Beveland eene oefening gehouden door heit landstormkorps motordiensf met mede werking van vliegtuigen uit Soesterberg, waarvoor een berichtkokerterrem voor waarnemingen zal worden ingericht Door den bliksem gedood. Te Koudekerke is een paard van 18 maanden Dinsdag in een weide door den bliksem getroffen en gedood. Een oplichting. Te Breskens vervoegde zich dezer da gen een persoon, die voor gaf namens den aannemer van de werken aan de ha venverbetering te komen. Hij nam 100 werklieden aan en verteerde vrij goed in een hotel. Toen hij echter hoorde, dat de inge nieur dien dag zou komen, nam hij zoo spoedig mogelijk een boot naar Vlissan- gen en vertrok zonder te betalen en met achterlating van de gedupeerde werklieden. Hansweert. De kommies te water Win kel, aan boord van de „Albatros", is Maandagavond bij het vasi'.imeeren der boot bekneld geraakt tusschen schip en meerstoel, zoodat geneeskundige hulp di rect moest worden ingeroepen. Heinkenszand. Gistermorgen omstreeks 5 uur geraakte, waarschijnlijk door het spelen met lucifers, een bed op een boven kamertje in brand. Gelukkig werd de brand tijdig ontdekt door een huisgenoot. Men wist de vlammen met water meester te worden. Het beddegoed ging verloren, een circa 3-jarig kind bekwam ecnige brandwonden. Ierseke. Mej. M. C. de Korte al hier, slaagde te Den Haag voor het examen Hoogduitsch. L. O. Kloetinge. De heer M. M. Bartelse slaagde voor het examen Hoogduitsch (M. O.) A. Kapelle. Maandagmiddag had in het hotel „de Zwaan" te Kapelle, de aanbe steding plaats vam het maken van zink werken en het doen van steenbestortmg aan den dijk van de Calam. Willem Anma- polder te Biezelinge. Inschrijvers waren: Abr. Mare. Kuijper en R. J. P. Kimpe beiden te Middelburg voor f32.400; Jac. Roskam Cz. te Sliedrechl voor f28.250; Jan, de Vries te Heemstede voor f26.448; Anth. de Bruijn te Neuzen voor f26.395; Chr. Roosendaal te Enkhuizen voor f24.750; Willem Both te Rilland voor f 22.287. Laagste inschrijver voorwaar delijk gegund. Het bestuur van de Chr. school te Kapelle-Biezelinge en Eversdijk is in hooger beroep gegaan bij Ged. Staten van Zeeland, tegenover het genomen raads besluit in de vergadering van 30 Juli; waar besloten werd de aanvrage van het school bestuur gegrond op art. 72 1. o.-wet 1920, in gelijke rechten te mogen deelen als de bestaande openbare en Ned. Herv. school ter plaatse, te mogen ontvangen uit de gemeentekas f 1102,81, volgens gespeci ficeerde en goedgekeurde lijst door den Inspecteur van het onderwijs, voor aange schafte en nog aan te schaffen leer- en hulpmiddelen niet in te willigen. Met 2, de A. R. vóór, en vier tegen werd deze aanvrage verworpen. Middelburg. Woensdag 1 September zal door den hoofd-ingenieur-clirecteur van den Rijkswaterstaat te Middelburg wor den aanbesteed het maken van 8 contra gewichten voor de hef bruggen over de de deurkassen van de derde schutsluis te Wemeldinge. Raming f 7800, Verder ook het maken en opstellen van de bruggen bovengenoemd. Raming f27.000,—. Namens den hoofd-ingenieur-direc- teur van den Rijkswaterstaat te Middel burg werd heden aanbesteed het vervan gen van drie houten brugdekken op ijzeren liggers door overbruggingen in gewapend beton met bijbehoorende werken, behoo- rende tot de werken aan het kanaal van Temeuzen. Raming f6000, Inschrijvers: G. H. Karman te Sluis kil f6250; R. Verschelling f6165; J. de Bree Fzn. f6160; G. F. J. Rijnberg f5898; F. v. d. Hulle te Obsterland f5870; P. M. Oostdijk f5850; W. Ver- linde f5580; G. A. y. d. Steaaen f5598. Inschrijvers bij wie geen woonplaats is genoemd, wonen te Temettzen. Rilland-Bath. In de commissie inge volge art. 131 der Gemeentewet zijn door het Centraal stembureau benoemd dehee- ren: J. Butijn, J. de Goffau, J. van der Klooster, C. J. van der Werff, F. Blok, J. van 't Leven en G. We&tstrate. STADS-NIEUWS. ,,'t Sas". In hotel „Centraal" heeft Maandag avond de zwean- en badclub ,,'t Sas" een vergadering gehouden onder presidium van den heer D. A. Consitandse. Behalve heit bestuur waren slechts wei nig leden aanwezig. De vporzitter consta teerde dit gebrek aan belangstelling met leedwezen. Hij bleek voorts de opvatting van hot vorige jaar te zijn toegedaan dat de Goeschc vergaderkwaal nog steeds chronisch is gebleven. De notulen der vorige vergadering, voorgelezen door den heer R. Wiebenga, werden gearresteerd. Met algemeene stemmen keurde de ver gadering de statuten der vereeniging goed en zij machtigde het bestuur stappen te doen om de koninklijke goedkeuring voor de vereeniging te verkrijgen, waardoor rechts persoonlijkheid verkregen zal zijn. Rechts persoonlijkheid bleek gewenscht in ver band me hett in erfpacht nemen van gron den, waarop de gebouwen van ,,'t Sas" staan. Onder een geanimeerde gedachtenwis- seling werden de commissies voor de zwem wedstrijden samengesteld, en werd bepaald dat deze wedstrijden gehouden zullen wor den in de haven voorbij Wilhelminadorp. Men besloot kinderen beneden 12 jaar vrijen toegang to,t de wedstrijden te ver- leenen. De deelneemsters en deelnemers zullen de beschikking hebbein over twee groote tenten, die m de nabijheid van de start zullen worden opgeslagen. Na eenige besprekingen van meer huis- houdelijken aard, deed de voorzitter een beroep op de aanwezigen om de aandacht te schenken aan het verkrijgen van de prij zen voor de wedstrijden. Geslaagd. Te 's GravenJhage slaagde voor de acte N.j. (Machinebankwerken) de heer P. Kakebeeke, leeraar aan de Ambachts school alhier. Een mooie opdracht. De orgelbouwers A. S. J. Dekker wei-den telegrafisch in kennis gesteld van het feit, dat aan hen was toevertrouwd de veneerende opdracht voor de „Sint George", de bekende Engelsche Kerk te Johannisburg. Het orgel wordt naar de speciale constructie der Dekker-fabriek gebouwd, van de duurzaamste materialen. Johannisburg, dat ongeveer 2000 meter boven den zeespiegel ligt, is een klimaat dat voor orgelbouw een uiterst betrouw bare constructie noodig heeft, met het oog op de enorme droogte. Dit derde orgel dat aan bedoelde fa briek in slechts een half jaar tijd voor Zuid-Afrika werd besteld, zal men trach ten in 5 maanden geheel gereed te brengen. Schouwburg Piet Vink. Het gezelschap-Vink, dat gedurende de keu-mis op de Beestenmarkt in een com fortable theater van tentlinnen een serie uit voeringen geeft, heeft gisteravond het pro gramma geopend met de opvoering, van het drama „De geschandvlekte", het be kende werk van d' Emmery. Dit tooneelspel is er een uit de oude doos, die zwaar beladen is met roman tiek, waar de twintigste-eeuwer met zijn aanleg voor psychologische ontleding iet wat onwennig tegenover staat. Hij moet zich weer even oriënteerein in den tijd, dat de conflicten zich veelvuldiger uit wendig dan innerlijk voltrokken, zich aan passen aan de romantiek en de fantasie van het verleden, dat over alle grenzen van de realiteit huppelde. De schouwburg bezoeker van heden moet enkele uren het contact met de kunst van onzen tijd over boord weten te zetten, wil hij een d' En- nery kunnen genieten. Gelukt hem dit en voor velen is dat niet zoo lastig als het moge lijken dan hebben stukken als „De geschandvlekte" hem zeer zeker wat te vertellen. O.a., dat de geestelijke va ders van het oude to oneel-reper to ire een knappen kijk hadden op de techniek van het tooneel, en daardoor werken het licht deden zien, die sterk van samenstelling zijn en zeer boeiend. Twee eigenschappen, die menig oeuvre van'den modernen too- neelschrijver niet bevatten. Dit laatste is trouwens bekend genoeg. Wie zich voor het huidige tooneel interesseert weet, dat er zelfs een strooming is, ten gunste van een gedeeltelijke terugkeer tot het oude repertoire, omdat daarin de oplossing van de malaise in de