Meikleveranciers. ïeeMiers van Meteen ei M-MiÈ Bet is niet alleen de grootte, die succes geeft. Zit- en Slaapkamer Aanbieding gevraagd van MELK. Indien voldoende hoeveelheid wordt aangeboden, kunnen wij 9 Cent per Liter betalen. Spoedige aanbieding wordt dringend verzocht. Anglo-Zeelandia Melkfabriek - Loskade, Middelburg, A. RXJJNIE&SE. levert uwe MELK dagelijks aan de Melkfabriek Anglo-Zeelandia, Loskade te Middelburg, en U kunt zonder risico, den hoogsten prijs voor uwe Melk bekomen. het wapen bevond zich nog een viertal patronen. Tevens werd een waar arsenaal van wapens ontdekt, o. a. knuppels, ijzers, etc. Ook elders in de Rijnstraat Jiad «nog een ernstige vechtpartij plaats tuüschen een tweetal personen. Een van hen gat een ander zulk een klap, dat deze ge ruimen tijd bewusteloos was Ook deze persoon is per auto naar het stedelijk ziekenhuis overgebracht Dansende honden Op de Voldersgracht nabij het Vrou* Jutteland te Delft legden Maandagavond de honden plotseling een geweldige nei ging tot danseü aan- den dag Deze dans lust bleek te ontstaan door een defect aan den electriciteitskabel, waardoor een ge deelte van de straat onder stroom was komen te staan Oe politie droeg zorg. dat het onder stroom staande gedeelte van de straat niet meer betreden werd voordat het gevaar voorbij was. Ik ben van de politie Maandagnacht werden de dames V die een benedenhuis aan de Hamelstraat te Rotterdam bewonen, gewekt door ge rucht in de slaapkamer. Er bleek een man de kamer binnengedrongen te zijn. De dames begonnen te gillen, waarop de man zei Schreeuw maar niet zoo, ik ben van de politie!" Tegelijkertijd keerde hij zich om en ging $r vandoor De politie slaagde er in, den man aan te houden. Het bleek de 3(h-jarige W J T. te zijn, die zich toegang tot de woning .verschaft had, nadat hij een ruit ingedrukt had De man is opgesloten Een f o r d j e verduisterd. Vlijdag j 1 vervoegde zich bij den ragehouder en rijwielverhuurder G. Mf- te -Apeldoorn de 25-jarige R, en huurde Vflpr enkele uren een Ford-auto, om zooals B voorgaf, even i-r^ar Deventer te rijden Tot heden is noch B. teruggekeerd noch de auto, gemerkt &J 6794, terugbezorgd zoodat vermoed wordt, dat de auto ver duisterd is Dit is te waarschijnlijker; omdat B voor eenigen tijd bij een rijwiel handelaar te peldoorn een rijwiel huurde, en dit tot heden ook nog niet aali zijn adres heeft bezorgd. Verstooten. Maandag werd aan de Schiedftmsche politie kennis gegeven, dat in het Sterre bosch reeds eenige dagen een meisje rond zwierf. De politie heeft daarop aangehou den de 2] jarige C. E.G., uit Rotterdam die verklaarde sinds Woensdag j.l., zondes eten en ziek in het Sterrebosch te hebben gelegen en niet meer thuis te mogen -komen De ouders verklaarden aam da politie niet genegen te zijn hun dochter in de woning op te nemen. Het meisje is toen overgebracht naar de politie te Rotterdam. Brugdek ingestort. Gistermorgen om 4 uur was de he,er P. H lilom uit Deino op weg van Le melerveld naar Tenge met een wagen bespannen met twee paarden waarin 8 stieren waren geladen. Als passagier maakt een jongetje van negen jaar de reis mede, Bij de brug gekomen, over het Overijselsch kanaal in Linderte liet de heer Hlom het knaapje vooruit loopen, daar de