de de 11 Paarden, MOOIE HUID van Handen en Gelaat verkrijg! men door LANDBOUWERS-INSPAN, 19 stuks Hoornvee, BOEREN-INSPAN le. een Woon- Winkelhuis, I. op Vrijdag 30 Juli 1926, „Hollenpolder", groot 55.82.31 H.A. II. op Zaterdag 31 Juli 1926, ,Dijkzieht' groot 72.62.93 H.A. Kamperland. eenig Huisraad, 7 PAARDEN, als Vrijdag 30 Juli 1926, het Huis en Erf met Bouwterrein 2e. een Woonhuis, Jantje (^ie diep beeft zitten naden ken, toen bij zijn moeder eaniga stapels lang ongedragen goed uit de kast heeft zien halen): „Zeg, moeder, waar leefden de motten toch van in dein tijd van Adam en Eva?" Doordat eenzelfde advertentie drie maal geplaatst twee maal wordt berekend, is de p r ij s per regel slechts 16 cent. ALLERLEI. Het bevriezen der ruiten. Het bevriezen of beslaan der ruiten is een euvel, dat vooral natuurlijk in de koelere jaargetijden, regelmatig weerkeert. Een middel tegen het beslaan en be vriezen der ruiten, is het gelijkmatig ver warmen der ruiten. De ondervinding heeft immers geleerd, dat de meergenoemde hinderlijke verschijnselen niet optreden, als de temperatuur, achter de ruiten, minstens 1012 graden hooger is, dan voor het raam Daarom gebruikte men vroeger gas en petroleumkacheltjes, welke echter in de moderne étalage geen reden van bestaan meer hebben. Hetzelfde oor deel is op de gaspijpen van toepassing. Deze instrumenten waren van een groot aantal kleine openingen voorzien door welke het gas kon ontsnappen en ontbranden, en de warmte, die zich dan ontwikkelde, was voldoende om zelfs de dikste ijskorsten te doen dooien. Dikwijls ging daar echter het nadeel mede gepaard, dat de ruiten sprongen. De moderne winkelier gebruikt een elec. trisch verwarmings apparaat, dat ieder brandgevaar uitsluit. Zulke apparaten wor den in iedere lengte tot 8 M. toe ver vaardigd. In den laatsten tijd worden ook de met electriciteit gedreven winterzonnen" ge bruikt. Deze toestellen brengt men aan (er hoogte van het midden der ruitopper vlakte, opdat een gelijkmatige verwarming mogelijk zij. Ook komt het wel voor, dat men door het open zetten der étalagedeuren, daar door de warmere winkellucht mededeelend aan de étalageruimte, de ruit doet ont« dooien. Voorts kan men het beslaan der ruiten ook verhinderen, door het aanbrengen van een tweede ruit, welke echter goed moet sluiten op de eerste Vervolgens kan eveneens het ontstaan der ijsbloemen verhinderd worden door een gestadige verplaatsing van de lucht, binnen voor de ruit Hiertoe gebruikt men electrische ventilatoren. Als een marquise vlak voor het raam is aangebracht, verhindert ze een voorbij gaand -beslaan. Stof heeft de eigenschap neerslag gemakkelijker aaD te trekken dan glas. Deze raamgordijnen zijn echter verouderd, zoodat dit middel slechts weinig in toepassing zal worden gebracht. Ten slotte is er nog een voorbehoed middel aan te geven, en wel het prepa reereu der ruiten Dan moet men in de eerste plaats het .raam aan den binnen kant goed schoonmaken, hetgeen men het best met krijt kan doen, wijl men zoo doende het spiegglvlak geheel blank kan polijsten. Daardoor heeft het vocht geen punten van aanhechting, er is dus geen mogelijkheid tot adhaesie Beslaat de ruit toch, dan verdwijnt dit bij temperatuurs wisseling naar verhouding zeer snel Men kan hel raam ook met een mengsel van glycerir e en azijn bewrijven, waarbij men echter niet al te kwislig met de glycerine moet omspringen, anders loopt het raam gevaar een vuil aspect te verkrijgen. Een ander middel is het volgende Men menge een halven liter spiritus met 30 gram glycerine en voege daaraan