gezamenlijk van Sofia ontbinding van bet Macedonische comitc. bestraffing van de schuldigen en schadeloossteil'iing eisch en, doch daaraan geen ultimatum verbinden. De nota zal nog deze week aan de Bui gaar sche regeering worden' overhandigd. Door den verrekijker. Volgens een Japansch rapport uit Peking zegt Tsji-tsjerin im zijn antwoord op den cisdlr-van de Chuncesche rc-geering tot vervanging van den Ruissischen gezant Karakkan: Als de Chinee sch£ regeerimg dezen eisch handhaaft zal de Sovvjet- regecring niet anders kuininen doen dan de erkenning van de Clhiineesche rogeer.ng te herroepen en de komst van efeo andere regeering af te wachten. Volgens mededeeling van de En- golsche mijneigenaars zijin nu circa 12.000 mijnwerkers aam dein arbeid, d.i. 1200 meer dan aan het eind van de vorige week. De „Daily Telegraph" schrijft dat meer dan duizend bedrijven zich tijdens de ko- iensdiaarste met goed gevolg behelpen met stookolie ein dat het zoowat 100 p. st. per ketel kost, zich voor het gebruik van deze brandstof in te richten. Markies Estella maakt in het aan Spanje gew ijde bijvoegsel van de „Times' een boodschap openbaar, waarin hij de aanspraak van Spanje op een permanen ten zetel in den raad van den volkenbond herhaalt. Hij zegt, dat het blijven aan dringen van Spanje op zulk een zetel voortvloeit uit zuiver idealisme en liefde voor den vrede en ui t het in de Spaanscb- Amerikaainsehe beschaving worteleind ver langen van Spanje om tot de groote na ties te behooren. - Volgens de .Matin" heeft Briamd den Duitschen gezant medegedeeld, de sterkte der bezettingstroepen ui Rijnland te verminderen op voorwaarde, dat het Rijk maatregelen néémt de gevaarlijke na tionalistische propaganda te doen ophou den en geen représailles op de bevolking zal toepassen. De eerste minister van Irak is te Bagdad op' weg naar zijn bure&P aan gevallen door een klerk van een douane kantoor. dac henvnnei een scheermes ver scheidene sneden in de wang. het voor hoofd en den arm toebracht. De tnan werd gearresteerd, de premier is n een zieken huis opgenomen. Zijri toestand is bevredi gend. De aanvaller had blijkbaar grieven. RECHTSZAKEN. Politierechter te Middelburg. In de zitting van gisteren stond voor den politie-rechter terecht: J. J. L., 28 jaar, werkman te Goes, die beklaagd werd dat hij te Goes in den nacht van 26 op 27 Juni 1926 toen hij zich bevond in een danstent, deze temt niet op de vordering van den eigenaar aanstonds heeft verlaten, en zich tegen den agent van politie Gu.ran, die hem had aangehouden, beeft verzet. Eisch f25 s. 25 dagen hechtenis. Uitspraak f25 s. 25 dagen hechtenis. LAND30UW, VEETEELT EN VISSCHERIJ. Wat gedaan moet worden. In de jongste algemeene vergadering van tic Groninger Mij. van Landbouw, hield de voorzitter, 'de beer Ebeis, een rede, waarin door hem werd gewezen op verschillende belangrijke zaken: Enkele er van willen we aanstippen. Door be- zuinigingsnoodzaak gedreven, heeft de re geering ook den financ;eelen steun aan den landbouw sterk besnoeid; wat de landbouw thans uit de staatskas ontvangt, is waarlijk zeer bescheiden: nog geen driekwart procent der Staatshegrooting komt rechtstreeks aan den landbouw ten goede. Hierdoor wordt onder meer aan 'den landbouwvoorlichtingsdienst te kort gedaan, die zich niet meer ten volle en rustig aan zijn taak kaïn wijden. Dit is zeer te betreuren, want juist nu is die voorlichting en kennis van de wijze, waar op van den bodem meer profijt kan wor den getrokken, hoogst noodzakelijk. De bevolking van oins land breidt zich zeer uit, in veler oogen is die toename ont stellend snel. Voor den boer zal de groot ste energie noodig zijn om t hoofd boven water le houden; velen hebben gekocht ot gepacht tegen prijzen, die bijna geen ondernemerswinst toelaten. Voor den jen gen boer is hét een strijd om