125 Dekkleeden Paarde-Dekken Uit den Westhoek De Warmte Plekken op de huid puistjes en zweertjes Kloosterbalsem 20 perceelen Veldvruchten PUBLIEKE VERKO0PIN6. Dinsdag 27 Juli a.s., EEN PARTIJ Record-ziekte. Dans-records, houger-records wij hebben er al zooveel van gehoord en ge lezen, dat het ons niet meer interesseert of deze of geene dans- of hongerkunste naar zes weken of zes maanden aan één stuk zijn krankzinnige prestaties heeft vol gehouden. Nu echter is er wederom een ander bijltje gevonden, waarmede in Ame rika lustig aan den record-boom gehakt wordt. En ditmaal is het nog wel een jongedame die zich „verdienstelijk" heeft gemaakt! Deze een zekere Luella Wat- kins houdt thans het record voor het saxo phone bespelen „op den langen afstand' Acht-en-veertig uren achtereen heeft zij dat instrument bespeeld en gal iin dien tijd 576 verschillende nummers tem beste. Om een klein beeld te geven van betgeen zij aan noten heeft moeten pro- duceeren, hebben wij ccn ruwe berekening gemaakt. Zij beeft mcelen spelen: 1.143 heele noten, 7.079 halve noten, 29.415 kwart noten, 53.007 achtsten, 123.211 zestienden, 3.518 voorslagen, 2.914 trillers. Geen kleinigheid! En aan lucht moet zij ongeveer hebben gebruikt het respec table kwantum van plus minus 225.000 kubieke meter. Zou men niet werkelijk gaan denken, dat liet einde der wereld nabij is? Kon die krachtsinspanning niet beter worden aangewend? Wij behoeven U geen der doeleinden voor den geest te roepen zij doen zich bij tientallen op. Commentaar is verder ook geheel overbodig. Het iste dwaas. beladen. In den regel zal de werkgever, die zijn menschen kent, daarvoor vol doende zorgdragen. Een goed voer vlijen is niet ieders werk en het is maar niet de eerste de beste, die voor dit werk op den wagen wordt gezet. Een goed arbei der stelt er zijn eer in, dat nog nimmer een door hem geladen voer onderweg is scheefgezakt of Igtekanteld. Evenwel kan diezelfde arbeider er ook zijn eer in stellen dit voer zoo breed en zoo hoog mogelijk te laden en daarmede nu ontstaat een niet geringe kans voor ongevallen bij het binnenrijden van achterhuis of schuur. Het is geen zeldzaamheid, dat een zwaar voer in de deuropening steken blijft. Hierbij ontstaat allereerst gevaar voor den bestuurder, doch in den regel blijft ook de kans op ernstige ongevallen voor an deren niet uit. Immeré zal men probeeren met vereende krachten het voer toch nog naar binnen te krijgen, waarbij de kans op Deknelling, op vertillen of verrekken voor helpers niet gering is. Het is voor gekomen, dat de ponder boom brak en een deel der lading van den wagen viel. Ook herinneren wij ons het geval, dat tenslotte een stuik uit den niet al te so- liden muur brak. waarbij een der om standers door de vallende steenen vrij ernstig aan het hoofd werd verwond. Er is wel alle aanleiding om in dezen de noodige zorg te betrachten. Het voordeel, gelegen in een zoo zwaar mogelijk bela den van den wagen gaat aan tijdverlies geheel teloor, wanneer bij het binnenrij den van de schuur meerdere handen moe ten worden te hulp geroepen. Wordt dan bovendien een der helpers nog door een meer of minder ernstig ongeval getrof fen, dan treden leed en schade in de plaats van het geringe voordeel. Zoowel de werkgevers als de werknemers kunnen hier met een beetje extra zorg en extra beleid ernstige ongevallen voorkomen. veroorzaakt