KWATIE» VOLLE-MELK-HEEP Meer voedingswaarde dan 2 EIEREN Beter dan Cocd: DE BESTE polder zal tot rioleering worden overge gaan als toestemming van de betrokken eigenaars verkregen kata worden, waar over needs wordt gecorre .pondeerd. De betrokken polder gaf bere ds onder ze kere voorwaarden haar toestemming. De rijksveldwachter-brigadiers brengen den raad der gemeente dank voor hun gratificatie. De rekening der vleeschkeuringswet 1926 wordt voor kennisgeving aangeno men. Voorts wordt met algemeene stem men overgegaan tot de geldig-verklaring der straf-verordeningen. De gemeente- rekening 1925 met een ontvangst van f 146.192,82 en een uitgaaf van f 127.738,11 V2» dus n|et een batig saldo van f 18.454,70 V2 wordt den ra no gepre senteerd. In de commissie tot nazien der reke ningen worden gekozen de heeren Sclieole, de Jager en Hartoog. Het voorstel Ossewaarde tot aanvul ling alg. politieveroordening komt nu in behandeling. Het korteling^ neerkomende op het verboden stellen van ijzeren hek ken met scherpe pinnen in de gemeen be, zulks naar aanleiding van biet in onze gemeente voorgekomen ongeval met doo- delijken afloop en meerdere ongelukken. Naar aanleiding hiervan stellen B. en W. voor geen aanvulling maar een nieuw ar tikel 35bis in te lasschen, waarmede het zelfde beoogd wordt maar h.i. beter re dactie toelijkt en waarin hekken met ijze ren punten hooger dan 1.80 M. toelaat baar zijn. De voorzitter en wethouder Bom verdedigen het voorstel van B. en W. De heer Ossewaarde wil zelfs hekken van 1.80 M. met ijzeren punten verbie den. Daar de heer Ossewaarde zijn voor stel handhaaft wordt dit eerst in stemming gebracht en verworpen met 9 tegen 2, voor de heeren Scheeie en Ossewaarde. Het voorstel van B. en W. wordt daarna met algemeene stemmen aangenomen. De wensch wordt uitgesproken dat de bur gerij vrijwillig tegemoet zal komen aan de nieuwe verordening en de ijzeren pin nen zal inkorten. De voordracht voor zet ters wordt als volgt opgemaakt: C. Har toog (aftredend), J. ML Goeman, Janus Luteijn en Jacob Marteijn. De aftredende J. M. Goeman mocht, daar hij tusschen - tijds een gemeente-functie bekleed, niet meer in aanmerking komen. 'De begrooting der vleeschkeuringswet 1927 wordt door den raad van Kruinin- gen aangeboden: in ontvang en uitgaaf f5916,50, voor Ierseke zijn de onkosten f 1439,19. De heer Ph. Bom zou een wenk wil len geven of een voorstel indienen om tot eurmeester, hoofd van den keuringsdienst alleen te benoemen iemand die nog geen baantje heeft. De voorzitter wijst er op dat alreeds een bestaande post moeilijk te bestrijden valt en bovendien denkelijk voor f2500,geen man te vinden zou zijn. Eventueele bezwaren zouden boven dien ingediend moeten worden bij Ged. Staten. Aangenomen met algemeene stem men. De vereeniging tot bevordering van het O. L. onderwijs gesteund door de 2 oudercommissies en de maatschappij tot nut van 't algemeen vragen een verande ring in de verordening op het lager onder wijs. Hen is opgevallen dat wel het ge- heele jaar door leerlingen de openbare school kinnen verlaten naar de bijzon dere, maar niet omgekeerd, die van de bijzondere naar de openbare school kunnen gaan. Dit moet juist 1 April gebeuren. Ze vragen daarom wijziging. Het voorstel wordt verworpen met 8 tegen, 3 voor. Voor: Ossev aarde, Schee- Ie en de Jager. Het Djepartement van 't nut vraagt om de lokalen der openbare $phooi, die ze reeds in gebruik heeft voor het bewaar- schoolonderwijs, ook te mogen gebruiken voor huin jeugdwerk. De voorzitter be toogt dat dit een herhaling is van een ver zoek, dat de voorgaande vergadering twee maal is afgewezen. Daarom hebben B. en W. besloten om inzake dit voorstel niet van advies te dienen. De heer Osse waarde verdedigt de aanvrage. Hij acht toestaan gewenscht en hoopt dat enkelen van