Slapeloos door Zomerhitte? Gebruik hiertegen Mijnhardt's Zenuwtabletten druk zich naar het Zuid-Oosten terug •trok en zoowel bij IJsland als boven de Britsdbc eilanden depressies verschenen zijn. Onder den invloed van de laatstge noemde, die Zondagavond nog boven het kanaal lag, is het weer hier buiïg en los geworden, met onweer op verscheidene plaatsen, ook in Engeland. Hier waren de buien van weinig be'eekenis, maar er waren vooral Maandagavond, buitenge woon mooie, hooge stapelwolken te zien; die een duidelijk beeld gaven van den bouw van onWeers- en regenbuien. Omstreeks den tijd van zonsondergang was het ver schijnsel op zijn mooist. De algeheel© verandering der lucht- drukverdeeling in Europa kan de inleiding zijn bot de periode van het losse zomer weer, dat meestal tegen einde Juli, als de z.g. hondsdagen beginnen, een aanvang neemt. Wij hebben dan de meeste kans op veel afwisseling in het weer, zoowel op mooie warme als op regenachtige dagen met veel onweer. Daar het vasteland nog hooge temperatuur heeft, hebben wij hier wel weer kans op warmer weer. Tooneel in Middelburg. De heer Cor van der Lugt-Melsert, directeur van het Vereenigd Rotterdamsch Hofstad-tooneel schrijft ons, dat zijn ge zelschap in den schouwburg be Middel burg gedurende de a.s. kermis eenige voorstellingen zal geven, waartoe hij de meest aantrekkelijke vertooningen van zijn repertoire heeft uitgekozen. Maandag 2 Augustus gaat een nieuw blijspel van Frederik Lonsdale „Mrs. Cheyney's verdwijning"!, dat in Aprd van dit jaar voor het eerst vertoond werd en reecis 35 opvoeringen genoot. Dinsdag 3 Augustus wordt Op veler verlangen opgevoerd „Boefje" met Annie van Ees in de titelrol. Voor 4 Augustus is het zeer bekende blijspel „Hofgunst" bestemd, eveneens met Annie van Ees in de hoofdbezetting. Deze aantrekkelijke stukken met hun verzorgde rolverdeelingen hebben overal een uitstekende pers gehad en zullen ook in Zeeland veel waardeering oogsten. PROVINCIE-NIEUWS. De eleclricileits-voorztemng. In de zomerzittiing van de provinciale staten vormde de electriciteits-voorziening een punt van behandeling. Inzake vragen berteffende de electrificatie van de Beve- landen werd opgemerkt, dat het noodige koopmaos schap zich er tegen verzet aan de onderhandelingen veel publiciteit te ge ven. Er is een accountantsonderzoek gaan de naar de financieelen toestand van de gasfabrieken in de bewuste gemeenten, terwijl met de M.A.B.E.G. voor Ged. Staten onderhandeld wordt. Bloemencorso. Blijkens een achterstaande advertentie wordt ter gelegenheid van de landbouw tentoonstelling in Steenbergen op Zater dag 31 Juli een groot bloemencorso ge houden. Deelname wordt ingewacht van versierde "auto's, motorrijwielen en rijtui gen bespannen met paard. Er zijn geld prijzen en medailles. 's Heer Arendskerke. In de Maan dag voormiddag gehouden raadsvergadering deelde de voorzitter mede, dat o.m. was ingekomen een verzoek van den Ned. Chr. Landarbeidersbond, gevestigd te Utrecht. Besloten wordt dit verzoek te stellen in handen van B. en W. teneinde den raad in de volgende vergadering daaromtrent te dienen van advies. Een ver zoek van den kerkeraad der Ned. Herv. gemeente te 's Heer Hendrikskinderen, om de benoodigde gelden beschikbaar te stellen tot stichting van een Herv. Chr. School aldaar, wordt met algemeene stem men ingewilligd. In verband met dit be sluit wordt aangenomen een voorstel van B. en W. tot opheffing van de openbare lagere school te 's Heer Hendrikskinde- ren en de lokalen dier sch-ool ter beschik king te stellen van den Kerkeraad der Ned. Herv. gemeente, teneinde deze te bestemmen voor Herv. Chr. School tegen