tooneel speelkunst geziien wordt. Die zoo redeneeren hebben ge noeg van de holle redeneerkunst, en phraseering, die zoo vaak de kurken zjjn waarop de moderne schnjver zijn geestes product laat drijven. Zij stellen aan een tooneeilwerk tot eisch o.a. de twee groote eigenschappen, die we hierboven vermeld- den als kenmerkend voor het oude reper toire, en die de mogelijkheid openen tot de speelkunst, waardoor wijlen Louis Bouwmeester een der schitterendste ster ren aan het vaderlandsche tooneelfirma- ment kan worden. We hebben deze inleiding aan de be spreking van „De geschandvlekte" wil len verbinden om er den nadruk op te leggen dat er reden genoeg is om zicihtegenover een siuk. dat de modern-aangelegde met den naam „uit de oude doos" pleegt aan te duiden minder hautain te stellen dan veel al gaarne gedaan wordt. Thans een en ander over het eerste werk van Piet Vink's gezelschap. „De geschandvlekte", een drama in een voor spel en vier bedrijven. Het speelt in den tijd van Lodewijk XVI, en brengt een geschiedenis die zich afwikkelt gedeelte lijk in een gezin van een sergeant, gedeel telijk in de omgeving vap een adellijke taimlie. De sergeant wordt beschuldigd zijn vrouw te hebben vermoord zijn dochtertje is het, die de zwaarste beschul diging inbrengt en veroordeeld tot 'levenslange banjo-straf. De werkelijke moordenaar is een vagebond, die het mis drijf pleegde om in bezit te komen van de papieren en andere bezittingen van graaf de Mornas, wiens naam hem verder door het leven zal brengen. Na een prachtige intrigue komt het slot, dat de vergelding inhoudt. Piet Vink's gezelschap heeft van dit boeiende werk een hoogstaande vertolking gegeven. Het stelt aan de ar listen zware eischen, die niet zonder veel routine iin te willigen zijn. Het heeft ons verheugd, dat deze routine in groote mate aanwezig was. De beheerschte kolonel d'Auber- terre (Overbeeke) dwong respect af, Dirk Jansen bracht als Jean Renaud een mooie creatie, die fel ontroerde. Ces arana Vink gaf in een tweetal rollen blijk van fijn- aanvoelend talent, dat bijna altijd zuiver afgestemd was. (Bijna altijd. Want gedu rende het stille spel met Valentiene de Mornas sloot haar masker, zij het dan ook maar een oogenblik, zich niet bij de situa tie aan.) Deze enkele opmerking zouden we achterwege gelaten hebben als mevr. Vink niet zoon goed spel te zien had ge geven, dat ons met belangstelling naar haar overige creaties doet uitzien. Om deze drie hoofdpersonen sloten zich de bij-figuren. Het zijn niet alleen de rollen op het eerste plan, die den kunste naar doen kennen. Wie Piet Vink's weer gave van de sergeant Chamboran gezien heeft zal dit beamen. Dat was goed werk, dat iedere overdrijving, waarvoor aanlei ding bestond, buiten sloot. Het zou ons te ver voeren de overige spelers afzonderlijk te bespreken. Het zij genoeg dat deze in het kader van het ge heel pasten, waardoor een tooneeluitvoe- ring gebracht kon worden, die veel te ge nieten gaf. Het voor Góes vreemde gezelschap heeft blijk gegeven het ernstig met de tooneelspeelkunst te meetnen, te kunnen meenen ook, omdat het uit krachten be staat, wier prestaties ver uitgaan boven het middelmatige. De eerste opvoering doet de beste ver wachtingen koesteren, betreffende de ko mende. De kermis. Een oud versje luidt: „De kermis komt maar eens in het jaar". En het is tot dus verre zoo gebleven, althans in Goes. Kon den we voor eenige dagen melden dat er reeds druk gebouwd werd aan de kermis, thans is deze reeds in vollen gang. Schoor- steenen rookten, het eene orgel met zijin nieuwste moppen tracht het andere te overtreffen. Op alle markten heerscht weer die ongewone drukte, welke de ker mis met zich brengt. Er zijn vele oude bekenden, die telken jare onze stad tijdens de kermis bezoeken, n.I. A- Huiijgens met zijn vei ligheids-iuclitschommel. Hier kan men op begeleidende muziek zijn