Provincie ijieuWs. Stadsnieuws Goes als woonstad. wordt geprezen, verbluft stond? De heer Van den Bergh zag in het systeem-Van Kamebeek, het systeem, waarvan de Mi nister-,zelf bij verwerping van het Verdrag slachtoffer zal worden, de oorzaak. Door dat systeem was de voorbereiding ge brekkig, moest de voorbereiding gebrekkig zijn. Bij het jongste verdrag met Duitsch- land hebben wij er een voorproefje van gehad. De minister legt den belangheb benden zijn meening op, of wekt de voor stelling alsof dezen werkelijk geraadpleegd zijn. Daartegenover stelde de liberale spre ker vast, dat dit Verdrag nimmer in den thans aanhangigen, verwerpelijken vorm zou zijn ingediend, indien de deskundige belanghebbenden behoorlijk waren geraad-1 pleegd. In de andere Kamer heeft een der sprekers medegedeeld (en dé'minister hieeft het nimmer tegengesproken), dat Z.Exc. in een gesprek met twee voor aanstaande zakenlieden uit Rotterdam hieeft gezegd: als ik de ernstige bezwaren van de heeren had geleend, had ik nog wei van het Moerdijk-kanaal kunnen af komen. Ziedaar! De minister, op dit terrein allerminst een deskundige, had ge meend het wel alleen af te kunnen. 't Is wel treurig, ging spr. voort, dat de belangen van de geheele zakenwereld van óns land in bescherming moeten wor den genomen tegen dezen minister die toch een uitmuntend vaderlander is. Nooit heeft' spr. ergens gevoeld dat een minis ter zich in een kwestie als deze zoo absoluut in tegenstelling bevindt met de geheele handelswereld. Dat zou in 't bui tenland gewoon onmogelijk zijn. Gelooft de minister in ernst alle argu menten uit de economische kringen te kunnen weerleggen, welke geheel tegen zijn opvatting ingaan? 't Ware verstandig geweest zoo de minister had erkend zich te hebben vergist en dat de kooplieden gelijk hadden. 't Is een psychologisch raadsel, dat de minister die te Parijs in de politieke kwestie voet voor voet 't terrein behield, op economisch gebied alles heeft toege geven. Op financieel gebied heeft hij een gang naar Canossa gemaakt. Voor de kanalen zullen we tientallen millioenen moeten betalen, terwijl we kleinte k anaalver beteringen in ons eigen land, welke enkele 'tonnen kosten, niet kunnen uitvoeren. De minister wijdt ten onrechte veel te weinig aandacht aan de economische zijde van zijn taak. En van hoe groot belang die kan zijn bewijst het Suezkanaal, dat tevens bewijst hoe voor zichtig men moet zijn met het graven van kanalen in eigen land voor een ander. Pour le besoin de la cause is ter ver goelijking der zaait een rechtsgrond ge construeerd, de verzoeningstheorie, het aanpassen van de grondslagen- der schei- dtnigsregeling aan de verouderde opvat ting van de wijze van verkeer van onzen tijd. De kwestie der uitwegen was echter in 1839 niet een grondslag maar een bij zaak. Uit de van tijd tot tijd' opkomende Belgische desiderata zullen de verkeers- behoeften blijken, zegt de minister, maar dat komt niet uit, -want de eischen van 1919 gingen veel hooger dan de behoef ten. Hier brak spr. zijn rede af, om ze heden voort te zetten. TWEEDE KAMER. Zooals bekend zou het Kamerlid L. de Visser, interpelleeren over het zenden van de „Sumatra" naar Sjanghai. Wegens ziekbe van den communistischien afgevaar digde moest de interpellatie echter wor den uitgesteld. Bij de voortzetting van de behandeling der wijziging van de land- en tuinbouw- ongevallenwet wensohte de héér Van tot Voorst f 25.000 ais maximum der vergoeding voor administratiekosten te zien vastgesteld. Ook de heer Van Rappard verzette zich tegen de voorgestelde verhooging. Een motie van den heer Ebels (waarin verzocht werd, dat de Staat alle kosten zou dragen) werd verworpen