Stadsnieuws Goes als woonstad. ProvinciepieuWs Kamer Overzicht. dein op Cuba zijn aan een stijging dieir suikerprijzen op bet oogmblik niet bevor derlijk. Hieronder wordt dienaangaande een kleine opmerking gemaakt. Men ver keert daarbij in bet onzekere omtrent den uitzaai van 'Suikerbieten in Europa. Naar men veromdeerstelt, wordt dit jaar een iets grooter oppervlakte voor de bietsuikercul tuur dan bet vorige jaar, in gebruik geno men en ook dit oefent op de suikermarkt momenteel eenige druik uit. Met den handel in petroleumwaarden wilde bet niet bijzonder goed vlotten. Ko ninklijken hadden nogal eens een gedepri meerd voorkomen. i De Amerikaansdhe afdeeling van de Amsterdamsdhe effectenbeurs had een rustig voorkomen, doch enkele speciali teiten zorgden zoo nu en dan toch wel voor eeni'ge afwisseling. Voor indiustrieele waarden en spoorwegshares is men aan de overzijde van den Oceaan tamelijk goed gestemd. In Wallstreet hebben eenige ma len geruchten geioopen aangaande de mo gelijkheid van een extra' uitkeer in g in den een of anderen vorm aan de aandeelhou ders in de Atchison .Topeka Santé Fé Railway Co. ,Pe proloingatiekoers bewoog zich tus- scbeoi 3 Va en 374 °/o. Thans volgt de meening van den laat- sten Goeschen inzender, iemand die in dienst deer stad vergrijsd is! Met veel genoegen heb ik in laat ste nummers van uw courant gelezen boe sommige Goesenaars en ouid-Goesenaars denken over ons stadje als woonplaats. Vergun mij ook eens mee te deelen boe een mijner oude kennissen van bier over een en ander denkt, 't Is louter toeval. Voor een kleine 40 jaar geleden vertrok hier vandaan iemand naar Ame- merika, zwierf daar eenige jaren rond en vertrok vandaar weer naar Australië. Hij beeft gelukkig geboerd en kwam eenige weken geleden in zijn oude woonplaats terug. Briefwisseling badden we in geen jaren gehouden, zoodat ik van zijn repatrieeren niets afwist. Op een avond zitten we na de koffie gezellig in de huiskamer te keuvelen en met de kinders een spelletje te doen, toen we op eens een druk ge praat en gestommel aan de voordeur hoonen. Petrus bracht een beer bij ons, maar omdat bet zoo donker was, kon bij de, bel niet vinden.. Een gewoon verschijn sel in Goes. Ik naai* buiten. Daar staat een reus van een kerel voor me, met een paar jassen aan, een breed gerande hoed op en een' zwaar valies in de band. „Goeden avond, ben ik hier terecht bij....", klonk zijn zware stem. „Ja wel zei ik, „kom binnen!" Met wien heb ik 't genoegen?" „Dat zult gij direct zoen", was t in mijn oog wel wat onvriendelijke antwoord. Mijn wouw en kinderen waren ook voor den dag gekomen. Een minuut later stond daar in 't volle lamplicht voor ons: onze oude schoolkameraad Dirk Goedbloed. Of mijn wouw en ik bem nog kenden. Hij nog dezelfde woolijke type van vroeger, toen we als leerlingen op de Hooge Boo- men gingen; hij was veel zwaarder ge worden, zijn haren waren peper en zout kleurig, maar zijn oog, die blik, daaruit spraken nog dezelfde trouw, oprechtheid en openhartigheid van vroeger. „Maar Dirk ben jij' dat?" „Ga zitten, ontdoe je van je overkleeren en wees welkom als een giast, dien we vooreerst niet kwijt zullen raken" hoop ik. „Nu, ik heb op 't oogenblik nergens een thuis, mijn famalie is overleden, ik kan ruim bestaan, zooveel heb ik overge spaard en nu zoek ik een plaatsje, waar ik mijn laatste levensdagen genoeglijk kan slijten." „Ik ben met opzet naar Goes geko men, omdat ik er aan gedacht heb om me hier te vestigön, want van een groote stad moeit ik niets hebben. Ik ben liefst daar, waar men echt vriendschappelijk met elkaar omgaat, waar niet die vreese- lijke „standen" zijn, waar een prettige conversatie te vinden is enz.' „Je be grijpt me", eindigde bij. „Nu Dirk, ik zal je Goes laten zien en je alles vertel len wat je weten wilt, maar je moet zelf beslissen of je hiefc* wonen wilt, want het zou me spijten je een raad' te hebben gegeven, waarvan je spijt zou hebben, dien te hebben opgevolgd. Wh bielden je 't liefst hier! Wat zeg jdjl er van Toos? 