J Bij Scheren Naar ïiet oordeel van velen, waaronder er ongetwijfeld zijn, aan wier oordeel waarde is it'è Ui-echten, zooi- het nieuwe kanaal teg!en het belang onzer Neder- landsche havens ingaan". Een verkeersverbetering. Een sneltreinverbindingf Roozendaal Breda alleen des maandags, corresponden tie gevende van trein 4 te Roozendaal op trein 183 te Breda.- is op verzoek van de Verkeerscommissie der Zeeuwsche Handels reizigersvereniging tot stand gebracht, ingaande met de dienstregeling van 3 oc tober. Deze trein geeft een schitterende verbinding wat blijkt uit het volgend staatje van vertrek en aankomst van een aan eenige stations. - Vertrek Vlissingen 5 45 Middelburg 5.55 Goes 6.15, Vlake 6 27 en Bergen op Zoom 6 53 v.m. Aankomst Breda 7.31 Tilburg 8.01, Eindhoven 8.44. Venlo 10.13, Roermond 9.45, Siltard 10.11 Heerlen 10 44, Maastricht 10 37, 's Her togenbosch 8 45, Nijmegen 9.46, Arnhem 10 12, Zutphen io.48, Zwolle 11.37 Leeuwarden 2.25, n m Groningen 1.22 n.m., Utrecht 10.05, Hilversum 10.34. Amersfoort 10 34, Hengelo 11.57, Almelo 12.58 n m. #n Enschede 12 J 4 n m Waar niet n m. bij vermeld is de tijd v m bedoeld. Deze trein loopt vanaf Vlissingen alleen des Maandags en in plaats van Maandag 18 April (2de Paaschdag) 'op 19 April. Scheepsbouw. Het stoomschip Van Heutsz, dat op de werf der Kon Mij de Schelde te Vlissin gen is gebouwd voor de Kon Ned. Paket vaartmaatschappij te Amsterdam, zal op "Woensdag 6 October de passen stellen en Donderdag daarop een proeftocht van 24 uur op de reede van- Vlissingen hou den, waarna het schip—naar de fabriek zal terug keeren. s Gravenpolder. Tot wijkzuster in de gemeenten Kloetinge, 's Gravenpolder en 's Heer Abtskerke is benoemd Zr. G. C. Abelsma, thans werkzaam in het Ge meenteziekenhuis te Rotterdam. HoedekenskerkeDe typhus-gevallem zijn met één vermee<rderd. Eén der kinde ren van den keetbaas is nu ook door deze ziekte aangetast. 's Heer Arendskerke. Op de voor dracht voor onderwijzer aan de openbare lagere school alhier zijn geplaatst: no, I. A. Butler, onderwijzer aan de openbare lagere school te Westkapelle; no. 2 J. Crucq, assistent aan de openbare lagere school te Veere; no. 3 P. J. Zooruiter, kweekeling aan de openbare lagere school te Renesse. s Heer Abtskerke. Donderdag verga derde de raad. Afwezig zonder kennisge ving de heer Vermue. Onder de ingekomen stukken is één van de E-lectr. Maatschap pij, behelzende de nadere inlichtingen waar om gevraagd, was. O.a. werd medegedeeld dat ^en. lichtpunt van 50 kaarsen sterkte 1 erfw vier-vijfde cent per uur zal kosten. Op een-volgende vergadering zal er na der over worden gesproken. Op het suppl. kohier Hondenbelasting komen 4 aanslagen voor. Aan de heenen L. Tolhoek en P. Huijzen wordt een half jaar ont heffing verleend in"/bovengenoemde be lasting. De begrooting 1926 wordt gewij zigd waarop onder meer voorkomt terug betaling aan 't Rijk voor te veel ontvan gen hoofd, omslag n.l. f691,56. Bij de behandeling begrooting 1927 wil den heer Braam opcenten heffen op de Vermo gensbelasting, daar hij gezienj heeft dat hier zulks niet plaats heeft. De voorzitter zegt op een volgende vergadering een be spreking toe. Daarna wordt de begrooting aangenomen met f 16.591,38 in ontvang en uitgaaf. Bij de rondvraag vraagt de heer v. Weeie of er nog geen antwoord is bin nengekomen van Ged. Staten op de door dén raad voorgestelde salarisregeling-amb tenaren. Daar de voorzitter zqgt niets te hebben ontvangen dan 't Provinciaal blaad je, stelt de heer Braam voor om bij Ged. Staten om antwoord te verzoeken. Dit wordt aangenomen met algemeene stem men. Ook'Vraagt de heer v. Weele nog naar de begrooting voor 't verleggen eener straat. De voorzitter antwoordt, dat