hart eens op halen aan het schommelen, en zich een wijle in hoog»r sferen wanen. Er wordt een druk gebruik van gemaakt. Vervolgens komen we bij de maar de eischen des tijds ingerichte Beignets-, Pof fertjes- en Wafelkraam van Chr. de Haam Hier kan men dien inwendigen mcnsch ver sterken met heerlijk gebak. Een strijkje en artis'.en verleenen des avonds hun me dewerking en zorgen er voor, dat men zich ook amuseert. Ook bij de wed. C. J. Evertsen en C. Janvier kan men terecht wanneer de maag begint te jeuken. Heerlijke rozijnen-, kren ten- en gewone bollen zijn hier ruimschco's voorradig. Deze beide adressen zijn bij de Goesenaren en hen uit de omliggende ge meenten overbekend, om hier nog verder over uit te weiden. Ook kan men het ge bak thuis bezorgd krijgen. Iets nieuws op deze kermis is Le Mou lin Rouge van Janvier. Deze exploitant had voor deze inrichting een enorme op pervlakte nood&g. Dit kan men het beste waarnemen als men den molen binnengaat. Hier vindt men „Elck wat wils". Men kan er gebruik maken van een shimmy-baan, een trottoir roulant, een alponbaan, waarop men zich op de golven der zee waant. Men heeft hier niets anders te doen als te gaan zitten en men komt van een enorme hoogte over verschillende golvingen weder veilig en wel beneden. Het is voor een ieder, of hij er aan deel neemt of toekijkt, een groot vermaak. Twee groote orgels met de nieuwste muziekstukken zorgen voor het muzikale gedeelte. De geheele molen is zoowel binnen als buiten kleurig verlicht. Ook de autotjes, bij de jeugd overbekend, zijn in dezen molen ondergebracht. De Nougatkraam van R. Vinke staat ook dit jaar op zijn oude plaats, n.I. tegen over hotel „Centraal". De fijne delicatesse welke daar verkrijgbaar is, zal gretig af trek vinden. Alles is volgens de voorschrif ten hygiënisch verpakt. Ook treffen we aan deze zijde van de Groote Markt een inrichting aan, waar men behalve een collectie opgezette die ren, waaronder zeer fraaie exemplaren, een kruising van een hond met een aap en evenzoo van kat en aap kan aanschou wen. In twee reusachtige glazen potten op sterk water ziet men twee grillen der natuur, bestaande uit twee kinderen, de een met een varkens- den ander met een apenkop. Een bezoek aan deze curiositei ten is overwaard. Daarnaast is te bezichtigen een collec tie Reuzen boa constrictor slangen. Men sitaat versteld over de manier, waarop de dame met deze gevaarlijke dieren om gaat. Tijdens haar werkzaamheden met slangen, geeft zij een definitie van het onheil wat deze dieren kunnen aanrichten. Voor de veiligheid is daarvoor dan ook afdoende maatregelen genomen. Tegenover het hotel „Centrum" mer ken we nog op een groote inrichting, waarin is ondergebracht het lustige rad. Ook hier is overvloedig gelegenheid om eens hartelijk te lachen, zonder dat men zelf aan de vermakelijkheid deelneemt. Zitplaatsen zijn aangebracht op een dusda nige wijze.dat men een goed overzicht heeft hoe men zich op het rad beweegt. Daar deze inrichting op de kermis te Middel burg zoo'n groot succes had, twijfelen wij er niet aan of dit succes zal hier op de kermis wel verdubbeld worden. Eenigszins van de kermisdrukte verwij derd heeft P. van Bezooijen zijn Wafel kraam opgeslagen, n.I. op het plein van het slot Ostende. Niet alleen kan men in deze keurig ingerichte en geou'illeerde inrich ting de fijne wafelen bestellen om aan huis bezorgd te worden, doch er bestaat ruimschoots gelegenheid ze op de plaats van herkomst te nuttigen. Dronken. Hedenvoormiddag is als verdacht zich in den afgeloopen nacht te hebben schul dig gemaakt aan beleediging en bedreiging tegen den agent van politie G., zekere Z„ wonende te Goes aam den Commissaris van politie voorgeleid. Ook moet Z. nach telijk burengerucht hebben gemaakt en in staat van dronkelolschap de orde verstoord hebben. Boksclub. Eenige ondernemende en onversaagde Goesdhe