Slapeloosheid, maakt Benauwd en Onrustig Mtjnhardfs Zenuwlabletten maken Kalm en geven U een Verkwikkenden slaap. Buisje 75 et Bij Apoth. en Drogisten. PROVINCIE-NIEUWS. Borssele. Woensdag werd alhier we der de jaarlijksche „Volkszangdag" ge houden. De schooljeugd toonde Ie kunnen zingen, de dorpelingen genoten van zang en muziek. Waar des namiddags de scho lieren, die door den burgemeester werden onthaald, op de muziektent zich deden hoo ren, begon des avonds eetn concert van zangvereeniging en fanfarecorps. Tot laat in den avond klonken vroolijke tonen in het dorpje en de feestelijke dag werd besloten met een rondedans van jong en oud. Colijnsplaat. Woensdag werd ten over staan van den notaris A. Th. Verbist te Goes in het café „Dorpzicht" alhier in het openbaar verkocht: le voor den heer M. v. d. Weele Sr. te Colijnsplaat 34 perceelen vruchten te velde; t.w. 4 perceelen tarwe verkocht voor f205. - tot f215,per Schouwsche geinet; 6 perceelen gerst verkocht voor f 145, tot f180.per Schouwsche gemet; 8 perceelen erwten verkocht voor f 255 tot f355,per Schouwsche gemet; 3 perceelen haver verkocht voor f155, tot f170,per Schouwsche gemet; 13 perceelen aardappelen verkocht voor f 0,58 tot f 0,76 per Schouwsche roede. 2e voor den heer M. J. Krijger te Colijnsplaat: 1 perceel zomergerst, verkocht vooi* f 135,per gemet. Onkosten 8 pet., contant 6 Va pet- Heinkenszand. Gistermiddag te onge veer 2 uur werd alhier op de grens der gemeen,le Heinkenszand's Heer Arends- kerke door een ©erewacht van ruiters en een stoet fietsers en corporatiën afgehaald den heer burgemeester Mr. A. J. J. M Mes. Nadat de poort, van de eereboog die op deze grens was gebouwd, was geopend, betrad den nieuwen burgemeester den Heinkenszandschen bodem. De loco-bur gemeester wethouder van Iwaarden leidde de burgemeester naar een gerecdstaandem 'aindouwer, waarna de voorzitter van de feestcommissie een toespraak hield. Na mens de burgerij wenschitte deze Mr. Mes geluk met de benoeming. EI ij sprak den wensch uit, dat Mr. Mes een burgervader zal mogen zijn en hij twijfelt er niet aan of de burgerij zal hem dan als een vader beschouwen. Met een vijftigtal paarden voorop, geflankeerd door eeaiige gecostu- meerde ruiters en gevolgd door een stoet van fietsers ©11 voetgangers trok men het dorp in dat van liuis tot huis met vlagl- gen was getooid en waar een zevental prachtige eerebogen tot de verdere versie ringen behoorden. Het muziekgezelschap „Euterpe" was er als altijd bij om de in tocht zoo gezellig mogelijk te maken. Na de rondgang door de gemeente betrad de nieuwe burgemeester het raadhuis, waar reeds tal van genoodigden, benevens fami lie en vrienden waren vereenigd om de in stallatie bij te wonen. Wethouder van Iwaarden opende de vergadering waar alle raadsleden bij tegenwoordig waren. Het lezen der notulen van de vorige vergade ring werd met algemeene stemmen ver daagd tot de volgende vergadering. Door de voorzitter wordt daarna voorgelezen een ingekomen schrijven, waarin wordt degedeeld de benoeming tot burgemees ter dezer gemeente van Mr. A. J. J. M. Mes. Na de voorlezing van dit stuk feli citeerde de heer van Iwaarden den burge meester en zegt daarbij ongeveer het vol gende: Mijnheer de burgemeester. Het heeft H. M. de Koningin behaagd op zeer jeugdigen leeftijd u te benoemen tot burgemeester. Ondanks dat dit ambt een zeer verantwoordelijk