PU ROL er op! Het verzacht en geneest. s Heer Abtskerke. Woensdagmiddag kwamen stemgerechtigden der Ned. Herv. Kerk bijeen ter verkiezing van een diaken (vacature Q. van de Vrie). Na twee vrije stemmingen werd bij herstemming geko zen den heer C. v. Liere met 15 stem men, tegen 8 op den heer J. v. Oosten. De gekozene bedankte echter. Wederom werd na 2 vrije stemmingen hij herstemming gekozen de heer P. Ln- teijn niet 14 stemmen, tegen 9 stem men op den heer J. v. Oosten. Daac de benoemde niet aanwezig was, zal hem daarvan kennis worden gegeven. Van de ruim 100 stemgerechtigden wa ren er 25 opgekomen. Heinkenszand. De bakkers zijn in deze gemeente in volle actie. Een concurrent van hen uit 's Heerenhoek vent het brood, dat hier door de bakkers wordt verkocht voor 50 cent per 20 ons, voor 43 cent per zelfde gewicht. Het verschil is van dien aard dat de bakkers in deze ge meente een veer zullen moeten laten. Woensdagavond hield de kurkclub alhier een feestvergadering op welke te vens den uitslag van den gehouden wed strijd werd medegedeeld en de daaraan verbonden prijzen uitgereikt. Behaald was de le prijs met 6060 p. door S. Smit; 2e prijs 5750 p. F. Vermeulen; 3eprijs 5700 p. J. Hoondert; 4e prijs 5570 p. A. Rijk Dz.; 5e prijs 5550 p. A. Ver meulen; 7e prijs 4970 p. A. Rijk Cz.; 7e prijs 4830 p. J. de Jonge; 8e prijs 4800 p. Jac. Vermeulen en 9e prijs 4010 p. J. A. de Jong. Kruiningen. Onder voorzitterschap van den heer J. Kostense werd een vergade ring van den gemeenteraad gehouden na afloop van de voorgenomen verkooping. Nadat de voorzitter had medegedeeld, dat goedkeuring van Ged. Staten was inge komen van de aangebrachte wijziging in de begrooting over 1926 vielen eenige gewichtige beslissingen. Behoudens de goedkeuring van Ged. Staten werd de verkoop van de oude bewaarschool voor f2640,aan den heer St. Cok gegund. Evenzoo werd na langdurige discussie de verkoop van den afbraak der openbare schooi gegund aan A. Bruggeman voor ..DO, Besloten werd de aangebrachte wijziging in het verbouwingsplan van het restant oude openbare school goed te keuren tot genoegdoening van het kerk bestuur. Vervolgens werden de leden benoemd voor de stembureaux iin het le, 2e en 3e stemdisfcrict en van het Hoofdstem bureau. Bij de rondvraag werd de voorziening gevraagd van de desoiaten toestand van den weg in Welhoek en van het terrein achter het oude bewaarschoolgebouw. Krabbendijke. Ds. M, Hofman heeft bedankt voor het beroep naar Aagtekerke (derde maal). Middelburg. Door den hoofd-ingenieur- directeur van den Rijkswaterstaat te Mid delburg is aanbesteed a. het onderhoud van het kanaal door Walcheren gedurende het tijdvak 1 Maart 1927 tot en met 31 December 1928. Ra ming f73.600,Inschrijvers waren o.a. A. v. d. Straaten Jr. te Hansweert voor f 69.000; P. J. de Bourgraaf te Wemel dinge voor f64.760,(laagste). b. het onderhoud van de Rijks groote wegen op Zuid-Beveland en op Tholen en van den rijksweg in den Hogerwaard- polder in Zeeland, gedurende 1927 in twee perceelen en in massa. Raming 1ste perceel f 15.500,—; 2de perceel f 4900,— en massa f 20.400,Inschrijvers eer ste perceel o.a.: A. v. d. Straaten Jr te Hansweert voor f 15.900,H. Kos ten Cz. te Wemeldinge voor f 15.600, P. v. d. Linde te Kattendijke voor f15.438, J. Wolse te Ellewoutsdijk voor f15.425,A. Foudraine te Goes voor f15.350; L. van Boven te Elle woutsdijk voor f 15.090,M. W. Knuist te Goes voor f 15.080 en Fr. Duijnhouwer Sr. te Goes voor f 14.790, dat echter niet het geval was, kwamen zij tegenover de gebroeders E. in een hachelijke positie