opinie 'veranderd zijn. Het voorstel in stemming gebracht wordt verworpen knet 4 tegen 7 stemmen. Bij de rondvraag vraagt de heer Osse waarde nog nadere inlichtingen aangaan de de Electnficatie in Zeeland. De voor zitter deelt hem mede dat B. en W. nog een onderhoud hebben gehad met den heer Streefkerk, de directeur der provinciale, maar dat nog geen overeenstemming is kunnen bereikt worden. De bezwaren zijn door den heer Streefkerk ook grondig erkend. Juist de bestaande gasfabrieken vormen voor onze hoek in Zuid-Beve land een tot heden niet opgelost bezwaar. Onderhoud derzelve en de rente daar van benevens de gevraagde garantie zou den een last vormen voor de gemeente te zwaar om te dragen. De heer Osse waarde beaamt dit en dankt B. en W. voor hun verklaringen. Gekozen tot diaken der ger. kerk in de vapature A. Janse is de heer P. van Weele. Wemeldinge. Ten bate van het kerk- bouwfonds der Chr. Evang. Gemeente alhier, werd een Zuid-Bevelandsch pro- testantsch vrouwencostuum gekleede pop verloot door het raden van een door den burgemeester dier gemeente vooraf opge geven naam. Van de ruim 550 opgegeven namen bleek geen enkele den naam Ju- dith te hebben geraden. Om dit exem plaar alsnog een bestemming te geven werd op advies van en door den burge meester voornoemd, een willekeurig volg nummer, waaronder de deelnemers ston den ingeschreven, genoemd. Op no.237 ingeschreven Mevr. PieterseCornelisse werd de gelukkige winnaar van de mooie Judith. Te Rptlerdaim slaagde voor de hoofdapte de heer J. Okkerse, onder wijzer aan de bijzondere school voor Chr. Volksonderwijs te Wemeldinge. Kapelle. Vrijdagmiddag kwam de raad dezer gemeente in openbare zitting bijeen xfwézig is wethouder Zuidweg door ziekte. Ingekomen stukkenGed Staten be richten dat de ke mis (jaarmarkt) te Sas van Gent is verzet en bepaald op de eerste en tweede Zondag in September, mits hiertegen geen bezwaar is Wordt voor kennisgeving aangenomen. Ook wordt door ditzelfde college bericht dat de raad een nieuw ontwerp-straf verordening op de Waterleiding heeft vast te stellen, in het opgemaakte van 1916 werd met geen straf bedreigd. De heer D Sandee bericht_den raad dat hij liefst van verkoop van grond behoorende aan zijn erf en dienende voor verbreeding van de Biezelingsche straat, afziet. Werd evenwel het noodzakelijke hiervan ingezien, zoo zal hij dien afstaan voor f iO,per M2. Het gemeenteverslag over 1925 wordt aangeboden, eveneens de gemeenterekening 1925, met een goed slot van f8368,62. Tot het nazien dezer rekening werden gekozen de heeren Fraanje, Van Wingen en Ganseman. Alsnu kwam in behandeling het ver zoek van de Christelijke ^chool te Kapelle Biezelinge om vergoeding voor aange schafte en nog aan te schaffen leer mid<Jelen De voorz. zegt dat advies*is ingewonnen bij den Inspecteur van het, onderwijs en een samenspreking met B. en W. heeft plaats gehad. Door den Inspecteur wordt er op aange drongen om dè paarden niet achter maar voor den wagen te spannen en met geen aanvragen te komen van jaren terug maar dat er zij goede samenwerking met raad en schoolbestuur De Inspecteur heeft de bijgaande lijst, die op verzoek van den raad besloten in de gehouden voorlaatste zitting, behoorde aanwezig te zijn met de specificatie van de aangeschafte en nog aan te vragen leermiddelen goedgekeurd en geadviseerd de aangevraagde som nu in totaal f 1102,81 te kunnen voteeren. Afgevoerd zijn een naaimachine en biblio theek waarmee de inspectur niet kon ac coord gaan, doch bij nader onderzoek aangevraagd bij de min van O.K en W bleek bij hem hiertegen geen bezwaar te zijn. De vorige aanvraag was f 900, nu is dit f 1102,81, dus kunnen B. en W. niet anders voorstelien dan dit te voteeren Dhr. Ganseman Als oud-Commissielid vau toezicht op het lager onderwijs ben ik overtuigd