Sport ProvincieflieuWs Schoon maak Stadsnieuws terdam. Voor den oud-minister staat liet vast, dat zulks niet ket geval zal zijn. Vooreerst blijft de afstand naar Antwer pen gnooter dan die naar Rotterdam. De bediening, de outillage en de natuurlijke ligging van de Rotterdamscke haven zijn minstens zoo goed als die van Antwerpen. De kosten zijn in de haven van Antwerpen lager, maar daarop' heeft het Moerdijk kanaal geen invloed, terwijl de acquisitie- dienst wat het achterland van Rotterdam betreft staat beneden die van Antwerpen. Nu kan het wel zijn, dat door het Moeirdijkkanaal een gedeelte van het goe derenvervoer naai* Antwerpen zal gaan, maar het massavervoer zal voor Rotter dam blijven, en de voordeelen, die hel kanaal ons bieden kan, zullen- zeker tegen de nadeelen opwegen. De heer Colijn vroeg den minister of bij aannneming van het verdaag de surtaxes d'entrepot, waardoor Rotterdam 800.000 ton verloor, onmiddellijk na de aanneming van 'het verdrag zullen worden opgehe ven, zoodat er dus alle kans bestaat, dat die 800.000 ton weer naar Rotterdam zullen terugkeeren, een vraag, die de minister, blijkens een kmkjje, toestemmend beantwoordde. Wanneer het verdrag wordt verworpen, zoo vreest de heer Co-lijn, is de kans groot, dat bij nieuwe onderhandelingen België met een Antwerpeo-Ruhrort kanaal zal komen, hetwelk doodemd ziou zijn voor Rotterdam. Toen uit de Kamer werd op gemerkt, dat dit kanaal ook in het huidige verdrag staat, antwoordde de heer Colfjm, dat naar ieders overtuiging deze waterweg niet tot stand komt als het Moerdijkkanaal kan worden gegraven en hij betoogde voorts, dat, wanneer dit tractaat wordt goedgekeurd, wij van alle inmenging van de mogendheden zullen zijn bevrijd. De heer Colijn deed een beroep op de Kamer, om een constructie-politiek te voeren. Maar, zoo zeide hij, straks zal het resultaat van 8 jaren z waren arbeid van minister Van Karnebeek worden ver nietigd. Laat deze dan bedenken, dat er in de Kamer ook mannen zijn, die zich herinneren zullen, wat hij in moeilijke jaren voor ons land heeft gedaan, en die hem daarvoor innig dankbaar zullen zijn. Toen de heer Colijn zijn rede geëindigd had, klonk van vele zijden, ook van de tribunes, applaus. Verscheidene senato ren en ook minister Van Karnebeek druk ten hem de hand. Voetbal. Kampioenschap van Nederland. VelodtasAjax 12. Zuidelijke le klasse N.V.B. Gisteren hadden de volgende wed strijden plaats met uitslagen als volgt: N. A. C.-P. S. V. 4-0. Willem II—B. V. V. 1-4. RoermondWiUielmina 22. Zuidelijke 2e klasse N.V.B. Gisteren hadden de volgende wed strijden plaats met uitslagen als volgt: MiddelburgL.O.N.G.A. 12. VlissingenAlliance 30. RoosendaalDongen 30. Breda-V. S. C. 3-2. Zuidelijke 3e klasse N.V.B. Gisteren hadden de volgende wed strijden plaats met uitslagen als volgt: GoesWalcheren 21. De stand van de Zuidelijke derde klasse A tot op heden is als volgt: Ten-neuzen 13 9 1 3 19 4623 Middelburg II 13 8 3 2 19 43-21 Zierikzee i4 8 3 3 19 3320 Goes 13 6 2 5 14 31-19 Vlissingen II 12 4 3 5 11 30-33 Walcheren 12 4 2 6 10 2022 Zeelandia II 13 1 5 7 7 19-35 Sinoto 14 2 1 11 5 10-58 De Oogstfilm. Mm schrijft ons: De voorbereidingen voor de vertooning der Oogstfilm te Rilland op 25 Maart a.s., nemen een goeden voortgang. Van alle zij-den, ook bij het provinciaal be stuur en in landbouwkringeni, blijkt, dat men groote belangstelling ervoor koestert. Voor velen zal het vraagstuk van het vervoer een bezwaar zijn geweest. Heen zou men makkelijk pier trein kunnen gaan tot Rilland. De hoeve van den heer P. Nieuwenhuajzen is slechts een kwartiertje van het station. Maar terug? Door bemid deling van den heer Jenny Weyerman is nu van die zijde van. het bestuur der Nederlandsche Spoorwegen