t Uit den Westhoek Muggebeten Klooster balsem Onze verbinding met Brabant. A!s men een precieus eigendom beeft, waarop men zeer gesteld is dan zorgt mein dat bel buiten bet bereik van anderen blijft. Nietwaar, de bezitster van een kost baar parelsnoer zal dit voorwerp van waarde des avonds niet voor de ruiten etaleeren, waar bet de begeerligheid van den voorbijganger kan opwekken. En moet bel om de een of andere reden toch geëtaleerd worden, dan zal men door een soiidi© beveiliging voorkomen, dat bet kleinood op niet gewenschle wijze van eigenaar verwisselt. We zouden boven staande gedachlengang kunnen omkeeren, waarmede we de stelling zouden opwer pen: Iets wat beveiligd wordt, datgene dat buiten bet bereik van derden wordt gehouden is een kostbaar ie's. Passen we deze stelling toe b.v. op een stuk land, dan weten we dat een weinig toeganke lijke streek de groote genegenheid heeft van hem of haar, die de streek tot bet zijn© of bare kan rekenen. Aldus onze provincie bekeken, hebben wij Zeeuwen bet recht ons hoofd aanzienlijk hooger te dragen dan de overige vaderlanders. Zee land is tot op den dag van beden hc. meest geliefde bezit van Nederland ge Weven. Nederland beeft immers niets ge daan, dat de veiligheid van zijn water rijke provincie in gevaar zou kunnen bren gen. Het beeft gedacht: „De natuur beeft goed gedaan, bet heeft ons precieuse sie raad in een mooiere brandkast gedepo neerd dan wij ooit hadden kunnen doen, het ligt er veilig. De natuur zij geprezen dat ze bet ons zoo gemakkelijk maakte Wij kunnen niet beter voor de veiligheid van onze geliefde provincie /aken dan door niets te doen En Nederland deed niets. Toen bet jaren geleden, door welke factoren doet niet ter zake, gedwongen werd ijets te doen, n.l. een verbinding tuisschen Zeeland en de rest van zijn bezit te scheppen was bet pienter genoeg om de geheel© wereld in bet ootje te nemen. Nederland deed als de vader die zijn meerderjarigen zoon den sleutel van de geldkist der zaak nie|t kon weigeren, maar hem eein exemplaar in de band drukte, waarvan het gebruik zooveel narigheid opleverde, dat de geld kist practiscb nooit door den zoon ge opend zou worden. Het hief het isolement van „het kostbare Zeeland op door den aanleg van een weg, doch was zoo ver standig den weg dermate te leggen, dat van opheffing van het isolement prac tiscb geen sprake was. Wie dit niet ge looft en Nederland dus er op aankijkt dat bij zijn kostelijk beveiligd bezit aan allerlei invallen van niet-Zeeuwen zou hebben prijs gegeven, die koope of hurc een auto en poge eens te cbauffeeren van Bergen op Zoom naar Goes langs bet Zeeuwsche verkeersweggetje, dat pitto reske 'bolle hobbelweggetje, dat zich als een slang door dé vette velden slingert. Twee meter breed en bochtig, en zonder uitzicht en levensgevaarlijk en middel- ceuiwsch. Als de proef "gelukt is, d.w.z. als men nog leeft, dan kan men zichzelvc. eerst gelukwenschen en vervolgens consla- teeren, dat men onze iandsregeering ten onrechte ervan verdacht heeft, dat bet Zeeland minder goed wegstopte dan ter zake een kostbaar en geliefd bezit, ver wacht mocht worden. We begrijpen niet, dat er Zeeuwen zijn, die deze zorg van het rijk voor de provincie niet kunnen waardeéren. Zij zijn niet waardig te behooren tot de inwoners der provincie die voor de rest van Nederland veilig gesteld bleef. gaarsche grens gewipt, in veiligheid wa ren. Maar een Zuid-Slavische opmarsch in Boelgarije zou natuurlijk oorlog betee- kenen en dan had men de poppen weer aan het dansen. Het vooruitzicht van een tn.euw Balkan- oorlogje heeft de Engelsche politici eenigs- zins bezorgd gemaakt. In het Lagerhuis werd gewezen op de