circa f0,60 ontvreemd was, bij nader onderzoek bleek dat een gomden horloge en armband was verdwenen. Krabben dijke. In de jongste vergade ring van den gemeenteraad was wethou der Hirdis afwezig. Bij de ingekomen stukken deelt de voorzitter o.m. mede, dat de Kroon ongegrond heeft verklaard de beroepschriften van den raad tegen de besluiten van Ged. Staten, waarbij gelden moeten worden beschikbaar gesteld voor de aanschaffing van 20 nieuwe schoolban ken voor de Bijz. School in de Wilhel- minalaan, alsmede voor de plaatsing van een hek om het speelplein van genoemde school. Bij een voorstel tot vaststelling van het bedrag, waarop de Bijz. school in de Wil- helminalaan voor 1924 recht zou hebben, n.l. kosten per kind als aan de Openbare school en arfpachtsom van den grond, waarop de school staat en f 0,25 per kind voor administratiekosten, komt de heer Vogelaar tegen laatstgenoemd bedrag op. Hij vindt de opvatting van B. en W. en vooral van den voorzitter, die zich altijd heeft doen kennen als een voorstander der pacificatie, niet royaal. Hij doet een be roep op de voorstanders van Bijz. Onder wijs om hem in zijn opvatting te steunen, want straks komen ze voor hetzelfde ge val te staan. Hij heeft dezer dagen ge zien, dat in Dordrecht f0,50 per kind voor administratiekosten is vastgesteld. De voorzitter geeft dat laatste toe, maar in Dordt zullen de gemeente-ambtenaren ook wel hooger gesalarieerd zijn dan hier en de heer Vogelaar heeft waarschijnlijk niet gezien, dat ditzelfde bedrag b.v. in Winschoten is gesteld op f 0,30 per kind. Bovendien is f 0,25 door Ged. Staten vastgesteld. We zijn dus hier nog niet zoo ver mis. De heer Vogelaar heeft een beroep gedaan op de heeren als voor standers van Bijz. Onderwijs, hij wil nu ook een beroep doen op de heeren als raadsleden, die hier in het openbaar heb ben beloofd, dat zij de belangen van de heele gemeente zullen, dienen en niet al leen van een bepaalde groep. Het volgende punt der agenda betreft de vaststelling van de drie jaarlij ksche rekening'' aan genoemde school. De voor zitter stelt dit punt mede gelijk aan de orde. Als bijlage bij de agenda hadden de raadsleden het voorstel van B. en. W. ont vangen, waaruil kon blijken, welke pos ten volgens dit college niet in aanmerking kunnen komen voor vergoeding. Volgens den, heer Vogelaar waren B. en W. ook hierbij niet royaal. Als de raad met het college mede zou gaan, dan zou het schoolbestuur zich niet bij deze beslissing kunnen neerleggen en weer in hooger be roep moeten gaan. In hoogste instantie zou het bestuur dan wel weer gelijk krij gen, zooals nu al een paar keer is ge beurd. Hij concludeert daaruit, dat de raad steeds onjuiste beslissingen neemt, wat het prestige van den raad niet ver hoogt. De heer Vogelaar mocht dus al leen conciudeeren, dat hij het nog al goed getroffen had met den minister van Onder wijs. Overigens vraagt de heer Vogelaar, moet het geheele schoolbestuur weten, dat op de overgelegde rekening posten voor komen, die absoluut niet voor vergoeding in aanmerking kunnen komen, aflossingen op oude schuld b.v. Dit heeft bij den voorzitter de deur dicht gedaan, hij wil zich nu zooveel mogelijk houden aan de wet. Bovendien is de administratie niet accuraat gevoerd. Verschillende bewijs stukken ontbreken. Lidmaatschappen van verschillende vereenigingen, reisgeld naar vergaderingen, abonnementen op verschil lende geschriften, betaling van zoogenaam de na-akte's en diploma's kweekschool aan de onderwijzers, kosten van ouder avonden, reisgeld voor het bezoeken van soiliciteerende onderwijzers, waar moet het toch met onze financiën heen, als dat alles moet worden vergoed, en wat n voorsprong zou dat geven op het Open bare onderwijs. Dat kan nooit de bedoe ling der wet zijn. De heer Vogelaar geeft toe, dat verschillende posten op de reke ning