Dames- en Kindermantels aponnen Dames] en Kinderjurken Degelijk DE UGNY „U" BRIKETTEN, A. Z. O. T" Fa. I. FOKKE W. J. BARTELSE Spierpijn Pension met Zit-Slaapkamer Voorloopigs aankondiging een Boomgaard met Woonhuis en Bergplaats, ontvangen, alsmede Dames- en Meisjes dubbels Lakmantels Vesten en Pull -Qvers, DE LIG NY'S Kledingmagazijnen. solieö en goeökoop versch Paardenvleesch. Rookvleesch Boterhamworst L. G. Cverbeeke - Goes. Volgende week in lossing een lading ronde ONGEVALLEN - VERZEKER1NQ. Beveiligt U tegen Besmettingsgevaar ff1 voor slechts 2 cent per dag. Vraagt circulaire met volledige beschrijving. ACENTUREN KLOETINGE. en StramAeid? Kloosterbalsem verdrijft de pijn Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur te "s Heer Arendskerke werd herbenoemd de (heer P. van den Dries en tot lid van het Groot Armbestuur te v's Heer Hen- drikskimdieren, iin de plaats van den heer M. Viermeule, die niet mieer voor eene her- bienoeminig in! aanmerking wenschte te ko men, wordt benoemd de heer Jan Ver mende Mzn. Bij de rondvraag verzocht de heer Sandee ophooginig van het fietspad lig gende tusschem de Bijzondere Lagere school te Nieuwdorp en de Kasteel weg, opdat dit pad gelijk kome te liggen met den daarnaast liggenden keiweg, wat voor al voor de berijders van fietsen van groot belang zou zijn te achten. De voorzitter zegt hieraan zijn aandacht te zullen wijden. De heer Schipper wees op den slech ten waterafvoer van den nieuw-aangeleg- den Stationsweg, waarop de voorzitter zei, dat deze waterafvoer nog nader 'ge regeld moet worden. Ten slotte vestigde de heer Schipper die aandacht op een gat liggende in de straat over de 'heul bij de begraafplaats te 's Heer Arendskerke. De voorzitter zei toe ook daarnaar een onderzoek te zullen instellen. Kapelle. In het lokaal Obadja alhier werd eén Chr. Bioscoopvoorstelling gehou den door de heeren J.vW. Gründleher en Zn. Er was veel belangstelling. De postduivenvereeniging „de Snel le vlucht" alhier heeft den raad der ge meente Kapelle verzocht om intrekking van het r aadsbesiuit hetwelk bij verorde ning is vastgesteld, dat geen duiven na 1 Mei mogen uitvliegen. In de zaal van mej. E. Hanson kwam de Landbouwvereeiuging V.I.O.S. te Kapelle in ledenvergadering bijeen, on der voorzitterschap van dhr. J. Ganseman, Besloten werd tot regeling van aankoop kunstmeststoffen. Ook werd met algemeen© instemming het voorstel ingewilligd om 22 Januari 1927 den dag te herdenken,, dat 50 jaar geleden deze vereenigmg werd opgericht. De secretaris J. Tollenaar hoopt als dan een uitvoerig historisch overzicht te geven van de ven&emgmgsgeschiedenis. Dooir den heer C. A. Blok alhier is ontslag gevraagd als lid van de com missie tot wering van schoolverzuim. Kruiningen. De heer Versfeit van Amsterdam gaf voor het gemeentebestuur, het personeel van openbare en bewaar school en de werkvrouw van die scholen een demonstratie van de werking en be handeling van de door zijne firma ge plaatste toestellen voor gasverwarming in die lokalen ter vervanging van gewone kachels, een nieuwe manier van verwar ming, die meer en meer ingang vindt, niet alleen voor schoolgebouwen, maar ook voor zalen en woonkamers. De di recteur der gasfabriek, die het verwar- mingsgas zal leveren, was eveneens te genwoordig. De nieuwgebouwde school op een flink plein aan de Zuidzijde van het dorp, nadert zijn voltooiing, zoodat ze binnen een paar maanden in gebruik zal kunnen genomen worden. Woensdag werd in de consistorie kamer der Ned. Herv. Kerk een stem ming gehouden voor de verkiezing van 4 leden van het kiescollege. Uitgebracht werden in het geheel 212 stemmen waar onder 3 van onwaarde en 8 blanco. De aftredende leden J. F. Geluk, W. de Bak en Q. Klap werden herkozen,, respec tievelijk met 48, 49 en 50 stemmen. In de vacature