Zuid-Slavische nota's aan dc mogendheden en den Volkenbond, over de plannen, om voortaan de comi tadji's over de grens te achtervolgen. De onderstaatssecetaris van buïtenland- sche zaken verklaarde, dat de regèenng geen bevestiging had ontvangen, dat der gelijke orders aan de Zuid-Slavische troe pen zouden zijn verstrekt. Wel was er reden, aan te nemen, dat, ingeval de Macedonische benden weer in groote getale de grens overschrijden, de Zuid-Slavische troepen bevel zullen krij gen, de indringers tot op Boeugaarscb grondgebied te achtervolgen. De regeering volgt nauwlettend dit conflict. Verwacht wordt, dat Zuid-Slavië nog even wachten zal met het* uiterste middel toe te passen. Verkwisting in Frajnkrijk. De Franschc kolonel Charras doet in de „Volonté" een scherpen aanval op bet huidige legers leisel en de toriteiten. Het Fransche leger, zoo cc ateert hij, is het talrijkste en kostbaarste ter wereld. Het onderhoud er van wordt nog ver zwaard door handhaving van verou 'cYde methoden, aanbidding van formalisme enz. Algemeen is men van oordeel, dat het aantal der beslaande 32 divisies niet alleen l<an, maar ook moet worden teruggebracht op 16. Maar deze inkrimping zou de opheffing ten gevolge hebb n van groote staven enz., waardoor de be'rokkenen bui len betrekking zouden komen. De autori tei'en zijn de gevangenen en de slachtof fers van een verouderde organisatie, welke zij weigeren op te heffen. Volgens het oordeel van kolonel Char ras bevat he' leger veel te veèl beroeps kader. Spottend spreekt hij over de a.s. herfstmanoeuvres in het Rijnland „deze zijn opgezet op een schaal, welke de aan wezigheid van een maarschalk van Frank rijk rechtvaardigen zal: blijkbaar negeert het legerbestuur aboiuut de linantieele moeilijkheden, welke het land doormaakt". Voortdurend worden maar baantjes en sinecures geschapen om de vele hoogere officieren maar z.g. wat e doe.n te geven. Het streven naar bezuiniging van het par lement wordt soms tot een bespotting gemaakt. De wetgever, bijv. heft een be paalde functie bij de gendarmerie op, maar deze herleeft eenvoudig onder een anderen naam. Na te kennen te hebben gegeven, dal ook de nieuwe legerplaoinieo gebaseerd zijn op de handhaving van een lijvig effec tief generaals en kolonels, dl i iai ledigheid leven tot er eens cm oorlog komt, be sluit kolonel Charras zijn requisitoir met de volgende weerde 1In 'ien het parlement besloot zijn beslui e i n overeenstemming te brengen me1 zijn beginselen, dan zou het zonde- verder ui'sftel een beperkt en modem leger vormen, waardoor een twee milliard op de legerbegcrooting bezui nigd zouden kunnen worden. Een dergelijk optreden zou een groot zedelijk effect hebben. De buitenlander zou cr den wil in zien om te hervormen, te- vereenvoudi gen en een einde te maliën aan de verkwis ting. Vaak is men ge'roffen doojr de hooge eischen van de schuldei schers van Frank rijk maar moet het schouwspel van een teugellooze verspilling hen niet sceptisch maken ten opzichte van de ellende vain het land Het Enge'sclhe mijnco'nflict. Het Engelsche parlement is op zomer reces gegaan. Ofschoon het conflict in de mijnindustrie nog niet is bijgelegd, zal het parlement niet vóór 9 November a.s». weer bijeenkomen, met uitzondering van enkele dagen aain het eind van elke maand om de bepalingen der Emerge cy Act. wel ke telkens voor ee.n maand, geldig zijn, te hernieuwen. Op het oogenblik wordt in de vel schillende mijmdistricten overw ogen of de voorstellen der kerkleiders, die door hel bestuur van den Mijnweirkersbond zijn aanvaard moeten worden aangenomen. De mees'tp districten schijnen .er toe geneigd te zijn, behalve in Lancashire, Durham en