MIJNHARDT'S Hoesttablitten legen hoest en verkoudheid Bij Apoth. eu Drog. Doos vain f25, terwijl in een andere afdeeling een lid zegt, dat het garantiebedrag geen struikelblok is, maar wel de te stellen ga rantie voor de straatverlichting, die zeker meer aan de gemeente zal gaan kosten, maar ook aanmerkelijk zal verbeteren. Overwogen wordt de overname der gas bedrijven der M.A.B.E.G., maar de toe stand dier bedrijven moet dan eerst ter dege onderzocht worden. Benige leden meemen, dat zoo~iets aan de beslissing der staten moet worden overgelaten. Inzake die electrificatie van Walcheren uitten eenige leden hun vreugde, dat over eenstemming met Middelburg is bereikt, een lid acht het verkeerd, dat de platte land sgem. nog niet zijin gehoord. Van de zijde van Ged. Staten wordt gezegd, dat er een zeker fonds noodig was, Middel burg gaat nu onderhandelen met de platte land sgemeenten Gevraagd werd of voor ^den raad van advies geen instructie wordt opgemaakt en of dan ieder statenlid er een toege zonden kan krijgen. Geantwoord wordt, dat de raad zelf een instructie zal vast stellen en er dan zeker geen bezwaar zal zijn de statenleden er een toe te zenden. De raad zal bijna alles te beoordeelen krijgen omtrent de electrificatie voor een eindbeslissing wordt genomen,, en hij heeft ook het recht eigen voorstellen te doen en zal ook bemiddelend optreden. Naar aanleiding, van een vraag wordt geant woord, dat de zaak met Axel nu schijn baar is opgelost, doch er is met die ge meente geen overeenkomst.' Verder dat te goeder trouw een door den directeur opgemaakte wijziging aan de gemeenten is voorgelegd, met de bedoeling de voor waarden voor de gemeenten gemakkelij ker te maken. De gemeenten zijn het er evenwel niet mee eens en is de zaak nu in onderzoek. Overname van bestaande electrische be drijven wordt niet onmogelijk genoemd. Naar aanleiding van een vraag over het betrekken van stroom door Overslag van een Belgische centrale wordt geantwoord, dat de P.Z.E.M. zetve dien stroom zal betrekken, de minister van waterstaat heeft daartegen geen bezwaar, maar definitief is daaromtrent nog niets besloten. In hun volledig antwoprd op dit verslag zetten Ged. Staten nog met enkele woor den de zaak van Walcheren nader uibeen, endieelën dan mee dat de raad van advies tot taak heeft den raad m bestuur te ad- vxseeren betrekkelijk de algemeene belan gen der bij het aanleggen en exploiteeren der [nietten betrokken stneek. De raad van advies heeft geen instructie maar kan des- gewenscht een huishoudelijk reglement stellen, door de alg. verg. van aandeel houders goed te keuren. Hier wordt ge meld, dat de meening van den minister van waterstaat inzake de kwestie-Overslag nog niet bekend is. Tenslotte herinneren Ged. Staten er aan, dat bij nota van wijziging der staatsbegrooting voor 1927 een post is uitgetrokken van rentelooze voorschot ten ten behoeve van de electriciteitsvoor ziening van Zeeuwsch-Vlaanderen tot een bedrag van f 1.200.000, over de voorwaar den, waaronder deze voorschotten worden verleend, is nog geen eenstemmigheid ver kregen. De heer Welleman had gaarne ook een lid der S.D.A.P. opgenomen gezien in den Raad van Advies. Spr. wijst op de onbegrijpelijke mee- nigsverschillen tusschen de leden van Ged. Staten, o.a. ten opzichte der garantie. Spr. meent dat men niet moet luisteren naar hen, die zeggen, dat men niet te star aan de genomen bepalingen moet vast houden. Spr. meent, dat meer spoed zou kunnen worden betracht, o.a. wijst hij daarbij op Goes. Ten opzichte van Z.