nog niets dienaangaande is binnengekomen. Ierseke. Aan de werf ,,De Ooster- Schelde", firma Gebr. Meerman is voor rekening van de N.V. Klevenberg en Zn. te Rotterdam, opgedragen den bouw van een sleepboot, welke voorzien zal worden van een 60 P.K. compressielooze Deutz- Diesel-motor. De 4de boot voor deze werf in 3 maanden. Reeds zijn er een 25 man personeel aan 't werk. Tot tijdelijk hoofd aan de Her vormde School alhier, is benoemd de heer J. Jaspers Tayer te Vriezenveen. Kapelle. Onder voorzitterschap van den heer W. Glas kwam de vereeniging van Oud-leerlingen Van de Tuinbouwcur- sussen in vergadering Jrfjeen. In zijn openingswoord herdacht de voor zitter de zoo uitsteltend geslaagde ten toonstelling, was met lof en dank ver vuld over de vele medewerking onder vonden. De secretaris L. Willeb oer gaf een uitvoerig verslag over deze tentoonstel ling dat door' de talrijke aanwezigen met aandacht werd gevolgd. Het winterprogram werd vastgesteld: cursussen zullen gehouden en verschil lende vergaderingen belegd worden. Ook zullen sprekers gevraagd worden om voorlichting te geven en ook zal een spr. uilgenoodigd worden om over de plat- glas-cultuur en bloementeelt te spreken, waar in deze streek al meer opgang voor gemaakt wordt. Kruiningen. Donderdag hield de ge meenteraad onder voorzitterschap van den burgemeester eene openbare vergadering. De heer Kostense was na eene ongesteld' held van eenige maanden voor het eerst weer aanwezig. De voorzitter van den raad wenschte hem geluk met zijn herstel. Er was echter nog wat. De heer Kos- cense herdacht dezer dagen den dag, dat hij voor 25 jaren in den raad zitting nam. Ondanks vele wisselingen', ook na de uit breiding van het ledental van 7 tot 11 is voor den heer Kostense steeds een plaats beschikbaar geweest. Hij is de eenige in den tegenwoordigen raad, die nog overgebleven is van de toen zittende le den. In de 25 jaren is de raad 297 maal vergaderd geweest. Behalve de vier ver gaderingen gedurende zijn laatste' onge steldheid, is hij in die vergaderingen slechts 7 malen afwezig geweest. Vele en velerk zaken zijn gedurende het tijdvak behan deld, aan welker behandeling hij met ernst toewijding deelnam, steeds de belangen der gemeente en zijner gemeeintenaren voorstaande. In 1916 werd hij tot wet houder benoemd. Het wethouderschap heeft hij steeds met liefde en toewijding waar genomen. De voorzitter brengt den heer Kostense dank namens de ingezetenen van Kruiningen voor hetgeen gedaan is in hun belang, brengt ook den dank van den raad óver vooir de «prettige wijze van sa- menwlerking, dankt ook voor zichzelf voor de aangename manier, waarin hij in het lollege van B. en W. met hem samen werkte. Hij wenscht hem toe, dat hij kracht en lust moge hebben om zich nog lang te kunnen wijden aan de belangen der gemeente. Aangedaan dankt de heer Kostense voor de tot hem gesproken Woorden van hulde, die getuigen van te veel eer. Met veel genoegen heeft bij steeds samenge- wierkt met den burgemeester, den heer -an Hootegem en den raad. Na deze onderbreking wordt de agenda afgehandeld. De rekening van het burgerlijk armbe stuur over 1925 wordt met algemeene stemmen goedgekeurd mei een ontvangst van f 12.119,33V2, en uitgaaf f 10.966,16 alzoo met een batig saldo van f 1153.171/) waaronder het batig saldo van het vorige jaar is begrepen. Daarna stelt de raad den pensioen grondslag van Mej. Risseeuw1 vast op f 1294,dien van Mej. Koning, met uit gesteld penisoen op f 1289,die van Mej. Nijman Zwart op f 1275, B. en W. stellen voor de geldleening van ten hoogste f90.000,(voldoende wordt nu gevonden f85.000,te plaat sen bij de Friesche Levensverzekerings- Maalschappij en wel met 1 November f35.000,en met 1 December