Uit den Westhoek Geschenken. De mensch is hebberig. Hij is dat al tijd geweest. Getuige het paradijs-verhaal en o.a. de uitdrukking „kleine geschenken onderhouden de vriendschap". Deze ge tuigenissen mogen ver van elkaar verwij derd lijken, in werkelijkheid staan zij heel dicht bij elkaar. Doch daarover thans niet. We willen het hebben over de cadeaux, de voorwerpen waarmede de eene mensch den ander verblijdt. Cadeaux zijn bijna altijd welkom. Ongeveer niemand zal ooit zeggen: „wat vervelend, daar hoeft nu die kerel me een gesahcink op het lijf gejaagd". Integendeel, geschenken ver blijden, ze brengen geluk, men krijgt er niet spoedig genoeg van. De gewone ster veling tenminste niet, de buitengewone, de Engelsche premier en de president der Vereenigde Staten b.v. wel. Het heb berige in de mensch bij deze heeren is voldaan, zij begeeren niet meer. Ze zijn het „te veel" gepasseerd, dat iedere lek kernij wrang en zuur maakt. Al moge het iemand leuk in de ooren klinken dat deze heeren, om bij die twee voorbeelden te blijven, iedere week zeer vele geschenken van belangstellenden en zakenlui toegezonden krijgen, al zegt het kinderlijke in ons: „Hé, wat fijn, zooveel cadeautjes te krijgen!", iets an ders wordt het toch, als men, zooals Bald win, in de regeeringsgebouwen, noch am zijn eigen hujis meer plaats heeft om al les, wat er aan surprises' komt toege stroomd, te bergen. Baldwin is een sterk rooker, doch wat hij met de 8000 (zegge acht duizend) pijpen moet doen, die hij nu al gekregen heeft, is ons toch een raad sel! Of in welken zak hij de veertien honderd drie-en-twintig tabakszakken moet moet steken, sommigen van leer, anderen van peau de suêde, weer anderen van de een of andere water-proof stof, de eene geborduurd, de anderen bedrukt, een der de, vierde of vijfde met zijn initialen in goud, zilver, koper of nikkel voorzien dat is een vraag, die zelfs de beste poli ticus, noch de meest ervaren kleermaker beantwoorden kan. Alleen reeds gedurende de mijnwerkers-staking kreeg hij het lut tele quantum van 2000 geschenken toege zonden: parapluies, wandelstokken, taar ten, dassen, costumes, regenjassen, horlo gekettingen etc. etc. De heer Coolidge, de Amerikaansche president krijgt door elkaar genomen een jaarlijksche stroom van pi.m. 2500 ge schenken. Ook hij weet op geen stukken na, wat hij er mee doen moet. Het „ne quid nimis" alle overdaad schaadt wordt hierdoor wel duidelijk zij het op eenigszins ongewone wijze geïllus treerd. De dames n.l., Mevr. Baldwin en Mevr. Coolidge weten zich met de bergruimte die op een dergelijke over weldigende goedgeefsch-heid niet berekend is geen raad en zitten met de handen in het haar. lederen dag opnieuw moeten zij verplaatsen, verleggen, verwisselen, rangschikken, opnieuw neerleggen, uit spreiden, uithangen, opbergen, wegleggen, verwijderen, uitrekenen, passen en meten een kruiswoord-puzzle, waaraan geen prijzen verbonden zijn! Ook van geschenken kan men genoeg krijgen. bedachtzaamheid doen. Zelfs geloovenwe, dat de meeste bedachtzaamheid, het beste overleg worden gevonden bij de harde werkers. Wie bedachtzaam handelt in zijn werk, schept zich geen onnoodige kansen op ongevallen. Hoeveel leed en zorg, gevolg van ongevallen, zouden niet voorkomen zijn, indien men op het juiste oogenblik maar heel even zijn gezond verstand had gebruikt. Smokkelen Belgisch vee. Op de vragen van het lid der Tweede Kamer den heer Braat betreffende bet nemen van maatregelen tegen den fraudu- leuzen invoer van Belgisch vee antwoordde de minister van binnenlandsephe zaken dat, ingegaan 24 Juli, de uitvoer van her- keuwende dieren en varkens uit Zeeuwsch- Vlaanderen is verboden, beboulens dispen satie door den betrokken burgemeester, terwijl de grensstrook, waarin vervoer van vee is verboden, is uitgebreid tot 1 kilometer en van zonsondergang tot zons opgang tot 5V2 kilometer. Bovendien heeft de minister den minis ter van financiën verzocht, om het toe zicht op den smokkelhandel, indien mo gelijk, nog te verscherpen en den minister van oorlog om, ter ondersteuning van het toezicht, de noodige militairen en mare chaussee ter beschikking te willen stellen. STADS-NIEUWS. Overheidszorg. 