Grin nik-Pil letj es Voor Allen die Sukkelen Mijnhardt's Laxeertabletteri Voor de Jeugd. Bij zijn laats ten bezoek aan Amerika werd de Engelsche dichter Israël Zangwill door reporters lastig gevallen, maar de man wilde zich niet uitspreken. Een der reporters vroeg hem, hoe hij dacht over Coolidge's positie tegenover het alcohol verbod „Wie is deze Coolidge?" vroeg Zang will onverstoord. De reporter werd nijdig en, zei: „Straks zult u misschien ook zeggen, dat u nooit van Adam gehoord hebt?" En Zangwill vroeg vriendelijk: Wel ken Adam bedoelt u?" Kellner (tot den professor, die op het punt is het café te verlaten, zonder te betalen): Indien u bijgeval uw beurs mist, professor, denk er dan s.v.p. om, dat u die niet voor den dag haalde, terwijl u hier was. Wat teeken je daar, Jantje? 'n Hond moeder. Maar waar is zijn staart dan? Die zit nog in den inktpot! Gij hebt mij het leven gered sprak de oude heer tot den jongen man, die hem uit het water had opgehaald, en als belooning krijg je mijn dochter tot vrouw. De held keek naar de dochter en boog zich toen weer over den ouden man. Wat ga jê nu doen vroeg de verschrikte vader. - u er weer in gooien „U kunt hier niet stilstaan met die auto, meneer!" „Zoo, kan ik niet? Nou, maar je kent dien wagen niet, agent". Onderwijzer: Geef me eens een voor beeld van een toevalligen samenloop van omstandigheden. Jongen: M'n vader en m'n moeder zijn op denzelfden dag getrouwd. Hijs was één-en-twintig jaar geworden. Hij gevoelde zich nu een man en, zich herinnerend dat zijn moeder hem gezegd had, dat als hij mondig was, zij hem een belangrijke mededeeling had te doen, trad hij een weinig verlegen op haar toe en vroeg haar: Zeg, moe, wat had u me nou eigen lijk te vertellen, als ik mondig was? Zijn moeder weifelde en het was eerst na lang aarzelen, dat ze besloot, hem het groote geheim te openbaren. Nu, mijn jongen, antwoordde ze geroerd, ik wilde je dit slechts zeggen. Het is nooit St. Nico laas geweest, die ieder jaar al dat lekkers in je schoen gereden heeft. Het was je vader. officier van justitie de uitlevering van de beide verdachten aanvragen. Groningen vooruit! Het bestuur der Vereeniging van Volks vermaken te Groningen stelt zich voor, op den avond van den dag waarop het zielenaantal der stad door geboorte het cijfer van 100.000 zal bereiken, een op tocht van alle mogelijke stedelijke Ver- eenigingen te organiseeren, teneinde op die wijze den groei der stad te manifes teeren en de ingezetenen in de gelegenheid te stellen, hun vreugde over dien groei te uiten. Een vrouw verbrand. Woensdagmiddag omstreeks 1 uur is m de Weimarstraat te Den Haag een tra gisch ongeluk gebeurd. In perceel 339, waar een winkel in huishoudelijke arti kelen is gevestigd, was de vrouw des hui zes, die alleen thuis was met een dienst meisje, bezig water te koken. Toen dit klaar was wilde zij het keteltje van de kachel nemen, waar geen deksel op was. Bij het afnemen echter sloegen de vlam men omhoog, met het noodlottige gevolg dat de kleeren der vrouw in brand geraak- ten. Het dienstmeisje, dat achter in het huis was, heeft van dit alles niets gemerkt. Brandend rende de vrouw het huis en den winkel door, de straat op, waar zij luid roepend om hulp, de Valkenboschlaan op wilde loopen. Zij kwam twee mannen tegen