Reuzenboa ConstrictorSlangen W. U. Schuurman HOFSTEDE in Zuid-Holland, is van Woensdag 18, tot en met Maandag 23 Augustus niet te consulteeren. Er is reeds in Goes een groote roep en veel belangstelling voor de kolossale Gebakkraam van C. Janvier. straat te Rotterdam is de 33-jarige koperslager H. R K., zonder vaste woon plaats, opgesloten, die zich als knecht placht te verhuren bij roomijsfabrikanten Nu eens geeft hij-op van Dijk genaamd te zijn en dan weder van Heek of de Groot. Is hij in functie getreden en daarna met een schoone witte jas èn een goed gevulden roomijswsgeii de straat opgestuurd, dan verdwijnt hij meestal denzelfden dag, verkoopt de witte jas en Iaat den m agen maar ergens onbeheerd staan. Al geruimen tijd moet K. dit „vak'' te Rotterdam en ook hier ter stede uitoefenen en menige roomijs fabrikant is al de dupe geworden van zijn praktijken Rij zijn verhoor verklaarde hij *het verduisteren wel lollig te vinden', men kwam op een gemakkelijke manier aan den kost en het gaf nog eens variatie Door electrise lie sj room gedood Zaterdagmorgen heeft in een werkplaats van een lichtreclame-fabriek aan den Admiraal de Buyterweg te Amsterdam een ernstig ongeval plaats1 gehad, 'waarbij de eigenaar van de fabriek, de heer de J., om het Jevell is gekomen In de werkplaats wafDeen z g., loop- lamp, die bevestigd was aan een stop contact in het plafond van de werkplaats Daar het lampje defect was, wilde de heer de J. er een nieuwe lamp iiizetten Hij hield de fitting met de linkerhand vast en greep het koper van de defecte lamp aan om het lampje er uit te draaien Er bleek echter stroom op te staan, die den heer de J trof, tengevolge waarvan hij dood neerviel. Bij een ingesteld onder zoek is gebleken, dat het lampje niet was volgens het model, dat voor soort gelijke looplampen gebruikt wordt Het autobusbedrijf der Spoorwegen. Het Vaderland" heeft een onderhoud gehad met ir. J. A. Kalfi', directeur generaal der Nederlandsehe Spoorwegen, waarin ter sprake werd gebracht de uit oefening .van het au'obusbedrijf door de spoorwegen De heer Kal ff zeide dat het er hem niet om te doen was den autobus-onder nemer dood te concurreeren. Hij erkent gtiarne, dat d ze ondernemer een nieuwen fac or in het verkeer heeft gebracht waarmede elke verkeersonderneming, dus ook de spoorwegen, rekening moet houden Naar zijn meening heeft men dit. niet overal dadelijk begrepen en hij heeft eigenlijk nQoit goed die ondernemers kunnen vatten, die naast hun tram ook bussen gingen exploiteeren en daarmee, hun tram leegpompen. Intusschen heeft deze wijze van doen de onmisbaarheid van den benzine motor wel zeer over tuigend bewezen Hij ziet dan ook. mits staat en provincie den weg goed ye? zorgen, in de autobus het vervoermiddel der toekomst. Wat hij wel tegen den autobus- otider nemer heeft, is, (jat deze door het gratis gebruik van den weg een zeer onbillijketi voorsprong heeft verkregen Voor de tram onderneming is deze voorsprong nog onbi lijker omdat de tram meestal ver plicht is een strook buiten de rails in orde te Jiouden van welke strook de autobus bij voorkeur gebruik maakt en die hij stuk rijdt 'Een tweede bevoor rechting is, dat de autobus ouderneming niet te maken heeft met de dwingende personeelsvoorwaarden van de meeste tram-ondernemingen, enz De nieuwe wet heeft hierin thans groo'e verbetering gebracht, maar tevens aangetoond, .dat degelijk opgezette bedrijven heusch geen goudmijnen zijn. Ce lieer Kalfi' is geen bestrijder van de ^auto, maar hij, zal die gebruiken als aanvulling van het trein en tramverkeer Overwogen wordt, den stedclijken besteldienst in het autobusbedrijf op te nemen, waardoor instellingen als Van Gend en Loos overbodig zouden worden. Kortom, men wil feitelijk van het auto bedrijf maken een grooteui^ laudeljjken ophaaldienst, zoowel voor menski},en als voor goederen, ten behoeve