een extra Bon, E. Verbeem, Goes, MAISOS CHIC, Van 26 tot 31 Juli bekende artikeien uitgezonderd. Oames-Confectie-Magazijn, Vlissingen. A. VOSS. achterwaartsche richting uit de kamer Het dag. bestuur voldaau over een goede daad en gerustgesteld door de zekerheid, dat de bewoner het huisje zal verlate^, als het noodig is, zet zich weer aan den arbeid. (Het tweede bedrijf speelt zich .oenigp maanden later af,, De nieuwe weg, die den begraafplaat weg moet vervangen is zoover gereed komen, dat na korten tijd het huisje afgebroken zal worden Het dag bestuur ontbiedt Blijft. Blijft (maakt zijn entree, van z'n vroeger bedeesdheid en smart is geen spoor achter gebleven. Hij knikt de aan wezigen vriendelijk en optimistisch toe en zet zich met een smak op een stoel Waar kan ik de heeren mee van dienst zijn. Pag. bestuur. (Verwonderd): Van dienst? Hm. Kijk eens Blijft, we hebben *- je huisje noodig. Je weet wat we destijds afgesproken hebben niet. De weg is nu zoover klaar, dat je verdwijnen moet Blijftverdwijnen. Als u me maar eens zegt waarheen. Ik kan toch'''niet onder den blooten hemel gaan liggen zou ik zoo zeggeu. Dag best (meer verwondërdjHtfaar Blijf», hoe hebben we het nu met je. We heb- beu je geholpen ioen je niets had onder voorwaarde, dat je verhuizen "fcóu als wij het huis noodig hadden, en uu doe je alsof je nergens van weet, Blijft: Hoor eens hier hoeren, alles goed en wel, maar eerst een afider huis. Voor wat hoort wat. Een mensch is een menseh, en geen hond, die zonder een dak even goed s'aapt l ag bestuur: (slingerend tusschen de polen ergernis en verbazing) Dat is het toppunt. Eerst iemand uit den uood hel pen, voor niets, zegge voor niets in een huisje zetten eri als het er op aan komt groole onbillijkheid tot dank (Vlet stemverheffing) D'r uit ga je Blijft, is het niet goedschiks, -dan kwaadschiks recht is recht Blijft (doodkalm). We zullen zien Zoo lang er geen ander huis is voor me ver trek ik niet. Vttorloopig heeren ben ik mijnheer. Blijft, 'dé' man die blijft (Het dag bestuur confereert, confereert later weer, de raad beraadslaagt, beraad slaagt nog eens, wetboeken worden open en d cht geslagen. De weg ligt al dagen op voltooiing te wachten de gemeente? ergert zich. Eén is et- die lacht //De man, die blijft". Zijn spotlach vermocht tot op heden niet de gemeentewerklieden op te roepen die zijn goedkoope woning zullen affcirW keu. De brutalen hebben driekwart Toes x ,,'t Sas". Er zal wel eens een tijd geweest zijn vermoeden we, dat ,,'t Sas" niets dan ,,'t Sas" was, en dat er van alles wat het thans des zomers tot een der aantrek kelijkste plaatsen in de omgeving maakt, geen handjevol te zien was. Het bovenstaande is eclhiter slechts een vermoeden, dat wefinig Ier zake doet omdat we het momenteel hier willen, heb ben over ,,'t Sas' van 1926, of Ie wel het laind en wa'er, <jat door de goede zor gen van de zwem- en bad club van den naam tol een waar ontspanningsoord van de zoutwa 'ermjninende Goezeaieescihe en den dito Goezenaar is geworden. Bedoeld club heeft destijds de noodzakelijkheid van een zweminrichting voor onze s'ad ingezien, en door tal^ van voorzorgsmaaV- regelen en verbeterkigeUf een soms gevaar lijke en weinig comfort biedende zwem ge legenheid in een veilig en een, hoewel pri- mi'ief, tocih aan de eerste eischen beant woordend natuurbad veranderd. Men