1. De gasfabriek. De gemiddelde inwoner van Goes, is een volijverig deelnemer aan het politieke le ven. Inzonderheid als het de beslissingen van den gemeenteraad of de maatregelen van het dagelijksch bestuur der gemeente betreft. Een gelukkig verschijnsel is het, dat dc belangstelling in de publieke aangelegen heden in Goes niet, zooals in zoovele andere steden, zich demonstreert in een stroom van ingezonden stukken, die van de plaatselijke bladen veel geduld en meer plaatsruimte nog eisdhen. Schriftelijk schijnt de critische zin van den Goezenaar nog niet te zijn ingeschoten. Mondeling echter des te beter. Wie zijn ooren de kost geeft kan van het laatste meermalen genieten. Er behoeft in de raadszaal met veel ie gebeuren of in publieke gelegen heden, wellicht ook nog in besloten kring, werpt men zich met veel animo op de na beschouwing, die soms alweer het ver volg is op de voorbetrachting, welke plan nen en voorstellen naar het stadhuis pleegt te vergezellen. Overheidsmaatregelen genieten de be langstelling van den Goezenaar. De slacht huiskwestie en- de houw van den derdein gashouder voor de gasfabriek vormen een van de We voorbeelden uit den jong- sten tijd. Over den gashouder zijn de nabetrach tingen van langen duur geweest. Velen van de stadgenooten, die buiten de raadszaal him leven slijten, warein het met de be slissing der vroede vaderen in deze niet eens. Zij waren de meaning toegedaan, dat het daarvoor uitgetrokken bedrag over bodig was, een njieuwe gashouder zou vol gens hen een luxe-uitgaaf zijn, vooral in verband met de op handen zijnde electrifi- catie. De derde gashouder was velen een doorn in het oog, en daarom besloten wij er ons lidht eens aan te ontstekenWe vonden den directeur der gasfabriek, den heer K. K. Brink, bei-eid ons inlichtingen over den „steen des aanstoots" te verstrekken, bij ging zelfs verder en bood ons aan een kijkje in het geheele bedrijf te nemen, hetgeen, we dankbaar aanvaardden, daar we het plan koesterden dc lezers der „Goesche Courant" in dezen voornamen tak van gemeente-dienst in te wijden. Dit laatste leek ons om diverse rede nen gewen scht. Wie 's avonds als het „groote licht ons den dienst opzegt, zijn gaslamp aan steekt, welke een zeer genietbaar surro gaat van den dag is geworden, wie in de winter de kou kan bestrijden door een lucifer voor ziijn gashaard te houden of wie de meest smakelijke gerechten be reidt op een gas toestel weet meestal zeer weinig van het vele werk dat op honder den of duizenden meters verricht moest worden, alvorens de consument de be schikking kon krijgen over het gas, dat in onze samenleving zulk een gewichtige rol speelt. Nietwaar, men zet een kraantje open en er stroomt gas uit, dat ons ver oorlooft het leven te vergemakkelijken en te veraangenamen. Wiij twimligste-eeuwers we verbazen ons niet vlug, we vragen niet gauw naar het hoe en waarom als het zaken betreft, die aan den zucht naar gemakkelijkheid en welbehagen beantwoor den, wij aanvaarden datgene, wat een ge slacht vóór ons als wonderen beschouwd zouden hebben, met bet aanpassingsvermo gen Sen modernen mensch eigen. We aan vaarden en zeggen niets zoolang alles goed gaat, en we storten de fiolen onzer verontwaardiging uit zoodra er een kleinig heid ontbreekt. Bekendheid alleen kan hierin verande ring brengen, de waardeering van een in gewijde is van anderen aard dan die van den buitenstaander. Dit als een korte inleiding tot deze eerste beschrijving van de vele onderdee- len