van den trein en zeer tot gemak van boer, fabrikaut en particulier die ziclivelf en zijn vradit in de meeste gevallen aan zijn deur op gebaald en naar de eerste de be§t£ trein gelegenheid vervoerd zal kunnen krijgen. Fransch© onderscheidingen. De Fransclhe regecring heeft als blijk van erkentelijkheid voor de diensten aam de Fransehe belangen bewezen im verband met de opsporing van de vervaardigers van valsche Fransehe bankbiljetten, voor welke zaak indertijd hier te lande drie Hoegaren zijn veroordeeld; den hoofd commissaris van politie te Den Haag, den heer F. van 't Sant benoemd tot commandeur in de orde van Nichan Ifti- kar, den commissaris van politie den heer Th. H. J. Besseiing-tot ridder in het Le gioen van Eer en den inspecteur van politie G. B. Bouwhof tot Officier de f' Instruction publique. Om een hondje. De Keizerstraat te Amsterdam is Za terdagmiddag omstreeks vier uur in rep en roer geweest. Op dit tijdstip, schrijft het „Volk", reden twee broers op een motorfiets door de straat. Midden op den weg liep een klein hondje en toen de motorrijders naderden haas'te een oude juffrouw zich om bot hondje van den rij weg te verwijderen. De bestuurder van het motorrijwiel stopte zoo snel mogelijk om zoowel pen aanrijding met het hondje als met de juffrouw te voorkomen, waar in; hijook slaagde. De juffrouw kwam slechts' niet een barer armen heel even met het rijwiel in aanraking. Ondanks dezen goeden afloop begon de juffrouw, gesteund door haar doch ter heftig tegen de motorrijders, de ge broeders B., uit ie varen. De verkeers- theorie, die zij verkondigde, werd echter door de beide mannen niet aanvaard, waarop een 19-jarige zoom vain de niet aangegeven juffrouw de theorie kracht bijzette door den bestuurder van het mo torrijwiel onverhoeds een stevigen klap op zijn gezicht (e geven. Dichs broer, in middels van de duo-zitting afgekomen, schoot nu ter hulp en weldra rolde dit tweetal al vechtende over de straat. De moeder en dochter hielpen dapper mee; de laatste gebruikte haar schoen als wa pen en er werden wederkeerig rake klap pen uitgedeeld. De eerste der gebroeders B., die een café binnen was gevlucht, greep daar een -stoel om er den zoon van de juffrouw, die enzmee te lijf te gaan. Maar ook deze had inmiddels een stuk hout of ijzer in handen weten te krijgen en daarmede gaf hij dein tweeden der gebroeders B. een fikschen slag op dien voorgevel, dat het neusbeentje brak. Tusschen de bedrijven door bleek de 19-jarige vechtersbaas, die zandwerker van zijn beroep 'is, een messteek in den rug te hebben gekregen, terwijl ook zijn gezicht en oogen tot bloedens toe verwond waren. De door omwonenden gewaarschuwde po litie maakte spoedig een. einde aan de vechtpartij en geleidde alle medespelen dein naar het bureau St. Pietershal. De gestekene werd in het Binnen gasthuis verbonden. Snippers. Over de afgeloopen week, eindigende 12 Augustus zijn in'Nederland uitge sproken 56 faillissementen tegenover 80 faillissementen in dezelfde week van bet vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 12 Augustus 1926 2301 faillissementen tegenover 2609 over betzeifd!e tijdperk van liet vorige jaar. GEMENGD NIEUWS- Een gruwel ij ke statistiek. De bladen maken melding van een officieele statistiek van gévallen van moord, manslag, enz. in Pruisen in 1924 Daaruit blijkt, dat in dat jaar in Pruisen 861 personen en wel 585 manuren en 27 6 vrouwen) den dood hebben gevon Men door moord of manslag. Geëxecuteerd werden twee mannen. Tot de genoemde 861 gedood© personen behooren 203 kinderen in het eerste levensjaar, meeren deels zuigelingen, waarvan de meesten Moor, de moeder zelf zijn gedood. Er waren 40 kinderen onder van een tot vijf jaar, 31 van 5 tot 15 jaar. 