W. Brahdt, overleden, werd met 25 stemmen gekozen de heer J. C. P. Jansen Verplanke. Middelburg. In haar advies over de de begrooting van het bestuur der Gods huizen heeft de fiuancieele commissie uit den raad o a. gevraagd of de tarieven van het Gasthuis, dat ook onder dit bestuur ressorteert niet kunnen worden verlaagd B. en W. hebben zich toen tot bedoeld bestuur gewend om deze vraag over te brengen. In zijn an'woord wijst het be stuur er op, dat de financieele commissie zelve reeds toegeeft, dat de cijfers over 1925, op zichzelf beschouwd, een ver laging van het tarief niet zouden recht vaardigen en blijft dns alleen vereenvou diging der exploitatie over, waaronder het bestuur meent te mogen verstaan bezuiniging op die uitgaven. Het bestuur verzekert daarom dat steeds op elk on derdeel zuinigheid wordt betracht en het van oordeel is, dat bezuiniging op uit gaven voor voeding, kleeding, huisraad, brandstoffen, verlichting, schuurmiddelen, bewasscgiug, geneesmiddelen en instru menten niet anders dan met schade voor de verpleging en verzorging in het Gast huis zou kunnen worden doorgevoerd. Tot bezuiniging op de post tracteraenten kan naar de raeening van het bestuur niet worden overgegaan, daar deze eerder aan den lagen dan aan den hoogen kant zijn De werktijd van het verplegend personeel is, in vergelijking met andere ziekenhui zen, langtot nog toe meende het be stuur zelfs, op financieele gronden, nog niet te mogen besluiten tot voldoening aan het redelijke verlangen der verpleeg sters tot het verkrijgen van een wekelijks vrijen dag, aan welk verlangen ten slotte toch, zoodra de financiën zulks eenigszins toelaten, zal maeten worden tegemoet gekomen. Waar de financieele commissie van oordeel is, dat bij verlaging der ta rieven voor velen, ook van buiten Mid delburg de reden zou vervallen, waarom zij elders verpleging zoeken, zegt het be stuur, dat htt niet de bedoeling mag zijn te concurreeren met andere ziekenhuizen en dat trouwens he tarieven bij verge lijking met die in andere ziekenhuizen (de R.K. buiteu beschouwing gelaten) niet hoog mogen worden geocht. Bovendien is sedert de inwerkingtreding van de tegenwoordige tarieven het aantal verpleegdagen als volgt in 1922 11854, in 1923 21673, in 1924 20600, in 1925 19727 en in de eerste halfjaar van 1926 reeds 11201, wat geenszins steun geeft aan de meening der financieele commissie. Oudelande. I» de voltallige raadsver gadering, gehouden Woensdagnamiddag j 1 werd na voorlezing en goedkeuring der notulen >an de vo ige vergadering door den vo rzitter medegedeeld, dat op 29 Sept. j.1. boeken en kas van den ge meen e-ontvanger zijn nagezien en in orde bevonden evenals van den seiretaris ont vanger van het Burg. Armbestuur. Van het bestuur van de //School met den Bijbel^ was een schrijven ingekomen, waaruit bleek de aanstelling \an mej Bottenberg als vakonderwijVres aan die school tijdens eene vacature in het jaar 1922, met nelk schrijven voorloopig ge noegen werd genoxen. Verder deelde de voorz. nog mede, dat door J vau Schaik voor de levering van de dezen winter voor de gemeente be- noodigde petroleum het laagst was inge schreven tegen den prijs van f 11,75 per 100 Liter. Voorts waren nog ingekomen van Ged Staten de nieuwe jsarwedderegeling voor den burgemeester, secretaris, we houders en ontvanger; tea Kon. besluit beschik kende op het beroep van F. Oele tegen zijn aanslag als forens voor dez^ ge ineen e, waarbij het besluit van Ged Staten werd vernietigd, benevens ue be noeming van de heeren J. A. de Jonge en A. J. Mol tot zetters. Thans kwam aan de orde de benoe- m ng van hoofd der school. De heer J. Brevet, onderwijzer te Cadzand, verkeeg 5 stemmen, terwijl de heeren J. L. de Bel, onderwijzer te Oud-Sabbinge en J. Platteeuw hoofd der school te Eethen, ieder één stem er