- Vlaanderen acht spr. de mededeelingen zeer vaag, men geeft niet aan waar uit breiding van het aantal aansluitingen tot stand komen. Spr. heefM/earbaasd gestaan over het plotseling aanvragen van rijks- steun en het toezeggen van rentelooze voorschotten. Verleden jaar is toegezegd, dat de bijdrage niet grooter zijn, dan bij de oprichting geraamd zijn. De M.A.B.E.G. durft niet concurree- ren met de P.Z.E.M. en Ged. Staten schijnen anders te staan tegenover die vraag of Goes zelf mag exploiteeren. De richtlijnen, die uitgestippeld zijn, zullen die Bevelanden niet helpen, men moet zoe ken naar die belangengemeenschap van gas en electriciteit. De heer Overhoff heeft het ook over de ergernis, die ontstond in zijn partij toen men hoorde, dat geen S.D.A.P.'er is benoemd in den raad van advies. Dat de P.Z.E.M. er niet aan denkt, begrijpt spr., maar Ged. Staten hadden er wel rekening mede moeben houden. Spr. acht het nog altijd verkeerd, dat men de centrale te Ter Neuzen niet heeft overgenomen. Van de middengroep is Walcheren reeds afgevallen, zooals spr.'s partij steeds voorspeld heeft. Nu resten nog de Bevelanden en spr. vraagt of er beslist kans van slagen is voor de P.Z. E.M., anders wil hij Goes nog laten op dit gebied. Men moet dan zijn standpunt verlaten. De heer Vienings meent daarentegen, dat men de eens getrokken Lijn moet blij ven volgen. Goes'heeft alleen zich elders eens georiënteerd, maar wil toch het liefst naar de provincie. Spr. wijst op het geval te Overslag en hoopt, dat de P.Z.E.M. zal. zorgen, dat de tarieven niet duurder zijn dan van de Belgen in dezelfde plaats. De heer Dieleman zegt het te betreuren, dat geen S.D.A.P.er in den raad van ad vies is benoemd en er zal bij een vacature rekening mede worden gehouden. Dekwes tie der Bevelanden duurt zon lang, om dat er dikwijls veel tijd noodig is bij on derhandelingen, vooral ook de M.A.B. E.G.-kwestie is zeer moeilijk. Spr. durft te zeggen, dat men reeds be langrijke schreden is vooruitgegaan. Het daagt reeds, ook al is mem met de P.N. E.M. nog niet geheel op dreef. Met de gasfabrieken moet men trachten tot sa menwerking te komenOp dit gebied is mm reeds een eind op den gereden weg der onderhandelingen/. Indien noodig zal aan de Staten worden voorgesteld de ga rantie anders te regelen. Spr. geeft enkele andere inlichtingen over de aansLuitingsvordering in Zeeuwsch- Vlaanderen. Zeeuwsch-Vlaanderen is gegeven, om dat het zoo geïsoleerd ligt en daardoor tevens ongunstig. Spr. is overtuigd, dat het einddoel, dat de P.Z.E.M. zich heeft gesteld zal wor den bereikt. De kwestie-Overslag heeft de volle aandacht van Ged. Staten, Spr. gelooft niet, dat Goes in staat zal zijn een dieel van Zuid-Bevieland te electri- ficeeren. De mededeeling van Ged. Staten werd voor kennisgeving aangenomen. Leges voor auto bu:s-id'i en sten. Bij het voorstel om de leges voor het in werking brengen of houden van een autobusdienst te verhoogen van f2,50 op f5, werd in een der af deelingen voorge steld de verhooging te bepalen op f3,50 en werd dit aangenomen met( 10 stemmen voor, twee tegen en een onthouding. Ged. Staten handhaven him voorstel om f5 te bepalen. Het voorstel wordt aangenomen. Wijziging algemeen reglement voor de polders of water schappen. Het voorstel tot wijziging van genoemd reglement, gaf aanleiding in de afdeelingen tot een paar opmerkingen, bij de beant woording daarvan zeggen Ged. Staten, diat eene aanvulling, dat ook in geval van inun datie van em achter gelegen polder zee water moet worden doorgelaten, h.i. over bodig is. Het voorstel wordt aangenomen.. Subsidie handelsscholen. Het voorstel om aan de Ver. voor han delsonderwijs te Middelburg, aan de Kath. middelb. schoolvereemiging te Hulst en de Ver. voor handelsonderwijs te Goes over 1927 4°/o der netto uitgaven voor hun han delsscholen als subsidie toe te kennen, gaf in de afdeelingen tot eenige bespreking aanleiding. Daarbij deelde een lid van Ged Sbaten mede te meenen, dat op 60% sub sidie voor de Middelburgsche vereeniging kan worden gerekend, mocht dit niet zoo zijn, dan zal het college deze zaak nog nader