Zuid-Wales, waar de oppositie sterk is. De „Times", die de factoren nagaat, welke er toe bijdragen den indruk te wek ken, dat de actie tot bijlegging van het conflict bespcedigd zal worden, wijst er op, dat de premier zijn vertrek naar Aix lesi-Bains, waar hij zijn vacaintie gaat doorbrengen, heeft uitgesteld en dat ver schillende mijnwerkersledein in het par lenient den wenk hebben gekregen Lon den niet te verlaten aLs het Huis op reces i»s, doch om zich beschikbaar -te stellen voor even'ueele onderhandelingen Door den verrekijker. Volgens een Exchange-telegram uit Mexico heeft een groep bankiers een bezoekg ebracht aan president Calles, om hun bemiddeling in den strijd tusschen Kerk en Staat aan te bieden. Volgens een officieele mededee- ling zullen er in Spanje strenge admini stratieve strafmaatregelen worden geno men tegen alle ambtenaren en andere per sonen, die in het pubbek, in heftige be woordingen hun meening uitspreken tegen door de regeering genomen maatregelen of die zich lasterlijk over ministers uit laten. Reeds heeft dc ministerraad deze maatregelen toegepast op een telegrafist, een gemeentelijk ambtenaar en op graaf Pegellal, gezantschapssecretaris, die bo vendien voor den rechter zal verschijnen. Uit Tokio wordt gemeld: Hevige overstroomingen hebben Aki'a geteisterd. Vierduizend hu zen zijn onder water ge 'oopen. Slachtof Iers worden nog niet ge meld. De rivier Furuynui is buiten hare oevers getreden. De steden Hahor ein Thonje zijn overstroomd. Dertienduizend personen vluchten in paniek uit Hahor. SPORT. Zwemmen. Over de Schelde gezwommen. Dinsdagavond is te Ellewoutsdijk aan gekomen mej. Oscar, die den afstand van Ter Neuzen naar Ellewoutsdijk in 4 uur 15 minuten zwemmend he^ft afgelegd. Zij werd gevolgd door een motorsloep, die averij kreeg. Dc zwemster gaf het even wel niet op en zwom kail.n d or. Bij aan komst te Ellewcu' sdiji verklaarde zij in het geheel niet vermoeid te zijn STADS-NIEUWS. De kerkrestauratie B. en W. hebben tijd. Onlangs schrijvende over de restaura tie der Groo'e Kerk hebben we o.a. me degedeeld. wat zooal aan het* Gothischc venster in het Zui der-transept hersteld moest worden. Deze herstellingen zijn thans gereed gekomen. Men is bezig met het gedeeltelijk afbreken der steigers, en 'over 14 dagen zal het groote raam zich geheel gereed en geheel- vrij aan de bui tenwereld voordoen. Reeds- ;hans is te /ien hoe goed geslaafd de restauratie is Woensdag bezichtigde Dr. J. Kalff, voor zitter van het rijksbureau voor monumen tenzorg het venster en hij was vol lof voor het gepresteerde. Aan de zuidzijde heeft de Groote Kerk weer het mooie karakter van het trotsche oude monument herkregen. Van de westzijde, waar zich het groote raam met de gebroken ruiten bevindt, kan men dit niet zeggen. We hadden het daar vroeger reeds uitvoerig over. Na het beëindigen van de werkzaamheden aan het Zuider-transept zal voor den Wes- stergevel een stellage verschijnen, en men zal het brok ruïne achter een houten schutting wegstoppen. Destijds hebben wc het voorspeld Onze hoop, dat de geme.nte met bekwamen spoed maatregelen zou ne men, waardoor direct met de restauratie van den westergevel een begin zou kunnen worden gemaakt, werd niet vervvezcnlijl^. Het wester-traiisept vraagt een onmid dellijke oplossing, legden we in Maart uit. Thans schrijven we Augustus, en nog heb ben B. en W. geen tijd gevonden het betrekkelijke voorstel in den raad te bren gen. Ook deze belangrijke kwestie heeft den langen weg moeten bewandelen, die in Goes zoovele andere belangrijke ge meentezaken noodwendig blijken te moe ten volgen. Men denke slechts aan de verkeersvoorschriften en aam het gemeen