Uit den Westhoek Zenuwachtig, Overspannen en Slapeloos Mijnhardt's Zenuwtabletten Mars en wij. Nu Mars de vorige week weer zoo dicht bij onze aarde is geweest (dicht beteekent hier altijd nog 70 millioen K.M.) is er weer gehoopt op eenig levensteeken van die planeet en is de vraag weer gerezen: zouden er intelligente wezens zijn op Mars? Het is even diriest te ontkennen dat er op andere wereldbollen verstandelijke schepsels zouden bestaan als om het aan te nemen. Hetgeen wij weten omtrent'cksunp kring, intensiteit der zwaartekracht, aan wezigheid of afwezigheid van zuurstof, water enz. op andere planeten en dat tot de conclusie zou leiden dat menschelijk leven daar riiet mogelijk is, behoeft nog niet in te sluiten dat er geen leven zou zijn. Men heeft lang gemeend dat in die laagste diep ten der oceanen, waar 't koud en donker is en waar een verpletterende druk is, dat daar elk leven onmogelijk was. Toch wer den er wonder mooie en vreemdsoortige visschen uit opgehaald. Zoo iets kan ook op andere bollen in de wereldruimte het geval zijn. Het is toch wel wat aanmati gend te denken dat op de millioenen werel- deh die we rondom ons zien en bij velen waarvan onze aarde slechts is als een speldeknop bij een kerkkoepeï, geen leven zou zijn en alleen maar op ons spelde knop je. Men zal zich herinneren dat in 1906 gemeend is dat de Marsbewoners signalen geven. Marconi had toen op het eiland Cape Ciaer een station voor draadlooze telegrafie ingericht en diaar ontving men toen eiken nacht tuissdhen 12 en 1 uur een zelfde signaal dat niet te ontcijferen was. Marconi heeft toen de vraag geopperd of dat misschien een teeken was van de Marsianen. De beroemde sterrenkundige Flamma- rion verwierp het denkbeeld niet, maar achtte het onwaarschijnlijk. In het tijd schrift van de Société Astronomique de France, besprak hij de mogelijkheid of wij met onze technische hulpmiddelen in ver binding zouden kunnen komen met de roo- de planeet. Hij betwijfelde het. Men heeft ook op Mars dikwijls lich tende punten waargenomen, die men aan vankelijk ook voor signalen hield. Later is gebleken dat het gewone verschijnselen waren, belichte bergtoppen en wolken op de planeet. Wij moeten nog maar niet wanhopen al zijn ook de draadlooze teeken® van Ca pe Claer gebleken te zijn ontstaan door technische onvolkomenheden in de appa raten. De moderne sterrenkunde is 'nog jong. Pas 200 jaren geleden zijn we begon nen Mars met optische instrumenten waar te nemen en zijn geografische en meteoro logie te bestudeeren. De wetenschap groeit in macht en vermogen en misschien komt nog eens de tijd dat we Mars even ge makkelijk kunnen opbellen als nu Amster dam. dige vergrooting der gemeente, dies meer werkzaamheden als" vuilnisman enz. een extra toelage op zijn salaris. B. en W. ge voelen daar wel wat voor en stellen voor f 100 daarvoor beschikbaar te stellen. Dé heer Os se waarde vraagt eenige inlichtin gen, waarna het voorstel van B. en w. met algemeen© stemmen wordit aangenomen Eenige inwoners der Kerkboek straat on dervinden veel last van een paar boomen in den tuin der pastorie der Ned. Herv. kerk. Last van licht en regenwater dat ondrinkbaar wordt. In deze zaak zal voor zien worden. De president-kerkvoogd ter vergadering aanwezig, zal er omgaande en degelijk voor zorgen. Ontheffing school geld, J. Hovenier f2,70 enz. allen goed gekeurd. De rekening, van 't burgerlijk armbestuur 1925 tot een bedrag van ont vangst f 14790,461/2, uitgaaf f 13413,48, dus een goed slot vah f 1367,98 V2. De be- grooling van 't zelfde lichaam over 1927 in ontvang en uitgaaf op f 14815,52x/2. beide aangenomen. Het laatste punt der agenda was spoedig aangebroken. De be- gróoling 1927. Algemeene beschouwingen werden niet gehouden. Alleen bij aanne ming in bloc (evenals