der overheidszorg: de gasfabriek. Het gas, dat we in Goes gebruiken, wordt geproduceerd uit steenkolen, En gelsche en Hollandsche, die in schepen door het kanaal worden aangevoerd. Met behulp van een knijper worden de kolen over de transportbaan, waarvan een ge deelte bij de fabriek zichtbaar is, van de schepen overgebracht naar de kolenloods, die zoodanig van afmetingen is, dat men er een voorraad voor circa 3 [maanden kan bergen. Dit in verband met eventueele sta kingen, die het gasbedrijf, dat geen oogen blik onderbroken mag worden, moeilijkhe den in den weg zouden kunnen leggen. Van de loods komen de kolen succes sievelijk in de stokerij, bestaande uit een groot aantal ovens. Iedere oven is ver deeld in een generator (waar cokes in gestookt wordt) en in een retorten ruimte, die zich hooger bevindt. In de generator worden de genera tor-gas sen gemaakt, in hoofdzaak kool-oxyde, die zich door toe voeging van secondaire lucht verbindt tot kool-di-oxyde, hetgeen een hitte van circa 1500 graden oplevert. Deze hitte in de generators deelt zich mede aan de zich daarboven bevindende retorten. In de re torten worden door middel van lange bak ken de kolen geschoven. Zoodra de retort door het deksel luchtdicht gesloten is, ontstaan daarin de gassen. Deze worden weggeleid en de cokes blijft over. (Een gedeelte der cokes gebruikt men voor bijvulling van den generator, de rest, circa 2225 pet. wordt aan het publiek verkocht). De aan de kolen ontwikkelde gassen komen in een bak met water, waar zij afkoelen en eenigszins gezuiverd wor den. O.a. wordt een gedeelte der zich in het gas bevindende teer teruggehouden. Deze loopt gedeeltelijk automatisch weg en wordt verder van tijd tot tijd afgetapt en met het gas water naar ecu vergaarput ge oerd. Door klimpijpen gaan de gassen aldus eenigszins gereinigd naar koelbak ken, waar ze weer een weg moeten zoeken door water, en waar zij van 100 graden worden afgekoeld tot grond-temperatuur (15 graden). Na deze afkoeling wordt het gas ge dwongen zijn weg te nemen door talrijke fijne openingen, die zóó aangebracht zijn, dat het gas dikwijls van richting verande ren moet. Door de stoot werking scheidt de teer zich volkomen uit het gas af. De verwijdering van ammoniak ui'.t het gas geschiedt door wassching met gaswater en ten slotte met zuiver water. Het was- schen geschiedt in wasschers ea scrubbers, waar het gas in aanraking komt met bun dels houtstaafjes van zoo groot mogelijke oppervlakte, die beurtelings in het water gedompeld worden. Teer en ammoniak zijn dus verwijderd, doch het gas is nog vermengd met zwavelwaterstof. De ver wijdering daarvan geschiedt in zuiverkis- ten met behulp van het in de natuur voor komend ijzeroer. Dit neemt de zwavelwa terstof op onder vorming van ijzersulfuur, dat, zoodra het met lucht of zuivere zuur stof weer in aanraking komt, onder af scheiding van zwavel tot ijzer- oxydhydraat oxydeert. Aldus kan het ijzer oer telkens weer gebruikt worden, totdat het hooge zwavelgehal te dit niet meer toe laat. Het gas is na deze zuiveringen geschikt om naar den verbruiker te worden ge leid. Een gedeelte moet echter worden opgeslagen in gashouders, daar het ver bruik niet altijd evenredig is met de pro ductie. De gashouder is dus de voorraad schuur voor de stad. Om den druk van het gas in het buizennet te regelen, daar ge woonlijk de druk van den gashouder te groot is, maakt men gebruik van een gas drukregelaar. Toen de heer Brink ons het maken van het gas had uiteengezet en, aangetoond vroegen we hem of de twee beslaande gashouders niet voldoende waren om re serve-te maken. De heer Brink antwoordde daarop als volgt: dag en nacht door produceeren wij gas. Overdag meer dan verbruikt wordt, 's avonds echter veel minder. In de avond uren, vooral des winters loopt onze gas voorraad in den houder aanzienlijk