Op de begroeting zou buitendien ge- handïiaafd moeten worden de gewone on derhoud spost „bestratingen" ad f5200 per jaar. om uit deze post te- bestrijden de gewone onderhoudswerken aan de in dit rapport niet genoemde straten, (b.v. de Korte- Vorststraat, Oude Vischmarkt, Matth. Smallegangebuurt, Molendijk, enz. Ook de Wilhelminastraat zal binnen enkele jaren vernieuwing behoeven (mo dern asphaltdek met gebruikmaking van den bestaanden klinkerweg als fundee ring. Kosten f 10.000. In 1927 zou de rapporteur willen doen uitvoeren: verbetering en vernieuwing J. A. v. d. Goeskade en bovengedeelte Klei ne Kade en met de goede uitkomende keien van de J. A. v. d. Goeskade, de bestrating langs de pakhuizen van Duve- kot's Graanhandel en de fa. v. Heel en Co. te verbreeden tot minstens 5 M. Hierbij zou dan komen het verbeteren van de rioleering; het verwijderen van 'het gras tusschen beide straten; een vijftal olmenboomen opruimen, die voor het ver keer hinderlijk zijn; als het gras opgeruimd is, daarvan een verhard wandelpad, met grintzand bedekt, maken en na de verbe tering het verkeer in dè richting Gasfa briek doen leiden larks' de graanpakhui- zen voornoemd en in de richting draaibrug langs de huizen van dè J. A. v. d. Goes kade. Verhuring woning. De gascommissie geeft in overweging om een der tot het bedrijf behoorende wo ningen, staande aain den Westhavendijk, te verhuren aan den stoker D. M. Olivier voor de som van f2,10 per week. B. en W. geven den raad in overweging dienovereenkomstig te besluiten. M. P. de Looff. x Na een kortstondige ziekte is Maan dagavond op 52-jarigen leeftijd overleden de heer M. P. de Looff, in leven wa terbouwkundig ambtenaar van het water schap „De Breede Watering hewesten Ierseke", welke functie hij sedert 18 Januari 1907 vervulde. De overledene had ook in het openbare en verenigings leven een groot aandeel; van 17 Juni 1918 af had hij vanwege -den vrijheids bond zitting in den gemeenteraad, hij was q.a. lid van het-burgerlijk armbestuur voorzitter van den bond van waterbouw kundige ambtenaren in Zeeland, bestuurs lid der vereeniging „De Ambachtsschool" en leider van den in 1922 opgerichten cursus tot opleiding voor waterbouwkun dig opzichter. Door zijn beroep en zijn diverse func ties is de heer De Looff met velen hier ter stede en in de omgeving in aan raking gekomen, en bijna allen zal hij aan zich verplicht hebben door zijn werk zaamheid, zijn eerlijke rondborstigheid en zijn breeden menschelijken kijk op perso nen, zaken en toestanden. Onder een jo viaal en gemoedelijk uiterlijk verborg bij een rijk en gevoelig innerlijk, dat warm voor den evenmensch klopte, en dat af- keerig was van alle onrecht. Aan de „Breede Watering" had hij een uitgebreiden werkkring, die bij met zulk een nauwgezetheid vervulde, dat de open gekomen plaats moeilijk zal zijn te vervullen. In den gemeenteraad was de overledene een prettige figuur, een van_de weinigen, die de kunst van het zwijgen verstaan, hetgeen niet beteekent, dat hij niet te spreken wist. Raakte men een zaak aan op een wijze, die z. i. tegen het recht en de eerlijkheid inging, dan stond hij op de bres en kweet zich van zijn verdediging op lofwaardige wijze. De meeste gemeenteraadszittingen woon de hij luisterend bij, van tijd tot tijd door een zachte interruptie te kennen gevend, dat het behandelde zijn belangstelling had. We herinneren ons wel, dat zijn gevoel voor humor tijdens een raadszitting de geladen atmosfeer oploste. De dood ontnam de samenleving een goed mensch, die nog jong genoeg was om vele idealen te koesteren. Zij, die met den lieer De Looff in aanraking kwamen, zullen zijn verschijnen met weemoed her denken. /jai Opvolger van den heer De Looff in den gemeenteraad is de heer J. C. v. d. Peijl, terwijl de heer L. A. M. Sampon den heer Labrijn eerlang