Moeilijke Stoelgang Mi jnharöt s Laxeertabletten bireidt, hetgeen gepaard gaat met steeds meerdere administratie om de volontair ter secretarie een kleine vergoeding toe te kennen. De commissie adviseert om deze post administratie met f 350 te verhoogen. Zij meent dat deze post in de begrooting zelve kan gevonden worden. Zij stelt voor de post straten te verlagen met f 100, de post Scholen met f75 te verhoogen en die der bijzondere scholen met f 100 en post 149 te verlagen met f75. Aldus blijft het eindcijfer der begroeting hetzelfde. Voor het overige adviseert de com missie de begrooting 1927 overeenkomstig het ontwerp vak' te stellen. Na behandeling werd deze voorgedra gen op f 56824,58 met inkomsten en uit gaven en, een onvoorziene post van f 938,83 met algemeene stemmen vastgesteld. De wijzigingen aangebracht in de be- grooting 1927 toegelicht door den voorz. droeg de goedkeuring van den raad. De kerkeraad van de Ned. Herv. Kerk ver zoekt gebruik te mogen maken van een lokaal iin de openbare school voor het hou den van catechisatie. Wordt toegestaan. De heer Ganseman vraagt naar de vor deringen met de begraafplaats voor Ka- pelie en de slootdemping. De voorz. ant woordt, dat men nog niet verder is geko men met het een zoowel als het ander. De heer Ganseman wijst op de lading van wagens aan de nieuwe weg; spr. meent, dat dit gieen los en laadplaats daar is en alleen de veiling hier recht op had voor haar gebouw. De voorz. antwoordt hierop dat het bestuur zal gewezen worden op de haar concessie. De heer v. Wurgen bespreekt de af watering in de Ooststraat bij Dronkers, die verre van doelmatig is. Spr. vraagt of hierin geen verandering kan gebracht wor den. De voorz.Wij kunnen dit wel onder de Pogen zien, de architect der gemeente heeft al eens een begroeting gegeven voor de rioleering daar, die op f1300 kwam. B. en W. kan wel eens zien wat het voordeeligst uitkomt. Werd gegeven in handen van B. en W. De burgemeester heeft Maandag dagavond aan het bestuur van de vereeni- ging van oudleerlingen der Tuinbouw- cursussen te Kapelle de gelegenheid ge geven om met hem per radio de Tuinbon w- lezing, uitgesproken door den heer Van der Plassche, rijkstuinbouwconsuient voor Zeeland te hooren. De voorzitter, de heer W. Glas, zeer voldaan, dankte voor die erkentelijkheid en constateerde hieruit, dat de gehouden tentoonstelling wederzijdsche banden heeft gelegd. Getroffen door een beroerte werd de werkman D. SI. te Kapelle op het veld, door enkele arbeiders aldaar in de omgeving werkzaam, gevonden. Naar zijn woning overgebracht js hij rtog denzelfden dag overleden, zonder tot bewustzijn ge komen te zijn. De overledene was ruim 74 jaar, ongehuwd en alleenwonend. Middelburg. Namens Ged. Staten van Zeeland werd hedenmorgen aanbesteed het uitvoeren van baggerwerk in de Zand- kreek bij de Provinciale steiger si te Kort- gene en Wolfaartsdijk. Inschrijvers warenMaatschappij tot uitvoeren van Waterbouwkundige werken v.h. iVyHofman te Hoogeveen f 15.000; N.V. Èaggermaatschappij Holland te Har dingsveld f12.480; J. Kraaijenveld te Sliedrecht f 12.180. Maandagavond sloeg een der paar den van Van Gend Loos op het Sta tionsplein te Middelburg met den wagen achter zich op hol. Het paard rende over de brug, door de Stationsstraat, over>.,de Koningsbrug, langs de Kaden, Hoogstraat, Varkensmarkt de Gortstraat in, aan het einde van welke straat het dier tot staan werd gebracht, nadat onder weg enkele pogingen daartoe gefaald had den. Wonder boven wonder laep alles zon der ongelukken af, en wist ieder bijtijds weg te komen. Rilland-Bath. De raad vergaderde Maandag. Afwezig de heeren Blok en Butijn wegens ongesteldheid. Een aanvrage van het burgerlijk armbestuur om de post slubsidie voor 1926 te brengen van f1800 op f2500, wegens bovëtó