den tijd, waarop de openbare lagere school te 's Heer Hendrikskioderen zal opge heven zijn. Op een verzoek van M. J. Hannewijk, om eene tegemoetkoming als bedoeld in in art. 13 der Lager Onderwijswet 1920, wordt afwijzend beschikt, daar gebleken is, dat- de afstand van de woning van adressant naar de bijzondere lagere school te Nieuwdorp, alwaar zijn kinderen ter school gaan, minder dan 4 K.M. bedraagt. Een verzoek van gelijke strekking van Wed. J. Hoogsirate wordt ingewilligd en besloten als ter tegemoetkoming tot wederopzeiggens een bijdrage te schenken van f25,per kind en per jaar. Verder wordt met algemeeeë stemmen besloten de aanleg en verharding van den nieuwen rijweg verbindende het station 's Heer Arendskerke met den Noorweeg- schen weg, onderhands aan te besteden aan de N.V. van Heurn en Völcker's Aannemingsmaalschappij te Goes, voor de som van f3,30 per vierk. M„ met in begrip van 6 maanden onderhoud. We gens afschaffing hunner honden wordt aan H. Verdonk en A. van Liere voo 6 maanden ontheffing verleend van beta ling van hondenbelasting voor het dienst jaar 1926. Bij de rondvraag wijst de heer Schip per op een gat in de straat in de nabij heid van de woning van dein heer P. Mol, dat zal worden hersteld. De totale ontvangsten van de ba zar, welke in de week van 510 dezer, 'en bate van de alhier bestaande bewaar school is gehouden, hebben bedragen f 1683,92. waarvan een bedrag van f241,89 moet worden afgetrokken voor onkosten, zoodat een netto-be.irag blijft van f 1442,03. Hansweert. Met ingang van 1 Aug. a.s. is de rijksklerk P. Hoondert van Rotter dam overgeplaatst naar Hansweert. Wegens het slechte weer is van het slcepschip „Jeannette", schipper de Cock, de roerkoning gebroken. Door twee sleep- boo ten is het schip naar hier gesleept en wacht nadere instructies af van zijne assu rantie. Het Belgische sleepschip „Belgica 10", schipper Dutrinck, geladen met ijzer van Walsuim naar Antwerpen is tijdens het stormweer in het nieuwe vaarwater (Oo ster schelde) gezonken. Ierseke. Als een bijzonderheid kan ge meld worden, dat de prijs van oester schelpen dusdanig is gestegen dat nu ruim 50 cemt per ben geboden wordt, wegge haald van den steiger. Een prijs die nog niet voorgekomen is en geweten wordt aan de groote vraag naar grit van de Hollandscbe en Engelsche hoender- parkhouders. Kapelle. Maandagmorgen overleed in het ziekenhuis te Bergen op Zoom, ten gevolge van de val bij het plukken van pruimen, de werkman J. K. alhier. Middelburg. In verband met het ver zoek van M. v. d. Berge en 22 anderen om over te gaan tot de oprichting van een openbare U.L.O.-school voor jongens te Middelburg met ingang van het schooljaar 19261927, deelen B. en W. den raad mede, dat het aantal te verwachten leer lingen 20 zal zijn en hun bij onderzoek is gebleken, dat daarvoor rijks vergoeding kan worden verkregen. B. en W. stellen dan ook voor, over te gaan tot stichting van een U.L.O.-school voor jongens. Als de raad het voorstel aanneemt en tevens dat om de centrale 7de klas se-school, waarvan het aantal daalde van 1923 tot 1926 van 105 tot 11, op te heffen als Ged. Staten dit hebben goedgekeurd, dan zullen B. en W. met nadere voorstellen komen over aanstelling van personeel enz. Naar aanleiding van opmerkingen iin de commissie van financiën, deelen B. en W. mede, dat de aanneming van hun voor stel een niet hooge uitgaaf voor leermid delen en wellicht ook nog een niet hooge voor schooimeubelen zal medebrengen.Het ligt in de bedoeling de nieuw in te richten U.L.O.