zal vervangen. M. U. L. Onderwijs. In een alhier gehouden vergadering van de afdeeLing Zeeland van de vereeniging van M. U. L. Onderwijs, zijn tot be stuursleden gekozen: J. Waverijn, Vlis- singen, A. Mets, Vlissingen, J. van Dijl, Goes, H. Begeman, Zierikzee, en Mej. J. C. G. de Cleijn Brem, Middelburg. Ambachtsschool gesloten. Daar een groot aantal leerlingen we gens griep die lessen aan de Ambachts school niet kon volgen, is die school voor- voorloopig tot Vrijdag gesloten. „Een halsbrekend huwelijk". „Kunstvrienden" heeft gisteravond voor een tot in alle hoekjes bezette zaal in „De Prins van Oranje" een opvoering gegeven van Cbrispijn's plaisante blijspel „Een halsbrekend huwelijk". Het gegeven is aardig: een weinig eco nomisch kunstschilder gaat ten believe van zijn oom, die 'de duiten heeft, een schijn-huwelijk aan met de schoonzuster van een vriend-collega. Uit deze over eenkomst ontstaan allerlei verwikkelingen als de suiker-oom zijn neef en gade komt bezoeken. Chrispijn, die van het tooneel genoeg afwist, verwerkte dit gegeven op knappe wijze, en schiep momenten van kostelijken humor. Gemakkelijk te spelen is „E»en hals brekend huwelijk" zeer zeker niet, omdat het een vlot tempo eischt, en omdat het veel dialogen bevat, waarbij het op zeg gingskracht aankomt. „Kunstvrienden" schoot zoo nu en dan wel eens hinderlijk tekort, (hoe traag werd het eerste bedrijf, dat had moeten „knetteren", over het voetlicht gebracht), doch over het geheel wisten de uitvoe renden de aanwezigen te amuseeren. Klara was een allerliefste verschijning met een goede uitspraak. Als zij er voortaan op let niet steeds, zoo dra zij stilstaat de leuning van een stoel te grijpen, zal haar spel aan charme nog winnen. De rente nier Peters bewoog zich met veel gemak en gaf een aardige mimiek. Jammer dat hij soms chargeerde en er niet aan dacht, dat het voor de kijkenden hinderlijk is iemand bijna een uur lang over het too neel te zien dribbelen, terwijl er zooveel zitplaatsen tot zitten noodien. Alida was een snibbige schildersche, en zij typeerde alleraardigst het Katje dat men niet zonder handschoenen aan zal pakken. Haar spel-tempo had iets vlug ger gekund, haar uitspraak beter verzorgd. Van de overigen noemen we nog Max Ligthart, de man van het schijn-huwelijk, die zeer vrij speelde, doch zich voor overdrijving moet hoeden en Frits Rosen berg, de succesvolle verf-artist met zijn weeldierigen haargroei. Hij was rustig en natuurlijk. De kleinere rollen omgaven het spel der boven genoemden met toewijding. We zouden nog enkele aanmerkingen over regie en aankleeding der tooneelen kunnen maken, doch we laten het bij deze beschouwing. Hoofdzaak is, dat „Kunstvrienden" gisteravond de aanwezi gen zeer geamuseerd heeft, waarvan het gelach èn het applaus ondubbelzinnig blijk gaf. De pauzen werden gevuld met de aar dige muziek van het wakkere mond harmonica-orkest, die zeer op prijs ge steld werd. Een bal besloot den geanimeerden avond. De rijwielplaatjes. In verband met de drukke werkzaam heden op de postkantoren gedurende de laatste dagen van het jaar, zal met den verkoop van rijwielbelastingmerken Voor het jaar 1927 op die kantoren eerst wor den aangevangen op 1 Januari 1927. Teneinde aan het publiek gedurende eenige dagen de gelegenheid te geven zich van een belastingmerk te voorzien, heeft de minister van financiën den ambtenaren der invoerrechten en accijnzen opgedragen de controle op de naleving van de rijwiel- belastingwet gedurende de eerste zes da gen van de maand Januari 1927 niet uit te oefenen. Met ingang van 7 januari 1927 zal die controle echter worden hervat. Het verdient daarom aanbeveling het koopen van een merk niet uit te stellen tot het tijdstip, waarop men dit moet gebruiken. Kantongerecht. De kantonrechter heeft veroordeeld wegens overtreding