de begrooting uitgaande uitgaven, wordt na toelichting van B. en W. toegestaan. In opdracht eener vorige vergadering zijn door B. en W. voorwaarden ontworpen voor de ver pachting van het grasgewas der kerkho ven. Nadat een tweetal aanvullingen van de heeren Bruijmzeel en Van Boven door B. en W. zijn overgenomen, worden de ontwerp-voorwaarden goedgekeurd. Aan B. en W. wordt machtiging verleend om de gronden van het nieuwe bouwterrein opnieuw te verpachten voor den tijd van 7 jaar op de oude voorwaarden. Ingekomen is een verzoek om een lokaal met gratis vuur en licht beschikbaar te stellen in de openbare school te Rilland voor het houden van een cursus huisvlijt, waarvoor zich reeds 37 leerlingen opgaven. Met algemeene stemmen toegestaan. De be grooting voor 1926 wordt gewijzigd en tot af- en overschrijving besloten. Bij de begrootte, voor 1927 stelt de heer Van de Sande voor, den post jaarwedden van ambtenaren ter secretarie te verhoogen met f125, en dus de gratificatie, die jaarlijks aan den ambtenaar wordt toege kend tot dat bedrag, om te zetten in een vaste jaarwedde. De heer Bruijnzeel stelt de vraag, of de raad wel gerechtigd is om een ambtenaar te benoemen, of deze gemeente wel in de termen valt. De voor zitter merkt op, dat biervoor geen voor schriften bestaan en de raad dit zelf standig heeft te beoordeelem. Een voor stel in den geest van dat van den heer Van de Sande kon in B. en W. reeds eerder geen meerderheid vinden. Het ver dient geen aanbeveling om een vaste jaar- lijkscbe wijziging in de begroo'ing aan te brengen. De beer Deurloo (weth.) wil den ouden toestand handhaven. De heer Van de Sande verdedigt zijn voorstel met het aanhalen van verschillende kleinere ge meenten dan Rilland-Bath, wier ambtenaar wel een vaste bezoldiging geniet en dan een grootere. Het voorstel Van de Sande wordt ten slotte aangenomen met 3 tegen 2 stemmen (voor de heeren Kalle, Van de Sande en Van Boven, tegen de heeren Bruijnzeel en Deurloo). De begrooting wordt daarop met algemeene stemmen gesteld in inkomst en uitgaaf voor den gewonen dienst met f66.930,voor den kapitaaldienst met f13.151,81, met een post plaatselijke inkomstenbelasting groot f 16.000,(vorig jaar f 17.000,Daar na comité. Na heropening wordt aan Ds. J. S. Hartjes een half jaar ontheffing verleend van zijn aanslag in de hondenbe lasting en bet suppl. kohier hondenbelas ting vastgesteld met 9 aanslagen tot een bedrag van f 18,75. Vlissingen. Zondag 7 November zal de Zweedsche kruiser, waarmede prin ses Astriid de reis van Zweden naar België maakt, te Vlissingen in de buiten haven aan den ponton meeren, in afwach ting van de aankomst van den mailtrein, waarmede Prins Karei van Zweden, de vader van de prinses, te Vlissingen zal aankomen, om zich ook aan boord van den kruiser in te schepen en de reis naar Antwerpen verder mede te maken. STADSNIEUWS. De Kerkrestauratie. De finamoieele commissie uit den raad, het treuzelen met de oplossing van het restauratievraagstuk der kerk blijkbaar moede, heeft het initiatief genomen B. en W. de richting aan te wijzen, die hi. ge volgd dient te worden. Zij adviseert den raad' een voorstel voor te leggen waarin bepaald wordt dat de gemeente per jaar van 1931 tot 1941 een bedrag ad f2000 zal bijdragen aan de herstellingen. Betreffende de vraag op welke voor waarden een eventueel voorschot van ten hoogste f211448,97V2 moet worden ver strekt, wordt opgemerkt, dat hel gewenscht .lijkt dat de gemeente niet met 2 verschil lende lichamen zal moeten onderhandelen. De commissie acht de kerkvoogdij het aan gewezen lichaam daartoe, en het voorschot zou hi. aan haar verstrekt moeten worden, terwijl de aflossing en rentebetaling voor haar rekening zullen komen. De commissie achtte het echter raad zaam dat de kerkvoogdij eenigerniate