Prijs f 6,90 HET SEXUEELE VRAAGSTUK MIJNHARDT'S 7ty MIJNHARDT'S nr.c MIJNHARDT'S fific MIJNHARDT'S QAC 0 MIJNHARDT'S fine Zenuwtabletten Maagtabletten Hoofdpijntabletten Staaltabletten /Of Laxeertabletten A.MIJNHARDT Pharm.fabriek. ZEIST Verkrijgbaar bij Apoth.en Drogisten Alles voorzien van den naam ljij reeds de zorgen voor een gezin met 7 kinderen te dragen. Zijn wederhelft is n'. een 53-jarige weduwe, die in haar tweede huwelijksbootje een 7-koppige bemanning meebracht. Vrijdagavond om 6 uur is de blikken domiuée weer op vrije voelen geste d. Om 8 uur zat hij al weer op een ander bureau, in verband ineteen-o rtgelijke oplichting Lilmaal heeft hij een dame in het Weste lijk stadsdeel, bij wie hij een ei kele maal kwam om Ie bidden en uil den Bijbel te_ lezen enkele guldens afhandig ge maakt. Door de tram gedood. De 2H-jarige landbouwer J H Flense veld uit Almelo is Vrijdagmiddag, toen hij met zijn meisje per rijwiel dicht Lngs de tramrails reed in de richting De Steeg door een sneltram aangereden De onge lukkige bleef bewusteloos liggen Meteen schedelbreuk en rustige verwondingen aan hoofd en arinen, werd hij, na ter plaatse verbonden te zijn, naar het zieken huis te Velp overge racht. Hij is daar overleden Het meisje bleef ongedeerd Den bestuurder der tram moet geen schuld treffen, daar hij voldoende signalen ge geven heeft. Een dolle stier. Vrijdagavond holde op den Stationsweg in Ro. sendaal een stier, die uit een wei de was losgebroken Met den kop omlaag stormde liet dier op een kinderwagen toe welke omver werd geworpen, waardoor het kind c.p de sir. at terecht kwam Geluk kig echter bleven moeder en kind onge deerd Vervolgens rende het beest naar het tationsplein, waar het publiek een heenkomen zocht door in allerijl op en over de hekken van de spoorbaan te klimmen. Het geluk wilde nu, dat er een boer aankwam met een koe, die men in de nabijheid van liet woeste beest wist te brengen, dat nu wat tot kalmte kwam en zich ten slotte door zijn begeleiders liet vangen. Snippers. Over de afgeloopen week eindigende 22 Juli zijn in Nederland uitgesproken 59 faillissementen tegenover 98 faillisse meuten in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 22 Juli ]9'6 2132 faillissementen tegenover 2379 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar Vermoedelijk door het springen van een hand is een autobus met werkvolk van den aannemer Diekman uit Deventer onder Wijhe van den dijk gereden. I e heer Diekman, 48 jaar oud die zelf de auto stuurde werd gedood De overigen zijn niet of slechts licht gewond. GEMENGD NIEUWS. Campagne tegen leeuwen. Het blad „African World" meld, dat de gouverneur der provincie Mozambique in Portugeesch Oost - A frika een campagne voorbereidt tegen de leeuwen, die vele slachtoffers maken onder de inlanders ten N. en Z. van de delta van de Zam besi. Geraamd wordt dat er jaarlijks aldus 4000 inlanders worden gedood. Deze staat van zaken wordt aan den oorlog toege schreven in dien zin, dat voor de groote troepenbewegingen in de districten van .Mozambique en Quilimane liet kleine wild is weggetrokken, waardoor de wilde verscheurende dieren, geen voedsel meer vinden, op de lijken van onbegraven of onvoldoende begraven inlanders zijn gaan azen Zoodoende hebben zij den smaak van menschenvleesch gekregen. Er zullen 400 jagers, waaronder bekende Europee- sche, met inlandsche helpers aan de cam pagne deelnemen. De veiligheid van de ge vangenen