dat deze school ver achter staat met leermiddelen dan de andere scholen alhier Spr. is van meening dat men opgehelderd is, het wettelijke wordt door hem betwijfeld, gaat accoord met de opmerking van dhr v, d. Have over de verhoogde aanvrage en zegtdoor anderen is men wijzer geworden. Dhr. Fraanje Over de wettigheid van de aanvrage hoeft U niet ongerust te zijn, dit is verzekerd volgens Kou. besluit. Dhr. Ganseman Voor al die verzeke ring van U geef ik niet veel, hiervoor heb ik mijn motieven, die ik hier niet nader omschrijven zal Dhr. Fraanje zal deze bewoordingen laten rusten voor wat ze zijnverzekert", U kunt tevreden zijn, het bestuur han delde volkomen volgens de wet en weet wel wat zij doet en behoort te doen Dhr. Van Wingen kan er niet voor stemmen omdat vooraf leermiddelen zijn aangeschaft zonder erkenning van den raad. Dhr. Zegers vraagt naar de houding van .B en W. in deze zaak. Wetli. Vereekehierover is niet ge stemd, we worden verplicht te adviseeren tot goedkeuring. Wel spreekt spr. zijn bevreemding uit over voorafgaande jaren De voorz wanneer er tegenstemmers zijn moeten deze hun stem kunnen motiveeren en weteu waarom zij tegen stemmen Wannéér het schoolbestuur in hooger beroep gaat, wordt gevraagd op welke gronden is tegengestemd. Dhr. Gansemandat hoef ik niet te doen, ik stem tegen wanneer ik wil, ik stuit op liet verschil i„ de aanvrage wat hf»r Mrvlrnrr hnfraiV Dhr Fraanje zegt dat zeker in hooger be oep zal gegaan worden door het school bestuur. Door de firma II. Blok Zonen aldus de voorz is verzocht om een strook van 15 cM breedte en 9 M lengte gemeente grond te kü' nen verkrijgen in bruikl en voor een te bouwen beddenmagazijn in de Biezelingschestraat. B. en W stellen voor om deze aanvrage niet te verleenen De voorz. zegt toen de raad op het zelfde terrein besloot destijds om grond voor dhr. Aieeuse af te staan is tegen dit genomen raadsbesluit door dhr. Blok en de zijnen destijds protest aangeteekend zoodat dit raadsbesluit als toen door Ged St. is venretigd. Nu dhr. Blok hetzelf noodig heeft durft hij deze strook aan te vragen redenen dat voorgesteld wordt door B. en W. deze aanvrage niet in te wil ligen en consequent te blijven. Over liet voorstel staken de stemmen. Op de voordracht voor zetters van de Rijksbelasting werden geplaatst de heeren J. J. Dronkers, H. Slabbekoorn, A. W van 't Veer en J. Zuid weg. Besloten werd om in de politieverorde ning op te nemen het verbod van stieren en hengsten te weiden. Toegestaan wordt aan B. en W tot afrekening van de wijzerborden van den toren betreffende het verguld en schilder werk over te kunnen gaan. Het verzoek van de Tuinbouwtentoon stelling om subsidie wordt zonder hoof delijke stemming ingewilligd. Afgehandeld en ingewilligd worden de reclame hondenbelasting nadere uit zoeking zal volgen. Aan de daarvoor dit jaar in aanmer king komende politiemannen zal een grati ficatie verstrekt worden. Aankoop begraafplaats voor Kapelle. De voorz. deelt mee dat dhr. J. Rottier niet genegen is om grond voor uitbreiding van de bestaande begraafplaats af te staan. Na een drukke bespreking stelt dhr. v d. Have voor om tot onteigening over te gaan en dhr. Zegers om tot aankoop van nieuw terrein dit van W. de Groene door spr. reeds vroeger aangewezen aan Oli- viersweegje, acht dit als het geschikste terrein reeds door verschillende burgers genoemd Het voorstel van dhr. Zegers wordt verworpen voor Zegers en van Wingen, tegen Gauseman, v. d. Have, Fraanje en Vereeke (weth.) Het voorstel v. d. Have om tot ont eigening van het land van dhr. Rottier aan de bestaande begraafplaats gelegen over te kunnen gaan, tot uitbreiding hiervan wordt aangenomen. Voor Fraanje, Ganseman, v. d. Have en weth Vereeke, tegen v. Wingen en Zegers. B. en W., aldus de vqorzvinden de vraagprijs