voorkomen, die er niet op behoorden te staan, met name de bedragen voor af lossing van oude schuld. Overigens acht (lij zich niet voldoende georiën'eerd om nu een beslissing te nemen, en stelt hij voor, alles naar B. en W. terug te zenden, ten einde dit college in de gelegenheid te stellen nog eens met het schoolbestuur te confereeren. De voorzitter komt daar tegen op. Daardoor zou juist het prestige van den raad omlaag worden gehaald. De heer Woutersen onderstreept nog eens hetgeen door den voorzitter is gezegd ■en is van oordeel, dat hier van royaliteit legen dit overvragen geen sprake kan zijn. Het voorslel-Vogelaar, in stemming gebracht, verkrijgt slechts één stem. Het voorstel van B. en W. wordt daarop aangenomen met 3 tegen 2 stemmen. De heer De Kok onthoudt zich, de heeren Vogelaar en Zweedijk stemmen tegen, doch de laatste geeft later te kennen, dat hij zich heeft vergist. De volgende punten der agenda gaan vrijwel zonder discussie, natoelichting door den voorzitter, onder den hair door. Zoo de vaststelling der oninbai^ posten schoolgeld en belasting op de honden; voorloopige vaststelling van de rekening van het grondbedrijf; vaststel ling begrooting grondbedrijf; goedkeuring rekening burgerlijk armbestuur met een batig saldo van f46,79; vaststelling be grooting burgerlijk armbestuur in ontvang sten en uitgaven op f887,16, waaronder een gemeentelijke subsidie van f300, aanbevelingslijst van 4 personen ter be noeming van 2 leden van heit college van zetters; voorstel tot het aangaan van een geldieenxng ad f2000,ten behoeve uit breiding der gasfabriek. De gemeente rekening wordt aangeboden in ontvangst op f 83 905,30, in ui tgaaf op f79.993,50, mitsdien met een batig saldo van f3911,80 op den. gewonen dienst; die kapitaaldienst in ontvangst op f67.843,81 en in uitgaaf op f67.958,dus met een nacleelig slot van f 114,18. De heeren Vogelaar en Woutersen worden door den raad aange wezen om deze rekening en bescheiden nader te onderzoeken. Middelburg. Door den hoofd-ingenieur- directeur van den Rijkswaterstaat in Zee land werd heden Se Middelburg aanbe steed: a. het maliën van dein onderbouw eener aanleginridhling met bijkomende wer ken in de haven te Vlisslngeni, ten behoeve van de veer verbinding VlissitigenBres kens. Raming f153.000. Inschrijvers: de N.V. Chrishaan en Nielsen's gewapend betommaal schap-pdj, Den Haag f229.000; G. P. van Balen en F. G. van Balen, Oude Riijn f228.548; W. A. Verbruggen, Gouda f226.000; NV Wienhoven's aamnemingsmaatsch. Utrecht f218.300 en N.V. A. Boetzier's beton en waterbouw, Den Haag f 196.800. Drie biljetten werden van onwaarde ver klaard, omdat er afwijkingen van het be stek in werden vernoemd. b. het plaatsen van perfcoenregels en het uitvoeren van steeobestortingen langs de boorden van het kanaal door Walche ren tusschei Middelburg en Veere. Ra ming f6575. Inschrijvers: L. F. Groosman, Middel burg f7200; A. de Bruin, Terneuzen f6923. R. Verschelling, Terneuzen f 6868; V. C. P. Bolier, Middelburg f6850; N. v. d. Linde, Scharendijke f6774; C. v. d. Klippe, Oos Ierland f6568; J. Roskam Cz., Sliedrecbt f6500; J. de Vries, Heemstede f6391; G. Franke, Colijnsplaat f6300; J. A. Meer lens, Hoek f6285; J. Veiheijke, Ellewouts- diijk f6265; I. Lagasse, Koudekerk© f6250; J. J. Jansen, Middelburg f6200; P. de Voogd, Veere f6175; A. v. d. Straaten, Hans weert f5990; W. Bot, Rilland-Bath f5840; J. de Bree Fzn., Terneuzen f5884; P. J. de Bourgraaf, Wemeldinge f5485; P. Dekker, Veere f 6459Ch.Roozendaal, Enkhuizen 'f 5450. c. het maken en imhangen van twee stel houJen deuren in de uitwateringssluis in de Westbuilenhaven te Terneuzen. Ra ming f2800. InschrijversJ. v. 