HEDEN KERST-PAKKETTEN 1 NOORDER MUZIEKHANDEL MXJZIE1K.PUZZL.-E3 PAKKET A f2 50 PAKKET B f2.- E H E PAKKET C f I.- E NS0RDM0LENSTRAAT 71 - ROTTERDAM Zonder aanmerking wordt de begrooting afgedaan. Bij de rondvraag verlangt niemand het woord, waarna de voorzitter de vergade ring sluit. BEURSBERICHT. GOES, 16 December 1926. De terughoudendheid der laatste dagen vind bij het publiek en den beroeps- handel. niet zoozeer zijn verklaring in minder gui stige opvattingen omtrent de toekomst, als wel in de gemeenlijk om dezen tijd van bet jaar bes aaude neiging tot realiseeren Uit den aard der zaak was de terug slag hiervan liet allereerst mérkbaar op de beleggingsmarktimmers nog steeds vinden aandeelen, welke kwaliteiten men ze ook overigens moge toekennen, in de oo^en van den Nederlandsehen belegger nog geen genade Zooals wij, in het begin van dit jaar de aandacht hebben gevestigd op de Duitsclie obligaties van bet 0 en 7 pCt. rentetype, zoo hebben wij dit later gedaan voor enkele Belgische leeningen Nu waren de oms andigheden op bet oogen blik dat laatstgenoemde fondsen hier aan Je markt kwamen, voor het debi teurenland eenigszins anders dan in di voorjaar voor Duitschland. Immers hier was men op den weg der stabili satie reeds een goed eind voorwaarts ge komen, terwijl in België de eerste stappen in de - goede richting nog gedaan moest worden. Echter vallen er een aantal verschilpunten aan te wijzen, die maken, dat men op dit moment in het Belgische betaalmiddel in het bijzonder en in de oeco omische positie van België in hel algemeen, een grooter vertrouwen mag s ellen, dan in de vooruitzichten zooals die in Duitschland waren op het moment dat de papiermark verdween I e voornaamste factor hierbij is wel liet feit, dat België zich kan, en zich blijkbaar ook wil spiegelen aan het Duitsclie voorbeeld j men stelt alle pugingen in het werk om een industrieele crisis te vermijden, waarbij men vooral interne bedrijfsratioualisgeting te hulp roept. Bovendien helpt ook het feit, dat de stabilisatie van het Belgische betaal middel op een laag niveau hee't plaats gevonden, mede om te ontkomen aan de moeilijke tijden, die andere landen onder dezelfde omstandigheden hebben door gemaakt. Zooals de zaken nu slaan, heeft Pelgië een goede toekomst en de belegger of speculant, die op dit moineut belang neemt bij Belgische fondsen, zal daarvan in de komende jaren vermoedelijk geeu spijt behoeven te hebben, Vandaar dat wij ook ditmaal nog eens de aandacht vestigen op de verschillende Belgische fondsen, die hier den laatsten tijd geïntroduceerd werden, fondsen, die op dit moment een minstens even groote zekerheid bieden als de beste Dui'sche obligaties en die daarboven nog het groote voordeel hebben van veel lager in koers te zijn. Gezien de omstandigheden waar onder de stabilisatie van den franc heeft plaats geionden, mag men aannemen,;dat de huidige pariteit van dit devies onder alle omstandigheden gewaarborgd zal blijken te zijn zoodat de dispariteit die cr nog bestaat tussehen Belgische fondsen in dollars en die in franes, niet gerecht vaardigd is Op grond hiervan mag men dus aan nemen, dat b v. de nieuwe 6 pet obli galies der Belgische consolidalieleenin/, die circa 83 pet uoteeren, iu securiteit niet nderdoen voor de 6 pet. dollar leening, die aanmerkelijk hooger noteert De obligaties der consolidatieleening dragen, zooals gezegd, een rente van 6 pet. De aflossing vindt plaats door aan koop ter beurze met bedragen uit een te vormen amortisatiefonds, waardoor in 50 jaar de leening gedelgd kan zijn Opge merkt zjj, dat de inkoop slechts