van dhr. 8andee voor zijn grond om tot verbreeding der Biezelingsche straat over te kunnen gaan te hoog, wel stelt B. en W. voor aldaar de goot en straat te verbeteren. Ook wordt gewezen op urgenter plaatsen. Dhr. v. d. Have zou toch weJ willen voorstellen deze strook aan te koopen. Dit voorstel vindt geen ondersteuning wel wordtx het voorstel van B. en W. geaccepteerd. De voorz. brengt verslag uit van de gehouden vergadering van Ned gemeenten dat met aandacht gevolgd wordt In geheime zitting wordt de demping slooten aan de Biezelingschestraat en Zandweg besproken. Bij de rondvraag vraagt dhr. Fraanje wanneer toch eens die olmeboom opge ruimd wordt aan de haven te Biezelinge. Toezegging volgt hierop. Ook vraagt dhr. Fraanje waarom de straat aan de Nieuwe weg niet voltooid wordt De voorz dient van antwoord en sluit de vergadering die van 3 tot 7 u. 30 miu duurde. Middelburg. Hedeu herdacht de heer J. H. DeibeJ, directeur-hoofdredacteur der hMiddelburgsche Courant" den dag, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij die courant als redacteur buitenland Sedert 1 Januari 1912 bekleedt de jubi laris eerstgenoemde betrekking, Deze dag is voor den heer Deibei niet onopgemerkt voorbij gegaan. Hedenmorgen werd de jubilaris met zijn echtgenoote op het in feestdos ge stoken redactiebureau ontvangen Hier werd hij achtereenvolgens toegesproken door den heer dr H. van der Kamp namens commissarissen der NV. de Middelburgsehe Courant, den heer J. K van der Weel, administrateur, den heer W. J. C. van Noorle Jansen, redacteur, den heer G. W. den Boer, drukker van het blad en den heer J. C. Peeman meesterknecht, namens het personeel der drukkerij Alle wezen op de verdiensten van den beer Deibei en op zijn aange namen omgang. De toespraken gingen vergezeld met het aanbieden van ge schenken en bloemen. Ook van vele andere zijden ontving de jubilaris blijken van belangstelling, o a een zeer fraai bloemstuk van de vereerii ging //de Nederlandsclie Dagbladpers*. De rijkswaterstaat heeft het maken van den onderbouw van een aanleg inrichting in de haven te Breskens ten behoeve van de ferry boot op de lijn Vlissingen—Breskens, gegund aan de N V. Christian!* en Nielsen's Gewapend Betonmaatschappij te 's Gravenhage voor f 239.700. De man, die Donderdag hier werd aangehouden, toeii hij een paar meisjes mishandelde, is heden aan de justitie voorgeleid, omdat gebleken is dat hij i>og meer op zijn kerfstok heeft De politie is er in geslaagd den jongen te vinden die Donderdag in de Lange De ft een bejaard heer aanreed, zoodat deze kwam te vallen en met een ernstige beenbreuk in het gasthuis werd opgenomen. In hoeverre er Van schuld sprake is wordt onderzocht. Rilland-Batli. Aan de raden der ge meenten Rilland-Path en Woensdrecht is voorgeleg.l een ontwerp van wet betref lende grenswijziging tusschen beide ge meenten, ontworpen door een commissie uit gedeputeerde staten van Noord Brabant en Zeeland. Deze grensregeling tusschen beide gemeenten is tevens een herziening van de grens tusschen de provincies Noord Brabant en Zeeland. Leverde vroeger de grensloop ter plaatse geen bezwaar op, daar zij door het water liep, sinds door bedijking hier polders geschapen werden, werden de administratieve bezwaren ge voeld, daar hier thans interprovinciale polders ontstonden Door het ontwerp-wet, dat bedoelt in zijn geheel de polders bij de gemeente Rilland-Bath en bij de pro vincie Zeeland te voegen zullen de be staande belemmeringen worden weggeno men. De gebiedsovergang bedraagt plm 100 H A. Het rapport der raden en der commissies uit de ingezetenen wordt in gewacht door gedeputeerde staten voor 15 September a.s. Zaterdag vergaderde de raad Af wezig met kennisgeving de heer Bruijnzeel Sa lezing der notulen vraagt de heer Van de Sande een inlichting, die