met 59 te gen 5 stemmen. Het wetsontwerp werd aangevuld met een amendement van den heer'Van Gijn (waardoor het maximum, dat op de bedrijfsvereenigingen kan wor den verhaald, niet op f 125.000, maar op 90.000 werd gesteld) en een amende ment van den heer Lovinik (waardoor de regeering den Raad van Toezicht van de R. V. B. zal móeten hooren, alvo rens een nieuw Koninklijk Besluit uit te lokken). Daarna werd het wetsont werp aangenomen met 44 t egen 23 stem men. Het ontwerp kreeg, door een amen dement van den heer Van den Heuvel (aangenomen met algemeene stemmen), niet terugwerkende kracht tot 1925, maar tot 1926. Een voordeel voor de bedrijfs vereenigingen. Prov. Statenverkiezingen. In de Maandag te Middelburg gehou den zitting van het Centraal Stembureau voor leden der Prov. Staten van Zee land, voor het nummeren van de lijsten van de ingeleverde candi datalij sta in de volgorde door liet lot aangewezen, was de uitslag als volgt: 1. R. Katholieken. 2. V rijzinnig-democraten 3. Vrijheidsbond. 4. Christ.-Historischen. 5. Anti-revolutionairen. 6. Staatkundig-Gereformeerden. 7. S. D. A. P. 8. Communisten-. 8. Lijst Balier (kieskring Zierikzee). 8. Lijst Coppenoll (kieskring Hulst). De „Zeeland". De zomerdienstregeling van die Stoom vaart-Maatschappij „Zeeland" vangt 10 April aan-. De boot vertrekt dan uit Vlis- singen des middags 12.35 en komt te Harwich aan om 7.05 en de trein te Londen om 9.15. De trein uit Londen vertrekt des mor gens 10 uur, aankomst te Harwich 11.35, vertrek boot 11.40 en aankomst te Vlis- singen 5.30 -uur. Van 15 Mei af is het vertrek uit Vlissingen 1.30 en de aankomst te Vlis- singen 6 uur. Colijnsplaat. Maandagavond hield de Vrijzinnige kiesvereeniging „Algemeen Belang" in café „Dorpzickt" alhier eein algemeene vergadering, waarop 52 leden tegenwoordig waren. Van den heer A. J. Ridder was een schrijven ingekomen, dat hij wegens a.s. vertrek uit de gemeente geen nieuwe candidatuur voor den ge meenteraad wenscht te aanvaarden. De voorzitter brengt den heer Ridder dank, voor alles wat hij gedurende zijn raads lidmaatschap en zijn wethouderschap voor de vrijzinnige partij heeft gedaan. Tot afgevaardigde naar de Centrale Zee land van- den Vrijheidsbond worden be noemd de heeren H. M. Haringman en J. deLooff Az. De aftredende bestuurs leden, de heeren P. Janse Jz. en C. Prinse werden herkozen. Op de gros lijst voor candddaten voor den gemeente raad wierdien geplaatst de heeren: J. F. Dees, H. M. Haringman en M. de Regt Jz. (allen aftr.) en verder de heeren J. de Looff Az„ P. Janse Jz., M. J. Engel vaart, A. Hartog en H. W. de Looff. Hans weert. In de examencommissie voor adj.-commies bij de directe belas tingen, invoerrechten en accijnzen is be noemd tot Lid de ontvanger der D. B. enz. C. P. Beth te Hansweert. Heinkenszand. Zondagmiddag hield de handboogschutter ij „S-oranus" alhier haar jaarvergadering. Uit het verslag van den penningmeester bleek ontvangen f 91,23, uitgegeven f 53,80, met een batig saldo van f 37,43. Er werd een renteloos aan deel van f 10,uitgeloot. Besloten werd op 12 Juni een wedstrijd te houden om het koningschap en om den wiss-eibeker. Nieuwdorp. Notaris Pilaar heeft pu bliek verkocht een woonhuis, schuur en erf in den West Kraaijertpolder, groot 31 A. 85 c.A. aan den heer J. Wis- kerke Cz. voor f 3360, Schore. Door de Vrijz. Dem. zijn op -de can-didatenlijst voor den gemeente raad geplaatst: 1. W. Karelse (aftr.), 2. A. Bruijmzeel (aftr.), 3. J. P. Glerum. Wolfaartsdijk. Onder leiding van den heer A. C. J. Noteboom is Maandag ver gaderd ter bespreking van de oprichting Van 2 weegbruggen op de emplacementen van dien lokaalspoorweg, n.l. één aan het staioin