oerten, lezingen, cursussen in vreemde ta len, handelswetenschap, landbouwkunde, knipcursus, uurtjes voor ziekenhuizen en speciale kinderuurtjes. Een groote attractie van de H.D.O. is wel de groote stedentocht. Dan wordt een z.g. stedenavond georganiseerd. In een of ander centraal purnt komen dan verschil lende dilettanten vereen! gingen voor den microfoon en laten zich dan hooren door gejïeel Nederland en voor vele tienduizen- de luisteraars buiten onze grenzen. Waar men zich bevind, in de groote werkings feer van den Hilversumsche zender, kan men met een radiotoestel de kunstprestaties van ons volk, in welke provincie ook, be luisteren. Nu eerst, door deze stedentocht blijkt dat -in" Nederland de kunst bloeit, als misschien nergens ter wereld. -iKDp haar groote zwerftocht is de H. D. O. thans voor het eerst in Zeeland aange land^ De eerste Zeeuwsche aVond zal plaats vinden op Maandag 8 November., PROVINCIE-NIEUWS. Provinciale Staten. Verschenen zijn de eerste stukken voor de op 30 November te openen najaars zitting ter Provinciale.Staten van Zeeland. Ged. Staten herinneren eraan, dat hen in de vergadering van 16 Dèc. 1924 mach tiging werd verleend om de in verband: mét het inleggen van de teen aan te schaf fen nieuwe boot voor den veerdienst tus- schien Kortgene en Wolphaartsdijksche veer noodige vërbeteringen aan de steigers? aldaar te aanbrengen. Met het oog op de eischen, welke de nieuwe boot zou stel le^ werd het gewenscht geacht, met het opmaken van de plannen tot verbouw van de steigers te wachten, tot die boot in de vaart zou zijn. De veerschippers hebben nu dezer da gen aan de commissie van toezicht op de Prov. Stoombootdiensten medegedeeld, dat bij het gebruik van de op 10 Augustus 1926 in dienst gestelde nieuwe boot ,,Zand kreek" aanvankelijk weinig last van de steigers, zooals deze thans zijn, wordt ondervonden. Zij vinden het n-i^t dringend noodig, dat daaraan onmiddellijk verande ringen worden aangebracht, maar achten het beter, ook om mogelijke teleurstelling te voorkomen, af te wachten, welke eischen de nieuwe boot in het vervolg aan de stei gers zal stellen. Ged. Staten hebben het daarom ge wenscht geacht, het opmaken van plannen voor verbetering der steigers te doen op schorten, totdat meer duidelijk zal zijn gebleken, of, en zoo ja, welke noodzake lijke verbeteringen dienen te worden aan gebracht. Zij stellen voor deze mededee- ling voor kennisgeving aan te nemen. 's Heer Abtskerke. Tot zetters bij de directe belastingen zijn benoemd de hee- ren J. Tolhoek (herbenoemd) en M. v. Weele in de vacature v. d. Meulen. 's Heer Arendskerke. Door den com missaris der koningin zijn voor dé jaren 1927 tot en met 1930 herbenoemd tot zetters voor 's rijks directe belastingen de heeren J. J. de Jager en Chr. Min- derhoud, beiden wonende te Nieuwdorp. Heinkenszand. Gistermiddag trapte de werkman Rijk, werkzaam aan het locaal- spoor alhier, in een spijker, die ongeveer 3 c.M. in de voet drong, en er met moeite- uit verwijderd kon worden. R. leed veel pijn. Heelkundige hulp werd ingeroepen. Ierseke. Dinsdagavond 2 dezer werd in school I de eerste ouderavond gehouden onder leiding van het schoolhoofd, dhr. J. Hage. De voorzitter der ouderco-mmis- sie, dhr. M. Verschuure, open-de met een welkomstwoord, herinnerde aan het vijf jarig bestaan en werken der commissie, hare gunstige resultaten voor school en onderwijs en pleitte voor voet bij stuk te houden. We moeten ons terrein niet alleen be houden, maar vergrooten, zei hij. Evenals op school II zijn hier thans ook 104 leer lingen. De secretaris, dhr. Th. Ferwerda, las zeer uitvoerige notulen die met instem ming werden aangehoord. Hij en de voor zitter