garant blijft voor de bijdrage. Gebleken is dat de hoogste garantie welke de kerkvoogdij zal kunnen geven bedraagt f26000,na-1931 en f46000,— tot 1931. Tot zoover het voorstel der financieele commissie. De kerkvoogdij kan hiermede accoord gaan,, gezien een ministerieel schrijven, waaruit wordt afgeleid, dat de Staten-Generaal zich principieel heb ben vereenigd met een subsidieexing ge baseerd op een totaal kosten-cijfer van ten hoogste f480.000, waardoor risico zoo goed als buitengesloten is. Naar aanleiding hiervan advise eren B. en W. den raad te besluiten overeenkom stig het advies der financieele commis sie, onder voorbehoud evenwel, dat wat betreft het te ontvangen Provinciaal sub sidie minstens dezelfde zekerheid worde gegeven als thans aangenomen mag wor den te bestaan wat betreft de bijdragen welke van het Rijk zullen worden ont vangen en de Kerkvoogdij zich garant stelt voor de f 1700,per jaar particu liere bijdragen,. Ook komen B. en W. terug op hun oorspronkelijk voorstel aangaande het ge meente-subsidie en stellen zij voor dit gedurende de jaren 19301940 te bepa len op f2000,per jaar boven het reeds eerder verstrekte subsidie, in verband waarmede nog tot 1937 annuïteit moet worden betaald. Vergadering Z. L. M. (Vervolg). Te 2 uur wordt de vergadering her opend. Van den bond van coöperatieve suiker fabrieken is een verzoek ingekomen om adJiaesie- betuiging betreffende het tot den minister van financiën gerichte adres in zake bescherming der suikerindustrie. De heer A. I. Leenhouts kan zich met dit adres niet vereemgen, omdat hij niet gelooft, dat bescherming hier de gewensch- te uitkomst zal beteekenen. Z.i. zoekt men de oorzaken der malaise op verkeerd terrein. Er is een teveel aan suikerpro ductie, eerst als deze verminderd zal zijn zullen de kansen van het product weer stij gen. Spr. verwacht geen heil van de voor- Verstopping, onregelmatige of trage stoel gang wordt zonder kramp of pijn ge regeld door de zacht en zeker werkende Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 cent gestelde productiepremie, die zal beginnen met f 3 doch die weldra verhoogd zal moe ten worden. Op den duur zal het verbruik van suiker afnemen, omdat het welvaarts peil naar beneden gaat. Spr. raadt aan een oplossing der kwestie in een andere rich ting te zoeken. Waarom niet de aandacht geschonken aan de uitgaven, die zullen moeten dalen. Het is verkeerd alleen oog te hebben voor de suikerbietenteelt, en de andere bedrijven bij het trachten naar een uitweg, te oegeeren. Spr. weidt over de kwestie uitvoerig uit en zegt tenslotte veel heil le verwach ten van de financieele gelijkstelling der gemeenten. Tot nu toe wordt het platte land e veel bij de steden achter gesteld. De heer Jac. Welleman ves'igt er de aandacht op dat een welvarende landbou wende bevolking voorwaarde is voor den bloei van een land. Vervolgens wijst hij op de beteekenis van de suikerbietencul tuur, die men opnieuw kan afleiden van de zorg, die Enigeland wijdt aan deze zaak. Spr. kan niet de meening van den heer Leenhouts deelen, dat er te veel suiker geproduceerd wordt, hij zou dit ook niet als een primair belang kunnen zien De wereldprijs van suiker is kunstmatig, omdat hij wordt opgesteld door de pro- tectiemaatregelen van de diverse landen. Daar de suiker hier vrij in kan lijdt ons land aan de gevolgen van protectie die elders wordt toegepast. Dit is zeer droe vig omdat Nederland onder de meest gun stige omstandigheden verkeert om te con- curreeren. Daardoor heeft protectie deel. Men is bevreesd, dat protectie van suiker het begin zal zijn van een serie protectie- maairegelen van andere producten. Deze vrees is ongegrond, andere produóten zul len eerst aanspraak op bescherming door de regeering kunnen doen gelden als bewe zen is