ambt is, hebt u het aangedurft deze verantwoordelijkheid op u te nemen met al zijn lusten en lasten. Zeker zijn er lusten, doch net minder las ten' aan uw ambt verbonden. Ik hoop dat u boven personen en partijen zult staan en onbevooroordeeld zult weten te handelen waar zulks moedig is. Ik hoop en ver trouw dat u rijpelijk zult hebben overdacht welke verantwoording gij op u naamt toen u naar het ambt van burgemeester ging sollioiteeren. Ik draag thans de ambts keten aan u over en ook de voorzitters hamer. De gemeente waarvan u thans het hoofd is, is een landbouwgemeente. De schommelingen in het landbouwbedrijf heb ben veel invloed op den gang van zaken in deze gemeente omdat de financieele toestand nauw samen hangt met den loop der zaken in de gemeente-inrichting. De financieele toestand dezer gemeente is niet slecht te noemen waar zij buiten de lee ning als aandeelhouder in de N.V. Wa terleiding Mij. „Zuid-Beveland" en een voorschot aan de vereeniging voor ter verkrijging van onroerend goed voor land arbeiders slechts een schuld beeft van f 9000,Toch is veel beleid noodig om het financieele gedeelte te behandelen in liet belang der burgerij. De burgerij is hier vlijtig en goedhartig. Al zijn het niet allen engelen mag men toch gerust zeggen dat het met een onpartig bestuur best te bestoren valt. Ik feliciteer u met uw ambt en hoop dat een goede verstandhou ding ons steeds nauwer tot elkaar zal mogen brengen. Burgemeester Mes neemt daarna bet woord. Hij dankt in de eerste plaats H. M. de Koningin, Zijn Excel lentie den Minister van binnetnlandscho zaken en Zijene Excellentie den Commis saris der Koningin voor zijn benoeming in deze gemeente. Het is zeker geen ge makkelijke taak dit ambt over te nemen van iemand als zijn voorganger, den heer Steketee, die zich in een reeks van meer dan 40 jaar in deze gemeente heeft be mind gemaakt. Hij is echter goedsmoeds daar de opwach'ing door de burgerij hem bereid alle verwachting te boven gaat. Hij is ten volle over uigd dat het burgemees tersambt veel verantwoording meebrengt. Hij hoopt echter dat hem de kracht gege ven wordt om zijnambt uit te oefenen zooals het behoort. Hij wil burgemeester zijn voor ieder zonder onderscheid van persoon, onpartijdig met behoud van eigen inzicht. Hij hoopt daarbij den steun van wethouders en raadsleden, benevens van den secretaris met wie hij zooveel van den arbeid samen verricht. Hij hoopt de ge meente Heinkenszand tot bloei te kunnen brengen tot geluk van zijn burgers. Daar na wordt de burgemeester toegesproken door wethouder Simortse; de secretaris, de oud-burgemeester Steketee en namens het eere-comité, door Ds. Netelenbos,,, Ned. I Ierv. predikant- Tal van burgers re ci'eeren dairna burgcma.es er Mes en diens naaste bloedverwanten, waarna clo raadszaal door belangstellenden wordt verlaten. De feestelijkheden zijn inmid dels reeds in vollen gang. Ringrijderij en stoeltjerijden te paard en ringrijderij met fietsen, waaraan druk wordt deelge nomen. 's Avonds geeft de zangvereeni ging „Ons Genoegen" en het muziekcorps .