bruggen niet betrouwbaar zijn Toen de wagen op de brug was gekomen, zakte deze scheef, waardoor de geheele vracht te water ge raakte. blom wist zich te redden en had de tegenwoo-digheid van geest, om de paarden los te snijden en, op het droge te brengen. Daarna wist hij nog zes van de stieren te redden. De twee andere, die aan ringen waren gebonden, onder in den wagen, verdronken. De brug werd voor een groot deel vernield en ook de wagen Men hoopte reeds gistermiddag een hulphjug over het kanaal te hebben derlanders vluchtten zij naar de Zee mansstraat, in het Engelsche tehuis voor zeelieden. De deur werd snel achter hen dicht geworpen en de Nederlandsche zee lieden groepten voor het gebouw samen Inmiddels was de politie ter plaatse verschenen 15 Arabieren werden voor loopig opgeslhten, Het bleek, dat de overige Arabieren in dien tusschenfijd kans hadden gezien de plaat te. poetsen althans .er was er geen een meer te vinden. Maar weldra kreeg de politie bericht, dat op een der veerbootjes naar Katcndrecht een heel groot aantal Ara bieren zat die: blijkbaar hun makkers wilden kepnen helpen. De politie heeft de Arabieren belet aan wal te komen, zoodat zij zonder vorm van proces de terugreis hadden te aanvaarden In den loop van den avond zijn acht van de aangehoudenen naar het hoofd bureau Vat) politiH overgebracht, waar zij ter beschikking van den vreemdelin gendienst 'geftéld' zijn'. De zeven anderen zijn op vrije'-voettn gesteljl GEMENGD NIEUWS. Zeelieden en Airabieren. Al gernimen tijd heerscht er eenige ontstemming onder de' Nederlandsche zeelieden te Rotterdam, omdat vele ree- derijen voor liun schepen kleurlingen en vooral Arabieren monsteren, hoewel vele Nederlandsche zeelieden1 werkloos zijn, mejdt de ,/N. R. Crt." Maandag ontstond eenige wrijving tus schen een groep Arabieren en een groep Nederlandsche zeelieden. Des middags was het weer zoo De groep Arabieren Was inmiddels tot ruim 40 man aangegroeid. Naar schatting wa ren er ruim 400 Nederlandsche zeelie den. De Arabieren waren grootendeels met stokken gewapend, waar spijkers door geslagen waren enkelen trachtten scheer messen in de palm van hun hand en verder in den mouw van hun jas te verbergen en een had een stevigen knup pel bij zich. Bij het opdringen naar de deur van het kantoor heeft toen een van de Ne derlanders laatstgenoemden Arabier zijn wapen afgenomen en dit werd hej sein tot een geduchte kloppartij. De Nederlanders sloegen daarop op de vlucht, maar kwamen spoedig weer opzetten, waarna de Arabieren het ha zenpad kozen. Achtervolgd door de Ne- Anti-man, Een rijke,,, weduwe van de kaste dei- Brahmanen in Punjab heeft besloten zich uit de maatschappij der mannen terug te trekken en een vrouwen maatschappijtj op te richtejj. Zij heeft haar voornemen terstond uitgevoerd en zich met een aantal vrouwen, die haar anti-mannen-opvat tingen dëelen, in een „bosch der boete doening" teruggetrokken. Iedere vrouw die tegen de nakomelingen van Adam wenscht te worden beschermd vindt daar een toevluchtsoord. Onder geen beding worden maniien in de kolonie geduld Hun diensten kunnen blijkbaar ook wel gemist worden. Toen onlangs een der vrouwen was gestorven, werden de be grafenisplechtighedeu alleen door vrouwen verricht. Niet alleen