Mijnharöt's Laxeei tabletten f 130.000 voor tot dekking der nadeelige saldo's over 1924 en 1925, zoo noodig onder garantie van rijk en provincie. Vlielands financieele nood, Naar de „Tel." verneemt heeft de mi nister van financiën in verband met den financieelen noodtoestand, waarin de ge meente Vlieland verkeert, aan Ged. Sta ten van Noord-Holland opgedragen, de gemeente voorloopig met een bedrag van f 5000,te steunen. „Donker Amsterdam". Donderdagnacht omstreeks drie uur zijn twee bekende individuen uit donker Am sterdam, toen één hunner een bezoeker van een nachthuis aan den O Z Voor burgwal van een portefeuille beroofde waarna de ander er met den buit vandoo ging, op heeterdaad betrapt en aan de politie overgeleverd Het slachtoffer was een Duitsche zee man, die met drie zijner kameraden, met hun vieren behooren zij tot de équipage van een houtschip, dat thans in de Hout haven ligt, uit was geweest. De v er zeelieden maakten een nach telijken rijtoer en verzochten den koetsier hen naar een nachthuis te brengen, een verzoek, waaraan de snorder 'gaarne vol-1 deed. In het nachthuis werdten de vier Duitschers als welkome gasten ontvangen Onder het drinken van een glaasje bier kwamen de zeelieden in conversatie met twee als heer uitziende personen. Kort na de kennismaking, toen één der Duit schers zijn portefeuille te voorschijn had gehaald om het zich daarin bevindende Duitsche bankpapier te wisselen, werd een der heeren, zoogenaamd uit de aardi, heid, handtastelijk. De zeeman bemerkte echter, dat deze handtastelijkheid ten doel had hem zijn portefeuille te ontfutselen, want inderdaad was na de aardigheid zijn portefeuille verdwenen. De beroover had reeds de portefeuille overhandigd aan zijn vriend, die er ijlings mee vandoor ging. De berooving bleek ook door de drie andere Duitschers niet onopgemerkt te zijn gebleven. Eén hunner, de marconist van het Duitsche houtschip, achtervolgde den vriend, die, buiten gekomen, zich uit de voeten trachtte te maken. De marconist wist hem echter vast te grijpen en liet hem niet eerder los dan nadat hij hem aan twee politieagenten kon over leveren de agenten brachten den arrestant naar het politiebureau St Pietershal. Intusschen moest de bestolene, die allee» in het nachthuis was achterge bleven ook de twee andere kameraden namen nog eyen deel aan de achtervol ging het leelijk ontgelden Hij trachtte zich. zooveel mogelijk, tegen de opdrin genden. te verzetten, maar hij kon niet verhinderen, dat men hem van de trappen op straat sliogerde. Behalve minder ernstige verwondingen over het geheele lichaam had hij een diepe hoofdwonde Zijn toestand is echter beviedigend De politie, die inmiddels ter plaatse met een sterke vertegenwoordiging was gekomen, slaagde er in, ook den dader van de berooving te arresteeren. De beide heeren zijn gisterochtend door de politie gehoord maar ontkenden den zeeman de portefeuille te hebben ontnomen De eerst gearresteerde is echter in het bezit van de portefeuille gevonden en de ander werd positief door de drie Duitschers als de dader aangewezen. De beide verdachten zullen ter be schikking van de justitie worden gesteld. Bloeddorstige honden. Bij den landbouwer R. aan den Slo terweg in Haarlemmermeer hebben bloed dorstige honden een ware slachting onder de schapen gehouden. Niet minder dan elf schapen werden aangevallen en ver scheurd. Onmiddellijk werd een onderzoek inge steld naar de honden en het mtcht ge lukken, hun spoor te vinden. Het bleken twee honden te zijn van den landbouwer v. T., die het zelf ook maar het beste vond, dat deze bloeddorstige dieren on schadelijk werden gemaakt De politie heeft er' reeds een te pakken kunnen, krijgen de andere hond is nog niet op de boerderij teruggekeerd. „Tante Pos" op haar best. yTante Pos* moet het vaak ontgelden, als een prentbriefkaart