STADS-NIEUWS. Gemeenteraad. De gemeenteraad zal Vrijdag a.s. te 2 uur n.m. in openbare vergadering bijeen komen ter afdoening van de navolgende Agenda Onderzoek van den geloofsbrief van het nieuwbenoemde lid van den raad, den heer W. J. Willemse. Installatie van den heer W. J. Willemse als lid van den raad. Ingekomen stukken. Verzoeken om afschrijving van belasting. Verzoek van het Bestuur der roomsch-kathoiieke meis jesschool om beschikbaarstelling van een bedrag van f 833,45voor aanschaffing van leermiddelen. Verzoeken van de be sturen der bijzondere lagere scholen om voorschot op de vergoeding, bedoeld bij art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 voor het jaar 1927. Voorstel tot wijziging der gemeente-begrooting voor 1926. Voor stel tot wijziging der begroeting van het grondbedrijf voor 1926. Vér zoek van den 'beer F. de Soomer om overname der biosoope-installotie in het Schuttershof. Benoeming van een lid der:J> financieel© commissie in de vacature P. C. Labrijn. Benoeming van voorzitters en leden voor de stembureaux voor de aanstaande ver kiezingen. Aanvrage gelden. Het bestuur der r.k. meisjesschool ver zoekt beschikbaar te willen stellen een bedrag van f833,45 voor de aanschaffing van verschillende nieuwe methoden en een landkaart ten behoeve van gemelde school. Deze aanvraag vindt haar oorsprong in de omstandigheid, dat, nu sedert Januari 1927 genoemde school ingevolge de Lager Onderwijswet 1920 moest worden ge splitst in eene school voor gewoon L.O. en een voor uitgebreid L. O., het bestuur gemeend heeft bij deze gelegenheid de aan deze school sedert geruimen tijd bemoe digde nieuwere methoden voor aardrijks kunde, lezen, rekenen, Nederl. taal en Bijbelsche geschiedenis te moeten aan schaffen, terwijl voorts noodig is een kaart van Nederland. Blijkens overgelegd advies van den in specteur van het lager onderwijs, kan deze zich met de aanschaffing als bovenbe doeld vereenigen. B. en W. adviseeren het verzoek toe te staan. Overname bioscoopinrichting. De heer F. de Soomer verzoekt om, hetzij voor een. totaal bedrag van f 438,60 over te nemen een machinekamer en ca bine, gebruikt wordende voor het geven van bioscoop-voorstellingen en zich bevin dende in het Schuttershof, hetzij mach tiging te verleenen, een en ander uit het Schuttershof te verwijderen. Bij beschikking van 7 Januari 1923 verleende B. en W. aan den toenmaligen huurder van het Schuttershof, den heer L. I. Verwer, toestemming om in het Schuttershof een inrichting aan te bren gen tot het geven van bioscoop-voorstel lingen. Aan deze toestemming was de vol gende voorwaarde verbonden: „Bij het eindigen van den tegenwoor- „digen huurtermijn moet, indien door U „het Schuttershof niet opnieuw wordt in- „gehuurd, de geheele installatie, waar- „ooder begrepen de in en aan het gebouw „aangebrachte verbouwingen en aanbou- „wiingen, worden opgeruimd en alles we- „der in den vroegeren toestand worden „teruggebracht, een en ander ten genoe- „gen van ons College, tenzij alles door „den opvolgenden huurder wordt overge komen, in welk geval deze toestemming „wordt geacht te zijn verlengd: tot het „begin van den volgenden huurtermijn en „zoo vervolgens. Het bepaalde omtrent „verlenging der toestemming geldt niet, „wanneer de raad mocht besluiten, dat „de installatie moet worden opgeruimd „alvorens een nieuwe verhuring ingaat Zooals uit het bovenstaande blijkt, is door B. en W. slechts mèUden heer Verwer, destijds huurder van net Schut tershof, gehandeld. Qf .de heer Verwer de bioscoop-installatie zelf had bekostigd, dan wel van een ander in hmir of ge bruik had, hebben B. en W/niet nage gaan. Op hun verzoek heeft de heer Verwer thans een verklaring getoond, waaruit blijkt, dat bij den overgang der huur van het