maar de mannen, bevreesd ook in brand te geraken, weerden haar af. Zij scheurden haar de kleeren af en brachten haar weer in haar woning. Een dokter achtte over brenging naar het ziekenhuis Zuidwalnood zakelijk. De toestand der vrouw is zeer zorgelijk. Haar bovenarmen en onderlijf zijn deerlijk verbrand. Een geweigerd debat. Twee socialistische groepen te Maas tricht, de stedelijke afdeehng der S.D. A.P. en de Mstr. Bestuurdersbond, had den aan jhr. Alting van Geusau, kapitein bij den Gen. Staf, een schrijven gezonden, waarin zij hem uitnoodigden aan het debat over de ontwapeningskwestie op hun open bare vergadering te Maastricht deel te nemen. In het daarop ontvangen antwoord schrijft jhr. Alting van Geusau o.a.: „Toen ik uw schrijven hedenmorgen ontving, was ik aanvankelijk zeer geneigd daaraan gevolg te geven en op uw open bare vergadering zoo noodig in debat te treden. De kennisneming echter van het bral lende en van zeer weinig waardeering ge tuigende strooibiljet, dat mij van bevriende zijde uit Maastricht werd toegezonden, heeft mij den lust om te komen totaal ont nomen. Het is wellicht mogelijk, dat u der gelijke middelen noodig heeft om uw ge trouwen bijeen te brengen. Ik dank er echter voor om mij tot dergelijke ver tooningen te leenen en als gangmaker te dienen voor uw v< Het verdrag met België. In zijiv. jongsten Staatkundigen Brief schrijft mr. S. van Houten Gevreesd wordt dat België na verwer ping op de een of andere wijze grootere aanspraken op de Schelde monden bij d-n Volkenbond doet gelden dan het tractaat van 1889 erkent. Maar men behoeft toch geen geschoold diplomaat te zijn om te begrijpen, dat als het dit mag doen onder het tractaat van 1839, ook het nieuwe ractaat er niet aan in den weg staat. Noch ook om in te zien, dat Neder land bij eventueele behandeling van zulke aanspraken bij den Volkenbond, niettegen staande alle protocolen en ministerieele verklaringen,- veel sterker staat onder het tractaat van 1839 dan eventueel onder het nieuwe. Van Karnebeek huivert bij de gedachte: dat het tractaat mocht worden verworpen, hoewel het slechts beteekent, dat Neder land het daarin vervatte ensemble van concessiën niet verleent, maar bereid blijft over elk onderdeel vriendschappelijke onderhandelingen te openen. Ook De Louter erkent dat de weerzin van ons volk tegen aanneming zich steeds stelliger tegen aanneming openbaart Ik huiver bij de gedachte, dat eene misschien toevallige meerderheid van een enkele stem de Koningin voor het alter natief zou stellen hetzij tegen de wen* schen .en uitingen van de groote meerder heid des volks de verplichtingen en ge varen van het tractaat te aanvaarden, of vel wat Haar grondwettig vrij staat veigert op grond van zulke Karaerbeslui en te teekenen, zonder eerst beproefd te hebben ministers te vinden, die de ver antwoordelijkheid willen aanvaarden door ontbinding der beide Kamers de werkelijke gezindheid des volks te leeren kennen lk weet door mijn parlementaire erva ring, dat menig weifelend lid in twijfel met de Regeering stemt, maar mij dunkt, elk weifel4 nd lid der Eerste Kamer moet zich ook de vraag stellen, of het niet de reden van bestaan is eener Eerste Kamer, de Kroon zulke zware keuze te besparen GEMENGD NIEUWS. Vrouwen in het leger. Het Poolsche kabinet-Pidsoedski