terug. Goes heeft zich de laatste jaren uitge breid, het aantal gasverbruikers is aanzien lijk toegenomen, en zal nog toenemen. Daardoor liepen wij met onze 2 gashouders gevaar op een gegeven oogenblik te weinig gas in voorraad te hebben. Niet in normale gevallen, doch wel als er een defect aan onze machines zou komen, waardoor we enkele uren niet zouden kunnen producee ren. De mogelijkheid was dus niet uitge sloten, dat de stad eens in het donker zou kunnen geraken. Wie weet welke gevaren daaraan verbonden zijn zal niet de verant woording op zich durven nemen. De derde gashouder was dus wel zeker een vei ligheidsmaatregel, en niet een zinloos mo tief tot uitbreiding der fabriek. Ook niet in verband met de electrifi- catie? Zelfs in dat verband niet. De practijk in andere plaatsen heeft bewezen, dat electriciteit in den beginne wel afbreuk doet aan het gasverbruik, doch dat later vele andere factoren dit opheffen. De heer Brink vertelde ons vervolgens een en ander over hetgeen met de bijpro ducten van het gas geschiedt. Het ammoni- akwater, dat evenals de teer in een ver gaarput wordt opgevangen, wordt in tanks verzonden naar de Centrale Ammoniak- fabriek te Weesp, een onderneming ge sticht door de gezamelijke gasfabrieken hier te lande. Het wordt daar verwerkt tot zwavelzuur-ammoniak, dat een zeer ge wilde meststof is gebleken. De teer wordt gebruikt voor de wegen. De heer Brink heeft een teerverzamelaar dp en bouwen, waarin het water aan het product onttrokken wordt, waardoor het grootere waarde krijgt. Verschillende dor pen in de omgeving zijn afnemers gewor den van dit bijproduct der Goesche gasfe- briek. In het bovenstaande is van alles, wat met de levering van het gas verband houdt nagenoeg niet gerept. Het zou ons te ver voeren in de details te treden van een on derneming, die de geheele stad en Kloe- tinge tot haar clientele kan rekenen. We willen er nog op wijzen, dat de straatver lichting op de fabriek geregeld wordt. De eerste gasstoot in den vooravond doet alle lantaarns ontbranden, de tweede om half twaalf dooft een gedeelte, de derde in den morgen doet alle lichten op straat uitgaan. Met het oog op nachtelijke ge beurtenissen, die straatverlichting kunnen eisdhen, is deze automatische bediening van groote waarde. Het gasbedrijf is een zeer nauwkeurig bedrijf. Men ziét het gas iuet,_ men moet geheel afgaan op toestellen, die de aanwe zigheid en <Je boedanigheid van het gas registreeren. Het behoeft geen betoog, dat dit alles tot in de puntjes verzorgd is. Iedere morgein krijgt de directeur in zijn bureau diverse staten, waarop een vernuftig toestel heeft aangegeven hoe in den afgeloopen nacht de druk van het gas was. Hieruit kan hij weer zien of het personeel zich behoorlijk van zijn taak kweet. Onze indruk is, dat aan de gasfabriek alles sluit als een bus, hèt technisch ge deelte zoovel als het administratieve, en dat er .eer economisch gewerkt wordt. In overhei dsbedrijven ontbreekt da ar nog wel eens vat aan. Wie als journalist gedurende vele jaren met ondernemingen in aanraking kwam waar de beruchte ambtenaars sleur beerschte, weet er van mee te spreken en hem valt een uitzondering, zeer spoedig op. De gasfabriek hier ter stede vormt zulk een uitzondering. Hetgeen in de aller eerste plaats pleit voor den directeur, maar daarnaast voor de commissie uit den raad, aan wie de belangen van het gasbedrijf zijn toevertrouwd. Op het terrein der gasfabriek vindt men beha.Ke de localiteiten, waarin de ovens, machines e.a. zijn ondergebracht, die rechtstreeks op de gasfabricage be trekking hebben, nog andere gebouwen. 