te Oostiterke en één in den Heere- polder. Het resultaat van de bespreking was, dat in beginsel besloten werd om de weegbruggen te stichten. Voor beide bruggen werd ruim de helft der aandeelen groot f25,toegezegd. Commissies wer den benoemd voor de bruggen te Oost- kerke en Heerepolder. Hierin namen zit ting de heeren J. C. Koert, A. Koert, C. Remijnse, Noteboom, P. Blok en A. van Luik. Wemeldinge. Vrijdagavond eindigden de eindlessen van de in dezen- winter ge bonden lan-dibouw-oursus. Van de 16 leer lingen behaalden allen het diploma. De heeren- Stevens, landbouw-consulent en Linidenbergb, drukten het den leerlingen op het hart het geleerde vooral niet te vergeten en in hun later leven zal blij ken, dat zij nuttige leden zijn in het land bouwbedrijf. De leeraars Koeijer en Van der Werff werden bij monde van den leerling Vermue van Kapelle dank ge bracht voor de nuttige lessen door hen gegeven, waarna hij ieder een cadeau overhandigde, 'hetgeen met een toepasse lijk woord d-oor hen werd aanvaard. Van een dichter lijk plaatsgenoot: Goes is als woonplaats niet zoo kwaad, Alleen... zoo hier en daar 'n „bobbelstraat" Van „kinderhoofdjes", glad en rond, Maar anders is 't er heu-sch gezond. Nu ja..,, de rioleeriing is niet best, Dat ruik je wel eens aan d' Oostvest; t Verkeer... och toe.... dat weet je wel, Oppassen bij de Groote Markt-Oprei. Maar komt er daar eens averij, Dan is er zóó een dokter bij, Want „aesculapes" bij de vleet, Voor elke ziekte een gereed. Gespecialiseerd van top- tot teen Voor alle kwalen is er een. En 't klinkt bij 't minste bagatel: J „Is 'tgoed, dat 'k 't gasthuis even bel?" En als je dat van finnen ziet, Geloof je heusch je oogen niet. Hygiënisch mag dus Goes er zijn, En verder is 't plantsoen er fijn „Daar wordt gewerkt met man en macht", Ook wiel eens wat om hals gebracht: De Goesche straatjeugd, dat gespuis, Houdt daar soms meer dan gruw'lijk huis. Maar dan komt ons politiecorps, Geoutilleerd niet op z'n dorps, Neen, netjes, talrijk als een stad, Die zorgen moet v-o-or 'k weet niet wat. Ze jaagt schavuiten uit 't plantsoen En heeft gelukkig niet veel méér te doen, Dus.... rustig, zeker, wooin je hier Vandaar, dat menig stevig rentenier Z'n tent in Goes heeft uitgespreid, En daar zijn drent'lend leven leidt. Voor 't onderwijs wordt goed gezorgd, Al wordt door zuinigheid wat veel geworgd Dat zit 'm in den Raad der Stad, Dien 'k graag een beetje anders had, Ein. toch.... maar neen geen politiek, Want „goeie miensch" dat maakt je ziek. En voor die ziekten-, weet het hoor, Daar heeft zelfs Goes geen, dokter voor. De armen' onzer lieve stad Die hebben 't altijd goed gehad. Want het B. A. is machtig rijk 't Kan smijten met het „aardsche sLijk". Met kunst kon 't wel wat beter zijn, Dat zeg ik met mijnheer Labrijn. Maar, als hij daarvoor toekomst ziet, Dan g'l-oof ik dat nog zoo maar niet, Want „goede" kunst moet duur betaald En dat vertikken ze in Goes bepaald! Dan radioot de heele stad, Dat brengt ook in de kunst de klad, En daarom, waarde heer Labrijy," Dat zal zoo gauiw in Goes niet zijn. Toch is dat ook het ergste niet, Er is een ander groot verdriet. Dat 't eenigst, wat aan Goes mankeert, En wat ér menig burger deert. Goes wordt als woonplaats ideaal Als electriciteit op groote schaal Wordt binnen omze vest gebracht, Dan zul je zien, -dat ieder lacht. We richten vast een standbeeld op Voor zulk een f linken, knappen kop-, Die brengen kan een goed contract, Waarnaar nu ieder burger snakt. En nu.... mijnheer de redacteur Ik wensch U verder, veel gezeur Van menschen, die met hun copie, (U merkt, dat ik U wel doorzie). U helpen, om de Goesche krant Te maken reuzen-inteessant. De