nog wat barnsteenolie aan toe. Met deze samenstelling moet men de ruit polijsten. Hoe zorgvuldiger dit gebeurt des te beter zal de uitslag ziju Houdt de vorst op, dan moet men de ruit met warm water schoonmaken, opdat de vetlaag ver dwijne. Een ander middel stelle men sa men uit een halven liter wijngeest, een hal ven liter water en 125 gram keukenzout. Met deze samenstelling wordt de ruit alle 2 a 3 dagen gepolijst. Als het vriest be hoort men het iederen dag te doen. Bevroren ruiten ontdooit men, door met een oplossing te bestrijken, welke uit twee eetlepels zout, een hal ven liter spiritus en een beetje glycerine is samen gesteld. Rookende vrouwen? Zou er in de stad New-York wel een vrouw zijn, die niet rookt vraagt een i Amerika wonende Italiaansche journalist in en in de te Turijn verschijnende „Stampa» 0| genomen „Amerikaansche Brief". Neen, er is er geen, antwoordt hij berustend, en gaat dan voort Onder vrouw versta ik meisje ,,girl", een zelfstandig naamwoord, dat de vrouw van zestien t"t vijftig jaar omvat. Het is vast en zeker men zou de niet rookende girl" met een kaarsje kunnen zoeken en ze toch niet vinden. Allen roeken zij, zonder uitzondering, en overalaan tafel, in bed, onder het eten, terwijl zij dansen, terwijl zij zich wasschen, zich kappen en haar nage s verzorgen, en zelf terwijl zjj flirten. Zij rooken er als krankzinnig op los, alsof zij bang waren, iets te verzui men, alsof zij eenheiligen plicht vervulden, alsof zij tegenover de sigarettenfabriek' n de verplichting op zich hadden genomen, een bepiald aantal millioen sigaretten te verdelgen. De zaak zit zoo, dat zij de sigaret meestal reeds na drie if vier trekjes weg gooien en een minuut later een nieuwe opsteken. De Amerikaansch vrouwen (men heeft dat natuurlijk statistisch vastgesteld verbruiken tw.e-en-halfmaal zooveel tabak als de mannen. Dat wi' zeggen, zij ver kwisten ze. De sigarettenfabrikanten in Amerika hebben nog nooit zulke go de zaken gemaakt als in den laatsten tijd. Er is er niet een onder, dieniet iedere zes maanden mededeelt, dat zijn productie met zoo enzoo eelmillioeuenistoegenom-n. Millioenen sigaretten natuurlijk. Maar op den langen duur komen er toch mil boenen dollars uit. Dat de sigaret voor de Amerikaansche vrouwen ippen minstens even onmisbaar is als de lipp nstift, is aan gene zijde van den Atlantischen Oceaan r. eds lang een waarheid als een koe. In Europa ontmoet men in den sigar n- winkel nog niet al te dikwijls een beschil derde jonge dame met een pagekopje, kor ten rok en fabelachtig lange zijden kousen die bezia; is sigaretten voor haar eigen ge bruik in te koopeti. In Amerika is dal de gewoonste en natuurlijkste zaak van de wereld Ik moet bekennen, dat mij' f aanvankelijk een beetje geneerde. Precies zoo alsof ik bij deii barbier kwam en daar drie vierden van de stoelen door vrouwen bezet vond, maar ik heb me nu ook daar aan gewend aan de vele vrouwen bij den barbier namelijk. Er is geen naaiwinkel, geen mode-atelier, waar geen sigaretten verkrijgbaar zijn. Speciale merken met het monogram van den firma, die den feeder- en klanten bevalbg worden aangeboden. Het inwendige van die tempels der mode is één en al rookwolk. Godin mode wil haarrookofhr Een Amerikaansche girl zonder sigaret is niet denkbaar. Kousen van menschenhaar. Het is zeker niet van algemeene be kendheid, dat er kousen van mensehen- haar bestaan. Te Manchester heeft een zekere Hopkins kousen en sokken van raenschen haar laten vervaardigen. Deze bleken zoo duurzaam, dat hij ze jarenlang kon dragen, zonder dat ze gtstopt be