niet op tijd wordt bezorgd, missshien wel eens wegraakt, of als, zooals ook wel eens voorkomt, een of ander poststuk pas na jaren aan den rechthebbende wordt bezorgd. Maar nu is er te Haarlem een geval voorgekomen, waarbij ,/Tante Pos" alle lof verdient. Een Haarlemmer ontving een brief uit Berlijn, den dag, volgende op dien der afzending Het mooiste is wel het adres, dat luidde Aan den heer Anegang, Holland. De naam doet niets ter zake, doch elke andere kwali ficatie dan Anegang, Holland, huisnum mer en naam stond niet op de enveloppe. Of „Tante Pos" ook bij is tegenwoordig. Vechtende Engelsche zeelieden. Vorige week hebben te IJmuiden een paar ernstige mishandelingen plaats gehad, welke bewijzen, hoe ruw het vaak onder zeelieden toegaat. Het eerste geval betrof een Fngelschen visschersman, die eerst op het station kwam en geen kaartje wilde koopen Hij werd door de politie verwijderd en men liet hem weer gaan, daar hij wel wat op had, maar niet dronken was De visscher ging verderop en verdwaalde tenslotte in de groote vischliallen, waaruit hij tenslotte niet meer weg wist te komen Hij maakte zich daarover boos en begon met ledige vischkisten op deuren en muren te timmeren. Maar niemand hoorde hem Verderop zag hij een ouden man staan, die de wacht had bij een lading IJsland sche visch De Engelschman vloog op den ouden man toe en voordat deze er op verdacht was, begon hij hem met een vischkist op het hoofd en schouders te slaan^ De oude man riep om hulp, waarop een aantal mannen kwam toesnellen, die den ouden waker ontzetten en toen den Engelschman op nogal hardhandige wijze naar het politiebureau hebben gebracht De waker, de 6 I-jarige G. T, was er niet best aan toe. De mau, die reeds een mist, was ernstig aan het andere oog verwond, en als hij dit moet missen, is hij blind Hij werd onder behandeling van een oogarts gesteld. De Engelsche varensgezel werd na verhoor voor den officier van justitie te Haarlem geleid, maar is spoedig weder vrijgelaten. De andere mishandeling geschiedde aan een Engelschman De schipper en de stuurman van een hier liggenden Engelschen stoomtreiler besloten, samen IJmuiden in te gaan. De noodige café s werden be zocht en met sluitingstijd gingen ze eerst weg. Op weg naar hun schip begon de schipper ruzie te maken en verweet den stuurman, dat deze een dronkenlap was Bij hun schip gekomen, riep de schipper vier matrozen en zeide hun den stuurman eens flink af te rossen. De vier kerels volgden dezen order stipt op en ver dwenen toen weer aan boord Later vonden beambten van den be wakingsdiens». den stuurman met een bebloed hoofd liggen Hij werd naar het politiebureau gebracht en daar ver bonden. Op raad van den Engelschen- consul heeft de stuurman officieel een klacht ingediend tegen zijn schipper, die dus zijn straf wel niet zal ontgaan. „Ik ga me verdoen!" Toen 's avonds de 24 jarige machinist S W woneude Simonstraat te Rotterdam met zijn vrouw op de Wijnhaven wan delde, hadden zij verschil van gevoelen, dat allengs hooger liep en in een for- meelen twist ontaardde. Eensklaps riep de man „Ik ga me verdoen En alsof het heusch ineeuens was, jompte hij van de kade te water. De goochemert kon echter goed zwemmen en in dezen tijd van 't jaar is voor zoo iemand een verblijf in het koele, natte element verre van onpleizierig, dus zwom hij daar kalm een tijdlang rond. Zijn eenige doel, zijn vrouw den schrik om 't lijf *e jagen bereikte hij volkomen, want gillend snerp ten haar angst- en hulpkreten door de stilte van den avond. Hierop snelde de kapitein C. W. v-an een daar liggende vrachtboot toe, sprong in zijn roeiboot >akte den nachtelijken zwemmer bij zijn traag en nam hem mee naar boord, waar hij zijn kleeren kon laten drogen. Tusschen de echtelieden had daarop een aandoenlijke verzoening plaats. t e id is. Een fuitsche jonge