te staan. Er ontstond een worsteling, waarbij een der .booswich ten zijn revolver trok, er mee schoot en een der drie gebroeders, den 52-jarigem R. E., gevaarlijk in de buik verwondde. Van de daarop ontstane ontsteltenis onder de familie maakten de gemasker- den gebruik zich uit de voeten te maken. De in allerijl ontbqden geneesheer achtte onmiddellijke^overbrenging van R. E. naar het ziekenhuis te Groningen noodzakelijk. De marechaussees, die zoo spoedig mogelijk met het gebeurde in kennis wer den gesteld, namen onverwijld maatre gelen, tot nu toe echter zonder resultaat. De toestand van den getroffene is zeer ernstig. Dit moet Uw eerste gedachte zijn bij Brand- en Snijwonden, Ontvellingen en allerlei Huidverwondingen. Schorsing van een ra a d s 1 i d Het vorig jaar werd de heer L. P. van Leeuwen, wethouder van Reeuwijk, bij besluit van Ged. Staten van Zuid- Holland geschorst als raadslid, wegens het doen van leveranties aan de gemeente. De heer Van Leeuwen ging van deze schorsing in beroep bij de Kroon. Thans heeft, naair de „Voorwaarts" meldt, de Kroon beslist, dat de schorsing door Ged. Staten terecht is uitgesproken. Wilhelminadorp. Woensdag werd door den architect C. van Maris aanbesteed het maken van een nieuwe bekapping op het hoofdgebouw van de stoof „Zeeland". Ingeschreven werd door: J. de Kok voor f3295; M. F. Goedemondt voor f3275; aarends Hopmans voor f3245; W. d. Linde, Kattendijke voor f3183; H. van Sabben voor f3175; C. B. van Sprang voor f3150; A. Schrijver Mzn voor f3095; Gebrs. Wcststrate, 'sHeei Arendskerke voor f3090; J. M. J. Schrij ver voor f3021; L. P. Korstanje We meldinge voor f 2986Gebrs. Oom, Wil helminadorp voor f2890 en B. Smits Kattendijke voor f2863, aan wien het werk is gegund. De aannemers waarachter geen woon laats vermeld is, wonen te Goes BINNENLAND. Overval door gemaskerde. Dinsdagavond wilde de familie E. te Emmerhout zich juist ter ruste begeven toen de deur open ging en eert» tweetal gemaskerde kerels voor hen stond, die -aar alle waarschijnlijkheid de familie reeds naar bed gewaand hadden, om dan een goeden slag te kunnen slaan. Nu Dief en diefjesmaat. De justitieele dienst van het politie bureau aan den Bergsingel te Rotterdam heeft een uiterst merkwaardige zaak in onderzoek gehad, in welke zaak de be drieger bedrogen werd en het slachtoffer is geworden van zijn handlangers. Den 28sten November j 1. werd bij ge noemden dienst kennis gegeven, dat dien een Zondag was ingebroken in een pand aan den Soetendaalscheweg, den schoenmakerswinkel van A. L., die met zijn gezin dien dag afwezig was ge. weest. Het bleek, dat de schoenmaker dien morgen om 8 uur zijn woning had verlaten en per motorfiets naar Haarlem was vertrokken, om daar een sportwed strijd bij te wonen. De vrouw en het kind van L. waren eveneens op dat uur uitgegaan, om den dag bij familie door te brengen. Tegen 11 uur in den avond is het gezin weer thuis gekomen en op dat oogenblik was de politie sl met haar onderzoek in de woning bezig. Bij dit onderzoek is met speurhonden gewerkt, maar zonder resultaat. De man en de vrouw waren erg zenuw achtig en durfden niet in bun woning te blijven, uit vrees, naar zij zeiden, dat de inbrekers nog eens konden terugkomen. Er bleek voor f 900 aan goederen uit den winkel te zijn gestolen. Voorts werd een bedrag van f 130 aan geld vermist en waren nagenoeg alle kleedingstukken van den man en de vrouw gestolen. De schoenmaker was tegen diefstal door mid. del van braak verzekerd bij de maat schappij Schiedam, te 's Gravenhage. Deze verzekeringsmaatschappij