-school als kopklassen toe le voe gen aan een bestaande lagere school. Rilland-Bath. Bij het hevig onweder dat gisterennacht boven deze gemeente woedde werd in een weide in den Zuid- Bathpolder een paard en veulen, eigen dom van de N.V. Landbouw Mij. de Bathpolders, door het hemelvuur gedood. Gisterenmiddag had op de Alge- meene Begraafplaats alhier, de begrafenis plaats van de op-zoo droevige wijze bij het zwemmen om het leven gekomen P. v. W. Een groote schare belangstellenden, waaronder den directeur van de N.V. Landbouw Mij. de Balhpolders en den voorzitter van het muziekgezelschap Ril- landaa waren op de begraafplaats aanwe zig. Ds. J. S. Hartjes voerde het woord en wees op den ernst van het sterven. Schore. Geslaagd voor kommies bij 's Rijks belastingen de heer Johs. Zuijd- weg, alhier. De heer J. Schop en J. Eckhardt zijn voor 2 jaren vrijgesteld van den dienst plicht wegens kostwinnerschap. Wemeldinge. Het klipperschip „Li bra", schipper J. de Raad van Sliedrecht, geladen met sleén, verloor op de Ooster- schelde tengevolge van den harden Noord westenwind, mast en zeilen. Het motor- visschersvaartuig Y. 25, schipper Padmos, bracht het behouden alhier binnen. STADS-NIEUWS. Het dwaze voorstel. In de zitting van de provinciale staten is gisteren behandeld het voorstel tot aan leg van den nieuwen weg naar het Kat- sche veer, waarover we onlangs een en ander schreven. In de afdeel ;ngen werd deze nieuwe weg druk besproken, en o.a. werd gewe zen op de hooge kosten, die ermede ge moeid zullen zijn. Een som van f 155.000 werd nog te laag geacht. Gevraagd werd ook hoe Ged. Staten er toe zijn gekomen om een nieuwen weg juist op deze plaats te ontwerpen. Van de zijde van Ged. Staten werd geantwoord, dat door de directie van den stoombootdienst op de Oosterschelde er destijds op gewezen is. dat over het vervoer langs de haven van Goes, vooral in den bietenlijd nogal ge klaagd wordt en dat deze klachten den stoot hebben gegeven een nieuwen weg te zoeken, waardoor dan ook tevens de rei zigers spoediger naar Middelburg zouden kunnen worden vervoerd. Voorts, dal over den weg door den Willlielminapolder her haaldelijk is geklaagd, dat deze door toe nemend autoverkeer geruïneerd wordt. In betrekking tot de kostenberekening wordt gezegd, dat deze een globale is. Verbetering van den bes taanden weg langs de haven van Goes zou f 10.000 minder kosten. Bovendien is de nieuwe weg 500 M. kort er en daardoor zal hét onderhoud ook weer minder zijn. Wat het wachten op de aanneming \an het nieuwe wetsontwerp wegenbelasting betreft, daar moet men zich niet te veel van voorstellen. Alleen provinciale wegen zullen daarbij in aan merking komen. Buiten deze zullen er niet veel bijkomen. Bovendien wordt dan de kwestie weer eenige jaren verschoven. Een lid vain Ged. Staten zou nog geen aanvang met het werk willen maken. In een der afdeelingen werd met 10 legen 2 en 2 lont houdingen een motie aangenomen om al leen te betalen wat de gemeenten tekort komen om den besitaanden weg te ver beteren. Naar aanleiding van het algemeen ver slag namen Ged. Staten hun voorstel in zake den weg Goes-Katsdhe veer terug. Hiermede is dit dwaze voorstel van de baan. R. H. B. S. Onvoorwaardelijk bevorderd tot de 2e klasse: J. A. A. Buteijn, J. de Graaf f, C. J. de Jongh, Ma. de Jonge C. J. Koe man, A. B. Nieuwenhuijze Ga. S. van Noort, A. Zandijk, J. Verschuure, J. G. Eckhardt, D. H. Gerielsen, Ma. v. Huis stede, D. de Jager, J. Nijssen en J. Pou- wer. Met taak: D. J. A. van Ballegooijen de Jong, G. H. J. xBolier, Ba. Dekker, C. de Graaff en N. Walhout. Her-examen 4, afgewezen 5. Tot de 3e klasse: J. C. Beenhakker, C. M. van Doorn, C. van Espen, N. Gan- zeman, L. J. Hoogkamer, J. de Jonge, L. C. Kloosterman, W. C. van