heeft de enitrée lot het nat'e element voorzien en een loods gebouwd, waarin kamertjes voor baadsters en baders, afdoende ge scheiden, de gelegenheid bieden zich naar belhooren in en uit de voor het water bruiikelijke minimum-kleedij Ie steken. We hadden al veel over, .het poesche Sas gehoord, en daarom hebben we er in de afgeloopen week eens een. kyfoe^ge nomen, en aan den lijve den lpjf der in richting getoetst. Deze toets is buiten gewoon meegevallen. De zweminrichting, het water dan te verstaan, vqpral v<^pr de ski'zen, is zooals men het zelden er gens zal treffen, zout, kalm en tevens hel der, en ook de kleedhokken verkeeren in een staat, die alleszins behoorlijk genoemd mag worden. Een enkel bezwaar in ver band met hel laatste. De hokken kunnen aan den buitenkant niet afgesloten wor den en de zwemmer is dan genoodzaakt ijn eigendommen in een niet afgesloten imite achter te laten. Hoewel ons ver- .ekerd werd, dat op drukke dagen toezicht ordt uitgeoefend (tijdens onze zwem- ~rtij was het blijkbaar n:et druk, want toezicht ontbrak) lijkt ons dit geen aarborg zijn kleeding en eveinteeele kost- aarheden in dien staat terug te vinden in elke men ze achterliet. We noemen it een bezwaar, doch dit is dan ook het dat ,,'t Sas" oi. aankleeft. Al t andere is voor iemand, die sportief eg is om zich eenigszans te kunnen ikken (en onsporlieven zullen zich wel vertoonen) prachtig. Er heerscht nog de gebondene en dikwijls zoo hinder- 'ke vingerkijkerijOp alles wat men doet. hetgeen de up-tot-da te'bassins der groots steden kenmerkt. Men heeft nog de :des bui ten te zijn en het voordeel niet ieder oogenblik op het reglement te moeten kij ken of dit wel mag en of dat soms is toegestaan. Het bestuur heeft, (wellicht uit nood zaak wegens de kosten, doch liet dost er niet toe) nog iets aan het inz'cht. aan het initiatief en tevens aan de op vatting jn van weLlevendlie.d en zedelijkheid van derf zwemmer overgelaten, he'geen in deze periode,waarin bijna iedere levensuiting per pond wordt gewogen en goed- dain wel afgekeurd wordt, een zeer verheugende ge beurtenis is. Och wé weten, dal in sommige krin gen dit allés met verwijtende oogem wordt Aangezien, en dat men in hel Gooschc Sas de bron van velerlei kwaad mesot te bespeuren. .Nietwaar, de kleedkamer- tjes \oor mannen en vrouwen zijn wel gescheiden, maar wie zegt er, dal cr bij bij gemis aan zeer streng toezicht altijd ieder in zijn (haar) eigen afdecling terecht komt'. Het ontkleeden, -in 't volle dag licht, in een zweminr cbfiing, wordt door menigeen nog maar zoo zoo gevonden, en velen zien id dat door elkaar krioeil sin van allerlei menschen in esn badpak, nog al tijd een likjeonzedelijkheid. Bekend is de verklaring, indertijd, m Den Blaag'meenen wc, door een juffrouw, getuige in een proces wegens openbare schennis der eerbaarheid, afgelegd, dal held. een vieze vent was, want hij waschte zich heelémaai. naakt Ook in Goes zijn er wel. die in ,,'t Sas" dus iéts andiers zien dan de zwem sters, zwemmers en hét bestuur der im- r.chting: Een fijn plekje natuur, waar in de zomerdag het '.sportieve element hoogtij viert, en waar de duffe kamersfecr de kop koffie ontbreken, waardoor de meest menschelijke en eerlijke gedrag ïigett niét op juiste waarde geschat kunnen worden. Allen, die bezwaren tegen de Goesche zweminrichting 'hébben, en uil wie alle