„Euterpe" concerten op de Markt, ter wijl tal van danslustigen zich ondanks de warmte tot laat in den nacht verma ken met den dans. Hansweert. De heer J. Westvecr, klerk op het kantoor der directe belastin gen alhier, wordt met ingang van 1 Aug. a.s. bevorderd tot adjunct-commies en overgeplaatst naar het kaniboor te Oss Rilland-Bath. De Landmeer van bet Kadaster, de heer J. P. J. Griep, vroe ger alhier, is overgeplaatst van Assen naar Leiden. Voor reizen naar België werden ruim 200 bewijzen van Nederlanderschap afgegeven in de afgeloopen maand. Scbore. Tengevolge van een duizeling viel de vrouw van dhr. P. alhier op een brandend petroleumstel, dat haai* kleeren in vlam zette. De buren schoten te hulp. Vrouw P. had zeer ernstige brandwonden waarvoor geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Bij den landbouwer Boonman werd dezer dagen een groote partij kuikens vermist. Vermoedelijk zijn enkele ratten de schuldigen. De heer M. Zoetewei te Hans- weert heeft een lauwerkrans beschikbaar gesteld voor de te houden wedvlucht met jonge duiven van Vilvoorde en Hall. Waarde. Donderdag werden alhier ten overstaan van den notaris H. W. Neer voort te 's Gravenpolder voor Mej. de Wed. J. Wolfert. in het openbaar ver kocht: 20 perceelen veldvruchten, wassen de bij de hofstede „Eureka" te Waarde. De volgende prijzen werden per 39 A. 24 c.C. besteed: voor gerst f145 tot f155, voor mosterd f170 tot f180, voor aardappels f115 tot f225, voor ajuin f310 tot f390, voor haver f125 tot f130, voor erwten f185 tot f200, voor arwe f170 en voor mangels f135. To- ale opbrengst f9634,12. STADS-NIEUWS. Een dwaas voorstel, Zooals gemeld, hebben gedeputeerde staten aan de provinciale staten voorge steld circa f 155.000,te voteeren voor het scheppen van een nieuwe verbinding lusschen Goes en bet Katsche veer. Deze nieuwe verbinding hebben gedeputeerden zich gedacht over den rijksweg Goes- Middelburgbij den Span jaar Jpu\dcn Nieu we weg en den Scheageweg. Geoordeeld werd. dat deze verbinding de voorkeur verdiende boven de bestaande langs de haven van Goes en over Wilhelminadorp. In een uitvoerig adres beeft het hoofd bestuur van de maatschappij „De Wilhel- mieapolder" provinciale stalen er op ge wezen, dat aan de verbetering der bestaan de verbinding niet zulke groote bezwaren in dien weg staan als gedeputeerden doen voorkomen. Helder en zakelijk wordt uit eengezet, dat de nieuwe weg geen aanwinst zal zijn, reden waarom verzocht wordt h etvoiorstel van gedeputeerde staten niet aan te nemen. Tot zoover in het kort voorstel en cratiek op het voorstel, waarvan het Laat ste de sympathie zal hebben van hen, die in de practijk met den toestand op de hoogte zijn. Het voorstel van gedeputeerden doet den insider al zeer dwaas aan. Immers, de nieuwe verbinding met het Katsche veer, zou in hoofdzaak slechts benut worden door de twee autobussen, welke passagiers naar het Veen" vervoeren. Geen enkele factor wijst er op, dat de nieu we weg een druk verkeer tot zich zou trek ken. De toestand der wegen in Zeeland is nog niet van dien aard, dat men zich in onze provincie een uitgave van minstens 155.000 gulden kan permiteeren voor een weg, die enkele keeren per dag door eenige autobussen wordt bereden. Daarbij komt nog: zullen deze autobussen ook werker- lijk den eventueel aan te leggen weg verkie zen boven den bestaande. O.i. is de moge lijkheid groot, dat de autobushouders hun route niet zullen wijzigen en rustig over Wilhelminadorp zullen blijven rijden, om dat zij zich daardoor hel vervoer geld van verschillende inwoners van Wilhelmina dorp zullen verzekeren. De nieuwe weg dus waarschijnlijk niet eens aan bet auto- busVerkeer ten goede