overwegen. Een der leden vreest dat de voorgestel de regeling voor de school te Hulst het vooirtbestaan ider school in het gedrang zal brengen. De subsidie der provincie thans f4320, wordt slechts f 1.209,76, terwijl het eerste cijfer ook te laag was cn ongeveer f 7652 voor 1927 was gevraagd. De school vereeniging ziel geen kans het tekort op andere wijze te dekken, ook al zal het rijk 60 in plaats van 50% geven of ongeveer f3000 meer. Ook de eisch waardoor al leen de gemeente Hulst f 5.443,35 in plaats van f4500 moet geven, acht dit lid zeer bezwaarlijk, terwijl er bovendien ab soluut geen kans is, om van de omliggende gemeenten de andere helft of f 5.443,50 te verkrijgen. Alleen Hontendsse betaalt f 150 per leerling of f 1800 per jaar, doch de overige 'gemeenten slechts kleine bedragen. Betreurd wordt dat ook hier, evenals bij het M.O. omliggende gemeenten niet kun nen gedwongen worden proportioneel bij te dragen in de kosten. Een lid van Ged. Sta ten erkende deze moeilijkheden, maar de provincie kan moeilijk voor de school te Hulst een uitzondering maken en de ver eeniging doet het best zich om financieelen steun tot het rijk te wenden, dat dan toch ook garant is gebleven voor de door de ver eeniginig aangegane geldleening en derhalve belang heeft bij het instandhouden der school. De heer De Boer zegt, dat het niet vaststaat, dat Middelburg de subsidie wil verhoogen en van Goes en Hulst is niets bekend. Als de verhooginig niet komt zou de school te Middelburg 6% ongedekt hou den. Ged. Staten willen nader de zaak onderzoeken en zoo noodig met een nieuw voorstel komen. De heer Dieleman zegt dit toe. De heer Fruijlier verdedigt de speciale belangen van de school te Hulst. De om liggende gemeenten zijn arme gemeenten en kunnen niet meer bijdragen. De beer v. d. Wart zegt, dat de bui tengemeenten in Zeeland al heel weinig bijdragen voor onder wijsaangelegenheden. Hij zou hen allen willen zeggen, wees geen klaploopers. De gemeenten om Hulst kunnen wel wat bijdragen. De 'heer DumoLeijn blijkt het lid te zijn, dat meent, dat Pluist niet f5443,50 kan bijdragen en de buitengemeenten evenveel. Spr. stelt voor de subsidie van f4020 voor die school te Hulst te handhaven. De heer Dieleman verdedigt nader het voorstel van Ged. Staten. Als men. voor Hulst een uitzondering maakt, komen Middelburg 'en Goes ook. Restauratie Groote Kerk te Goes. Het voorstel om aan de oommissie voor de restauratie van de Groote of Sint Ma- ria-Magdalenia-kerk te Goes voor het ver dere herstel van die kerk f20.000 toe te kennen en wel van 1931 tot en met 1940 ieder jaar f 2000, gaf in een afdeeling aan leiding tot de opmerking, dat men hier te maken heeft met eene afwijking inzake subsidiever leening, vastgesteld voor on derhoud van openbare gebouwen, en of dit geen aanleiding kan zijn tot verhooging van ht beedrag van den begrooltingsposl Beide leden van Ged. Staten achten dit niet raadzaam, omdat rekening moet wor den gehouden met den toestand der Prov. financiën. Een ander lid dringt aan op toe zicht op monumentale gebouwen na de restauratie, ter voorkoming van verderen achteruitgang van dergelijke gebouwen, waarover reeds in de voorgaande open bare vergadering is gesproken bij de be handeling dier begrooting. In een andere afdeeling stelde een lid de vraag, waarom nu weder is afgeweken om te overtreffen het bedrag, 't welk in een statenbesluit is gevoteerd en of het niet beter wiare dat gevoteerde bedrag te verhoogen waarop een ander lid dit niet noodig oordeelde. Alle leden konden zich in de afdeelingen met het voorstel van Ged. Staten vereeni gen. De heer Van der Wart brengt dank voor dit voorstel. Hij zet uiteen dat door de nieuwe bepaling van den minister voor het ijksvoiorschot moeilijkheden kan met zich bv en gen, en stelt een redactiewijziging voor die Ged. Staten