heer E. Eijl schrijft: U vraagt mij hoe ik Goes als woon plaats vind? Als een woonstad be teekent een stad, waar alles te vinden is, dat het leven veraangenaamt, dan zou ik niet mogen zeggen, dat Goes b.v. te vergelijken is met eien groote stad. Beteekent het echter „gezellig verkeer", dan wil ik na mijin twee-jarrig verblijf in deze stad wel zeggen, dat de in ons land beroemde Zeeuwsche gastvrijheid, mij niet is tegengevallen. Het aspect van Goes is, voor touristen die er een paar uurtjes zijn, aantrekke lijk. Die aankomst vanaf het station is zeer mooi, Nieuw G-oes dito-, en daarbij in de oude; stad verschillende, mooie oude gebouwen. Daarbij komt alhoewel de stra ten nauw zijn, dat altijd de lucht zuiver is, daar deziei niet verontreinigd wordt door rookende fa-brieks schoorsteenen. Voor de kinderen- is gezorgd, goede la ger onderwijs-scholen, M.U.L.O., H.B.S., Ambachtsschool, welke alle niet voor scholen in- groote steden behoeven onder te doen. Op gebied van amusement is hier ook genoeg te vinden, 2 schouwburgzalen, bioscoop, tooneelvereenigingen, (Toon kunst) en muziekkorpsen. De Goesche tooneelvereenigin g „On derling Kunstgenot" kan er gerust zijn. Het is over beltend dat zij, die van, zang* b-ouden de uitvoeringen van „Toonkunst moeten hooren-, welke op zeer hoog peil staan. De muzieltvereeniging „Symphonic durft o-ok o-p haar uitvoeringen heel wat aan geeft zeer goede muziek te ge nieten. Als woonstad is dat dus ook verzorgd, alhoewel ik gaarne eens 2 of 3 maal per jaar werkelijke 1ste rang beroeps gezelschappen een avond zag geven. De gemeente doet veel voor de hy giëne en verfraaiing der stad, wat bewijst dat Goes vooruitgaat, en waar Goes op -dezen vooruitgang trotsch is, wordt het tijd dat er electrisch licht komt en dat onze winkelstraten van een- trottoir wor den voorzien. In het algemeen echter kan- gezegd worden, dat Goes in vergelijking met on geveer even groote provincie-steden gun stig naar voren treedt. Van een bekende persoonlijkheid: Wanneer men Goes heeft leeren ken nen, als het aardige, bedrijvige stadje, dat het in werkelijkheid is, als men de over 't algemeen gemoe delijke Zeeuwsche bevolking heeft leeren hoogachten en waardeeren-, als men een op-en oog heeft voor het ernstige streven van de Goesche Over heid, om Goes, ook als woonplaats voor uit te brengen en kan waardeeren, wat dienaangaande in de laatste 20 jaren be reikt: is, als men als Goesenaar het hart op de •rechte plaats draagt en zidh verheugt, dat Goes in gunstige vergelijking met vele andere Zeeuwsche steden en stadjes groeit en bloeit en een goede toekomst voor zich heeft, als men waardeert, wat b.v. Goes op het gebied van onderwijs voor de jeugd presteert, als men oogen heeft gekregen, die kun nen zien en met blijdschap opmerken, hoe werkelijk schoon, vooral in het voorjaar en den zomer, de naaste omtrek van G-oes het Goesche land is; een schoonheid, geheel anders dan- in bosch- rijke en heuvelachtige streken, doch een schoonheid, die vanwege zijn schitteren de kleuren, wijde vergezichten en prach tige luchten dikwerf verbijsterend aan doet, als mien in Goe-s zijn woonplaats heelt em voor al het bovenstaande een open oog heeft, als men in kleinere of breedere kring meeleeft; zijn meerdere of mindere ga ven- besteedt tot heil van zijn "medebur gers en in hun belangen van harte mee leeft, als men waardeert het goede dat Goes biedt en niet altijd zeurt en moppert over dingen, die er nog niet zijn of no-g erger die voor een stadje als Goes beslist onbereikbaar zijn (b.v. een nieuw, zeer duur rioolstelsel en daarbij.... belangrijke verlaging van belastin- gen), kortom, als men tevreden is met de