komen. Een ander motief, dat zich tegen aan leg van den nieuwen weg kamt, is de opening van de locaalspoor. Verwacht wordt, dat deze spoorweg van invloed zal zijn op het verkeer naar het Katsche veer (vele rei zigers zullen zich per trein naar Wol- faartsdijk begeven en zich daar laten over zetten). Het verkeer over den weg maar hel Katsche veer zal eerder af- dan toe- men. Wie deze feiten bekijkt vraagt zich verwonderd af hoe ter wereld gedepu teerde staten tot het dwaze plan van den nieuwen weg konden komen.Zelf s het voor deel, dat Middelburg van de nieuwe zijn onaangenaam en moeilijk te verdrijven, omdat telkens andere plaatsen besmet wor den. Geneest U met Akker's dan wordt Uw huid weer blank en gaaf. Bovendien onovertroffen bi) wonden, ontvellingen, smetten, insectenbeten. Per pot van 20 gram 60 cent, •v, 50 gr. f 1.—. v. 100 gr. f J.75 Overal verkrijgbaar! verblinding zou kunnen hebben te klein om' he t te we'itigen. Het Goesche belang is, dat de nieuwe weg een weg vam papier blijft, en dat de bestaande verbeterd zal worden. We hopen, dat provinciale stalen meer oog voor de werkelijkheid zullen hebben dam gedeputeerden te dezer zake toonden. Geslaagd. Voor het examen analyst (afdeeling kliniek) te Utrecht gehouden, slaagden de oud-leerlingen onzer H.B.S., de dames A. M. Fret en A. van Poelgeest. Het nieuwe archief. Het nieuwe brandvrije archief onder het stadhuis, waarvan we destijds uitvoe- r j g schreveni s gereedgekomen'. Men stook t de ruimte thans droog. Spoedig zullen de kostbaarste archiefstukken naar de nieuwe inrichting worden overgebracht. Concert. „Elosamna" heeft gisteravond in den mooien tuin van hel Schuttershiof een gc geslaagd concert gegeven. Een gevarieerd programma werd ouder leiding van den heer C. G. Govaarts op kunstzinnige wiijze ten uitvoer gebracht. Als de opkomst van „begunstigers en hiuiisgemooten" wat grooter ware geweest zou het succes volkomen zijn geweest. Nieuwe zaken. Blijkens een advertentie in dit nummer is Goes wederom eën tweetal nieuwe za ken rijker geworden. Morgenmiddag opent de heer Van Zee aan de S't. Adriaanslraat 5a een speciale zaak voor klecding naar maat. De heer Van Zee was voorbeen coupeur bij het Centraal-KleedingPMaga- zijn. Onder hetzelfde dak opent de heer W. van Aken het City-Magazijn. Wie fijne lederwaren, parfumerieën, toilet-artikelen, platen of lijsten noodig heeft, zal daar ©recht kunnen. Misdrijf. Een 17-jarig meisje uit 's Heer Arends- kerke, in betrekking bij een familie hier ter stede kwam dezer dagen ziek bij haar moeder thuis. Ze hield eenige dagen bet bed en kon zich daarop weder naar baar betrekking begeven. Spoedig moest zij 'het werken daar door hevige bloedingen weer opgeven en zij keerde opnieuw naar de huiselijke woning. Naar aamleiding van geruchten stelde de politie alhier daarop een onderzoek in. Het bleek, dat het meisje onder behandeling van een vrucht- afdirajver was geweest, nadat zij zwanger was geworden door haar 24-jarigen ver loofde. Deze laatste zou haar n.l. hebben aan geraden zich in verbinding te stellen met den schipper D. B., hier woonachtig. Door de politie gehoord heeft deze bekend het meisje inderdaad behandeld te hebben. In zijn woning zijn eenige preparaten in be slag genomen. Tegen den verdachte, die weder op vrije voeten is gesteld is proces-verbaal opgemaakt wegens arborlus. De Goesche politie heeft