langden. Nogmaals werd de gevaarlijke bccht bij B. Sinke besproken. Niet dezen keer zal daarover worden onderhandeld. Toe gezegd werd, dat in een volgende raads vergadering een voorstel zal worden in gediend tot opruiming van de vuile sloot over haar geheele lengte in den achter weg, althans wanneer alle aanliggende eigenaars daartoe hunne medewerking ver kenen. V Tenslotte werd nog een suppl. kohier hondenbelasting dienst 1926 opgemaakt; werd de heer A. Lous herbenoemd tol lid van de commissie van toezicht op het lager onderwijs en had nog eene aanvul ling plaats' van de begrooting 1926. Wilhelminadorp. De beide aftredende notabelen der Ned. Herv. kerk, de hee ren P. Comelisse en J. Oom, werden door die stemgerechtigde leden alszoodanig herbenoemd. Eerstgenoemde wenschte evenwel, in verband met zijn leeftijd, zijn hernieuwde benoeming niet aan te nemen, zoodat daardoor een vacature zal ont staan. BINNENLAND. Gaat de prinses zich verloven? Curiositeitshalve geven we, zegt „Het Centrum*, onderstaand bericht Het Vlaamsch-Nationalistische blad „De Schelde" beweert, dat in Brusselsche kringen druk gesproken wordt over een aanstaande verloving van Prins Karei van België, den tweeden Belgischen konings zoon, met Prinses Juliana van Nederland Het blad brengt deze mogelijke ver loving in verband met het Belgisch- Nederlandsch Verdrag en het blad ziet hierin een wijziging van de Belgische politiek, waarbij deze zich meer en meer afkeert van Frankrijk, én naar het Noorden toenadering zoekt. Als bewijs hiervoor noemt het blad ook de zelfstandige sta biliseering buiten Frankrijk om, van het Belgische geld en het loslaten van den franc en de invoering van een eigen zelfstandig ruilmiddel, de Belga. België naar het Zuiden gericht heeft zijn volk steeds dis-illusies gebracht, zoo eindigt het blad en het vraagt dan of we aan den vooravond staan van een nieuwe Belgische politiek in Noordelijke richting F et blad zelf schijnt nogal veel geloof te hechten aan deze geruchten, want, heeft het tot nu toe weinig willen weten van het Belgisch-Nederlaudsch Verdrag, plotseling is het blad er veel voor gaan voelen en zegt, dat de verwerping van dit Verdrag door alle verantwoordelijke hoofden wordt gevreesd, en dat een van de grootste Europeescl e staatslieden, mi nister Van Karnebeek, er zijn lot aan verbonden heeft. GEMENGD NIEUWS. Uithoudingsvermogen De Portugeesche bladen maken mel ding van een uitzonderlijk geval van men- schelijk uithoudingsvermogenIn een dorp bij Beira woont een meisje, Vicencia Estrela, dat nu al zeven jaar lang geen voedsel tot zich heeft genomen, zelfs geen druppel melk heeft genoten, maar uit sluitend van water leeft. Het kind is wel is waar broodmager, maar naar het schijnt volkomen gezond. De authenticiteit van het geval wordt door tal van getui gen bevestigd. Ford betaalt. Br is een bericht in de Amorikaansdhe bladen volgens h-twelk de kos'en van de reis der koningin'van Roemenie in de Ver. Staten tot een maximumbedrag van 500.000 wordien gedragen door den automobielfabrikant Ford. Het lijkt een zonderlinge mededeeling; maar zij is dezer dagen gedaan te Vancouver door J. B. Ayr es, een persoonlijke vertegenwoordi ger van Ford. Zelfs de fooien worden door Ford vergoed. En dat is niet wei nig. In het Waldorf-hotel te New-York b.v. reeds 2000 Ford betaalt: hotels treinen, autoritjes en alle luxe-uitgaven Maar 't lijkt tocli een vreemde mededeeling. LAATSTE EN TELEGRAFISCHE BERICHTEN. Doodelijk ongeval. IJMUIDEN, 12*Nov. Twee jeugdige arbeiders stortten hedenmorgen van den hei-toren bij een beton-installatie van ongeveer 60 M. hoogte naar beneden. Ze werden gedood, de lijken waren deerlijk verminkt. Groote brand. VLAARDINGEN, 1? Nov. Heden morgen is de stooimkuiperij van C. v. F. in de Bleeker straat alhier, bestaande uit* 5 gebouwen en opslagplaatsen van hout, geheel dooir^vuur verwoest. 