sportiviteit en 'menschelijke blijheid niel verdwenen is, moesten, eeins een kijkje, en tevens liefst een bad gaan nemen iin hun kom van ergernis. Bij voorkeur op een drukken dag,.' als de zon het water blauw tint bn een - zilverglans op de zei len der iade- verte voorbij gl ijdende schepen .legt, als het water boog opspat onder de speek'che-slagen van kinderen en ouderen als de vreugdekreten om de watersport en om de -deugd yan den midden zomer 'door de lucht golven Tien tegen écu, dat er van alle be- zwarein niets overblijft, en drie tegen één, dat de penningmeester allen, die ter ken niisfmaking kwamen, als leden inboekt, -Want lid is men voordat men het goed en wel weet, BINNENLAND. De gezondheidstoestand van de Koning n Sommige Zwitsersche bladen bevatten een vrij verontrustend bericht uit Bom nopens den gezondheidstoestand der Ko ningin, die aan vrij hevige bronchitis zou ijden en daarom haar vertrek zou heb ben uitgesteld,1 Bij informatie Ier bevoegder plaatse heeft men liet „HBldL" de verzekering ge geven, dat alleen voorzichtigheidshalve het vertrek van de koningin, die slechts wat kou heeft gevat, is uitgesteld en dat er geen reden bestaal voor ongerustheid. Ban po verval. Gistermiddag, vijf minuten vóór 3 uur, even vóór het sluitingsuur van de kassa, werd op het loketje van de Boaz-Bank aan den Brinklaan te Bussum ge'ikt,schrijft de „N. R. Crt." De directeur, de heer Joosten, opende het matglazen ruitje, en een jonge man met donker uiterlijk vroeg hem: „Kunt u tien gulden wisselen?" hem daarbij een vier-dubbel gevouwen muntbiljet overhandigende. „Hoe wilt u het hebben r vroeg de beer Joosten. ,Geef u maar rijksdaalderswas het kalme antwoord. De heer Joosten liep toen naar de brandkast, die aan den tegenoverstaan- den muur geplaatst is, en kwam met vier papieren rijksdaalders terug. De jonge man had zich inmiddels half over het loketje beengebogen en hield op eens een revolver op den heer Joosten gericht. Deze dacht een oogenblik met een grap te doen Ie hebben, doch de kerel ruep„Je $ekl of je leven,, ik zal je dood schieten en dergelijke woorden meer. De heer Joosten liep toen op de deur toe, ontsloot deze en kreeg een oogenblik daar na een hevigen slag met de revolver in den nek, waarop hij op den grond neer zeeg. E)e vrouwelijke kantoorbediende was hevig ontdaan naar boven gevlogen, naai de huisbewaarders woning. De vreemde man liep naar de brandkast en haalde de tasch, waarin zich verscheidene bank biljetten bevonden, en ging toen Langs denzelfden weg terug. Toen hij de deur uit was, kwam de heer Joosten tot lm zinning en hij rende door de deur, die oegang geeft tot den huisgang naar den in. Hij zag een man buiten het hek op een fiets springen, hij rende hem na en riep tegen eenige fietsers: „Daar gaat de dief. pakt hem, hij gaat er met een heele kas vandoor". De fietsers gaven aan dit ver zoek geen gehoor en reden kalm verder. Uit het notariskantoor vain dein heer Schcffelaar Klots aan die Eslaan kwamen inlmidclels op het geroep de heer Sebef fe- laaj Klots jr. en een andere candidaat- notaris naar builen. Eein loopjongen wist dein man niet zijn f.ets op zij te komein en trachtte bean tot staan ie breng.?m. Hij verklaarde, dat de man toen bezig was het geld uit de tasch in zijn zakken te stoppen. Door het belletje van den loop jongen gewaarschuwd, spurtte hij ineens