heeft besloten eenige vrouwenregimenten aan het ?er toe te voegen Onder voorzitterschap van den maar schalk had dezer dagen in het dept. van oorlog een conferentie plaats, waaraan talrijke patriottisch-gezinde vrouwen deel namen. Er werd een speciaal comité op gericht, dat de statuten voor een vrouwen- hulpdienst zal uitwerken. De vrouwen zul len geen dienst doen aan het front maar alleen in die etappen, tenzij er zich spe ciaal voor dien frontdienst aanmelden. Als model voor de .nieuwe organisaties dienen de vrouwenbataillons in het Rus sische roode leger. Hun opvatting. Eenigen tijd geleden is in Frankrijk onder den titel „Wit begint en wint" een aardig boekje uitgekomen* waarin de schrij ver, Alfred ChSumel, koloniaal admini strateur, vertelt van zijn ondervindingen ie Fransche koloniën. Daarin,komt o.a. de volgende grappige annecdote voor, schrijft het „Hbld." Boekahi, de, „boy" van een Fransche dame in den Congo, heeft naar een groot Parijsdh magazijn geschreven met het ver zoek voortaan geregeld de catalogis te mogen ontvangen. Niet zoozeer, omdat die dingen hem interesseeren, dan wel, omdat hij het gewichtig vindt óók „cor respondentie" te ontvangen, net als zijn blanke meesters. De eerste catalogus komt. Vol bewon dering bekijkt de zwarte jongen bladzijde na bladzijde. Daar ziet hij het hoofdstuk ingerie et Manteaux pour Dames", en ineens staat hij versteld! Want daar, op de linkerbladzijde, vindt hij een „madame blanc", die er naar zijn zin héél aardig uitziet, en die gekleed is el in een sierlijke combination. En op de rechterbladzijde ziet hij een dame, in een dikken bontmantel gewikkeld. Onder de dame in het hemdbroekje staat „Com- binaison 63 fr. 95. En onder de dame met den bontmantel „Imitation vison 2200 francs." Als Boekahi de plaatjes en prijzen ziet, begaat hij een kleine vergissing: hij meent, dat wat er te koop wordt aangeboden, niet met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmatigen Stoelgang zijn onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 ct. de kleedingstukken zijn, maar de dames, wier portret hij voor zich ziet: één, die „Imitation Vison" heet, en een andere, die zich „Combination" noemt. En hij concludeert, dat in Parijs de vrouwen net als in zijn eigen land te koop zijn! Die Imitation Vison is een beetje duur: 2200 francs, dat is vast de dochter van het een of andere groote opperhoofd, denkt hij. Maar die Combination tegen 63 fr. 95, dat is werkelijk een koopje. Onmiddellijk schrijft hij een brief aan den. directeur van het groote magazijn, waarin hij dien verzoekt hem met de eerst volgende boot mademoiselle Combinaison te wallen zenden onder rembours Een beetje onwaarschijnlijk, die anec dote? Toch niet. Dergelijke gevallen ko men heusch vaker voor dan wij vermoeden. Pierre Mille, een ander groot Fransch- kolonie-kenner, en daarbij een van Frank- rijk's beste hedendaagsche schrijvers, heeft onlangs iets dergelijks verteld. „Er was", aldus zijn verhaal, „een ne gerjongetje, dat koksmaatje was in dienst van een commandant. De commandant had opgemerkt, dat het negertje er een beetje somber begon uit te zien. Dus vroeg hij het kereltje, wat eraan scheelde. En het jog antwoordde: „Hoe ik blij kijken kan, als jij opeten wilt mij!" De commandant bezwoer het negertje, dat