0.a. een smederij met autogenische lasch- inrichling, een magazijn, waarin materiaal voor het bedrijf en voor de consumenten geborgen is, een motor die de machine drijft om cokes te kloppen, en een ketel huis, waar de sroom gevormd wordt, die voor diverse doeleinden noodig is. In de toekomst zal deze stoom wellicht ook weer gebruikt worden voor de fabricage van cokes-gas, een licht-gas, berucht geworden in de mobilisatie. Als het echter thans ge maakt zal worden zal het door menging met kolen-gas en andere hulpmiddelen geen klachten opleveren. Men kan dit een kundig gasdirecteur als de heer Brink is ten volle toevertrou wen. Voor Indië. Men schrijft ons: Na de vorig veerantwoording heeft de collecte ten bate der slachtoffers van de aardbeving in Ned. Ind.ë nog opgebracht f277,22, zoodat in totaal is gecollecteerd f583,41. De padvinders kunnen over dit resul taat tevreden zijn. De burgemeester heeft zijn dank betuigd voor hun met veel ani mo en volharding verricht nobel werk. Concert. De harmonie .JHosanpa" zal a.s. Maan dag 2 Aug. een concert geven op de Groote Markt alhier; aanvang 's avonds half negen uur. Het programma luidt: 1. a. „Oud Wilhelmus", b. .Koningin Emma-marsch", W. van Erp; 2. „Orpheê aux Enfers", ouverture Jac. Offenbach; 3. „Die Heljolander", valse, Ed. Kies- ler; 4. „Grande Marcbe aux Flambaux" Sam. Hessing; Pauze. 5. „Krönungs- marsch", aus der Oper. Der Prophet, G. Meijerbeer; 6. „Au pays Lorrain' ouverture, Ballay; 7. .Andante Relijioso arr. C. G. Govaarts; 8. „Neerland en Oranje", arr. C. G. Govaarts; 9. „Pro- cinciale Rei" (uit: „Feeslreien"), Jan Morks; 10. „Niccolo-marsch", Franzvan Suppé. Waarschuwing. De Commissaris van Politie te Tilburg geeft belanghebbenden in overweging bij hem inlichtingen in te wiminen alvorens handeirelaties aan te knoopen met Cor nells Josephus Maria Janssens, timmer man, wonende te Tilburg, Noord-Beslerd- straat no. 23. Botsing. Gistermiddag torpedeerde een groote gele autobus op de Markt een bescheiden groenten-karretje, dat achter een pretentie loos paardje rolde. Op paard noch kar maakte deze botsing veel indruk, beide verhaastten zich even en stolnden daarop roerloos. Met een gedeelte der lading van de kar had de autobus meer succes. Aardappelen, voorspoedig de kluiten ont wassen groenten, jeugdig fruit en enkele andere voorwerpen van maag-lijke begeer ten dartelden over de marktsteenen en groepeerden zich vervolgens in stil-leven- stiji op eenigen afstand van paard en kar. Ettelijke dozijnen Goezenaars Verlustig den zich aan dit onverwachte schouwspel. En het bleef bij verlustigen, aan den be geleider van het karretje liet men de taak der verzameling over. Het bescheiden paardje keek droome- rig, kwispelstaartte een vlieg van zijn rug, kauwde behaaglijk genietend van het kwartiertje rost op zijn bit. Toen de kijkers verdwenen waren en de vracht weer compleet was, zette het spannetje zich in beweging. In de verte toeterde de bus, die vlot was gekomen. Paardje hinnekte, voerman zag rood, en klokte met de tong De eerste overwinning. Woensdagavond behaalde de nieuwe Goesche korfbalvereeniging „Voltas" haar eerste overwinning op „Volharding te Ierseke met 32, na eerst twee neder lagen te hebben geleden tegen Elto (Kloe- tinge) en V.D.B. ('s Gravenpolder), res pectievelijk met 56 en Q4. PROVINCIE-NIEUWS. Dc toestand tc Zoute lande. De door den gemeenteraad vau Zoute- lanae voor eenigen tijd vastgestelde politie verordening, waarin werd opgenomen een verbod van het oplaten van vliegers, het spelen met ballen, het baden en wat dies meer zij op het strand, heeft begrijpelijker wijze in breeden kring de aandacht ge trokken en tot vele vroolijke opmerkingen, schimpen enz. op liet gemeentebestuur, dat zoo goed meende te moeien zorgen voor de rust op Let plaatsje, aanleiding gegeven. Maar ook de inwoners, van wie een groot deel reeds zich had toegelegd op het houden van pension, het verhuren van kamers aan badgasten enz lachten niet om de h i. zotte, maar voor hen zeer hinderlijke bepalingen en lieten liet daar niet bij een