't 'Was of mijn vrouw opeens eenige jaren jonger was geworden, ze bad zich gauw wat verkleed ter eere van den gast zei ze en afgaande op baar afdalen in den kelder, vermoedde ik, dat ze ons nog wei op wat anders zou ontha len, dan op het versche kopje thee, dat nu al klaar was. En nu aan 't vertellen. De kinderen zaten met open mond te luisteren. Het duurde \meer dan twee volle uren eer we zoo wat op de hoogte waren van ieders ervaringen en levens omstandigheden, toen vye in een oogenblik pauze de klok één boorden slaan. „Half elf', zei moeder, gauw jongens als de wind naai* kooi. 't Is meer dan anderhalf uur te laat. Weg waren we! „Wel te rus ten, wel te rusten". „Dag oom, dag oom!" klonk bet in koor. Moeder ging een oogenblik later eens kijken en toen alles in rust was, kwam ze spoedig bijzitten, zette voor een ieder een glas en verzocht mij een flesdh heerlijken ouden wijn te ontkurken. Ik dacht, Toos, je pakt uit hoor. Op dezen wijn tracteer je alleen maar op St. Nicolaasfeest als vader en moeder er zijn. Nou. Dirk kan een potje bij je bre ken! 'k Vond het best hoor! 'tWas drie uur voor we er aan dach ten naar bed te gaan, zoo was de tijd om gevlogen. Voor we ter ruste gingen zei Dirk nog: „Weet je wat we doen? We gaan eens een middag op stap, je laat mij Goes eens zien, je vrouw wil dan wel op de zaak passen en bij mooi weer maken we met z'n allen aanstaanden Zondag per auto een tocht naar Middelburg en Vlissingen. „Aangenomen", zeiden wij. 'k Geloof waarachtig, dat een van de jongens 't hoor de, want ik hoorde een gesmoord „hoera" roepen, net of 't van onder de dekens kwam. Den volgenden morgen waren we allen al vroeg present. Toen we ontbeten had den, besloten we nu maar te gaan en nu zei ik tegen Dirk: „Laten we deze afspraak maken. We zullen eenige uren de stad en omgeving door wandelen* Ik zal je al het bijzondere aanwijzen, speciaal de veran deringen. Zijn we daarmee klaar, dan zal ik je nog een en ander vertellen van Goes en zijn bevolking en dan kun je be slissen wat je doen wilt." „Prachtig", zei Dirk en wij togen er op uit. Toos kon wel op de zaak passen, er was- toch niet zooveel drukte. Wij, de Lange Vorststraat en het Pa- pegaaitje door naar de Markt. Dirk bad oogen te kort. Is dat nu Bellevue, dat Kruger, dat Hartman, dat Adam, dat...? Wel, web wat al veranderingenEn wat prachtige muziektent! Op het stadhuis gaan we dezer dagen wel eens kijken. Ook daar is veel ver anderd en vernieuwd!" zei ik. De Kerkstraat door. Ook bier tal vian veranderingenAndere eigenaars, andere gevels, nieuwe zaken enz. enz. Dirk kende er niet veel meer van. •„Wacht eens", zei Dirk, toen wij bij den winkel van de firma Wilking waren, waarover D. niets dan lof had. „Wat ik nog al gek vind, dat er in jullie mooiste winkelstraat zelfs geen trot toirs zijn en geen rio leer ing is. Niet erg hygiënisch. „Dat komt wel" zei ik, als je maar tijd van leven hebt". Wij Goese naars haasten ons niet, alles op z'n slof jes!" De Klokstraat, de Ganzepoort, de Voorstad tot den Overweg. „Hier moet je even stil houden Dirk!" „Kijk'daar heb je nu den boogerd van Ko l Alles, alles is bebouwd. Solide, man, hyperso- Hide! Vraag bet de buisvrouwen maar. Overal overvloedig ruimte!, bijzonder sterk gebouwd, de cement? loopt uit de voegen, bij harden wind staan de muren te trillen