plaats vindt zoolang de obligaties niet boven pari noteeren in hét andere geval zullen de gelden uit het amortisa iefonds voor andere doeleinden gebruikt mogen worden In elk geval is men er dus van ver zekerd. dat men 'e eeniger tijd 100 pet voor zijn stukken terug on'vangt, in ver band waarmee het rendement van deze stukken alleszins bevredigd is. Wat de verschillende Duitsche obligaties betreft valt alleen te wijzen op de goede belangstelling die er nog steeds voor deze fondsen bestaat van deze categorie verdienen in de eerste plaats de 7 pet. obligat es der Rhein Elbe Union de aandacht. Immers volgens de emissie voorwaarden heeft de Mij. het recht deze leening af te lossen op eiken coupon datum en wtel tegen 105 pet. voor 1 Jan 1931, tegen 102 pet voor 1 Jan. 1936 en vooits tegen 100 pet. Gezien het feit, dat in de sinds de uitgifte verloopen maanden de geldmarkt in Duitschland een algeheele verande ring heeft ondergaan, zoodat op dit moment tegen een veel lagere rente een nieuwe leening zou kunnen worden gesloten, mag men aannemen, da de kans zeer groot is, dat inderdaad in Januari as de Mij. van dit aflossingsrecht zal gebruik maken, waardoor dan de obiigatiehouders een koerswinst van 5 pCt. zouden boeken. Waar overigens de aantrekke ijkheid van dit fonds uit zijn overige mérites Teeds groot genoeg is, lijkt een specula ie op een dergelijke kans alleszin* aanbevelen! waardig Tenslotte zij hier, wat de Amster- damsche aandeelen markt betreft, gewezen op de zeer vaste stemming, die de pre ferentie aandeelen van het M filler concern den laatsten tijd aan den dag hebben gelegd. Niet alleen de pref aandeelen Müller mijnbouw zijn gestegen tot een peil, waarop zij door verschillende ver- kooplimites voor liet oogenblik worden tegengehouden, ook de pref. comm Müller hebben een aanzienlijke koersverbetering achter den rug. Den allerlaatsteu tijd schijnt er vooral van Engelscheu kant voor deze aandeelen een bijzondere be langstelling te bestaan, een interesse, waarvan men de oorzaak slechts vermoe den kan. Het is niet onmogelijk, dat men in Engeland zich verder bij het Muller- coucern wil interesseeren, in verband waarmee gewezen mag worden op de mogelijkheid, dat dit concern, dat door het winnen van het Aigarobbo proces in een veel gunstiger positie is gekomen, nieuwe credieten krijgt met behulp waar vau het dan een betere toekomst zou kunnen gaau. uintrent de Chileensche rnijnèn werd niets nieuws meer gemeld slechts schijnt het, dat er nog steeds onderhandtelingen worden gevoerd om trent een event ueelen verkoop, onder handelingen, waarin naar verluidt ook een deel der Noord-Afrikaansche bezit tingen zou zijn betrokken. Tot volledige klaarheid in deze inge wikkelde materie zal men teuslotte eerst kunnen komen, nadat de nieuwe raad va.j advies rapport zal hebben uitgebracht, iets «aarop dan ook van verschillende kanteu met spanning wordt gewacht KOLONIËN. Rubberfabriek afgebrand De ruhberfabriek Kroempoet te Han- joemas is met een groote hoeveelheid rubber verbrand. De machinekamer is gespaard. De fabriek was verzekerd. De oorzaak van den brand is zelfont branding. De brand ontstond in het droogkuis, van waar hij op de fabriek oversloeg. De muren staan nog overeind. Het dro 'ghuis was verzekerd voor f 15,000, de fabriek voor f 75,000. De 30.000 K G. rubber, die verbrand zijn, waren eveneens verzekerd. Moord. De 92-jarige weduwe van kapitein Drigny is te Weltevreden geworgd ge vonden. Het is een moord met diefstal De dader is gevat. w RECHTSZAKEN. Alleen op wereld. In 1904 werd Jaspar Cbristiaan ge boren, schrijfi het „Vad." „Waar woon je?'1 vroeg de Haagsche politierechter voor wien hij terzake van verduistering lerecht moest staan. „Ik heb geen vast adres." „Heb je geen thuis?... Niets?" „Neen, niets." „Nu je was colporteur en moest chloor en zeeppoeder en zoo verkoopen, hé Dat heb je gedaan, maar het geld ervan heb je zelf gebruikt „Ja, dat heb ik gedaan." „Je bent al verschillende malen ver oordeeld, niet „Ja, dat is>|Zoo,5 „Heb je heelemaal geen familie?" „Misschien wei, maar dan heel ver De officier eischte 6 weken gevange nisstraf. Kun je je zelf nu niet redden, dat j eens niet meer hier komt vroeg de rechter. Een vermoeid glimlachje gleed ovei het jonge blonde gezicht'. Conform den eisch werd hij veroordeeld „Je kunt, als je met dit vonnis niet tevreden bent, in hooger beroep gaa: „Neen, meneer ik ga niet in hooger beroep," De Zeeland-booten. Men schrijft uit Londen aan het „Vad." Met de verlegging van de Vlissingsche lijn van Folkestone naar Harwich op 1 Januari, eindigt zegt men in Londen de lange strijd van de tngelsche Zuid- spoor-Maatschappij om te verhoeden, dat de Maatschappij Zeeland gaat samenwerken met de Noordoostspoor-Maatschappij. De zaak is waarschijnlijk, dat de Zuidspoor wel de bate, maar niet den last wilde hebben vau het reizigersvervoer van en naar Vlissingen De Zeeland, die nimmer zooveel reizigers af en aanvoerde over Folkestone als de bootdieus en naar en van België en Frankrijk, kwam in de dienstvoorzieningen van den Zuidspoorweg op de tweede plaats. Harwich wordt nu zeker verreweg de voornaamste haven voor stoomvaartdiensten met het vas eland. Het bezit reeds diensten naar deit Hoek van Holland, naar t eneinarken en België Au de dagdienst van de Zeeland er bij komt, zullen in Harwich niet minder dan 27 passagiersbooten elke week van de kaden gaan of er aankomen Bovendien gaan van daar nog eenige vrachtvaarten naar Rotterdam en Zeebrugge. De Zeeland zal juist 15 jaar op Fol kestone hebben gevaren, want het was in 1911, dat de dienst werd verlegd van Queenborough naar Folkestone, De directe oorzaak van de verlegging van den dienst moet, naar men weet, worden gezocht in het invoerverbod van versch vleesch Ver ledeu jaar voerden de booten van de Zeeland niet minder dan 57000 ton aan De Maatschappij is klaarblijkelijk van meening, dat deze ban niet zal worden opgeheven, hoezeer de Ned rlandsehe deskundigen cje Britsche autori eiten kun nen overtuigen, dat er m den aanvoer van dit vleesoh geen gevaar schuilt voor deu Engelschen veestapel, die ook zouder dien aanvoer zoo nu en dan zijn be zoeking van mond- en klauwzeer krijgt. Men kan het vermoeden uitspreken, dat de wenschen van den Engelschen Boerenbond niet geheel vreemd zijn aan de houding van de Britsche regeering in deze zaak. Voor Folkestone is de routeverandering der Zeeb nd booten een zware slag. Hei eerste gevolg zal waarschijnlijk zijn, dat een paar honderd lossers en kofferdragers er werkloos zullen worden. Het bedrijf de Zeeland in Folkestone en alles wat er mee verband hield, ver schafte aan bewoners van Folkestone weekloouen tot een gezamenlijk bedrag van êen f 12000. Ook de winkeliers hoteliers in Folkestone, die voordeel hadden van het exeur sieve keer, door de Zeeland in den loop der jaren ontwik keld, zullen ernstig worden getroffen. Middelburg. Donderdagavond werd door het 2e tiental vau de Middelburgsche damclub eeu wedstrijd gespeeld tegeu het 2e tiental van Vlissingen met deu vol genden uitslag: G. VVesselsJ. v. d Driest 2—0, J. van WijckJ.dcNooijer 20, J. Tevel P. F. 8 reefkerk 2—0, P. Sanders A, Bok 20, J. Alewijnse P. C. v. d. Plassche 