dame, bij familie te Bussum als hulp in de huishouding in betrekking getreden, wist door haar prettig en beschaafd optreden aller harten te winnen. Zij vertelde een predikaïits dochter _juit Coblenz te zijn, ze was ver loofd met een candidaat in de rechten en dan had ze uog een zuster met een ongelukkige liefde, die al eens de hand aan zichzelve had willen slaan. Zoo voor bereid, was het de Duitsche huisgenoote niet moeilijk na een paar dagen de familie te doen gelooven, dat ze bericht ontvangen had van het overlijden dier zuster, die dood uit den Rijn was opgehaald Diep meelevend met dit treurige geval, gaf de familie het meisje verlof haa- overleden zuster de laatste eer te bewijzen, en, waai de rou«kleur in het Rijnland lila was, trof 't zoo bijzonder, dat mevrouw een lila mautelcostuum en hoed kon leenen. Als reispenning kreeg het meisje f 40 mee, en mijnheer kocht haar een kaartje 2e klasse naar Coblenz. Eerst toen er verscheidene dagen verloopen waren zon der bericht, stelde men de politie van het gebeurde in kennis En bij het daarna ingestelde onderzoek bleek, dat de familie het slachtoffer was geworden van een be kende Duitsche oplichtster. Men zij ge waarschuwd. Poli tietroepen te Vlodrop. Op de vragen van het Tweede Kamer-, lid Kleerekoper betreffende klachten over het optreden van de militaire politie in Zuid-Limburg, met name in de omgeving van Vlodrop, hebben de heeren Donner en Kan, ministers van Justitie en van Bit.nenlandsche Zaken en Landbouw, ge antwoord, dat zij van de bedoelde klachten hebben kennis genomen Van klachten in Zuid Limburg buiten de omgeving van regelen zonder Kramp of Pijn uw Stoelgang Doos 60 ct Pij Apoth en Drogisten Vlodrop is hun ni-ts gebleken. Juist is, dat d« burgemeester van Vlo drop bij den inspecteur der Koninklijke marechaussee in dit voorjaar meer dan eens over dat optreden geklaagd heeft; van die klacht- n was de Regeering nog niets bekend gewordeu. De aanvankelijke indruk uit de ont vangen gegevens, welke nog niet vol!'dig zijn, is, dat de politietroepen te Vlodrop zonder de noodige soepelheid opgetreden zijn en dat ook, afgescheiden van deze wijze van dienstdoen, het gedrag onder het persoi eel on in verband daarmede het optreden enke'e malen te wenschen heeft overgelaten. Een militair der politietroepen is reeds uit Vlodrop naar een andere standplaats verplaatst. De minister van Justitie vindt, in afwachting van de ontvangst van nadere gegevens, in de bestaande wrijving ter paatse voldoende aanleidi"g om te bevo deren, dat de be rokken groep der politie troepen ook overigens wordt vervangen door ander personeel. Snippers. Over de afgeloopen week, eiudigende Juli zijn in Nederland uitgesproken 81 faillissementen tegenover 67 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van I Januari tot en met 1 Juli 1926 1939 faillissementen tegenover 2124 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Aan den overkant van het IJ, in de Berberisstraat te Amsterdam, heeft een vrouw, vermoedelijk in een vlaag van waanzin, haar 4 jarig kind geworgd. Zij deed daarna een mislukte poging tot zelfmoord. Door den geneeskundigen dienst is zij naar het Wilhelmina gasthuis over gebracht. De politie stelt een onderzoek in PROVINCIE-NIEUWS. Veulenkeuring op Walcheren. De vereeniging „Hippos" te Middelburg heeft haar tienjarig bestaan gevierd en haar tiende -keuring gehouden Als men terugdenkt aan het paa denmateriaal, dat yroeger op Wa chereti rondliep, dan mag men zeker de vereeniging „Hippos" wel geluk wenschen met de groote verbetering die zij in die jaren heeft weten tot stand te brengen. Er waren meerdere goede dieren aanwezig en de bekende fokkers en juryleden, die vederoui als keurmeesters op hun post waren, uitten zich onom wonden met lof over de klasse twee jarigen, die aan hun oordeel onderworpen werd Op