Toen onlangs bijkans alle streken in en rondom de Middellandsche Zee door aardschokken werden bezocht, brak in Catania op Sicilië en de omliggende plaatsen een paniek uit. De bevolking lag 's nachts biddend op stralen en pleinen, wachtend het noodlot; dat haar huizen zou doen ineenstorten. Ten zuiden van Catania ligt het stadje Augusta. Op Sicilië heeft de politie den laatsten tijd weer eens groote drijfjachten op de Maffia het bekende geheime genoot schap gehouden, en zoo had men in de gevangenis te Augusta 400 arrestanten opgesloten. Toen nu de eerste schokken gevoeld werden, probeerden de van angst schier waanzinnig geworden gevangenen, met de beddestijlen uit hun cellen de deuren te rammen Aan enkelen hunner gelukte het zelfs, het tral ewerk voor hun raam kapot te rammeien. Maar toen greep de politie in, later zelfs de militairen, en deze dreven de gevangenen naar hun verblijf terug. En ziedaar nu een niet onaardige rechtskwestie. Met vereende krachten uit een gevangenis uitbreken is natuurlijk een delict Maar is een gevangene ver plicht, zich onder de puinhoopen van het instortend gebouw te laten begraven Naar het recht van vele landen ka" zulk uitbreken niet wederrechtelijk zijn. wanneer onmiddellijk levensgevaar dreigt en de directie der gevangenis geen aanstalten •maakt, de inwoners onder geleide in de open lucht te brengen Zware aardbevingen zullen nu b v. ten onzent wel niet voor komen maar bij een brand kan zich dezelfde vraag voordoen Het probleem zal wel zoolang „grauc Theorie" blijven totdat eens een aardbeving werkelijk zoo erg, en een gevangenis zoo oud en ver vallen is, dat een aantal gevangenen onder haar muren wordt bedolven En dan zal een scherpzinnig jurist nog altijd kunnen zeggen dat het verblijf in de gevangenis het gevolg van eigen schuld was zoodat op „noodweer" ter verontschuldiging van een uitbraakpoging geen beroep valt te doen Beeldenschenners in Rus land In het valuta-Duitschland van voor eenige jaren en met name te Berlijn, kwam het verontrustend-vaak voor, dat dieven de standbeelden, waaraan vooral de voor malige Hohenzollern-hoofdstad zoo overrijk was, van alle waardevolle metaaldeeleu beroofden en deze aan georganiseerde helers verkochten Dat duurde net zoo lang totdat 's nachts de standbeelden van speciale politiebewaking wérden voor zien, zoo men al geen kans zag, ze ge durende den nacht weg te nemen en op te bergen Tegenwoordig is die metaal- roofziekte voorbij en Berlijn krijgt regel matig nieuwe „Denkmaler». Maar de kwaal heeft zich nu naar Rusland overgeplant Uit alle steden der Sovjet Unie komen klachten, dat niet slechts de kostbare gedenkteekenen uit den Tsarentijd, maar ook de prachtige herinneringsteekenen voor Sovjethelden door nooddruftigen van allen tooi beroofd worden, die niet „organisch» één is met het monument. De directeur van het Stedelijk Museum te Leningrad, Iljin, deelde aan de regee- ringsautoriteitcn in wanhoop mede, dat zelfs het oude Petersburg verschrikkelijk door die standbeeldschenners wordt be zocht. Voornamelijk worden op ruwe wijze alle metalen deelen van de monumenten afgeslagen. Zoo zijn de kostelijke gedenk teekenen van Gogol en Lermontof in het Alexanderpark door roovers bijkans on herstelbaar beschadigd. De onmacht der justitie De jury's zullen de f - jury dooden. Door zoovele onsamenhangende uitspraken te doen, zullen de jury's hetzelf onmogelijk inaken hen te.verdedigen en zoo zal men op den