35 arbeiders zijn daardoor zonder werk gekomen. De oorzaak van den brand is niet bekend. Garribaldi verbannen. PARIJS, 12 Nov. De minister van binnenlandsche zaken heeft een decreet geteekend waarbij kolonel Garribaldi uit Frankrijk verbannen wordt. De mijnwerkersstaking in Engeland. LONDEN, 12 Nov. Ment verwacht hier dat de vredesvoorstellen inzake hel mijnconflict aangenomen zullen worden. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. November 16 Goes, beestiaal, De Kok. 16 Goes, boomen, Pilaar. 17 Nieuwdorp, boomen, Pilaar. 17 's Heerenhoek, inventaris galanterie magazijn, de Kok. 18 Kapelle, verp. bouw- en weiland, Kram. 18 Kloetinge, koemelkers-inspan, De Kok. 25 Ovezande, beestiaal, de Kok. 26 's Heer Arendskerke, huis met tim merwerkplaats, Pilaar. 26 Wemeldinge, huis met schuurtje en bouwlandinboedel, Neervoort. Wolphaartsdijk, woonhuis en bouw terrein, Van Dissel. Wolphaartsdijk, Bouwlanden, Van Dissel. Goes, boomgaard en woonhuis, Pi laar. Wolfaartsdijk, inboedel, v. Dissel. December Goes, boomgaard met woonhuis en bergplaats, Pilaar. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. November: 16 Prins van Oranje, N.V. Groot Too- neel, „De opiumkit". 20 Schuttershof, eere-avond Volharding. Prins van Oranje, Onderling Kunst genot, „De vrijbuiter' December: Prins van Oranje, Kunstvrienden, „Een halsbrekend huwelijk". AFLOOP AANBESTEDINGEN VERPACHTINGEN EN VERKOOPINGEN. Middelburg. De rijkswaterstaat zal Woensdag 8 December te Middelburg aanbesteden het onderhoud van het ka naal door Zuid-Beveland gedurende de jaren 1927, 1928 en 1929. De raming be draagt f23.000,per jaar. WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 767.9 te Stock holm. Laagste barometerstand 741.1 te Vestmiamoeir. De verwachting tot den avond van 13 dezer lui It: zwakke tot matige O. tot Z. wind, nevelig lot half of zwaar bewolkt, aanvankelijk nog droog, later eenige kans op neerslag, weinig verandering in tem peratuur. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren: Godefridus Gerardus z.v. Thomas Adrianus Tempelaars en Catha- rina Bruel. Ondertrouwd: Marinus Gunst 25 j. jm. ten Maatje Reijinihoot 23 j. jd.; Nico- laas Melieste 23 j. jm. en Geertje Reijn- hout 24 j. jd. Gehuwd: Marinus Johannes de Dreu 25 j. jm. en Wilheimma van Sabben 25 j. jd.; Matthijs Josephus Rieper 32 j. jm. lein Joppa van der Wekken 27 j. jd. Overleden: Karei Korr.elis Maarteinse 84 jaar, echtgenoot van Sara Anthonia Glerum. ADVERTENTIEN. Heer zoekt volledig Brieven onder no. 484, bureau v. d blad, In de maand December 1926 zal ie Goes publiek worden verkocht voor den heer Jactb van der Weele zeer gunstig gelegen le Goes, aan den Ouden Singel, groot 1 H.A. 11 A. Notaris PILAAR Alweer een reuzenzending U vindt nergens mooier en groofer keuze ook in aan twee zijden te dragen. ZIJN DE Heerenjassen en -Ulsters. Chauffeurs-Ulsters 4, 6 en 8 gld. Kïtaderjasjes en Jekkertjes. Heeren Ratiné Jassen, het gewoon en Prince ofWales model van f 27,af. ui- Colberts of Fietsjekkers. Holka- en Bon-Ami-Jassen, met 1 jaar garantie. Heerenvesten, met en zonder mouwen Handschoenen, Sokken, Slobkousen, .j i, i' Flanel Hemden en Flanel Pyama's. L. Vorststraat 42-44-46, GOES Cudst. huis dezer stede. I DAGELIJKS TEVENS PRACHTIGE STUKKEN van 50 tot en met, 80 cent per pond. 50 cent per pond. Telefoon 142 Opgericht 1875 bericht dat de C briketten zijn uitverkocht. ter vervanging der Eierkolen, prijs f 2,60 per ILL. Groote„U 'briketten f3 per 10ÓK.G Tevens nog in voorland anti). afm •20/80 m.m. en 30/50 m.m., tegen den gewonen prijs. Vraagt steeds bij onze firma wat zij te koop heeft. Vraagt inlichtingen bij DE KANTER HORDIJK's BANK, GOES, afdeeling Assurantie. DOOR HET

Goessche Courant | 1926 | | pagina 3