INSPECTEUR. den Bóeren-Inspan, HIJTENBO lll-VERLOTING. Landbonw-Tentoonstelling Steenbergen coöperatieve Kunstmestfabriek b-mecs' MÜ 9 stuks HOORNVEE, B et •-» JANSEN& TIL ANUS I, een nette Dienstbode, Openbare Verkooping Donderdag 29 Juli 1926, 4 PAARDEN, Dr. A. MARTENS, niet te consulteeren. HOUT: C. FRANKEN, VERMIST! Hoofdprijzen Vier-persoons Forö-Touring, Schitterend salon ameu- blemsn4, Schrijfmachines, Fietsen en vele andere prachtige luxe- en gebruiksvoorwerpen. Koopt loten. Prijs 50 cents. 27—31 JULI 1926 GROOT BLOEMENCORSO OP ZATERDAG 31 JULI, F 200,— GELDPRIJZEN EN MEDAILLES. ALLERLEI. Weervoorspelling in Amerika. De correspondent van een Amerikaansch blad uit Kansas, de Star, heeft een onder houd gehad met een der voornaamste me- tereologisten van hei New Yorksche „weather bureau", waarin enkele belang wekkende bijzonderheden voorkomen over de organisatie van den meteorologischen dienst in de Vereenigde Staten en de groote rol, die de wetenschappelijke weer voorspelling, op alle gebied, in een tech nisch zoo hoog georganiseerde gemeen schap als de Amerikaansche speelt. De meteorologist, die den journalist te woord stond, kon verklaren, dat de me teorologische dienst in de laatste 20 jaar geen enkelen storm van eenigen omvang in zijn voorspellingen heeft gemist en het zou wel een wonder zijn, indien een bureau als het Washingtonsche, met zijn volmaak te technische uitrusting, zijn 200 hulpsta- tioms, die overal verspreid zijn en zijn voortdurende betrekkingen met de eilan den en de schepen zelf, door een lucht verschijnsel van eenigen omvang nog ver rast kon worden. Doch ook voor de ge wone weervoorspelling is men nu gena derd tot een accuratesse, die toelaat om belangrijke veranderingen in de weersge steldheid ongeveer één week vooruit te voorspellen. De meteorologische dienst kost den Amerikaanschen belastingbetaler ongeveer 2 millioen dollar per jaar. De voordeden echter, die hij voor de groote steden, den handel, den landbouw en zelfs het amuse mentsbedrijf oplevert, loopen in de mil- liarden. Om een voorbeeld te noemendoor de speciale ligging van New York is het steeds mogelijk naderende sneeuw te voorspellen. Doch dit niet alleenhet weather bureau kan bij voorbaat uitma ken, of een sneeuwval van eenigen om vang is, die de stad bedreigt. Wanneer er te New York meer dan' 2 inches sneeuw vaflft, dan is dat een ramp voor de stad. Het verkeer raakt er geheel door in de war, de brandweer is lam geslagen, enz. Zoodra dus het meteorologisch bureau seint: „Heavy snow coming!" wordt, reeds vóór de eerste vlokken verschijnen, de opruimingsdienst gemobiliseerd, zoodat men het verschijnsel vóór is. Heeft het weather bureau uitgemaakt, dat de sneeuwval geen 2 inches zal bedragen, dan.-'laat men het sneeuwen: de opruiming geschiedt vanzelf, een groote besparing voor de gemeentelijke financiën! Door de tijdige waarschuwing van den weerdienst bij een koude-go'lf werd in Califomië een vruchibenoogst gered tot een bedrag van 14 millioen dollar. Eéln der voornaamste beschermers van het weather bureau is de United Fruit Com pany: voor het verschepen van bananen, die buitengewoon gevoelig zijn voor den ihv'loed der temperatuur en die bij het ver voer, wil men niet, dat de lading