jongelui hebben een boksclub in het leven geroepen. De heer L. van Breen, Oosttsingel deelt mede, dat hij de secre taris is van de jeugdige vereeniging. Veemarkt. Ter markt van gisteren waVen aange voerd 4 nuchtere kalveren en 30 biggen. BINNENLAND. Een gevaarlijk vervoermi ddel. De politie te Leeuwarden hield een autobus uit Oldeboorn aan, die vol pas sagiers zat en van wie niemand besefte, in welk gevaarlijk vehikel ze zich bevon den. De bus vervoerde n.I. tevens een vat met 500 liter petroleum en dat, terwijl de vulopening van de benzinetank zich binnen in deir wagen bevond. Na de keuring schijnt deze opening, die buiten den wagen moet zijn, opzettelijk binnen weer open gemaakt te zijn. Er was nog meer. Het luik boven m den wagen, dat daar is aangebracht, om den passagiers bij een ongeluk meer ge legenheid te geven, naar buiten, te komem, was van binnen uit den wagen niet open te krijgen, omdat er een stapel vrachtgoe deren boven op was geplaatst. 't Spreekt vanzelf, dat een dergelijk vervoer in strijd is met alle voorschrif ten. En het bewijst, dat het toezicht op de bussen streng zal moeten zijn. Een brutale inbraak. De familie N. v. d. V., die een villa aan den West Varkenoordschen weg te Rotterdam, bewoont, is uitstedig, de dienst bode die alleen in huis is, heeft haar ka mer op de bovenste verdieping. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd deze dienstbode wakker, doordat het hondje aansloeg. Toen ze even luis terde, hoorde zij op de benedenverdieping gestommel. Zij durfde niet naai* beneden gaan om te telefoneeren en vluchtte naar het dak. Toen zij hier een oogeinblikje zat, kwam een voorbijganger aan. De dienstbode nep hem toe, dat er vermoe delijk dieven in huis waren. De voorbijganger snelde daarop naar het goederenbureau van de Nederlandsche Spoorwegen, waar hij het politiebureau aan de Paul Krugerstraat opbelde. Van daar trokken dadelijk, twee agenten per rijwiel op onderzoek uit. Bij de villa ge komen, ontdekten zij, dat het huis verlaten was. Zij kregen evenwel een aanwijzing in welke richting zij de dieven moesten zoeken. Ze troldien er op uit en vonden inder daad in den Hillebuurt twee mannen, die een groot pak droegen. Op den komst van de agenten sloegen de mannen op de vlucht waarop een der agenten zijn. revolver te voorschijn haalde en een schot in de lucht loste. De vluchtelingen bleven staan, waar na de agenten het tweetal en het pak naar het politiebureau overbrachten. De aange houdenen bleken de Italiaansche kooplie den F. R. en H. C. te zijn, beiden 26 jaar oud. Zij ontkenden iets van de inbraak af le weten. Het pak, dat zij bij zich hadden, bleek evenwel te bestaan uit een tafellaken van de familie v. d. V. In dit laken was een groote partij tafelzilver, sieraden, zilver en goud geld en een beurs met geld geknoopt. Bovendien zat een van de sieraden in eem apothekersdoosje, waarop naam en adres van de familie v. d. V. voorkwam. Uit het voortgezet onderzoek is geble ken dat de dieven eerst aan de achterzijde binnengekomen zijn. Na over een ijzeren hek geklommen te zijn, zijn zij den tuin doorgeloopen en hebben zij van de serre twee groote spiegelruiten ingeslagen. Hier stuitten zij evenwel op een gesloten deur, die zij niet open konden krijgen. Zij hebben daarop het pand weer veria- ten en hebben toen aan den zijkant het glas in lood raam van de vestibule ver brijzeld, Hiertoe hebben zij op een tuinbank gestaan, dien zij van vóór het huis vandaan gehaald hadden. Van de vestibule zijn zij naar de eetkamer gegaan, waar zij alle kasten opengebroken hebben. Ook in de zitkamer en de keuken is alles overhoop gehaald. De beide Italianen zijn opgesloten. Uit hetIandderonbegrensde mogelijkheden, j Men schrijft aan de Leeuw. Crt. In de eerste helft dezer week kon men in Het Bildt en aangrenzende gemeenten een prachtauto met ongewone initialen zien