hem geschon ken wordt Een poging om terug te grijpen in de debatten der vorige vergadering kan echter niet worden toegelaten Als de heer Van Boven een kleine wiiz:giiig wenscht, blijken de notulen in den door hem beg erden zin te zijn geredigeerd Bij de kasopname.bleek in kas te zijn f 12747,03. Ter kennis van den raad wordt gebracht een ontwerp- wet inzake wijziging der grensregeling tusschen de gemeenten Rilland-Path en Woensdrecht, volgens hetwelk de Hoogeftfaardpolder en de Damespolder in hun geheel bij deze gemeente worden gevoegd. Dhr. Butijn vraagt enkele inlichtingen waarop de voorzitter de voorgeschiedenis dezer zaak meedeelt. Daar Ged. Staten het rapport van den Raad en dat van de commissie uit de ingezetenen inwachten voor 15 Sept. a.s., en de candidaatsstel- ling voor de verkiezing van de leden dezer commissie nog moet plaats hebben, wordt in het belang der zaak besloten de be handeling van dit punt in de eerst vol gende vergadering aan $e orde te stellen B. en W. doen mededeeling van de ont werp-voorwaarden, waaronder zij voor stellen de tecrmachine ifi gebruik af te staan aan het Bestuur van de Vrije Pol ders onder Tholen en het gemeentebestuur van Tholen. Dhr. Van de Sande zou de machine alleen dan willen verhuren, wanneer het1 gaat om de behandeling van een betee kenend stuk weg. Dhr. Butijn zou zich kuunen voorstel len, dat men eerst een proef jwil nemen Besloten wordt daarnaar te iuformeeren De ontwerp voorwaarden worden onge- wijzigd goedgekeurd. In verband met de gebleken mogelijkheid om-het grasgewas der kerkhoven over een langeren termijn voordeeliger te verpachten wordt aan B. en W. opgedragen ontwerp-bepalingen samen te stellen. Aan de orde is eene wijziging van de begrooting over het loopende dienstjaar Wederom moet de post armlastige krank zinnigen worden verhoogd wegens opne ming van een nieuwen patiënt. Voor hel bouwen van een nieuw arresfantenlokaai annex vergrooting der bergplaats schreven in A. Windhorst voor f3165, 1). C. Windhorst voor f 3145 en J. Nieuwen- huijs£ voor f 3099. Nadat enkele inlich tingen zijn verstrekt besluit de Raad de geraamde post tot het bedrag van den laagsten inschrijver te verhoogen Aan het Muziekgezelschap „Rillandia" wordt op 21 Aug. a.s. het gebruik toe gestaan van het voorste lokaal (leegstaand) der O.L. school te Rilland voor de offi cieele ontvangst der gezelschapsbesturen enz. Een verzoek van het Bazarcomité voor de nieuw te bouwen kerk der Ned. Herv. gemeente om beschikking over de drie leegstaande schoollokalen op 1, 2 en 4 Oct. a.s. ten behoeve van de te houden bazar, stellen B en W. voorin te willigen, onder bepaling, dat op den Zaterdagavond van de lokaliteit niet langer gebruik gemaakt wordt dan tot 10 uur Zonnetijd (met het oog op den Zondag. De heef van de Sande kan er mee accoord gaan, als met het tijdstip van 10 uur geen nieuwe tijd is bedoeld. Hier omtrent blijkt echter overeenstemming te bestaan. De heer Butijn kan niet voor het ver zoek zijn, men heeft immers juist „Ons Huis" gebouwd voor dergelijke doelein den. Met aantekening van 's Heeren Bu- tijn's stem wordt het voorstel z.h.s. aan genomen. Door Chr. Traas, herbergier wordt de medewerking gevraagd van den raad om voor zijn lokaliteit te verkrijgen een buitengewone vergunning voor maat schappelijk verkeer onder toepassing van art. 5, eerste lid, der Drankwet. B. en W. merked op, dat aan adressant door de Kr'óon eeft gewone vergunning voor maatschappelijk \erkeer geweigerd is, zoodat voor een buitengewone zeker geen plaats is. Hier doen zlcEi niet voor de buitengewofie omstandigheden, die bedoeld vtfetsarlikèl vereiseht, waarom B. en W. voorstellen op grond der "wet niet aan liet verzoek van adressant te voldoen. Daartoe wordt z.h.s. besloten. Door B. en W. wordt aangeboden de gemeente re- lening