de teraardebestelling zelf, doch ook de relegieuze ceremoniën geschiedden door de vrouwen, voor liet eerst in de Hindoe geschiedenis. Natuurlijk hebben de mannen gepro testeerd, op ernstige gronden. In Hindoe kringen zijn luide protesten gerezen, omdat de handelwijze der vrouwen in strijd met de religie wordt geacht. Een fanatiek verzamelaar, Te Londen vertoeft momenteel een Amerikaan, die moeite noch kosten spaart, om zijn verzameling van zeldzame tapijten uit te breiden. Te dien einde heeft hij reeds een afstand van niet minder dan 6UÓ 000 K.M. kris kras de wereld door afgelegd. In den loop van dif jaar heeft hij aan het Metropolitan Museum te New-York 129 tapijten met een waarde van om streeks f 1.500.000 ten geschenke gegeven Zijn verzamelwoede kent geen grenzen Eens heeft hij 16 000 K.M. afgelegd, alleen maar om in Perzië een tapijt te bemachtigen, dat in de tiende eeuw ge weven was. Bijna denzelfden afstand heeft hij afgelegd, om te Peking in de „V boden Stad" van den keizer een tapijt te bemachtigen. Le oude heer is reeds in alle landen der wereld geweest. Naar Londen is hij 24 maal overgestoken, terwijl hij twee maal de veis om de wereld heeft gemaakt. Op allerlei plaatsen heeft hij de begeerde tapijten gevonden, in paleizen, in waren huizen, in spelonken. Ook thans is hij voor i,zakelijke doeleinden" naar Enge land overgestoken, en wel om een tapijt uit de 16de eeuw. .Is ik zoo gelukkig ben het te vin den", aldus verklaarde hij, „vertrek ik direct naar New-York, maar in October vang ik een nieuwe reis naar Europa aan Brand in eek bioscoop. Een groote brand brak door het vuur vatten van een film uit in een bioscoop te Drum Colloghen (Ierland). De menigte- wierp zich op de getraliede vensters en naar den éénigen uitgang, die weldra verstopt was. Tal van menschen werden onder den voet geloopen. Er zijn 47 personen gedood, kinderen en anderen, en tl gewond. Er zijn 10 lijken tot nog toe niet gevonden. Spoorwegongeluk te Brook ij n. Een uit zes wagon9 bestaande onder- grondsche trein is tnsschen Manhattan en Coney Island in een wervelstorm geraakt. De machinist trachtte den trein tot stil. stand te brengen, hetgeen mislukte. Toen de trein door een tunnel reed, sloeg de bliksem in, waardoor van den tunnel groote steenen afbrokkelden en op de wagons vielen. Talrijke personen werden hierdoor gewond. Er onlstond een paniek en de passagiers trachtten de deuren te openen, hetgeen mislukte, aangezien de portieren van de Amerikaansche onder- grondsche treinen automatisch gesloten blijven, totdat de trein tot stilstand is is gebracht. De reizigers sloegen de ven sters stuk en trachtten hierdoor naar bui ten te komen. Twee personen kwamen met de electrische geleiding in aanraking en werden onmiddellijk gedood. Het totaal aantal slachtoffers van dit ongeval bedraagt twee dooden en dertig zwaar gewonden. De spoorwegramp b ij H a n n o v e r. Onder ernstige verdenking schuldig te zijn aan het spoorwegongeluk bij Hannover zijn Maandagavond laat te Berlijn twee jongemannen, Otto Schlesinger ui VVilly Weber, resp. 21 en 22 jaar oud, door de recherche gearresteerd en naar het hoofdbureau van politie overgebracht, Zij vertoefden in de dagen van de ramp als landloopers in de omgeving van Han