het bestaan, die hem dwingt de uiterste zuinigheid te betrachten, zonder de productiviteit van zijn bedrijf te schaden. Het loon van den landarbeider is laag; hét zou zeer te Te- treuren zijn, indien het nog meer zou moe ten dalen. De heer Ebels wil de oplossing zoeken in de richting van émigra'ie; emi gratie naar Frankrijk en Canada, waar voor onze landbouwende bevol long nog carrière 'te maken is. De rcgeer'ing mag niet alles overlaten aan hel particulier initiatief. maar moet'zelf regelend optre den. Een goed geoutilleerde inlich'ingst- dienst kan hierbij met raad en daad bij slaan. Verder kan ook in ons land zelf aan vele mensdhen emplooy gegeten wor den door inpolderingen; deze künn ii heit nationale vermogen vergroo'cn cm de wel vaart bevorderen. In ontginning van oesl'e gronden ziet spreker geen heil; die kunnen naar zijn mceining in de toekomst geen be hoorlijk bestaan opleveren. (De vraag rijst hier, wat men onder een behoorlijk be staan verstaat. Wij zouden niet gaarne de ontginningen uitgeschakeld zien B-r'.Ais een paar mooie voorbeelden van wat door samenwerking van overheid en 1 lang- hebbendem is te bereiken, mogen ge eind worden de inpolderingen van den Jul ana polder en den Carel Gcenraadpolder. bcjii- de ite Groningen. Ernstig mag den' jenge- ren'op het Kart worden gedrukt, da zij hun uitgaven voor luxe (auto's en motor fietsen) dienen te beperken. Bij de hui dige bedrijfseonjunctuur is er geen*f>prake van, dat dile uitgaven uit het bedrijf kun nee worden bestreden. Onze boerenstand kan alleen dan de belangrijke piaajts. wel ke hij im de samenleving met eere inneemt, behouden, als hij de goede deug den der vaderen iniie/t verzaakt en zich aan den modernen (tijdgeest wiet al te zeer aanpast. STADS-NIEUWS. Rentekaarten. Men schrijft ons: De raad van arrheid vestigt de aan'lach op de verplichting om de ren'ek aar tem uit Goes (met de verschuldigde zegels beplak in te leveren. Het is wellcht van -belang er op te vijzen, dat de plaatsgewijzc af stelling derv ren'ekaartea heeft plaats ge had* ten gerieve van het publiek en ter vereenvoudiging in de administratie. Het publiek kan nu hieraan raeJe er ken door op tijd zijn verplichting n te komen. Hierdoor voorkomt men levens, dat men zich door nalatigheid een strafvervo gi ig op den hals haalt. Degenen die zegels plakken voor z ch zelf of voor anderen, met hel oog op na derende invaliditeit mogen er wel m Je rekenen, dat te laat plakken* of te a -inleveren der rentekaar ten de rente i go vaar brengt. pe oudere verzekerden, die geen dienst* meer verrichten, mogen zelf z, plakken. Voor ouderdomsrente kandoor deze soort verzekerden met zegels var 25 cent worden volstahn. Met het oog op invalid.teitsrente en weduwen- en weezemrente verdient net echter aanbeveling zegels vain hoe re waarde te plakken. Ook personen, die geen arbeid i .er verrichten en nog in be! bezit zijn e ner rentekaart zijn verplicht deze op tij in te leveren. Bij den raad van arbeid zijn verder alle gewensc'hte inlichtingen te bekomen De <trein zonder rails. Gisteren heeft de trein zonder rails, die reclame maakt voor de film in hel algemeen en voor de producten van de Metro Goldwyn film te Los Angelos ;n het bijzonder, onze stad aangedaan. Ame rikanen houden geen rekening met Hol- landsdhe lilliputtersstadies en dito stra ten de trein bleek dus te omvangrijk om in de binnen wij ken door te dringen Hij stopte aan den nieuwen verkeersweg^ Een beschrijving van het vehikel gaven we reeds, zoo dat we er niet meer op terug behoeven te komen. De heer W. Scheper, uit.de residentie, maakte de reis mede en legde enkele aar dige tooneeitjes van dè reis op de firn vast. De Amerikanen verheugen zich er op, met een film naar huis te kunnen kee- ren. waarop de typische kleederdrachten, die ons land een zekere vermaardheid ge geven hebben, zouden te zien zijn. Benoemd. Met ingang van 16 Augustus as. is benoemd tot buitengewoon opzicht bij de Zuiderzeewerken de heer J. Ai v. d. Berge alhier. