Sport Binnenland Gemengd NieuWs. HUISHOUDSTER, H.H. Leveranciers van Bouwmaterialen. Voetbal. Zuidelijke le klasse N.V.B. Gisteren hadden de volgende wed strijden plaats met uitslagen als volgt'. BredaniaEindhoven 41 Zuidelijke 2e klasse N.V.B. Gisteren hadden 'de volgende wed strijden plaats met uitslagen als volgt: V. S. C.Zieielandiia 41. Ontploffing in Amsterdam. 'Een explosie van een voor Amster- dam ongekende kracht, heeft gistermiddag in het centrum van die stad schrik en ont steltenis teweeggebracht, schrijft de „Crt." Even na vijf uur dieed ©en hevige slag de huizen van de Heerengracht tus- schen de Raadhuisstraat en de Lëidsche gracht op hun grondvesten trillen, terwijl door dien luchtdruk honderden ruiten sprongen. Het bleekt alras, dat deze ex plosie had plaats gevonden in n,perceel Heerengracht 285, een oud heerenhuis, waarin gevestigd was de Naamlooze Ven nootschap Film- en Theateronderneming Emelka. Het pand telde een onderhuis, vier verdiepingen, benevens een vliering. In het onderhuis was de filmbewaarplaats gevestigd, waarin tientallen films in trom mels bewaard werden. Daarboven waren de kantoorlokalen gelegen en hierboven verdiepingsgewijs de woonvertrekken, de slaapkamers, de zolder en de vliering. Van dit geheele huis staat momenteel niets meer overeind. Het is een chaojs van klompen steen en -zwarte balken, be grensd door dehoogopgaande muren van de perceelen 283 ep; 287. Al wat daar- tusschen lag, een volledig pand, zooals er meer onze stadsgrachten sieren, is geworden tot één rockende puinhoop. Bij de ontploffing vlogen op de Hee rengracht, in de Oude Spiegelstraat, op het Singel en in de Romeinsarmsteeg de ruiten in scherven. Zij vielen bij tientallen tegejijk als slachtoffer van de heftige luchtverplaatsing. Aan den overkant van het bewuste huis, dat gelegen is tusschen de Oude Spiegelstraat en de Romeins- armsteeg werden, behalve de kleine ruiten sprongen aan de voorzijde negen zware spiegelruiten ingedeukt. In den omtrek wer den zij bij dozijnen verbrijzeldvoor-, achter- en zijruiten. Alleen van het gebouw van de telefoon sprongen aan de voorzijde negen zware spiegelruiten. De luchtdruk was zoo geweldig, dat een politiebeambte, dae op den hoek van de Gasthuismolen- stoeg stond, eenige meters naar voren werd geslingerd en een fietsende jongen, die over de brug reed, van zijn rijwiel werd geslagen. Ook andere personen wer den tegen den grond geworpen. -De gor dijnen. van het gelxpéw van Emelka werden door de kracht naar voren geblazen, waar door het tule brandend aan de boomtakken boven de gracht bleef hangen- Het pand stond weldra in lichte laaie De brandweer was spoedig ter plaatse. Vol ontsteltenis zag men dat de geheele voorgevel zich van de aangrenzende hui zen losmaakte en lanjjzóiam nar voren viel om met een hevigen slag de straat te be reiken. Hij sleurde balken, stukken van de zijmuren en het dak mee en zoo restte ruim een half uur na het uitbreken van den brand niets meer van het gebouw dan een vurige, vonkende berg van hout em steen. H et scheelde niet veel of de ladder was door den gevel getroffen; de bonken metselwerk lagen vlak voor de wielen van het gevaarte waarop een brandwacht stond Eemigen tijd na den plof, de rook en het stof waren al weggetrokken, vond men een jongen man met een bloedende hoofd wonde. Hij was met zijn verloofde in de nabijheid van het huis geweest en werd door een kozijn, waarin zich nog glas be vond, getroffen. Het hoofdhaar was ge schroeid en over dep. .schedel liep een die pe snijwond. Nairn een, naburig huis bin nen gebracht te zijn werd hij per auto van den> Geneeskundigen Dienst naar het Bin nen-Gas thuis vervoerd. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. De dame werd won der boven wonder niet gdetroffen. Daarna veroorzaakte het Duitsclhe dienst meisje, dat naar huis wilde terugkeeren, nog even ontsteltenis bij die politie en de bramdwieer. Zij verklaarde namelijk, dat mevrouw De Balbian Verster (bewoonster van het huis) en de beide kinderen niet waren uitgegaan en dus onder de puinhoo- pen moesten liggen. Spoedig echter ver scheen de heer C. H. de Balbian Verster zelf, die gerustheid bracht en zeidie, dat zijn vrouw en beide kinderen met hem het huis hadden verlaten. Oitiirent de oorzaak van het gebeurde kon hij niets mededeelen. Burgemeester beleedigd. Bij den Commissaris der Koningin van Noord-Brabant, Z.Exc. Mr. A. E. J. baron van Voorst tot Voorst, te 's Her togenbosch, was dezer dagen een anoniem schrijven ingekomen ^pit de gemeente liucpke.', hetwelk beteédigend van inhoud was voor den heer "F. J Crusio, burge Jhr. van Karnebeek. Men meldt ons uit Den Haag: Naar we vernemen zal Jhr. van Kar nebeek, die in verband met de openbare behandeling van het verdrag met België in de Eerste Kamer verhinderd zal zijn die a.s. zitting van den Volkenbondsraad te Genève bij te wonen, vervangen wor den door onzen gezant te Bern Mr. Dr. W. I. Doude van Troostwijk. Naar China. Men meldt ons uit Den Haag: Op verzoek van den commandant der zeemacht in Ned.-Indië wordt binnenkort een contigent van 30 mariniers naar Indië uitgezonden teneinde het mogelijk te ma ken van daar uit spoedig de bemanning van de „Sumatra" die in China ligt, te versberken. Voor hetzelfde doel wordt de terugkeer van een 30-tal matrozen., uit Indië naar Holland voorloopig uitgesteld. meester dier gemeente De Commissaris der Koningin heeft dit anoniem schrijven, in overleg met den heer burgemeester Crusio, in handen ge steld van de Justitie te Breda. Deze heeft een onderzoek doen instellen, met als resulfaaj', d^t van dezen brief ver dacht werd de schrijver te zijn het ge meenteraadslid J. v. O te Rucphen Het Parket uit Breda heeft ten huize van genoemden v. O. een uitvoerig on derzoek; ingesteld. Ch Iers ge irresteerd. In den nacht van £5 op £6 Maart 19 £5», drongen drie personen, die zich zwart gemaakt hadden, de boerderij Pee- kers-molen, in de nabijheid der Duitsche grens bij Kerkrade binnen. De bandieten waren met revolvers gewapend en er viel wel een dozijn schoten zonder dat iemand werd getroffen De bewoner, Beekers, werd gedwongen de plaats aan te wijzen waar het geld en de sieraden waren geborgen. Alles werd onderstboven gehaald. Ten slotte verdwenen de boosdoeners met medene ming van een flinke som gelds en een aantal vóorwerpen van waarde. Tijdens den overval stonden twee personen op den uitkijk, Eenige dagen na dezen nachtelijken inval werd'een der drie personen, die in dé boerderij waren geweest, door de po litie gearresteerd en naar de gevangenis te Aken overgebracht. Ondanks het meest uitgebreide en zorgvuldige onderzoek kon den de overige daders niet worden aan gehouden Doch de politie bleef waakzaam het gelukte haar in den loop der vorige week weefx' twee der bandieten aan te houden en aan het gerecht over te leve ren De twee overige zijn nog voort vluchtig. Eek hunner, een broer van een der andere gearresteerden, wordt bovendien ernstig verdaóht medeplichtig te zijn aan den overval in een bioscoop te Aken. V ergeetachtig. Vrijdagochtend heeft de heer A. M. uit Sommelsdijk, die een koffertje met effecten ter waarde van f £5.000 bij zich had, toen hij op den Coolsingel te Rot terdam uit een bijwagen van lijn 5 stapte, dit koffertje in de tram laten liggen. Hij waarschuwde de politie. Deze kreeg zoodra de wagen aan het eindpunt aan den Ouden Dijk was aangekomen, telefonisch bericht van den conducteur, dat hel kof fer! je