over nemen, waarna het voorstel z.b.s. wordt aangenomen. Verpleging in kinder her stel- lings- en vacantiek-oio-nies. Aan de orde was nu het voorstel om vooir verpleging van kinderen uit de provin cie in kinderherstellingsoorden, vacanitie- kolomics en gezinnen f 0,25 per kincl en pier verpleegdiag bij te dragen. In de afdeelingen werd door enkele leden principieel bezwaar hiertegen ge maakt, zij meemen dat het hier de taak geldt van de ouders, en de houding van Ged. Staten niet strookt met die van ver leden j aar aangenomen tegenover arm lastige krankzinnigen. Andere leden mee men, dat het principe reeds in vroegere statenbesluiten is uitgemaakt. Werktijden enz. personeel stoom bootdiens ten. Het volgende voorstel was dat om het adres van den Centr. bond van Trans portarbeiders betreffende de belangen van het personeel der Prov. Stoombootdiensten voor kennisgeving aan te nemen. In. alle afdeelingen werd er op gewezen dat de rechtspositie van het personeel nog wel niet is geregeld, maar dat men deze kwestie, het nu niet meer den juisten tijd achtende, voorloopig, wil laten rusten. Ged. Staten wordt gevraagd te wallen bevorde ren dat op een behoorlijke manier met de vertegenwoordigers der vakvereenigingen wordt overlegd -én deze door den directeur steeds op een behoorlijke manier worden te woord gestaan, terwijl kleine zaken rechtstreeks tusschen personeel en direc tie dienen geregeld te worden. In ééme af deeling zeggen Ged. Staten dit toe. Subsidie autobusdiemst. Ged. Staten stelden, zoo gemeld, voor af te wijzen het verzoek van J. C. Krij ger te Goes om uitkeering van het subsidie over 1924 voor de pit oefening van den auto busdienst tusschen TboLen en Sta- venisse. Slechts in eene afdeeling vroeg een lid, waarom aan Krijger geen subsidie wordt toegekend, daar dit vroeger toch aan een andere onderneming was verleend, waar een meerderheid der Staten voor was. Als Krijger rnu niets krijgt, wordt hij minder billijk behandeld. Door een lid van Ged. Staten werd geantwoord, dat niet is vol daan aan de voorwaarden door Ged. Sta ten gesteld; dienstregelingen zijn niet aan geboden, gemeenten hebben niet voldaan om subsidie te geven, alleen Sint Maartens dijk heeft later f 100 betaald; de afschrij ving van. de autobus was niet m orde. Zoo doende konden Ged. Staten geen aanlei ding vinden om aan het verzoek van Krij ger tev oldoen. Het voorstel wordt aangenomen. (Wordt vervolgd). Het Nederlandsch-Belgisch verdrag. In eenige Zeeuwsche gemeenten, die tezamen 39,426 kiesgerechtigde inwoners tellen, zijn 20,392 handteekenimgen op het adres aan de Eerste Kamer tegen het Nederlandsch-Belgisdh verdrag geplaatst. Hierbij zijn niet geteld de ruinr 5000 personen, die te Middelburg het adres reeds hebben geteekend. Een brutaal stukje. Dezer dagen ontsnapte onder de ge meente Zuiddoirpe e_n koe aan haar ge leiders en- kwam m een sloot terecht. Aangezien het laat in- den ayond' gebeurde en men geen kans zag het dier uit de sloot te halen, liet men het achter om het den volgenden ochtend verder te vervoeren. Toeai evenwel den anderen dag de eige naar naar zijn beest kwam zien, vond hij het dier ter plaatse geslacht en van de huid ontdaan, terwijl een groote hoeveel heid vleesch was afgesneden. Van de dader(s) geen spoor. Colijnsplaat. Geslaagd aan de Univer siteit te Utrecht voor het candidaats- examen in de rechten de heer P. van Bre da alhier. In de vergadering der landbouwver— eeniging „Unitas" alhier werd medege deeld, dat de ontvangsten hadden bedragen f54155,20, de uitgaven f54050,16, zoo dat een goed slot aanwezig was van f1 05,04. De aftredende bestuursleden de heeren A. C. Hage .en W. de Regt, wer den herkozen. 's Heer Abtskerke. Door de Leden van den kerkeraad en notabelen der Ned. Hcrv kerk werd herkozen als kerkvoogd de heer P. de Jonge met 7 van de 9 stemmen. 