benoemde een expert. Deze kwam na taxatie tot de overtuiging, dat er inderdaad voor een f 900 moest zijn gestolen, maar bij sprak er dadelijk zijn bevreemding over uit, dat nergens een spoor te vinden was van de wijze, waarop de inbrekers waren binnen gekomen. Het veiligheidsslot sloot binnen komen met valsche sleutels zoo goed als uit. Omdat de verzekeringspolis uitdruk kelijk spreekt van diefstal door middel van braak of verbreking en bier geen spoor van braak werd aangetroffen, wei gerde de maatschappij de uitbetaling van de verzekeringssom. De schoenmaker, die een heel betrouwbaren indruk maakt, ging daarop zijn licht eens opsteken bij den heer v. d Berg, den inspecteur van politie, die de leiding van het onderzoek in deze geheele zaak heeft gehad en ten slotte de oplossing heeft gevonden en deze wees hem den weg naar bet civiel rechtelijk proces. De schoenmaker nam een advocaat in den arm en het zou in derdaad tot een proces komen. De ver zekeringsmaatschappij liet daarop weten, dat zij weliswaar den eischer zijn vorde ring ontzegde, maar dat zij liever een proces wilde vermijden en dat zij daarom een minnelijke schikking voorstelde. In dien de schoenmaker van bet proces afzag dan zou de maatschappij hem twee derde van de schade, dus f 600, uitbetalen. De schoenmaker die alles of niets wilde hebben, hield echter voet bij stuk en het proces ging voort. In dien tusschentijd was het den heer v. d. Berg, evenwel ter oore gekomen, dat een gedeelte van het gestolen goed lag in een café aan de Zaagmolenstraat. Bij een huiszoeking in dat café werden inderdaad drie platen leer, de partij rub herbakken en de gymnastiekschoenen aan getroffen. De schoenmaker herkende zijn eigendommen. De caféhouder zeide het goed te hebben ontvangen van zekeren J. P. Deze P. had hem verteld, dat de schoenmaker bij hem in het krijt stond en hem deze goederen ;n onderpand had gegeven. P. had even wel meer schuld bij den caféhouder en daarom had hij het goed maar dadelijk bij hem gebracht als onderpand. Deze P. bleek sindsdien spoorloos verdwenen te zijn. De schoenmaker hierover gehoord, ontkende evenwel het goed aan P. te hebben gegeven. Eenige dagen later kwam het de poli tie echter ter oore, dat deze P. met ze keren J. de inbraak gepleegd zou hebben, op verzoek van den schoenmaker zelf, opdat deze de verzekeringspenningen in handen zou kunnen krijgeu. Nogmaals werd A. L. op het bureau aan den Berg singel ontboden en hoewel hij eerst ont kende. viel hij tenslotte door den mand eu legde hij de volgende verklaring af Eenigen tijd geleden had hij van den reeds genoemden P. een motorfiets gekocht Op die manier was hij in connectie ge komen met den ook al vermelden J E. heeft hem verteld, dat hij een partijtje olie had verduisterd en dat'hij nu f 100 noodig had, om straf te ontloopen. P., zoo vertelde de schoenmaker verder, heeft hem toen gevraagd, of hij bij hem mocht komen inbreken. P. zou den buit ten eigen bate verkoopen, teu einde aan zijn f 100 te komen en L. zon de verzekerings penningen opstrijken L. stemde toe en er werd nauwkeurig afgesproken, wat er alzoo gestolen zou worden, Er was be paald, dat vier groote platen leer zouden worden weggenomen. P. had evenwel te zorgen, dat er sporen van braak zouden zijn, omdat L. anders geen geld zou kun nen krijgen De inbraak zou 28 Novem ber gepleegd worden. Den Zaterdag te voren zou de schoen, maker een proefritje met zijn motorfiets maken, omdat hij den volgenden dag naar Haarlem moest. P. en J. hebben hem geholpen, den motor in orde Ie brengen Zij hebben daarbij evenwel