0—2, J. I'oogaard- C. Mos 0 2, A.Coppoolse'W. F. Dier manse 20, A. Petiet J. Bosschaart 0 2, B. LeijnseW. v. d. Voorde 0 en I. GeldofA. Gucqueree 20, zoodat Middelburg won met 128. Vlissingen. Gisternacht omstreeks 12 uur is-alhier een brand uitgebroken, die zich vau het begin af zeer erustig liet aanzien, en die dan ook iwee pe.ceelen aan de Bouwen Ewoutstraat, de bakkerij van den heer J. de Vlieger en den timmer manswinkel van den heer L. Boone ge heel in vlammen deed opgaan, terwijl verschillende aangrenzende perceelen wa terschade opliepen. De oorzaak is onbe kend en zelfs was niet vast te s'ellen in welk van de twee perceelen de brand is begonnen. De brandweer heeft met sloom en motorspuiten tot half vier moeten werken eer men den brand meester was. Onder de zeer vele personen, die naar het terrein van den brand kwamen, be vonden zich verschillende au oriteiten. wederom verkrijgbaar onze keurig, verzorgde met als extra attractie 'n aardige waaraan prijzen verbonden zijn SSSSSS Vraagt nadere inlichtingen i° Kerstzang bundel in linnen bandje 2° De Herdertjes lagen bij nachte 3° Twee Kerstliederen 4° Stille Nacht en 2 andere Kerstliederen 5° Eere zij God. i" 17 Kerstliederen (nieuwste uitgave) 2° Twee Kerstliederen 3° Eere zij God 4° In Efrata's velden. PROVINCIE-NIEUWS. Werkloosheid in Zeeuwsch- Vlaanderen. Het Tweede Kamerlid Loerakker heeft den minister van binnenlandsche zaken en landbouw de volgende vragen geste Is h t den minister bekend, dat de werklooslie d op vele plaatsen in Zeeuwsch- Vlaanderen, door allerhande omstandig heden, zeer groot is? Zoo ja, is de micister dan niet van oordeel, dat er van overheidswege maat regelen moeten worden genomen waar door de werkgelegenheid wordt vergroot en verdere inzinking van het levenspeil der bevolking in dat gewest wordt tegen gegaan GEMENGD NIEUWS. De kruiswoordraadsel maniakken. Het kruiswoordraadsel blijft in Enge land de massa betooveren. Alle bladen brengen dagelijks één of meer van die puzzles, en millioenen lezers beproeven telkens weer hun krachten op de oplos sing van die raadsels, waarop soms prïj zen van 2500 pond staan. Zoo komt het, dat bibliotheken en andere lokalen, waar het publiek woordenboeken kan raad plegen, iederen dag worden pjat geloopen door lieden op jacht naar een buiten' sporig woord, van de hemel-weet-hoeveeb letters. Dezen braven lieden wordt een zware slag toegebracht door een besluit van de directie van het Britsch Museum, Voortaan n 1. zal iedere bezoeker, die een encyclopaedie wensebt te raadplegen, schriftelijk moeten verklaren, dat hij geen woorden zoekt ter deelneming aan een wedstrijd, In de bibliotheek van Liverpool wor den de dictiouuaires ten eeneninale bui i° 35 meest bekende Kerstliederen 2° Het Kerstfeest van den verloren Zoon 3° Eere zij God. hm TELEFOON 41871 ten het bereik van den gaanden en ko menden man geplaatst. Men heeft daar n 1. eenige dagen geleden ontdekt, dat een onbehoorlijk bezoeker een pagina had uitgescheurd, die den sleutel bevatte tot een puzzle, voor welker oplossing duizend pond was uitgeloofd Dubbele moord Uit Nizza wordt gemeld, dat in liet naburige Cimiez Zondag een dubbele moord geschied is, waarvan een70»jarige kruidenier en diens 60-jarige vrouw de slachtoffers waren. De dader van dezen dubbelen moord, die nog niet opgespoord is, had zich uitgegeven voor een spiritist. Hij bezocht" het echtpaar en beloofde de familie in verbinding met de „toekom stige wereld" te brengen, waartoe hij de vrouw eu de dochter blinddoek e. De oude man, die te bed lag, weigerde echter zulks toe te staan. Plorseling