verleden jaar zou de heer Ossewaarde die wel willen hou den. Anders behandelt hij liever punt voor punt. De heer Daaine zou gaarne de begroo ting zoo maar aannemen. Opgemerkt kan worden, dat bij ariikelsgewijze behande ling e$ toch zeer weinig veranderd wordt. De voorzitter merkt op, dat bij vaststelling van de begrooting er zooveel mogelijk re kening gehouden is met de vele wenschen o.a. staan op de nominatie verbetering van van straten, rioleering aan de Dam straat vanaf P. van Hee tot aan de Stee- weg, verbetering aan de Damstraat, naast het gemeentehuis bouwen van, een nieuw politiehuis met prison verbetering van de haven (wegnemen pannen en aanbrengen sleenglooiimg), al dit zal kunnen geschie den zonder belastingverhooiging, zonder een beroep te doen op 't crediet der ge meente of geld te Leehen. Het zal kunnen geschieden uit overschotten dér vorige jaren. De heer Ph. Bom prijst de begroo ting, fijn samengesteld, maar zou toch deze begrooting willen besjproken zien. De ^aardigheid der raad te veel in het gedrang? De voorzitter merkt op, dat in verschillende gemeenten oommissies wor den benoemd die over zoto'n begrooting rapportèeren. Zou dit ook hier niet wen- sohelijk zijn? Hoe menige post op de be grooting is er niet waar veel over valt te redeneeren, maar waar niets aan valt te veranderen. De salarissen, de rente en de kapitaalsaflossing. Voorstel Daane wordt in stemming gebracht en verworpen met 6 stemmen tegen, 5 voor; voor wethouder Bom, van Es, Hartoog, J. Sinke en G. Daane. De begrooting gasfabriek wordt met algemeene stemmen zonder bespre king aangenomen. De gemeen'.ebegrooting komt nu in behandeling. De heer Osse waarde vraagt voor punt 10 verhoogiog presentiegelden raadsleden, Hij steltvoor deze post van f 108 te brengen op f 250. Ook het burgerlijk armbestuur heeft zijn presentiegeld verhoogd. De voorzitter merkt op, dat het burgerlijk armbestuur 52 maal per jaar vergadert, de raad slechts enkele keeren. Verleden jaar hebben B. en W. er zi<dh tegen verklaard. De ppst f 108 wordt in stemming gebracht, voor 6, tegen 5 stemmen. De heeren Ossewaar de, Scheele, De Jager, De Koeijer en Mol. Punt 24, presentiegelden leden stem- bureaux. De heer Hartoog stelt voor pier lid per dag f3 beschikbaar te stellen, waardoor eenige onbillijkheden komen te vervallen. Behalve de heer Bom voelen allen veel voor het voorstal-Hartoog. Het wordt tenslotte aangenomen' met 7 stem men voor en 4'tegen, Tegen J. Sinke, Ph. Bom, J. L. Bom en van Es. Punt 61, gra tificatie rijksveldwachters f 100. De heer Ossewaarde is hier tegen. Bezoldigt het Rijk niet voldoende? Hebben die mein- schem 3iet noodig Daar niemand het voor- stel-Ossewaarde steunt, wordt het ver worpen geacht. Op voorstel van den heer De Koeijer wordt met algemeene stemmen besloten tot aanschaffen van een begrafe nis-toestel, systeem „Piëteit" Voorts wordt nog» uitvoerig besproken de even- tueele verbeteringen aan de bestrating der Paardenmarkt. Indien „het lijden kan" zal dit nog geschieden. Artikel 113, onderhoud schoollokalen, wegneming ijzeren punten schoolhek. De heer Ossewaarde zou schoollokalen voor goede doeleinden beschikbaar willen stel len. De voorzitter acht deze post vol doende. De heer Ph. Bom heeft eens ge neusd in de openbare scholen. Hij acht sommige boekjes zeer verouderd en ver sleten. Zouden er geen nieuwe aangeschaft kunnen worden? De post uitgetrokken voor werkverschaffing wordt na eenige bespre king gehandhaafd op f 500. Voorts wordt genoodzaakt door het aannemen der voor stellen van Hartoog en De Koeijer een wijziging gebracht in de post onvoorzien. De heer Ossewaarde bespreekt ook nog de nachtdienst der firma Goedheer. Hij zou het bakkenstelsel willen vervangen door tonnen dito en vraagt do aandacht van B. en W. voor