bederft een 58 a 65 graden vereischen, roept de maatschappij steeds de hulp van den me teorologischen dienst in. De inrichters van groote sportdemon- siraties behoeven zich om het weer niet te bekommeren: een sensatioineele voetbal- of andere wedstrijd gaat door ook onder de afschrikwekkendste weer som standiglu den. Voor minder belangrijke sportge beurtenissen is men echter lang zoo zeker niet van de ontvangsten en er heeft zich hier, in verband met den weervoorspel- lingsdienst, een geheel verzekeringsbedrijf ontwikkeld. Zeker ontspanningsoord ten Noorden van New-York b.v. verzekert zich eiken Zondag tegen liet regenriscco; de basis vormt daarbij, typisch genoeg, de regenval in de ochtenduren, en niet in het amusementsplaatsje, doch in die stad: de zaak is, dat regen 's ochtends de New- Yorkers thuis houdt; de hardvochtige bui tenlui geven er niets om, of het 's mid dags stortregent, als de drommen uit de stad reeds aangekomen zijn. Schoonheidsdieet. Voor het behoud der schoonheid zijn heel wat middelen in omloop. Een ver- tandig gekozen dieet is echter één der beste middelen om de schoonheid te hand haven. Niet alleen kan het de vrouw slank maken en houden, het is ook iln staat haar een blanke huid, heldere oogen en glan zend haar te verschaffen. Want een ge zonde huidstint gaat altijd samen met een goede digestie en de vrouw, die te veel en te dikwijls eet, en tusschen de maal tijden veel snoept, mist deze goede spijs vertering. Drie maaltijden per dag en een kopje thee met biscuits in den namiddag zijn voor iedereen voldoende, natuurlijk vooropgezet, dat het voedzame maaltijden zïjn. Het schoonheids-dieet eischt dus in de eerste plaats, dat niet meer dan drie maaltijden daags gebruikt worden. Neem eenmaal, hoogstens tweemaal per dag vleeschhet beste is bij de lunch visch en bij den warmen maaltijd vleesch te eten. Groenten en gekookt of versch fruit mogen geen dag ontbreken. Spek en vet vleesch hebben vaak' een slechten invloed op de huid, daar ze deze ruw en vlekkig maken. Te veel snoeperij heeft hetzelfde effect, te veel thee geeft de huid iets ta nigs. Mager vleesch, gekookte visch, melkpuddingen, room, kaas en boter vallen alle onder het schoonheidsdieet, evenals diverse soorten salade. Rauwe tomaten moeten (in schijven gesneden en met zout bestrooid op brood gelegd) bij het ontbijt genuttigd worden. Zij bezitten de eigen schap, de oogen glanzend en de huid blank te maken. Fruit is uitstekend en mag op alle uren van den cl<\g gebruikt worden. Eet een appel voor het ontbijt en een, eer gij siapen gaat, dat zal u zeer goed bekomen. Vijgen, rozijnen, dadels, sinaasappelen zijn alle bevorderlijk aan een frisch uiterlijk. De beste drank voor de houdster van het schoonheidsdieet is frisch water! Een gezond en kalm leven met niet te veel emoties en een zoo hoog mogelijke stemming zal het bes'e zijn voor de schoon heid. De degel ij lie vrouw beeft geen kunst middelen noodig en zoekt haar kracht bij de natuur. En hierin heeft de Nederland- sche huisvrouw zich altijd het beste be vonden. Toch kan zij, hoe voorbeeldig ooit in menig opzicht bij-buitenlandsche vrouwen, nog wel eens een voorbeeld nemen. Zoo gelden bijv. de vrouwen van Canada aïis bijzonder. Onder koppensnellers. „Onder