toeren. Het was een „car" uit Amerika, welke door den eigenaar, den heer Rein Rozendal, op zijn reis over den Oceaan was medegevoerd om hier in het oude we relddeel zich van zijn eigen gemakkelijk en solied rijtuig te kunnen bedienen. De heer R. was vergezeld van zijn echtgenoote, van eigen naam IJmkje Bei- lanus, en van twee zoons, van wie de eene een student in de medicijnen, dienst deed als chauffeur. De ouders waren beiden geboortig van Het Bildt en van de mee&fl eenvoudige afkomst, Landarbeiderskinde ren. Beiden hadden slechts lager onderwijs genoten tot hun elfde jaar en door het des1- tijds heerschende schoolverzuim ook niet geheel geregeld. Op omstreeks 15-jarigen leeftijd met familie naar Amerika gekomen, hadden zij zich gevestigd te Paterson. Dc jongen was in dienst gekomen in een zijdefabriek, zich met ijver en overleg bekwaamd im de verschillende te verrichten werkzaamhe den en was betrekkelijk spoedig meester knecht geworden met een salaris van 100 dollar per week. Verder was hij zelf een fabriek in eigendom machtig geworden en hoewel door tegenslagen al eens bijna zijn geheele vermogen verloren hebbende, was godin Forfcuna hem later ook weer goedgunstig geweest. Zijn kennelijk schrandere cn krachtige geest is echter zeker wel de hoofdfactor geweest voor het buitengewone succes, door hem behaald in de fabrieks- en za kenwereld. Hij is thans eigenaar van zes fabrieken bei- vervaardiging, verving en annexen van zijden stoffen. Drie gehuwde kinderen drijven tijdens zijin afwezigheid nu zijn zaken in Amerika. Twee zijner zoons haddein in den we reldoorlog vrijwillig dienst genomen en in Noord-Frankrijk medegestneden. Zij zijn gelukkig levend en on verminkt te huis teruggekeerd, maar de eene heeft later nog langen tijd geleden door den nadeeligen in vloed, ondergaan van de gifgassen op het oorlogs terrein. Een ongelukkige militaire m a r s! c h. Men meldt uit Maastricht aan de Msb.: Dezer dagen heeft het 13e regiment infanterie gelegen te Maastricht, een groo- ten militairen marsch gemaakt, die in de annalen van het korps vermelding zal ver dienen. Omstreeks 10 uur waren de man schappen, ongeveer 300, uitgerukt. Doel was de ongeveer 30 K.M. ver gelegen Heerlerheide. Na een marsch van zooveel kilometers, enkel onderbroken dooir de reglementair voorgeschreven rusten, arri veerde men aldaar tegen 5 uur n.m. Daar werd een maaltijd genomen en wat gerust, half twaalf begon de nachtelijke velddienst, welke duurde tot 's morgens 6 uur. Na het ontbijt, tegen kwart voor acht s mor gens, marcheerden de mannen af naar Maastricht, waar men omstreeks 4 uur binnenrukte. In dertig uren, tijds hadden de jongens dus niet alleen om de 60 K.M. over zeer bergachtig terrein geloopen bij warm weer, doch bovendien hog ruim 6 uur nachtdienst meegemaakt. De meesten waren z.g. voorgeoefenden, pas enkele weken in dienst en bovendien nog maar een paar dagen terug van zware oefeningen te Harskamp. Deze militaire marsch, die allen lang zal heugen, werd gemakt met volledige bepakking van om de 20 K.G. De gevolgen zijn natuurlijk niet uitgeble ven. De troep heeft ongeveer een 150 uitvallers gehad, dus de heLft van het ef fectief. 's Anderdaags gingen honderd man op ziekenrapport. Een moest terstond naar Calvarieberg wegens blindedarmont steking. Het ziekenzaaltje van het regiment was terstond geheel gevuld. Enkelen zijn op Calvarieberg ondergebracht, terwijl 12 a 16 man het juiste cijfer konden we niet te weten komen momenteel in hot militaire ziekenhuis te Utrecht verpleegd 'worden wegens gebroken middenvoet beentjes. Natuurlijk doen nu allerlei dramatische verhalen omtrent dezen geforceerden marsch de ronde. Het blad verneemt, dat een klacht bij de betrokken autoriteiten omtrent het gebeurde zal worden inge diend. Een treinbotsing. Gisterochtend vroeg is nabij het via-

Goessche Courant | 1926 | | pagina 2