Schuttershof op den heer Meijer, deze laatste de geheele bioscoop installatie heeft overgenomen. Aan de voorwaarde-bovengenoemd is geheel voldaan en hiermede valt de zaak buiten elke bemoeiing van het gemeente bestuur. Bestaan er dus moeilijkheden tus- schen de heeren Verwer en De Soomer, dan is alleen de gewone rechter compe tent, daarin uitspraak te doen. Zelfs zou de heer Meijer volgens B. en W. het recht hebben, om de uitvoering van een van gemeentewege gegeven toestemming tot afbraak te doen beletten. B. en W. geven den raad. m overwe ging, aan den heer De Soomer méde te deelen, dat aan zijn verzoek niet kan worden voldaan. „Nijtengo V' feestweek. De feestweek van „Nijtengo", al meer malen op deze plaats aangekondigd, is gisterenavond ingeluid, zonder dat een offi- cïeele opening plaats had, hetgeen zich, gezien het karakter van de feestelijkheden zeer best laat rijmen. Zij, die door hun aanwezigheid op den eersten avond blijk gaven de pogingen van „Nijtengo" om het uitgaande publiek enkele keeren per jaar een amusanten tijd te brengen, te waardeeren waren 'ditmaal met bewonde ring voor het gepresteerde vervuld. Te- reoht! De groote zaal van. het Schut tershof, die door den heer Van Doesburg „bewerkt" is, en de naaste omgeving er van kent men bijna niet meer terug. Alles heeft waarlijk een metamorphoose onder gaan, die eenig is. Het toomeel is bij de zaal betrokken, er is met schitterende decors gewerkt, die de ver traande muren achter* een weelde van tinten verbergen. Men weet niet wat het meest te prijzen, de kleuren van de wandbedekking en der doeken, de teere verlichting of de artis tieke indeeling. De heer Van Doesburg heeft bewezen een decorateur te zijn, die zijn vak tot in de finesses verstaat en Nijtengo heeft Goes een ware verrassing bereid, die honderden met bewondering zal vervullen. Met den man van de kermis tent zouden we mogen zeggen: „Dames en heeren voor het eerst in deze stad vertoond." Met veel animo hebben de Nijtengo"- gasten gisteravond reeds aan de godin van den dans geofferd, en dit offer was in de sprookjesachtige omgeving een dub bel genot. Een strijkje, dat zich op het balcon genesteld had, deed aldaar aardige dansmelodieën hooren, welke de meest verstokte beenen tot een kuitenflikker in- spireeren. In de dans-pauzen trachtte een humo rist de stemming te verhoogen, hetgeen niet bijster lukte. Natuurlijk alleen omdat de stemming al brillant was. Een viertal avonden nog zal in het Schuttershof de jolijt en de danssport hoogtij vieren. Vanavond heeft een bal-masqué plaats, dat in de kleurige omgeving behalve voor deelnemers, voor kijkenden een waar feest m o et zijn. Als de zaal maar niet te klein blijkt 'Voor dit ongewoon gebeuren! Stamboek Ned. trekpaard afdeeling Zeeland. In het Schuttershof vergaderde gister morgen de afdeeling Zeeland van het stamboek Ned. trekpaard, onder voorzit terschap .van den heer H. A. Hanken. Tegenwoordig was de algemeene voor zitter Jhr. van Vredenburch. De heer Hanken deelde mede, dat in Duitschiand nog veel vraag bestaat naar zware werk paarden. Een bezwaar vormen echter de invoerrechten. De kans dat deze opge heven zullen worden bestaat voorloopig niet. Nadat de voorzitter de leden een gunstig 1927 had toegewenscht, bracht de secretaris de heer A. J. Lako het jaarverslag uit, waaraan het navolgende leend is: Waren 1924 en 1925 voor onze paar denfokkerij zwakke jaren, 1926 heeft het, helaasniet beter gemaakt. Reeds de aanvang van 1926 kenmerkte zich door buitengewone slapte en lusteloosheid op handelsgebied, zoodat het een opluchting werd, toen op het einde van het eerste en het begin van het tweede kwartaal de minste soort jonge paarden, via Bel gië, voor een groot deel naar Frankrijk werden opgeruimd, zij het dan