MOOIE HUID van Handen en Gelaat COKESPRIJZEM. verkrijgt men door PLAATST Te koop bij inschrijving 137 Olmeboomen mag nooit een stuk Karnemelkzeep van het Klaverblad ontbreken. KARNE MELKZEEP GEMEENTE GASBEDRIJF GOES. GEMENGD NIEUWS. Aanslag op een revue-ster. Mejuffrouw Irene de Maulmont, beter bekend als Gina Palerme, een van de sterren van de Moulin Rouge te Parijs, is dezer dagen te La Varenne-Ste Hilaire, waar zij woont aan de oevers van de Marne, het mikpunt van een aanslag geweest. Zij was even na twaalven thuis gekomen en had zich om 1 uur naar bed begeven. Om vier uur werd zij plotseling wakker van twee scherpe knallen. Zij stond op, riep omhulp en keek uit het raam, waar zij twee vluchtende gestalten zag. Het dienstpersoneel snelde te bulp maar de aanvallers waren al verdwenen. De knallen bleken revolverschoten geweest te zijn en de kogels werden gevonden boven het bed en in de gang, achter een deur, die doorboord was. Gina Palerme waarschuwde dadelijk de politie en uit het onderzoek bleek, dat de aanranders uit de garage twee laddertjes hadden ge haald, die zij op elkander hadden gebonden en op een stoel gezet om bij het raam van de slaapkamer te komen. Zij hadden een ruit ingeslagen en door het gat ge schoten. Gestolen was er niets. Mejuffrouw de Maulmont denkt, dat zij achtervolgd wordt, al weet zij, naar haar zeggen, ook geen ander motief daar voor dan joloerschheid. Eenige dagen ge leden had men een wiel van haar auto losgeschroefd, wat, zoo zij het niet tijdig bemerkt had, tot een ernstig ongeluk had moeten leiden. Voor alle zekerheid neemt de revuester voorloopig haar intrek in een hotel in Parijs. Trouwen op zee. In de laatste jaren hebben een groot aantal Amerikanen de excentriciteit uit gehaald, zich op zee, voor den kapitein als ambtenaar van den burgerlijken stand, in den echt te verbinden. Met name de kapitein van de //Leviathan", de vroe gere ^VaterlancU mocht zijn schip, in den waren zin als een huwelijksbootje betite len. Dergelijke huwelijken op het eerste gezicht, //vielen" bij de Amerikanen erg in den smaak, eerstens omdat ze volgens hun begrip van het woord erg romantisch leken en dan ook omdat familie en vrien den ver weg waren, men dös het huwelijks- diner kon ontberen en de plechtigheid goedkoop uitkwam. Intusschen het is met het sluiten van huwelijken op zee afgeloopen. De kapi teins der groote transatlantische schepen hebben aanzegging gekregen, dat zij der gelijke echtverbindingen niet meer mogen sanctionneeren. De reden is, dat er in de Vereenigde Staten geen gelijkvormige hu welijkswetgeving bestaat, iedere staat heeft daaromtrent zijn eigen wettelijke bepalin gen. En nu vreest men dat de echtver bindingen aan boord tot allerlei juridische moeilijkheden aanleiding zullen geven, niet slechts voor wat de geldigheid in de ver schillende staten betreft, maar en dat wellicht nog meer, in hoeverre een der gelijk huwelijk op een schip van de „Union" gesloten, in een bondsstaat tveer ontbonden kan worden. ALLERLEI. De oorsprong der Egyptische eschaving. In het begin van Augustus bracht sir Flinders Petrie in de Britsch Association/ verslag uit over zijn pogingen om het verband, dat er vermoedelijk bestond tus