telijk slachthuis als men zich deze kwes ties tenminste nog herinneren kan. Een actief optreden vam B. en W. inzake de Groote Kerk had veel ellende kunnen voorkomen. O.m. had het kunnen bewerkstelligen, dat de provinciale staten in de zomer/it ting dc subsidie aanvrage hadden behandeld, die nu minstens lot het najaar moet wachten. We zullen er thans niet meer tfan zeg gen, dan dat het, op zijn zachtst uitge drukt, „ergerlijk aandoet. Een trein zonder rails. De "eerste „track.ess-trein' die een toer door de wereld maakt, zal, zoo wordt gemeld, na reeds 38.003 mijl door Canada, Amerika, Mexico en Engeland te hebben afgelegd, op 9 Augustus ook in ons land te zien zijn. De trein beslaat uit een volledige loco motief met tender en een luxieus ingerichte Pullmancar met een eet- tn slaapzaal voor vijf personen. De trein kan 40 mijl per uur afleggen. De locomotief is voorz.en van twee 90 P.K. motoren, hydraulische remmen enz. Er is ook een radio-instal latie in den wagen. Zeer waarschijnlijk zal de trein ook Goes aandoen. In de Bedrijfsauto" vinden we omtrent dit vervoermiddel de navolgende bijzon derheden Gedurende den laatsnen tijd zijn de straten ,van Londen opgeschrikt door het verschijnen vam een nieuw verkeersmon ster, dat een Amerikaantene locomotief blijkt te zijn. voorzien van een baanschui- ver en een bel, waaraan gekoppeld is een spoorwegwagen. Volgens de eige naars, de Jury - Metro -Go'ldwym Ltd., is dit de eerste railsloozc trein in de wereld. Op het eerste gezicht schijnt het, dat de locomotief door stoom wordt voortbe wogen, daar de pijp rook uitlaat. In wer kelijkheid is zij voorzien van een 50 paardsi-benzinemotor en de rook wordt kuinsJtimatig te voorschijn geroepen, door petroleum op de uitlaatpijp te druppelen, die zich in den schoorsteen bevindt. Bei de wagens, locomotief en aanhangwagen, zijn voorzien van luchtbanden. De aanhangwagen is het toppunt van luxe en de nauwkeurige weergave, op kleiner schaal, van een Amenkaanschen spoorwegwagon. Er is een slaapgelegen heid ingericht voor vijf mienschen, bene vens een toiletkamer, een badkamer, een buffet en plaatsen voor vijf en twintig passagiers. Toen de trein in Mei van dit jaar New- York verliet, had, zoo vertelde de leider, de heer Eddie Carrier, de wagen reeds 32.000 mijlen in de Ver. Staten, Canada en in een gedeelte van Mexico afgelegd. Elk beschaafd deel van de wereld zal worden bezocht, wat beteekent dat een afstand van niet minder dan 100,000 mij len moet worden afgelegd. Na Engeland zal het vasteland van Europa worden bezocht. Op dezen tocht zal door het Jury- Metro-Goldwyn concern, bij wijze van propaganda van zijn films, worden sa mengewerkt met plaatselijke liefdadig heid s- in stellingenZoo werd door de „be manning" van den trein fein behoeve van het Middlesex hospi'aal te Londen reeds eeij aanziend ijke som bijeengebracht. L erhalitngSrCieSeningefl. Ten aanzien van het uur van opkomst onder de wapemei bij de a s*. herhalings oefeningen heeft de minister van Oorlog bepaald, dat de diensIplich'igen die niet van een openbaar middel van vervoer ge bruik behoe.en te maken om de opkomst- plaats te bereiken, zich o-p den voor de opkomst bepaalden dag vóór 8 uur voor middag aldaar moeten aanmelden. Zij, die wel van spoortrein, tram stoom boot of ander openbaar middel van ver voer moeten gebruik maken zijn verplicht de reis naar de plaats van opkomst vóór 8 uur voormiddags aan te vangen. Is, volgens de geldende dienstregeling van het voor de reis aangewezen vervoer middel, vertrek naar de plaats van op komst vóór 8 uur voormiddags niet moge lijk, dan begeeft de dienstplichtige zich met de eerste na dit uur vertrekkende