ook slechts tegen „opruimingsprijzen Gedurende de maanden April en Mei kwam er eenige vraag naar goedsoortige merries van 48 jaar, doch de voor deze paarden bedongen prijzen staan ech ter niet in juiste verhouding tot de kwa liteit, zoodat van een loonende fokkerij moeilijk sprake kan zijn, daar in zeer vele gevallen niet meer dan de kosten voor opfokken terug werd ontvangen. De onverkoopbaarheid van goedgekeur de hengsten maakte plaats voor een vleugje williger haindel, zij het ook hier weer tot zeer bescheiden prijzen; enkele uitzonderingen -meenen wij buiten be schouwing te mogen laten. Omstreeks Juli begon geleidelijk meer vraag te komen naar eerste soort speen- veulens van het vrouwelijk geslacht, waar door voor deze weder betere prijzen kon den worden bedongen. Zoo ging er een zending van" 10 stuks naar Groningen, voor gemiddeld f280 per stuk, terwijl nog een klein getal beste merrieveulens van puike afstamming^ het tot f 400 en meer konden brengen. Begin October kwam er geleidelijk goe de vraag naar beste achttienmaandsche en ook naar voljarige ruinen, welke laatste vooral voor de Belgische en Hollandsche sleepdiensten worden gevraagd en goed worden betaald, mede in verband dat deze soort weinig talrijk voorkomt. Ons ledental daalde met ongeveer 200 leden, het gemiddelde verlies over de laatste vijf jaren, welk verlies echter ge regeld met ongeveer 100 nieuwe leden per jaar verminderde. Het aantal opgenomen hengsten en mer- riën is beduidend lager dan in voorgaande jaren. Kende onze afdeeling nog jaren, waarin 60-70 hengsten werden opgeno men, in 1925 daalde dit aantal tot 46, terwijl dit, door de verzwaarde eischen voor opname, vioor 1926. slechts 26 stuks bedraagt. Zoo werden in 1925 nog 1308 merriën opgenomen in het stamboek, ter wijl dit jaar slechts 365 werden goedge keurd voor opname. Wel dient dit groot verschil te worden verminderd met 538 A-merriën, die in 1926 niet meer konden woirdien aangeboden,, terwijl van dit ver schil ook nog 81 B-merriën mogen wor den afgetrokken, die in 1925 bij extra keuring werden opgenomen en welke keu ringen dit jaar niet plaats hadden, doch dan blijft het toch 'nog altijd 689 in 1925 tegen 365 in 1926, gevende een werkelijk ongunstig verschil van 324 stuks. Dit ver schil wint nog aan beteekenis, wanneer men weet, dat van de aangeboden mer riën 38 pet. moest worden afgewezen. Overigens hadden de keuringen een vlot verloop. Het aantal voor inschrijving aangeboden veulens bedraagt ruim 2200, alzoo een teruggang van 500 stuks. De gezondheidstoestand der paarden geeft geen reden tot bijzondere opmerkin gen. Juist waren wij "bezig met de opstelling van dit jaarverslag, toen ons bekend werd, dat voor voljarige ruinen tot meer dan f800 wordt betaald, terwijl ook de vraag naar goedsoortige merriën toeneemt, met welke feiten naar wij hopen voor onze ledenfokkers een beter tijdperk zal zijn ingeluid. Blijkens het jaarverslag van den pen ningmeester bedroegen in 1926 de inkom sten f 12.370,34, de uitgaven f 7324,49, zoodat een goed slot aanwezig is van f5045,85. De begrooting voor 1927 werd goedgekeurd in ontvangst en uitgaaf op f 14.295,85. Besloten werd f2000 be schikbaar te stellen voor een door de provinciale regelingscommissie in het na jaar te houden centrale hengstenkeurinig f 1000 beschikbaar te stellen voor fok premies en f 2000 als tegemoetkoming aan de inzenders op de nationale tentoon stelling, echter tot hoogstens f 50 per paard. Een langdurige discussie ontstond in verband met de concurrentie van het Bel gische fokmateriaal. Enkele leden klaag den erover dat de eigen fokproducten ge negeerd worden, hoewel zij de vergelijking met de Belgische hengsten zeer goed kun nen doorstaan. Overwogen zal worden of hiertegen maatregelen genomen