f50.000. Nadat de raad de bezwarende voorwaar den van genoemde Maatschappij heeft aanvaard, wordt tot de plaatsing der lee ning besloten. In tegenwoordigheid van het Be stuur van het waterschap Kruiningen werd aan C. Paauwe en C. Jansen,, dijkwerkers bij het waterschap, door den burgemeester van Kruiningen de bronzen eere-medaille der Oranje Nassau Orde uitgereikt, hun erleend wegens 50-jarigen werkzaamheid bij genoemd water schap. Rilland-Bafh. Vrijdagavond te 8 uur werd de bazar geopend ten bate van het meubilair voor de nieuwe Nederlandsch Hervormde Kerk. Bij de opening richtte Ds. J. S. Hartjes, voorzitter van het bazar-comité het woord tot de vele aan wezigen. Hij besprak de verschillende werkzaamheden die waren gedaan voor het samenstellen van deze groote bazar, Hij dankte allen. Ook van buiten de ge meente was veel voor de bazar gedaan. Inzonderheid werd dank gebracht aan het gemeentebestuur voor de welwillende me dewerking, den raad voor de beschikbaar- ibelling van de O. L. school. Een schrij ven van den burgemeester werd voorgele zen, waarin deze mededeelde, dat hij we gens ziekte verhinderd was om de opening bij te wonen. Hij wenschte het comité veel succes. Wethouder Blok was eveneens door ziekte verhinderd, zoodat Wethouder Deurloo met den gemeente-secretaris het dageiijksch bestuur vertegenwoordigden. Aan Mevr. van GorselFriederichs, eere voorzitster en Dr. W. M. Morée, eere voorzitter, werd dank gebracht voor het aanvaarden van deze functies, alsook aan Notaris van Dijke, die zich met de ver koop heeft willen belasten. Dè heer F. M. Boot, president-kerkvoogd memoreerde de oprichting van de Bouwcommissie voor een nieuwe Ned. Herv. Kerk, ingevolge besluit van Kerkvoogden en Notabelen. Dit geschiedde reeds eenige jaren geleden. In het begin was de activiteit niet zoo bij zonder groot. Bij de komst van den heer géén Pijn en naschrijnen of stukgaan der huid, indien men vóór hetinzeepen de baardoppervlakte inwrijft met Poos 80, Tube 80 ct. PUROL en Mevrouw Hartjes werd deze al spoe dig grooter. Weldra werden plannen ge opperd voor het houden van een bazar. Het resultaat van dit plan is straks te aanschouwen. Deze spreker eindigde even eens met dank aan allen voor de belang stelling en een aanbeveling van de bazar. Ds Hartjes verzocht daarna Mevr. van Gorsel, de bazar te willen openen, door het doorknippen van de afsluitingen voor de verschillende lokalen. Inmiddels was het publiek nog steeds aangegroeid. De commissie bezichtigde de bazar, waarna in die theesalon thee werd aangeboden. Daar opende het inmiddels opgestelde strijkje hun programma met het Wilhel mus. Het was overal even vol en er heerschte een gezellige drukte. De bazar was als volgt ingericht: le afd. Etenswa ren; 2e. afd. manufacturen en handwer ken, galanterieën, kunstvoorwerpen; 3e. verschillende spelen, benevens een wilde di sren-tentoonsiteHing. Hierover zij nog opgemerkt, dat dit zeer interessant was te zien. Voor ongelukken met dit gevaarlijk beestiaal behoefde men evenwel niet on gerust te zijn. Het was werkelijk aardig bedacht. 4e. afd. Theesalon, tabak en sigaren; 5e. afd. bloemen en fruit, aarde werk en porcelein, 6e en 7e afd. schieten met windbuksen. De Vrijdag eindigde met een zeer druk bezoek. Van Zaterdagmid- g 1 uur werd de bazar weer openge steld. Het werd toen nog drukker dan Vrijdag. Er werden overal goede zaken gemaakt. Het strijkorkest was ook weer aanwezig en trok evenals den vorigen dag weer veel belangstelling. Hedenavond uur zullen de overblijvende goederen pu bliek worden verkocht. Schore. In de maand September zijn deze gemeente ingekomen: 3, Clara Aartsen, dienstbode uit Kruiningen, wijk B no. 38; 10. Jacobus Johannes Bal werkman,, uit