toestemming verkregen, om op 25 Maart a.s. trein 156 te Rilland te laten stoppen voor hel opnemen van reizigers. Dit blijk van me dewerking wordt dan ook zeer op prijs gesteldWant hierdoor zullen velen als nog in de gelegenheid zijn het interessante filmwerk te komen zien en de mooie mu zikale begeleiding te hooren. Dooden van zeehonden. Bij 15 Maart is, te rekenen van 1 Januari 1927, bepaald, dat voor het doo- dien van zeehonden binnen het water gebied van het Rijk, een. premie wordt toegekend van f3,per zeehond. Borssele. De Staatkundig Geref. kies- vereenaging stelde voor de a.s. verkiezing van den gemeenteraad de candidatenlijst als volgt samen: M. Dek, A. Overboek© (afbr.), Abr. de Muijack Az., Tobias Walkout Johsz. en Jan van Schaik. De stemming is vastgesteld op 20 Mei a.s. Driewegen. De Coöperatieve Boeren leenbank 'te Driewegen hield Vrijdagtiaar jiaarlijksche algemeene vergadering. Uit het verslag van den kassier bleek, dat het ledental van 158 gestegen, was tot 172. aantal uitgegeven spaarboekjes bedroeg 1 Januari 1926 314, op 31 December uit gegeven 332. Hierop was totaal gestort f 262.450,49, dus gemiddeld per boekje' f 1131,24. Het aantal boeltjes voor loo peinde rekening steeg van 53 tot 58, door uitgegeven van 7 stuks en intrekking van 2. Hiervan hadden een saldo te goed voor leden 24 situks met een totaal gedeponeerd bedirag van f33.548,83, dus gemiddeld per boekje f 1397,87. De overige 34 stuks wezen een schuld aan van de leden tot een gezamenlijk bedrag van f 73.779,79 of gemiddeld per boekje van f 2170. Aan spaargelden was ontvangen f 103.817,66 en terugbetaald f74.719,70, waarna het saldo bedroeg f262.450,49. Aan voor schotten was terugbetaald f 15.655,en opnieuw uitgegeven f32.465,het saldo bedroeg f 89.775,In knopende reke ning was door leden gestort f84.818,76 en terugbetaald f94.447,02, waarna saldo gedeponeerde gelden bedroeg f33.548,83 en het saldo uitgegeven gelden bedroeg f73.779,97. Van die "Centrale Bank wtas ontvangen f93.930,40 en aan haar ver zonden f97.115,30; het saldo tegoed be droeg na dien f42.534,10. Het vast de^ot was van f 60.000,ingekrompen tot f40.000,—*. Uit de winst- en verlies rekening bleek, dat uitbetaald was aan rente voor spaargelden f8795,97 en aan leden in loopeinde rekening f923,76, zoo- dat in totaal aan rente werd uitbetaald f9719,73. Aan rrnte is ontvangen van voorschotten f4227,52, vain leden in loo pende rekening f3197,85, van de Cen trale Bank f885,31 en van het vast depot f 1758,33. Het saldo winst be droeg f848,dit bedrag wordt in het reservefonds gestort, dat daardoor stijgt tot f4056,83. Tot bestuurslid wordt her kozen de heer J. G. Nieuwenhuize en tot lid van den Raad van Toezicht de heer Dr. H. R. Folmer. Medegedeeld wordt, dat door het bestuur onder goedkeuring van dien Raad van Toezicht het percen tage voor ogenomen gelden bepaald is op 3.84 °/o en dat voor uitgegeven gel dien op 4.62 Vs °/o. Door de a.r. kiesvereeniging al hier zijn: candidaat gesteld voor de a.s. verkiezing voor leden ven gemeenteraad: 1. W. Noels (aftr.), 2. Jb. Krijger (aftr.), 3. C. die Dreu, 4. J. Moer man, 5. J. die Muijnck. Heinkenszand. Woensdagmorgen kwam bakker Vermeulen alhier, toen hij naging of de afvoerleiding naar een sloot achter zijn perceel gelegen, niet was verstopt, tot die ontdekking dat in die sloot het lijkjie lag van een pas geboren kind. Ge heel van streek verliet hij dit luguber ge richt, doch inp Laats van direct aangifte te (d oen bij de politie, wachtte hij diaar mee tot 's avonds. Na aangifte is de burgemeester, benevens dokter en veld wachter naar de aangewezen plaats ge gaan om een nader onderzoek in te stel len. Het lijkje was toen gedeeltelijk met modider bedekt. Bij het licht van een