kunnen worden. Door den heer Bakker was voorgesteld de inschrijfgelden voor een hengst te brengen op f 10, voor merries op f 5, voor veulens op f0,50 en de o.verschrij- vingskosten te doen vervallen. Een lid van het hoofdbestuur maakt hiertegen be zwaren, de inkomsten van het stamboek zullen, als het voorstel aangenomen wordt, te sterk dalen. Jhr. van Vredenburch waarschuwde eveneens tegen het a erande- ren van een systeem, dat zijn bruikbaar heid veie jaren heeft bewezen. Dit zou in ieder geval eerst na een uitvoerige be- studeering mogen. De heer Bakker trok daarop zijn voorstel in. Een voorstel-Thorenaar om de veu lens kosteloos te doen registreeren, de stapiboekkeuringen van merriën te Laten vervallen en afstammingsbewijzen tegen betaling verkrijgbaar te doen stellen, werd niet ondersteund. Eenige leden brachten de wensch naar voren om op de nationale tentoonstelling alle ingevoerde paarden te weren. Besloten werd het hoofdbestuur uit te ooodigen inzake deze kwestie nog dit jaar een beslissing te nemen. Na de rondvraag, die niets bijzonders opleverde, werd de vergadering te 1 uur gesloten. De nieuwe woningen. De huizen aan de Poldersche weg, gebouwd voor de menschen uit de krot woningen, zijn gisteren door de nieuwe bewoners betrokken. Een armzalige perio de is hierdoor afgesloten. De man die blijftblijft niet. Het huis aan dien hoek Polderschen wegZaagmolenstraat, dat bestemd was om afgebroken,te worden in verband met den nieuwen weg, is thans ontruimd, zoo dat met de afbraak kan begonnen worden. De zoo gewensclite verbetering die on- onnoodig tegengehouden werd, kan nu geschieden. Wereld-reizigers. Goes is gisteren bezocht door een drie tal wereld-reizigers, van welk feit geen melding gemaakt zou worden, als de globe-trotters zich niet hadden doen ver gezellen van een z.g. radio-auto, welke op de Markt concerten heeft gedistribu eerd. Voor deze ongewone muzikale uit voering was tot laat in den avond veel belangstelling. De Ducretet-radio -toe stel len, welke op een raam-antenne zijn aan gesloten, brachten de in verre steden ge wekte klanten op voortreffelijke wijze over. De eigenaars van den auto hebben reeds een heele reis achter den rug. In 1924 is de wereldreis te Parijs aange vangen en werd achtereenvolgens Zwit serland, Italië, Noord-Afrika, Tunis, Al giers, Fransch en Spaansch Marokko, Spanje, Frankrijk, Elzas en België be zocht en thans zijn ze reeds U/2 maand op een 5-maamdsche tocht door ons land. Kantongerecht. De kantonrechter heeft veroordeeld wegens overtreding: Leerplichtwet: W. S. te Goes f 2 s. 2 d. Jagen op Zondag zonder acte: M. J. K. te Heinkenszand "f 15 s. 15 d. Na z on sondier gang- jagen zonder acte en vergunning: J. d. J. te Ovezande f 50- s. 50 d., geweer verbeurd verklaard. Jagen zonder vergunning; M. W. te Krabbemdijke f 15 s. 15 d„ uitleveren geweer of f25 s. 25 d. Jagen met kunstlicht en overtreding Wapenwet: W. C. te Geersdijk 2 maal f20 s. 2 maal 20 d„ lantaarn en geweer verbeurd verklaard. Zonder acte zich met een geweer in bet veLd bevinden: L. d. J. te 's Heer Abtskerke f20 s. 20 d., geweer verbeurd verklaard. Jagen in gesloten jachttijd: J. F. C. v. 't W. té Borssele f 15 s. 1 maand tuchtschool, geweer en patrijzen ver beurd yerklaard. Jagen zonder acte: J. L. d. J. te Ka- pelle f5 s. 1 week tuchtschool, uitleve ring geweer of f 15 s. 1 wéék tuchtschool. Straatschenderij: J. W. B. te Ier- seke vrijgesproken. Beschermde vogels vervoeren: P. J. v. d. B. te 's Heeretnhoek vrijgesproken. Sfcrooperij: J. K. O. te Krabbendijke fio S. 10 d. Nachtrumoer verwekkenJ. G. en J. R. te 's Heerenhoek f 15 s. 15 d. Op gras van het plantsoen zich bevin den: B. K. en C. M. v. d. K. te Goes f3 s. 3 d. Trekdier zonder toezicht laten staan en dieren vervoeren