't Hof, Hoek f2785; A. Kaan, Temeuzein f2740; G. F. J. Rijnberg, f 2720; N.V. Terneuzem's scheepsbouwmaatsch. Terneuzen f2608; R. Verschelling, Terneuzen f2394; G. A. v. d. Straaten, Terneuzen f2130. STADS-NIEUWS. Slachtpluimvee naar Duitschland. Men schrijft ons: Evenals vorige jaren zal er ook dit jaar weer gelegenheid zijn door bemidde ling van den heer B. van 'Astperen Ver- venme, Hoofd-assisteint Rjjkspluimvee-con- siulerut te 's Gravenhage, slachtpluimvee naar Duitschland te zenden, uitsluitend met het doel de prijzen in Zeeland op een redelijk peil te houden. Reeds nu komen, in het bijzonder uit Zeeuwsch Vlaanderen reeds klachten, dat jonge hanen, kippen ein eenden haast on verkoopbaar zijn en vrijwel niets meer opbrengen. Dit jaar is met een der oudste en be kendste poeliers uit Berlijn een overeen komst getroffen voor de leverantie van een aan tail wagons uit Zeeland. De eerste wagon zal verladen worden Dinsdag 10 Augustus aan het station Goes. Iedere pluimveehouder uit Zuid en Noord-Beveland kan Dinsdagmorgen aan die wagon gezond slachtpluimvee af leveren, contant tegen 60 cent per K.G. levend aan de wagon gewogen. Jonge hanen van circa 1 K.G., oude kippen en eenden, jonge eenden, mits zij de slagpennen hebben, kunnen verladen worden in de speciale wagon voor 3000 stuks. Men sture nu vooral goed ontwikkelde jonge hanen: en oude kippen, die niet meer aan den leg zijn; die met fris sche roode kammen late men nog loopen, die komen de volgende keer aan de beurt. Iedere verlading wordt vooraf in de Zeeuwsche bladen geadverteerd. Vacantie-cursus Binnenvaart. Maandagavond zijn de deelnemers aan de vacantiecursus van de binnenvaart van het onderwijsfonds voor de binnenvaart per auto van Wewieldinig© le Goes aange komen. Het inslructievaartug „Prins Hen- rik waarmede de vaca.i'.iecursus voor de directeuren en leeraren der binnen- vaartscnolen en verlegen vuordigers van den Zuiderzeeraad en van de Zuidferzee- visschersorganisaties naar België wordt gemaakt, kwam Maandagavond te half acht voor de sluis te Wemeldinge. Dinsdagmorgen vroeg vertrokken de deelnemers via Hans weert met de „Prins Hendrik naar Antwerpen. Vrijdagnamiddag komt "het instructie vaartuig te Hansweert terug. Geslaagd. De heer J. M. Steketee alhier slaagde te Rotterdam voor het examen hoofdact3. De heer D. A. Oranje alhier, slaagde te U (recht voor het examen Engel sch L.O. Concert. Men verwijt den mensch wel, dat hij ver-uiterlijkt", men constateert bij den twintigste-eeuwer een tekort aan inner lijkheid, een teveel aan uitwendige zaken. Is dat echter wel waar? Of liever was er bij een vorig geslacht hiervan dan geen sprake. Offerde dat niet veel meer dan het huidige aan de uiterlijkheid. Ging er een maand voorbij, zonder dees- ten, werd niet iedere aanleiding vroeger gretig aanvaard tot het organiseeren vain optochten en andere uitingen van vreugde. Vergeleken bij zijn voorouders' is de twin- twintigste eeuwer wat dat betreft zeer zeker versoberd. Vroeger waren de verjaardagen van de leden van het Koninklijk huis mijlpalen van het jaar. Men organiseerde spelen, verkleedpartijen, concerten, fakkeloptoch ten. Van alle huizen woei de driekleur, ouderen en kinderen liepein kwistig met oranje getooid. Van dat alles is weinig overgebleven. Een enkele vlag onderbreekt de da gel ij ksche saaiheid der straten, een enkel kind legt getuigenis van de oranje gezindheid der ouJers af, in den avond voert een miuziekvereenigmg op de Markt rustig en waardig een programma uit. Geen hospartijen, geen voetzoekers of voornamer vuurwerk, geen vreugdekreten. Hoe ook te rijmen met onzen zucht maar uiterlijk vertoon? Maandag was het „Hosanna", die de bewoners van de Markt, en hen, die dien avond de gasten van diie bewoners waren, een te waardceren muzikaal genoegen ver schafte. Op het programma door de „Goesche Courant" aan de aanwezigen verstrekt, kwamen behalve eenige vader land sche liederen de namen van. zeer mooie oomposities voor. „Hosanna" voer de dit alles uit op een wijze, die in dep slhiaak viel. Het applaus bewees het. Ook Maandagavond waren het weer de a/uibo's on motoren, die met hun geronk de muziek concurrentie aandeden. Onbestelbare post. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de 2e helft van Juli, Brieven binnenland: K. K. J. Kuijpers-, Amsterdam; Redactie Utrechtsch Dag blad, Utrecht; A. R. de Mijttenaere, Oostburgfa. Alph. Verbuist, Gouda. Briefkaarten binnenland: Een zonder adres; Janna Bliek, Zorgvliet. Briefkaarten buitenland: Vilain, Gent. N.B. Den afzenders wordt aanbevolen op alle stukken hun naam en adres te ver melden, opdat d(eze bij onbestelbaarheid aan hen kunnen worden teruggeven. Voorts is het gewenscht alle stukken van een volledig adres straatnaam en huisnummer te voorzien. Veemarkt. Ter markt van Dinsdag j.l. waren aangevoerd80 biggen. BINNENLAND. De bankoverval te Bussum. De stationsbeambte Nijhof, die destijds op het station overvallen is, is met den verdachte van den bankoverval gecon- ironteerd, doch heeft dezen niet herkend. De keer Nijhof had indertijd een persoon aangewezen, die sprekend op den ver dachte geleek, doch dae toen zijn alibi heeft kunnen bewijzen. In het water gegooid. Gisternacht omstreeks 12 uur zagen eenige werklieden, die op een der stoom- treilers aan de Treilerlcade te IJmuiden aan het werk waren, eenige Engelsche zeelieden van den stoomtreiler Ben Strome A 109 uit Aberdeen op het voetstuk van de hijschkraan van het havenbedrijf twis tend Plotseling, op een oogenblik dat de twistenden juist aan hun oog onttrokken waren, zagen zij dat een der Engelschen blijkbaar met geweld de viissdhershaveo in werd gesmeten. De Nedcrlandsche arbei ders maakten alarm, doch hoewel zij, het havenpersoneeel en de particuliere be wakingsdienst onmiddellijk en later ook de politie trachtten hulp te bieden, kwa men allen te laat en bleek de drenkeling reeds gezonken. \Terwijl men bezig was te dreggen ging een der overgebleven Engel schen naar zijn schip, weldra gevolgd door_ een tweede, dien die Nederlanders van het misdrijf verdachten, De politie heeft een voorloopig onderzoek ter plaatse in gesteld, en op grond daarvan zijn de aan gehouden Engelschman, en zijn maat, naar het politiebureau gebracht. Na enkele uren dreggen werd het lijk van den verongelukte gevonden en door de politic per brancard naar de algemeen© begraafplaats gebracht. De verdronkene is een 20-jarige steke: uit Aberdeen. Autobussen der Spoorwegen? Naar het „Centrum" verneemt, zal bij de NeJerlandsche Spoorwegen een auto- busbedrijf worden opgericht en is de be noeming v.an een directeur te verwachten. Bij informatie werd aan het „U. D." medegedeeld, dat deze plannen wel be staan, doch nog geenszins definitief zijn vastgesteld. Het -doel dat met dit auto- busbedrijf beoogd wordt en de (aak van het bedrijf staan, zoo zeide men het blad, nog niet vast. In het algemeen gespro ken mag het bericht echter juist worden genoemd. Oorlog moet meer bezuinigen. De „Avondpost" schrijft: „Zooals onze zieer betrouwbare inlich tingen Iuicljen, is de Oorlogsbegroptinig voor 1927 door minister Lambooy terug gebracht lot een f3.000.000 lager bedlrag dan -die van 1926. „Minister De Geer schijnt zich even wel met deze verlaging niet te kuninen vereenigen en heeft de ontworpen borlogs.