duur, zij het met leedwezen, moeien overgaan tot het opheffen van een onzer meest waardevolle instellingen Aldus klaagt hel „Journal des l'ébats», naar aanleiding van de elkaar opvolgende vrijspraken in moordzaken liet blad somt aan de hand der ochtendbladen van één dag op, we ke misdaden en vrijspraken er in 24 uur hebbrn plaats gehad en vraagt dan hoe men al die misdrijven wil beletten, als de jury's ze steeds aan moedigen door hun schandelijke uit spraken En het blad komt lot de con clusie, dat het tegenwoordig veel beter is iemand neer te schieten dan hem een klap te gev.ii. Een slag leidt tot de eorrectioneele rechtbank, die enkele wekeu gevangenisstraf geeft maar de moorde naar is vrij zeker van straffeloosheid 1 Hel ontwapende parket ziet zich verplicht zijn toevlucht te nemen tot allerlei ellendige uitvluchten om den schijn op te houden Hij dezen verworden toestand heeft zich dezer dagen een incident voorgedaan, dat volgens het „Journal des Débats" boek deelen spreekt. Een man, die op straat zijn meisje twee kogels in het hoofd had geschoten, werd dadelijk door de politie gearresteerd Maar terwijl het volk te hoop liep, greep een onbekende zijn revolver en schoot a bout portant op den arrestant. Dit gebaar van dezen willekeurigen voorbijganger teekent den toestand. Zou hij naar zijn revolver hebben gegrepen, vraagt het „Journal des Débats», indien men er niet zeker van was, dat de moorde naar na een langdurige instructie, onder het motto van onder den invloed van hartstocht te hebben gehandeld, wel - zou worden vrijgesproken Het schot van den onbekende is de vertolking van de eensgezinde gevoelens van de menigte. Op een tijdstip als het, onze, besluit het „Journal des Débats'1, waarin orde en discipline zoo bijzonder noodig zijn, beteekeut het beletten van de justitie om zich te doen gelden, handelen tegen het belang van het land. Moord e li zelfmoord. Te Saint-Denis heeft èen man van tach tig jaar zelfmoord gepleegd na eerst zijn één-en-tachtig-jarige vrouw in haar slaap te hebben doodgeschoten. Dit drama der ellende heeft zich op de volgende wijze afgespeeld. Het echtpaar Beauflls heeft zijn leven lang hard gewerkt, de man de laatste dertig jaar als monteur bij den zelfden baas. Zij waren arm maar tevre den en ondanks zijn hoogen leeftijd werk te de man nog geregeld. Een jaar gele den werd de vrouw, die een jaar ouder was dan haar man, bedlegerig en de el lende deed haar intrede in de woning der oudjes. De man kon niet meer geregeld naar zijn werk gaan, want wie moest er, als hij niet thuis was, de oude vrouw helpen? Alras werden dus de spaarduitjes aangesproken, want uit de berichten, die wij in de Fransehe bladen over dit tragi sche geval lezen, blijkt nergens, dat de tachtigjarige man, na dertig jaar bij den zelfden baas te hebben gewerkt, eenig pensioen genoot. Toen het overgespaarde geld op was, werd de gemeentelijke armen zorg om ondersteuning gevraagd, maar deze was zoo gering, dat de beide oude menschen aan hel zwartste gebrek waren overgeleverd. Toen heeft de man zijn wanhoopsdaad gepleegd. Alleen tegen duizenden. Ken jong Ëngelsch inspecteur van politie heeft alleen en ongewapend een bende van eenige duizenden herrieschop pers uiteen gedreven. Dit geschiedde te Basti in de vereenigde provinciën van Britsch-Indië, De herrieschoppers waren Hindoes, die een Moharrumprocessie aan vielen De inspecteur sloeg dapper op de aanvallers in en hoewel hij gekwetst