verder, doch liet eenige bankbiljetten vallen, die de heeren van het moiaris-kan toor opraapten, het bleken later 90 bil jetten van 10 gulden te zijn-. Inmiddels was ook een auto genaderd, die de heer Joosten en een poli'ieagent opnam. De vervolging wérd toen voort gezet over de Vl etiaan, Hier stond een kantoorlooper van de bank, de verleide, dat de man in de richting van de Generaal de la Reyiaan was verdwenen. Hoewel de auto in razende vaart reed, is het niet mo gen gelukken, een spoor vain den man te vinden. Er is slechts een voorbijganger die het signalement van den- marv en de fiets meent herkend te hebben voorbij de Constantijn Huiygeinslaan. Het is heel goed mogelijk, dat de man in een der zijlanen is verdwenen. Bij Jan Tabak werd de vervolging op gegeven, en de heer Joosten keerdenaar het kantoor terug. Een dokter verbond hem de beide wonden, die bij aan het ach terhoofd gekregen had. Onmiddellijk werden de raad van toe zicht en de raad van beheer der bank bij eengeroepen. Het bleek, dat er f71650,50 in de tasch gezeten beeft. Daar f 900 op straat is gevonden, is het totaal ver miste bedrag f6260,50. De politie, inmiddels gealarmeerd door de hulsbewaarster, begon baar nasporing en eenige jongelieden, die met het signale ment van den man overeenkwamen, wer den in hun huizen opgezocht, echter zon der resultaat. Volgens den 18-jarigen loop jongen was de man zoo donker, dat hij wel geschminkt zal zijn geweest. De vrou welijke kantoorbediende meende, dat de man een pet. en de heer Joosten, dat hij e$n strooboecl op bad. Politiebonden, aan het werk gesteld, konden niets uit richten, daar men bun geen lucht kon geven De man moet wel op de hoogte geweest zijn met het uur van sluiting van de kassa. De politie vermoedt, met denzelfden da der te doen te hebban als bij deito verval, aan het slation te Bussuim op 30 April j.l. Inbrekers gefopt. 's Nachts hebben inbrekers ean bezoek gebracht aan liet tapijtmagazijn van de N.V. Tapijthandel v.h. Benezza aan de Groole Markt te Rotterdam. Na eerst een runt je van een glas-in-lood ruit van een tuimelraam te hebben vernield, heeft men liet schuifje van dit raam kunnen verwijderen, waarna de weg dóór het tuimelraam vrij was. In den tapijlenw'nkel en op het kantoor is alles doorzocht; er wordt even wel niets vermist. Ook een daarna ge bracht bezoek aan de 'kantoren van de Eerste Rotterdamsclhe Hoedenfabriek, eveneens in pand 12 gevestigd, leverde geen tastbaar resultaat op voor de onge- noode gasten. Vervolgens zijn zij over een plat dak terechtgekomen in de kan toren der Maatschappij voor Handel ii Ijzerwaren en Industrieele Beinoodigdhe- den en van de Vulpen Import-Maatschap pij, beide van de firma gebrs. Polak in pand 10 aan de Groote Markt. D%ar werd, zo'i^meenden zij, tenminste huin moeite be loond en. konden zij een groote partij vulpennen en vulpollooden buitmaken. Na alles zorgvuldig te hebben ingepakt, heb ben denachtelijke bezoekers zich langs een touw uit de eerste verdieping op straat laten zakken, waarna zij een goed heen komen hebben gezocht. Niet weinig ver baasd zullen de heeren evenwel geweest zijn, toen zij, eenmaal in veilige haven aangeland, tol de ontdekking kwamen, gefopt te zijn. Wat is n.l. het geval? Een half jaar geleden is er al eens bij de firma Polak ingebroken, bij vVelke gele genheid toen ook vulpenhouders en