nover. Maandag meldde zich bij de politie te Ban nover de broeder van Weber aan, die kwam mededeelen dat Willy hem had bekend den aanslag te hebben gepleegd. Deze was intusschen met Rchlesinger naar Berlijn gevlucht. De Belgische recherche, die te Pan nover naar de daders had gezocht, ging hen terstond per vliegtuig naar Herlijn achterna en vond hen iri een nachtasyl. Het „Hbld." verneemt nader dat zoowel -'chlesinger als Weber, in den loop van den dag bekend hebben Beide jonge mannen zijn van goede familie en hebben eenige jaren middelbaar ouderwijs genoten, Weber was electricien en Schlesinger huisonderwijzer en muziek leeraar. W erkloosheid dwong hen tot bedelen''en landloopen Honger bracht hen er toe aanvallen op voorbijrijdende auto's te doen, die echter alle mislukten Eindelijk besloten ze in de wachtkamer van het station Lehrke samen met de gebroeders Waltlier een plan voor de ontsporing van een D trein uit te werken, om daarna de slachtoffers te betooven Schlesinger hoopte met dat geld zijn studiën te kunnen voortzetten, Willy Weber trok zich terug, maar bleef met het plan op de hoogteeveneens schijnt dit een geval te zijn met een meisje uit Leiferde (waar het ong luk geschiedde) dat met Willy Weber betrekkingen had aangeknoopt. L'e technici, die na de ramp verklaarden dal minstens twee misdadigers in het spel waren geweest, hebben dus gelijk gekregen, Men zal zich de bijzonderheden van de ramp nog herinneren. Geschreven werd toen, dat onder alle oms'andighedeu kon worden aangenomen dat de reizigers van den D-trein BerlijnAmsterdam, die negen minuten vroeger was gepasseerd aan levensgevaar zijn ontsnapt Het is echter nog erger geweest, dan me kon verwachten. De beide mannen hadden juist het plan, dezen Amster damschen trein te doen derailleeren. Ze hadden een schroevendraaier op de spoor lijn gevonden en een tweede, zwaardere uit een blokhuis gestolen. Zoo dikwijls er een trein voorbijreed, doken ze aan den slootkant weg. Toen de Amsterdam, sche trein naderde, meenden ze inderdaad met hun werk gereed te zijn. Alle schroeven waren reeds weggenomen, even eens de verbindingsstukken De nachttrein BerlijnAmsterdam schokte wel duidelijk waarneembaar op deze zwakke plek, maar bleef toch in de rails. Daarop bogen de beide misdadigers de rails 'uiteen en drukten er een steen tusschen, met het gevolg dat de trein BerlijnKeulen, die daarna kwam, inderdaad ontspoorde. Toen de ramp geschied was en de kreten der verongelukten weerklonken, zonk beiden de moed in de schoenen en ze vluchtten weg. Ben kwartier latei- kwamen ze terug, maar toen was er reed: verlichting aanwezig en zooveel personeel, dat ze het niet waagden, op roof uit te gaan. Behalve de beide hoofdschuldigen bevindt zich nog een derde persoon in arrest, Naar het meisje uit Leiferde wordt gezocht. Willy Weber heeft op eenigszins dra- matische wijze en wel op het graf van zijn vader, zijn bekentenis aan een vriend afgelegd, die hem daarop bij de politie aangaf. De Deutsche Reichsbahngesellsebaft heeft medegedeeld dat ze, ofschoon thans gebleken is, dat de ramp aan misdaad is te wijten, bereid is, de volle schadever goeding aan alle benadeelden uit te keeren Een rechter onder de land. 1 o o p e r s. Een Engelsch rechter heeft