werd^ als zóódanig met groote meerderheid weder herkozen. Dhr. Hage hield nog eene leerrijke rede over onder- wijswetgeving, schooltoèstanden en een causerie over „Kruuzemuntje" van Cre- mer. De onderwijzer, dhr. M. J. Steke- tee, verklaarde tie serie lichtbeelden over Londen en dhr. J. J. van der Peijl (gast evenals de heeren J. Bakker, voorzitter der schoolcommissie, en J. Ossewaarde, raadslid droeg voor. Er werd verder ge zongen, leerlingenwerk bekeken en ver snaperingen genoten. De vergadering was goed bezocht, (gezellig en eindigde laat. Kap el Ie. Bij de Geref. Kerk is tot diaken gekozen de heer D. Sandee in de plaats van den heer P. M. Kedm, die begin van dit jaar tot ouderling van c'ie kerk gekozen was. Kruiningen. Met ingang van 1 Decem ber is de heer Koolhaas alhier, als sta tionschef overgeplaatst naar het station Ede in Gelderland. Het reizigersverkeer ging de laatste jaren van Kruiningen en Ierseke voornamelijk over het station Vlake, waarheen, ook de autobussen reden van Kruiningen en Ierseke uit. Voor reizi- gersvervoer is dan ook het station Krui ningenIerseke opgeheven. Kloetinge. Door den commissaris der koningin zijn herbenoemd tot leden van het college van zetters de heeren M. Eversdijk en Jak. Dekker. In die maand Oct. zijn uit deze gemeente vertrokken: 6, Maria Timp, dienstbode, naar Hans weert; 6, Ta. Aa. van Waarde, dienstbode, naar Hans weert; 26, J. v. Sparren'.ak en gezin, los werk man, naar Biezelinge26, P. Dronkers en gezin, los werkman, naar Biezelinge. weg, van Goes Wilhelminas'raat 2, A. 6(f; Dirk Johannes van Vooren, van Schiedam, Kloietingsohe weg A. 17Johannis Geert- se, van Goes, Heeraisseweg B. 7; Pieter- nelia Maljers, van Goes, Heeraisseweg- B. 7; Maria Wagenaar, gehuwd met J. Hoo ges leger, van Wolphaartsdij-k, Achter weg A. 217; Cornelia van de Guchte, van Heinkenszand, Groe C. 42; Pie'.emella Martina Cornells se, van Kattendijke, Heeraisseweg B. 34; Tannetje van Boven, van- Goes, Rijksweg A. 255; Johannes Anionic Raams, van Maurik, A. 133. Vertrokken: Wed. H. Blaauw, van A. 189, naar Hoedekens kerke; Wilhelmina Adriana van Stel, van A. 255, naar Ka- pelle; Pieleraella Blok, van A. 56, naar G-oes Oudé Vischmarkt 12; Wed. P. But ler, van Willem Zelieweg A. 4f, naar WearreldingeLeende-rt van den Boom gaard, Van. Rijksweg A. 249, naar Nisse. Schors. Benoemd tot onderwijzers bij het -vrije openbaar vervolgonderwijs, cur sus 19261927 die heeren M. Maas en P. Baurdoux, beiden alhier. Tot leden van het college van zetters zijn herbenoemd de heeren M. Karelse en W, Sterk. - In October zijn in deze gemeen te ingekomen f Cornelia van Paassen, ge huwd met J. de Rijk, van Goes Schade- straat 26, Tervatenschenweg B. Iü2h; Cornelia Grootjans, gehuwd met M. Bee- ke, van Krabben-dijke, B. 3; Abraham de Jager en gezin, van Driewegen, Rijks weg A. 45Cornelia van der Eijk, gehuwd met J. J. de Bakker, van Pijinacker, Rijkst- weg A. 271; Jacomina Jannetje Breeweg, Oudelande. Op de voordracht voor de betrekking van hoofd der school alhier zijn geplaatst (alph.) de heeren J. L. de Bel, onderwijzer te Oud-Sabbinge, J. Bre vet, onderwijzer te Cadzand, en J. Plat- beeuw, h. d. s. te Eethen. Riliand-Bath. Gedurende de maand October zijn uit deze gemeente vertrok ken: 4, C. J. van de Linde naar Am sterdam; 6, J. A. Tan ge Boot naar Ame- rongen; 19, W. A. Walraven naar Am sterdam; 23, J. Kosten en gezin naar Goiis26, Wed. W. v. d. Klooster geb. D. den Haan; 26, L. C. J. Polderman naar Rotterdam; 30, C. van de Kerkhof naar Udedhout; 30, S. C. van de Linde naar Soest; 30, C. de Block naar Axel. Ingekomen: 30, A. A. J. M. de Lep- per van Rotterdam. Wemeldinge. De drijvende deuren ip de