vulpol looden zijn ontvreemd. Ter voorkoming van een eventueelc herhaling van inbraak- schade 'heeft de firma eenigen tijd geleden alle monsters van vulpennen en vulpol looden van hout doen vervaardigen. Deze monsters nu zijn door de inbrekers mede genomen. Een bloedig dra m a. Te Nieuwen hagen heeft zich een drama afgespeeld. Enkele landbouwers vonden üonderdagmorgen langs een veldweg een mail, die ernstige wonden had aan het onderlichaam. De politie werd gewaar schuwd en deze ontdekte in een bosch uiet ver van bedoelden veldweg het lijk van een vrouw, de 26-jarige H, P. Haar waren in het hart enkele steken toege bracht. De gewonde bleek te zijn de 44 jarige P. G De man werd naar het zie cenhuis te fleerien overgebracht. Hij heeft verklaard met de vrouw door drie Duit- schers overvallen te zijn, die de wonden zouden hebben toegebracht. De justitie uit Maastricht was in den namiddag ter plaatse. Het lijk is na schouwing naar het ijkenhuis te Nieuwenhagen overgebracht. Naar wij vernemen staat de politie zeer sceptisch ten opzichte van de mededee- lingen, door den gewonden man gedaan Een val sc he checque. Een bank te Antwerpen heeft een checque van f 5*2,000 uitbetaald aan iemand die dadelijk verdween Later constateerde men dat de door de Rottcrdamsche Bank vcreeniging afgegeven checque valsch en de liandteekening van den directeur dezer bank nagemaakt was Zedeloosheid onder de jeugd In Katwijk aan Zee liepen al eenigen tijd geruchten over niet nader aan te duiden handelingen, gepleegd door jon gens van 6 tot 16 h 14 jaar Een zes- jarig knaapje, die er ook bij was gehaald, liet er iets over uit aan zijn móeder, die er de p litie mee in kennis stelde en zoo werd liet complot, dat steeds meer uit breiding had verkregen, om dekt t e kna pen hadden in de duinen een hut ge maakt, waar ze hun bijeenkomsten hielden, let vermoeden, dat er ook eenige meisjes bij betrokken waren, heeft zich niet be vestigd Het kwaad woekerde steeds door. He plegers ervan traden steeds driester op, zoodat de politie ook reeds gevallen in sloppen en stegen constateerde. Het pliysiek gevolg van deze handelingen had zich bij sommige kinderen reeds doen gelden. De politie heeft geen proces verbaal opgemaakt, had echter ter voorkoming van verbreiding van dit euvel, waaraan zoowel jongens uit den middenstand als de arbeidersbevolking zich schuldig maak ten, zich in verbinding gesteld met de ouders en met de hoofden van scholen, terwijl ook de voogdijraad evmee gemoeid is. "e politie houdt eeu strenge controle op de Katwijksche jeugd, op deze wijze hoopt men het kwaad te bestrijden. BRIEFWISSELING. Correspondent Rilland-Batlh. De uit slagen van wedstrijden, die 's Zondags gehouden worden, moeten 's Maandags in ons bezit zijn. WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 767.6 te Cler mont. Laagste barometerstand 742.7 te Lerwick. Verwachting tot den avond van 24 dezer: Matige noordwestelijke tot zuid westelijke wind, afnemende bewolking la ter betrokken met regen, aanvankelijk iets VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. Juli: 27 Goes, dekkleeden enz.,' de Wilde en Heijboer. 27 Goes, woon- en winkelhuiswoon huis, Pilaar. 28 Heinkenszand, weiland, Verbist. 29 Nisse, bóeren-inspan, Pilaar. 29 Nisse, inboedel. Pilaar. 30 's Heer Hendrikskinderen, huis, erf en bouwterrein, Verbist. 