ein dreigen om te vallend" „Maar daar heb jij zoo geen verstand van". Dat is moderne woningbouw. Bin nen eenige jaren ligt de boel tegen den grond en dan is er weer werk aan den winkel". Dit is nu Bouwplan I. We heb ben 7 of 8 bouwplans. Ik zal ze je wel laten zien. Maar eerst de oude Kloe- tingsche weg op, dan gaan we naai" den Tol bij Mie,, om een glaasje melk. Voor we zoover waren,, moest Dirk telkens en. telkens zijn verwondering te kennen geven over den aanbouw van zoo veel prachtige huizen. „Kijk, zei ik, die aan den rechterkant behooren tot Goes en de linksche aan Kloetinge. Daar wo nen een heeleboel meeschen liever „omdat' zoo zeggen ze, de belasting er zooveel lager is". Of 't waar is weet ik niet, ik zou 't niet durven bevestigen!" „En hier is het r.k. ziekenhuis, bijna klaar"; in stad hebben we 't Protestant- scbe ziekenhuis, dat is al klaar!" Maar vroeg hij, waarom nu twee ziekenhuizen? Was dan één niet genoeg? „Dat komt", zei ik, ook al van die splijtzwam. „Dat ging zijn petje te boven, hij zei alleen „ik ken dat onkruid niet en zweeg er verder over". Het ziekenhuis ligt hier goed, rustig. „Ja wel", één bezwaar is dat je soms zoolang voor den Overweg wachten moet. De S.S. heeft daar een buitengewoon goed gelegen rangeerterrein gekozen. Je moet soms een half uur en langer voor de boomen wachten!" Ook prettig", antwoordde D. weer, als je een lieel ernstige patiënt direct naar 't gasthuis moet brengen. Er zijn toch wat onpracti- sche dingen in de wereld! „Zie zoo, nu de nieuwen terug en dan Nieuw Goes door". Aan den Over weg keken wij de spoorbaan langs en tuur den naar de bij het station gebouwde brug gen,, die zooals ik D. meedeelde, een ioot gerief zijn voor het reizend pu- liek, vooral voor 'hen, die slecht ter been zijn. Dat groote gebouw is een „kerk", zei ik spottend, waar van de gezonde kindertjes gevaccineerd worden! „I'k fop je D.", 't is de veiling!, kolos saal, „wat gebouw!" Daajr wordt zeker wat omgezet. De Stationsweg (vroeger laan) Vigs, over „Help je zelveu" naar Bouwplan II. Daar dezelfde opmerkingen, als in Bouw plan I. Ik moest een paai- keer nog har telijk lachen om de eerste opmerking van D.: „Nu, de ooievaar moet hier maar niet te vaak komen. Daarvoor zijn de bui zen toch werkelijk te klein!" (Slot volgt). Begrafenis A. R. Breetvelt. Onder zeer groote belangstelling is he denmiddag op de algemeene begraafplaats ter aarde besteld het stoffelijk overschot v|ain(den heer A. R. Breetvelt, in leven oud- hoofd eener openbare school alhier. Op bet kerkhof waren o.a. aanwezig burge meester G. A. Hajemius, wethouder van den Bout, de commissaris van politie en velen uit de onderwijswereld. Tal van kransen dekten de 'baar. Toen bet stoffe lijk overschot in de groeve was neergela ten, sprak ds. Koekebakker, predikant der doopsgezinde gemeente te Goes. Spr. zeide te kort met den ontslapene te heb ben meegeleefd om zijin verdiensten naar waarde te kunnen schetsen. Dit zullen anderen echter doen. Ik spreek een enkel woord namens de doopsgezinde gemeente en als getuigenis van het godsdienstig leven dat de overledene leidde. Troost zal ik de achterblijveir\Aem niet trachten te gevent, want troost hebben zij in zich zelf. Deize beste vader is een zegen voor ben geweest. Ik ben, dankbaar dat ik dezen man met zijn rechtschapen plichts betrachting heb mogen kennen. In den omgang kon hij zoo teeder en hartelijk zijn, zijn begroeting was altijd een blij moedige. Rotsvast was zijn woord, wat hij eenmaal in zijn hart had opgenomen leefde daarin voor immer. Meer dan 35 jaren heeft hij de doopsgezinde gemeente bestuurd en geleid, wij zijn hem daar dankbaar voor, niet het minst voor de