hij heusch geen menscheneter was! „Lieg maar niet om", zei het zwarte kereltje: „vleesch witte kindertjes is op, nou jij zwarte kindertjes eten gaan De kwestie was, dat er op de busjes vleesch-conserven van den commandant een plaatje van een rose en blond kinder kopje stond, het merk van een Ameri- kaansche fabriek. En het negertje was er heilig van overtuigd, dat dat beteeken- de: „Geconserveerde blanke kindertjes, eerste kwaliteit" LICHT OP. Januari: Zaterdag 5 Zondag 6 Maandag 7 5.21 5.23 5.25 443e STAATSLOTERIJ. 5e klasse 11e lijst Trekking 2 Febr. f 10005222 5760 15Ö07 17736 f 400: 608 4494 6128 20358 f 200: 11516 12088 16315 18777 f 100: 2924 3593 6625 10235 15291 18143 18445 19597 5e klasse 12e lijst Trekking 3 Febr. flOÓO: 10239 10976 17964 18884 f 400 2128 6844 13699 14406 f 200: 2020 3597 6526 6779 15678 17430 f 100: 1274 3023 3200 3224 4375 10813 13679 14909 15763 MARKTBERICHT. Middelburg, 3 Februari 1927. Op de graanmarkt was de aanvoer redelijk. Tarwe f 14,50f 15; witte boe nen, ongelezen f 19f21, gelezen f23^- f 24, lange bruine boonen, ongelezen f 11 f 12, ronde bruine boonen, ongelezen f24f26, gelezen f32—f34, maanzaad f 48—f 50. Boter fl,part. prijs "f 1,10. Kipeieren f 7,part. prijs f 8, Eemdeieren f 7,part. prijs f 8, Poel-eieren f 5,part. prijs f 6, WATERGETIJEN VOOR WEMELDINGE. (Die voor Ierseke vallen ongeveer 5 minuten later en voor Hansweert ruim een half uur vroeger). Amsterdamsche tijd. Dagen. 5 Febr. 6 7 8 9 10 U Hoogwater Laagwater Vrm. Nam Vrm. Nam. 5 19 5.45 10 52 11.09 6.04 6 28 11.41 11.57 6.47 7.12 0.29 7.29 7.57 0.47 1.18 8.14 8 50 1.39 2.11 9.08 9.56 2.35 3.14 10.24 11.17 8.48 4,38 VEILINGSVEREENIGING K.B.O. TE KAPELLE. Veiling van 2 Februari 1927. Goudreinetten f 24, Rembour Mortier f 18, Pondsperen f 13, Gieser Wildeman f 13 a f 17, Kleiperen f 12 a f 15, Kleine ucein f 1, Sjalotten f2,50, Wagenaars boo nen f 18, Eigenheimers f5,10, Red Star poters f 3, Spruiten f 8, alles per 100 K.G., Abrikozenjam f 0,35 a f 0,38 per flacon, Kipeieren f6,20, Poel-eieren f5, Eendeneieren f7, alles per 100 stuks. BURGERLIJKE STAND over de maand Januari 1927. BORSSELE. Geboren7, Cornelis z.v. Pieter Kieboom en Martina Johanna Meijaard; 9, Maria Maatje d.v. Chris- tiaan Adriaan Almekinders en Cornelia Corstamje; 24, Jacob z.v. Hendrik Ma rkus Guiljam en Catharina Rijstenbil; 28, Jacobus Willem z.v. Francois Willem Perrels en Neeltje Dellebeke. HEINKENSZAND. Geboren: 12, Markus Alfons z.v. Markus Jacobus Meulblok en Veronica Victoria Blom- maert; 12, Willem z.v. Hubertus Mari- nus van der Linde en Komelia Maria Zweedijk; 17, Geerard z.v. Geerard die Reiger en Jannetje Kribbe; 18, Eduard z.v. Alpbons Bordui en Taninetje de Vos; 21, Jobina d.v. Bastiaan Faes en Jo hanna Vroonland; 23, Pieter Johannes z.v. Willem Hoondert en Catharina Rijk; 28, Mark Johanna d.v. Jan Grim en Paulka de Vos. HOEDEK^ENSKERKE. Geboren 8, Pieter Jan z.v. Jan de Bart en Tan netje Cornelia den Herder; 13, Corne lia Pieternella d.v. Franciscus de Punder en Elisabeth Bal; 22, Helena Cornelia d.v. Johannes Verbeem en Cornelk Bal; 26, Christiaan z.v. Jan Pikkaart en Ma rk den Dekker. Overleden: 12, Adriaan Lkdhouit 81 jaar, echtgenoot van Kornelia Lucasse. KLOETINGE. Geboren: 17, Wille- mka d.v. Adriaan de Boe en Cornelk