- begrooting teruggezonden met de mede- deeling, dat meer verlagingen moeten wor den aangebracht. „De druk op het departement van oor log van de zijde van het departement van financiën schijnt zóó groot te zijn, dat minister Lambooy, zonder de adviezen af te wachten, gevraagd aan -de verschillende bevelvoerende officieren, verstrekkende wijzigingen in de leger-organisatie heeft aangebracht". Een wraak tocht van lilli putter Su Zondagmiddag hebben vijf leerlingen van 4 tot 7 jaar der r. k. bewaarschool te Broekhoven zich door inklimming toe gang verschaft tot de leerlokalen. Zij hebben in drie vertrekken de Leermidde len uit de kas-ten gehaald en deze gedeel telijk vernield en verbrand. Zij werden in hun vernielingswerk gestoord door de komst van een zuster. Men vermoedt, dat de vandaaltjes gehandeld hebben op atamstichling van één hunner, die zich hij de prijsuitdeeliog verongelijkt achtte. De schade wordt op f5 a f600 begroot. Het smokkelen van vee. Men schrijft aan het „Laatste Nieuws" uit Moerbeke (Waas): Sedert de laatste inzinking van den frank, 3 4 weken terug, is er hier liiet anders gedaan dat vet vee uitgevoerd of: beter uitgesmokkeld, vermits het in den nacht over de Nederland sche grens gedaan wordt, daar het in Nederland officieel niet binnen mag. Bijna dagelijks worden in het spoor wegstation gansche wagons met zware vette beesten gelost. Deze worden dan den nacht daarop naar Holland gesmok keld. Ondertusschen worden er nog gan sche kudden van verder uit het land ook in den nacht overgesmokkeld. We hoor den dezer dagen vertellen, dat er op één dag in een weide 40 zware vette beesiten bijeengebracht waren en dal ze 's mor gens over waren. Wij Belgen, mogen iustusschen hel vleesch zeer duur betalen en moeten dit alles maar laten gebeuren. Maar waar is onze politie, waar zijn onze gendarmen en douaniers? Wij denken nochtans, dat het wel smokkelen is, vermits alles in den nacht wordt over de grens gejaagd. De bevolking begint zich daarover zeer op te winden. Wanneer wordt er van hoogerhand in gegrepen? Een sluwe oplichter. Te Rotterdam is de 49-jarige koopman E. W. S„ afkomstig uit Letland, aange houden, verdacht J. H. St., van den Nieu we Binnenweg aldaar, te hebben opge licht voor f4000. Uit het door de cen trale recherche ingestelde onderzoek is gebleken, dat S„ die voor den oorlog als waterklerk le Rotterdam werkzaam was geweest, zich in de oorlogsjaren als koop man had gevestigd en met zijn handel een vrij belangrijk kapitaal had verdiend. In de laatste jaren had hij dit evenwel we der verspeeld. In October van het vorige iaar had hij den heer J. H. St. een plan ontvouwd, om samen een zaak in scheeps- behoeften enz. op te zetten, waar veel geld mede te verdienen zou zijn. In een café aan den Goudschesimgel waren bei den het eens geworden en was de zaak voor gezamenlijke rekening opgezet. S. fourneerde een bedrag van f 200, terwijl de nieuwe compagnon St. voor de de rest van het benoodigde kapitaal zou zorgen. In den beginne ging alles goed en werden er werkelijk eenige aardige zaken gedaan. Toen S. nu evenwel tot de ontdekking kwam, dat St. hem blimdfc- delings vertrouwde, begon hij gefingeerde orders op te geven, waarop St. hem iedie- ren keer maar weder geld ter hand stel de, om ze uit te kunnen voeren. S. bekende rrti bij zijn verhoor, het aldus verkregen geld te hebben gebruikt om in cafés te dobbelen. lederen keer als hij om geld voor uitvoering van or ders vroeg, verkreeg hij het, alles teza men tot een bedrag van f4600. Nu eens vertelde de aangehoudene, dat hij kennis had gemaakt met zekeren Schmidt, die inspecteur was van de Ra! sla ff Reederij te Stettin en een goede order van dezen had ^gekregen, dan weer had de „inspec teur" hem goederen besteld voor de firma iirma Leonhard Blumberg uit Hamburg. Een anderen keer moesten leveringen wor den gedaan aan de stoomschepen „Well- gunde", „Woglumde" of „Wotan" en steeds waren he'; bestellingen, waar veel aan te verdienen was. Op den duur werd St. toch ongeduldig en -Wilde hij weLeens wat van de groote winsten als tastbaar resultaat uitgekeerd hebben. Doch S. schoof de alrekening maar steeds op de lange baan. Hij be weerde, dat bij eerst betaling zou kunnen krijgen, wanneer de schepen, waaraan ge leverd was, een maand inzee waren. Toen dit niet meer opging, vertelde hij aan St., dat de „inspecteur" de