deze zaak, indien kan een begroeting. De voorzitter zou omreden beter hygiënische regeling, een en ander toejuichen. Maar de finaincieën. De heer Ph. Bom vraagt een verandering in de Po litieverordening. Hij zou willen zien, dat de verordening aangaande kreeften bewa ren in het oesterseizoen niiet meer verbo den zou worden. Door deze verordening zijn zelfs achtbare en edelachtbare burgers der gemeente in het gedrang gekomen. De voorzitter licht toe, dat deze verorde ning in het leven geroepen is in overeen stemming met de voorzitter van het vis- scherij bestuur, den weled^ heer Fokker. De oestercultuur is domineeretnd boven, de kreeftenvisscherijOesterputten zijn geen kreeftenputten. Voorzichtigheid in deze zaak is geboden. Komt voor dat in een oesterput kreeften mochten bewaard wor den, (b.v. aan de haven) dian zou een kreeftenvisschersman maken dat niemand certificaten kreeg. Wat een ramp zou dat worden! Ook wethouder Bom is het ge heel eens met den voorzütter, de verbin tenis die iederen oesterkweeker met het visscherijbesluur heeft aangegaan, laat geen andere uitleg toe. Komen er oesters in de put, dan moeten de kreeften er uit. Eventueele wijzigingen in de politieveror dening aangaande dit punt zullen alleen kunnen worden aangebracht in overeenstem ming met den „dokter" Folmer en het vis- scherijbestuur. waarna de heer Mol een andier ernstig vraagstuk ter sprake brengt. De rattenplaag aan de gemeentevuilniis- belt. Wat kunnen B. en W. hier tegen doen? De omwonende landbouwers kla gen v anwege de schade aan die veldvruch ten. 't Is nog nooit zoo erg geweest. B. en W. zullen maatregelen overwegen, waar na sluiting. De oudste inwoner dezqr gemeente, de heer A. Verschure, is in den ouderdom van bijna 97 jaren, overleden. Kapelle. De ploegbaas J. S van de S.S. te Kapelle-Biezelinge kreeg een stuk ijzer tegen zijn been. Geneeskundige hulp bleek noodzakelijk. Per auto is de man naar zijn woning vervoerd, Gekozen tot ouderlingen in de Ger. Kerk te Kapelle-Biezelinge zijn de heeren P. Scheele en J. Baijens in de vacature Chr. Louisse en W. Bogaards en als diaken D. Sandee. Rilland-Bath. Door de politie alhier is procesverbaal opgemaakt tegen A. A. H wegens het niet doen van aangifte bij den burgemeester, van onder een koppel van 14 stuks hoornvee voorkomend mond en klauwzeer dat onder zijn hoede stond KUNST EN WETENSCHAP. Mori-e M etz-Koning. f Mevrouw Morie Catherine Metz-Koning is Donderdag 64 jaar oud te Ancona overleden. Aanvankelijk opgeleid aan de muziek scholen te Botterdam en te Amsterdam heeft zij zich later aan de letterkunde gewijd. Met Van 't viooltje dat weten wilde heeft zij in 1900 terecht naam gemaakt, waarna zij alrijke werken en verzen heeft gepubliceerd („Gabriëlle", Intermezzo„Nachtsilene". „De ring", „Dominee Geeston", „Verzen", „Het kindje en andere draraa'ische schetsen", „Van een zonnebloem die de zon wou zijn", „Fatsoenlijke familie", „Van een vriendin", enz.) SPORT. Voetbal. Holland^Duitschland» Gisteren heeft te Amsterdam de voetbal wedstrijd tusschen Holland en Duitschland plaats gevonden Duitschland won met 3-2 STADSNIEUWS. Benoemd. Met ingang van 3 Novemlbeir a.s. is be noemd tot le klerk aan het gemeente-gas bedrijf de heer P. C. Hubregtse te Mid delburg. Tooneel. De N.V. „Groot Tooneel* zal Dinsdag 16 November in de Prins van Oranje" ten tooneele brengen Oe vrouw in den vuurtoren" Men zal zich het gezelschap herinneren van de opvoering van ,Het Teeken des Kruises.8 Dammen. Vrijdagavond 29 Cct. was de heer J. J. Goedbloed uit Vlissingen als simul taanspeler aanwezig Gespeeld werd tegen 20 borden, waar van de heer Goedbloed 8 partijen won 8 verloor en 3 remise, terwijl de partij van den heer Korstanje onbeslist bleef. Gewonnen werd door de heer. n Van den