over 1925 met een batig slot op de gewonen dienst van T 3774.17V2, met ceil nadeelig slot op den kapitaalsdienst van f2910,6072, zoodat het goed slot op den geheelen dienst bedraagt f 863,57. In de 'Oómmissie tot nazien dezer reke ning worden benoemd de heeren Van Bo ven' en Van de Sande, in die tot'het na zien van rekening en begrooting van het Burgerlijk Armbestuur de heeren Bruijn zeel en Blok. Het kostenbedrag per leerling voor het openbaar onderwijs over 1924 wordt be paald op f 9,47, waaronder f 0,60 aan administratiekosten. Over datzelfde jaar wordt de gemeentelijke vergoeding ex art. 101 der Lager Ondrwijsweet vastgesteld voor de R.K. school op f295,94, voor de Bijz. school in den Völckérpolder op f 376,43, voor de Chr. school Hoofdweg op 319,88. De uitgaven welke de R.K. school over 1922, 1923 en 1924 terecht in rekening kan brengen, beloopen in to taal f1875,7172. terwijl zij recht heeft op f 1044,74,1 deze bedragen zijn voor de school in den Völckerpolder f1389,7172 en f 1115,76, zoodat beide scholen op de volledige uitkeering recht hebben. Na vergadering in comité worden een tweetal gedeeltelijke ontheffingen verleend aan P. Verbiest en P. Walraven. De heer Kalle wijst op de minder geschilde plaats van een rioleeringsput, waarmee B. en W. rekening zullen houden. Wolfaartsdijk. In de Vrijdagnamiddag gehouden vergadering van deu raad dezer gemeente, waarin de heer Van Strien met en de heer Goetheer zonder kennisgeving afwezig waren, werd de geraeenterekening over 1925 aangeboden, vermeldende in ontvang f74004,36^ in uitgaaf f 65200,78| alzoo een goed van van f 8803,58 (ge wonen dienst), en f 11328^0 ontvangsten en f 11272 uitgaven alzoo een goed slot van f 56,60 (kapitaaldienst). Eveneens weid ingediend de rekening over 1925 van het burgerlijk armbestuur in ontvang op f7083,40, in uitgaaf op f4l32,2H, met een voordeelig slot van f 2921,1en de begrooting van die in stelling voor 1927, sluitende iu ontvang en uitgaaf op f 7380,26^ In de commissie, die de rekeningen en begrootingen dit jaar zal nazien worden benoemd de heeren Lindenbergh, Over- beeke en Noteboom. Opgemaakt worden dubbeltallen voor de benoeming van twee zetters voor de dir. bel. en daarop geplaatst D. Vleugel Sr. met D. G. Kloet en F. Verburg met A. de Blaeij. In verband met den verkoop van bouwterrein \fordt besloten een bedrag van f 1600 buitengewoon af te lossen van de voor den aankoop van bQUwterrein aan gegane leening. Ten slotte wordt nog gewijzigd de ge- rneentebegrooting>voor !§26 en de totale inkomsten en uitgaven met f 5057,03 verhoogd, terwijl voorts wordt goedge vonden een niet meer in gebruik zijnde brandspuit bij inschrijving te verkoopen. STADS-NIEUWS. 'tor Verjaardag Koningin-Moeder. Vari'Verschillende gebouwen woei heden de driekleur ter gelegenheid van den ver jaardag der Koningin-Moeder. In den mor gen speelde het carrilion? Vanavond wordt op de Markt een concert gegeven. Rijwiel dieven geknipt. Zooals bekend was er de laatste we ken in de streek tusschen Goes en de Brabantsche grens geen rijwiel meer vei lig. Onbekenden legden een voorkeur aan den dag voor goed uitziende trapfietsen, en op menig dorp slonk de voorraad dezer vervoermiddelen op schrikbarende wijze. In één nacht de vorige week werden in onze omgeving, zooals men zich herin neren zal niet minder dan 6 rijwielen gestolen. De gemeentepolitie, de rijks- veldwacht, de marechaussee en zelfs on bezoldigd rijksveldwachters verscherpten het toezicht en organiseerden meermalen een klopjacht op de rijwieldieven, echter zonder resultaat. Zaterdag j.l. viel het een agent van politie hier ter stede bij de aankomst van den laatsten trein op. dat er twee perso nen het perron verlieten» die er weinig gunstig uitzagen. Het zesde zintuig.dat

Goessche Courant | 1926 | | pagina 2