Hoogstrate. Overleden: 15, Jannetje Laurina de Jager 62 jaar, echtgenoote van Danker Koeman. KRUININGEN. GeborenPieter Markus z.v. H. Jansen en M. Houte kamer; Elizabeth Antonia d.v. Francis cus Servaas en Kornelia Jansen; Janne Stephanie d.v. Gustaaf Antonius Ver- straetein en Maria Magdalena Uijtden- 'houwein Gerard z.v. Adriaan Augustijn en Jacoba Stevense; Pieter Jan z.v. Abra ham Marcus Jansen en Catharka Neeltje Vogelenzang; Marcelis z.v. HubrechtCor nelis Jansen en Cornelia van der Hordt; Janna d.v. Jan Buijze en Cornelia Prévot. Overleden: Herman Cornelis Jacobus Dominicus 68 j. echtgenoot van Johanna de Jonge; Gerrit Harms Ossel 55 j. echtgenoot van Anthonetta Catharka de Keijzer; Jannetje Elizabeth Hoogerwerf 26 j. echtgenoote van Johannes Cornelis Verhagen (Rotterdam); Pieter Willeboer 60 j. echtgenoot van Janna Daniëlse; Mark Theresia van de Wegen 47 j. echtgenoote van Hendrik Griep; Jacobus Glerum 44 j. echtgenoot van Lijntje Ma rk Klaassen. OVEZAND. Geboren: 10, Jozka d.v. J. Stokx en S. Verbart; 26, Johanna Catharina d.v. P. F. Spelier en M. Boon man; 27, Cornelk d.v, A. van 't West- einde en J. de Jonge. Gehuwd: 7, Cornelis Verbeek 28 j. en Adriana van Loenhoud 20 j. x Overleden: 24, Laurens de Jonge 89 jaar 'echtgenoot van Mark Schouwen burg; 24, Aalbrecht Rijk 63 jaar echtge noot van Magdalena de Jonge. SCHORE. Geboren: 21, Philippus z.v. M. Joosse en A. van der Horde; 26, Jacömka Magdalena d.v. M. Rijk en Ca. Vermue. Overleden: 6, Andries Mieras 11 maanden, z.v. J. Mieras en M.v. Liere. WAARDE. Geboren: 12, Jacoba Geertruida d.v. Aarnoirt van den Boer en Anna Geertruida Bramsen. Gehuwd: 27," Gerard Meeuwse 23 j. jm. te Rilland-Bath en Abrahamka van Houte 24 j. jd.; 27, Johannes Gunst 21 j. jm. te" Goes en Cornelia Blok 23 j. jd. Overleden: 3, Markus Kopmels 85 j„ weduwnaar van Adri'ana Verburg; 20, Pieter Kloet 64 j., echtgenoot van P. C. van den Brink. Levenloos aangegeven: 14, een kind van het vrouwelijk geslacht van C. van der Waa en C. M. van Hoeken. DE LOTGEVALLEN VAN BARENDJE KWIK AAN HET HOF VAN KONING SUIKERBUIK. (Vervolg). Toen Barendje den volgenden dag wak ker werd, stonden er twee heele deftige kamerdienaars van den koning aan zijn bed. Zij maakten een diepe buiging en de oudste van de twee zei: Goeden mor- koning Barendje, wat wenscht U voor ontbijt: Roomtaart, Mokka taart of Aman deltjestaart Alle drie! riep Barendje. De dienaars bogen en gingen heen. Barendje sprong uit bed. Op den stoel, waarover hij gis teravond zijn bloes en zijn broekje had gehangen, lag nu een kostbaar pak, heele- maal vain goud en zilverdraad geweven. Dan lag er nog een hermelijnen mantel en een gouden kroon. Nadat hij zich gewasschen had, trok hij zijn ko- nkgspak aan, zette den kroon op zijn hoofd en liep naar de zaal, waar de koning woonde. Daar stonden de drie taarten, die hij besteld had, al voor hem klaar. Nu, ik behoef je zeker niet te vertellen, dat er een half uurtje later nog alleen maar wat kruimeltjes over waren. Toen werd er aan de deur ge klopt. Dadelijk daarna kwam de dikke generaal binnen. Koning Barendje, zeide hij, U is vandaag Koning, dus nu moet U ook regeeren. Wat wil U dus vandaag doen? Barendje dacht even na en zei toen: Generaal, loop zoo hard je kan naar het weeshuis en hreng alle wees jongens