Ëmiel Hullebroeck. Me Mantels 1 Regenjassen Backin' <m PLAATST Appel-Beignets DrOehker's Bakpoeder VOOR DB JKCJGD, Mauw en Knor op reis. Concertzaal Prins van Oranje Dinsdag 12 October 1926, vanaf f 57,50. H H.HOLLESTELLE TURFKADE fcGOEsJ onder garantie. Afd. Dames- en Kindermantels en Japonnen. Afd. Heeren- en Jongens- Confectie, Van, mijnwerker tot kapitalist Frank Stearingdon, de Amerikaansdhe afgevaardigde naar Ihet internationaal mijn- werkerscongres, die als toehoorder ook aan eenige bijeenkomsten van de confe rentie van mijnwerl.ersaf ge vaardigden beeft deelgenomen, is met de Majestic naa New-York terug gekeerd. Hij zei de, dat bij zijn taak niet had kunnen vervullen, omdat hem sinds zijn aankomst in Enge land een aanbod van een Amerikaansdhe kolenfirma was gedaan om als buiten- landscb handelsverlegenwoordiger op te treden tegen een salaris van 25.000 dollar, welk aanbod bij had aanvaard. Uit dit ge val viel echter voor de Engrische mijn werkers een belangrijke les te trekken. Ik was gekomen als vertegenwoordiger van de Amerikaansdhe vakvereeniging en bij vertrok in bet bezit van een kapitaTstische positie, waarvoor 'geen Amerikaansch mijnwerker bem meL scheels oogen zou aanzien. Integendeel ze zouden het toe juichen, dat een man uit hun gelederen nu tot een hoogs functie hij een groots firma geroepen was. Dit was in Engeland niet mogelijk, omdat de Engeische vak vereeniging de vakbelangen vesl te sterk gekoppeld had aan de poli iek, waardoor slechts éctn poli ieke partij geacht werd de belangen der arbeiders te kunnen behar tigen. Wanneer de Engelschen zich zou den toeleggen op reorganisatie van bun ge heels industrie van den grond af en de po li iek er buiten zouden houden zou e:n duurzame vrede in he' bedrijf bereikt kun nen worden en zou bet bedrijf ook weer tot bloei kunnen komen. Op menige verga dering die biij h ad bijgewoond, en in menig gesprek met de Engeische leiders scheen bet industrieel conflict op den achtergrond gedrongen en leek bet of het in de eerste plaats ging om een politieken strijd tus- scben conservatieven en radicalen. Valentino's nalatenschap. Kolommen, neen pagina's hebben de Amerikaansdhe bladen gewijd aan de ziek te en bet overlijden van Rudolf Valentino, den filmheld, die in zijn korte leven ontel baar vele vrouwenharten beeft veroverd En nu de moderne Don Juan Ier ruste is gelegd, nu de verhalen over den rouw van vrienden en collega's de ronde hebben gedaan, nu wordt een nieuw hoofdstuk begonnen, dat wij Valenitjno's nalaten schap kunnen noemen. Natuurlijk weet ook Europa reeds, dat Ivonne Bacon, een tot dusver vrij onbe kend revue-girl uit New-York, de voor naamste erfgename bleek te zijn. 't Was een sensatie op zich zelf, want zelfs zijn meest intieme kennissen had Valentino van zijn jongste vriendinnetje nooit iets verteld. Honderdduizend dollars werden juf frouw Bacon uitbetaald. Een respectabel bedrag. M&ar van veel groo'er waarde is voor haar de rec'ame, die Valentino door zijn laa'ste wilsbeschikking voor haar heeft gemaak1. 't Regent aanbiedingen van en gagementen. 't Juffertje, dat tot voor enke le weken zich het vuur uit de hooge hakj liep om in het een of andere variété een bescheiden emplooi te vinden, heeft plot seling l'embarras du choix. „De vrouw, die Valentino's laatste liefde was Wat beter zouden de directies kunnen afficheeren om publiek te trekken, telkens en telkens weer. Ieder rechtgeaard Yankee wil miss Bacon zien, ieder wil in staat zijn een oordeel te vellen over Valentino's smaak, over zijn voorkeur inzake de liefde. Neen, waarlijk juffrouw Ivonne heeft geen reden tot klagen, maar overigens is de erfenis bitter tegengevallen. Als men bedenkt, dat Valentino de laatste vijfden maanden, om alleen van die periode te kpreken, meer dan een millioen dollar heeft verdiend; als men verder weet dat The Uni'ed Artist Film Corporation zich contractueel had verplicht om hem voor