Hertog, B. Torbijn, J. Boogaard (Middelburg), Merison, L. Buitendijk, L. Dekker (Kloetinge) Jac. van Zweeden en J J. Snoodijk. Remise de heerenB. Magielse, J. van Liere, W. de Waart RECHTSZAKEN. Rechtbank te Middelburg. In de zitting van 29 October 1926 werd behandeld de zaak tegen A. T., 60 jaar, kleermaker te Kruiningen, zonder vaste woonplaats, gedetineerd te Middelburg ter zake van landiooperij te Middelburg op 15, 16 en 17 October 1926. Verdachte werd overeenkomstig den eisch van het openbaar ministerie veroordeeld tot 3 da gen hechtenis en 3 jaar R. W. I. BINNENLAND. Onze kolenvoorziening. In antwoord op de desbetreffende vra gen van den heer Wibaut deelt de minister van waterstaat ten aanzien van de steenko- lenvoorziening en de voorziening van huis brand mede, dat het hem niet bekend is, dat voor een aantal industrieele bedrijven in Nederland de steenkoienvoorziening voor de eerstvolgende maanden niet de waarborgen zou bieden voor een onge stoorde bedrijfsvoering. In verband met de sterk gestegen pro ductie en de scherpe concurrentie van buii- tenlandsche kolen op de Nederlandscibe markt, is, wat zoowel voor de productie der Staatsmijnen, als die der particuliere mijnen betreft voor een grootere hoe veelheid dan in voorafgaande jaren afzet in het buitenland gezocht. Deze afzet be staat in hoofdzaak uit soorten, die groo- fcendeels ook" vroeger naar het buitenland gingen. De biinnenlandsche afnemers intuisschen, die zich intijds voor opdrachten aan Lim- burgsche mijnen gedekt hebben, worden zooals steeds geregeld bediend. De Lamburgsche mijnen zijn alleszins in staat om voor levering van 1 Januari 1927 af aan Nederland sche bedrijven* die voor het a.s. jaar zich van kolen wenschen te verzekeren,, aanbiedingen te doen. Indien er bedrijven zijn-, die in de naaste toekomst moeilijkheden voorzien in ver band met de steenkoienvoorziening, ligt het niet aan de verkoop spolitiek der Lim- burgsche mijnen, doch aan de inkoop9poli- tiek der betrokken bedrijven. De Limbuirg- sche mijnen hebben aan industrieele be drijven in Nederland gedurende het Loo- pende jaar belangrijk grootere hoeveel heden geleverd, dan in voorgaajidje jaren. zullen Uw zenuwen kaltueeren en sterken en Uw slapeloosheid verdrijven Buisje 75 et. Bij Apoth en Drogisten. Zij hebben gee.i enkele aanvraag afgewe zen van bedrij-.en in Nederland, die zich voor hun behoefte aan steenkolen in 1926 tijdig hebben willen dekken. Van verkoop van een abnormaal percentage voor uitvoer is dus geen sprake. Vele bedrijven echter nemen een zuiver opportunistisch stand punt in bij den inkoop van kolen, door zich niet voor hun geheele behoefte tijdig te dekken, 'maar voor een kleiner of grooter gedeelte vrij wenschen te blijven, om, wanneer zij kolen noodig hebben, daar te gaan, waar zij het goedkoopst terecht kunnen. Het spreekt wel vanzelf, dat zelfs de Staatsmijnen voor zulke afnemers niet te allen tijde kolen 'Besohakbaar kunnen stellen, al wordt ook aan deze vraag zoo veel mogelijk voldaan. Maatregelen voor een voldoende steen koienvoorziening gedurende de eerstvol gende maanden behoeven in verband met het bovenstaande niet te worden getrof fen. Voor een uitvoerverbod voor steen kolen bestaat eveneens geen enkele reden. Ten opzichte van de voorziening van huisbrand merkt de minister op, dat de pro duclie van huisbrandkolen van de Lhn- burgsche mijnen voor het overgroote deel iin Nederland blijft. De productie van e.cr- brikotten zal afhangen van den aanvoer van het daarvoor noodige pik in voldoende hoeveelheid. Daartegenover staat, dat de voor den a.s..winter beschikbare hoeveel heid anthraoiot grooter zal zijn dan in voorgaande jaren. Voor het treffen van maatregelen van regeeringswege bestaat ook voor deze kolensoorten geen enkele reden. De minister merkt