ge legenheid daarheen. De dienstplichtigen, die buiten Neder land verblijven, melden zich op den voor de opkomst bepaalden dag vóór 4 uur namiddags aan bij het korps of op de plaats van bestemming. Bij de korpsen zal worden nagegaan of de dienstplichtigen de reis naar de plaats van opkomst tijdig hebben aange vangen en zich na afloop van de reis onverwijld hebben aangemeld. De dienstplichtige, die zonder geldige reden niet tijdig aan de oproeping vol doet, stelt zich bloot aan bestraffing en daardoor aan de mogelijkheid om tot nadienen te worden verplicht. De man, diie blijft. Er blijkt interesse te zijn ontstaan voor den bewoner van het huisje aan den nieu wen weg, die zijn woning, ondanks het aandringen van het gemeentebestuur niet verlaten wil. Van verschillende zijden deelde men ons mede, dat de schoorsteen afgebroken is, en men vroeg ons of de gemeente een aanvang had gemaakt met de sloping van het belemmerende huisje. Na informatie is ons gebleken, dat hel zoover nog niet is. De schoorsteen was erg bouwvallig en moest voor de veilig heid verwijderd worden. Een nieuwe zal er echter niet worden aangebracht. Ook onder een dak, waarop c!e schoor steen ontbreekt, blijkt het echter uit te houden. De man blijft voorioopig nog. i Benoemd. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Open bare School C (U.L.O.) alhier is be noemd de heer M. A. Koeman te Ril land-Ba th, een en ander voor het tijd vak dal Mej. van der Vliet hare betrek king als onderwijzeres aain die school niet heeft aanvaard. Eervol ontslag. Aan den heer LI. A. van Koeveringe is op zijn verzoek meit ingang van 15 September a.s. eervol ontslag verleend als 2e klerk aan het gemeenlegasbedrijf alhier. In en uit. In de maand Juli hebben zich hier ter stede -gevestigd: Th. A. van Brug gen, onderwijzeres, van Dordrecht, Oost singel 78; A. Jacobs, onderwijzer, van Ooistburg, Willhelminaslraat 98; J. Zwee mer en gezin, koopmain, van Borssele, Scheldestraat 92; P. M. Glerum, kan toorbediende, van Zierikzee, Kleine Ka de 7; J. Glerum, electeicien, van Vlissin- gen, Lange Vorstslraat 43; C. Merison, winkeljuffrouw, van Valburg, Lange Vorstslraat 40; R. M. J. Crombeeeke— F rei j sea*, zonder beroep, van Den Haag, Blanckstraat 16; A. A. Vermaire Lu- dikhuize, zonder beroep, van Middelburg, St. Jacob straat 40; L. Clement, zonder beroep, van St. Michaels Gestel, Groote Markt 22; P. J. Repkes, arbeider, van Wolf aartsdijk, jVlolendijk 23; N. Meijer, zonder beroep, van Nisse, Oude Visch- mark-t 12; J. M. de Wilde, stuurman, uit Frankrijk, Ganzepoortstraat 18; L. Weinstock, orgelmaker, uit Duitschland, Poelweg 8; F. Mertel, orgelmaker, uit Duitschland, Poelweg 8. Vertrokken: C. S. Bedet, ambt. Raad van Arbeid, naar Groningen, Bloetmsin- gel 8a; J. E. Hijma, leerl.-verpleegster, naar Amsterdam, Wilhelmina Gasthuis; A. van der Klooster, schippersknecht, naar Rotterdam, Schalk Burger siraajt 44a; J. Weijer, verpleegster, naar Veendam, Oosterdiep 119; J. J. Strijd, chauffeur, naar Wissenkerke, Geersdijk; A. A. Boel, timmermansknecht, naar Heerlen, Paral lelweg 12; L van de Kreeke en gezin, reiziger, naar Kloetinge A 28; F. J. Fuk- ken en gezin, stuurman, naar Kloetinge A 288; W. Schrijver en gezin, metselaar, naar Kloetinge B 94; M. J. Matthijsse en gezin, chauffeur, haar Bergen op Zoom, Langeweg 43; M. P. Glerum, expeditieklerk, naar s Gravenhagc, Rijs- Als de muggen U plagen of reeds hebben gestoken als gij- niet kunt slapen van den gruwelt.ken jeuk der opgezwollen muggebeten" grijpt dan toch dadelijk naar hel ideale middel tegen muggebeten. dat de zwelling voorkomt, dat den jeuk dadelijk stilt, dat ontsmet, zuivert, geneest. AKKER'S Wrijft