nieuwe sluis zijn Maandag aangebracht. De dijk kan thans worden weggenomen, terwijl de verdere werkzaamheden voort gang kunnen vinden. Op Maandag 1 Nov. j.l. had de stemming plaats van 4 gemachtigden in het kiescollege der Ned. Herv. Gemeen te te Wemeldinge wegens periodieke af treding der heeren Jan Dominions, Jac. Rulssen, E. Wabeke en F. Wabeke Azn. Gekozen werden in de plaats van Jan Dominicus en Jac. Ruissen resp. de hee ren Joh. van Klink en H. M. Koole, beiden met 86 stemmen en herkozen de heeren E. Wabeke met 95 en F. Wabeke Azn. met 97 stemmen. Uitgebracht wer den 99 stemmen; van onwaarde 2 Rem men; geldig 97 stemmen. STADSNIEUWS. Handelsregister. Aan de in „Handelsberichten" opge nomen wekelijksche openbaarmakingen in zake het Handelsregister, ontleenen we de volgende opgaven: Wijzigingen: J. Torbijn Jr., Goes,Lan ge Vorslstraat 39, Filiaal Rotterdam, le Middellandstraat 78, opgeheven. Opheffingen: A. Jobse, Goes, Gamze- poorfslraat 22, manufacturen. Toekenning subsidie. De heer J. C. Krijger, autobusonderne mer, heeft aan de Prov. Staten verzocht hem alsnog de voorwaardelijk toegezegde i subsidie voor de uitoefening van den auto busdienst tusschen Stavenisse en Ttiolen over het jaar 1924 uit te keeren. Ged. Staten zeggen dit bij schrijven van 14 Augustus te hebben geweigerd, omdat door belanghebbenden gemeenten slechts f 1650 in plaats van f 1750, zooais de voor waarde luidde, werd toegekend; omdat de regelen voor de dienst- en werktijden van het personeel niet aan hunne goedkeuring was onderworpen en ten slotte omdat zij •uit die overgelegde exploitatierekening niet de overtuiging verkregen', dat aan een sub sidie uit de Provinciale kas werkelijk be hoefte bestaat. Niettegenstaande de ge meente St. Maartensdijk het subsidie met f 100 vermeerderde en het eerste bezwaar dus a s opgeheven, blijven de beide andere bestaan en stellen Ged. Staten daarom voor het verzoek af te wijzen. Op 3ion-actief. Aan de kantoorbediende 2e klasse W. D. Luitwieler van het post- en telegraaf kantoor alhier is- op haar verzoek non- actief verleend van 1 December 1926 tot 28 Februari 1927. Nieuwe telefooraanslui ingen. 299, Johs. Bos, Ganzepoortstraat, 300 P. F. Voet, Voorstad; 301,. Joh. West- veer, Wijngaardstraat. V e r v a 11 e n aansluiting. 244, Continental Petroleum Comp., Wilhelmina straat. Onbestelbare post. Brieven binnenland: A. J. v. d. Hooft, Den Haag; Redactie Boerderij, Doetin- chem. N.B. Den afzenders wordt aanbevolen op alle stukken hun naam en adres te ver melden, opdat dfeze bij onbestelbaarheid aan hen kunnen worden teruggeven. Voorts is het gewenscht alle stukken van een volledig adres straatnaam on huisnummer te voorzien. Kantongerecht. De kantonrechter heeft veroordeeld wegens overtreding: Het loopen over een spoorbaan als de" trein zichtbaar nadert: A. M. te Bie zelinge f0,50 s. I d. Dienstregeling niet in autobus ophan gende hebben: J. C. K. te Goes 2 m|aal f 3 s. 2 mlaal 3 (d. Verboden visch'uig aan boord hebben: F. P. P. te Ierseke f 15 s. 15 d. Naam van den schipper niet op zijn vaartuig hebben: A. N. te Hoogeveeen f5 s. 5 d. Wielen van wagen niet zuiver houden: P. v. d. D. te Ovezande, A. B. te Nieuw dorp, F. d. L. te Wissenkerke f 5 s. 5 d. Met auto rijden over een daarvoor ver boden weg: H. Sv te Nijmegen, vrijge sproken. Met auto rijden 's avonds rijden zonder licht: J. B. te Goes f 5 s. 5 du 's Avonds fietsen zonder licht: P. d. N. te Kapeile f2 s. 2 d., J. R. te Goes f 2 s. 1 w. tuehtsch., J. v. E.; M. M. te 's Hee- renhoek, J. N.. M. B., J. C. S. te We meldinge, C. K. te Wolfaartsdijk, C. v. IT. te Waarde, M. S. te Hoedekens kerke M. P. te Coiijnsp'laat, B. T. te Krabben- dijke, J. K. te