verzoek aan den kroon om deze bepali- gen 'tè vernietigen was een gevolg van een en ander. De beslissing van de kroon is nog niet afgekomen, doch het schijnt, dat de burgemet ster toch is gaan inzien dat hij en de meerderheid van den raad te ver zijn gegaan en er *.ordt dan ook thans, noch in de week, noch Zohdiigs moeite veroorzaakt aan hen, die zich op het strand komen vermaken en komen genieten van de zeelucht. Op ge- pa-te wijze wordt een zeebad genomen, de kinderen laten hun vliegers de lucht ingaan, de ballen hollen als voorheen over het strand. De tentenier, 'die het recht daartoe g pacht heeft van de vereeniging „Vreemdelingenverkeer* verkoopt verver- schingen Voor h*n, die zoeken naar een rustige badplaats, valt Zoutelande zeker in de termen voor een bezoek. Alleen de caféhouders op het dorp zelf moeten hun cafe's nog gesloten houden en blijven de dupe van de staatkundig gereformeerde meerderheid van den raad Colijnsplaat. Donderdagavond werd in cajé „Zeelandia* alhier, ten overstaan van den notaris A Th. Verbist, te Goes, ten verzoeke van de erfgenamen van mej. de wed. P. C. Coomans-Bouterse, in het openbaar verkocht: le. een net burgerwoonhuis met groo ten tuin, te Colijnsplaat, aan de Voor straat A 138, groot 5 35 A. Kooper werd dhr A. D. Kole, alhier, voor f 4065, benevens f 75,voor accessoren en f 30, voor het rechterlijk bevel 2e. een woonhuis met erf. Kooper werd de heer J. A. Coomans, alhier, voor f 1255,en f 10,voor het rechterlijk bevel 3e. een woonhuis met erf. Kooper werd de heer K. v. d. Merg, alhier, voor f 755,en f 10,voor het rechterlijk bevel. Onkosten 8'/, P°L Premie I pet van de hoogste inschrijvingssom. Heinkenszand. Het perceel weiland onder Baarsdorp in Verlijdenhoek, ge meente 's Heer Abtskerke, kadaster sectie F nr. 179, groot 1.31.60 II A ten ver zoeke van den heer Hastiaan Simonse Bastiaanszoon te Heinkenszand den 28 Juli 1926 geveild ten overstaan van den notaris A. Th. Verbist te Goes, is gekocht door het Burgerlijk of Algemeen Armbe stuur van Baarsdorp, gemeente 's Heer Abtskerke, voor de som van f3906,63. Kwadendamme. Tot volontair onder wijzer aan de r k. parochiale school is toegelaten dhr L Verbeem Pznalhier. Kloetinge. Donderdagavond kwam de Raad dezer gemeente in een openbare vergadering bijeen. Afwezig met kennis geving de heeren Lenshoek en Sinke. De notulen der vorige vergadering wor den onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken a. verslag van het gemeente gasbedrijf te Goes over 1925 b. Rekening der Wijkverpleging over 1925 en begrooting 1926; c. verslag van den keuring dienst van vee en vleesch, keu- ringsgebied Goes over 1925 d van Ged. Staten vaststelling der gemeenterekening over 1924, Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Verder deelt de voorzitter mede, dat tot kweekelingen aan de openbare lagere school ziju toegelaten mej. S. J. Straub en de heer J. J. Westerweel. Ingekomen is het verslag van de Ge zondheidscommissie, gezeteld te Goes, over 1925 en de rekening en verantwoording en de begrooting over 1925 en de be- grooting voor 1927 dier commissie. Re kening en verantwoording en de begroo ting worden goedgekeurd. De bijdrage voor Kloetinge is f 105,58. De gemeenterekeuing 1925 wordt aan geboden, De ontvangsten van den gewo nen dienst hebben bedragen f 49158,281/, en de uitgaven f 48758,1l1/,, alzoo een goed slot van f3433,79 en de uitgaven f3433,79, slot nihil. Tot leden der commissie tot nazien dier rekening worden aangewezen de heeren Lenshoek, Straub en Sinke en als plaatsvervanger de heer Hoogstraate. Vervolgens wordt aangeboden de reke ning en verantwoording over 1925 en begrooting 1927 van het Burgerlijk Arm bestuur. De inkomsten hebben volgens de rekening bedragen f 18070,50'/, en de uitgaven f13896,191/,, alzoo een batig

Goessche Courant | 1926 | | pagina 2