Het met een auto rijden zonder rij- en nummerbewijsC. B. te Goes 2 maal f2 s. 2 maal 2 d. Leerplichtwet: M. V. te Goes f3 s. 3 d., Ie herh. A. d. K. te Hoedekens- kerke f2,50 s. 2 d., M. R. te Hans- weert f25 s. 25 d. StraatschenderijC. S. te Ellewoutsdijk vrijgesproken. Op openbare weg geplaatst voorwerp 's avonds niet verlichten: M. S. te Oude- lande f5 s. 5 d., I. C. L. te Rilland- Bath 2 maal f 10 s. 2 maal 10 d., A. B. aldaar f 10 s. 10 d. Overtreding VleeschkeuringswetJ. d. W. te 's Heenenhoek f5 s. 5 d. Trekdier zonder toezicht laten staan: J. H. S. te Goes f5 s. 5 d. Naam van den schipper niet op zijn vaartuig hebben: G. A. en C. A. te Werken f5 "s. 5 d. Met een wagen op vaste assen op een daarvoor verboden weg anders dan stap voets rijden: P. M. G. en H. M. te Goes f3 s. 3 d. Openbare landweg versperren: "L. K. te Borssele f3 s. 3 d. Met een rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: D. v. V. te Ierseke f 10 s. 10 d. Op openbaren weg wapen bij zich heb ben: J. P. W. te Rillamd-Bath f 25 s. 25 d. Op openbaren weg zonder vergunning mest laten liggen: J. v. d. M. te 's Heer Arendskerke f5 s. 5 d. Te Goes zich aan een rijtuig vast klemmen: F. L. te Wolfaartsdijk f2 s. 1 week tuchtschool. Te Goes rijden met open knalpot: J. T. te Goes, vrijgesproken. Met een rijwiel de vrijheid en veilig heid van het verkeer belemmeren: C. S. te Schore, terug aan ouders. 's Avonds rijden met voertuig zonder licht: P. S. te Baarland, L. d. J. te 's Fleer Arendskerke f5 s. 5 d. Als voren met een auto: J. P. te Goes f5 s. 5 d. Wielen van wagen niet zuiveren: D. H. te Oudclande, J. Z. te 's Graven polder, f5 s. 1 week tuchtschool, L. M. te Rilland-Bath, C. T. te Heinkenszand J. B. te Borssele f5 s. 5 cl. 's Avonds fieten zonder liclit^ J. S. te Kattend ij ke, terug aan ouders, M. J. O. te Kloetinge f7,50 s. 5 d. Dronkenschap: J. N. te Kruiningen f 10 s. 10 d. Het wederrechtelijk een ander in zijn vrijheid van beweging belemmerenH.B. te Ierseke f25 s. 25 <1. Veemarkt. Ter markt van Dinsdag j.l. waren aangevoerd: 51 biggen. PROVINCIE-NIEUWS. Het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond. De kring Walcheren van het K.N.G.V. besloot op 27 November bij de reorgani satie van het Verbond te verzoeken als afzonderlijke kring te kunnen blijven voortbestaan. De gewestelijke vergadering van het gewest Zeeland besloot echter op 5 December om te verzoeken een kring ZeelandWest-Brabant in het leven te roepen, waaronder dan ook de vereenigingen op Walcheren zullen vallen In een Dinsdag gehouden vergadering van den Kring Walcheren werd nu besloten om, indien tot dit laatste besloten wordt, bona fide medewerking te verleenen en en werd reeds overgegaan tot de benoe ming van den huldigen kring-voorzitter, den heer R. van Roo tot commissaris voor Walcheren in het nieuwe kringbe- stuur. Besloten werd echter ook als Wal- chersdhe vereenigingen niet-officieel sa men te blijven werken, door bet houden van de wedstrijden, vaardigheidsproeven, gezamenlijke uitvoeringen enz. Driewegen. De raad vergaderde Maan dagmiddag. Afwezig hit lid M. Nijsse. Tot lid van het burgerlijk armbestuur werd herbenoemd de heer J. G. Nien- wenhuize en tot lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs de heer P. van Loo. In de begrootingen voor 1926 en 1927 werd eene wijziging aan gebracht. Het getal opcenten op de ver mogensbelasting werd met ingang van 1 Mei 1927 op 40 bepaald. Een pensioens grondslag werd nader geregeld. Aan het burgerlijk armbestuur ^al worden gevraagd om vanaf 1 Januari 1927 de bijdrage voor de wijkverpleging ad f 25,te betalen. Hoedekenskerke. In de Maandag ge houden vergadering van den raad waren alle leden tegenwoordig. De voorzitter deelde mede de gemeentebegrooting dienst 1927 (dfoor Ged. Staten was goedgekeurd. Voorts dat een