initiatief van de jury werden dan ook in deze categorie enkele prijzen bijgevoegd. Als gevolg van de slechte verkoops mogelijkheden van tegenwoordig was het aéntal inschrijvingen nog wat ingekrompen hij vroeger vergeleken. Dit is een zich overal vertoonend verschijnsel. De qualiteit maakt het echter verder goed. Waarschuwingsborden. Ged. Staten van Zeeland brengen in het provinciaal blad ter kennis van col leges van B. en W. een schrijven van den A. N. "W. B en de K. N. A. C, die in de laatste jaren hun groote zorg hebben besteed aan het plaatsen van waarschuwingsborden, en die nu waar ichuweu dat ook in Nederland 't gevaar dreigt dat evenals reeds in België en Frankrijk is, waarschuwingsborden worden geplaatst door industrieele ondernemingen welke borden, naast de bij 't Verdrag van Parijs vastgestelde teekenen, ook een zeer sprekende reclame fan de bedoelde firma dragen Het gevolg daarvan is dat de toerist die er elk oogenblik en op elk willekeurig punt een ziet, er al spoedig geen acht meer op slaat. Bovendien ont sieren die borden, vaak van verschillende firma's op één punt, het landschap zeer De genoemde bonden vernamen dat een handelsonderneming waarschuwingsborden wil gaan plaatsen in ons land op dezelfde wijze. Daarvan zal het gevolg zijn, dat er geen rekening zal worden gehouden met het feit dat genoemde bonden reeds borden plaatsten of zullen plaatsen waar ze noodig zijn, dat de uniformiteit ver loren gaat en 't vaste systeem niet meer zal worden toegepast. Zij vragen daarom de plaatsing van andere waarschuwingsborden dan die van hen zooveel mogelijk tegen te gaan, en in ieder geval te voorkomen dat deze langs de wegen dezer provincie worden geplaatst. Waarop Ged Staten de aan dacht vestigen. Colijnsplaat. Vrijdagavond omstreeks 6 uur werden de bewoners dezer gemeente opgeschrikt door klokgelui. In de auto garage van den heer De Koster was brand uitgebroken. Gelukkig was het ongeval spoedig bemerkt en waren rappe handen druk in de weer om te blusschen. Dadelijk was men bezig om bussen benzine en vaten olie naar buiten te breugen en werden de vlammen, die gretig voedsel vonden in eenige bussen benzine met zand gebluscht Al heel spoedig was men 't vuur meester en bleef de materieele schade beperkt tot een werkbank een paar autobanden, terwijl een der auto's nog door 't vuur beschadigd was. Gelukkig dat zoo ijlings hulp aanwezig was anders was 't onheil niet te overzien geweest, daar zich in de onmiddellijke nabijheid verscheidene houten schuren bevinden. De lieer De Koster liep nog zoodanige brandwonden aan 't hoofd op dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Van de ingeschrevenen voor de nationale militie zijn voorloopig- vrijgesteld wegens broederdienstP. l ouwense, P. van Gilst, P. Hoogerheide, M. Huige, A. Snoep, J. Tazelaar, en C. Versluis Voorgoed vrijgesteld wegens broeder- d enst zijn J. Breas, J tleijnsdijk, P de Pree, C. Tazelaar en J. v. d Weele Heinkenszand. De gemeente werkman J. Priem alhier die vorige week Vrijdag aan zijn hand een onbeduidend wondje opliep docli waardoor bloedvergiftiging ontstond is thans aan de gevolgen daar van overleden. De# nieuwbenoemde burgemeester mr. Mes zal 15 Juli worden geïnstalleerd, Ierseke. Bij de betrokken mossel sckippersvereeuigingen is van den inspec teur der visscherijen bericht gekomen dat tot den overeengekomen datum nu mos- selen mogen gehaald worden van de Zuider zee tot aan 4 cm. De visschers en kweekers hebben zeker nog geen mosselen genoeg 1 De prijs der consumptieinosselen is nu reeds f 1 per ton onder de wal Nisse. Door de minister van justitie is J, Walhout Johz te Borssele aange steld tot onbezoldigd rijksveldwachter in het jachtveld te Niss' van d-n heer G 8illevolt te Rotterdam. Middelburg. Toen verleden Zaterdag in den vroegen morgen een deel van het Grai.d