den starter losgemaakt, met de bedoeling, dat L. onderweg een ongeluk zou krijgen, opdat hij langer weg zou blijven, dan was af gesproken. De schoenmaker vertrok voor zijn proefrit, kreeg onderweg inderdaad panne en bleef lang weg, In dien tusschen tijd hebben P. en J. uit den winkel deu sleutel van het veiligheidsslot weggenomen. Den volgenden dag zijn zij terugge komen en hebben zij de straatdeur met dezen sleutel opengemaakt. Met een scherp voorwerp hebben zij evenwel een kras op de deurruit gegeven, om een spoor van braak te makt-n. Eenmaal binnen, hebben zij niet vier platen, maar heel wat meer meegenomen. A. L. was bij zijn thuis komst dan ook heel verontwaardigd, dat zijn medeplichtigen zich niet aan hun afspraak hadden gehouden. Vooral door den diefstal van de kleedingstukken was hij zeer onthand. Een paar dagen later kwamen P. en •f. bij L. in den winkel. L. vroeg toen, waarom zij zoo wat alles hadden wegge nomen. Zij antwoordden toen „Zie jij maar, dat je je assurantie krijgt. Als je Ions dan ook wat geeft, Inrijg je je kleeren terug*. Weer een paar dagen later is J. alleen teruggekomen. Hij zeide f 200 te moeten hebben, anders zou hij alles aan de politie gaan vertellen. L. had geen geld, anders had hij, zoo vertelde hij, het zeker uit angst gegeven. Op zijn tocht naar Haarlem is de zij span van zijn motorfiets losgeraakt. L. is toen daarbij gevallen en heeft met de motorfiets een slag over den kop gemaakt. Dit ongeluk is evenwel nog goed afge- iloopen. Bij zijn onderzoek bleek hem, dat I de splitpennen uit de koppeling waren verwijderd en daar eenvoudig spijkers voor in de plaats waren geduwd. Klaarblijke lijk hebben J. en P. dit gedaan om hem ke doen verongelukken. Als merkwaardige bijzonderheid ver telde L. nog, dat de politie des Zondags avonds in den winkel een onderzoek in stelde, P. in een café aan den overkant zat en vandaar met groote belangstelling het onderzoek volgde. P. en J. zijn inmiddels naar Frankrijk I uitgeweken. Het resultaat van de geheele geschie denis is nu, dat de schoenmaker zijn voorraad welke hij nog niet had be taald en zijn kleeren kwijt is, dat hij geen assurantiepenningen krijgt, en dat er proces-verbaal tegen hem is opgemaakt wegens het opzettelijk doen van een valsche aangifte en wegens poging tot oplichting van de verzekeringsmaatschappij. niet zoo hard tegen zich aangedrukt had den dat zij ten slotte stikte. De verwijdering van haar lijk was nog een gevaarlijke karwei. De bavianen had den „schildwachten* uitgezet, terwijl hun hoofdmacht lag te slapen en, indien deze schildwachten den oppasser te na waren gekomen terwijl zij het lijk weghaalden, zouden zij aan een verwoeden aanval heb ben blootgestaan, meenden zij. Er is steeds een vreeselijke naijver tusscheu de mannetjes, omdat zij 66 sterk zijn tegenover maar zes wijfjes. Een wanhopige aanslag. Een 26-jarig Serviër, deserteur van een Servisch regiment infanterie, verscheen Donderdag in zijn uniform aan het loket van de internationale bank te Agram en overhandigde den kassier een brief met het verzoek hem onmiddellijk op straffe des doods een half millioen dinar (ongeveer f 22,000) uit te betalen. De kassier riep den directeur, waarop de deserteur zijn revolver trok en schoot. Drie gendarmen, gewapend met sabels en gummistokken, kwamen op het schieten de bank binnen, doch maakten ruim baan voor den schutter, die in de menigte schoot, welke zich intusschen voor het gebouw verzameld had. Een van zijn schoten trof een schooljongen, die dood neerstortte, andere lieden werden gewond. Ten slotte