dankbetuiging was inge komen van Zuster J. de Boer voor het door de gemeente aan haar gegeven hu welijkscadeau. Op een verzoek van B. Boudens Azn. om vermindering van schoolgeld werd afwijzend beschikt, zijn de hij overeenkomstig zijn laatst bekende aanslag in de rijksinkomstenbelasting daar voor aangeslagen. Tot lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs werd herbenoemd de heer J. de Re ij met 4 stemmen tegen 3 op den heer Ma zure. Na eenige discussie werd zonder hoof delijke stemming besloten niet in te gaan op het verzoek van die commissie om de jaarwedde aan de assistente verbon den aan de openbare lagere school te verhoogen. Tot lid van het burgerlijk armbestuur werd herbenoemd de heer Hde Regt, met 4 stemmen tegen 3 op den heer M. v. d. Durpel. Op verzoek van Ged. Staten werden de verordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd, hei-zien en opnieuw vastgesteld. Op voorstel van B. en W. werd behoudens nadere goedkeuring van Ged. Staten de door B. Poortvliet ver schuldigde erfpacht ingaande 1 Januari 1927 van f 18,50 op f 10,teruggebracht. Het suppletoir kohier hondenbelasting 1926 werd vastgesteld tot een bedrag van f 12,verdeeld over 12 contribua- belen. Over de verlenging van het contract voor het aanstellen van een gemeenschap pelijke wijkzuster met de gemeente Baar land, hadden wederom uitvoerige discus sies plaats. De voorzitter deelde daarbij mede dat een commissie uit Ged. Staten deze zaak was komen bespreken en dat men ten slotte was overeengekomen dat B. en W. den raad zouden voorstellen dat de gemeente in de kosten van de r.-k. wijkverpleging f345,'s jaars zou geven, zijnde dit bedrag volgens die com missie gebaseerd op het feit dat 3 ka tholieken in den raad zitting hebben en de kosten voor het aanstellen van, een gemeenschappelijke wijkzuster de gemeen te op f 800, zal komen te staan. De heer M. Walraven bestreed dit voorstel, naar zijn meening had men niet rekening te houden met het aantal zitting hebbende raadsleden doch met het aantal r.-k. in woners in deze gemeente, buitendien zou dan naar sprekers meening van deze f 345,die op de belastingbetalers zou den moeten worden verhaald, toch weer 70% ten laste van de inwoners van Kwa- dendamme komen. Hij zal dus tpgen dit voorstel stemmen. Op een vraag hoe de heer M. Walraven aan deze 70% be lastingopbrengst kwam, bleef spreker het antwoord schuldig. Het was naar hij me dedeelde in een request genoemd en nim mer tegengesproken, hij had het mitsdien voor juist aangenomen. Wethouder Cha- muleau maakte er den voorzitter een ver wijt van dat hem niet was medegedeeld dat er ook onder de sollicitanten een r.-k. zuster zich bevond, hij liacl dit eerst in de gecombineerde vergadering met de commissie van Ged. Staten vernopien. De voorzitter merkte op, dat alle stukken ook den wethouder Chamifleau ter inzage wa ren gezonden, hij had zich dus van een en ander wel degelijk kunnen overtuigen. Wethouder Chamuleau antwoordde, dat hij niet ontkent de stukken ter inzage te hebben ontvangen, hij heeft echter daar van geen nota genomen, omdat )hij niet beter wist, of er waren geen r.-k. sollici tanten daar onder, voor de andere in teresseerde spreker zich iiiet. De voorzit ter zegt dat de eenige r.-k. sollicitante iemand uit Denemarken was, die zich natuurlijk niet kon komen presenteeren, zü schreef buitendien zelfs niet eens goed Hollandscli en ook de gemeentegeneesheer wiens advies was ingewonnen, achtte deze sollicitante absoluut ongeschikt. Tenslotte werd het voorstel van B. en W. boven omschreven in stemming gebracht en aan genomen met .4 tegen 3 stemmen, tegen stemden de 3 r.-k. raadsleden. Ten slotte hadden nog eenige discus sies plaats over te groöte schepen die dit najaar in de haven zijn gekomen en werden B. en W. opgedragen middelen te beramen om dit voor het vervolg te voorkomen. 