elec- trisëhe zaklantaarn kon moeilijk met ze kerheid worden vastgesteld, alles wat noodig was. Den volgenden morgen tot nadieir onderzoek overgegaan kon dokter Griep verklaren, dat het kind ongeveer 26 a 28 weken was gedragen en dat het waarschijnlijk tusschen Dinsdag en Woens dag is geboren. Geweldpleging was niet geschied. Het lijkje is direct na de ge boorte, waarschijnlijk direct in de sloot geworpen of wat ook mogelijk is, men is niet in de. gelegenheid geweest het oinider de aarde te verstoppen zonder de kans te loopen gezien te worden. De sloot loopt achter verschillende wonin gen langs en wel vanaf de firma Cap- pon tot aan het café van dien heer Geus. Op last van dien officier van Justitie kon het lijkje Vrijdag worden begraven. Men hóópt nog te. kunnen, uitvorschen door wien dit misdrijf is gepleegd. -Gisterenmiddag hebben eenige kna pen tusschen Heinkenszand en 's Heer Abtskeirke een paar busjes uit een sloot op gevischt en aan een boom gehangen. Later bleek dat deze busjes afkomstig waren van den diefstal uit de gereformeerde kerk al hier, waar zij des avonds zijn bezorgd en als zoodanig zijn herkend. Thans ont breekt nog een busje. Daders is men nog niet op het spoor. De heer Clement, landbouwonder- wijzer alhier, hield Vrijdag de laatste les van den. landbouwcursus. Deze vergade- tin g werd bijgewoond cloor beide wethou- geeft menige huiswouw en dienstbode ruwe en roode werkhanden. Deze wor den wederom spoedig gaaf, zacht en blank door Purol. ders en den heer Hofstra, Leeraar aan de Rijslandbouwwinterschool te Goes. Na de les stelde de 'heer Hofstra den cursisten tal van vragen, betreffende het behandel de. Hij drong er sterk op aan dat zij zonder kahier ook uit het hoofd zouden weten de behandelde vakkennis die zoo hard noodig is. Hij gaf hen sterk in overweging om het geleerde vooral in praktijk te brengen en voort te gaan me? de vakkennis steeds te vermeerderen. Zaterdagavond hield de muziek- vereeniging „Euterpe" alhier haai* jaar vergadering onder voorzitterschap van'den heer H. v. Iwaarden. Tegenwoordig wa ren 33 leden. De notulen worden onver anderd goedgekeurd. Uit de rekening van penningmeester bleek, dat was ontvangen f 655,83 en uitgegeven f 469,Goed slot f 186,83. Evenals vorige jaren wer den 4 renteloaze aandeelen van f 10, uitgeloot. Herkozen werden, de heeren C. Griep, Jansen Verplamke en P. de Baar en in plaats van den heer A. Rijk Dz., die zich niet herkiesbaar stelde, den heer Ch. Inipems. Op. een verzoek van de meisjesvereeniging om op 14 April a.s. gebruik te mogen maken van het too- neel voor een voordrachtenavond, werd gunstig beschikt. Besloten werd den di recteur op zijn karig salaris een toeslag te geven van f25,Bij de rondvraag vestigt de directeur de aandacht op het feit, dat dit jaar het gezelschap 35 jaar bestaat. Na eenige bespreking werd be sloten. af te wachten of uit de burgerij stemmen zullen opgaan om dit feit fees telijk te herdenken. Mocht dit het geval zijn, dan zijn bestuur en werkende leden genegen de grootste medewerking te ver kenen-. Daarna sloot de voorzitter de vergadering. Hansweert. Den heer J. L. Geerlings, rijkshavenmeester alhier, is tegen 1 Mei a.s. eervol ontslag verleend met toeken ning van pensioen. Ierseke. De verkooping van een woon huis met schuur en erf aan de Kerk boek straat, voor P. Dixboom, door no taris Kram van Kapelle, werd hoogste inschrijver en kooper de heer F. van Kruiningen q.q. voor f4050,plus 8V2°/o plus overname kippenren en ajuinnen enz. voor f 110, De coindidaten voor de vrdeernkies vereeniging voor den raad zijn: J. Osse- waarde, G. de Jager, J. Bakker,_M. West dorp, .J J. van der Peijl, Izaak Hage. De versdhilkode kreeftenvisschers en -handelaars hebben zich tot den voor