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier en 'zijn bij- en* hulppostkantoren werd in den loop van Juli op spaarbaaikboekjes inge legd f 42.251,45, en terugbetaald f 36.469,75. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f5781.70. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 42. Door tusschemkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatssdhuldbcekjes in geschreven nominaal f 600. - en af ge schreven f2500,Derhalve minder inr dan afgeschreven f1900. Het aan'al nieuw uitgegeven staatsschuldboekjes be droeg 1. Kantongerecht. Dc kantonrechter beeft veroordeeld we gens overtreding: Het met een rijwiel du veiligheid vav het verkeer'in gevaar brengen: W. S. te Goes f 3 s. 3 d., C. v. d. G. te Bie- zelinge terug aan ouders. Met motorrijtuig - rijden niet voorzien van minstens twee goed werkende rem- mCi\/r V' te Dreischor f 1 s. 1 d. Met motorrijtuig rijden in verboden nailing in straat te Wemeldinge: M. C. v. d. J. te Iersleke f2 s. 2 d Met motorrijtuig rijden zonder nummer en rijbe\vijs>: L. M. V. te Goes 2 maal f2 s. 2 maal 2 d. Vee onbeheerd op openbare grond la ten loopen: P. Z. te BorsseJe f 5 s. 5 d- Visschen in binnenwater zonder ver gunning van eigenaar der visscherij J. v. L. te Wolf aartsdijk f 5 s. 1 week tucht school, C. v. S. aldaar f 5 s. 5 d. Fietsen over de Weslwal: L D. V. te Wo'lfaartsidljk f3 s. 1 week tuchtschool. Met een rijwiel in een bocht van dien weg niet de rechterzijde houden: A H. te Kapelle f 1 s. 1 d. Met motorrijtuig rijden ei geen 'Signaal geven: P. M. P. te Wemeldinge f 10 s. 10 d. s Avonds fietsen zonder licht: P. A. S. te Korlgenie, F. M. te Ierseke, M. H. te Goes, adem f5 s. 5 d. Dronkenschap: W. W. te Nieuwdorp 2e herb. 14 dagen hechtenis. Veemarkt. Ter markt van Dinsdag j.L waren aangevoerd1 nuchter kalf. 3 loopvar kens en 110 biggen. PROVINCIE-NIEUWS. Knoeierijen Men schrijft ons uit sint Philipsland Openbare gemeenteraadszitting. Tegen woordig allen behalve A. van Dijke, eerste wethouder. Aan de orde het verslag van de commissie tot het nazien van de ge meenterekening. De heer L J. wan Nieuwenhuijzeu vraagt het woord namens de commissie, die de gemeenterekening niet heeft vastgesteld op grond van het feit dat zonder ecnige aanleiding twee honderd gulden van dein December 1925 geïnde haven- en kadegelden overgeboekt waren op 1926, terwijl de burgemeester JMilaut opdracht gegeven had aan een gemeenteambtenaar, een kwitantie te tee kenen, waarop vermeld stond een bedrag f 21)0 minder dan geïnd was I Dit was geschied op grond van een besluit van 0. en W. genomen. De lieer A. A. v, Nieuwenhuijzen, 2e wethouder, betuigt niets te weten van dat besluit. De no tulen der vergaderingen van B. en W worden opgevraagd door den heer L. J. v. JN'ieuiyenhuijzen. De secretaris van Beudegom leest dé notulen voor van ge noemde vergaderingook de clausule dat het besluit is genomen. De lieer L J. v Nieuwenhuijzeu vraagt inzage van het notulenboek en ontdekt terstond verval- sching, daar deze clausule met een andere kleur inkt later bijgeschreven was De overige raadsleden coimtateeren het eveneens, tiet vertrouwen in het hoofd der gemeente achtten zij ernstig geschokt. Op de vraag Wan den voorzitter of de rekeuilig voorloopig vastgesteld word, werd door de commissie weigerend geantwoord. Na de behandeling van andere kleinere zaken wordt de vergadering gesloten. De electrificatie. De heer J. Wellemsn schrijft aan de „Middelb. Crt.' In de jongste zitting der Staten is over de electrificatie der Develaiiden niet veel gesproken. Ged. Stateu hadden schrif telijk medegedeeld /,dat er nog verschil lende, moeilijkheden waren op