's Heer Arendskerke. Gisteravond hield de vereeniging „Het Groieme Kruis", afd. 's Hee;r Arendskerke eene algemeene ver« gadering.- Uit het verslag van het verplegingsma- teriaal bleek, dat dit jaar wederom en kele artikelen, als kamer-closets, drink napjes e.a. waren aangeschaft en dat het materiaal als gevolg van goed onderhoud er keurig uitzag. Daarna brengt dhr. M. Mol verslag uit van de door hem bijgewoonde verga deringen van de Groene Kruisvereenigm- gen en van de Prov. Zeeuwsche vereeni ging tot bestrijding der tuberculose, wel ke verslagen met aandacht worden gevolgd en voor kennisgeving worden aangenomen. Tot bestuursleden worden herbenoemd de heeren H. van I waar den en J. Bom- meljé Jzn., en tot leden van de commissie tot nazien van de rekening van den pen ningmeester over 1926, de heeren M. Vo gelaar en Jacs. van Hekk^.^ Nadat de punten van de agenda waren afgehandeld, deelde Ds. da Voogd mede, zoioals in de voirige vergadering werd toe gezegd, dat door het bestuur pogingen zijn aangewend om te 's Heer Hendriks- kinderen een wijkverp leegs ter te verkrijgen. Doordat echter de diaconie aldaar met genegen was een financieelmoffer voor deze zoo hoogst belangrijke zaak te bren gen en zij meent uit Goes voordeeliger hulp te verkrijgen is, zijn deze pogingen vruchteloos gebleken-. Nadat nog eenige besprekingen waren gehouden over den toestand van de zie kenauto, s loot de voorzitter de''vergadering In de Maandagvoormiddag gehouden raadsvergadering, die door 10 leden werd bijgewoond, en waarin door den voorzitter medegedeeld, diat -de in de vorige vergade ring genomen raadsbesluiten betreffende bet in; eigendom overdragen van de open bare lagere scho o l te 's Heer He n d riks - kinderen met ingang van 1 Januari 1927 aan dien kerkeraad der Ned. Herv. Ge meente te H. Hendrikskinderen als be stuur der Hierv. Chr. schooi, en tot ver koop van de voormalige hoofdonderwij zerswoning aan voormeld bestuur, door Ged. Staten dezer provincie zijn goedge keurd. Daarna werd vastgesteld het sup pletoir kohier hondenbelasting voor 1926, tot een bedrag van f 44. Naar aanleiding van een desbetreffend ingekomen schrijven van de Nieuwjaars- cojnmissie alhier, werd besloten de Nieuw- jaarscommissieën alhier, 'sH. Hendriks kinderen en Nieuwdorp op te heffen. Het voorstel van B. en W. inzake uit breiding van het waterleiding-buizennet maar d en Westkraaijiertpolder, wordt aan genomen. Naar aanleiding van een ingekomen verzoek van de Ned. Chr. Land arbei dersbond, werd besloten voor één jaar, ingaande 1 Januari 1927, toe te treden tot het Werkloosheidsbesluit 1917. Daarna werd overgegaan tot behande ling en vaststelling van de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur alhier en die van het Groot Armbestuur te 'sH. Hemdrikskindenen voor het dienstjaar 1927 eerstgenoemde in ontvang en uitgaaf op f26675,52 en laatstgenoemde in ontvang en uitgaaf op f 6710,83V2. De gemeentebegroioting voor het dienst jaar 1927 werd in ontvang en uitgaaf vast gesteld op een gelijk1 bedrag van f 93144.44V2, met een post voor on voorziene uitgaven van f 1608,21. Bij de rondvraag gaf dhr. Oudkerk B. en W. in overweging tot het plaatsen van een lantaarn ter hoogte van den Oranje boom te 'sH. Hendrikskinderen. De heer v. d. Dries vroeg Öf nog niets is vernomen omtrent het verharden van het gedeelte van den rijksweg voor de r.k. bijz. lag. school te Noord-Kraaijert. De voorzitter zegt hiervan nog niets te hebben vernomen, doch hiernaar eens na der te zullen informeeren. Kruiningen. Tengevolge van het meer en meer voorkomen van griep onder de schoolgaande jeugd, zijn de scholen geslo ten. Van de opening van de nieuwe open bare school en bewaarschool, die bepaald was op Woensdag 22 dezer, zal alleen de officieele opening voor daartoe uitgenoo- digde