op kwellende wijze: J. N. te Ovezande f 5 en f 10 s. 5 en 10 d. Zonder vergunning loopen op beplanten grond: J. M. H. te Biezelinige f 15s. 15d. Zonder vergunning vee laten loopen op eens anders weiland: P. J. d. B. te We- meldinge f 15 s. 15 d. Met open kmalpot rijden te Goes: J. R. te Goes f3 s. 3 d. Rijwiel te Goes onbeheerd laten staan: C. W. te Kruiningen, geen straf. Kreupel dier arbeid laten verrichten: L. K. be Borssele bij herhaling 8 d. Dier noodeloos arbeid laten verrich ten op pijnlijke wijze: P. J. F. te Wis- senkerke f25 s. 25 d. Geen voldoende zorg dragen voor ge vaarlijk dier: C. G. te Schore f 15 s. 15 d. (Geen zegels plakken voor zijn arbeider: M. R. te Goes 32 maal f 0,50 s. 32 maal 1 d. Visschen zonder consent: L. d. B. te H oe deken skerke f 3 s. 3 d. Schelpdieren rapen aan voet van zee dijk: J. d. K. en E. v. I. te Graauw f3 s. 3d. Met een rijwiel zonder noodzaak de linkerzijde van den weg houden: P. J. G. te Goes f3 s. 3 d. Met auto rijden over een daarvoor ver boden weg: J. D. d. K. te Golijnsplaat vrijgesproken. Met voertuig 's avonds rijden zonder lichtW. Z. te Nisse f5 s. 5 d. Met auto 's avonds rijden zonder licht: J. P. M. te Weameldinge f 10 s. 10 d. Met een rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: L. K. ifce Heinkenszand f 15 s. 15 d., L. S. al daar f5 s. 5 d. Met auto niet behoorlijk uitwijken: A. v. d. G. te Driewegen f5 s. 5 d. Te Kloetinge met motorrijwiel te hard rijden: J. P. v. A. te Goes f 10 s. 2 weken tuchtschool. Met auto 's avonds rijden zonder ach terlicht: J. J. G. te Colijnsplaat f3 s. 3 d„ D. L. te Eliéwoutsdijk f5 s. 5 d. 's Avonds fietsen zonder licht: M. A. te Kattendijke f 7,50 s. 5 d. Als voren en niet behoorlijk uitwij ken: S. B. te Goes 2 maal f7,50 s. 2 maal 5 d. Naam van dien schipper niet op zijn vaartuig hebben: K. L. te Nierstein, P. M. V. te Sas van Gent, Ai R. te Rotterdam, C. A. v. B. te ALmkerke, L. v. d. B. te Mechelen f3 s. 3 d. Veemarkt. Ter markt van Dinsdag j.l. waren aangevoerd: 55 biggen. PROVINCIE-NIEUWS. Mr. H. J. Dijckmeester. Mr. H. J. Dijckmeester, oud-secre- taris-generaal van het departement van binnenlandsche zaken, laatstelijk commis saris der Koningin in Zeeland, viert he den zijn 80sten verjaardag. Naar men weet, woont mr. Dijck meester na zijn vertrek uit Middelburg weer in de residentie. De „Zeeland". Over het reizen met de „Zeeland wier haven in Engeland onlangs van Fol kestone naar Harwich is verlegd, schrijft men aan het „Hbld.": Aan den eenen kant heeft de reis nogal wat van haar charmes verlorengeen urenlange vaart langs de Belgische kust met haar lange rij van levendige badplaat sen, een tocht door het kanaal, waar ons ieder o ogenblik een ander type schip ont moet, en ook niet het binnenkomen in Folkestone, die booge krijtrotsen van En- geLands Zuidkust. Daarom mist de Neder lander ook de kennismaking met Kent en de omgeving van Folkestone, de kathe draal van Canterbury en the Cinque Ports, waariieen de maatschappij „Zeeland" zul ke aardige excursies organiseerde. Maar van den anderen kant staat het nieuwe traject HarwichVlissingen u toe later uit Londen te vertrekken en wel te tien uur v.m. uit Liverpool Street Station in het hart van de City. Een vlug zaken man "kan, ;op zijn Londensch kantoor nog eerst de post lezen enobehandelen voor hij naar het vaderland gaat. Dit zou nog veel beter gaan, indien de mailboot eerst be één uur van Harwich vertrok dian zou men bijna den geheelen morgen za ken kunnen doen en toch nog vóór mid dernacht in Rotterdam, Den Haag of Amsterdam kunnen zijner Maar dat zijn vrome \Venschen van hen, die in die plaatsen hun zaken hebben die dienst is in hoofdzaak ingericht voor aansluiting op den nachttrein naar Duitsch- laqd en wie dus van Londen