werd aan armen en beenen en zijn gezicht bloedde, slaagde hij erin binnen enkele minuten de aanvallers uiteen te drijven. Het kostte de politie daarop geen moeite meer de orde te handhaven. LAATSTE EN TELEGRAFISCHE BERICHTEN. Hevige brand. Men meldt ons uit Blokzijl Omstreeks 2 uur in den afgeloopen nacht brak brand uit in het lappenma gazijn van den heer S welk perceel met de voorzijde aan de Breestraat is gelegen Door den stevigen wind greep het vuur snel om zich heen, en tastte nog 2 per ceelen in de Kerkstraat aan. De brand weer van Blokzijl kon de vlammen niet meester worden en telefonisch werd de hulp ingeroepeu van Zwartsluis en Vol- lenhove. lntusschen bleef het vuur zich uitbreiden. Tegen 5 uur waren nog 8 huizen in brand geraakt Omstreeks 6 uur ging de wind liggen,daardoor bleven an dere panden behouden. In totaal zijn een pakhuis en 6 huizen geheel verwoest. Van den inboedel is zoo goed als niets gered. Moeskops kampioen. MILAAN, 26 Juli. Gistereu zijn hier de wereldkampioenschappen wielrennen op korten afstand verreden. De Nederlander Moeskops werd kampioen. VEILINGSVEREENIGING ZUID-BEVELAND TE GOES. Groote veiling van 24 Juli 1926. Roode Bessen f 14,10 a f 15,70 per 100 K.G. Kleine veiling. Kruisbessen f2 a f 11, zwarte f30, roode Bessen f13 a f20, zure Morellen f 52, zwarte Kersen f 30 a f 46, uitschot Kersen f 9, Aardbeien f 11 a f18. Pruimen vroege Oranje Pruimen f 20 a f 34, Okkelanen f 28 a f 36, Prince Pruimen f 19 a fSl, Ëngelsche Krozen f31 a f36, Wijnkrozen f37, Kouwelijnen f9 a f 17, Öierpruimen f 14, diverse Pruimen f 18 a f26, afval Pruimen f8 a f25. Peren: Poire Madame f 15, Oom- schinderenpereu f 11 a f23, Keizerinnen f6, Dirkjesperen f6 a f8, Spuitjesperen f6 af 11, Groninger Bergamotten f7, roode -Suiker ij en f5 a f7, Zomerlou* tjes f6 a f8, Langstelen f 7, afval Peren f 4 a f 10. Appels Madeleinen f 18 a f 36, zomer roode Perzikappels f8 a f 10, Manks Codlin f6 a f8, zoete Appels f 8, aival Appels fl a f3, groene Boonen f 10 a f20, Snijboonen f 16 a f 21, Zilver uien f4 a f7, Aardappelen f4 a f5, Bloemkool fl a f4,10, Roodekool f8, Komkommers f3 a f9, Augurken f 0,2 a f0,25, Perziken f2 a f6, alles per 100 K.G, Wortelen f4 a f6, Kroten f3,70, Uien f4. Veiling van '26 Juli 1926. Bloemkool f 1,50 a f 4,10, Augurken f 0,30 a f 0,37, beide per 00 stuks ^nijboonen f 20, Prinsessebooneu f 23, '■jalotten f 2, alles per 100 stuks. WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 764 6 Laagste barometerstand 743 2 De verwachting tot den avond van 27 dezer matige tot zwakke wind uit wes telijke richting, zwaarbewolkt tot betrok keu. Waarschijnlijk eenige regen. Weinig ol' geen verandering in temperatuur. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren: Abraham, z.v. Frans den Engelsman en Jerina Lena Geelhoed, te Kots; Adriana Willeinina, d.v. Johannes van Kleunen en Helena Pieternella van der Klooster; Neeltje Elizabeth, d.v Aarnout Paauwe en Francina Maas. HuwelijksafkondigingDingenis Nonue kes, j.m 29 jaar, en Maria Magdalena Tierie, jd25 jaar. te Nieuwerkerk. MARKTBERICHT. ROTTERDAM, 26 Juli 1926. Vlasaanvoer 550 Blauw f0,afO, 3500 geel f0,— a f 0,2000 Gro ningen f 0,— a f 0,—, - zoet f 0,— wit f 0,a f 0,dauwroot f 0,a f 0, Ajuinaanvoer gering? Pootajuin f 0,a f per 100 K.G. Groote f 0,a f 0,minder f 0,a fO,—Maltha f3,00 a f 3,10, Zaai f4,a f0,--, sjalotte f 0,a f 0, extra f 0,a f 0,cgyptische f 0,a f 0,puike f 0,a f 0, Granen