U in met KI oosterbal sein vóór 't naar bed g»an, dit houdt de muggen op een afstand Zijt gij reeds gestoken, dan dadelijk Kloos terbalsem erop. Gaat niet op reis zonder een potje Kloos,erbalsem, een huisapotheek op zich zelf, onover troffen bij alle wonden ontvellingen, zonnebrand doorloopen enz Alom verkrijgbaar: f 0,60 per pot. wijksche weg; Wed. J. D. Blankenberg, en gezin, zonder beroep, naar Deventer, van Burens'traat; M. Zui dam, verpleeg ster, naar Vlissingen; H. C. Slefes en gezin, concierge naar Naaldwijk; C. Klap, sergft. maj. Inf. Insta*, en gezin, naar Bergen op Zoom; L. Korsjanje, winkel bediende, naar Rotterdam, Lusthof s|tr. 65. PROVINCIE-NIEUWS. Arrestant ontvlucht. Zooals men elders in dit nummer kan- lezenwas in het arrestantemlokaal te Ka- pelle iemand inge-slotea, diie in het bezit was bevonden van eenige imbrekerswerk- tuagen. Men verdacht den. aangehoudene medeplichtig te zijn aan den inbraak de zer dagen bij een onderwijzer gepleegd. Hedennacht heeft de verdachte kans gezien de politie van Kapelle bij den neus te nemen. Toen men het arrestamten- lokaal opende was de vogel gevlogen. Ondanks alle nasporiingeiy waaraan ook mtlftairen en een poli'ieiomd deelnamen is het tot nu toe niet gelukt den vluchteling te achterhalen. Men vermoedt dat hij do wijk genomen heeft naar Noord-Brabant. Het wordt niet onmogelijk geacht, dat de opgeslotene met behulpvan derdein ont vlucht is. Hoe bet ook zij, de ontvluchting bewijst, dat het arrestantenlokaal te Ka palle, als op zoove'e andere plattelands gemeente te wenschen overlaat. Iersieke. De groei der uitgezaaide oes ters is tot heden slecht te noemen. Alleen het kleine goed is heel aardig gegroeid. Aanslag is ruimer gevallen dan verleden jaar, maar is niet zoo groot dan men wel wil doen gelooven. Ook op Herkin- gen en Battenoord laat de groei te wen schen over, terwijl onder Dijkwaler een zware mosselzaadval is te constateeiren. Middelburg. In den naciht van Zondag op Maandag werd uit een stal m de Bed- dewijkslraat te Middelburg eei bijna inieuw motorrijwiel ontvreemd. Den volgenden morgen werd het gestolene onder Arne- muiden terug gevonden en droeg het ken- feekenen van een val of botsing, o.a. was de voorvork ernstig ontzet. In verband hiermede is door de politie aangehouden en heden aan de justitfoe voorgeleid, een mam, tegen yien ernstige vermoedens bestaan, dat hij den diefstal heeft gepleegd, niettegenstaande zijn star ontkennen. O.a. is de man gewond en kan hij zijn alibi niet bewijizeln. Rilland-Batb. In de maand Juli zijn vertrokken: 10, W. Meihorst en kind naar Amsterdam; 16, M. P. Visser-Boot naar Tholem; 20, C. Kriekaard-Minaard 27, H. J. Prevo en gezin naar Kruiniin- £en; 27, W. P. van de Sande naar Drei- schor; 29, J. van Tilburg naar Venray. .Ingekomen: 6, J. J. van Gorsel uit Naaldwijk; W. Methorst en kind uit Zaandam; 12, W. G. van Nieuwenhuij zen uit Waarde; 20, C. Walraven uit Bergen op Zoom; 30, C. Stevense uit Krabbend ij ke. Schore. In de maand Juli zijn ingeko men: 23, Gerard Slabbekoorn van lor seke; 27, Aa. Korstanje, dienstbode, van Teteringen. Vertrokken: 21, Ga. Aa. Eoldhardt naar Kruiningen; 24, F. de Rijder en j*ezin. naar Rotterdam; 28, W. Visscher en ge zin, naar 's Heer Arends kerke. Wolfaartsldiijk. Op de te Brussel ge houden tentoonstelling van 18 Augus tus van Brood- en Pasteibakkerij, be haalde de heer J. Verboom te Wolf aar te- dijk een verguld zilveren medaille. BINNENLAND. De Koningin en de Prinses. Gistermiddag is de koningin met prin ses Juliana naar Den Haag vertrokken. De koningin-moeder deed hen per- auto uitgeleide tot de halte Soestdijk. Tot

Goessche Courant | 1926 | | pagina 2