te lossen Mot name werd genoemd de bekende //Mabeg-kwestie", terwijl ook gezinspeeld werd op de terughoudendheid der ge meenten inzake de gevraagde garantie vaD circa f 25.per aansluitbaar perceel voor 10 jaar, verhoogd met een garantie ten behoeve der straatverlichting „naai den maatstaf van ten hoogste f0,40 per inwoner en per jaar". Vooral de ge meenten, welke in 't bezit zijn van een eigen gasfabriek, vatten de garantiekwestie heei zwaarwichtig op. Het is dan ook niet te ontkennen, dat voor deze de vraag veel klemmender is, dan voor dezulke, welke nog steeds au 't petroleumduister leven, al zal bij beide categoriën de waarschuwingscirculaire van Minister Kan tot voorzichtigheid manen. Ged. Staten hadden inderdaad redenen om te zeggen, dat er nog verschillende moeilijkheden zijn op _te lossen. Hoe en op welke wijze dit zou worden betracht werd den Staten g,iet medegedeeld, de richtlijnen „zijn hier blijkbaar nog niet uitgezet Toch wil het ons voorkomen, dat de besturen der betrokken gas-gemeenten elk naar eigen opvatting berekeningen maken en een eventueele oplossing onder cijfers trachten te brengelm Vrij zeker zullen ze daarbij uitgaan van de gevraagde garantie ad circa f 25,per aansluit baar perceel, verhoogd met een garantie van f 0,40 per inwoner en per jaar voor de straatverlichting Omtrent de garantie voor de straatverlichting schijnen ver schillende meeningen te bestaan. Som migen zijn van oordeel, dat die garantie altijd-durend is en voor gas gemeenten geen uitzondering toelaat. Anderen daaren tegen meenen, dat deze garantie eveneens voor slechts 10 jaar moet worden gegeven, terwijl van gas gemeenten dergelijke zeker heidsstelling niet wordt gevraagd. "Wie heeft hier gelijk? We hebben de ons ter beschikking staande officieelc stukken daarop nog eens geraadpleegd en kwamen tot het volgende resultaat. Uit [een brief (rapport) van den Raad van Commissarissen der P.Z.E.M. aan Ged. Staten van 8 Juni 1925 kan men opdiepen, dat bij den financieelen opzet van het plan niet is gerekend op garantie voor straatverlichting door gemeenten met gas. Daar staat echter tegenover, dat in het Statenbesluit van 21 Dec 1925 deze uitzondering niet tot uitdrukking komt, terwijl bovendien de woordvoerder van Ged. St. in zijn mondelinge toelichting eveneens hierop geen uiizondering maakte In de daarop gevolgde circulaires van Ged. St. aan de gemeentebesturen wordt evenmin aan gasgemeenten een bevoor rechting gegeven en in een brief door den Raad van Commissarissen der P Z.B M. aan Ged. St. grricht, wordt gesproken van een permanente garantie voor straat verlichting. Voor gemeenten, welke een gasfabriek hebben, maakt de eene of de andere uitleg een groot verschil, liet is derhalve wel gewenscht, dat hier spoedig klaarheid wordt gebracht. Voorts schijnt er bij de garantie voor de straatverlichting nog een andere ver warring te bestaan. Sommige gemeente besturen zijn van oordeel, dat zij met een bedrag van f Ü.40 per inwoner en per jaar van de heele straatverlichting af zijn. Dït zit evenwel nog, want dat zal af hangen van 't aantal lantaarns en van den tijd, dat deze branden. Duidelijk is het statenbesluit dienaangaande niet, maar de bedoeling er van is, dat de stroom voor straatverlichting zal geleverd worden ad f 0.40 per K.W.