Eindhoven, wijk D no. 16. Vertrokken: 10, Jacobus Rijn en gezin, werkman, naar Kapelle D no. 74. BOEKEN EN TIJDSCHRIFTEN. „Ons Zeeland". (Uitgave W. G. den Boer, Middelburg). De schrijver van de „Bevelandsche week" klaagt over het rijden met den open knalpot door motor- en autobestuur ders, die op- deze wijze zelf om veror deningen roepen. Het interview betreft ditmaal den heer J. Buijse, de oud-hoofd redacteur van de „Zeeuw". Verder bevat het nummer weer mooie foto's van de pro vincie en vele aardige bijdragen. SPORT. Voetbal. Gisteren hadden de volgende wedstrij den plaats met uitslagen als volgt: Zuidelijke 2e klasse N.V.B. RoosendaalZeelandia 22. Middelburg - Breda 14. VlissingenV. S. C. 22. D.O.S.K.O.—Dongen 4—3. Zuidelijke 3e klasse N.V.B. WalcherenMiddelburg II 14. TerneuzenS.I.N.O.T.O. 100. Zeelandia IIVlissingen II 11. STADSNIEUWS. Het r.-k. ziekenhuis. We hebben Vrijdag het verslag van de eerste steenlegging moeten afbreken, toen de genoodigden zich naar de //Tol" be gaven. Nadat daar ververschingen waren aan geboden gaf de secretaris, de heer Jos. Witkam, een historisch overzicht van de vereeniging, in liet bijzonder lovend de adviezen van moeder Bonefacia en van den medischen adviseur dr Weijerman, wiens belanglooze hulp zeer op prijs werd gesteld. De heer J. A. van Rompu wenschte namens Ged. Staten het bestuur geluk Vervolgens werd nog gesproken door den heer dr. Hulshof Pol, inspecteur van de Volksgezondheid burgemeester Hajenius den heer Hondelink, uit Krabbendijke, namens den kring N.-en Z.- Beveland van de Mij. voor Geneeskunst; den heer Van Gelderen, uit Middelburg, eontroleerend geneesheer van de Rijksverzekeringsbank. Kn ten slotte door dr. J. W. Jenny Weyerman, die uiteenzette waarom bij, hoewel tot de Evang. Luthersche Kerk behoorende, aan de tot standkoming van dit ziekenhuis heeft meegewerkt. Zijn ervaring als jong geneesheer te 's Heer Arendskerke hadden hem van de nood zakelijkheid van een goed ziekeuhuis op de Bevelanden overtuigd. De voorzitter dankte ten slotte allen voor hun aanwezigheid. Benoemd. De heer H. R J. v. d Veen, cand notaris alhier is bij Kon besluit benoemd tot notaris te Terneuzen. Uit het politiebureau ontvlucht. Zaterdagmorgen vervroegden zich aan het bureau van po'ilie twee Kooplieden «n brillen, die toestemming verzochten om in de gemeente te venten. Deze toestemming werd door den commissaris gegeven. Eeni ge uren later, na lezing van het jongste nummer van het Algemeen Politieblad, oordeelde de commissaris het raadzaam cle beide kooplieden te laten opsporen, daar bij vermoedde, dat een hunner in het blad gesignaleerd was. Agenten van politie ach- herbaalden de lieden en geleidden hen naar het bureau. Vermoedelijk zou een hunner zijn J. S., woonachtig te Bergen op Zoom, wiens aanhouding verzocht was door de marechaussee te Raamsdonkveer. Terwijl de commissaris den anderen persoon hoor de en J. S. beneden vertoefde (hij was nog geen arrestant en dus niet opgesloten) zag laatstgenoemde kans zich aan het toezicht der politie te onttrekken. Den agent in wacht verzocht hij even gebruik te mogen ■maken van de W.C. Dit werd hem toege staan en de agent vergezelde hem tot de deur van bedoeld verblijf. Na eenige minu ten hoorde de politieman het water der W.C. stroomen, toen het breken van glas. Het bleek dat J. S. door het raam ont vlucht was. Men stelde pogingen in het werk den vluchteling te achterhalen, doch tot heden hadden deze geen resultaat Hedenmorgen vervoegde zich aan hel bureau van politie de vrouw van den ge zochte, die inlichtingen over haar man kwam vragen. Deze was Vrijdag uit Ber gen op Zoom naar Goes vertrokken en niet meer teruggekeerd. Tot zoover de feiten van het gebeurde, dat