de koppensnellers van For mosa" heeft een boek van Janet B. Mont gomery Mc. Govern, dat dezer dagen te Londen is verschenen. Het is een boek, rijk aan avontuurlijke ervaringen en aan waardevolle wetenschappelijke waarne mingen. Mevrouw Mc. Govern werd door de bevolking van Formosa als een godin be schouwd. Tengevolge van een schipbreuk spoelde zij op Formosa aan land en werd daar gevonden door een opperhoofd van de koppensnellers. De inboorlingen be schouwden haar als een zeegodin, logisch gevolg van de omstandigheid, dat de be woners van het eiland zich de blanken voorstellen als verheven, heilige wezens, welke voorstelling nog voortleeft sedert de eerste helft van de zeventiende eeuw, toen de Nederlanders het eiland onder bun bescherming hadden. Zij hebben de inbloorlingen toen goed behandeld en zoo is onder deze de overlevering blijven be staan, volgens welke de groote witte vader van vroeger zou terugkeeren en bij een volk, dat den moeders een zoo groote vereer in g toedraagt kon het niet anders of „de blanke" kreeg in de ver beelding van deze lieden allengs de fi guur van een vrouw. De koppensnellers hebben na deze korte heerschappij van de Nederlanders een slechten tijd ge kend, doordat de Chineezen op Formosa huishielden. Zij traden met zulk een wreedheid op, vertelt de schrijfster, dat de inboorlingen langzaam verdrongen werden naar de vrijwel onbewoonbare bergen en de onvruchtbaarste deelen van het eiland. De Japanners volgen de Chi neezen op in de heerschappij over het eiland, maar daarmede is het niet beter geworden. De bewoners van Formosa zijn dan ook een armoedig volkje, dat veeleer medelijden opwekt dan vrees inboezemt. Mevrouw Mc. Govern, die eenige jaren op het eiland bleef, is nog geheel onder den indruk van de koppensnellers. De verschrikkelijke liefhebberij, waarnaar zij genoemd worden, schijnt, als men haar beschrijving nagaat, in het geheel niet zoo erg. Voor de inboorlingen van For mosa is het koppensnellen een heilig gebruik, zooals voor de middeleeuwsche edelen de ridderslag was. Dit koppen snellen is door strenge wetten geregle menteerd, waartegen slechts zeer zelden gezondigd wordt. En een reglementair gesnelde kop is voor den ex-bezitter niet zoo'n onaange naam geval als een zoo maar in 't wilde weg gesnelde kop. Honden als wereld-reizigers. Honden plegen bijzonder lange afstanden af te leggen als ze hun baas zoeken On langs werd melding gemaakt van ee hond, die zijn baas vier jaar zocht en eindelijk vond. II t dier was tijdens den oorlog regiment*hond van ee<! Canadeesche af- deeling geweest en toen de troep na het sluiten van den vrede naar Canada ver trok raakte men het dier in Frankrijk kwijt L)e officier, wiende hond toebehoorde, had reeds lang de hoop opgegeven het beest terug te krijgen Na vier jaar ech ter is de hond teruggekeerd en het is een onopgelost raadsel, hoe het dier de lange reis heeft gemaakt en zijn baas heeft terug gevonden. Een soortgelijk staaltje van trouw en scherpzinnigheid van een hond beleefde een slager te Glasgow, die ge woonlijk voor zaken naar Belfast reisde en zijn hond meenam Eens raakte het r in Belfast kwijt en keerde na vrueh teloos zoeken naar Schotland terug Hoe groot was zijn verbazing, toen hij