Hotel Verseput een prooi der vlam men werd, bleek het o a. doordat er zeer weinig druk op de waterleiding stond, dat er iets haperde aan de wijze van brand blusschen alhier. De eigenaar van het hotel heeft hierin aanleiding gevonden zich op rechtskundig advies te wenden tot het gemeentebestuur om er op te wijzen dat z i door die tekortkoming de brand grooter uitbreiding heeft gekregen dan anders het geval zou zijn geweest, waarvoor hij dan ook de gemeeute aansprakelijk stelt. (O a. had bij vlugger werken van de brandweer de his torische eetzaal waarschijnlijk gespaard kunnen blijven). Rilland-Bath. Vertrokken: 2, A. M. Steur, naar Bergen op Zoom 2, H. G Vroolijk, naar Opperdoes; 7, J. D. Lin den berg, naar Wemeldinge; 19, K. A Moelker, naar Bergen op Zoom; 10, A. Jager, naar Bergen op Zoom; 11, J. J. Lobbezoo, naar Kortgene; 16, J. G. A. E. Blok, naar Arnhem; 17, P. J. Maehielsen, naar Breda; 22, Wed. J. Moerland en gezin, naar Tholen; 25, N C. Bonte, naar Goes. Ingekomen: 1, H. J. Preve en gezin, uit Rotterdam; 2, A. van Balen, uit den Haag; C. J. van de Linde, uit Amsterdam Veer©. 'Zaterdag heeft onder Veere een aanrijding plaats gehad tusschen een motorfietser en een wielrijdster waarbij beide gewond werden en de fietsrijdsfer bewusteloos in een nabijzijnde woning werd binnengedragen, waar haar de eerste geneeskundige hulp werd verleend. Waarde. Vrijdagnamiddag had alhier de jaarlijksche keuring der geiten plaats 14 geiten waren aangevoerd. De keur meesters waren de heeren W. Siepema te Middelburg en J. Versluis Lz te Serooskerke. In het provinciaal stamboek werd opgenomen 1 geit, van Math. West strate en in het plaatselijk stamboek 4 geiten, nl 1 van Jasper Bom, 1 van Mars Weststrate en 2 van C. Goud Er erden 3 prijzen uitgeloofd, die beskan zullen uit het uitreiken van een diploma. e le prijs werd toegewezen aan Mars Weststrate, de 2e aan L de Looze en 3e aan C. Goud Wemeldinge. Vrijdag had de jaarlijk sche riugrijderij plaats in den boomgaard van den heer J. Lindenbergh. De prijzen die voor 't meerendeel van huishoudelijken aard waren werden be haald als volgt: le prijs P. Dekker Pz ie prijs C. Gijssel Pz. 3e prijs J. de Jonge 4e prijs Jac. Vermaire. 5e prijs G. Wbse 6e prijs an Westrate 7e prijs M. de Groene Pz. 8e prijs J. van Oosten. 9e prijs C. Feijtel. 10 prijs C. Hame link. 11e prijs P. Feijtel. 12e prijs J. Heijboer Voorts werd,,de extra prijs van de V.V.V, aan J. Westrate toegekend als zijnde de winnaar van het stoeltjes rijden. Aan P. Dekker en J. de Jonge vielen nog een prijs ten deel wegens aan eerstgenoemde voor het grootst aantal gestoken ringen en aan laatstgenoemde wegens een bepaald aantal ringen in een daarvoor vastgesteld tijdstip. Op denzelfden dag had op de schiet baan in de stormzandepolder de schiet wedstrijd plaats, uitgeschreven door de schietvereeniging „Koos de Larij". Het eerste punt van 't programma be trof het koningsehieten, welken titel werd behaald door J. Hannewijk met 46 p., max 50 p. v Voorts werden in tegenwoordigheid van den WelEd.Gestr. heer dhr. Van Allst, kapitein van de Burgerwachten in Zeeland de schietvaardigheid oefeningen gehouden en werd na afloop den titel van scherp schutter e klasse behaald door A Kosten met 133 p, J. Wielemaker 133 p., A. M. Huissen 132 p, J. C. Adriaanse 132 p, A. Wabeke Fz 130 p. Den titel 2e klasse door D. de Witte 118 p Chr. de Zeeuw 118 p., P. Bolle 117 p, W. Kole 123 p., Joh. Kooman 123 p, D. Jeremiasse 117 p, C. van Gorp 120 p., Jac. Houtekamer 120 p. Den titel 3e klasse door Jac. Kooman 102 p M. de Witte 109 p., A. Bruin- ooge 106 p. STADS-NIEUWS. Motorkennis der politie. Flier ter stede had hedenmorgen de eindiles plaats van een van de curcussen in moilorkennis voor politiebeambten, door de Koninklijke Nederland sche automo biel club op verschillende plaatsen in Zee