Kruiningen, W. H. te Kloelinge, J. G. te Goes f 5 s. 5 d. Dronkenschap bij zevende herh.H. J. D. te Utrecht 3 weken h. en opzending rijkswerkinrichting voor den tijd van 1 jaar, F. J. S. te Hansweert, 3e herh., straf als voren. In staat van dronkenschap de open bare orde verstoren: H. J. D. te Utrecht f60 s. 12 d. Gevonden voorwerpen. In October zijn aan het bureau van politie onderstaande voorwerpen als ge vonden aangegeven: Twee huissleutels, een rijwieltascb met inhoud, een kindertaschje met rozenkrans, acht portemonnaies met inhoud, een kin- der regenjas, korte jas, bors'rok en een paar schoenen, een duimstok, een zak mes, een ledige kist van de groentenfa- briek Krabbendijke, drie rijwielbelasting- merken 1926, een damesbont, een jon gensjas, een ring met vier sleutels, een studientenmuts, een ijzeren vat en twee kastjes, een zilveren beursje met inhoud een gouden broche, een mantelceintuur, een stair tsleutel voor auto's, een blikken doosje met spaarzegels, vijf kippenkratten, een kist met 25 flesschen bier, twee jon gen spetten, een schrijfboekje, een collier met portret, twee zakken aardappelen, een houten elstok, een beursje met rozenkrans, een kop van een electrische lantaarn, twee bloemenhangers, een heerensjaal, een ba ret, een vragenboek „Kort Begrip". Veemarkt. Ter markt van gisteren waren aange voerd: 8 koeien, 12 vaarzen, 25 ossen, 42 kalveren, 64 biggen. UIT DE PERS. Een onjuiste voorstelling. Het „Vad." schrijft naar aanleiding van een artikel van „Bijltje" in de „Standaard" over het 75-jarig bestaan der a. r. kiesvereeniging „Nederland en Oranje" o.m. Bijltje vindt er om doorzichtige redenen belang bij, zijn lezers te doordringen van waarheid(!dat er niets veranderd is bij de liberalen en dat daarom de anti-revo lutionairen meer dan ooit op hun hoede moeten zijn. En dat wordt gedaan in den volgenden fraaien zin: „Maar laat ik voorzichtig wezen, onze dagen verschillen heusch niet zooveel in dit opzicht van een eeuw geleden, en Rusland heeft het ons met de stukken bewezen, dat ook in deze eeuw, als de uiterste v r ij z i n n i g- heid (spatieering van ons. Red. Vad.) maar 't heft in handen heeft, er wel erger dingen gebeuren met hen, die de eere Gods ook pp het erf der Staatkunde tot haar recht willen doen komen". Ziezoo, nu weten de boeren op de Veluwe en te Staphorst het: 't Bolsje wisme is de „uiterste vrijzinnigheid". Het duldt wei geen vrijheid van godsdienst, geen vrijheid van drukpers, geen vrij heid van vercetniging en vergadering, de drie hoofdpijlers, waarop het liberale vrij heidsgebouw rust, maar wat doet deze kleinigheid er toe voor den schrijver, die er vóór alles op uit is h'aéti te kweeken, en dat met des te meer ijver doet, nu hij gevoelt, dal de reden van haat eigenlijk vervallen is'. Het is om met Vondel te verzuchten: Wat kan de b'inde staatzucht brouwen, wanneer ze raest uit mistrou wen Wat luid zoo schendigh dat baar rouwt Byltje moest echter wat voorzichtig zijn met dat afgezaagde verhaaltje dat het bolsjewisme uit het socialisme en dat weer uit het liberalisme zou- voortkomen. Want hij moest zich herinneren, dat zijn Katholieke bondgenoot aan dat verhaaltje een verlengstuk heeft gemaakt, en wel dit dat al wie met de reformdtie meeging een stap zette op het hellend vlak, dat naar het Bolsjewisme leidt, zoodat een katholiek blad het dan ook indertijd pas send vond te schrijven, dat er wel quan- li'atief maar niet qualitatief onderscheid was tusschen Wijnkoop en de Savomin Lohman. Wij nemen van dit onwelriekend jubi leumsartikel afscheid, en schuiven het raam even open om onze grooten trek naar frissche lucht te bevredigen. KAMER-OVERZICHT. TWEEDE KAMER. Voor het Belgische verdrag bestaat niet die belangstelling zooals sommigen het^ wel hebben doen voorkomen, Dit bleek op den eersten dag der behandeling in de Kamer reeds door de bezetting der publieke tribunes. Gisteren bleek het nog overtuigender. In de zitting van Dinsdag zijn 4 spre kers aan het woord geweest, de heeren Tiiauus (c.