rustige, doch steeds voortgaande vooruit gang van Goes; daaraan van heeler harbe medewerkt, ook tot het bereiken van dat gene, wat werkelijk bereikbaar is en thans nog ontbreekt, en men niet is; de stuurman aan den wal, die alles veel beter weet, doch geen hand uitsteekt en aan- niets medewerkt, -dan is Goes als woonplaats een stad, waarin men thuis is en gaarne woont. Zoo beziet het één der inwoners van Goes, die door zijn vestiging aldaar, Zeeuw is geworden. Een enquête. Men schrijft ons Eenigen tijd geleden is door de afdee- ling Goes -der N.C.G.O.V. in onze stad een onderzoek ingesteld hoe de toestand was ten opzichte van den strijd tegen het alcoholgebruik en misbruik. Er waren daartoe verspreid ongeveer 2000 circulaires. Op die circulaires kon- men invullen: le. of men beslist Geheelonthouder was; 2e. of men zich beperkte tot af schaffing van sterken drank; 3e. of men zonder bepaald voor de onder 1 en 2 genoemde beginselen, te kiezen, toch sympathiek stond aan de zijde van hen, die meenen dat er in het volksbelang tegen de overheerschemde maebt van den alco hol moet gestreden worden. De biljetten moesten worden ingevuld door en voor personen boven de 16 jaar. De jeugd beneden de 16 jaar, die al aan den strijd mede doet, $sdus in dein uitslag van de enquête niet begrepen. Ingevuld werden terugontvangen: 613 circulaires tezamen met invulling van om trent 1545 personen. Daarvan waren voor geheelonthouding 403, afschaffing 331, sympathiebetuiging 811 personen. De cijfers zijn niet geflat teerd, want biljetten die alleen het woordje „Voor" bevatten, zonder een aantal per sonen te noemen, zijn voor 1 persoon ge- riekend, terwijl toch best meerdere per sonen van zulk een huisgezin of het ge heele huisgezin bedoeld kan zijn. De getallen mogen dus nog gerust iets hooger genomen worden. Het getal der geheelonthouders is hoo ger, daar zij niet allen- hebben, ingevuld, omdat zij wisten, dat zij, bij de afdeeling reeds als geheelonthouders bekend ston den. Hun.- getal wordt daardoor zeker 435. Dit is een mooi getal, en het is aan de onderzoekende afdeeling zeer meege vallen, terwijl dit getal ook zeker wel hooger zal zijn, daar er altijd menschen zijn, die zelfs het eenvoudigste nog niet begrijpen, of door invulling bang zijn, zich tot iets te verplichten, of die voor 't een of ander beginsel publiek niet willen be kend staan. Gaarne had de afdeeling grooter aantal circulaires ingevuld terug gekregen, maar gezien de zaak waar het om ging, kan de afdeeling over haar werk tevreden- en er dankbaar voor zijn. Bevorderd. Door de directie der Nederl. spoor wegen- is bevorderd tot opzichter derde klasse alhier de adsp.-opzichter te Den Haag, P. Jellema. Tentoonstelling. Bij den heer P. A. H. Pieterman zijn etsen geëxposeerd van den Belg Kurt Peiser. In ons nummer van Vrijdag komen we op deze belangrijke tentoonstelling terug Vergadering. De Afd. Alg. Leden Kring Westelijk Zuid-Bieveland der Zeeuwsche Landbouw Mij. hield gistermorgen een niet druk bezochte algemeene ledenvergadering in de Prins van Oranje alhier. Voorzitter was, wegens ongesteldheid van den voor zitter (den heer F. de Roo) de heer D. v. d. Dries te 's Heerenhoek. De secre taris-penningmeester, de heer J. M. Slegt, bracht financieel verslag over 1926 uit. De ontvangsten bedroegen f 1343,76, de uitgaven fll39,40l/2, alzóo een batig slot van f204,35V2. Het ledental liep terug van. 184 op 176. Het bestuur bracht bij het Hoofdbe stuur der Z.L.M. een klacht van enkele leiden over aangaande de afmetingen der hor bij het afleveren van aardappelen. Gaarne zou men die afmeting van 33 op 30 brengen. De heer Siebenga, secre taris der Z.L.M. deelt mede, dat deze