Liere, C. v. d. Linde, W. J. Pfeiffer, D. C. Pietersie, F. G. C. Rothuizen., E. J. Sinke, J. P. A. Ballegoijen de Jong, C. A. v. d. Broccke, L. Cijsouw, W. v. d. Ende, M. S. Herdink, C. A. Klooster, L. Meise, W. A. v. Noort, J. J. Pikkaart, W. A. Polderman, W. A. Trimpe en J. Corstens. Met taak: J. C. Kram, E. C. Jansen, H. A. Ossewaarde en F. J. van Sprundel. Her-examen 3, afgewezen 11. Tot de 4e kl.B. van Beusekom, A. Bruijnzeel, M. Burger, J. M. Geleedst, M. Houtman, C. N. van Liere, B. Pol derman, M. A. Vermet, W. J. P. v. d. Wart, C. L. Welleman, M. W. Boon man, A. C. v. d. Broeeke E. J. Eijke, J. FeJiius, L. A. de Graag, A. P. J. Hollmann, R. F. Kranenberg, P. S. Lut- gert, P. Oom, J. L. Versprille, W. E. P. IJsseldijk. Met taak: J. L. de Jager. Her-examen 3, afgewezen 8. Tot de 5e kl.H. G. v. (d. Berg, P. D. Blok, M. Dekker, L. L. de Graag, C. Kribbe, N. C. A. Maijs, J. J. Salome, H. J. van Buren, J. E. Eijke, M. Lin- denbergh, F. A. Moerdijk, J. Rothuizen. Met taak: K. Fltpse, C. D. 't Hooft, en J. C. Kram. Her-examen 3, afgewezen 6. Alsnog toegelaten tot de le ld.: F. G. van Riet en K. L. Kramer; tot de 4e kl. P. A. Verschuure. Een jubileum. Binnenkort zal de gymnastiekvereeni- ging „Volharding" alhier haar 35-jarig bestaan vieren. Ter viering van dit heug lijke feit, en tevens om de athietiek te propageeren, is besloten Zaterdag 4 Sep tember a.s. een alhietiek-dag te organi- seeren. Verschillende sportvereenigingen zullen worden uitgenoodigd hun medewer king te verleenen en er zal zich een comité van vooraanstaande Goezemaren vormen, teneinde aan de gebeurtenis meer luister bij te zetten. Kantongerecht. De Kantonrechter heeft veroordeeld wegens overtreding Een kind beneden 16 jaren als gelei der van een paard bezigen: J. W. te Goes f 3 s. 3 d. Zonder noodzaak met een rijwiel de linkerzijde van den weg houden: P. B. te Goes f 1 s. 1 d., P. J. T. te Walsoor den f3 s. 3 d. Rijden zonder nummerbewijsP. d. H. te Wolf aar tsldijk, J. P. v. B. te Kloos* terzande f 3 s. 3 d., als voren en zonder rijbewijs F. J. v. d'. J. te Ierseke 2 maal f2 s. 2 maal 2 cL, M. d. P. te Zaamslag 2 maal f3 s. 2 maal 3 d. Motorrijlu'g berijden niet voorzien van minstens 2 remmen: A. D. K. te Co- lijnsplaats, C. M. te Kruaningen f3 s. 3d. Zonder noodzaak met au'o rijwielpad berijden: J. J. K. ite Ossendrecht f5 s. 5 d„ als voren en in een bocht niet rechts rijden: P. d. M. te Hansweert 2 maal f5 s. 2 maal 5 d. Met rijwiel de veiligheid van het ver keer in gevaar brengen: G. F. R. te Wissenkerke f 10 s. 10 d. Schelde bevisschen zonder consent: C. W. G. en K. d. K. te Wissenkerke f3 s. 3d. Fietsen zonder licht: A. d. V. te 's Hee renhoek f3 s, 1 week tuchtschool, J. B. te Goes, L. M. te Kattendijke J. G. en H. D. te Driewegen, J. C. V. te Ier seke, I. F. te Wolfaartsdijk f5 s. 5 d. Met motorrijtuig rijden., welke niet voor zien is van minstens twee goedwerkende remmenW. A. te Bergen op Zoom fl 00 s. 50 dagen. Vrijgesproken beklaagd van overtreding Jachtwet: M. d. B. te Ondelande. Door L. S. te Goes is hooger beroep aangeteekend tegen het voinin:s van den' kantonrechter te Goes, waarbij hij is ver oordeeld wegens overtreding het met een auto- rijden over een daarvoor verboden weg tot f25 s. 25 d., eveneeis is hooger beroep aangeteekend door J. S. te Ier seke, veroordeeld tot f25 s. 25 d„ we gens het over een onbewaakte overweg rijden als een trein nadert. Veemarkt. Ter markt van Dinsdag j.l. waren aangevoerd83 biggen. BINNENLAND. uit wagen. Een zevenjarig knaapje werd un den wagen geslingerd en op slag gedood. De overige kinderen stapten daarop uit den trein en keerden in gedrukte stem ming naar Breda