's Heer Hendrikskinderen. Bij de op 13 Dec. gehouden stemming voor 2 le den van den kerkeraad der Herv. Gem, werden de aftredende heeren P. Oudkerk en W. Priester met bijna algemeene stem men, resp. tot ouderling en diaken her kozen. -In de jaarvergadering der ver eeniging „Land- en Tuinbouwbelang", die door 43 leden werd bezocht, werden de aftredende bestuursleden de heeren P. Kousemaker, P. de Putter en M. Ver- meule, resp. tot voorzitter, penningmeester en commissaris herkozen. De kas sloot met een saldo tegoed van f 10,13, aan preniiën vooah- ingele verde musschen werd f 16,09 uitgekeerd. Flans weert. Nadat men circa 2500 ton uit de bij Walsoorden gestrande zeeboot in lichters heeft overgeladen, hebben 5 sleep booten gisteren met hoogl water tever geefs getrokken om de boot vlot te krij gen. Men is met overlading doorgegaan. Kruiningen. De heer De Jonge, kan toorhouder te Kruiningen, doet ons een uitvoerig schrijven toekomen over het be richt in ons blad, betrekking hebbend op de inbraak in het postkantoor. Zijn be toog komt tenslotte neer op een beschul diging aan het adres van onzen correspon dent, die geschreven had, dat de postpak ketten uit gemakzucht niet waren besteld. Blijkens het epistel van den kantoorhou der is hier van gemakzucht geen sprake geweest. Postpakketten moeten twee keer per dag besteld worden, de derde keer is altijd een vrijwillige. We zullen het gëheele schrijven van den heer De Jonge niet citeeren, daar het onnoodige en persoonlijke verwijten in houdt, die onze correspondent ten stellig ste niet verdiend heeft. De gewraakte regel uit zijn bericht zullen we beschouwen als „a slip of the pen". Nisse. Tot oudêrling in de Ned. Herv. Kerk is herkozen A. de Blauwe en tot diaken P. Bosman. Oudelande. in de iVlaandagnamiddag gehouden voltallige vergadering van den gemeeuteraad alhier werd na voorlezing en goedkeuring vaq de notulen der vorige vergadering door den voorz medegedeeld, dat de gemeentebegrootiug voor den dienst 1927 door Ged. Staten was goedgekeurd, dat dhr. J. Brevet, onderwijzer te Cad- zand, zijn benoeming tot hoofd-der school en dhr. A. Lous zijn herbenoeming tot lid van de commissie van toezicht op het 1. o. hebben aangenomen. Daarna had de benoeming plaats van een lid van het B. Armbestuuraanbe volen waren de heeren C. van Darame en H. A. Mol Benoemd werd dhr. C. van Damme met 4 stemmen tegen 8 op H. A. Mol. De begrooting 1926 werd aangenomen tot een bedrag van f 60,32 wegens reis- en verblijfkosten van den inspecteur van het L O. inzake het bezoeken van solli citanten van de voordracht voor h d. s en werd het door B. en W. opgemaakte plan tot rioleering van de sloot in den achterweg aan den raad voorgelegd en goedgekeurd. Zoodra de antwoorden op het verzoek van B. en W. tot de belanghebbenden gericht binnengekomen zijn kan er alsdan verder werk van gemaakt worden De pensioengrondslag van dhr. J, Brevet bovengenoemd werd vastgesteld naar een salaris van f 2346 ingaande met l Januari 1927. Tenslotte kwam aan de orde het adres van Ds. Wagter en 114 anderen benevens dat van den kerkeraad der N. H. kerk inhoudende het verzoek tot het geven van een andere bestemming aan of het op ruimen van het zoogenaamde „vischkot* wijl daarin of daarui zooveel ongerech tigheid geschiedt door de straatjeugd. Dhr. Baart vroeg of het de bedoeling is dat hok op te ruimen hij meende integendeel, dat er juist kort geleden over gesproken is liet op te knappen Eerst diende daarnaar omgezien te worden en het ging z%s inziens niet aan het zoo maar af te breken, wijl het kwaad niet z t in dat kot en op andere einden van het dorp ook wel eens wat voorvalt, dat n et deugt. Dhr. Meulenberg was van meening, dat het adres juist weergeeft al wat er in het vischkot gebeurt en ziet geen nut in het voortbestaan