iedere film, waaraan hij medewerkte, twee maal honderdduizend dollars benevens 37Va pet. van de netto-opbrengst uit te betalen, en als ten slotte nog gememoreerd wordt, dat Valentino's tantièmes van zijn laatste film, „De zoon van den Sjeik", globaal berekend, op viermaal honderd duizend dollars worden geschat, dan is het licht te begrijpen, dat men hem voor een mul li-mill onnair aanzag, en niet wei nig verbaasd was, dat zijn nalatenschap nog geen half millioen dollars vertegen woordigde. Valentino leidde een vroolijk leven. Met handen vol gaf hij het geld uit en in Italië teerde al wat zich ook maar in de verste verte tot zijn familie kon rekenen, op Va lentino's zak, overtuigd als men was, dat de rijke Amerikaan zich aan een tiendui zend lire méér niet zou laten kennen. Het best is er ten slotte de United Artist Film Corporation aan toe, die Valentino's leven voor tweemaal bonder Jduizerad dollars ver zekerde en deze douceur thans krijgt uit betaald. Wellicht gelukt het haar daarvoor een nieuwe trekpleister te koopeti, schrijft het „Hbld." Een geniale bedrieger. De rechtbank te Berlijn heeft voor de zooveelste maal een aartsbedrieger te be rechten gehad, die reeds herhaaldelijk straf heeft opgeloopen, omdat hij zich op be- driegelijke wijze in allerlei betrekkingen wist i» te dringen. gebakken met 8 mooie, zure appelen, .ca. 0.14 250 gr. tarwebloem 0.16 3 eieren0.18 50 gr. boter0.14 50 gr. suikerca. 0.03 5 eetlepels melk of zoete room 0.04 H P*k]e Dr. Oetker's Backin 0.04 K pakje van Dr. Oetker's Vanille-suiker 0.021/# een weinig rum.ca. „0.20 f 0.95 Vfl Bereiding: De appels worden geschild, van het klokhuis ontdaan en in ongeveer 1 een» timeter dikke schijven gesneden. Dan late men die schijven in suiker en met een weinig tuin overgoten, eenige uren staan. Men laat de boter smelten, doet er suiker, Vanillesuikereierdooiers, melk en het met Backin vermengde meel bij, en ten laatste het stijfgeklopte eiwit. In dit deeg wentele men de appelschijven, bakkc ze mooi bruin tn kokende reuzel, waarna men ze met suiker bestrooid warm opdient. Vraagt gratis receptenboekje bij de Eenige Importeurs. E. Ostermann Co., A'dam. ie man, die ongetwijfeld een zeer goed verstand heeft en ook zeer ontwikkeld is, is reeds op jeugdigen leeftijd op verkeerde paden gekomen. Zijn levensloop klinkt als een filmroman hij blijkt een meesier te zijn in* het zich aanpassen san de mee»t verschillende en uiteenloopende omstandig heden en toestanden. Reeds op het gymnasium maakte hij zich schuldig aan kleine diefstallen her haaldelijk werd hij veroordeeld, tot hij tenslotte uit het ouderlijk huis werd ver bannen. Na eenigen tijd aan het front te zijn geweest, werd hij uit den militairen dienst wegens ziekte ontslagen Hij had echter goed uit zijn oogen gekekën en nam nu de rol van officier aan, kleedde zich in uniform, schafté zich eenige decoraties aan en trachtte aldus zijn slag te slaan. Maar aan één rol had hij niet genoeg behalve als officier trad hij op als tooneeJ- speler en als candidaat in de godgeleerd heid. Het gelukte hem zelfs op het platteland tijdelijk een geestelijke te ver vangen in diens b diening, waarna hij als godsdienstleeraar aan een Berlijnsch gymnasium kwam. Hij maakte kennis met de weduwe van een lid van een krijgsraad en trad na eenigen tijd zelf op als lid van zulk een college. Hij be weerde zelrs, datvhij een tijdlang aan het hoofd heeft gestaan van een militaire gevangenis Hit alles was echter nog maar een aanloop Hij werd nu een gestudeerd man en wijdde zich geheel aan de ^juridische loopbaan*. Hij wist zich oa in te dringen bij een rechter dien hij behulpzaam was bij het verrichten van zijn ambtsbezig heden Hoewel hij nu en dan ontmaskerd werd en dan gestraft werd liet hij zich niet o tmoedigen en trad elders weer op in een nieuwe rol. Thans stond hij weer terecht wegens valschheid in geschrifte, bedrog enz. Zijn verdediging was