scben de beschaving en godsdienst der eerste bewoners van Egypte en die van den Kaukasus nader te onderzoeken. Hij vermeldde eenige belangrijke ontdekkin gen, niet alleen belangrijk voor de ar chaeologie, maar ook in verband met het Bijbelverhaal, dat vanuit den Kaukasius de bevolking der aarde uitging, toen Noach er met zijn ark geland was, en welk Bijbelverhaal door deze ontdekkin gen van den Engelschman, historisch be waarheid wordt. Verleden jaar bewees sir Petrie reeds het bestaan van de z.g. Badarische be schaving in Opper-Egypte, welke haar oorsprong had in Badaria, waar men haar 't eerst ontdekte. Dit was de eerste beschaving in Egypte. Zij stond reeds op een hoogen trap van ontwikkeling. Uit dit tijdperk heeft men het prachtigste ge glazuurd aardewerk en glazen kralen ge vonden, welke waarschijnlijk ouder zijn, dan iedere andere soort, daar men deze voorwerpen in de diepste aardlagen vond. De vuursteenen, die men er ook aantrof, vertoonden een groote gelijkenis met die uit het Neolitische tijdperk. Het eerste Egyptische aardewerk was ook het mooi ste. Het vertoonde eveneens overeenkom sten met voorwerpen, in Duitschland ge vonden, uit het Neolitische tijdperk. Sir Petrie vermoedde, dat er een lang overheerschende Aziatische beschaving was geweest, die van tijd tot tijd naar andere streken verschillende takken uit zond. Een van deze takken richte zich naar het Zuid-Westen, naar Egypte, welk gebied zij in twee tijdperken binnendrong. Een belangrijke ontdekking heeft nu be wezen dat deze beschaving werkelijk uit Noordelijke streken kwam. Men vond n.l. bij opgravingen strooien schuren, ge maakt van tarwes'troo. Deze tarwe was evenwel niet de oude tarwe van Baby- Ion en Egypte, noch de tarwe welbekend uit den Romeinschen tijd. Het was esn uit Noordelijke streken afkomstige soort, een bastaardsoort van de onze. De Engel sche onderzoeker vraagt nog de belangstelling voor een ander feit. Een jaar of twee geleden werd door een Amerikaan aangetoond, dat drie namen in het Egyptische Boek der Dooden in zeer nauw verband stonden met aardrijkskui dige namen in den Kaukasus. Deze drie namen verschaften hem een basis om hier op voort te bouwen. Hij teekende al de namen van het Boek der Dooden op, in hun plaatselijk verband met elkaar zooals in den tekst werd aangeduid, etn kon toen deze plaatsnamen, die in het Boek der Dooden als mythologische wer den beschouwd, in hetzelfde plaatselijk verband in den Kaukasus nagaan. Hij legde in de sectie der British Asso ciation, waarvoor hij sprak, een kaart der streek over en vestigde de aandacht op de volgende merkwaardige overeen komsten in plaatsnamen die het Boek der Dooden geeft en die in den Kaukasus worden aangetroffen: Akret, Ekrelike; On, Oni; Zesert, Tosarene; Dedu, Totena; Bta, Ptua; Kha lusa, ChalasiKara, Kuy; Bakhu, Baku; Andes, Andish; Astes, Ashti; Iaru, Iora; Sheny, Sanua; Fenkhu. Phanagoria; Ur- mu, Urmia; Tamena, Tarnen; Maoti, Maiotis; Desdes, Euxine; Rue, Rha; Res tan, Resht. In het Boek der Dooden werd ge sproken van het voorkomen van een „vuur- nreer", in een vruchtbaar dal gelegen; het gebleken, dat dit meer overeenkwam met een bestaand naphta-meer. Andere aanwijzingen versterkten