naar Berlijn of Frankfurt reist, kan overdag op de boot werken of zeelucht genieten, en daarna in den trein slapen, zonder meer tijd te'1'besteden, dan indien hij met de nachtboot van Harwich naar den Hoek zou varein en met den dagtrein verder naar Duitschiand. In dit laatste geval komt er van schrijven of zeelucht genieten al heel weinig. Speciale voordeelen voor Nederlanders wonende buiten de drie, zuidelijke provin ciën biedt de Vlissingen boot dus niet tenzij men een dag vaoantie nemen wil om zich voor te bereiden op werk of daarvan uit te rusten uit dat oogpunt is het zeer aan te bevelen, want die be diening en het eten aan boord zijn nog altijd uitstekend er is ook een „kiosk" aan boord, waar men couranten, tijdschrif ten en andere lectuur kan koopen. Verder zorgt de spoor voor een goede treinver binding met een eetwagen uit Vlissingen naar het Noorden en in Engeland heeft men de volle luxe der Pulman-cars. En ten slotte vaart men onder Nederland- sche vlag een van die impondesabillia die bij zulk een goede inrichting altijd aangenaam stemmen. Colijnsplaat. Maandag vergaderde de gemeenteraad in voltallige zitting. Een verzoek van P. C. de Lange tot demping van een gedeelte sloot in dein Groenen Achterweg, werd ingewilligd. De rooilijn voor de te bouwen huizen in den Westelijken Achterweg werd vastgesteld. Op voorstel van B. en W. werd de af braak van den steiger gegund aan G, Franke voor f 100, Een voorstel van B. en W. om een gedeelte van de straat te onttrekken aan den openbaren dienst bij gelegenheid van de kermis werd met 61 stemmen aan genomen. Aangenomen werden de vol gende voorstellen van B. en W.: Ie. tot vaststelling van het voorschot op de vergoeding aan de bijzondere school voor É27 (art. 101 L. O.-wet) op f720. 2e. tot vaststelling dier vergoeding over 1925 op f824,04. 3e. tot vaststelling idem voor 't ver- yolgonderwijs (art. 102 L. O.-wet) over 1925 op f373,61. De stembureaux werden als volgt sa mengesteld Voor de Provinciale Staten-verkiezing in district I: tot voorzitter de burge meester erf tot leden de heeren W. F lip se en H. M. Haringman. 'Plaatsvervangers de heeren W. Potappei en J. van Dis. In district II: tot voorzitter dhr. A. J. Ridder; tot leden de heeren M. de Regt en I. P. van Breda, en tot plaatsvervam- de heeren J. P. Dees en A. Verburg. Voor de verkiezing van den gemeente raad: In district I: tot voorzitter de bur gemeester; tot leden ae heeren H. M. Haringman en W. Potappei en tot plaats vervangers de heeren W. F lip se en J. van Dis. In district II: tot voorzitter dhr. A. J. Ridder; tot leden de heeren J. F. Dees en I. P. van Breda en tot plaatsvervan gers de heeren M. de Regt en A. Ver burg. Tot voorzitter van het hoofdstem- bureau voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad werd benoemd de bur gemeester; tot leden de heeren A. J. Rid der, J. F. Dees, H. M. Haringman en W. Potappei; tot plaatsvervangers de hee ren W. Fbpse, M. de Regt .en A. Verburg Heinkenszand. Het door de Heinkems- zandsche Guanovereeniging aangekochte kalizout gegarandeerd 40 pet., blijkt bij onderzoek door het Rijkslandbouwproef station te Maastricht te bevatten 41.5 pet, Dinsdagavond hield de kolenver- eeniging „Samenwerking" alhier, haar jaar vergadering. Uit het verslag van den se cretaris bleek, dat dé vereeniging 179 leden telt. De ontvangsten bedroegen over 1926 f7380,41, de uitgaven f7226,73, met een1 goed slot van f 153,68. Aange kocht warden 200 ton eierkolen, 100 ton stukkolen en 22.737 K.G. sloffen. Her kozen werden tot bestuursleden de aftre dende heeren Van Iwaarden, G. Kuzee ei B. Simonse Bz. De vereeniging „Groene Kruis" vergaderde Dinsdag onder voorzitterschap, van Dr. Griep, die de vergadering open-

Goessche Courant | 1927 | | pagina 2