gebaseerd op de bewering, dat hij uit grootheidswaan niet anders kon handelen hij moést steeds optreden onder hooge titels Hij kwam er dezen keer af met een jaar gevangenisstraf. Het leger beleedigd! Dezer dagen heeft zich voor de recht bank te Boedapest de tramconducteur Ludwig Heil te verantwoorden gehad wegens beleediging van het leger Hij had in de tram tot een kolonel gezegd, dat voor hem alle passagiers gelijk waren, dat militaire angen hem niet konden schelen en dat hij het land aan het leger had De beklaagde deelde mee, dat hij kapitein is geweest in het oude leger en dien rang ook na den val van de monarchie i.« blijven bekleeden totdat hij „afgevloeid" was Nadat hij een tijd lang honger had geleden, was hij tramconducteur geworden De president van de rechtbank zei, dat arbeid geen schande is doch las meteen een brief voor van de militaire overheid dat de huidige positie van den beklaagde met de waardigheid van officier onver- eenigbaar is en dat deze daarom van die waardigheid vervallen werd verklaard De rechtbank veroordeelde den conducteur tot acht dagen gevangenisstraf, voorwaardelijk. Uit den trein geworpen. Men meldt aan de n's Hert. Crt." uit Antwerpen De 25-jarige tuinman V. Kesteloot, werkzaam op een villa te Cappellenbosch zat in een wagen van een trein van Ant werpen naar Esschen, toen daar ook een viertal Hollanders instapten, die blijkbaar met hun guldens goeden zwier hadden gemaakt. De tuinman merkte hun op, dat het toch wel prettig was zoo gemakkelijk te kunnen leven, waarop het viertal hem een geduchte afranseling gaf, hem zijn portefeuille ontnam en na deze van 950 francs beroofd te hebben, weer leeg in zijn zak stopte. Toen openden de Hol landers het portier en wierpen den man uit den wagen Vrijwel ongedeerd is hij op den weg teruggevonden en het mag een wonder heeten dat hij niet door een trein uit Nederland vermorzeld is* De gendarmerie van Cappellen heeft een onderzoek geopend. De ex-keizer als schrijver. Ken medewerker van de'„Daily Chro nicle" beweert in dat b'ad dat de gewezen keizer tevergeefs heeft getracht in de Ver staten en in Duitschland pen uitgever te vinden voor de preeken die hij Zondags op Huize Doorn pleegt te houden Geen enkele uitgever durfde de uitgave aan Mét moeite is er een gevonden voor lier inneringen uit de jeugd van den keizer „De som die de uitgever daarvoor betaalt is nauwelijks toereikeud om de vergoeding aan den werkelijken schrijver te betalen", zegt de Engeische journalist sarcastisch Hij dee t voorts mede dat de memories van den ex keizer, waaruit wij indertijd het voornaamste hebben weergegeven 250 000 dollars hebben opgebracht en dat de Ainerikaansche uitgevers er een ystrop* aan hebben gehad Ten slotte kondigt hij een boek aan van admiraal von Tirpitz, die daarin zijn vroegeren oppersten krijgsheer duchtig den mantel uitveegt. Vruchteloos heeft de ex-keizer getracht de verschijning ervan te voorkomen. 442ste STAATSLOTERIJ. 5e klasse 7e lijst Trekking 29 Sept. f1500: 6362 f1000795 f 400: 9791 11757 f 200: 4623 4884 14201 f 100: 262 435 2088 2818 7689 8220 10455 12328 14143 14172 15022 15110 16023 16669 17408 5e klasse 8e lijst Trekking 30 Sept. f1000:14004 f 400 4763 5469 17289 f 200: 2151 3870 16257 17774 f 100: 1034 2135 3189 5570 5827 5905 6761 13463 14025 16479 16782 MARKTBERICHT. Middelburg, 30 September 1926 De officieele noteerimg op de graan markt was beden: Tarwe f 13f 14,25, Wits boonein ongelezen f20f23, gele zen f 26f 27, Kroooerwten f 16f 24, Lange bruine boenen ongelezen f 15f 17, gelezen f 18f 20, Ronde bruine boomen ongelezen f23—f25, gelezen f28f29, Maanzaad f38f41. De aanvoer was ruim. Boter f 0,971/2, part. prijs f 1,07V2. Kipeieren f 8,50, part. prijs f 9,50. Eendeieren f8,part. prijs f9, Middelburg, 29 September 1926. Op de veiling werden de volgende prij zen besteed: Snijboonen 412, stokprinoessen^l3 24, suikerboonein 512, spinazie 510, spruiten 