zitter van het visscherijbestuur gewend met een request ten etude kreeften te mo gen bewaren in een daarvoor geschikte en ondier controle staande oesterput. Tot he den was dit verboden. •Kapelle. Bedank t voor het ber oep naar Oud-Vosmeer Ds. A. Scheele te Ka- pelk-Biezelinge. Op de gehouden eindks van de Tuinbouwcursus werd aan die navolgende leerlingen door den rijkstuiinbouwconsu- Lemt Ir. v. d. Plas sche, het diploma uitge reikt: L. Oele, Jac. Baas, Jac. Evers- dijk Mz., Jac. Eversdijk Hz., Jac. Evers- dijk Nz„ D. Schipper Lz., J. Slabbe- koorn Hz., Joost Verhage, Jan Berman, M. Verhulst, L. Vermue en Jacob Wisse, die de onderwijzers, de heeren F. P. die Graaf en W. Glas, dankte voor het geno ten onderwijs. Bij deze eindks waren ook aanwezig burgemeester Bierens en die heer A. v. d. Have. Krabbendijke. De Coöperatieve Ver bruikers vereeniging „Helpt Elkander' kwam j.l. Donderdagavond in hare jaar vergadering bijeen. Aanwezig 23 leden en 9 vrouwen. Na opening door den voor zitter werden door den secretaris de no tulen der vorige vergadering gelezen, waaruit bleek, dat de statuten in de vo rige vergadering zoo gewijzigd zijn, dat de hoofdelijke aansprakelijkheid vervallen is. Uit het jaarverslag bkeik, dat twee kden zijn vertrokken en één er bijkwam, dat de winkel een omzet had van f 15.055,73 en de bakkerij f9475,91; cij fers die tot tevredenheid stemmen; ter wijl na ruime afschrijving op gebouw en inventaris een dividend van 4 °/o op het verbruik, zoowel op brood als winkel waren werd vastgesteld, zeer ten gemoege van de kden, die daardoor hun produc ten weer belangrijk goedkooper hadden in het afgeloopen jaar, dan degenen die geen lid zijn. De bestuurskden Slabbekoorn, Mol en Meeuwse werden herkozen. De com missarissen Kooman en Smits eveneens, terwijl in de plaats van Schrijver, van Boven werd gekozen. Hierna werd door dien voorzitter ge sproken over de propaganda en besproken de winsten in particuliere bedrijven, waar uit duidelijk bleek, -welke voordeelen de V. C. biedt. Spreker memoreert hoe landbouwers coopereeren in suikerfabrieken, kunstmest- fabrieken, aankoopvereenigingen enz. en daartegen onze landarbeiders zoo traag zijin om tot onze Coop, toe te treden. De voorzitter zegt, dat wij allen pro paganda. moeten voeren, en intensief moe ten werken-, elk voor zichzelf. De heer Haverhoek wijst op den tegen stand die men ondervindt in alle kringen bij het bespreken der Verbr. Coop. Zoo zelfs dat die politiek er bij betrokken wordt; veelal zelfs door personen die zelf coopereeren op ander terrein. Dat wordt toegegeven, maar aangeraden steeds onze zaak te verdedigen, hetwelk ook kan,, daar wij een. eerlijken strijd voeren.. Hierna werd deze goed geslaagde ver gadering gesloten. Kruiningen. Zaterdagavond werd in hotel „Korenbeurs" door den Vrijzinnig Democratischer), bond een propagandaver- gadierinig gehouden-, waarin werd opge voerd het toomeeistukje „Nationale ont-- wapeining", wat vele belangstellenden trok en dus een volle zaal bezorgde. Als sprekers voor de vergadering traden op de heeren Jac. Welleman van Krabbendijke en Mr. Adriaanse van Oostkapelle. Door den commissaris der Koningin is voor den tijd van vijf jaren herbenoemd tot secretaris van de gezondheidscommis sie, zetel Kruiningen, de heer M. van der Vliet, alhier. Ovezand. De raad vergaderde Vrijdag. Afwezig waren die heeren C. VermeuLe en F. de Jonge. Het gemeenteverslag over 1926 werd den raad aangeboden. De rekening van den vlee schkeuirirngs - dienst over 1926 werd vastgesteld in ont vang en uitgaaf op f 2750, Voor de woonwagens werd als stand plaats aangewezen het einde van den Roo- neusdij'k. Besloten werd evenals vorige ja ren vergunning te vragen tot het houden van eene loterij