dat zij aan'dezelfde eiscben voldoen als de suiker in dit verband, en dat het voortbestaan ervan een groot nationaal be lang is. De heer W. Kakebeeke ontkent dat het wereld verbruik van suiker zal afnemen terwijl de bevolking zich uitbreidt. Spr. zegt weinig te verwachten" van een bespa ring der bedrijfsuitgaven, die een minder intensieve grondbewerking tot gevolg zou hebben. De heer Van Bommel van Vlo'en merkt eens en ander op over de financieele zijde van het vraagstuk. Hij weerlegt die mee ning, dat de coöperatieve suikerfabrieken in moeilijkheden geraakt zouden zijn door een te lage afschrijving- Ook vermindering der pachten zal nooit een algeheele op lossing kunnen beteekenen. Spr. verklaart vervolgens het tot stand komen van den den suikerprijs. De heer Zwagerman klaagt er over dat de negeeringd te weinig rekening houdt met het belang der boeren. Spr. gevoelt iets voor de meening van den heer Leen houts, dat. de uitgaven beperkt moeten worden. Genoemde heer bleef echter in gebreke de middelen tot bezuiniging aan te geven. De heer Leenhouts licht zijn stand punt nader toe.. De heer Jac. Welleman komt nog terug op 'de noodzakelijkheid van het voortbe staan der suiker-industrie. Het lijkt spr, niet buitengesloten dat in de kamers der Staten-Generaal een meerderheid voor pro tectie gevonden zal kunnen worden. De heer Melis is van oordeel dat men met bescherming gerust verder kan gaan dan tot de suikerbieten. De voorzitter geeft een korte samen vatting van bet doel der beweging, die naar de bescherming der suikerbieten leidt. De heer De Putter juicht de voorge stelde maatregelen toe. Als er niets ge daan wordt ziet spr. de bietencultuur verdwijnen. Het hoofdbestuur besluit daarop de ver gadering te adviseeren adhaesie te be tuigen. De beer W. Kakebeeke beeft opge merkt dat er propaganda wordt gevoerd die tot doel heeft de protectie te ver hinderen. Spr. wal waarschuwen hieraan niet mede te doen, omdat het een stroo ming is, niet in het belang van den boer. Besloten wordt vervolgens de algemee ne vergadering te houden 9 November te 10 uur v.m. in „Ons Genoegen fce Middelburg. Bij de rondvraag deelt de voorzitter mede, dat de heer Siebenga zijn benoe ming tot secretaris heeft aangenomen. Nadat de heer Cappon namens het personeel de heer Kielstra heeft gehul digd; sluit de voorzitter de vergadering. Tentoonstelling A. J. van Dijck. We herinneren eraan, dat de tentoon stelling van werken van den. schilder A. J. van Dijck in hotel „Centraal' tot en met Zaterdag a.s. geopend is. De expo sitie trok reeds veel belangstelling, een 9-tal doeken werd tot, nu toe verkocht. Kunstavond. Men zal zich herinneren, dat we de lezers van de „Goesche Courant" in de afgeloopen zomer een kunstavond aanbo den. Zij, die de voorstelling van „M.mosa" bijwoonden, waren verrukt over de kwali teiten der artisten. Het gezelschap komt weer in Goes terug. Morgenavond geeft het in het Schuttershof een uitvoering, die zeer aan trekkelijk is. Jac. Kolderie zal wéér als conferencier optreden. We twijfelen niet of het kranige ge zelschap zal morgen veel bezoekers trek ken. Na de uitvoering zal er gelegen heid zijn tot dansen bij muziek van de Bevelaiid-Band. In en uit. Gedurende de le helft van October vestigden zich hier ter stede: W. P. Severijn, verpleegster, van 's Gravenhage, Oude Vischmarkt 12; J. Boer en gezin, ijzerhandelaar, van Arnhem, Ganzepoort- straat 24; M. P. Glerom, expeditieklerk, van 's Gravenhage, Kleine Kade 7; J. Kopmels eft gezin, landbouwersknecht, van Wolfaartsdijk, Molendijk 7; T. D. M. van der Vliet, onderwijzeres, van Zutphen» Blaaubeenstraait 3; M. J. Wielemaker, verpleegster, van Rotterdam, Oude Visch markt 12; H. A. Mieras en gezin, chauf feur, van Klundert, J. Ar v. d. Goeskade 27; D. Hulzebos, reiziger, van Amster dam, Schipperswegeling 7; B. P. Davidse, administrateur, van Zierikzee, Lange Vorststraat 18a; J. van dier Wekken, ass.