land georganiseerd Na de les verzamelden autoriteiten en cursisten zich in het Schuttershof. Jhr. J. v. Vredeniburch, voorzitter der K.N.A.C., sprak daar de aanwezigen toe. Spr. her innerde er aan, dfcit de K.N.A.C. circa 15 jaar geleden reeds den eersten steen legde van hetgeen tegenwoordig de Vrijwillige Verkeer sin spec'.ie heet. Verschillende be stuursleden en enkele anderen stelden hun persoon" en hun auto beschikbaar om met een rijksveldwachter in burger de wegen langs te rijden. Een gemiddelde van 25 proces-verbalen per dag was het resultaat. Ook toen waren de politieautoriteiten zeer ingenomen met dit plan en ook verschillen de kantonrechters, die de boosdoeners moesten vonnissen, steunden ons in ruime mate. Het was toen een typische tijd, auto 's zag men nog niet veel, doch de bostuur- deren van vrachtwagens hadden heel wat minder idee als nu, rechts te houden. De jaren zijn doorgegaan, de paarden- iractie is afgenomen doch sinds dien rijdt een groote schare bestuurders rijp en groen over den weg met snelle, voertuigen, vaak te snel voor hun jonge leerlingervaring. Voor de kleine vrijwillige verkeers politie der K.N.A.C. kwam een stevige goed in elkaar gezette provinciale bri gade. In Gelderland zelfs eene vanwege de provincie zelve, welke heel goed werk doet. En in onze provincie? De provin ciale verkeersinspectie doet heel goed werk en wordt flink gesteund. Het was de sec retaris der provinciale verkeersinspectie doctor Hondelink uit Krabbendijke, wel ke met het denkbeeld kwam: is het niet mogelijk de Zeeuw sche politie in een aan tal lessen, zoowel practisch als theoretisch een overzicht te geven van den bouw van de automobiel en de werking der diverse organen, stuur, remmen, verlichting, etc. Dit denkbeeld, waarover ik den voorsteller hierbij oprechte hulde breng, vond alge meen bijval. Niet alleen dat de K.N.A.C. dit goede voorstel dankbaar aanvaardde, doch de autoriteiten in dit gewest, ik noem dein heer commissaris der Koningin, de rech telijke macht, burgemeester, districtscom mandanten van rijksveldwacht en mare chaussee, gaven ons vollen steun. Ook op het departement van justótie werd alle mogelijke medewerking ondervonden en zoo zag het verbaasde Zeeland op gezette tijden, die echter niet openbaar gemaakt zijn, enkele behoorlijke plaatsen ingeno men door een groote schare politiemannen van allerlei rang; verbaasde huismoedertjes vroegen zich wel eens af of er wederom mobilisatie plaats had. De opzet van den cursus was niet ge makkelijk en verschillende besprekingen hadden plaats, voordat een programma in elkaar was gezet, dat ten doel had in groo te lijnen de politie te leerem wat de auto eigenlijk was en wat zij mocht doen en wat zij niet mbcht doen. Wij hadden het voorrecht een uitnemend instructeur als hoofd der verschillende cursussen te vinden, de heer Visscher uit Middelburg, een man die reeds jaren in Zeeland den jongelui het werken van den motor heeft geleerd met de allerbeste re sultaten. Op hem heeft de moeilijke taak gerust om in zeer korten tijd, eigenlijk te kort, een over zich te geven van de auto. Hij heeft deze taak vervuld met groote liefde, met goed doorzicht en breng ik hem heel gaarne hiervoor een woord van vaardeering en hulde. De tijden voor de politie zijn er waar lijk niet gemakkelijker op geworden. Snel erkeer, veel verkeer en te smalle wegen. Met tact, met kennis van zaken moet wor den opgetreden, vaak, zeer vaak staat ge voor moeilijke gevallen. De politie be hoeft en doet dit gelukkig in de meeste ge vallen niet vijandig tegenover den auto mobilist te staan, wij K.N.A.C. doen dat zeker niet tegenover u. De automobilist dfie voorzichtig rijdt, zich rekenschap geeft dat er behalve hij ook andere weggebruikers zijn, verder om wonenden voor wie de stofplaag ellendig

Goessche Courant | 1926 | | pagina 2