenkerke. Voorwaardelijk bevorderd R. E. Gillissen, Vlissingen; M. H. Constandse, Goes; J. F. Meufanberg, Wolfaartsdijk; B. M. van Nieuwenhijze, Goes; E. P. Bonte, Rilland; P. J. Klom pe, Wolfaartsdijk. Eén leerling werd afgewezen. Op de prijsuitreiking, die hedenmiddag plaats vond, komen we Vrijdag nog terug. Veemarkt. Ter markt van Dinsdag j.l. waren aangevoerd: 81 biggen. ProVincienieuWs Vergiftiging te Wolphaartsdijk. Toen Maandagmorgen de meLkleveran cier pmstreeks 8 uur aan de woning van den commissionnair G. Heinsdijk alhier, geen gehoor kreeg, waarschuwde bij de moeder van Heinsdijk. Deze stelde zich in verbinding met den huis-eigenaar, even eens in de buurt woonachtig, waarop de toegang tot het gesloten huis geforceerd werd. In de woning trof men den heer Heinsdijk en zijn vrouw bewustelooste bed, in een1 andere kamer gaf ook het 15-jarige dochtertje geien teeken van le ven meer. Dr. Preuniger consitateerde dat de 43-jarige vrouw reeds eenige uren ge leden overleden was. Het mocht na ge- ruimen tijd gelukken bij den heer Heins dijk en bij het dochtertje de levensteeke nen op te wekken. Vermoedelijk werd vermoed, dat het ongeval te wijten was aan kolenvergifti- ginig, daar in een der slaapkamers, die met elkaar in verbinding staan een kachel brandde. Later bleek, dat waarschijnlijk vergiftiging is ontstaan door bedorven worst, die den vorigen avond te omstreeks 6 uur door het huisgezin was genuttigd. Een uur na den maaltijd waren de drie menischen reeds onpasselijk geworden, doch zij verzuimden cr verdere aandacht aan te besteden. Het vermoeden dat die worst oorzaak van het gebeurde is wint veld, omdat de vrouw die overleed, aan zienlijk meer van deze spijs gebruikt heeft dan de vader en het dochtertje. De politie heeft de worst en spijs- resten in beslag genomen. Heden zou sectie op het lijk verricht worden. Baarland. De candidaten van den ge meenteraad zijn: Vrijzinnige lijst: J. Bruiggeman (aftr.); H. d. Vriend (aftr.); J. Dronkers; C. J. de Mol; J. L. Overbeeke Jr.; P. Bruggeman; A. Burger. Anti-Rev. lijst: H. Schout (aftr.); C. Dekker (aftr.); Jan Traas Cz.; H. Hoeve; A. Elenbaas; A. Nieuwenhuijse; J. de Rijk. Kath. lijst: H. Driedijk (aftr.); M. Boonman (aftr.); J. Beulens. Staatk. Geref. lijst: Chr. Huissen; I. Elenbaas Jacz.; J. Traas Pz. Chr. Hisl. lijst: A. M. Steketee (Vrijz.); Jac. Traas Kz. (sjd.a.p.); W. Zeevaart (c.-h.)J. J. Traas (c.-h.); G. Metis De pftr. vrijz. wethouder A. Huijzen wenschte geen candidatuur meer om ge zondheidsredenen Colijnsplaat. Voor de a.s. gemeente raadsverkiezing te Colijnsplaat zijn can- didaat gesteld le. door de Vrijzinnige kiesvereeni- ging de heeren: H. M. Haringman (aftr.), J. F. Dees (aftr.), M. de Regt Mz. (aftr.), J. de Looff Az., P. Janse Jz., A. Hartog, A. de Pree Az., M. J. En- gelvaarty J. de Regt Mz. en H. W. de Looff. 2e. door de ar. kiesvereeniging de heeren: W. Petappel (aftr.), A. Ver burg Cz. (aftr.), W. Ftipse (aftr.), J. van Dis, M. J. Contant, Iz. Visser, Jacs. van Gilst en Jacs. de Pree Mz. Driewegen. Door een groep vrije kie zers zijn de volgende personen candidaat gesteld voor ledien van den gemeenteraad: I. M. Nijsse (aftr.), 2. A. Korstanje. 's Heer Abtskerke. De a. r. partij stelde de heeren C. Meijaard (aftr.); Q. van de Vrie en L. Meeuw sen candidaat voor den gemeenteraad. Maandagavond werd 'door een groep Prot. kiezers (arbeiderspartij) de volgende heeren candidaat gesteldi: Jac. Braam (aftr.); M. v. Weele (aftr.); I. J. Padmos; J. Korstanje en P. de Jonge. De lijst der r. k. is als volgt: 1. P. v. 't Westeinde; 2. J. Vermua (aftr.); 3. H. v. 