ervan. De raad is z.i ook verplicht als over heid de goede zeden te bevorderen en vindt de aanwezigheid zoo dikwijls van rijkspolitie alhier niet pleitend voor de goede ordeifin deze gemeente Ook vreemdelingen spreken over de baldadigheid der jeugd, terwij], meende hij, voor weerwraak geen gevaar te vree zen is, als het werd opgeruimd. In andere plaatsen is het ook wel opgeruimd zonder dat er iets is voorgevallen en daarom stelt hij voor aan het verzoek te voldoen Dhr. Te Bakker dee de hierop mede, dat ook hem een bezoek van ds. Wagter is te beurt gevallen en met dezen de zaak van een anderen kant heeft bekeken. Ook hij keurt evenals alle onder- teekenaars van hét verzoekschrift in niet mindere mate uitspattingen dei straatjeugd sterk af en gaat accoord met de bedoeling daarin neergelegd Maar in de middelen om aan een en ander een eind te maken verschilt hij zeer met de requeststranten Hij wijt het kwaad in de eerste plaa s aan de op voeding en als de ouders er op gewezen worden hun kinderen 's avonds thuis te houden want daar hooren zij en niet op straat hen bezig te houden met goede en leerzame lectuur, welke zij voor enkele cente per week kunnen bekomen, of met het eene of andere spelletje of met het beoefenen van huisvlijt in welken vorm dan ook, dan had de politie er reeds geen ast mee. Ook kan er door het onderwijzend personeel en de domiué zelf niet genoeg op gewezen worden dat zij zich op straat behoorlijk te gedragen hebben en niemand overlast mogen aan doen en mocht het dan ondanks dit alles dan toch nog gebeuren, dat de een of ander uit den band springt, welnu laat dan de politie strenger optreden. Bij gaf zijne meening gaarne voor beter, doch aldus wensch' hij gehandeld e zien voor en aleer inet afbreken wordt begonnen hij werkte daaraan vooralsnog niet mee. De heer Van Wingen dee'de mede, dat hij laatst daar voorbij kwam. de grofste vloeken moest' aanhooren eu de liederlijk - ste taal, die daarin uitgekraamd wordt, niet aan te hooren is. Bovendien beneemt dat kot het uitzicht op den toren, waar aan kort geleden zooveel geld is besteed voor het opknappen. Hij was dan ook voor opruimen evenals de heer Boonman, die zuls een goede zaak zou vinden. De heer Meulenberg wenschte nog aan den voorzitter te vragen, hoe deze er over dacht Deze deelde mede, dat er evenveel voor als tegen het afbreken te zeggen valt en was ook van meening, dat het kwaad zich verplaatsen en splitsen zal, zoodat het toezicht voor de poli ie nog lastiger worden zou De heer Meulenberg wees er nog op, dat het opruimen aan de gemeente geen geld kost en al stemde hij geheel en al met het gesprokene van den heer Bakker in toch merkte hij op, dat er nog op geen enkel nut voor het voortbestaan van het vischhok is gewezen. De he r Goetheer juichte de welwillend heid van ds. Wagter toe, dat deze de misstanden wil helpen beteugelen, doch zag niet in dat het z.g. vischhuis hiervan de oorzaak is. Hij wilde evenals de verzoekers mede werken om de zaak in goede banen te leiden en betreurde het daarom nog dat de gemeenteraad indertijd het besluit heeft genomen geen vervolgonderwijs te geven op kosten der gemeente. Dan toch vertoeven de jongens een heelen tijd in school, besteden hun tijd nuttig en blijven na het uitgaan der school meestal thuis. Zulks was z i ook een stap in de goede richting. Bovendien is in den laatsten tijd door het krachtdadig optreden van de rijkspolitie dan ook gebleken, dat het kwaad ergens anders schuilt. Jammer is het ook, dat niet ieder voor zijn meening durft uitkomen, want er staan onder teekenaars op het adres die hem zelf ge zegd hebben, dat het hun niets kon schelen. Bij stemming bleken de heeren Van Wingen, Boonman en Meulenberg voor afbreken en de heeren Goetheer, Mol, Baart en De Bakker tegen.

Goessche Courant | 1926 | | pagina 2