'Gered door een kat. Een Engelsck blad vertelt van eeii kruidenier, die door een kat gered is De kruidenier, die boven zijn winkel woonde, vterd 's nachts gewekt door zijn kat, die zachtjes zijn gezicht aanraakte. Hij zag toen, dat zijn huis in brand stond eii vond nog juist tijd om uit het raam te seringen. De kat was al gestikt toen zijn baas probeerde hem te redderi. O n b e g r ij p e 1 ij k. De vermaarde Amerikaansche gooche laar Houdini, verklaarde de wonderbare toeren van den thans te Ncw-York ver blijvenden Egyptischen fakir Rahman bey, door middel van hem aHé,én bekende toevermiddeleu te overvleugelen. Rahman bey ging op de weddenschap in. Hij liet zich in een zinken kist opsluiten, die dan later verzegeld en in een rivier geworpen werd. Het feit gebeurde echter op een wijze, die de ontevredenheid van de des kundigen had gaande gemaakt. Houdini verklaarde naderhand hetzelfde te doen Hij liet zich eveneens opsluiten, de kist verzegelen en in het water werpen. Na anderhalf uur werd de kist weer boven gehaald en geopend Houdini kwam er weer springlevend uit en bevestigde ander maal over .^ekeje geheime toovermiddelen te beschikken. Dokter Carringto», lid van de //Maatschappij voor zielkundige naspo ringen', die de «gebeurtenis bijwoonde, verklaarde er niets van te begrijpen. Au dere dokters bevestigen op hun beurt, lat het een gewoon mensch onmogelijk is and rhalf uur te blijven «leven in een dergelijke verzegelde kist welke bovendien in, het water is gedompeld. Het geval wordt natuurlijk druk besproken. De echtscheidingen. Zooals men weet, is het aantal echt scheidingen in de Ver. Staten onrustbarend en geeft het den rechters van tijd tot tijd aanleiding, zich er over uit te spreken. Thans heeft rechter David Brothers, een bekend echtscheidingsrechter te Chicago, aangedrongen op een herzïémng van de echtsclieidingswetten, om te verbieden, dat één persoon méér dan twee keeren in zij»' leven scheidt Ilij is van meeuing, dat wanneer iemand drie keer in zijn leven zijn huwelijk laat ontbinden en zich der halve drie keeren vergist heeft, niet in staat is een echtgenootê te kiezen l'e veelvuldigheid der echtscheidingen wordt, zoo zeide hij, een obs ssie7 die in wezen mmoreel is en op li t opkomend gesla hl grooten invloed moet hebben. Men kan niemand beletten om een huwelijk te slui ten doch we) om het te ontbinden "Ons heilig huwelijk is een jazz geworden evenzeer een prostitutie van moraal en eihiek als de jazz een prostitutie is van muziek aldus karakterisee de hij den bestaanden toestand. r" Bandiet gehangen1 Met een kalmte, wclkë al zijn misdaden kenmerkte, stapte Richard Whit emore. de 28-jarige bandiet Vrijdag naar de galg te Baltimore, na hartelijk afscheid genomen te hebben van zijn vrouw Whi temore begon reeds op zijn 10e jaar met zijn misdaden Spoedig werd hij de leider van de millioen dollar „ban dietentrusl". In minder dan een jaai maakte hij de New Yorksclie juweliers tneer dm een millioen dollar afhandig. Whiltemore was ter dood veroordeeld, wegens vermoording van een gevangpn bewaarder, toen hij een poging tot ont vlnel)ting deed. Pc veroordeelde was een held.van de z.g. onderwereld, de misdactigerskringen, waar hij bekend stond onder den bijnaam /Candy Kid" en zijn echtgenoote als //Tiger Lilly". Twee van zijn medeplich tigen de gebroeders Kramer zitten levens lang in de 8ing Sing-gevangenis. ALLERLEI. Engelsche verzekeringscurïosa. In 'bijna alle landen kan men een levens verzekering afsluiten, men kan zich legen brand, diefs'tal, ziekte, waterschade en tegen ongelukken verzekeren en ten slotte nog tot een begrafenisfonds toetreden. Al- zoo laat zich het leven eens eenzamen bur gers in al zije uiterlijke vormen door ver zekering beschermen. Alleen de groote. on bekende, het toeval, dat een zoo pijnlijke en beslissende rol in ons leven kan spe len, valt buiten de verzekeringen. En het is 'toch zoo noodzakelijk, zich juist te be veiligen tegen het booze to :val in ons leven. Een reusachtige