bij gelegenheid van de na jaarsveemarkt. De voorzitter deelde mede, dat in ver band met de opening van de lokaalspoor op 18 Mei, de stemming voor den gemeen teraad thans zal plaats hebben op 16 Mei. Besloten werd in het a.s. najaar 2 lan taarns te plaatsen, n.l. 1 aan den Achter- dijk en 1 aan den Platteweg, teneinde den weg naar het station te verlichten. Rilland-Bath. Zaterdag j.l. werd in de zaal van den heer Traas door de Bergen - op-Zoomsche Tooneelvereeniging de laat ste winteruitvoering gegeven. Een mooi programma werd afgewerkt. De harmo nica em vioolmuziek was weer aanwezig. Een en ander viel zeer in den smaak van de aanwezigen. De zaal was geheel bezet. De vereeniging tot bevordering van de verkrijging van, onroerend goed door landarbeiders, kwam Vrijdag in' jaarverg. bijeen onder voorzitterschap van den heer P. A. Schwartz. In zijn openingswoord vermeldde de voorzitter de parlementaire gebeurtenissen rondom de Landarbeiders- wet in het afgeloopen jaar, betreurde het dat het ondanks den wensdh der vereeni ging om langs den minoelijketrl weg uitvoe ring der wet na te streven, blijkende uit de onafgebroken onderhandelingen, tot out eigening zal moeten komen en drong aan op sociaal besef. Het jaarverslag van den secretaris, den heer Rijk, maakte melding van teleurstelling der bij den aanvang van het jaar gekoesterde hoop op succes, waar om de vereeniging haars ondanks tot ont eigening werd gedwongen. De rekening van den penningmeester wees een batig slot aan van f921,52. De pachten be liepen f697,50. Het honorarium voor sec retaris en penningmeester werd onveran derd vastgesteld. Besloten werd het jacht- recht op de gronden der vereeniging weer voor een jaar te verpachten. De aftreden de bestuursleden W. Lobbezoo, R. Rijk en J. de Buck, werden herkozen. Over de onteigening van enkele percaelen werd ge- discuseerd en de te dien, aanzien te voeren gedragslijn vastgesteld. Daarna sluiting. Wemeldinge. Zaterdag werd door de rijkspolitie van hier te Hansweert in be slag genomen een stalen motorboot ge naamd „Vivet", eigenaar J. Zegen to Dordrecht. Genoemde boot was in den nacht van Donderdag op Vrijdag onder de gemeente Rotterdam ontvreemd en was biijma het Laatste station op weg naar Bel gië gepasseerd. De daders zijn voort vluchtig, doch hun aanhouding wordt ieder oogenblik verwacht. Goes als woonstad. De laatst© bijdrage van deze rubriek moet wegens plaatsgebrek tot een vol gend nummer blijven liggen. A. R. Breetvelt. f Op 78-jarigeu leeftijd is alhier over leden de heer A. R. Breetvelt. Met hem is een der oudere, geziene figureu uit ouze stad heengegaan Geboren en opgevoed te Delft, kwam de heer Breetvelt in 1873 naar Goes, waar hij benoemd was tot Hoofd van school A, Deze school was toen nog ge vestigd in de Schoolstraat, maar is sedert verplaatst naar den Dam. Ze was de aan gewezen opleidingsschool voor de H.B.*, de Meisjesschool en voor andere inrich tingen voor voortgezet onderwijs Gedu rende de ruim veertig jaren van zijn werk aldaar genoot dhr. Breetvelt het volle vertrouwen der ouders van de aan zijne zorgen toevertrouwde leerlingen. Met liefde en toewijding kweet hij zich van de moei lijke' taak al die verschillende leerlingen te helpen toerusten voor het bekleeden der maatschappelijke positie, die ze later zouden innemen. En dat hij bij dit werk wel succes had bewijst het feit dat hij al spoedig ook benoemd werd tot 1,eeraar aan de toen bestaande Burger Avond school, die later Avondschool voor Am baehtslièden werd. O, k aan de vroegere Oefenschool was hij verbonden en toen die inrichting in 1880 werd omgezet in Rijksnormaallessen werd hij aan deze in richting belast met het geven der lessen in een der belangrijkste vakken, de Ne derlandsche