't Westeinde en 4. J. Rijk. 's Heer Arendskerke. Voordeden van den gemeenteraad werden candidaat ge steld door: Anti-rev.: J. J. de Jager, J. Samdee, P. de Putter, C. Minderhoud, J. van de Weele, C. Zandee, J. Hommes en J. Snoodijk. Staatk. Geref.: J. de Kok, C. Murre Gzn., en M. Moerdijk. R. kath.: P. v. d. Dries, Jan Ver- mue, W. de Jonge en Jacs. de Jonge. Vrijheidsbond: D. W. Lindenbergh, H. van Gorsel, J. Noteboom, N. Otte, A. Priester en Z. de Ruiter Fzn. Chr. Hist.: Jacs. Nijsse, P. Oudkerk, W. S. de Vlieger, H. Goedegebure Lzn., K. Janse, J. Vermuele Mzn., C. Phi- tipse, C. Schippers, Jac de Schipper Jacsz. en C. de Boot. Heinkenszand. Gisteren is hier buiten de reeds vroeger vermelde candidaten vo or den gemeen teraad nog ingeleverd een lijst met één candidaat, n.l. die van den heer A. van .den Dries. Thans is deze candidaat zittend lid voor de r. k. raads fractie, doch kwam niet op de door deze fractie ingeleverde candidatenlijst voor. Hoedekenskerke. In de Maandag ge houden vergadering van den raad waren alle leden tegenwoordig. Mededeeting werd gedaan dat door Ged. Staten machtiging was verleend tot verlenging van het con tract tot aanstelling van een gemeen schappelijke geneesheer met de gemeente Baarland en s Gravenpolder. Het hoofd stembureau in verband met de verkiezing van leden van den gemeenteraad werd als volgt samengesteldvoorzitter de bur gemeester ambtshalve, plaatsvervangend voorzitter wethouder L. Lous; leden <fe heeren C. Chamuleau, Jobs. Louisse, M. Walraven en Johs. Boone; plaatsvervan gende leden de heeren D. de Regt, J. Steenbakker en W. C. Groenewege. Tot leden van de sctiattingscommissie rijksin- komstenibelasting werden met ingang van 1 Mei 1927 herbenoemd de heeren A. den Dekker, Johs. Boone en C. Cha muleau en in de plaats van den heer Ja cobus Bal, die niet meer in aanmerking wilde komen, de heer M. Walraven. N,a uitvoerige bespreking, waarbij de heer M. Walraven sterk aandrong om het uitpion- dien van vleesch bij verordening te ver bieden, zulks uit het oogpunt van billijk heid tegenover de slagers die in verband met de uitvoering van de vleesohkeurings- wet op hooge kosten worden gejaagd, werd ten slotte met 4 tegen 3 stemmen, dia van de heeren M. Walraven, C. Chamu leau en J. Steenbakker, besloten gean be palingen waarbij zulks verboden wordt in de desbetreffende verordening op te nemen. Met algemieene stemmen werd be sloten aan de vereeniging het „Groene Kruis" te Hoedekenskerke een subsidie te verleeuen van f765,in de kosten tot aanstelling van een wijkverpleegster voor de gemeente Hoedekenskerke en Baarland. De subsidie aan de r. k. wijk verpleging tot dusver f350,bedragen de, werd daarbij mede met algemeene stemmen tot f 550,verhoogd. Deze sub- siddën werden voor 6 jaren te rekenen vanaf 1 Juli 1927 toegestaan en sprak de voorzitter zijn genoegen uit, dat deze zaak aldus was tot stand gekomen, waar door de moeilijkheden bij een, voorgaande bespreking over deze kwestie tusschen het protestantsche gedeelte der bevolking enf die der katholieke ontstaan thans als uit den weg geruimd kunnen worden be schouwd. De besprekinge n over de verlenging van het dokters contract tusschen de ge meenten Hoedekenskerke, Baarland en 's Gravenpolder werden op voorstel van den heer M. Walraven voorloopig aan gehouden, teneinde meer gegevens aan de raadsleden te kunnen verstrekken over de van 1887 af door de gemeenten ver strekte bijdragen voor dit doel. Bij de gewone rondvraag door dien voorzitter, vroeg de heer Johs. Boone waarom bij een begrafenis het publiek van de algemeene begraafplaats door