reke ningen mede had genomen naar Hamburg en vandaar geld zou sturen. Ook dit ge beurde niet, waarop de beide compagnons naar Hamburg gingen, waar S. evenwel op het door S. aangeduide kantoor te hooren kreeg, dat daar van leveringen niets bekend was. Ook brieven, naar Stettin door St. ge schreven, hadden tot resultaat, dat er een antwoord kwam, waarbij ontvangst vain door S. geleverde goederen werd ontkend. Maar nog steeds wist S. den heer St. met schoonschijnende praatjes te bewe gen, nieuwe bedragen te geyein, nu weder onder mededeeling, dat hij zeer spoedig van zekere mevr. E. uit Tilburg, een bedrag van f6000 zou ontvangen, ten be- bewljze waarvan hij zelfs zoogenaamd door deze geschreven brieven oveiÜJegde. Eindelijk werd het St. toch te bar en begreep hij beetgenomen te zijn door een siuvyen oplachter, vooral toen mevr. E. op een haar gezonden brief, antwoordde S. wel te;kennen, doch er niet aan fce den ken, hem f6000 te geven. Aangifte bij de politie volgde, waarop S. in een hotel '.e Utrecht werd aangehouden en naar Rot terdam werd overgebracht. Bij zijn ver hoor bekende hij spoedig de hem ten laste gelegde oplichting te hebben ge pleegd. Hij zal ter beschikking der ju stitie worden gesteld. De scheidende man. Bij een opkoopster an de Lombard straat te Rotterdam kwam dezer dagen een man, die een zak met netjes gewas- ■uhen en gestreken waschgoed bij zich had. Op meewarigen toon vertelde hij haar van de moeilijkheden, welke hij met zijn vrouw had gehad: er was- met dat menslch gewoon geen land te be zeilen. Ten einde raad had hij dan ook maar besloten om aan de eenmaal met zoo schoone voornemens gesloten huwe- lij k so vereen kom s t een einde te maken. Als eerste begin zou hij, hoe moeilijk het hem ook viel, zijn lijfgoexj te verkoopen, want hij moest toch geld hebben om te eten. Met 's mans lot begaan, kocht de opkoopster voor een behoorlijken prijs de verschillende goederen. Het goed zag er kraakzindelijk uit en „we motten toch allemaal door de wereld!" Wie schetst echter haar verbazing, toen zij, na het vertrek van den „gescheiden" man, den zak met waschgoed leegstortte en tusschen het goed een wasc'hlijst van een wasscherij te Delft vond, ten name van een ingezetene van Rotterdam. Zoo snel haar beenen konden dragen, liep zij maar het poli'.ie-bureau aan den Oppert, waar zij aan de rechercheurs de gevonden wasch- lijst toonde. En deze deelden haar melde, dat het verhaal van den gescheiden man van A tot Z gelogen was en zij met een doodgewonen pakjesdief te maken had gehad. De zak waschgoed was n.l. een dezer dagen in de binnenstad van den wa gen der wasscherij van de V. uit Delft gestolen. Aan de hand van het door de opkoopster verstrekte signalement was nu de man spoedig gevangen; het was de los-werkman zonder vaste woonplaats C. S., die al meer zaakjes te verhandelen heeft gehad met de politie. In het po litiebureau aan de Lange Torenstraat is hem voorloopig vrij logies verleend. Het grensverkeer. Men meldt uit Nijmegen aan „De Msb.", dat de Duit sche douanen sinds Maandag een uitermate streng toezicht op het grensverkeer houden. Niemand zonder pas komt meer over de grens e*\ en ook het z.g. klein grerosveAeer staalt onder zeer sterke controle. Bijzonder scherp wordt aan de desbetreffende be palingen de hand gehouden. Terwijl tot vóór kort de wandeling in de bosschen langs de grens op Duitsch gebied geoorloofd was of beter gezegd ongehinderd werd toegelaten, wordt thans een ieder geweerd, die geen voldoende papieren heeft. Zoo zijn verschillende personen, die met een bewijs van Ne derlanderschap, dat niet door een van het klein verkeer toegelaten grensgemeente of deel daarvan was afgegeven, de grens trachtten te passeeren, geweerd. Op over treding der voorschriften staat een zeer hooge boete. a!

Goessche Courant | 1926 | | pagina 2