beval de „spiritist0 de vrouw en haar dochter zich te bukken en on middellijk daarop klonken drie revolver schoten. Het meisje kon uit de woning vluchten. De beide oude menschen wer den echter gedood De moordenaar sloeg daarop zijn slag en verdween met wat van zijn gading was. VEILINGSVEREENIGING K.B.O. TE KAPELLE. Kleine veiling van 15 December 1926. Fransche Goudreinette f 22, Zaailing Goudreinette f 24 a f 28, Goudreinette f 20 a f 41, Zure Bellefleur f 19 a f31, Court Pendu f 12 a f 16, Krab de Kruin f 12 a f 15, Campagnezoet f 18 a f 18, Hollandsch zoet f 13 a f 17, West landsehe Bellefleur f 16, Pomme d'Orange f 14 a f 18, Peperappel f 18, Meipippin f 14, Triumph de Kiel f 19 a f 22, Zoe e Appels f 12 a f 14, St. Kemyfll, Pondsperen f8 a f 11, Gieser Wilde man f 9 a f 17, Winter Suikerij f 9 a f 11, Kleipereu f8 a f 11, Winter bergamot f 9, Winterlouwtjes f7 a fll Comtesse de Paris f 17 a f 20, Spruiien f7 af 13, Bruine Boonen f 20, alles per 100 K.G. Roode Kool f 4, Kipeieren f 8,40, Eendeneieren f 9,10, Poeleleren f 6,60, alles per 100 stuks MARKTBERICHT. Middelburg, 16 Dec. 1926, De aanvoer op de graanmarkt was matig Tarwe f 14,25 a f 14,75, witte boonen, ongelezen, f 19 a f 22, gelezen f 24 a f 26, kroonerwten f20 a f'24, lange bruine boonen, ongelezen f 13 a f 14, gelezen f 16 a f 17, ronde bruine boonen ongelezen f28 a f32, gelezen f)34 f37, maanzaad f 58 a f62. Boter f0,90, part. prijs fl, Kipeieren f9, part prijs f 10 Eendeieren f9, part prijs f10. Poeljeeieren f7, part. prijs f8. LICHT OP. Zaterdag 18 Zondag 19 Maandag 20. 4.15 4.16 4.16 AFLOOP AANBESTEDINGEN VERPACHTINGEN EN VERKOOPINGEN. Nieuwdorp. Uitslag der openbare ver- kooping gehouden in het café van mej. de wed. Modderkreke te Nieuwdorp, den 15 Dec. 1926, ten overstaan van Notaris H. C. Ittmann te Middelburg van de gun stig gelegen hofstede bestaande uit woon huis, schuur eu verdere gebouwen met erf, boomgaard, bouw- en weilanden, in den Nieuwen West-Kraaijertpolder gemeente 's Heer Arondskerke, samen groot 15 H.A. 18 A. 70 c.A. of 38 Gem. 208 roe den. In koop toegewezen aan den heer A. de Jager Jz., landbouwer, wonende te Nieuwdorp, voor de som van f68.620,31. Kapelle. Woensdag werd ten overstaan n notaris J. C. Kram te Kapelle, ten verzoeke van den heer J. van Oosten al daar, publiek verkocht: een woonhuis met schuurtje, erf en tuin, aan de Dijkwelsche straat A 169, aan den heer P. v. d. Kree- ke te Kapelle voor f 1400. Wemeldinge. Donderdag werd alhier door notaris Pilaar publiek verkocht een hoefje bestaande uit woonhuis, schuur en erf te Wemeldinge, groot 4 aren 23 centi aren, aan Karei van Dalen qq. te Wemel dinge voor f5510. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. December: 21 Goes, 200 torn bruinkoolbriketten, De Kok. 22 Ierseke, woonhuis met schuurtje, erf en tuin, Kram. 22 Goes, vendutie, de Kok. 22 Ierseke, huis met schuurtjes, erf en tuin, Kram. t 23 Goes, melkerij-inspan, de Kok. Januari: 5 Kapelle, hoefje met bouwland, Kram. 5 Kapelle, meubilaire goederen, Kram. 7 Kloetinge, woonhuis en tuin, van van Dissel. 7 Kloetinge, 4 woonhuizen met tuin, Dissel. 13 Kapelle, verpachting bouw- en wei land, Burg. Armbestuur, Kram. 19 Kapelle, verpachting boomgaarden, wei- en bouwlanden, Ned. Herv. Kerk, Kram. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. December: 26 Prins van Oranje, „Houdt je manie- jen", Revue-gezelschap Nobel. Januari: 20 Schuttershof, concert Mandolineclub „Symphonetta". AANBESTEDINGEN. December: 20 Goes, onderhoudswerken der meente-djensten, B. en W.

Goessche Courant | 1926 | | pagina bijlage 3