den veld wachter was geweerd. De voorzitter deel de mede dat voor zoover hem bekend, dit was geschied in het belang van de openbare orde doch zal hierover nader met de gemeente-veldwachter spreken. Voorts wenschte de heer Boone een maximum-snelheid in te voeren voor het rijden met auto 's in de gemeente. De voor zitter zeide toe deze zaak in een ver gadering van B. en W. nader te zullen bespreken'. De heer Johs. Louisse be sprak de toestand waarin verkeert de overweg bij de haven-oprit, in onderhoud bij^de N.V. Spoorweg Maatsch. Zuid- Beveland. Algemeen was men van oordeel dat die toestand aldaar wel zou verbe teren zoodra de maatschappij over vast personeel beschikt. Het onderhoud daar van liet tot dusver wel te wenschen over. De heer D. de Regt vroeg of B. en W. nog geen geschikte standplaats voor woon wagens hadden kunnen vinden. De voor zitter antwoordde dat tot dusver B. en W. hierin nog niet waren geslaagd, doch dat deze zaak hunne volle aandacht bleef houden. De vergadering werd daarna ge sloten. Voor den gemeenteraad zijn can didaat gesteld: C. Chamuleau, weth. (aftr.); M. Wal raven (aftr.); M. Steijn Jr.; J. Steen bakker (aftr.); Joseph Franse; Martinius Steijn en J. van Bremen, allen r.-kath. Door de Protestantsche kiezers zijn candidaat gesteld (ook allen op één lijst): Johs. Boone (Staatk. Geref.) (aftr.); L. Lous, weth. (vrijz.) (aftr.); D. de Regt (chr. hist.) (aftr.); Joh. Louisse (anti- rev.) (aftr.); J. D. Lucasse (staatk. Geref.); Iz. Groenewege (vrijz.)L. v. Doeselaar 1 (chr. hist.); M. van der Ree (anti-rev.); Hubr. Mol (staatk. Geref.); Jac. Priester (vrijz.); Com. de Putter (chr. hist.); A. Oele (anti-rev.). Ierseke. Nevens de reeds bekende can didaten voor den raad onzer gemeente komt o.a. nog voor op de vrije lijst ne vens den heer J. L. Bom, aftredend nr. L de heer P. J. Polei;, oud-lid, die de laatste 4 jaar geen zitting had willen ne men in den raad. Kloetinge. Bij den voorzitter van het Hoofdstembureau in deze gemeente zijn de volgende candidaten ingeleverd voor de verkiezing van leden van den ge meenteraad le. W. F. K. Lenshoek; W. N. van Liere; J. Q. C. Lenshoek; M. Meu- lenherg; A. Klap. 2e. Jan Straub; Adr. Hoogstrate; C. de Jonge. 3e. P. D. Hoogstraate; Th. Dage vos; J. Leijs. 4e. F. de Rijk. 5e. C. Zweedijk; M. Eversdijk Cz.; R. Buitenhuis; D. Sinike Jz,; P, 1. So- mer; A. de Schip par; J. C. Dagevos Cz. 6e. P. Vermue Jacz.; J. van der Voort; J. Pieters. Kapelle. Het bestuur van de veilings- vereemiging K. B- en O. te Kapelle be noemde in de plaats van den heer A. v. d. Graaff, niet herkozen bestuurslid, den heer H. A. Ni;ssen, die dit voorwaar delijk op zich nam. Te Kapelle is aanbesteed het on derhoudswerk aan den calamiteuzen Wil lem Annapolder te Biezelinge. Inschrijvers waren: Jos. de Maagd te Hontenisse f4485,J. Wolsse te Ellewoutsdijk f4410,W. Both te Rilland-Bath f 4400,— Iz. Lagasse te Koudekerke f 4170,(laagste inschrijver). Voor het verzwaren en verhoogen van den calamiteuzen Willem Annapolder wa ren 10 inschrijvers: W. v. d. Linde te Kattendijke f31.995,A. Rovers te Made (N.-Br.) f30.200,— A. v. d. Straaten tc Hansweert f29.900,— W. Both te Rilland-Bath f29.675,- P. v. Geel fe Ter Heide (N.-Br.) f29.470, P. Jansen te Colijnsplaat f 29.025, J. v. d. Ehhouit te Made (N.