terug. Naar grootmoeder. Des avonds laat kwam een moeder op het politiebureau te Enschede vertellen, dat haar 11-jarig zoontje sinds 's middags twee uur was verdwenen. Hij was uit gegaan met een 11-jarig vriendinnetje. De politie stelde onmiddellijk een onder zoek in naar de kinderen, doch zonder resultaat. Tot één-uur 's nachts bleven de ouders in onzekerheid. Toen kwam telefonisch bericht uit Nondhorn. (Duitsch land), dat de kinderen daar loopende wa ren aangekomen, via Oldenzaal en Dene kamp. De jongen had zijn vriendinnetje meegenomen om zijn grootmoeder een be zoek te brengen. Een pionier! Belgische mentaliteit. In een beschouwing over het Neder- landsch-Belgische verdrag zegt de anoexi- omistische Nation Beige in haar avond editie van Maandag, dat de goedkeuring van verdrag door de Nederlandsche Sta- ten-Generaal zeer twijfelacht g blijkt te zijn. Het is echter niet waarschijnlijk, naar het oordeel van het blad, dat Belg.ë nog meer concessies zal doen aain Ne- derlandsche chantage. Nederland stelt zich aldus het blad, in deze zaak aan zooals tegenover ons na dein tachligjarigen oor log, toen het ons zijn wil kon opdringen. Sindsdien echter hebben wij 1793, 1830 1918 gekend. De Hollanders weten het wel en zij weten het zoo goed, dat er leden in de Tweede Kamer gevonden worden om op naïeve of cynische wijze toe te geven dat, zoo het huidige verdrag in 1919 ware voorgelegd', zij het met beide handen zouden hebben onderbee- kend. Op dat oogenblik immers vreesden zij Limburg en Zeeuwsch-Vlaamderen te verliezen. Verder zegt de Nation Beige nog, dat België ongelijk had, onder drang van den geest van Locarno zich deze troeven uit hand te laten nemen en nu door de schuld van zijn regeering onmachtig staat tegenover een Nederland, bezield van den ouden geest van barrières-tractateneco nomische monopolie en plagerijen ten op zichte van de naburen. Ondank is ,s we relds loon. Vandervelde en Van Cauwe- laert, die de zoetste woorden over hadden voor deze goede Hollanders, en de 98 Kamerleden die hen gevolgd zijn, zullen dat spoedig ervaren. Het verdrag met Duitschland. In het afdeelingsverslag der Eerste Ka mer komt een krachtige kritiek tot uiting inzake het handelsverdrag met D.uitsch- land. Vele leden zagen in de late indiening de neiging van den minister om het zeg genschap der Staten-Generaal over inter nationale aangelegenheden te knotten. Vrij algemeen verklaarde men zich te leurgesteld over de verkregen resultaten. Voor den invoer in Duitschland van on ze afgewerkte fabrikaten is volgens vele leden niets verkregen. In het algemeen stemde men in met de door de Tweede Kamer geuite kritiek over de wijze waar op de onderhandelingen zijn gevoerd. Verschillende vragen werden gesteld over de colleges die gehoord zijn. Eenige leden verklaarden schoorvoe tend hun stem aan het wetsvoorstel te zullen verleenen. Ook inzake de haven en spoor wegen werden nog verschillende vra gen aan de regeering gesteld. De Koningin. Het Haagsche Correspoindenliebureau verneemt dat de Koning door eenc op de bronches gevatte koude genoodzaakt is haar terugkeer naar Nederland uit te stellen. Een droeve tocht. Van een trein der Zuid-Nederlandsdhe Stoomtram Maatschappij, waarin 493 kin- dejren der Vereeniging St. Joseph te Breda zaten, ontspoorde Zondagjnorgen bij den wissel in de Liesboschs traat ©en Bijna 70 jaren geleden trok een Am- sterdamsche jongen, zoo een van 't oude slag, met durf in z'n lichaam, met een zeilschip naar Indië. De f500 voor den overtocht had hij eerst van z'n karig maandgeld moeten oversparen en toen hij te Batavia aan land stapte, had hij niet de minste of geringste