ten slotte nog op, dat hij er niets voor voelt, om de Neder landsohe mijnindustrie, die in tijden van overvloedig aanbod van kolen is overgela ten aan de ongebreidelde concurrentie vam het buitenland, zoodat zij gedwongen was verplichtingen in het buitenland aan te gaan in haar verkoopspolitiek aan banden te leggen, zoodra op de kolenmarkt eenige verbetering intreedt, nog wel ten. behoeve van bedrijven, die geen geregelde afnemers der Nederland sche kolen zijn. Een derge lijke behandeling acht de minister tegen over elke industrie onredelijk. Het verdrag met België. Minister v. d. Velde, heeft aan een correspondent te Brussel der „N. RtCt." verklaard dat er nooit of nimmer, zoomin officieus of officieel, en ook niet en marge der besprekingen over Malmédy van tegen prestaties in het voordeel van Antwerpen is sprake geweest. Lie redactie der „N. R Cl.' teekent hierbij aan, dat de Minister onvoldoende blijkt ingelicht. „Laat hij zich wenden tot zijn collega van financiën, den heer Francqui en de Ouitsehe heeren met wie deze de bespre kingen gevoerd heeft. Zonder twijfel zullen zij zich herinneren, dat de heer Francqui begonnen is de Duitschers te vragen naar hun geneigdheid, om Antwerpen bijzonder te bevoord,eelen, een onderwerp, dat van de baas raakte doordat de Duitschers er beslist niet aan wilden, wat stellig niet uit liefde tot Rotterdam is geschied. Na zijn dementie nemen wij gaarne aan, dat de heer Vandervelde niet van deze bespreking gewetejj heeft. Zelfs echter, als minis'.er Fraucqui zonder medeweten van zijn collega's het onder werp ter sprake heeft gebracht, vermin dert dit niets aan de beteekenis die zijn optreden als waarschuwing voor ons heeft" De redactie zegt ter bevoegde plaatse vertrouwelijk kennis te hebben gegeven van de wijze waarop en den vorm waarin het bericht haar heeft bereikt. [let einde van de Nieuwe Katholieke Part ij. In de algemeene ledenvergadering der afdeeling Utrecht van de Nieuwe Eatho lieke Partij is besloten, deze afdeeling op te heffen, terwijl het bestuur opdracht werd gegeven, in overweging te nemen, of het mogelijk zou zijn, binnen de gren zen der statuten van de R.-K. kiesver- eeniging te zijner tijd een studieclub op te richten. Daar de afdeeling Utrecht de eenige afdeeling van de Nieuwe Katho lieke partij was, is hiermede deze partij feitelijk opgeheven. Een amusant a u t o- o n g e v a 1_ Een Hagenaar v. d G. vertrok Zondag avond met chauffeur en bediende naar België, tot het in ontvangst nemen van twee nieuw bestelde auto's. Na afloop der zaken vertrokken beide wagens weder naar Holland, tot op een gegeven oogenblik v. d. G. rijn tweede auto miste. Terugrijdende merkt hij plot seling den wagen op in een sloot Chauf feur weg, bediende zoek. De eeTste komt dra op de proppen, en is minder ernstig gewond en heeft zich laten verbinden. De bediende, de L blijft echter puzzle eu de vrees is gewettigd, dat deze ver dronken is en ouder de auto ligt. Na lichting blijkt echter geen spoor van hem tot het gelukkig slot komt van deze ware historie. De L. was in zijn overstuurheid naar het station geloopen en had zonder eenig verder teeken van leven de reis naar Bolland aanvaard, om van den schrik te bekomen. Een kerkhofincident. Op de algemeene begraafplaats te Bleijerheide (gem Kerkrade) zou de ter aardebestelling plaats hebben van het stoffelijk overschot van vrouw P.. van Duitsche nationaliteit, te Kerkrade over leden. De vrouw was Evangeliste, doch in jaar en dag niet in de kerk geweest. Ze leefde geseheiden van haar man, die in Akeu woonde. Op verzoek zou dominee V. bij de begrafenis tegenwoordig jijn. Het was reeds 11 uufc, doch op of in de nabijheid van het kerkhof was niets te zien, wat op een begrafenisstoet ge leek. Dominee, die reeds langqr dan een uur in