klacht ook buiten Zuid-Beveland wordt vem-omen. Ze zal ter sprake komen in de eerstvolgende vergadering van het hoofd bestuur der Z.L.M. De heer De Dreu te Ellewoutsdijk be toogt, dat in de arbitragecommissie van wege de Z.L.M. voor deze kwestie meer personen zitting dienen te hebben, die zelf aardappelen verbouwen en dus geheel met die praktijk op de hoogte zijn. Spr. heeft al gehoord, dat de Bond van aard appelhandelaren de afmeting der horren wil brengen op 35. Moet de boer zich maai" alles laten aanleunen? Op eein vraag van den heer M. Meulen- bierg antwoordt de heer Siebenga, diat het H.B. zeer zeker rekening zal hou den met de wenschen uit de afdeelingen. Maar toch mag niet vergeten worden, dat een uniforme maat der horren ook in het belang der boeren is. Vanuit de vergadering wordt aange drongen op het aanstellen van een con troleur vanwege de Z.L.M. De beer Sie benga wijst op de arbitragecommissie der Z.L.M., die reeds enkele gevallen heeft behandeld. Het H.B. der Z.L.M. vroeg inlich tingen omtrent de kosten van inenting van het vee tegen mond- en klauwzeer. Volledige inlichtingen konden nu nog niet gegeven worden, da-ar de rekeningen van de veeartsen' nog niet alle bij de boeren bezorgd zijn-. De aftredende bestuursleden, de heeren P. Dekker, D. v. d. Dries en H. v. I waarden, werden herkozen. Eveneens het lid1 van het Kringbestuur en zijn plaats vervanger en -de afgevaardigden naai" de alg. vergaderingen der Z.L.M. Daarna hield de heer Ir. Siebenga, secretaris der Z.L.M., een lezing over „Coöperatie", waarna de vraag werd ge steld of in- Zuid-Beveland een centrale aankoopins tel ling Levensvatbaarheid zou hebben. Geconstateerd werd: zoo ja, dan zal 1. contact gevoerd moeten worden met het Centeaal Bureau; 2. het aanbe- stedings systeem moet men laten varen en do-or meerdere inlichting en samemspre- king het meest gunstige moment van aan koop en kiezen; 3. er moet verteouwen zijn in de centrale leiding en aanvankelijke te genslagen moet men het hoofd willen bie den. In hoeverre centrale opslag wenschelijk is zal van omstandigheden afhangen. Al vorens tot nadere plannen te besluiten meent spreker, dat getracht moet worden geregelde samenkomsten van secretaris sen, zaakvoerders en bestuursleden te or- gamiseeren, waarop, de markttoestanden besproken kunnen worden en van gedach ten gewisseld over den besten tijd van aankoop en wijze van vervoer. Daarna had een vertooning plaats van een paar films over de suikerbietenzaad- teelt en bewerking van die zaado-ogst van het bedrijf van Aug. Knoche te Hal- berstadt in Duitschland, die met belang- stellin gwerd gevolgd. Onbestelbare post. Brieven binnenlandP. B. Bureau van dit Blad, Goes; Onderl. Bedrijfsverz. Land en Tuinbouwbelamg, Haag. Briefkaarten buitenland: F. M. v. d. Boogaard, Tre S. E. Rear, Noord- Am-erika. N.B. Den afzenders wordt aanbevo len op alle stukken him naam en adres te vermelden opdat deze bij onbestelbaar - beid aan. hen kunnen worden teruggegeven. Voorts is het gewenscht alle stukken huisnummer te voorzien. Kantongerecht. De kantonrechter heeft veroordeeld wegens overtreding: Het aanbrengen van ontsierende recla me aan zijn pand: M. J. H. te 's Heer Aretnidskerke f2 s. 2 d., W. d. K. Sr., W. d. K. Jr., F. A. en J. P. te Heer Anemidskerke f5 s. „5 d. Jagen- zonder vergunning: P. v. d. P. te Kortgene f0,50 s. ld. Straatschenderij: J. L. F. te Colijns- plaat f5 s. 1 week tuchtschool. Zonder vergunning loopen over eens anders grond: H. C. D. P. te Wolfaarts dijk terug aan ouders. Te Wolfaartsdijk venten zonder ver gunning: A. J. v. L. te Utrecht f5 s. 5 d. Overtreding reglement op de wegen

Goessche Courant | 1927 | | pagina 2