-Br.) f28.990,Fr. v. d. Hiillu te Oosfcer- land f28.700,Iz. Lagasse te Koude kerke f28.454,A. M. Kmjper en R. P. J. Kimpe beiden te Middelburg f 26.700,(laagste inschrijvers). Kattendijke. Heden zijn candidaat ge steld voor leden van den gemeenteraad en wel een lijst met de heeren: G. M. Timmerman, P. van Kleunen Jacobusz., F. J. Feleus, M. Zandee, D. van 't Hof, H. J. Minnaar, P. Verhulst, J. Brouwer; een lijst met de heeren: J. A. van der Kemp, C. Molhoek, J. M. Pieper, M. Haasdonk, W. B. van de Velde, H. van Sabben, A. de Groene; een Lijst met de heeren: D. van Kleu nen, J. F. Hundersmarck, W. van de de Vrie, Jacob Dagevos. Kortgene. In de Maandag gehouden raadsvergadering werd aan den heer D. H. Jonk, sedert 1 October 1892 onder wijzer aan de O. L. school alhier, op zijn verzoek eervol ontslag verleend on der dankbetuiging voor de langdurige en belangrijke diensten aan het onderwijs in deze gemeente bewezen. Do datum van ingang van het ontslag is door B. en W. bepaald op 1 Juni 1927. Het 'ligt in 's raads bedoeling in de komende vacature te voorzien door aan stelling van een kweekëlirtg met akte. Voor den gemeenteraad zijn can didaat gesteld; Liberale lijst:-Z. C. Salomé Sr. (weth. aftr.), G. Heijboer (aftr.), Th. Wolse, Joh. Vogelaar Jr., K. Viergever, Jac. van Maldegem en G. J. Klein Poelhuis. Groep kiezers (links georiënteerd): L. J. Dorst (weth. aftr.), P. Willemsen, P. Hollestelle. Rechtsche lijst: P. M. Bouwens (staatk. Geref.), P. L. Dees (a. r. aftr.). De stemming heeft plaats op Dinsdag 17 Mei a.s. Nisse. De heeren A. Huijbregtse en J. Slabbekoorn (zittende Leden van den gemeenteraad) hebben voor de candida tuur bedankt. Maandag j.l. hield de werklifiden- vereeniging haar jaarvergadering. De no tulen der vorige vergadering werden goed gekeurd. Uit het verslag van den penning meester bleek, dat de inkomsten van de afdeeling f 109,55 en de uitgaven f 113,55 waren. Nog in kas f44,70. De inkomsten van het ondersteunings fonds bedroegen f 345,07, de uitgaven f328,77. Het heeft nog in kas f 1678,12. Als voorzitter en penningmeester wer den respectievelijk herkozen de heeren H. Dane en J. Schipper. Als 2e secre taris werd gekozen L. Huijssoon, in de plaats van M. Jansen. Als bode werd benoemd G. Hoebeke en als lid van de commissie van bijstand Ds. Pont. Oudelande. Voor de stemming voor le den van den gemeenteraad werden de volgende lijsten ingediend: Anti-rev. en Chr. Hist, op cén lijst: P. van Wingen (aftr.), W. de Jager, J. Korstanje Pz„ P. op 't Hof, M. Schou- wenaar, J. Korstanje Az., J. P. Jansens, L. Looij en J. de Dreu. Katholieken: Adr. Boonman (aftr.), en H. de Jonge. Vrijheidsbond: I. de Bakker, J. Goet heer, A. J. Mol, P. Baart (allen aftr.), Ms. van Schalk, H. A. Mol J.Jz., J. van Schaik en C. Meijaard Pz. Wemeldinge. Hier zijn de navolgende candidatenlijsten ingeleverd: le. Staatk. Geref. Partij; P. Cij- souw. 2e. Groep vrije kiezers(essen): J. Smits. 3e. Vrijheidsbond: P. Lindenbergh Azn., M. Hoogesteger Fzn., Joh. Ka- relse Azn., Joh. Polderman, P. J. J. Dekker Wzin., Joh. de Groene Azn., Jan Oudeman Janszn., M. Visser, J. H. Schenk, S. Sinke, M. C. Lindenbergh Pzn., E. Lindenbergh Azn. Anti-rev. en Chr. Hist.: F. Wabeke Azn., J. A. Dominicus, A. Dominicus, H. M. Kriense Lokker, W. Kooman, Jan Oele, C .de Schipper Jzn., J. Cok, Joh. Ruis sen, J. Burger Czn. Wissenkerke. Den heer J. W. de Ridder, geboren alhier, thans opzichter aan den polder Walcheren te Westka- pelle is benoemd tot rijksopzichtcr aan de werken door het kanaal door Zuid- Beveland. Voor de gemeenteraadsverkiezing zijn de volgende candidaten gesteld: Arbeidersgroep: A. L. Abrahamse, Th. van der Maas en P. J. van, der Maas. Linksche partij: S. J. de Regt, A. M. van Nieuwenhuize (te Kamperland), C. van Halst, W. J. van den Berge, C. Janse (te Kamperland), K. A. van Lan geraad (te Kamperland), W. C. Noord- hoek (te Gecrsdijk). Chr. Hist.: M. M. Schippers (te Kam perland). Th. de Ridder, Jac. Verburg, J. M. Noordhoek (te Kamperland), lm. de Looff (idem), W. J. Priester, J. Leendertse (te Kamperland), W. G. de Vos (idem). Anti-rev.: Joh. van. der Maas, J. J. Buize, S. Breure, P. M. den Boer, J. C. Kramer, Joh. Heuseveldt, P. Pro voost, Joh. Kouwer, A. Balkenende, W. C. Lamain, J. C. de Munick en M. de Nooier. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Mijnheer de Redacteur. Gelieve naar aanleidiug van het inge» zonden stuk van den Heer G. volgende ie plaatsen Bij de 3 April j 1 gehouden proefstemming zijn uitgebracht 175 stem men, waarvan 1S3 door't stembureau gel dig zijn verklaard. Van die 163 werden 106 volledig er. 57 onvolledig ingevuld. Ouder de biljetten was gedrukt één cijfer in de volgorde 1 tot 7. In't regle ment staat niet dat in elk hokje.'n cij'er moet geplaatst worden Wanneer het bestuur daarop den nadruk had willen leggen dan zou er gestaan hebben ,men plaatst voor elke candidaat een cijfer in de volgorde. enz Nadat de stemmen geteld waren is er beslistonafhankelijk van de uitslag zul len ook die stemmen geldig zijn waarop iet alle cijfers zijn ingevuld. 't Puntenstelsel volgens den Heer G. toegepast, n.l. alle cijfers ingevuld geeft de mogelijkheid dat 'n voorstander candi daat A 1 geeft en B 2, terwijl een te genstander B 1 geeft, A daarentegen 7. Keert men de cijfers om dan behaalt A op deze twee biljetten 8. B echter 18. l)e mogelijkheid is dus niet uitgesloten dat A met 98 eenen minder haalt dan B met 50, omdat A niet tevens 5e twééën van zijn tegenstanders krijgt, B wèl de 90 tweeën van zijn tegenstanders. 't Puntenstelsel zooals dat door 't stem bureau is toegepast geeft de mogelijkheid dat men de 7 niet eens invult, dus A zal van den voorstander 1, van den tegen stander misschien niets ontvangen, terwijl B met 'n 2 en een 1 voor den dag komt. Dan wordt de voorsprong van B één grooter dan bij toepassing van 't vorige stelsel. Omdat de laatste opvatting alleen een ruimere is, bovendien alle candidaten met de zelfde maat gemeten zijn en de fout iu 't stelsel, niet in de toepassing sehuilt, heeft 't stembureau o.i. vo'komen recht matig gehandeld. Een nader bewijs geeft de uitslag. De 106 volledig ingevulde biljetten geven mr. Itieger 64 eenen, dhr. Simons 31, den eersten 15 tweeën, den laatste echter 61. Indien 't stelsel werd toegepast met ongeldigverklaring der 57 andere, zou de uitslag precies bewezen hebben wat boven geschreven werd, en zou de heer mr. Stieger eveneens no 2 hebben gestaan. Van de 57 andere biljetten zijn 28 eenen voor mr. Stieger, 19 voor dhr. Simons. Wat de heer G. zegt, van 40 onvol ledig ingevulde biljetten, waarop alleen de naam van den heer Simons voorkomt, is dus zéér ver mis. Wél alweer 3 twééën voor mr. Stieger en 22 voor dhr. Simons. )ok die biljetten geven de vreemde uit slag te zien, die 't stelsel kan meebrengen. Wij meenen hiermede de gewenschte opheldering te hebben gegeven, eu ge- looven niet aan eenige onregelmatigheid schuldig te zijn. Namens 't bestuur van aRecht en Orde*, Voorzitter C. M. DOGGE. De heer G(eijsen) antwoordt hierop Meerdere personen heb ik het stem biljet laten lezen en allen, zonder onder scheid, zeggen, dat vóór alle namen een cijfer gezet moest worden. Ik heb ook de meening van de Maas bode gevraagd en die schrijft „Naar aanleiding van Uw geëerde d.d. gisteren, moge ik opmerken, dat wan- „neer inderdaad biljetten, enkel den „naam van één der candidaten dragend, „geldig verklaard zijn, m.i. de uitslag niet op juiste wijze is berekend en een

Goessche Courant | 1927 | | pagina 2