wijze waarop hij in moeilijke jaren zijn post vervulde. Tot slot zei spr. eenige woorden van geloof te zullen spreken. De ontslapene beeft geleefd in het geloof van den al- machtigen God, en daar wij met hem hopen en gelooven weten we dat zijn ziel ook thans veilig is in God's heilige hoede. Tot wederziens. Burgemeester Hajenius zeide, dat Goes door dit heengaan een verdienstelijk bur ger verloor. Wie met hem in aanraking kwam, geraakte onder bekoring van zijn vriendelijke persoonlijkheid. Meer dan 40 jaren was de heer Breetvelt hoofd der school, meer dan 30 jaren leeraar aan de Ambachtsschool, en in deze functies heeft hij veel werk verricht. Spr. brengt hiervoor zijn dank. Allen die den heer Breetvelt gekend hebben', zullen, zijn na gedachtenis in dankbare herinnering hou den. De heer Kloosterman,, sprekend namens de begrafenis-sociëteit, dankte den over ledene voor de vriendschap en den steun, den, leden steeds gegeven. Wij zullen bem zeer missen. Ons blijft eebter de troost dat we mooie berinneringen aan bem bewa ren. De beer Maijs bracht als vriend een laatsten groet, ook namens de honderden leerlingen die de heer Breetvelt tot on derwijzer heeft opgeleid. Velen zullen in gedachte vandaag hier aanwezig zijn. Gij zijit voor ben een trouw vriend geweest. Spr. herdacht den overledene voorts na mens hen die gedurende de laatste nor maallessen met den 'heer Breetvelt sa menwerkten en namens de vereeniginig van onderwijzers op Zuid-Beveland, van wel ke vereeinigimg de ontslapene vele jaren voorzitter was. Nadat de pleegzoon van den overle dene zeer ontroerd van zijin gevoelens had getuigd, ging ds. Koekebakker in gebed voor. De gemeenteraadsverkiezing. De a. r. kies vereeniging stelde voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing de vol gende candidaten: 1. Mr. J. W. Goed bloed (aftr.); 2. G. Eckhardt (aftr.); 3. A. de Lange; 4. J. Laport; 5. R. Zuidema; 6. Q. Trimpe; 7. M. de Jonge Mz.; 8. Ph. Wessels; 9. A. de Jonge Nz.; 10. J. M. van Riet. Stoep of trottoir. Volgens de „Zeeuw" is het aantal Kerkstraatbewoiners, dat zich tegen het trottoir verklaarde, geslonken tot één. Kantongerecht. De kantonrechter heeft veroordeeld wegens overtreding: Als brandgast baj brand niet t egenwoor- ddg zijn: T. P. te Heiukenszand f0,50 s. 1 d. Op verboden plaats te Goes anders dan stapvoets rijden met een voertuig: C. d. D. te Driewegen f 1 s. 1 d. Overtreding wet openbare middelen van vervoer: J. v. D. te Ellewoutsdijk f 10 s. 10 d. StraatschenderijJ. C. K. te Wol- faartsdijk f3 s. 1 week tuchtschool. Loopen over grond waarvan de toegang is verboden: A. v. d. B. te Wolfaarts- dijk vrijgesproken. Overtreding reglement op de wegen en voetpaden: C. d. J. te Schone f 5 s. 5d„ M. B. te Nieuwdorp 2 maal f 10 s. 2 maal 10 d. Mol vervoeren: J. V. te Middelburg f 10 s. 10 d. Woonwagen laten staan op verboden plaats plaats en niet verlichten: M. C. te Middelburg f 5 en f 10 s. 5 en 10 d. Met motor rijden met open knalpot: P. L. S. te Goes f3 s. 3 d. Zonder verlof bier verkoopen,: M. E. S. te Kamperland f25 s. 25 d. Geen zegels plakken, voor zijn arbei ders: P. A. S. te Krabbendijke 25 maal f3 s. 25 maal 3 d. Naam van den schipper niet op zijn schip hebben: A. S. te Antwerpen f5 s. 5 d. Te Kapelle in de kom dei* gemeente harder rijden dan is aangegeven: B. K. te Ossendreobt f5 s. 5 d. Met motorrijtuig niet behoorlijk uit wijken: W. d. B. te Oostdajk f3 s. 3 d. Met motorrijtuig rijden zonder nummer en rijbewijs: M. A. te Krabbendijke, ambtenaar O. M. niet ontvankelijk ver klaard. 's Avonds fietsen zonder licht: P. J. S. te Goes f7,50 s. 5 d. DronkenschapI. B. te Hoedekansker- ke f 10 s'. 