Ü., terwijl de ge meenten hierbij een verbruik moeten ga- rhndeeren van zooveel K.W.U. per jaar als de gemeente inwoners telt. Komt men tot een hooger verbruik, dan moet dit ook ad f 0.40 per K.W.U, worden betaald. Ook op dit punt is na dere uiteenzetting aau de gemeentebestu ren gewenscht. Nu iets over de oplossing zelve. We zeiden het reedsde gasgemeenten kun nen worden gesplitst in twee categeriën, n.l. in gemeenten, die zelf een eigeïi gas- fabriek exploiteeren en andere, welke de exploitatie barer gasfabriek aandeMabeg hebb.en overgedragen tegen vergoeding van rente en aflossing van het opgenomen kapitaal. Het onderscheid voor beide ca tegoriën ligt hierin, dat bij de eerstp de linancieele uitkomsten van het bedrijf direct tot uitdrukking komt in de ge meenterekening, terwijl bij de andere slechts op het eind der concessie hiervan verrekening plaats vindt, Is het eindcijfer een verliespost, dan komt deze nog voor rekening der Mabegbij afsluiting met winst wordt -deze,na aftrek der geleden verliezen, gedeeld. Hieruit volgt, dat ge noemde categoriën van gasgemeenten on gelijk staan tegenover eventueele electri ficatie. De Mabeg gemeenten zouden waar schijnlijk weinig bezwaar hebben, als haar exploitant de kans op ongunstiger uitkomst van het bedrijf voor zijn risico wilde nemen de gemeenten met eigen gasfabrek gevoelen, dat elke M3. minder gasverbruik haar bedrijf zal beïnvloeden in onguusti- gen zin De Mabeg is geen filantropische vereeniging, maar een maatschappij, welke winst beoogt en ziet dus haar gasverbruik evenmin gaarne dalen. Ziehier moeilijkheden, welke tot op lossing moeten worden gebracht. Men schatte deze aiet te gering, noch voor de gemeenten, noch voor de P. Z. E. M Gezamenlijk telleij genoemde gemeenten 25.785 inwoners, of ruim de helft van het zielental van Zuid-Beveland. Men gevoelt nu wel, dat de electrifi catie der Bevelanden staat of valt met de houding, welke genoemde gemeenten zullen aannemen. De verantwoordelijkheid der besturen voqr genoemde gemeenten wordt daardoor wel groot, eerstdeels tegenover den oogenblikkelijken financi eelen toestand der gemeenten zelf, ander deels tegenover de toekomst van ons gewest. Waar wij nog altijd op h$t standpunt staan, dat een streek, ook een landbouwstreek, welke verstoken is van electricïteit, achter staat in haar groei kansen tegenover andere, daar spreekt het vauzelf, dat wij gaarne willen mee werken om tot die oplossing te geraken. De Mabeg wil een vrij groote tegemoet komende houding aannemen, maar even zeer mag hierbij wel als vaststaande worden* aangenomen, dat de Mabeg- gemeenien niet tot eigen exploitatie zullen willen overgaan. Zaj vermoeden, en onzes inziens terecht, dut strubbelingen, vooral in de ■eerste jaren, met de P Z E.M. niet zullen uitblijven ®n \»aar dit in ons gewest tegelijk wij zeggen, dat er moei lijkheden; staan te wachten met Ged. Staten, durven zij deZG oplossing niet *©i. Een aanbod derhalve* in dezen zin door de P.Z.E.M. met b.v. .een tijdelijke ver goeding voor het mind ere gasverbruik, zal, naar onze meening, ;niet worden aan vaard. Ditzelfde bezwaar zal oc*k wel, gelden voor de gemeenten met eig<en gasfabriek, zoodat ,we hier in 't verse hiet wel een aantal conferenties en uitgebreide corre spondentie, maar geen oplossing zien. En toch moet er een oplossing gevonden worden. Met beschei.denheid Vlieden we hiervoor het volgende*^ ter overwngmg aan. De Mabeggemeenten kunnen omgezet worddn in gemeenten met eigen gasfa briek. Zij kunnen voorwaardelijk 'met Mabeg dienaangaande een accoord aangaan. Dan zouden alle gasgemeenten in dezelfde positie staan en dus dezelfde belangen hebben Zij kunnen gezamenlijk met de P.Z E M. onderhandelen En nu lijkt het ons, dat zij dan hierbij van de positieve stelling hebben uit te gaan, dat een con currentiestrijd tusschen gasbedrijven en electriciteitsbedrijf uitgesloten moet zijn. Integendeel 't uitgangspunt moet zijn een belangengemeenschap tusschen gas en electriciteit. Dit lijkt ons mogelijk als geuoemde gemeenten met de P Z.E M. een vereeniging vormen, (naam en vorm laten we nog buiten bespreking) welke zich ten doel stelt in de aangesloten gemeenten èn gas èn electricïteit te distribueeren De gemeenten zouden daartoe hare gas fabrieken in bedoelde vereeniging hebben in te brengen De waarde der fabrieken zou kunnen worden bepaald