autoriteiten do-or het gemeentebe stuur plaats hebben. Het schoolfeest, daaraan verbonden voor de kinderen, word uitgesteld tot den eersten dag der inge bruikneming na 1 Januari 1927. Middelburg. De gemeenteraad heeft tot klokkenist van den Abdij-toren benoemd, met 9 stemmen, den heer Th. C. Fer- werda te Leeuwarden, die met ingang van 1 Januari benoemd is tot organist bij de Ned. Herv. gemeente alhier. Op den heer J. Wagenaar alhier waren 5 stemmen uitgebracht. Met algemeene stemmen werd beslo ten aan de werkLoozen deze week een Kerstgave te verstrekken. Fja,. langdurige discussie werd met 10 tegen 4 stemmen verworpen een voorstel van den heer v. d. Weel om aan de werk- loozen gedurende 10 weken 50 cent bij slag per week op de brandstof toe te kennen. Bij het voorstel om de gemeente garant te doen zijn voor de rente en aflossing van een Leening, aan te gaan door het be stuur der Godshuizen voor verbouwing en verbetering van het Gasthuis, heeft de heer Boasson die vraag gesteld, of het niet beter was-, dat de gemeente zelf een leening aangaat en door een commissie van bijstand Iaat toezien, hoe de gelden be steed worden. Spr. heeft alle respect voor de wijze van werken van de tegenwoor dige bestuursleden der Godshuizen, maar in de toekomst kunnen er mindere krachten in het bestuur komen. De 'heer Mes (r.k.) betreurde het, dat ook niet voor de verbouwing van het Oude mannen- en vrouwenhuis, waarvoor f52000 noodig wordt geacht, op dezelfde wijze wordt behandeld. Het voorstel van B. en W. werd z.h.s. aangenomen. Besloten werd, bij wijze van werkver schaffing dien Poelendale-Singel te ver- breeden. De subsidie voor het Burgerlijk Arm bestuur werd met f4000 verhoogd en ge bracht op f 100.400. Wilhelminadorp. Tot notabel der Ned. Herv. Kerk alhier werd benoemd de heer J. Jeremiasse. Waarde. In de op Maandag gehouden vergadering van Ingelanden van het wa terschap Waarde, werd naar aanleiding van-het schrijven van heeren Ged. Staten tot verhooging van kruin en binnenberm van den zeedijk besloten, de kruinverhoo- ging in twee jaar uit te voeren, doch de verhooging en verbreeding van den bin nenberm uit te stellen tot dat nader advies van deskundigen is ingewonnen. RECHTSZAKEN. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 21 December 1926. De volgende vonnissen werden uitge sproken f iefstal F. A.. T., ï'O jaar, werkman te Hein- kensza d, gedetineerd, 2 maandeu ge - vangenisstraf met in- rijheidsstellingC T 21 jaar, werkman te Heinkeszand, ge detineerd, 8 maanden gevangenisstraf, beiden met aftrek van het vo irarrest. Huisvredebreuk, A M 51 jaar slager en C. van de G 4-8 jaar, arbeider beiden te Heinkenszand, vrijspraak. Veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld te Kloetinge G. de V., 34 jaar, molenaarsknecht te Vrouwepolder, f 50 of 50 d. hechtenis. In de zitting van 21 Dec werden de volgende zaken werden behandeld W. B.,. 45 jaar, brievenbesteller te C roede werd beklaagd, 10. dat hij in Dec (925 te Groede als ambtenaar bij de Pos'erijen en wel als brievenbesteller en waarnemend kantoorhouder te Groede een geldsbedrag van plm. f 324, dat J. de Putter hem ter hand had gesteld om op eene postrekening over te schrijven, zich heeft toegeëigend 2o. in den loop van 1926 op 2 verschillende tijdstippen te Groede als ambtenaar der Posterijen en wel als brievenbetteller, een brief bestemd voor J. de Putter, bij wien hij dezen brief moest bezorgen, heeft geopend, van den inhoud kennis genomen en vernietigd, Eisch 4 maanden gevangenisstraf. M de J., 23 jaar, landbouwersknecht te Borssele, was door den kantonrechter te Goes op 5 November 1926 ter zake van overtreding der Jachtwet te Borssele veroordeeld tot f 50 boete of 50 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van een carbid lantaarn.

Goessche Courant | 1926 | | pagina 2