10 d„ J. d. V. te Wolvega f 15 s. 30 d. Venten te Kapelle zonder vergunning: J. id. V. te Wolvega f3 s. 3 d. Venten te Wolfaartsdiijk zonder ver gunning: J. d. V. te Wolvega f 3 s. 3$. Veemarkt. Ter markt van Dinsdag j.l. waren aan,gevoerd52 biggen. De aanrijding bij Rilland. We vernemen dat de directie der Ned. Spoorwegen geweigerd heeft aan de ge wonde reizigers schadevergoeding toe te kennen voor medische behandeling en vér dere onkosten. Driewegen. Tot onbezoldigd rijksveld wachter is door den minister van justitie aangesteld de heer Johs. van Sabben al hier. Dooir de christ. bist. kiesvereeni- giing zijn gisteravond candidaat gesteld voor den gemeenteraad: 1. P. Koeman (aftr.), 2. W. van Waarde, 3. W. W|est- veer, 4. F. Koole, 5. M. Vermaire. 's Heer Arendskerke. De Vereeniging „Het Groene Kruis" afd. 's Heer Arends- kerke, hield Maandag een algemeene ver gadering, die door 32 leden werd bijge* woond. Na lezing en goedkeuring.der notulen werd door den secretaris verslag uitgebracht van den toestand der ver eeniging over 1926, waaruit o.m. bleek, dat het getal leden,, dat op 1 Januari 1925, 366 bedroeg, thans is gestegen tot 376. Verder dat van de vetrplegingsartike- len in het afgeloopem jaar 58 maal werd gebruik gemaakt en dat aan 25 verschil lende zieleen werden verstrekt 949 eieren, 819 L. melk en 31 pond vieesch. Aange schaft werd een kinderweegschaal, een borstpompje, een windring, bospitaallin- rnen, 3 steekbekkens, 1 vioolvormig lucht kussen, dat tevens dient als ondersteek. Uit de rekening van den penningmees ter bleek, dat in 1926 was ontvangen f 1796,75 V2, w.o. begrepen het goed slot van 1925 ad f905,45V2, en de uitgaven f 862.54V2, zooidat het batig slot be draagt f934,21. Na gunstig uitgebracht rapport door de commissie tot nazien der rekening, wordt ze op vorenvermelde bedragen vastgesteld. Daarna las Ds. de Voogd bet jaarver slag voor van den Diaconessen- arbeitj over 1926. Hieruit bleek, dat door de wijkverpleegster 219 bezoeken voor builp- verleening, 136 belangstellende bezoeken en 77 tuberculosebezoeken te 's Heer Arend skerke zijn afgelegd. Aan Zuster Lippits werd een woord van dank ge bracht voor al den arbeid door haar in het belang der zieken verricht. Met waar- dieetidng werd gesproken over de wijze waarop deze haar taak vervult. >1 Tot afgevaardigde naar de 4 vergade ringen van de Groene Kruisvereenigin- gen werd benoemd de beer M. Mol en tot diens plaatsvervanger de beer K. Janse. 1 Vervolgens werd door den heer M. Mol verslag uitgebracht van de door bem op 24 Februari 1.1. bijgewoonde verga dering van de Prov. Zeeuwsche Vereèna- girng tot bestrijding der tuberculose. f Ten, slotte werd met overgroote meer derheid van> stemmen besloten de ver gaderingen van „Het Groene Kruis'' af deeling 's Heer Arend skerke, voortaan te blijven houden in een dea* alhier be staande café's, inplaats van. in het ver gaderlokaal der gemeente. Te Utrecht is in den ouderdom van 59 jaar overleden ds. W. A. Keers, emeritus-predikant van de Ned. Herv. gemeente alhier. De begrafenis zal plaats hebben, a.s. Vrijdag te kwart voor 12 uur op de tweede algemeene begraafplaats te Utrecht. Hoedekenskerke. De voorloop ig vast gestelde kiezerslijst 19271928 bevat 719 kiezers voor de Tweede Kamer der Staiten-Generaal, 715 kiezers voor de Prov. Staten en 703 kiezers voor den gemeenteraad. Stemdistrict I (Hoedekenskerke) telt 383 Tweede Kamer ^kiezers, 382 kiezers voor de Staten en 379 voor den gemeen teraad. Stemdistrict II (Kwadendamme) telt 336 Tweede Kamer-kiezers, 333 kiezers voor de Staten en 324 kiezers voor den gemeenteraad. Hansweert. Gistermorgen had alhier een aanvaring plaats tusschen het binnenko- .mendê schip „Hector" en het uitgaande tankschip „Utran", waarbij de „Hector" ffcwaar beschadigd werd aan bet voorschip. Het schip is naar Antwerpen moeten terug keeren om te repareeren. Ierseke. Alhier is gearriveerd de Gro- niingsche motor-zeilschoener „de Vrij heid tot het innemen van een lading zaai-oesters voor Engeland. Dinsdagavond 22 dezer hield de Oudercomimissie voor School I haar ouderavond met ongeveer 60 opgekomenen, in bet schoolgebouw. De gewone werk zaamheden en bezichtigingen hadden plaats onder groote- belangstelling. De heer, J. Ph. Bom Lzn^ werd1 tot lid der ouderoommissie herkozen. School hoofd, voorzitter oudercommissie, onder wijzeres en, bezoeker hielden redevoerin- ringen en voordrachten, meest op onder wijskundig gebied. Ook was er muziek en versnapering. De candidaten der Gcr. Staatk. partij voor den raad zijn de keeren: C. Hartoog, M. Mol,(beide aftr.), H. Slot boom, C. Hirdes, J. C. Waverijn, Jan Everse. De heer J. L. Bom heeft voor een candidatuur van de vrijz. dem. kies- veneeniging bedankt, maardit sluit niet uit, dat hij geen candidaat meer wordt. In meer dan één kring, ook van andere gezindte, wordt overwogen bem een candidatuur aan te bieden. Men hoopt dat hij die zal willen aanvaarden. Kloetinge. B. en W. hebben de dag van stemming voor de leden van den gemeenteraad nader vastgesteld op Vrij dag 20 Mei. 1m De kiezersLijst 19271928 bevat 1036 Kamer-, 1026 Staten,- en 964 ge- meenteraads-kiezers. Nisse. Maandagavond hield de af deeling voor krankzinnigenverpleging al hier haar jaarvergadering. Het aantal le den bedraagt 34. Over het jaar 1926 bedroegen de inkomsten f28,90, terwijl die uitgaven f32,35y2 waren, alzoo een tekort van f3,45V2. Voor afgevaardig den naar de algemeene vergadering, te houden op de stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom, werden gekozen Jan Slabbekoorn en G. Nieuiwenhuijze Azn., terwijl als plaatsvervangers werden aan gewezen Job. Bommeljé en G. Nieuwen- huijze Jaczn. Het jaarverslag werd door den secretaris uitgebracht. Ovezand. De kiezerslijst bevat 600 kiezers voor den gemeenteraad, 618 voor de Prov. Staten en 620 voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Maandagmorgen vond de landbou wer J. v. L. in een sloot dicht bij zijn woning, een rijwiel met electriscbe lan taarn. Tot heden heeft zich nog niemand als eigenaar aangemeld. Onze vroegere dorpsgenoot de B. J. Elsman, thans onderwijzer te Raamsdoinkveer is benoemd tot eerste onderwijzer aan de Chr. School te Pernis. Oudelande. De stemming voor leden van den raad is bepaald op Donderdag 19 Mei a.s. Het aantal kiezers op de kiezers lijst voorkomende bedraagt voor deze ge meente voor de Tweede Kamer en Sta ten 403 en voor den gemeenteraad 386. Rilland-Bath. Na hoog water is bij Bath aan den grond gevaren het stoom schip „Svinta". De sleepboot „Vulcain," van de Remorquage verleende assistentie en wist het schip spoedig vlot te krijgen, waarna bet zijn reis kon vervolgen. EERSTE KAMER. De dag van gisteren is wederom be steed aan bet Belgische verdrag, waar over drie senatoren, één voorstander en twee tegenstanders het woord hebben ge voerd. De eerste, de heer Anema, verkondig de ten aanzien van het Moerdijkkanaal, dat men België niet moest beletten voor Antwerpen te doen wat wij voor Amster dam en Rotterdam hebben gedaan. Wat bet Schelde-regime betreft, betoogde spr. dat dit harmonieert met den algemeenen ontwikkelingsgang van bet rivierenredht en met het bijzondere karakter dezer rivier. Ten slotte weidde -bij uit over de inter nationale beteekeais van bet verdrag, bet geen bem den gekikwenscb van minister Van Karnebeek bracht.

Goessche Courant | 1927 | | pagina 2