en weesmeisjes hier bij me. Ook ga je naar het huis van vrouw Snip Barendje fluisterde toen den generaal nog iets in zijn oor. De generaal kon zijn ooren niet gelooven. Hij aarzelde, treuzelde met heen te gaan en stamelde: Koning Barendje, dat kan ik niet dat durf ik niet Maak dat je weg komt, generaal, riep Barendje, of ik zal je met je eigen sabel een prik geven! Toen rende de dikke generaal heen. Laat nu de kok hier komien! beval Barendje aan een van zijn dienaars. Even later kwam de kok de zaal binnen, 'met zijn hooge witte muts op en zijn soep lepel in zijn hand. Kok!, riep Barendje, stook het vuur van je oven goed op en ga dan aan het bakken, want ik krijg visite. Ik moet hebben: Honderd groote taarten, met vruchten er op en room en suikeren erwtjes en amandeltjesEn honderd glazen frambozenlimonade! En honderd groote zakken met bruidsuikers Best, koning Barendje, zei de kok, wanneer wil U dat het klaar is? Over een half uur! commandeerde Barendje. En geen minuut later! Groote Griet!riep de kok angstig uit en rende naar de keu ken terug. Barendje liet weer een dienaar komen en beval hem: Laat alle hooge generaals en edelen en baronnen van het hof hier komen en zeg, dat Koning B rend je ze wil spreken! Een oogenblik Iaber gingen de groote* .deuren van de zaal open en daar kwa men al de rijke en deftige heeren van het hof binnen, in hun schitterende pak ken van zijde en goud en zilver, de gene raals hun kraag yol met glinsterende ster ren en groote veeren pluimen op hun steek. Hun sabels kletterden, toen ze voor den troon van Barendje kwamen staan en een diepe buiging maakten. De hoogste generaal, die net sprak, of hij een neete aardappel in zijn keel had, vroeg: Wat beveelt Koning Barendje ons? Dat zal je wel zien, zei Barendje. Hij fluisterde een dienaar wat itn het oor. Deze liep hard weg en kwam even later terug met een heele stapel witte boeze laars! Hier, riep koning Barendje, jelui moeten allemaal een witte boezelaar aan doen, want ik wil, dat jelui zoo meteen bedient! Ik krijg visite van de jongens en mieisjes van het weeshuis Wat, riep de deftigste generaal uit, moet ik een boezelaar aandoen? Ja, zei Barendje, en vlug wat, anders neem ik je je sabel af. (Wordt vervojgd). Beste jongens en meisjes, Hier zijn de oplossingen van de vo rige raadsels weer: 1. Barbier. 2. Slang (of aal of paling). 3. Koevoet. 4. Pier, slaing, aal. Nieuwe raadsels: 1. Als je met mij uitgaat, sia je me altijd met een stok. En dat doet je nog plezier op dien koop toe. Ik vind het niet eens naar. Want ik geef geen kik en ik spring en huppel met je mee. Steeds loop je achter mij aan. Hoe heet ik? 2. Mijn geheel is een voorwerp, dat op school en kantöor gebruikt wordt. Het staat op de bovenste regel van neven staande figuur. Als je de andere regels ook invult, dan komt het gevraagde woord ook te voorschijn. Namelijk, als je de eerste letter van ieder woord neemt en van boven naar beneden leest. E E E E E E E Het gevraagde woord. EEen schelpdier. E Iets dat te voorschijn komt, als je huilt. E Iets dat gezongen wordt. E Een familielid. E Een groot dier. E Een medeklinker. 3. Welke dieren hebben zich in de volgende zin verborgen: Ko en Piet rie pen Rika 'toe, dat het eten gereed was. OOM KAREL.

Goessche Courant | 1927 | | pagina bijlage 2