buitenlandsche, kalm. Meel f21,75 a f 0.Mais mixed f 0, a f 0,Haver Canada f 10,65 a f 0, Mais Laplata f 173. Biinenlandsche: Kanariezaad Koolzaad Boekweit Eieren Karwijzaad f 16,— a f 17,— n 24,a 25, 14,— a 5,50 a 7,— 23,— a 2,5— Lijnzaad (voer) a Zonbloempitten a VARKENSMARKT ROTTERDAM. Varkensaanvoer 727, eerste kwaliteit f 0,72 a f 0,75 tweede f0,66 a f 0,70 derde f 0,60 a f 0,64 licht f 0,— a f 0,— zouters f 0,66 a f0,70. Handel tamelijke prijzen terugloopend. VEILIGHEID EN VOLKS GEZONDHEID. Tuberculose-bestrijding. In de rij der indirecte bestrijdingsmid delen der tuberculose nemen de gym nastiek waartoe ook. zwemmen moet worden gerekend en bet openluchtspel een voorname plaats in. GEZONDHEIDSRAAD. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. Juli: 27 Goes, dekltleeden enz., de Wilde en Heijboer. 27 Goes, woon- en winkelhuis; woon huis. Pilaar. 28 Heinkenszand, weiland. Verbist. 29 Nisse, boeren-inspan, Pilaar. 29 Nisse, inboedel, Pilaar. 30 's Heer Hendrikskinderen, huis, erf en bouwterrein, Verbist. 30 's Heer Arendskerke, dijk met ol men, Pilaar. 30 Goes, hofstede met bouw- en wei landen, Blaupot ten Cate en van Dissel. 31 Goes, hofstede met bouw- en wei landen, Blaupot ten Cate en van Dissel. Augustus 4 Nisse, boeren-inspan, van Dissel. 4 Kamperland, kapitalen boeren-inspan. Verbist. 6 Biezelinge, verpachting boomgaarden en bouwlanden, Pilaar. 6 Biezelinge, verpachting boomgaarden bouwland, Pilaar. 6 Goes, hofstede met bouw- en wei landen, Blaupot ten Cate en van Dissel. 7 Goes, bouw- en weilanden en dijk, Blaupot ten Cate en van Dissel. 11 Goes, kapitalen boeren-inspan, van Dissel. 12 Krabbendijke, inboedel, Pilaar. 31 Goes, woonhuis en erf. Pilaar. Kapelle, woon- en winkelhuis met bergplaats en erf, Kram. Bij GEBR. GRAAUW S Uitgevers-Maatschappij en Boekhandel te AMSTERDAM, Singel 80, Tel. 46460, Post-giro 70310, is wederom verkrijgbaar; Het wereldberoemde boek vaa Frof. Br. AtTïGlïST' FOREL. 48© Ms., 33 Afbeelding©» op Kuaatdrakpapier ea Extra Bijlage. Van dit werk werden in Nederland binmn enkele maanden Duizenden exemplaren verkoch'. Betaalbaar met f I,per maand Gebonden ia stevigen linnen prachtband Betaalbaar met I I,per maand Uit de beoordeeling van Mevrouw W. WYNAENDTS FRANCKEN-Dyserinck nemen wij het volgende over: Forel's boek moesten de meesten en althans alle ontwikkelden te eeniger tijd van hun leven aandachtig door lezen. Er zijn gedeelten in, die ik elke jonge vrouw en iederen man zou willen opdringen te lezen vóór hnn huwe lijk: ze verstaan is de kans op levensgeluk vermeerderen. Eu er staat geen bladzijde in het boek waaruit met de goedheid des harten en de edele geest van den schrijver den lezers tegenstraalt.» Dr. A. W. VAN RENTERGHEM schrijft in zijn voorwoord o.a. .Kan het goed zijn, een boek als dit in handen te geven van jonge lieden Onbewimpeld antwoord ik ja I Ik acht het goed te breken met de tot nu toe heerschende gewoonte, om meisjes die volwassen zijn, onkundig te laten met de werkelijkheid van het geslachtsleven. Eene eenvoudige schildering van de daadzaken, gegeven door een hoogstaand wetenschappelijk man als FOREL, kan niet als gunstig werken op haar verstands- en gemoedsleven. Wat winnen wjj met het onderhouden van het conventioneele doodzwijgen van toestanden die, als zij gekend en begrepen werden vóór het huwelijk, menig jonge vrouw veel ellende en bitter leed besparen zou daarna».

Goessche Courant | 1926 | | pagina 3