de conclusies van sir Petrie, welke hij uat het verband der plaatsnamen trok. Osiris was de god van het graan in Egypte en zijn oorsprong wordt door de traditie geplaatst in die zelfde streek, welke het Boek der Doo den aangeeft. Osiris wordt beschouwd als de koning van Akret (Ekretike in den Kaukasus, zie boven) en tevens als de god, die den Egypte/naren de beschaving bracht en hen den landbouw leerde. Sinds de vroegste verhuizing van de Badariërs heeft Egypte landbouw gekend. Ware deze kennis evenwel van lateren datum geweest, dan kon niet gezegd worden dat zij door de Baradiërs aandenEgyp- tenaren was gebracht noch dat Osiris de groote god van het graan, was. Visschen verpakt in ijs. Als goudvisschen uit hun kom of vij ver genomen worden, en men laat ze be vriezen, dan doet zich het eigenaardige verschijnsel voor dat ze als ze na eenige uren weer in het water worden terugge bracht, als het ware herleven. Ze zwem men dan rond alsof er nooit iets met hen gebeurd was. Bij andere visschen doet zich hetzelfde verschijnsel voor. Iemand uit Cumberland had een visch gevangen en hij liet dien visch totaal invriezen. In het voorjaar liet hij het blok ijs, waar de visch zich in bevond, uitdooien en het dier zwom dadelijk vroolijk rond. In Siberië, waar de rivieren in den regel tot op den bodem bevriezen, werden de visschen uitgehakt en in hun omhulsel van ijs verzonden. Het is dan mogelijk ze levend aan de markt te brengen. De directie van een Amerikaansch aquarium wil nu van deze methode ge braik maken om verschillende visschen uit Alaska levend naar het aquarium over te brengen. Lak en zegelringen. Tot het einde der middeleeuwen was; men gewoon een brief te zegelen met was waaraan men echter verschillende kleuren wist te geven. In het midden der zestiende eeuw werd het lak ingevoerd, dat waar schijnlijk in China is uitgevonden en door de Portugeezen in Europa bekend werd gemaakt. Het oudste lakzegel, dat men kent, werd gevonden op een brief van Gerhard Hermann, den gevolmachtigde van Filips Frans. Zegelringen waren reeds in de oudste tijden berekend Hannibal droeg in een dus danigen ring het vergif, waardoor hij in 183 vóór Christus een einde aan zijn leven maakte Volgens Plinius, Buetouius en Diodorus prijkten op den ring van Pompejus drie tropheeën als zinnebeelden van zijn overwinningen over de drie werelddelen Europa Azië en Afrika Op den ring van Julius Cesar was een gewa pende Venus gegraveerdop dien van Augustus eerst een sfinx, daarna de beel tenis van Alexander den Groote en ein delijk zijn eigen beeld, dat zijn opvolgers bleven dragen SPORT. Voetbal. Pe altijd groote belangstelling trekkende vcetbalwedstrijd, nl. Middelburg I tegen Vlissingen I van de tweede klasse, heeft gisteren op het terrein achter de Meel fabriek plaats gehad, niettegenstaande het weinig mooie voetbalweer. He uitslag was 5—3 in het voordeel van Middelburg. VEILINGSVEREENIGING K.B.O. TE KAPELLE. Kleine veiling van 29 October 1926. Gcuidreinette f25 a f31, Sterappels f25 a f27. Zure Bellefleur f 18 a f22, Campagne zoet f 14 a f 16, Hollands zoet f 13 a f 16, Pomme d'Orange f 16 a f 18, Val- en kroetappels f5 a f 12, Doyenne de Cornice f 38 a f 42, Br. Clairgeau f 12 a f 16, Nouveau Poiteau f8 a f 12, Jo- denperen f4 a f8, Linrburgsche rietpe ren f6, Gieser Wildeman f8 a f 10, Klei- peren f5 a f8. Mispels f 10 a f 12, Blau we druiven f43 a f 49, Spruiten f 12, alles per 100 K.G. LICHT OP. November: Maandag 1 Dinsdag 2 Uur 5.01 5.