Engelsche onderneming van Lloyd verzekert „tegen alle risico s van het leven en alle pijnlijke mogelijkhe den". Men stelle zich eens voor, wat daar onder wel kan vallen. Bij de ambtenaren van Lloyd komen vanzelfsprekend tal van merkwaardige aanvragen om verzekering binnen, die weliswaar uiterst vermakelijk zijn, maar niettemin ernstig en nauwgezet onderzocht worden. Het is dan ook een hoog© uitzondering, als de aanvragen afge wezen worden en van de maatschappij wordt gezegd, dat zij haar verplichtingen steeds prompt is nagekomen, ook wan neer er langs wettelijken weg een moge lijkheid was, de polis te aninuleeren. Een medewerker van de verzekerings maatschappij vertelt in een Engelsch tijd- schrift een en ander over de amusante aanvragen. Zoo komen verzekeringen te gen een al te rijken kinderzegen vrij dik wijls voor, ja, zelfs de geboorte van twee lingen kan de verzekerde in volle ge moedsrust fegemoetzien. - Een ma,n heeft zich zelfs tegen de geboorte van een drie ling met 300 p. st. verzekerd, daar zijn vrouw zelf een drieling is en in haar fa milie de geboorte van dr.elingein meer da,n eens is voorgekomen. Een 39-jarige heer heeft zich met 230 p. st. verzekerd ingeval hem in de eerstvolgende acht ja ren de harem mochten uitvallen en hij een glimmenden schedel mocht krijgen. Een andere heer verzekerde zich, tot groote verbazing der beambten, met de niet on aardige som van 1000 p. st. voor het ge val, dat zijn schoonmoeder nog eens zou hertrouwen. Toen men over dit zonder linge verzoek inlichtingen inwon, bleek de aanvrager nog zoo dwaas niet te zijn, want de schoonmoeder kreeg, krachtens een testamentaire bepaling, indien zij her trouwde, 1000 p. st. van de vrouw van den aanvrager. Toen een koopman zijn winkel een grootbedrijf met meerdere za ken opgericht zou worden, ging bij naar Lloyd en verzekerde zichr met 800 p. st. tegen mogelijke concurrentie. De employé verklapte, dat Lloyd tot nu toe nog niets aan hem te betalen had gehad. Een tijd geleden wilde een heer zich met een aan zienlijk bedrag verzekeren tegen de mo gelijkheid, dat zijn bruid op het laatste o ogenblik niet met hem wilde trouwen. Deze aanvrage kon helaas niet ingewil ligd worden, daar de bruid' even rijk als wispelturig was. Zoo kan de maatschappij natuurlijk niet op alle aanvragen ingaan; ook kunnen de premies in dergelijke ge vallen niet vooraf worden vastgesteld, maar deze verzekeringen zijn meer een loterij voor het publiek. In elk gevail is de aanwezigheid van een dergelijke instelling een groot gemaik en een ge ruststelling voor velen. RECHTSZAKEN. Mélange... te best! Voor het kantongerecht te Medemblik stond terecht G. J. Vroomein van Wer- vershoof, wegens overtreding van de Bo ter wet: hij had n.l. boter gemeleerd.waar in bij verkoopmeer dan tien pet. vetgehalte aanwezig was. Wetsovertreding alzoo! Eisch f5 boete; uitspraak fl. Zelden zal heit voorkomen, dat iemand veroordeeld wordt, omdat zijn artikel te best is. Meer dan 10 pot. mag niet. En iedere Nederlander behoort de wet te kennen. Aldus de kantonrechter. LAATSTE EN TELEGRAFISCHE BERICHTEN. Vergiftiging? Men meldt ons uit Schiedam: Gisteravond omstreeks half elf is de 20-jarige C. Griep uit Iersbke, toen hij in zijn kosthuis aan tafel zat, overleden. Bij het onderzoek bleek, dat G. bier en mosse len had gebruikt. Het lijk is door de po litie in beslag genomen. Men denkt aan vergiftiging. Weer een treinongeluk. PARIJS, 16 Augustus. Gisteravond te 11.40 botste bij de Gare de Lyon bij het rangeeren een goederentrein tegen een personentrein. Van den laalsten werden 2 wagens omver geworpen. Een persoon werd gedood. Er zijn 28 gewonden, o.w. zes ernstig. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Overleden: Catharina de Jonge 77 j. weduwe van P. A. Hubregtsje; Jan Leem- poel 71 j. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. Augustus 18 Oudelande, huizen en erf, Beth. 18 Kapelle, opper vruchten, van Dissel. 24 Goes, opper vruchten, van Dissel. 25 Wemeldinge, woonhuis, schuurtje en erf, Kram. 25 Kloetinge, bouwland, van Dissel. 31 Goes, woonhuis en erf. Pilaar. Kapelle, woon- en winkelhuis met bergplaats en erf, Kram. September: .Goes, hofstede te 's Heer Arends- kerke, Pilaar. Ovezand, bouwlanden, Pilaar. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. Augustus 19 en 20, Schuttershof, „De Optimis ten", Adolf Bouwmeester. BURGERLIJKE STAND over de maand Juli 1926. BORSSELE. Geboren: 9, Neeltji d.v. Daniël Smits en Appolonaa Boonman; 21, Catharina d.v. Jacobus Boonman en Catharina Vermue. GehuwdLein Bostelaar 26 j. jm. te Vlissingem en Maatje Walhout 22 j. jd. te Borssel. Overleden: 3, Adriana van Duijne 58 li. echtgenoote van Jan de Keijzer. VEILINGSVEREENIGING E.M.M. TE KRABBENDIJKE. Veiling van 14 Augustus 1926. Peren: Clapp's Favorite f21,50, f 21,30 f 12,—, fll,— f 10,50, f9,50, Precose de Trevoux f25,f 15,en fll, Wittebroodsperen f4, f2,70 en f 1,40, Louise bonne d' Avranches f6,alles per 100 K.G. VEILINGSVEREENIGING ZUID-BEVELAND TE GOES. Veiling van 16 Augustus 1926. -Stoksinijboonein f4 a f 16, Stamsnij- boomen f 1 a f4, Priincesscboonen f 3 a fll. Perfcctboonen f5 a 111, Tomaten f 16 a f20, Augurken f 13, Aardappelen f3,20 a f 4, alles per 100 K.G.. Bloem kool f 0,50 a f4,10, Roode kool f 1,30 f 1,50, Savoyekool f 3, Spitskool f 1,70, Kropsla f0,10, KoSmkommers fl a f5, Augurken f 0,13 a f0,27. Meloenen f21 a f 47, Stoksnijboonen f 0,24, Andijvie- planten f 0,05, alles per 100 stuks. VEILIGHEID EN VOLKS GEZONDHEID. Besteed niet minder zorg aan de be veiliging van een werktuig (vooral cirkel zagen, houtfrais'- en schaafbanken) dan aan zijn goede werking. GEZONDHEIDSRAAD. WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 767.3 te Jan- mayen. Laagste barometerstand- 746.3 te Stockholm. De verwachting tot den avoind van 17 dezer luidt: zwakke tot matige W. tot Z.W. wind, opklarend, later toenemende bewolking met kans op regen of onweer, weinig verandering in temperatuur. MARKTBERICHT. ROTTERDAM, 16 Aug. 1926. Vlasaanvoer 4000 Blauw f 0,a f 0, 4000 geel f 0,85 a'f0,95, 3000 Gro ningen f 0,a fü,-, zoet f 0, wit f 0,a f 0,—dauwroofc f0,— a f0,— Alles onverkocht. Aardappelen:1 Zeeuwsche eigenheimers f2,-— a f2,40. Ajuinaanvoer vrij belangrijk. Pootajuin f 0,a f 0,per 100 K.G. Groote f0 85 a f3,kleine f2,90 a f 0,Maltha f 0,a f 0,Zaai •f 0,a f 0,--, sjalotte f 0,a f 0, extra f 0,a f 0,egyptiscke f 0,a f 0,puike f 0,a f 0, Granen buitenlandsclie, vast. Meel f21,a f0Mais mixed f 0, a f 0,Haver Canada f 10.20 a f 0, Mais Laplata f 173. Binnenlandsche: f 15,— a f 16,— f, 22,a 24, f/ 13,50 a ff ff 40,a f/ 41, n a y a 7,— a 8,25 FCanariezaad Koolzaad Boekweit Karwijzaad Lijnzaad (voer) Zonbloempitten Kieren Binnenlandscké granen Tarwe f 13, a f 15,25, Kogge f 10,a f 10,50, Gerst Chevalier f 10,f 10,25, Haver fll,— a f 10 75, Erwten f 13,a f 18, VARKENSMARKT BOTTERDAM. Varkensaanvoer 731, eerste kwaliteit f 0,80 a f0,82; tweede f0,74 a f 0,78 derde f 0,60 a f 0,70 licht f 0 a f 0,—; zouters f 0,67 a f 0,73. Handel redelijk.. ADVERTENTIEN. Zenuwarts te Middelburg, Makelaar D. A. CONSTANDSE, Groote Kade 28 Goes, Telefoon No 234, biedt te koop aan t groot 42 H.A. aaneengelegen, goede grond en gebouwen. Lasten, niet inbegrip der premie voor brandverzekering, in totaal f 14, per,HA. Vraag f 3000 p. H.A L'eschikbaar £80.000 5 4'/j »/o rente voor eenige jaren vast. Aanvaarding rooven oogst. TE KOOPt een partij Ijzerwaren, Gereedschappen, enz. Bevragen Noordweg B 153, Middelburg. Wederom gearriveerd op de Kermis te Goes, de van ouds bekende Standplaats GROOTE MARKT, tegenover het kantoor der Breede Watering bewesten Ierseke. BESTELLINGEN WORDEN GAARNE AAN HUIS BEZORGD.

Goessche Courant | 1926 | | pagina 3