een deel van zijn vacantie als landlooper doorge bracht temidden van de lieden van dat gilde, die de oevers van de Theems en andere openbare plaatsen van Londen tot hun woonplaats gekozen hebben. Hij is teruggekeerd met de overtuiging, dat 70 percent van die lieden inderdaad zouden willen werken, doch geen werk krijgen kunnen. Wat echter de jonge landloopers betreft, de 20 percent, die nog geen 20 "aar oud zijn, staat de zaak anders. Deze rebben nog nimmer ook maar één dag gewerkt, omdat zij uitstekend welen, dat zij hier en daar vrij eten en onderdak kunnen krijgen. Als de regeering daar niet tegen optreedt, zoo is 's rechters oordeel, zullen er binnen een jaar of vijf misschien wel een miljoen van deze jonge lieden als landloopers op de openbare liefdadigheid teren. maar de juist© indeeling van Uw advertentie LAATSTE EN TELEGRAFISCHE BERICHTEN. Doodelijk ongeval'. Men meldt ons uit Vegjhel: i Hedenmorgen waren 2 werklieden be zig herstellingen uit te voeren op het dak van de loods der coöperatieve handelsver- ceniging N. E. B. Het dak zakte in, waar door de twee arbeiders naar beneden vie len. De 24-jarige A. M. werd gedood. Duitschland in den Volkenbond. GENEVE, 8 Sept. De volkenbonds vergadering kwam hedenmorgen le 11.45 bijeen voor die stemming over Duitsch- land's opname in den bond. In 3 minuten was de stemming afgeloopen. De presi dent deelde méde, dat alle gedelegeerden voor de toetreding hadden gestemd, zoo- dat Duitschland met algemeen© stemmen tot den volkenbond is toegelaten, De me- dedeeling werd niet een ©norm gejuich ont vangen. De volkenbond zal Duitschland een permanenten zetel in den volkenbondsr raad .geven. Bovendien is het aantal niet- permanenten zetels van 6 tot 9 uitgebreid. Ook deze mededeeliog ontlokte een storm- aclhtigen biijval. De strijd in China. LONDEN, 8 Sept. De Kantonneezen hebben Kanton opnieuw veroverd. VEILINGSVEREEN1G1NG ZUID-BEVELAND TE GOES. Veiling van 7 September 1926. Peren: Triumph© de Vienne f20 a f37, Bopie Louise d' Avranches f21 a a f46, William's Duchess© f8 a f20; Marguerithe Mariliat f 15 a f20, Spaan- sche W/ijnperen f 11 a f 22, Seigneur d' Esperen f 12 a f24, Calabasse Cara- fon f9 a f 17, Duchess© d' Angoulêm© f8 a f 12, Min. Doctor Lucius f 10, Clapp's Favorite f 15 a f20, Poire de Nouvet f9, Souvenir de Congres f 10 f20, Beurré Hardy f 14 a f25, Beurré d' Amanlis f 11 a f 19, Beurré de Merode f 10 a f 22, Beurré van'den Ham f 16, Beurré Clairgeau f 12 a f 18, Beurré Durandeau f9 a f 18, Beurré Wilihel- mina f8 a f 12, Beurré Lebrun f10 a f 16, Beurré Capiaumont f 10, Beurré Bouquet f 13, Beurré Napoleon f7 a f9, Beurré cl' Aremberg f 10 a f 12, Beurré Six f 9, Madame Lafeber f 15, Maria Louis© f5 a f9, Herzogin Elsa f8 a f 13, President Roosevelt 4 17, General Totleben fll, Juttcperen f 17 a f 27, Blanke Jutten f 8 a f' 16, Diamant peren f8 a f 14, Triumph© de Jodoigne f 8, Bonne d' Egjee f 12, Vfijgeperen f 10 a f 17, Lange Perzikperen f7 a fll, Ronde Perzikperen f6 a f8, Soldat La- borèuir f8 a f 12, Cons, a la Cour f8 a f 12, Maagdeperen f 10 a f14, Marseplijn- peren f 7 a f 12, Duifjesperen f 6 a f9, Constanten f9, Schellebellen f7 a f9, Rietperen f 6, Kruidperen -f 6, Zwijndr. wijnperen f9 a f 12, Calleboutsperen f 5 a