de koude had staan wachten, ging naar huis. Later kwam men hem nog verzoeken, om bij de begrafenis tegen woordig te zijn, doch hij ging niet op die verzoeken in, te meer, waai hij vroeg in den middag in de nabjjheid van Valken burg moest zijn. Tevergeefs beproefden de familieleden nog een anderen dominee, o.a. die van Terwinselen, te krijgen deze was niet thuis. Ten einde raad werd zelfs den rector der paters Franciscanen te Bleijerheide verzocht de begrafenisplech tigheden te verrichten. Onderhand was het tusschen licht en donker geworden de lijkkist stond nog steeds bij de ge opende groeve. Op last van den gewaar, schuwden burgemeester werd het lijk overgebracht naar het lijkenhuisje, waar het den nacht verbleef. Dominee had naderhand laten weten, dat hij den volgenden morgen half 9 de teraardebestelling zou verrichten. Toen hij vóór half 9 kwam waren de familie leden reeds present. Nadat de kist in de groeve wa» gedaald, richtte hij woorden tot de omstanders. Deze woorden schenen allesbehalve in goede aatde te vallen, want enkele familieleden begonnen te interruinpeeren, luider en heftiger. Domi nee, die de begrafenis niet als een gele genheid tot debat beschouwde, maakte een einde aan zijn toespraak, waarop hij met ds vuisten en enkele familieleden kennis maakte en de parapluies als strijd- knotsen dreigend werden gezwaaid. Het was tijd dat ds. V. het kerkhof verliet, want de men6chen waren zeer strijdlustig. Ze joelden hem na, uitten -nog allerlei liefelijkheden aan zijn adres De herrie op het kerkhof had vele nieuwsgieren van allen kant doen toestroomen. Onbeschoft. In de Vrijdagavond gehouden vergade ring van den raad van Gorinchem trad de communist, de heer Nieuwstad, zoo danig op, dat de voorzitter de vergadering moest schorsen. Nadat de vergadering was gesloten, riep de heer Nieuwstad den voorzitter het woord „fielt" toe, terwijl hij een glas wafer naar den burgemeester gooide. Gelukkig kwam het glas, dat in scherven brak, tegen de tafel aan. De burgemeester verwijderde zich even in de kamer van B. en W. met den inspecteur van politie, waar ook de heer Nieuwstad ontboden werd, en daarna maakte de heer Nieuwstad, in de raad zaal teruggekeerd, van de gelegenheid gebruik om in tegenwoordigheid van de raadsleden en het publiek, den burge meester Gaarlandt, zijn excuses aan te bieden en zijn spijt te betuigen over het voorgevallene. Contróle op autobussen. Gedeputeerde staten van Friesland hebben besloten zich omtrent de gedrags lijn, welke" zal zijn tb volgen bij het verleenen van vergunningen voor auto- busdiensten te doen voorlichten door een commissie van deskundigen en belang hebbenden, bestaande uit vertegenwoor digers van de afd. Friesland der Vereeni- ging van Nederlandsohe gemeenten, het gemeentebestuur ran Leeuwarden, de directie der Nederlandsohe Spoorwegen, de Nederlandsohe Tramwegmaatschappij, den Bond van Bedrijfsautohouders, den Nederlandschen Bond van Autobusdienst- ondernemers, de Friesche Maatschappij van Landbouw en de Kamer van Koop handel en Fabrieken. Mede hebben in de commissie zitting eenige leden van Ged. Staten en de hoofdingenieur van den Provincialen waterstaat. 5/ Fraude te (ffi.p e r d e n. In verband met ontdekte fraude bij het Rijkskleedingmagazijn te Woerden is op last van den officier van justitie te Utrecht, de majoor van de militaire administratie, oud-koofd van dat magazijn, gearresteerd, die een half jaar geleden uit zijn functie jjij.de rijksinstelling werd onthqyen en sindsdien «ui den generalen staf was toegevoegd. Ju afwachting van bel verder onder zoek 'in deze zaak bevindt genoemde majoor zich momenteel in voorarrest. Een spookgeschiedenis. Reeds sedert eenige weken ging er in het dorp Leeuwen-Boven (N.-Br.) het

Goessche Courant | 1926 | | pagina 2