taal. Ook aan het vakvereenigingsleven in onze stad nam hij ijverig deel en het was daarbij vooral de z.g. Arrondissements- vereeniging, die zijn vol ie liefde had Zoo kwam de"heer Breetvelt in nauwe aan raking-roet de onderwijzers op ons eiland. Maar ook velen daarbuiten kenden hem. doordat hij geregeld zijn diensten ver richtte Dij de indertijd v orgeschreven vergelijkenden examens voor Hoofd eener school en bij de examens voor de akte van onderwijzer(es) Telde hij daardoor zijn leerlingen en kennissen bij honderden, hl deze, zonder uitzondering, achtten hem hoog en waar deerden zijn werk. Van nature ongeneigd zich op een voorgrond te plaatsen, w-rd de heer Breetvelt door zijn goed hart, zijn zacht en innemend karakter, zijn mede leven met wie hij ontmoette, zijn algeheele toewijding voor zijn werk, overal vanzelf omhoog getrokken en zijne leer lingen kunnen zich hun onderwij inrich ting niet in het geheugen terug roepen, zonder daarbij aan dezen hooggewaardeer den leermeester te denken. In de harten van honderden, zoo in als buiten Goes, staat zijn beeld gegrift en zij zullen hem blijven gedenken. Vrijzinnig-Democraten. De afdeeling uoes van de Vrijzinnig- democratische kiesvereeniging hield Vrijdag een vergadering in de Prins van Oranje, in verband met de a s. Statenverkiezing. Als sprekers traden op Mevr. E. Bergsma - "Bergsma uit Zoutelaude en Mr. J. Adri aause uit Oostkapelle Bij de inleiding van den voorzitter doet deze eenige mededeelingen hoe bij de tegenstanders de vreemdste dingen om trent de V. D. gezegd worden. Sprekers van dezelfde partij noemen de V. D. de eene keer een bijwagen van de S.D.A.P, een andere maal een verlengstuk van den V. B. Deze voorstelling is onjuist. Mevr. Bergsma, als eerste spreekster opiredende. begint dan mede te deeleu, dat, hoewel deze dagen veel van deV D. Statenleden vergen, het toch voor hun een aangename tijd is, omdat zij thans in een wijdden kring voor hun beginselen kunnen getuigen en tevens in contact komen met de kiezers In den breede zet zij daarop uiteen waarom wij V. D. zijn. 'Vrijzinnig, omdat wij geen dogma's, noch godsdienstige, noch economische erkennen democratisch zoowel op politiek als economisch terrein Spreekster geeft daarop talrijke voor beelden, om dan tenslotte te komen tot de verantwoordelijkheid van staten, en kamerleden ten opzichte van de kiezers. De V. IX. hebben alle belangrijke kwesties in 't openbaar behandeld Toen dr. Bos in 1913 en mr Marchant in 1SÏ5 niet slaagden een kabinei te formeeren publiceerden zij alle daarover gewisselde stukken De kiezers kregen daardoor een i-zcht in de toestand. Tenslotte behandelt zij de klassestrijd waarvan de V. D tegenstanders zijn en keert-,zich tegen hen die rondstrooien dat de geestelijke belangen van de kiezers bij de V. D. niet veilig zijn Mr. Adriaanse daarop 't woord ver krijgende begint met op te merken dat de openbaarheid van behandeling van alle zaken slechts bij de V. I). mogelijk is In dit verband bespreekt hij vervolgens de wordingsgeschiedenis en beteekenis van het N ederlandsch Belgisch tractaat. Duidelijk blijkt daaruit hoe de houding van de V D, is geweest in de Staten, toen door de Minister van buitenlandsche zaken .een geheim" adres over't tractaat gevraagd werd. Vervolgens deelt spreker ïiog mede wat door de V. D. in de laatste jaren in de Staten is verricht kunnen worden. Op verzoek legt mr Adriaanse daarop uit de verhouding tusschen Prov. Staten en Eerste Kamer en de invloed van een democratische Prov Staten op de Eerste Kamer Met een opwekking lijst 2 te stemmen sluit de voorzitter de vergadering. „Oefening Baart Kunst". Donderdag 24 Maart zal de zamgver- eenigins „Oefening baart Kunst" in de

Goessche Courant | 1927 | | pagina 2