in Goes inmiddels den omvang van een bijna bloederig drama heeft verkregen. Even na de ontvluchting zag het in de na bijheid van het bureau van politie zwart van nieuwsgierigen en de meest sensatio- neele veronderstellingen deden de ronde. In het bovenstaande treft men voldoende Nieuwe zaak. Morgen wordt aan de Turf kade 17 al hier een filiaal van dames- en kinder- boeden geopend van het Maisoin Baars Sijbrants. De directie van dit modehuis zal steeds de nieuwste modellen in voor raad hebben. Zaak verplaatst. De heer J. Torbijn Jr. heeft zijn zaak in feestartikelen enz. verplaatst van Lange Vorststraat naai* Ganzepoortstraat. Ter gelegenheid biervan werd de heer Torbijn met tal van bloemstukken verrast. In en uit. Gedurende de 2e helft van September vestigden zich hier ter stede Joh. van Willegen en gezin, monteur, van Kapelle, Westerstraat 18, L H. van de Schelde, hotelbediende, van Maastricht, Blaaubeenstraat, 1, C. A. J. Nuijten en gezin, timmerman, van Alkmaar, Nisse- pad 3, J. van Ham en gezin, schipper, van Kapelle, Voorstad 32, P. Hermes en gezin, ploegbaas S.S. van Krabbendijke, Rimmelandplein 11, R. Zuidema en gezin, hoofdredacteur nde Zeeuw'', van Leiden, Rimmelandplein 1, W. P. 't Gilde, druk ker, van Terneuzen, St. Jacobstraat 52, P. Schipper geboren Kole, zonder beroep, van Kloetinge, Piccardtstraat 5 J. D. Roozemond, pakhuisknecht, van Kloetinge, Vogelzangswegeling 6, C. Wiegel, huis. houdster, van Middelburg, Vosmaerstraat 8, J. W. H. Keijzer, leerares Vakschool, van 's Gravenhage, Wijngaardstraat 13. Vertrokken A. Koster, bakkersknecht, naar Wissenkerke, A 45, J. Glerum, elec- triciën, naar "Linteloord, M. W. A. Ross, huisonderwijzeres, naar Woerden, Prins Hendrikkade A. M. de Witte, kinder juffrouw, naar Dordrecht, Voorstraat 24, Ga. Berg, wed. den Fxter van den Brink en gezin, zonder beroep naar 's Graven- je, Taxisstraat 13, C. de Rijk, geboren van Paagsen, zonder beroep, naar Kloe tinge, J. M. Joosse, telefoniste, naar Vlissingen, Paul Krugerstraat 15. Onbestelbare post. Brieven binnenland: Ged. Staten van Zeeland, Middelburg. Brieven buitenlandF. v. Michellen, Antwerpen. Briefkaarten binnenland: Eén zonder adres. N.B*. Den afzenders wordt aanbevolen op alle stukken hun naam en adres te ver melden, opdat dfeze bij onbestelbaarheid aan hen kunnen worden teruggeven. Voorts is het geweoscht alle stukken van een volledig adres straatnaam en huisnummer te voorzien. BINNENLAND. De belasting-ontwerpen. Thans is het tweede gedeelte verschenen van het verslag der Commissie van Voor bereiding over de wetsontwerpen Her ziening van de Verdedigingsbelasting II, Wijziging van de artikelen 32, 33 en 34ter der Leeningwet 1914. Bij het mondeling overleg gaf de regee ring in de eerste plaats als haar voor nemen te kennen nu gebleken is, dat de commissie van voorbereiding het denk beeld van vervanging van de gezamei lijke voorstellen tot schrapping en verminde ring van heffingen ten bate van het 1 ee- ningfonds door een voorstel tot algeheele schrapping van de opcenten op de Inkom stenbelasting ten bate van hetzelfde fonds dermate aannemelijk acht, dat zij tot ver wezenlijking daarvan meent te moeten adviseeren de aanhangige voorstellen in den zin van dit denkbeeld te wijzigen. In de tweede plaats had, in aansluiting aan hetgeen te dezen aanzien in de tus- schen de commissie en de regeering ge wisselde stukken is gezegd geworden, een gedachtenwisseling plaats over de gevolgen voor de gemeenten van de voorgestelde wijziging van de personeele belasting. De regeering deelde mede, voornemens te zijn aan het bezwaar van tijdgebrek voor de gemeenten tegemoet te komen door, zooals ook vroeger na een wijziging der personeele belasting is