-h.), Nolens (r.k.), Kersten (St. Ger.) en Heemskerk (a.-r.). De heer Tilanus en Kersten lieten zich als tegenstanders uit, terwijl de beide anderen het verdrag verdedigden. Volgens de overzichtschrijver van het „Hbld." heet het thans dat minstens de helft der a.r. geneigd is tot tegenstemmen evenals ongeveer de helft der r.k.... maar onder de roomschen schijnen er nog veel twijfelaars te zijn. De rekening zou dus voorloopig (en zeer globaal schattend) zoo staan: Tegen het verdrag: 11 G.h., 9 vrijheidsbonders, 12 S.D.A.P., 7 a.r., 15 r.k. en 2 p.g. Hetgeen dus reeds een meerderheid zou opleveren. Maar de sdhrij ver gelooft, dat, vooral voor de roomschen deze getallen geflatteerd zullen blijken. BINNENLAND. Nagemaakte Gillett e-m esjes. Den laat sten tijd zijn bij de centrale recherche te Rotterdam herhaaldelijk klachten ingekomen over den verkoop van nagemaakte Gillette-mesjes. Dit is aan leiding geweest tot een onderzoek, dat tot resultaat had, dat de vorige week bij tal van winkeliers partijen onechte mesjes in beslag genomen zijn, De winkeliers bleken niet te weten., dat de mesjes, welke zij ten verkoop in voorraad hadden, niet echt waren. Er is evenwel proces-verbaal tegen hen opgemaakt, op grond van art. 337 Strafwetboek. De mesjes zijn minder goed afgewerkt dan de echte, en het opschrift op de enveloppe is ook eenigszins afwij kend van het origineele. De inbeslagne mingen zijn bijna uitsluitend in kleine win kels verricht. In de groote zaken zijn geen onechte mesjes aangetroffen. Gebleken is, dat de mesjes niet in Nederland zijn ver vaardigd, maar dat zij hoofdzakelijk via België, uit Duitschland en Frankrijk ons land zijn binnengesmokkeld. Hoog water. De Maas is bij Maastricht buiten haar oevers getreden en heeft de toegangswe gen aan den oostkant onder water gezet. De Heugemer overlaat werkt, zoo dat het water over den Scharnderweg stroomt en alle landerijen in watervlakten heeft her schapen. De werken aan de schutsluis te St. Pieter zijn overstroomd. Dit hooge water zoo vroeg in den tijd beteekent een enorme schade voor de landbouwers, die nog veel vruchten te velde hebebn staan. Onder de bevolking in Maastricht heerscht groote ongerustheid over de Maasbrug, die thans weer heel wat tegen te houden heeft. Auto-ongeluk. Gistermiddag reden op den weg Haar lem-Amsterdam ter hoogte van de Israë litische begraafplaats twee automobielen, een Ford, waarin de heer en mevrouw P. D. Schmidt, uit Haarlem, zaten, uit de richting Amsterdam, en een Minerva, die van den Haarlemschen kant naderde. De Ford reed in een geul langs den wég en kon daaruit blijkbaar moeilijk wegko men. De bestuurder van den Minerva- wagen zag dit en wilde daarom links pas- seeren. Juist dp dat moment kwam de Ford evenwel uit de geul. Een. hevige bot sing was daarvan het gevolg. De automo bielen werden zwaar 'gehavend. De heer en mevrouw Schinïdt werden bij de botsing ernstig gewond. Mevrouw Schmidt werd per tram naar Haarlem gevoerd, de heer Schmidt met een auto van den heer Vogel zang uit Haarlem, dié' juist passeerde. Beide -gewonden werej^h in het St. Elisa beths gasthuis opgenomen', 's Avonds was hun toestand ernstig. De twee inzittenden van den Minerva- wagen werden slechts heel licht gewond. Zij konden hun reis naar Amsterdam voortzetten. Li '\";W OepaHement s-R et) r g a u isatie. Evenals voor