f9, Scharlakenperen f5 a f7, Afval- en kroetperen f 1 a f6, Appels: Transp. de Cronoels f 16 a f 34, Manks Codlim f 18 a f 44, Lemoenappels f 18 a f 28, Oranje Reinetten fll a f 16, Cox Pomona flO a f 18, The Queen f 18 a f24, Jacques Lebei f 10 a f 19, Bismarck f8 a f 14, Codlin Keswick f 10 a f 14, Zo mer Court Pen du f9 a f 15, Warnerslking f 14, Sign© Tillish f 10 a f 12, Landsber ger Reinetten f23, EckLevill© Seedling i 10, Keizer Alexander f 9, SterappeL f 14 a f 17, Clasieappels f6 a f 10, Gam- zebout f7 a f 10, Hondsmuilen f9 a f 10, Gulderlingen f 10 a f 12, Constantijn de Groot f 10 a f 13, Poeselingen f 9 a fll, Bauimans Reinetten f7 a fll, Roo- de Ribbeling f 13, Grof zuur f8 a f 12, Honingzoet f 16, Zoete Ribbeling f 10 a f 13, Tuiozoet f9 a f 14, Blomzoet f 13, Lindenappels f 10 a f 12, Afval- en kroetappels f 2 a f 9, PruimenAbrikoos- pruimen f 14 a f36, Kirkespruimen f 15, Kolenbranders f 29, Afval pruimen f 1 a f 4, DiversenBlauwe druiven f 56 a f61, Tomaten f4 a f6,. alles per 100 K.G., Meloenen f22 a f50, Perziken f3 a f6, beide per 100 stuks, Patrijzen f 0,34 a f 0,46 per stuk, Honing T 0,46 per flacon. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Overleden: Elisabeth Job se, 73 jr., gehuwd met Jacob de Nooiijer. CORRESPONDENTIE. M. S» te Kapelle. Onze correspon dent had zich inderdaad vergist. In het nummer van 1 September heeft bij zijn fout echter geheel hersteld, waardoor u volkomen gerehabilliteerd is. Uw inge zonden schrijven, dat zeer persoonlijk is, wordt daardoor overbodig. (Red.) AFLOOP AANBESTEDINGEN VERPACHTINGEN EN VERKOOPINGEN. Goes. Uitslag openbare verkooping ge houden door notaris E. C. van Dissel te Goes, op 7 September jj. in ,.de Prins van Oranje" van een woonhuis met erf te Goes, aan de 's Heer Hendrikskinde- rendijk, groot 2 aren 58 centiaren. Hier van werd kooper de heer G. J. Holle- stelle te Goes voor f 805, Goes. Het huis en werkplaats te Goes, ka daster sectie D. nr. 1804, groot 50 centi are, den 7 September 1926 ten verzoeke van de erfgenamen van den heer C. van 't Westeinde geveild, ten overstaan van den notaris A. Th. Verbist te Goes, is ge kocht door den heer Jacob Priester, win kelbediende, wonende te Goes, voor de som van f 1090. WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 771.2 te Ren- nes en Rochelort. Laagste barometerstand 741.3 te Haparanda. De verwachting tot den avond van 9 dezer luidt: matige, wellicht later krach tige of stormachtige W. tot Z. wind, zwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk later regenbuien, weinig verandering in tempe ratuur. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. September: 15 Ierseke, woonhuis met werkplaats, erf en tuin, Kram. 16 's Heer Abtskerke, verpachting wei land, Pilaar. Goes, hofstede te 's Heer Arends- kerke, Pilaar. October: 1 's Heer Abtskerke, bouwland, Pi laar. 8 Iersgke, huis met schuurtjes, erf en tuin, Kram. 13 Wemeldinge, woonhuis met schuurtje erf en tuin, Kram. 22 Heinkenszand, inboedel. Pilaar. AANBESTEDINGEN. September. 15 Goes, 30 woningen Vogelzangswege- ling, Woningbouwver. Nieuw Goes. ADVERTENTIEN. Met 1 October a.s. aangeboden met volledig pension. Brieven onder No. „469, bureau van dit blad

Goessche Courant | 1926 | | pagina 3