vooruitzichten. Na lang zoeken kreeg hij een baantje van f 75 in de maand bij een tabaksonderneming, waar hij zijn reeds in 't vadferlandi ver worven kennis van tabak en tabaksplanten kon uitbreiden. Op zekeren dag kwam ons jongmensch in aanraking met een Arabier, die hem wonderen vertelde van het landschap Deli op Sumatra en van de goede kwaliteit der daar gekweekte tabak. Dit verhaal ver lokte den jongen Hollander om zelf naar Deli te gaan, waar hij bij aankomst al spoedig ontdekte, dat de Arabier schro melijk opgesneden had. De bevolking ver bouwde wel wat tabak, maar niet meer dan zij voor eigen gebruik bij het siri'h-kauwen noodig had. Toch besloot de jonge man om in Deli zijn geluk te beproeven. Zonder geld, zonder werkvolk, zonder hulp, zonder kennis van land en volk loog hij aan den arbeid. Proeven om de inheemsche Batakkers aan 't werk te zet ten, mislukten, de Maleiers bleken al even ongeschikt, daarom trachtte de planter te Penang een 120-tal Chineezen te wer ven. Dat lukte, maar die langstaarten wisten van tabaksverbouw niet het minste af en hun jonge werkgever moest hen in alles onderrichten. Toen volgde een leven van arbeid en onlberimg, waarvan we ons nauwelijks een voorslellang kunnen maken. Als eenige Europeanen temidden van een inheemsche bevolking, werkende met een troep Chineezen, van wie velen tot het uitschot der Chineesche bevolking be hoorden, wonende in een hut, die totaal 8 dollar aan bouwkosten had gekost, ploe terde de jonge man van vroeg tot laat voort Zijn inkomen was even groot als dat van zijn koelies, zijn behoeften waren vrijwel dezelfde. Angsit voor diefstal of beroo- ving kende hij niet, om de eenvoudige reden dat hij niets bezat en al zijn koelies dit wisten Maar tabak werd er geplant en het klimaat deed de rest. De geoogste tabak ging naar Amsterdam, werd daar door deskundigen bekeken, beroken en goed be- 'onden, zoo goed zelfs, dat een der ma kelaars bereid was een 30 mille in de on derneming te steken. Dat geld leverde het eerste jaar ©en winst op van 100 pet., het tweede jaar een nog veel grootere! Een zaak, die op zulke resultaten kan bogen, vindt gemakkelijk verderen steun en spoe dig bleek dan ook de Nederl. Handel maatschappij bereid kapitaal te steken in de Deli-planitages. Zoo werd den len Nov. 1869 de Deli Maatschappij opge richt. En thans heeft de man, aan wiens on verdroten werkijver en onvergelijkelijke stoutmoedigheid dit machtige handelsli chaam zijn ontstaan te danken heeft, de heer Jacobus Nien'huys, op zijn prachtige buitenplaats Vredeoord te Haarlem zijn 90en verjaardag gevierd. De krasse oude heer, reeds tientallen jaren mild ionair, ge niet daar een rustigen ouden dag, maar het werk van zijn handen gaat nog steeds door. Nog altijd is Deli het tabakslamd bij uitnemendheid, nog altijd maakt de Deii-tabak Amsterdam tot een wereld- marktplaats en nog altijd vloeien de milli- oemen uit Deli naar ons Land en vermeer deren de welvaart van ons land. En tot dat alles heeft de stoot gegeven de Amsterdamsche jongen, die bijna 70 jaren geleden op goed geluk naar „de Oost" toog, in het voetspoor van zoo menigen anderen landgenoot, die hem was voorgegaan. Zijn meisje gestoken. C. K. heeft op den Academischen Singel te Breda zijn gewezen meisje, mej. de H„ een drietal steken toegebracht in borst en rug Het meisje werd per bran card overgebracht naar het ziekenhuis. Haar toestand is niet ernstig. De dader heeft zich zelf bij de politie aangemeld en is in hechtenis geuomen en ter be schikking van de justitie gesteld. Het mes waarmede de verwondingen zijn toe gebracht, is in beslag genomen.

Goessche Courant | 1926 | | pagina 2