de departementen van marine en oorlog is door den minister van financiën, voorzitter van den raad van ministers,, een commissie ingesteld, welke de organisatie van het departement van onderwijs, kunsten en wetenschappen zal onderzoeken en daarover rapport zal hebben uit te brengen aan de bezuini gingscommissie. Het loodswezen. In het afdeelingsversJag der Tweede Kamer over de marinebegrooting spraken verscheidene leden ook nu weder als hun ineeninlg uit, dat de verhoudingen bij het loodswezen niet goed zijn. Het optreden der superieuren tegenover het lagere per soneel is dikwijls onjuist. Enkele leden achtten overbrenging van 't loodswezen naar het departement' van waterstaat te verkiezen. Hiertegenover werd opgemerkt dat uit niets is gebleken, dat het Nederlandsche loodswezen, met den daaronder res&ortee- renden dienst der kustverlichting, beton- uing en bebakening een hoogeren trap van volmaaktheid zou hebben bereikt en beter zou zijn beheerd, indien het beheer aan andere personen en öan een ter zake niet deskundig departement zou zijn toe vertrouwd geweest. Gevraagd werd of de minister kan rne- dedeelen, welke regelingen nu in overleg met België getroffen zijn ten opzichte van den loodsdienst op de Schelde. Kan er niet een regeling getroffen worden, waarbij voor de haven van Antwerpen aan de Nederlandsche loodsen dezelfde rechten worden toegekend als aan de Belgische? Door andere leden werd ge vraagd, waaraan het is toe te schrijven, dat de opbrengst van de loodsgelden voor Antwerpen in 1925 zoo verminderd is. Gevraagd werd of de minister reeds tot een beslissing is gekomen inzake de vervangen van zeilschepen voor den loods dienst door stoomloodsvaartuigen. Sommige leden betoogden opnieuw, dat de peusioenregeling voor de loodsen een betere dient te zijn dan de algemeene pensioenregelen voor het Rijkspersoneel. Een a^n gstige vaart. Drie inwoners van Brighton (Engeland waren Zondagmiddag met een klein sloepje j*aan visschen in het Kanaal. Het was Tiun bedoeling, vlak onder de kust te blijven. De sloep is echter ten gevolge van den krachtigen stroom afgedreven en het gelukte den visschers niet, de kust weer te bereiken. Meer en meer raakte de sloep van den wal. Eenige uren heb ben zij hulpeloos in hun notedop rond gedobberd. Toen zij op ongeveer 6 mijl uit de kust waren, konden zij de Celta praaien. Dit schip nam hen op en bracht hen naar Rotterdam. Door bemiddeling van het Engelsche consulaat zullen zij de thuisreis aanvaarden. Een kranige rijdster. Aan een hotel te Nijmegen is afgestapt barones Linde von Klinshowstöm, die op een schimmel een tocht maakt van Stockholm naar Parijs. Zij legt per dag ongeveer 70 KM. af. Zij beschrijft haar reis voor een Stockholmsch blad. Op 20 September is zij van Stockholm vertrokken. Zij is over Hamburg gereden en is van plan, verder over Brussel naar Parijs te rijden.-7' Het Noordzeekanaal. Zaterdag was het 50 jaar geleden dat de inwijding van het Noordzeekanaal en van de haven van ljmuiden heeft plaats gehad, in tegenwoordigheid o.a, van Ko ning Willem III. Ter gelegenheid van, deze herinnering is een feestweek te IJmuiden georgani seerd rjle) Maandag werd deze iiigeleid met een bijzondere huldiging door een plechtige toekenning van onderscheidingen van eenige beambten die jarenlang aan ka naal en haven werkzaam zijn. Gisteren hadden roei wedstrijden en een vlootrevue plaats. Donderdag staat de officieele herden king op het programma, waarbij eenige ministers aanwezig zullen ^jn. Snippers. Te Doetiinchem is een paartje in hmi huwelijk getreden dat kan terugzien op een onafgebroken verlovingstijd van dertig jaren. v 4 a-.1 bid

Goessche Courant | 1926 | | pagina 2