geschied, de aanslagregeling tot 1 Mei van het as. jaar uit te stellen. De gemeenten hebben dan volle gelegenheid haar vorderingen aan de nieuwe hoofdsom aan te passen. Uitstel van de inwerkingtreding der wet achtte de regeeriug daarom onnoodig. Intusschen had zij geèn bezwaar te ver - klaren, zich eventueel bij de aanneming door de Kamer van een in dien zin voor te stellen amendement te zullen neerleggen. Mocht in dien laatsten zin worden be slist, dan zal tévens de behandeling van wijziging der Zegelwet tot het voorjaar van 1927 kunnen worden uitgesteld. Treedt dus met 1 Januari 1927 zoowel de verlaging van de personeele belasting als die van de successiebelasting in wer king, dan zal het verlies voor de schat kist ovér 1927 bedragen 6.5 -f 3.3 mil- ljoen te zamen 9 8 millioen, een bedrag dat niet veel afwijkt van het volgens de millioenennota beschikbare. Een nieuw veenproduct. In samenwerking met het rijksproef station voor turf te Ernmen is de heer Viersen te Ter Apel er in geslaagd na eenige jaren proeven te hebben genomen van bolsterveen, een product te produ- ceeren dat ter vervanging van het triplex- hou't Eal kunnen dienen voor vloer bedekking en lambrizeeringen. Het product is donker gekleurd, eenigszins bruin ge vlamd en heeft veel overeenstemming met eikenhout. Het is buitengewoon hard en men staat versteld dat men veen zoo hard kan maken. De proeven zijn genomen met subsidie van het rijk. Het product wordt gefabri ceerd door blokken grauw veen onder hooge temperatuur te brengen en het onder hoogen druk te persen. Daardoor wordt o.m. teer gevormd, die echter niet afgevoerd wordt, maar gebruikt wordt als bindmiddel voor de in het veen aanwezige vaste stoffen. Hierdoor ontstaan platen, welke, na afgekoeld en gedroogd te zijn, zeldzaam hard worden. Waar platen van een dusdanige hard heid zeer veel gebruikt wordeu bij bouw werken, denkt men een industrie te kunnen stichten, welke levensvatbaarheid heeft, zelfs een goed rendement kan afwerpen. Wegenverbetering. De besturen van den A. N, W. B., de K, N. A. C., de K. N. M. V. en den 8. B. N. hebben aan den minister van waterstaat een adres gezonden, waarin zij schrijven „dat zij met groote teleurstel ling hebben kennis genomen van de thans gepubliceerde staatsbegrooting 1927, omdat de daarin aangenomen vermindering van uitgaven op de waterstaatsbegrooting in strijd is met het in de memorie van toelichting op de wegenbelastingwet aan genomen zeer juiste beginsel, dat de opbrengst van de wegenbelasting in haar geheel moet worden aangewend voor versnelling van tempo van verbetering van ons wegennet en niet voor een ge deeltelijke vermindering van het rijks waterstaatsbudget*. J Zij schrijven verder, „dat bovend'en, nog afgezien van deze ernstige principieele bezwaren, daardoor het gevaar dreigt, dat, zelfs bij een vlugge behandeling van liet ontwerp Wegenbelastingwet en een vlugge inwerkingtreding van die wet, tijdelijk de uoodige middelen zullen ontbreken om, zelfs op bescheiden schaal, de meest dringende verbeteringen uit te voeren, waardoor aan sommige wegen, welke in een uitersten staat van verval verkeeren, een schade dreigt te worden toegebracht, welke slechts met buitengewoon groote kosten zal zijn te herstellen". Adressanten verzoeken het daarheen te leiden, dat alsnog een bedrag van ten minste 2 millioen gulden op de water staatsbegrooting worde uitgetrokken voor verbetering van de rijkswegen, welk be drag eventueel later met het thans voor onderhoud van de rijkswegen uitgetrokken bedrag ware te storten in het te stichten wegenfonds. Eerste hulp bij ongelukken. Een twintig geneeskundigen uit ver schillende deelen van ons land, dip ieder

Goessche Courant | 1926 | | pagina 2