hoefden te worden. De Chineesche vis- schers maken overigens veel gebruik van kousen uit menschenhaar, die zij over ge wone wollen kousen aantrekken, omdat zij te ruw zijn om onmiddellijk op de huid te kunnen gedragen worden. China, het land, waar men, behalve de staartwortel, vroeger het geheele hoofd kaal schoor, le verde voor de revolutie aldaar, veel men schenhaar, waarvan een groot gedeelte naar Europa werd uitgevoerd. Nu mende haren laat groeien als de Westersche volken, is de aanvoer verminderd. In het Britsch Museum te Londen wordt een touw ter lengte van verscheidene dui zenden voeten en ter dikte van een paar duim bewaard, dat indertijd uit men schenhaar voor den Mikado van Japan vewaardigd werd. Men gaf den Mikado een staaldraadkabel daarvoor in de plaats en zoo kwam het eind touw van men schenhaar. dat 2000 K.G. weegt, in het Londensche museum. ADVERTENTIEN. Heden overleed door een noodlottig ongeval, onze innig geliefde Zoon, Broeder en Behuwdbroeder, Willem van Koeveringe, in leven Rijksambtenaar te Oud Gastel, in den jeugdigen leeftijd van 23 jaar en 10 maanden. De diepbedroefde Familie, H. v. KOEVERINGE Jz— Rijn. Sehore, 16 Juli 1926. De Notarissen J. C. BLAUPOT TEN CATE te Middelburg en E. C. VAN DISSEL te Goes, zullen in „De Prins van Oranje» te Goes ten verzoeke van de Erven wijlen Vrouwe Douairière W. A Graaf van Lijnden—Be Bruijn. publiek verkoopen 's morgens om 9 uur N T. bestaande uit Woonhuis, Bakkeet, Sekuur, Wagenhuis, Varkenshok, Kippenhok, Erf, Tuin en Boomgaard, zeer gunstig gelegen in de gemeente Por- selen bij den spoorweg, met Bouw- en Weilanden, onder Borselen, Driewegen en 's Heer Abtskerke, samen In pacht bij den heer Jacs. Blok Az tot 28 Februari 1929 's morgens om 9 uur N T. zeer gunstig gelegen in de gemeente 's Heer Arendskerke, bestaande uit Woonhuis, Bakkeet, Schuur, Veestal, Wagenhuis, Varkenshok, 3 Arbeiderswo ningen, Erf, Tuin, Boomgaard, Bouw en Weilanden en Dijken, samen In pacht bij den heer D. Boogerd Mzn tot 28 Februari 1934. De hofsteden c.a zijn Woensdags en Donderdags te bezichtigen. Veilingsboekjes met kaart verkrijgbaar ten kantore van genoemde Notarissen, tegen betaling van f 0,25 ten voordeeh van de Ver. Vaeantiekolonies" te Mid delburg. OPENBARE VERKOOPING te De Notaris A. TH. VERBIST te Goes is voornemens op Woensdag 4 Augustus 1926, des vóórmiddags 11 uur (Zomertijd), ten verzoeke van den heer M. Dieleman op de door hem bewoonde hofstede /^Zorg vliette Kamperland in het openbaar te verkoopen den Kapitalen oestaande uit als: Lies, zwarte merrie, 8 jaarMoortje, bruine merrie, 13 jaar Fanny, vos merrie, 15 jaar; Theun, bruine ruin, 5 jaar; Max, vos ruin, 8 jaar; Emma, vos merrie, 8 jaar; Nora, bruine merrie, 3 jaar; Ras, liere ruin, 2 jaarPrins, vos ruin, 2 jaarKato, vos merrie, 1 jaarLeo, liere ruin, 1 jaar. als5 baatgevende melkkoeien, 1 drach tige kalfvaars, 1 vette vaars, 2 vette ossen, 2 tweejarige vaarzen, 3 éénjarige runderen, 2 kleine ossen, 3 kalveren. 4 loopvarkens, 100 kippen en hanen, kalkoenen, ganzen, parelhoenders, 2 men- wagens, treemkar, Utrechtsch wagentj 2 cultivators, ros, rechtstroodorsclimachine, stroosnijmolen, bietenmolen, groot wied- machine met loofbeschermers, handwied- machine, windmolen, sleper, geeselstf met paard, ploegen en eggen in soort, zig-zag-egge, bot-egge, aartlappelploegje, 2 rolblokken, molbord, zwingen in soort wagenlichter, 2 baseulen, voorladders, graanmaten, vorken, griepen, zeven, vleeschblok, tonnen, ladders, mestplanken, klaverrniters, kuikenhok, baggen, ont- roomer (Melotte), tuiraelkarn, roomton, boterbak, emmers, harnassement, partij mutsaard eu stroo, enz. VOORTS alsmahoniehouten Kabinet (inmiddels uit de hand te koop), ronde tafel, thee tafeltjes, kleine tafels, spiegel, 2 hang lampen, éénpersoons ledikant, 3 kachels 2 tegelplaten, 2 kisten, 6 stoelen, petro leumstellen, potten, heerenfiets. Verkoop paarden en hoornvee ie 2 uur (zomertijd). Verkooper verleent aan solide Noord Bevelandsche koopers crediet tot 25 No vember 1926. Geen (tailing, wel bergplaats voor fietsen, motors, enz. Muziek en vermakelijkheden wor den niet toegelaten. De Notaris F. C. -VAN DISSEL te Goes, zal opv Woensdag 4 Augustus IS26, des voormiddags 10'/a uur N.T. Ie Nisse ten verzoeke van den heer JACOBUS DE VOS op de door hem bewoonde hofstede publiek verkoopen EEN KAPITALEN bestaande uit lier Merriepaard, oud 11 jaar, lier Merriepaard, oud 9 jaar, vos Merriepaard, oud 4 jaar, (allen veulen- dragend), bruin Ruinpaard, oud 2 jaar, zwart Merriepaard, oud 1 jaar, bruin Merrieveulen en lier Merrieveulen. 30 STUKS HOORNVEE, als: 7 baatgevende Melk. en Kalfkoeien, 1 Kalfvaars, 12 anderhalf- jarige Vaarzen en Ossen, 1 anderhalf jarige Stier, 9 Kalveren, 2 vette Varkens, 1 Zeug, 8 Biggen en 120 Kippen. Tilbury, 2 Menwagens, Driewielskar 2 Sacks- 1 Cocks- en éénpaardsploeg, 3'/, P.K. Motor (Internationaal) Recht- slroodorschmachine, nieuwe Zaaimaeliine „Stella", Wiedploeg met toebehooren, Rolblok met bak, 5 Eggen, Zigzag Egge, 2 Sleepborden, Rolsleper, Sleper, Hooi- hark, Wind- Snij- en Peemolen, Aard. ppelsorteerder, Zakkenheffer, Bascule met gewichten, Doppen, Koebakkeu, Gierpomp Waterbak, 4 Ladders, Voorladders, Pee en Mestplanken, Wagenzeil, 2 Handwied machines, 1 Handzaaimachine, Slijpsteen, Vleeschblok, partij Zakken, ijzeren Bak oven, 2 Fornuizen, Stal en Zoldergereed schappen, Tuinbank, Harnassement, Mest in den Mestput, Musterd, Klaverruiters, Tolhouten en voorts eenig melkgerei als Ontroomer „Melotte», Victoria Karn, eenig huisraad enz. enz. En ten slotte publiek verpachten 2 H A. 74 Aren 74 centiaren (7 Gem Etweide aan de Koedijk 2 H A. 85 Aren 49 centiaren (6 Gem Etweide aan het Paardeukerkhof. 1 H.A. 96 Aren 24 centiaren (5 Gem.) Etweide aan de Padjes. De verkooper geeft aan solide koopers voor koopen boven f 10, uitstel van be betaling tot 1 December 1926. Met den verkoop van het beestiaal wordt om 1^ uur N.T. begonnen. Geen muziek, geen stalling, wel berg plaats voor fietsen. P. J. GLERUM, Opril Gr. Markt Prima Rookvleesck, Ham, LumcHworst, Haagsdhe Leverworst, Smeerworst, Plockworst, Ontbijtspek, Zalm, Sardines. „DELFTSCH ROEM" 75 ct. per pond „FRIESCHE" 60 ct. per pond PUROI De Notaris A. TH. VERBIST te Goes is voornemens op des namiddags 2 uur (Nieuwe Tijd) in het koffiehuis van den heer C. Remijn aan den 's Heer Hendrikskindereudijk, ten verzoeke van den heer C. BOONMAN, in het openbaar te verkoopen t aan den 's Heer Hendrikskinderendijk, kadaster gemeente 's Heer Arendskerke sectie K, no. 520, groot 7,20 Are. Aanvaarding bij betaling uiterlijk 1 September n.s. Het huis is in 1912 gebouwd en ver keert in zeer goeden OPENBARE VERKOOPING op Dinsdag 27 Juli 1926, des avonds te 8 uur, (N T.) te Goes, in „de Prins van Oranje", voor dhr P. A. VERPLAKKE, ten overstaan van No taris PILAAR, van met erfpachtsrecht van den grond, zear gunstig, gelegen te Goes, op den hoek van de Nieuwstraat en de 's Heer Hen- drikskinderenstraat, groot 75 c A. Op gebruik 1 September a.S. aan de Sint Jacobstraat No. 18a, groot 47 c.A. Verhuurd aan Wed. Verplakke, voor f l.per week.

Goessche Courant | 1926 | | pagina bijlage 4