- apotheker, van Rotterdam, Korte Kerk straat 6; P. Blok, verpleegster, van Kloe tinge, Oude Vischmarkt 12; C. H. Boo ne, bakkersknecht, van N. en St. Joos- land, 's Heer Hendrikskinderenstraat 56. Vertrokken: P. Simomse en gezin, leur der, naar Heinkenszand, Arendsslop 181; L. Heinze, orgelmaker, naar Sorau (Duitschl.); J. v. d. Linde, bakkersknecht, naar 's Gravenpolder B 88c; C. Stroo, landbouwer, naar Grijp sherke, B 136; J. Geertse, landbouwersknecht, naar Kloe tinge, Bergpad 7; A. Nijsse, bakkers knecht, naar 's Gravenpolder A 76; J. M. van. den Berge, opzichter, naar Den Haag, Amazonestraat 105; K. Wielema ker en geziin, zonder beroep, naar Vlis singen, Hellebardier straat 10; C. Oud- hoff, verpleegster, naar Vlissingen, ge^. mieente-ziekenhui s Kantongerecht. De kantonrechter heeft veroordeeld wegens overtreding: Leerplichtwet: C. K. te Wissenkerke f3 s. 3d. Straatschenderij: J. d. P. te Biezelinge, J. N. te 's Gravenpolder, ieder voor waardelijk een maand tuchtschool. Zonder vergunning vee laten Loopen op een anders grond: J. L. v. N. te Goes f 10 s. 10 d., J. d. W. te Driewegen vrijgesproken. Zonder vergunning loopen op eens an ders grond: J. W. T. te Goes f2 s. 2 d. Zonder vergunning loopen op grond met verboden toegang: A. S. te Ossendrecht A. L. te Krabbendijke f 5 s. 5 d., als vo ren rijden: M. A. M. en A. C. M. te Kortgene f 10 s. 10 d. Trekdier zonder toezicht laten staan: J. D. te Biezelinge, M. R. te Kwaden- damme f5 s. 5 d. Zonder vergunning zich bevinden op eens anders visscherijperceel in Schelde: J. D. Z. te lerseke f5 s. 5 d. Overtreding politieverordening lerseke: W. H. te lerseke f 10 s. 10 d. Overtreding Arbeidswet: J. F. te We- meldinge, ontslag van rechtsvervolging. Waterleiding niet zuiver houden: P. W. te Ovezande f 10 s. 10 d. Zich op spoorbaan begeven wanneer de trein waarneembaar nadert: J. A. A. te Goes f25 s. 25 d. Met een voertuig op het-marktplein te Goes rijden: W. N. te Goes f 1 s. 1 d. Naam van den schipper niet op zijn vaartuig hebben: A. d. P. te Gent f5 s. 5 d% Te 's Gravenpolder in de kóm der gemeente te hard met een motor rijden: M. v. S. te Oudelande f 10 s. 10 d., R. B. te Goes, J. S. te Baarland f 10 s. 10 d. Als voren te Kapelle: C. v. B. te Krab bendijke f 10 s. 10 d. Meer passagiers vervoeren in autobus als daarop is aangegeven: C. W. V. te lerseke f 10 s. 10 d. Met den hooim geen signaal geven als de veiligheid van het verkeer zulks vor dert: J. A. K. te Kattendijke f10 s. 10 d., D. C. H. te Amsterdam vrijge sproken. Met een rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: J. B. te ler seke f5 s. 5 d., J. Z. te Waarde f 10 s. 10 d., P. F. S. te Goes vrijgesproken. Met auto 's avonds rijden zonder licht: P. L. S. te Kloetinge f 0,50 s. 1 d. Met auto niet behoorlijk uitwijken naar rechts: P. v. L. te Goes f 15 s. 15 d. 'Met auto 's avonds rijden zonder ach terlicht: A. D. te Goes f3 s. 3 d., J. S. te Wemeldinge vrijgesproken. Met motor rijden zonder voorzien te zijn vaneen rijbewijsK. S. te Wolfaarts dijk f 15 s. 15 d. Met motor rijden niet voorzien van minstens twee krachtig werkende rem men: J. F. v. A. te Goes f5 s. 1 week tuchtschool. Met motor 's avonds rijden zonder licht: C. W. S. te Schone f 10 s. 10 d. s Avonds fietsen zonder licht: G. P. te Rilland-Bath, C. B. te Kloetinge f5 s. 5 d. Dronkenschap bij tweede herfi.: B. d. J. te Kloetinge 14 dagen hechtenis. Door K. S. te Wolfaartsdijk is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van het Kantongerecht te Goes, waarbij hij is veroordeeld wegens het met een motor rijden zonder rijbewijs tot f 15 s. 15 d. Veemarkt. Ter markt van Dinsdag j.l. waren aangevoerd: 13 