eenige dagen later het beest slapende in zijn hok aantrof L)e hond was op een schip van Belfast naar Schotland gekomen en had het huis van zijn meesier weldra te ruggevonden ln 1919 keerde een groote poedel na een afwezigheid van vijf jaar bij zijn baas te Parijs terug. De eigenaar van den hond had in het begin van dep oorlog Armentières verlaten en het dier tan een buurman gegeven. Zelf vertrok hij naar Parijs Daar vond hij vijf jaar later voor de deur van zijn woning op de tweede verdieping het dier zitten. Het beest was overgelukkig, toen de deur na lang krabbelen werd open gedaan Nog merkwaardiger is de geschiedenis van het hondje Betty, dat het geheele Amerikaan sche continent achter zijn meester bereis de Het dier legde in totaal een afstand van 20.000 K M, af en behoorde aan een vagebond, die het land in alle richtingen doorkruiste. Toen Petty haar baas ver loren had. achtervolgde zij hem negen maanden lang op zijn tochten door het geheele werelddeel en haalde hem einde lijk in. Ta] van honden schijnen een voorliefde voor lange reizeu te hebben. Er zijn gevallen bekend van honden, die lange zeereizen ondernamen en na jaren weer terugkeerden. Deze wereldreiziger sluipen dan op vertrekkende schepen, leggen daarop groote afstanden af en keereu toch, als het schip weer in de oorspronkelijke haven aanlegt, naar hun meester terug. VEILINGSVEREENIGING K.B.O. TE KAFELLE. Oroole veiling van 23 Juli 1926. Roode bessen f 14 a f 15 per 100 K O. Kleine veiling Roode bessen f12 a f15, Kruisbessen f 2 a f 8, Klerken f 45 a f 58, Eierkrie- ken f 36 a f 42, Ronde krieken f 36 a f t6, Limburgers f 40, Zwarte Hlance f 38, Vleeschkersen f32 a f36, Zure Morellen f40, Madelaine f 26 a f36. Oomskinde ren f 18 a f 26, Spuiperen f8 a f 14, Oranje pruimen f30 a f35, Okkelanen f32 a f36, Blauwe Victoria f26, Aard beien f20 a f28, Val appels f2 a f8, Val peren f2 a f6, Val pruimen f4 a f 12, Uitschot kersen f6 a f20 Alles per 100 K.G. Pejziken f4 a f12, Bloemkool f2 a f8, Augurken f 0,20 a f 0,30 per 100 stuks, Kroten f6, Peentjes f6 per 100 bos. WATERGETIJEN VOOR WEMELDINGE. Amsterdamscbe tijd. Degen. Hoogw.ter. L.agwe er Vrni. N&oi Vrm. N»m. 27 Juli 4.35 4.58 10.01 10 35 28 5.22 5.47 10 51 11.26 29 6.12 6 32 11.42 30 6.59 7.18 0 18 0.36 31 7.46 8 02 1.06 1.28 1 Aug. 8.83 8.50 2.00 2.22 2 v 9.30 9 55 2.57 3.25 ADVERTENTIEN. OPENBARE VERKOOPING op Vrijdag 30 Juli 1926, des namiddags te 2 uur, (N.T.l te 's Heer Arendskerke, in de herberg bij D. van J amme, voor Mevrouw Wed Mr. C, IUCASSE c.s.. ten overstaan van Notaris PILAAR, te Goes, van: TD IJ K, beplant met 202 (Olmeboomen. in de gemeente 's Heer Arendskerke, tus sehen den Schengepolder en den Nieuwen Kraayertpolder, vanaf de herberg van dhr A krmeule tot aan de hofstede, bewoond door dhr. Kodde, groot 2 H A 66 A. 55 ca Verpacht tot t Januari 1927 aan den heer J. K lompe. Informatiën ten kantore van Notaris PILAAR. DE NATUURW0LLEN ONDERGOEDEREN i 00 S 3 2 d a ©enig vertegenwoordiger voor N.- en Z.