— VEILINGSVEREENIGING E.M.M. TE KRABBENDIJKE. Veiling van 30 October 1926. Peren: Winterlouwtjes f 3, Pondsperen f5, Handperen f 10 Appels: Zoete Belle fleur f 6 a f 16, zoete Campagne f 6 a f 16, Appels f8. Alles per 100 K.G. VEILINGSVEREENIGING ZUID-BEVELAND TE GOES. Veiling van 30 October 1926. Peren: Doyenne de Cornice f 21, Beurré Clargeau f 16, Cons, a la Cour f 10, Beurré 8ix f 8, Groene Chaumontel f 6, Pondspereu f8, Gieser Wildeman f8 a f14, Kleipereu f6 a f8, Stoofperen f4 a f6, Afval- en Kroetperen f0,50 a f4. Appels: Goud Beinetten f 17 a f41, Zure Bellefleur f 18 a f26, Fransche Bellefleur f 14 a f 16, Sterappels f 18 a f 24, Court Pendu f 12 a f 16, IJziken f10, Zoete Campagner f12 a f 16, Zoete Bellefleur fiO a f14, Pomme d'Oranje f17, Geld. Holaart f12 a f 14, Afval- en Kroetappels f2 a f 12. Diversen: Blauwe druiven f 41 a f42, Mispels f 10 a f 11, Spruiten f8 a f 15, Uien f3, Aardappelen f 3,60, alles per 100 Kg. Bloemkool f20, Koolrapen f 1,90, beide per 100 stuks, Knolselderij f8, Prei f 0, beide per 100 bos, Hazen f 2,36 a f 2,85, Fazanten f 1,37, Patrijzen f 0,51 a f 0,68, Houtsnippen f 0,47, alles per stuk. WATERGETIJEN VOOR WEMELDINGE. ©ie voor Iersol® vallen ongeveer 5 minuten later en voor Hansweert ruim een half uur vroeger. Amsterdamse!® tjjd. Dagen Hoogwater Laagwater Vrm. Nam Vrm. Nam. 2 Nov. 1.02 1.23 6.48 7.08 3 1.16 2 02 7.30 7.48 4 2 26 2 39 8.06 8.23 5 3 02 3 10 8 86 8.52 6 n 3.3-2 3 43 9.06 9.22 4 04 4 14 9.36 9.52 5.85 4.47 10.10 10.26 ADVERTENTIEN. Voor de vele blijken van deelneming, gedurende de ziekte en na het overlijden van onze geliefde Zuster, Behuwdzuster, Tante en Huishoudster, Mejuffrouw A DEI AN A OSSE WAARDE, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de Familie, JOHs. OSSEWAARDE. J. L. CENSE. Nisse, 1 November 1926. zich bevindende op de hofstede jKoorn Polder' te 's»Gravenpolder. Inschrijvingsvoorwaarden te bekomen hij de Directie der N V. Fruitteelt Mij. „Zuid-Beveland", Rimmelandplein 5 te Goes. Inschrijving sluit op 15 Nov. 1926. Eischl dii Fabrieksmerk Maag versterkende pil I CM Slijmafdrijvende- ILULM wan L. J. GROOTENDORST, Apotheker, Utrecht. Zuiveren het bloed, verdrijven gal en glljm en bevorderen den goeden stoel gang. Zij munten uit door hunne zachte werking, zonder kramp of een'ge na- dee.lige gevolgeD, zoodat men in Btaat blijft zijne gewone bezigheden te ver richten. Prijs per doos met gebruiks aanwijzing 27'/, cent. Verkrijgbaar te Goes bij GEBRS. MULDER. EISCHT VOORAL MERK „GROOTENDORST"- Wacht U voor namaak! Uw advertenties, in de courant die gij leest. Een advertentie die gelezen wordt, moet succes geven. HET MELKMEISJE" No. 340 ZEEPFABRIEK HET KLAVERBLAD HAARLEM Met ingang van Maandag 1 November 1926 zijn de Cokesprijzei als volgt GROF 95 CENT GEKLOPT 110 PAREL 110 Thuis bezorgd 10 cent per H.L. meer. DE DIRECTEUR. per H.L. afgehaald aan de fabriek. PU ROL

Goessche Courant | 1926 | | pagina 4