vaarzen, 7 ossen, 11 kal veren en 67 biggen. Gestrand. Gistermiddag strandde een auto bij het draaien op de lantaarnpaal staande aan het einde van de L. P. van de Spiegel straat bij de Westvest. De paal nam een horizontale houding aan, de auto werd licht beschadigd, terwijl geen persoon lijke ongelukken plaats vonden. BINNENLAND. Het verdrag met België. De parlementaire medewerker van het „Deventer Dagblad" schrijft De kans op aanneming van het verdrag met België is in den laatster tijd gedaald. In meer dan een fractie is het aantel te genstemmers grooter dan oorspronkelijk werd verwacht. Het is op het oogenblik, wat men noemt, een dubbeltje op zijn kant. Intusschen wordt het gerucht steeds sterker, dat men tegen een directe ver werping opziet, ook onder hen, die niet voor het verdrag zullen stemmen. Daar om wordt op een middel gezonnen-, om die dadelijke verwerping te voorkomen. Het schijnt niet onmogelijk, dat een mo tie zal -worden aangenomen, al» gevolg waarvan de verdere behandeling van het ontwerp zal worden opgeschort. Men stelt zich b.v. een motie voor, die de regeering uitmoodigt, over enkele gewenschte wijzi gingen alsnog met België te onderhandelen. Minister van Karnebeek za-1 stellig een dergelijke motie niet aanvaarden. Maar men acht het zelfs niet onmogelijk, dat hij zal aftreden en opgevolgd worden door een minister, die wel zou willen pogen alsnog met België in onderhandeling te treden. Dit is een van de tijdelijke op lossingen, die men zich denkt, om even- tuaele verwerping te voorkomen, doch ook andere moties zijn mogelijk. De, Meid. Een dame uit de Zaagmolenstraat te Rotterdam had een 18-jarig dienstmeisje in, betrekking. Zij meende reden te heb ben, de eerlijkheid van het meisje in twij fel te moeten treltlien en toen zij haar betrapte op diefstal van een theelepeltje waarschuwde zij de politie. Het meisje werd gefouilleerd en toen kwamen in de eerste plaats een paar schoenspassers voor den dag, welke zij onder haar kleeding verborgen had. Maar tevens bleek, dat het dienstmeisje 3 hemden van. mevrouw over elkaar aan had, een onderjurk van mevrouw droeg, een paar kousen van me vrouw aangetrokken had en voorts drie pantalons, een battisten en 2 zijden alle van mevrouw aan had. Bovendien had zij enkele lappen stof en eemige linten, ook alle van mevrouw afkomstig om het li chaam gewikkeld. Tenslotte kwam even eens nog een broche van mevrouw voor den dag. Het meisje is opgesloten. Goedkoopefe paspoorten. Het „Hbld." verneemt, dat een wets ontwerp in voorbereiding is, waarbij de prijs van een paspoort voor een Neder- lamdsch staatsburger wordt teruggebracht tot een gulden, terwijl de duur van een paspoort wordt verlengd tot twee jaar. Ontploffing. Gistermorgen is er op de rijwielfa- briek van" J. C. te Scherpenzeel een em- .stig ongeluk gebeurd. De moffeliorich- ting scheen niet goed te werken en de knecht haalde den patroon er bij. In de moffelkamer aangekomen, die met gas gestookt wordt, wilde men de branders weer ontsteken. Waarschijnlijk had in den tijd, dat de knecht den patroon riep, de kraan opengestaan. Er volgde een gewel dige slag, die ver in den omtrek was te hooren; het gebouwtje werd totaal ver nield; van de dichtbij staande kerk wer den de pannen en de ruiten weggerukt en de knecht werd levensgevaarlijk ge wond en onmiddellijk naar het ziekenhuis te Amersfoort gebracht. C. zelf kreeg een ernstige hoofd- en armwoode en was tot den middag buisten kennis. De moord te Heerlen. Maandagmiddag heeft de politie den 22-jarigen mijnwerker C. de V., afkomatig uit Ooat-Friealand aahgehouden. 'a Avonda ia deze verhoord en heeft hij bekend Van Vondel gestoken te hebben uit vrees voor een aanslag van Van V. Beide mannen achijnen dronken te zijn geweeat.

Goessche Courant | 1926 | | pagina 2