had een priester den moed den woesteling de revolver uit de hand te slaan Deze werd daarop door de gen darmerie gevangen genomen. De wedloop tegen het doods bericht. GEMENGD NIEUWS. Vechtende bavianen. In den Londenschen dierentuin hebben de 72 bavianen die daar opgesloten zijn allen „heilige" Abessinische bavianen Maandag een hevig gevecht geleverd, waarbij een groot aantal leelijke kwetsu ren hebben opgeloopen. Ue oppassers konden niet tusschenbeide komen zonder gevaar voor hun leven. De oorzaak van het gevecht was, vol gens hen, dat een baviaan genoeg had gekregen van zijn wijfje en vele andere mannetjes haar in bescherming namen. Het gevecht had eindeloos kunnen duren, indien de beschermers van het wijfje haar Kom gauw naar het Weybridge Hos pital. Uw man ligt op sterveneen auto-ongeluk! Met deze woorden stormde een agent de kamer binnen van mevrouw Marchant, de vrouw van een Londensch ingenieur. Natuurlijk snelde de pas kort gehuwde vrouw naar het hospitaal, waar ze naar het bed van den stervende werd geleid. Deze moest vreeselijk geleden hebben, want zijn gansche hoofd zat in verband slechts oogen, mond en neus- puntje waren te zien. Weenend boog de vrouw zich over den stervende. Spoedig begon de doodsstrijd daarbij openden zich voor het eerst de lippen van den man I eu mrs. Marchant geloofde aan een momen teele zinsverbijstering toen ze een gouden tand zag in den mond van haar man, daar ze wist dat hij juist nogal trotsch was geweest op zijn gaaf mooi gebit. Ze liet zich de kleeren van den ver ongelukte toonen en toen stond vast, dat het hier heelemaal niet haar man was, maar dat ze het ontzettende uur had door gemaakt aan het bed van een wildvreemde. Hoe de verwisseling is geschied, is nog niet opgehelderd. Het schijnt dat een politieman uit het district, die Marchant kende, zich heeft vergist in de identi ficatie. Onderwijl was de zoogenaamd veronge lukte thuis gekomen, had bij de buren gevraagd naar zijn vrouw, van dezen ge hoord, dat hij eigenlijk zoo goed als dood behoorde te zijn en dat zijn vrouw „bij hem in het ziekenhuis* was. Daarop was hij er zelf zoo gauw mogelijk heen ge gaan en kwam net op het oogenblik toen de vergissing werd geconstateerd. In het zelfde uur stierf ook de vreemde man. Nu deelde de directeur der inrichting echter mede, dat de moeder van Mar chant zooeven telegrafisch van het ongeluk van „haar zoon* in kennis was gesteld. Ze woont in de voorstad Kingston en de mogelijkheid bestond, haar huis eventueel nog voor het telegram te bereiken. De oude dame heeft al een erge hartkwaal en het ongeluksbericht zou groot onheil kunnen aanrichten. Volgde een wilde autorit, agent op den bok. De afstand van 50 K.M. werd af gelegd in 20 minuten. En inderdaad het gelukte, de auto en de telegrambe steller kwamen tegelijk voor het huisje der oude dame. Het was net bijtijds om een werkelijk ongeluk op 't laatste nippertje te voor komen. Tweemaal dood verklaard Eliiabeth Shrive, de vrouw van een werkman in een schoenenfabriek te Rush- den, is Dinsdag begraven, na voor de tweede maal dood verklaard te zijn. Den eersten keer gebeurde dit 80 jaar geleden te Bristol. Zij werd naar de begraafplaats gebracht, toen de dragers struikelden en zij het bewustzijn terugkreeg. Zij stierf, 55 jaar oud, na bijkans haar geheele leven gesukkeld te hebben Zij had 80 operaties voor lupus en kanker ondergaan Vóór haar begrafenis, werden, op verzoek van de familie, twee slagaderen bij haar geopend. Een kostbare Oostersche verzameling. Voor den eersten keer zijn Zondag de keizerlijke schatten, die