30 's Heer Arendskerke, dijk met ol men, Pilaar. 30 Goes, hofstede met bouw- en wei landen, Biaupot ten Ca te en van Dissel. 31 Goes, hofstede met bouw- en wei landen, Biaupot ten Cate en van Dissel. Augustus 4 Nisse, boeren-inspan, van Dissel. 4 Kamperland, kapitalen bóeren-inspan, Verbist. 6 Biezelinge, verpachting boomgaarden en bouwlanden, Pilaar. 6 Biezelinge, verpachting boomgaarden bouwland, Pilaar. 6 Goes, hofstede mei bouw- en wei landen, Biaupot ten Cate en van Dissel. 7 Goes, bouw- en weilanden en dijk, Biaupot ten Cate en van Dissel. 11 Goes, kapitalen bóeren-inspan, van Dissel. 12 Krabbendijke, inboedel, Pilaar. 31 Goes, woonhuis en erf, Pilaar. Kapelle, woon- en winkelhuis met bergplaats en erf, Kram. VEILINGSVEREENIGING ZUID-BEVELAND TE GOES. Veiling van 23 Juli 1926. Bloemkool fQ.70 a f4,20, Krop*Ja f 1,60, Savoije kool f3, Komkommers f2 a f9. Augurken f 0,30 a f 0,35. alles per 100 stuks, Kroten f 3, Wortelen f6 a f7, beide per 100 bos. Postelein f 2, Zilveruién f 1 a f4, Snijb ooi .en f 29, Groene boowen (9 a f 18, Sjalot en f2 f 3, Aardappelen f 4, Aardbeien f26 f30, alles per 100 Kg. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Ondertrouwd: Pieter Johannes Jains- sens 24 j. jm. en Mara Borgs 22 j. jd. Gehuwd: Albertus Dunning 2> j. jm. te Avereest en Adr.ana Sinallcgaug: 27 jd.; Ludovicus Johannes de Coniock 26 j. jm. en Maatje Adriana Polderman 22 j. jd. ADVERTENTIEN. Heden overleed tot onze diepe droef heid na een langdurig én' smartelijk dóch geduldig lijden, onze geliefde Echtgenoote, Moederen Heliu\rdmoeder Cornelia Vermeulen-Schipper, in den oud rdom van 54- jaar en 8 maanden, Wilhelminadorp: .1. VERMEULEN. VERMEULEN. P. J. W. VERMEULEN. W. M. VERMEULEN. C. D. VERMEULEN. Kloetinge J. G. VERMEULEN. N. VEBMEULEN-Pchbbl'ERS. 's Hertogenbbsch G J. VERMEULEN. Wilhelminadorp, 22 Juli 1926. Pe teraardebestelling zal plaats heb ben te Wilhelminadorp op Maandag 26 Juli as. te twaalf uur. De Notaris PILAAR zal Donderdag 29 Juli 1926 te Nisse, na afloop van de verkooping voor dhr. Dn Back tegen kontante betaling verkoopen ten huize van dhr, Jacq. Everse t Kabinet, Tafels, Stoelen, Lampen, Klokken, Spiegels, Glas- en Aarde werk, enz. OPENBARE VERPACHTING op Vrijdag 6 Augustus 1926, des na middags te 2 uur te Biezelinge, in het Koffiehuis van Luijk, voor den heer J. C. Persant Snoep, ten overstaan van Notaris PILAAlt te Goes van: 3 perceelen Boomgaard en 6 perceelen Bouwland in de ge meente Kapelle, aan den weg van Bieze linge naar Eversdijk. Ue perceelen zijn door paaltjes aange duid. bij ieöere f 2,50 Koopt thans E V. Ochtendvoer pel' 2 5 K.G. f 6,59 met 6 Groene Bons ea 2 extra Bóns. E.V. Koffie, Thee, Cacao, Jam, Maïzena, Pudding, Wijn, Huishoud zeep, Zeeppoeder; Soda, Azijn extract, groote flesch 35 cent, Appelstroop cent per K.G., Rozijnen 34 cent per pond, Krenten 20 cent per pond. Extra Bons en (le gewone Bons brengen u reuzen cadeaux. Zend Uw orders reeds heden in. Wij berichten de Dames van Goes en Omstreken dat U DONDERDAG 29 JULI bij ons in Hotel de Korenbeurs voor de helft van den prijs een mooie JAPON kunt koopen in Zijden, Stof, Mousseline, enz. enz. van 4 gultien af. AUes nieuwste modellen en alle kleuren en maten. Ook rog enkele mooie MANTELS tegen zeer lage prijzen. Doet uw voordeel en komt eens kijken. Aanbevelend,

Goessche Courant | 1926 | | pagina 3