in de ïrarn was gevonden, zoodat de eigenaar het spoedig terug kreeg. Frisse he toestand. Blijkens hëtgeen er in den raad van Maastricht is gezegd, werkt de gemeente reiniging daar nog niet zooals behoort De cadavers uit 't asyl komen op een stort in 't Bosscherveld terecht. De kin deren gaan ze daar halen en wandelen er mee aan een touwtje door de stad visschers halen er dat goedje, om voedsel te kweeken voor 't visschen, Een lid wist te vertellen dat kinderen die cadavers daar gaan strooien, de vellen in hun zaksteken tot na school en ze dan gaan' verkoopen. Onvoldoende a a r d r ij k sk u n d e. Het groote Parijsche dagblad „Le Journal" heeft op de eerste pagina een bericht gewijd aan de a.s. feestelijkheden ter gelegenheid van den 18en verjaardag van prinses Juliana. Met een foto ver lucht, staat er in de mededeeling niets bijzonders, dingen, die we natuurlijk allemaal weten, alleen.. de laatste regel is kostelijk. Daar staat letterlijk dat de prinses nog gedurende een jaar haar studies zal voortzetten aan de Fransche universiteit te Leiden. Een schietpartij. Zaterdagmiddag om 5 uur kwam te Rotterdam een rijwielagent van den post aan den Schiedamschen weg op zijn ronde door de Catharina Beermanstraat aldaar Lij ontdekte toen, dat er in een daar ge vestigde verlofslokaliteit werd gevochten De agent ging het café binnen en zag, dat vier mannen, die naar later bleek, allen onder den invloed van sterken drank verkeerden, aan het vechten waren Ook de caféhouder, zekere v. W., nam aan de vechtpartij deel. Het beviel evenwel dezen v W. in het geheel niet, dat een ag< zich met het geval kwam bemoeien en hij verzocht den agent zich te verwijderen, aan welk verzoek de agent natuurlijk niet voldeed, v. W. ging daarna naar een achter het café gelegen kamer, vanwaar hij spoedig terug kwam met een grooten bijl, waarmee hij dreigend op den agent afkwam Deze trok zijn revolverde caféhouder liep evenwel\ door en de agent schoot, daarbij op de beenen van v. W richtende, v. W. werd aan een van de dijbeenen getroffen. Bij de daarna vol gende vechtpartij is de agent met zijn arm door een ruit gevallen, waardoor hij aan een van de polsen vrij ernstig werd verwond. Tenslotte heeft de Geneeskun dige Dienst den caféhouder en den agent naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd Snippen* Over de afgeloopen week, eindigende £4 Februari, zijn in Nederland uitgespro ken 88 faillissementen, tegènover 83 fail lissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 24 Februari 1927 werden 610 faillissementen uitge sproken tegenover 590 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. In het woonwagenkamp Lombok bij Emmen heeft een echtpaar, afkomstig uit Meeden (Gr.), twee van zijn vier kin deren van de hand gedaan, vermoedelijk verkocht. Een meisje van 3 jaar kreeg de paardenhandelaar W. en een ander kind werd overgedaan aan v. d. M. aldaar. De marechaussee is van een en ander in kennis gesteld. Pech.... Een Berlijnsche rechter moest beslissen of iemand het recht had om op zijn flat een luipaard te houden. De eigenaar van het beestje zei dat het zoo kalm als een lammetje was. De bewoners der overige flats echter noemden het een gevaarlijk beest. Hun honden jankten van angst als ze het woest hoor- den grommen en de bewoners zelf vrees den voor hun leven. Wacht een oogenblik, zei de eigenaar tot de rechter, en hij rende het gebouw uit en keerde even later terug met den luipaard in zijn armen. Zeiden die booze menschen dat je een wild beest bent sprak hij tot den lui— streelde het dier en haalde het aan Terwijl zijn eigenaar den rechter vroeg op te merken, wat een onschuldig schep sel het was, herstelde de luipaard zich in ziju armen en was wat in