op de aan schaffingswaarde, verminderd met een be drag, dat gelijk staat met een behoorlijke afschrijving Zoo'n afschrijvingsschaal zou in onderling overleg met deskundige voor lichting kunnen worden opgemaakt. De gemeente, welke daar beneden ifc gebleven, zal daardoor minder waarde in de vereeniging brengen, daarentegen zal die gemeente, welke grooter afschrijving deed, grooter kapitaalwaarde worden toe gekend. Deze verhouding in het inge orachte kapitaal zou de basis kunnen zijn voor de medezeggingschap. Nu stellen we ons voor, dat de P.Z E.M. een bedrag inbrengt, gelijk aan het gezamenlijk be drag, dat door de gemeenten is gevoteerd, en zij krijgt dan daarvoor de helft van de zeggingschap in de vereeniging. Dit P.Z.KM..kapitaal zou moeten dienen voor de inrichting van het electriciteitsbedrijf en zou wellicht ook gedeeltelijk kunnen worden aangewend om de gasproductie meer economisch te doen geschieden terwijl wellicht dan nog eenige reserve zou overblijven voor de eerste moeilijke jaren. Wanneer men de Zuid-Pevelandsche gasgemeenten, Goes, Wemeldinge, Ierseke. tehore, Kruiningen (Hansweert), Krab bendijke, Waarde en Rilland-l'ath op de kaart ziet liggen en dan nog weet, dat Goes ook gas levert aan Wilhelmina- dorp en Kloetinge, dat Krabbendijke met haar net komt tot op den Oostdijk en Kruiningen geheel aan den Oostkant van haar kom, dat Kapelle Biezelinge, tus schen deze gemeenten gelegen, gemakke lijk in den bond zou kunnen worden opgenomen, dan lijkt een meer econo mische produceering dan thans door 6 fabrieken(tjes) geschiedt, absoluut mogelijk. In dien gedachtengang, gas en electri citeit, zouden we dus opnieuw aan de spits blijven st-an van vele plattelands streken. Door een oordeelkundige prijs regeling zou het verbruik van beide, èn van gas èn van electriciteit in de hand kunnen worden gewerkt Van garantie tegenover de P.Z E M. behoefde geen sprake meer te zijn, immers we zouden dan een innige belangengemeenschap tus schen de gemeenten eh de 'P Z.E M. in het leven he'oben geroepen. Wij zijn de eerste om te erkennen, dat wij geen afgerond plan aanbieden, maar dat wasjook niet onze bedoeling. Trouwens, deskundigen zullen hier de berekeningen hebben op te maken. Wij hebben alleen een paar „richtlijnen" willen uitzetten, waar langs de oplossing gevonden zou kunnen worden Laten de betrokkenen in deze richting eens denken, dan kan straks wellicht door onderling overleg een meer vaste lijn worden getrokken. Noodlanding. Gistermiddag tegen 3 uur is de Fok- kerverkenner Cf tengevolge van motor defect in een bietenland nabij Arnemuiden neergekomen. De beide inzittende militaire vliegers zijn ongedeerd. Van het vliegtuig is vermoedelijk eeu nokas gebroken, waardoor de motor wei gerde. De beide inzittenden waren ser geant-vlieger van de Poll en sergeant- Jeerlingvlieger Hendr ks. Het vliegtuig werd ernstig beschadigd. Driewegen. De raad vergaderde Maan dagavond Op de voordracht voor zetters werden geplaatst: 1, W. Westveer; W. Noels; 3, Jacob Krijger; 4, P. Koeman. Tot onderwijzeres voor de handwerken werd benoemd mej. J. M. van Noort, alhier, op f 175 jaarwedde. De leden Timmerman en Wieuwenhuize stemden voor f 200 jaarwedde. De raad was onge negen het tractement van den veldwachter te verhoogen van f 1100 op f1350. Men vond de tegenwoordige bezoldiging met de emolumenten voldoende en achtte het in deze tijd onverantwoord om tot ver hooging van tract ementen oyer te gaan. ^ijl spoedig eene verlaging zou kunnen moeten volgen. De begrootiug der ge meente, dienst 1927, werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 20492,02. Het voorstel Nijsse om de opcenten op de vermogensbelasting die op 40 waren ge« raamd, weer naar het oude cijfer van 50 te brengen, werd met 5 tegen 2 stemmen verworpen. N

Goessche Courant | 1926 | | pagina 2