1419, groote ajum 12, klei ne dito 34, veldsla 7, alles per K.G.; andijvie 1D/2, sla 1U/2, bloemkool kool le soort 511, dito 2e soort 13, savoije kool 34, roode"kool 13, kom kommers le soort 46, dito 2e soort 12, alles per stuk; peeën 15, prei 57, kroten 34, rapen 2, rammenas 1, selderij 12, alles per bos. De Hoedeldoe. Toen de booze too venaar vem^^v dat het Mauw en Knor waren, die gebeld hadden, veranderde zijn gezicht geheel en kwam hij zelfs onmiddellijk de zware deur opendoen. „Komt binnen", sprak hij buigend, „en weest welkom! Het is mij waarlijk een groote eer U beiden op het Toovereiland te mogen ontvangen. Wellicht wilt gij mij helpen om den vermisten Hoedeldoe te zoeken?" Mauw en Knor waren niet weinig verrast door zoo'n prachtige ontvangst en beleefd sprak Mauw: „Zeker, koning, wij zullen U gaarne helpen zoeken, maar wilt U ons misschien eerst even zeggen, wat een Hoedeldoe eigenlijk is?" Toen antwoordde de koning, dat een Hoedeldoe een vogel is met een blauwen staart! (Wordt vervolgd). HET FLIP- EN FLAP-SPEL. Uitgave N.V. Douwe Egbeters Tabaks fabrieken, Koffiebranderijen, Theehandel. Wie is er onder de kinderen van ge heel Nederland, die niet die mooie en interessante Flip- en Flap-prentenboeken van „Douwe Egberts" kent? De kleintjes en ook de ouderen toch hebben wat een- schik gehad in de wondere avonturen van dit hondienpaar. Ze waren dan ook zoo echt in den kinder trant verhaald en zoo pakkend geteekend. -Maaraan alles komt een einde en dus ook aan de geschiedenis van Flip en Flap. Dat zullen de kinderen zeker betreuren en dit heeft de firma op de goede ge dachte gebracht een Flip- en Flap-spel uit te geven om de herinnering levendig te houden, 't Loopt weer tegen 't winter seizoen met z'n lange avonden en wat is er dan gezelliger dan gezamenlijk een mooi spelletje te doen. De bekende teeke naar Daan Hoeksema ontwierp het spel in den trant van 't bekende ganzenbord. De prentjes zijn alle uit de beroemde geschiedenis van het trouwe hondenpaar, en 't is natuurlijk fijn in verschillende kleuren gedrukt op heel hard carton dat in tweeën gevouwen wordt. Met twee dob bels teenen en een zak pepernoten, of wat anders, zijn de kinderen klaar en kunnen er heel veel plezier aan hebben. Flip en Flap doen natuurlijk druk mee, want wie op 'n zwarte Flap komt telt achteruit, en op een zwarte Flip vóóruit, nog eens zooveel oogen als er geworpen zijn. Dan zijn er de roode letters vain DOUWE, die recht geven op „één uit den pot" en de blauwe van EGBERTS, die het dubbele doen. Voorts is er nog zóóvéél variatie, dat zeker alle kinderen met groot yerlangen naar dit fraaie en onderhoudende Flip- en F lap-spel zullen uitzien. Daar op de achterzijde een dam- en een schaakbord gedrukt zijn, kan het ook door ouderen bij afwisseling wor den benut, zoodat het heele huisgezin er van kan genieten. Dagen Hoogwater Laagwater Vrm Nam Vrm. Nam. 2 l ct. 0.16 6.36 6 02 3 u 0 4-9 1.16 6 38 6.58 4 1.48 2 02 7 26 7 41 5 ■2 26 2.41 8 05 8 18 6 S 0.3 3.14 8.34 8 50 3.33 3 44 9 03 9.' 9 8 v 4.03 4 13 9.27 9 47 Uw advertenties, in de courant die gij leest. Een advertentie die gelezen wordt, moet succes geven. WATERGETIJEN VOOR WEMELDINGE. (Die voor Ierseke vallen ongeveer 5 minuten later en voor Hans weert ruim een half uur vroeger. Amsterdamsche tjjd. ADVERTENTIEN. GOES. 's avond® 8 uur. Een avond van ernst en luim, humor en vroolijkheid DOOR De Zanger van Vlaanderen en van den Nederlandschen Stam. 'toegang f 1,plus rechten. Leerlingen van Middelbare Scholen kunnen kaarten bekomen ad f 0,50. Kaartenverkoop en plaatsbespreking vanaf heden aan de Concertzaal. Zingende mjenschen, gelukkige menschen. ■TT*iwMa ui—— i ninimi«awm 'C SCHHAG'l- Laatste Nouveaulé's. Zoowel in de goedkoope als betere genre's groote keuze- Aparte modellen. Prachtsorteering ULSTERS, RAINCOAT, JONGENSJEKKERS. Prima kwaliteiten. - Lage prijzen.

Goessche Courant | 1926 | | pagina bijlage 3