zijn verzameld in het oude Serail te Constantinopel voor het pnbliek ter bezichtiging gesteld. De schatten bestaan uit een prachtige ver zameling talismannen van onschatbare waarde, welke meer dan vier eeuwen oud zijnen voorts den buit die behaald is op Perzië en het Oosten; vier sultan-tronen, en een van email vervaardigde met paarlen bezette troon van den Perzischen sjah Ismaël. Bovendien ziet men er een complete verzameling galacostumes van alle sultans, tulbands van prachtig brocaat en weefsel, collecties waardevolle steenen waarmede dolken, sabels, geweren en mondstukkeu van pijpen zijn afgezet. MARKTBERICHT. Middelburg, 27 Januari 1927. De aanvoer op de graanmarkt was heden gering. Tarwe 14,25114,70, witte boonen ongelezen f 19f21. ge lezen f 23 f 24,50, kroonerwten f 20 f 24, lange bruine boonen ongelezen f 11 f 12. ronde bruine boonen ongelezen f 26 f 30, gelezen f 33f 35, maanzaad f 48 f50. Raapolie f 50, patent-olie f 57. lijn olie f 37 per heet. a contant. Boter f 1,05, part. prijs f 1,15. Kipeieren f7,part. prijs f8,--. Eendeieren f7,part. prijs f8, Poelje-eieren f5,part. prijs f6,—. 443e STAATSLOTERIJ. 5e klasse 7e 'lijst Trekking 26 Jan. f1500 3116 12972 f 10002852 10507 f 400; 388 10206 12947 f 200; 3989 4899 10122 15315 f 10Ó; 42 1243 1304 1912 7136 8570 8705 15073 5e klasse 8e lijst - Trekking 27 Jan. f25000; 10051 f 1000; 13412 15213 16649 18075 19442 f 400: 2835 3834 8809 9894 18902 f 200: 1171 8200 10932 14362 15139 15846 16962 f 100; 1144 2820 3125 6409 7347 8834 10266 10907 11601 11887 15743 17360 20957 Een „trust* van bedelaars. Te Moskou is dezer dagen een „trust* van bedelaars ontdekt. De „trust* wees den leden hun standplaats aan. Zij bezat een weerstandskas, verleende steun aan de leden tijdens ziekte enz. Vele leden van de „trust* bleken bezitters van een bank rekening te zijn met een saldo van 5000 6000 roebel. De „trust* beperkte haar arbeidsveld niet alleen tot Moskouzij bezat ook afdeelingen te Kiejew, Odessa, Nizjniej Nowgorod, in den Kaukasus, op het schiereilaud Krim enz. Ie de 5e klasse zijn in Goes en om geving uitgekomen met eigen geld; 6591. 6595, 6610, 15884, 6586, 6589, 15878, 2524, 6569 en 6616. Nieten: 2525, 2516, 8041, 6572, 6582, 6613, 6563. 6590, 6618, 15870, 15868. 6605, 6619, 6609, 15885, 15879, 6570, 6598, 15882, 6575, 6585, 15861, 15895, 8056, 15871, 15880, 15896 en 8057. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. Februari 3 Wemeldinge, 2 woonhuizen, schuur varkenshok en grond, van Dissel. 3 Kloetinge, inspan, de Kok. 4 's Gravenpolder, hotel met tuin, Neervoort. 9 Vlake, hoefje met bouwland, wei land en wegeling; weilanden en wege- ling, Pilaar. 9's Gravenpolder, 2 woonhuizen, er ven, bouw- en weiland, van Dissel. 10 's Gravenpolder, woonhuis met sdhuur en erf, Neervoort. 10 Schore, woonhuis met schuur en erf, Pilaar. 11 Borssele, bóeren-inspan, van Dissel. 14 Kloetinge, verpachting bouw- en wei land, van Dissel. 15 Krabbendijke, heerenhuis met tuin, van Dijke. 16 Heinkenszand, boereninspan, Pilaar. 16 Nieuwdorp, landbouwers-inspan, Itt- mann. 17 Ierseke, graanmolen en 5 woonhui zen met erf, van Dissel. 23 Nisse, kapitalen bóeren-inspan, Neer voort. 23 Vlake, boeren-inspan, Pilaar. 23 's Heer Arendskerke, inboedel, de Kok. 's Heer Arendskerke. huis en emf, Verbist. 's Heer Abtskerke, weiland, van Dissel. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. Januari: 29 Hotel Centraal, demonstratie Wohl- mufh-apparaten. Februari: 3 Schuttershof, Chr. Gein. Koor. „Ju- das Maccabaus",

Goessche Courant | 1927 | | pagina bijlage 3