dit misdrijf op bewonderens waardige wijze tot klaarheid gebracht. VEILINGSVEREENIGING ZUID-BEVELAND TE GOES. Veiling van 16 Juli 1926. Bloemkool f0,60 a f5, Komkommers if 4 a f8, Augurken f 0,31 a f0,49, alles per 100 stuks, Groene boomen f31 a f38, Zilveruien f'2 a f 11, Kruisbessen f 7, Aardbeien f 10 a f 15, Kersen :Z watf- te Vleeqchkersen f 20, Klerken f 35, Uit schot kersen f 10, alles per 100 Kg. VEILINGSVEREENIGING K.B.O. TE KAPELLE. Kleine veiling van 15 Juli 1926, Roodje bessen f9, Kruisbessen f6 a f8, Klerken f28 a f39. Dubbele eier koeken f28 a f30. Krieken f22 a f30, V'leeschkersen f26 a f30. Morellen f 18 a f22, Volgers f30, Madeiaiuen f20 a f25, Spulperen f20 a f25, alles per 100 Kg., Spitskool f3 per 100 stuks, Groene boontjes f 20, Aardappels f 2 40 a f3,beide^per 100 Kg. MARKTBERICHT. Middelburg, 15 Juli 1926. Boter TO,971/a, part. prijs f 1,071/2. Kipeieren f5,—, part. prijs, f6, Eendeieren f5,—, part. prijs f6,—. WEERBERICHT- Hoogste baromelerstand 787.8 te Shiels Laags'e barometerstand 743 7 te Akuveyri. De verwachting lot den avond van 17 dezer luidt: malige tot zwakke oostelijks lot noordelijke wind, Jicht tot half bewolkt, .Iroog weer, weinig verandering in tempe ratuur. LAATSTE EN TELEGRAFISCHE BERICHTEN. Stakende nagel jongens. Men meldt ons uat Vkssingen Op de fabriek de „Schelde" is een sta king uitgebroken van nagejljongens. Zij eascihen meer loon. Circa 50 jongens zijn in steking gegaan. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren: 15, Beitske Maatje d.v. Jan van der Meulen Bosma en Aatje Pieter- nella Boller16, Jan Job z.v. Willem de dopper en Lena van Damme. Huw.-aang.15, Gommert van Koeve- mmge 31 j. jm. en Machaüma Bastiana Nieuwenhuijse 30 j. jd. Gehuwd: 15, Gerardus Adrianus Jo- sephus Koch 25 j. jm. en Maria de Jonge 28 j. jd.; 15, Fratnciscus Johannes Fuk- ken 26 j. jm. en Pietermella Dina van de Veilde 26 j. jd.; 15, Willem Schrijver 25 j. jm. en Johanna Thiero 20 j. jd. ADVERTENTIEN. Geboren BEITSKE MAATJE, dochter van J. v. d. MEULEN BOSMA en A. P. v d MEULEtf BOSMA- Bolïer. 15 Juli 1926. Eenige kennisgeving. De Boottocht naar Antwerpen op Zater dag 17 Juli gaat wegens te geringe deelname niet door. Tegen inlevering der kaarten kunnen de gelden bij de verkoopers worden terug gehaald. De Notaris E. O. VAN DISSEL te Goés, zal op Vrijdag 23 Juli 1926, des nam. om 2 uur N.T. in het café ^Tol" te Kloetinge, ten verzoeke van den heer C. STROO, te Goes (Voorstad) k coutaut publiek verkoopen onder Kloetinge op de hofstede „Welgelegen*, als Win- tergerst, Wilhelmina tarwe, Paardeboonen, blauw Maanzaad, Iiogge, Erwten, Aard appels (diverse soorten). Voederbieten, benevens 1 perceel Kool en 2 per ceelen Kanthooi. Notities verkrijgbaar bij den Notaris, bij den verkooper en in het café /,Tol*. DE WILDE HEIJBOER, deurw. te Goes, zullen des namiddags on 1 uur (u.t.) in de „Prins van Oranje" te Goes, publiek a, contant verkoopen de navolgende over complete Legervoorraden t gedeeltelijk nieuw en gebruikt doch in uitstekenden staat, in verschillende afmetingen en kwaliteiten, olie-, gummi- en gepr. waterdichte kleeden, zeer geschikt voor Scheepvaart, Landbouw etc. gebruikt en nieuw etc. De goederen zijn te bezien een uur voor den aanvang van den verkoop,tegen betaling van 10 cent. De dekkleeden en zeilen worden geheel uitgelegd.

Goessche Courant | 1926 | | pagina 2