-Beveland CU 3 CU to F: O U W-C IRCULAIRES Het drukken, het schrijven van de adressen daarvan en de verzending geschiedt bin nen den tijd van enkele uren door de drukkerij van DE GOESCHE COURANT Wegens huwelijk der tegenwoordige, tegen 1 October gevraagd liefst kunnende koken. Mevrouw PILAARPchrtjvf.u, Wilhelminastraat 11, Goes Gevraagd voor een der oudste financieele instellingen in ons land (premie- leeningbrauche) iemand met veel ervaring, om als Inspecteur voor Zeeland te worden aangesteld. Alleen zij die veel relatiën bezitten, in de provincie Zeeland wonen en prima getuigschriften kunnen overleggen, worden verzocht te solliciteeren onder No 2000, Advertentie Centrale, Wijnhaven 85, Rotterdam. De Notaris PILAAR te Goes, zal des voormiddags 11 uur (N.T voor den heer ANDRIÉS DE BACK te Nisse, op de door hem bewoonde hofstede aan het dorp, tegen contaute betaling verkoopen bestaande uit als lier Merrie (16 jaar) met Veulen vos Merrie 5 jaar en bruine Ruin 1| jaar. als 3 Melkkoeien, Kalfvaars, auderhalf- jarige Vaars, eenjarige Os, halfjarige tier en 2 Kalveren, 60 Kippen en Hanen Voorts: Tilbury Rijtuig, Men wagen, Driewielskar, Veerwagen, Sacks- ploeg, Aardappelploeg, Cultivator, Sleep- bord, Molbord met ketting, 4 Eggen in soort, Holblok, Dorschinachine(Rechtstroo), 2 Wiedinachines, Windmolen, Snijmolen, Peeënmolen, Rosmolen, Geeselsteen met paard, 2 Kruiwagens Zeeften, Schoppen, Vorken, Griepeu, Voederbakken, Tol- houten Klaverruiters Melkontroomer, Karn, Harnassement, Mest in den me»t put, enz Met den verkoop van het beestiaal wordt te half 2 uur (N.T.) aangevangen Bergplaats voor fietsen, doch geen stalling. Muziek en vermakelijkheden wor den niet toegelaten. MIDDELBURG, is van 25 Juli tot 1 Augustus Jansen: „Wat zei je vrouw, toen je gisteravond zoo laat thuis, kwam?" Klaassen: „Niets. Ze wierp me bloe men toe". Jansen: „Waarom zi't je gezicht dan zoo vol pleisters?" Klaassen: „O, dat komt, omdat ze ver geten had ze uit de pot te nemen". uit voorraad leverbaarin alle maten Beuken-, eiken-, esschen-, iepen linden-, canada- en acaciaplaten, goed droog esschen-, eiken-, iepenstammen Eikenbestekhout, eiken- en olmen schalen, eiken- en beuken brandhout zeer voordeelig bij groote kwantums. Vraagt onze concurreerende prijzen. Houthandel, Pergen op Zoom, N. Parallelweg 87. Telephoon 344. 2 Jaarling Vaarzen, zwart bont, loopende Sinoutskerke (Hooge Geul). Bericht wordt ingewacht bij den eigenaar F. ZUIDHOF, Kwadendamme. (Goedgekeurd bij Kon. Pesl. van 6 Maart 1926 No. 13). Aantal loten 20000, Het Verlotings Comité besloot, gebruik makende van het haar bij Kou. Besl. toegekende recht, de trekking, die oorspronkelijk vastgesteld was op 29 Juli a s. uit te stellen tot Donderdag 25 November a.s. Verkocht zijn ruim 12000 loten. Het Comité, G. GEIJSEN, Voorz.-Penn. A. DE ROO, Secretaris. DEELNEMERS AAN HET TE HOUDEN kunnen zich vanaf heden aanmelden bij het secretariaat Groote Kerkstraat B 3. Deelname wordt ingewacht van versierde Automobielen, Motorrijwielen (met en zonder zij-span) Rijtuigen, bespannen met paard. EERSTE NEDERLANDSCHE VLAARDINGEN. Wij verzoeken den Leden van de Noord -Nederlandsche en Zeeuwsehe Coöperatieve Kunstmestfabriek, die hun bestelbiljet voor de najaarslevering nog niet hebben ingediend, dit alsnog ONVERWIJLD te doen. Hun, die onverhoopt geen bestelbiljet mochten hebben ontvangen, wordt ver zocht dit onmiddellijk aan de fabriek te Vlaardingen mede te deelen.

Goessche Courant | 1926 | | pagina 4