zijn humeur. De rechter scheen een gunstigen indruk gekregen te hebben, maar plotseling reduceerde het dier de kans van zijn meester tot nihil, door uit diens armen met één sprong boven op de tafel voor den rechter te springen, en daar gewel dig aan het blazen te tijgen. De rechter, de griffier, de veldwachter, het publiek, alles drong naar de deur en werkte er zich hutjemutje door elkaar door naar buiten. Eerst toen de luipaard was opgevangen en aan een ketting ge legd, durfde de rechter met zijn aanhang in de zaal terug te keeren. En het vonnis was van dien aard, dat de vijanden van het lammetje er zich over verheugden. Vervolgingswaan? Te Leipzig is een ingenieur, die op straat kennis had gemaakt met een meisje, ter nauwernood aan den dood ontsnapt. Hij was met zijn nieuwe bekende naar een bioscoop gegaan, waar zij plotseling een mes uit haar tasch te voorschijn haalde en trachtte haar begeleider een steek in den hals te geven. De ingenieur wist den aanval af te weren, waarop het meisje naar den uitgang vluchtte. Zij werd echter gegrepen Men denkt dat zij aan vervolgingswaan lijdt. In wanhoop. Te Enger in Wurtemberg heeft een 16-jarige Teerling van een gymnasium, die geruimen tijd ziek was geweest en nu vreesde niet naar een hoogere klasse te zullen overgaan, zich zelf doodgeschoten BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren: Jozina d.v. Cornells Adriaan- se en Wilhelmina Lena Valkier. Huw.-afk.: Marinus Adriaam de Jonge 28 j. jm. te Wolfaartsdijk en Anna Ca tharina Sdhouwenaar 22 j. jd. te *s Gra venpolder, onlangs te Goes. Overleden: Maria Catharina Bonze 65 j„ gehuwd met Paulus Nonmekes. LAATSTE EN TELEGRAFISCHE BERICHTEN. LICHT OP. 1 Maart Woensdag 2 Maart 6.06 uur 6.08 uur WEERBERICHT. De verwachting tot den. avond van 1 Maart luidt: stormachtige, later tijdelijk afnemende Z. tot Z.W. wind, betrokken met negen, later tijdelijk opklarend, wei nig verandering in temperatuur. MARKTBERICHT. ROTTERDAM, 28 Febr. 1926. Vlasaanvoer: 15000 Groningen f 0,90 f 1,25, 3500 wit f 0,90 a f 1,25, 3000 geel f 0.90 a f 1,25, 10100 Blauw f 1,00 a f 1,30, 2300 Dauwroot f 0,90 a f 0, Vlugge handel. Aardappelen Zeeuwsehe eigenheimers f4,75 a f 5,blauwe f 5,a t 5,50, bonten f 5,25 a f 5,50. Ajuinaanvoer matig. Pootajuin f 0,a f 0,per 100 K.G. Groote f 1,90 a f 2,10, kleine f 1,25 f 1,30, Maltha f 0,f 0,Zaai f 0,a f 0,—, sjalotte f 0,a f 0, extra f 0,a f 0,egyptische f 0,a f 0,puike f 0,— a f 0, Granen buitenlandsche, prijshoudend. Meel f 19,50 a fMais mixed f 0, af 0,Haver Canada f1145 a f0, Mais Laplata f 165. Binnenlandsche: Tarwe f 14,a f 14,90 Rogge 12,— a 12,50 Haver 10,a H 10,50 Gerst Chevalier n 12,a 12,75 Kanariezaad 11,a 13, Karwijzaad 86,a 38, Zonbloempitten a Koolzaad 25,a 26, Maanzaad 49,a 52, Boekweit 12,90 a Mosterdzaad (geel) 26,a 28, Lijnzaad (voer) 17,a 20, Lijnzaad (zaai) 22,a 24, Erwten 14,a 22, Schokkers a Bruineboonen a Eieren a VARKENSMARKT. Varkensaanvoer 1401, eerste kwaliteit f 0,65 a f 0,67 tweede f 0,63 a f 0,65 derde f 0,60 a f 0,63licht f 0,a f 0, export f 0,63 a f 0,65. Handel slecht. ADVERTENTIËN. Heden overleed plotseling tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Behuwdzuster en Tante, MARIA CATHARINA BONZE in den ouderdom van 65,jaar. Namens de Familie, P., NONNEKES en Kinderen. Goes, 26 Febr. 1927, Beestenmarkt 20. ALLEEN WONEND PERSOON vraagt nette van middelbaren leeftijd, genegen alle voor komende werkzaamheden te verrichten. Brieven onder No. 514, Bureau dezer couirant. PRIJSOPGAAF gevraagd van hout, steen enz., door A. DE JONGH, ge diplomeerd en goed onderlegd timmer man. Prijs a contant of op de gewone drie-maandclijksche betaling, Heinkens- zand A 250.

Goessche Courant | 1927 | | pagina 3