Grinnik-Pilletj es MIJNHARDTSs Nikkertje en Dikkertje in Sprookjesland 4 Wat verstaat u onder toekomstmu ziek? vroeg de leerares op de meisjes- H. B. S. Minneliederen, juffrouw antwoord de bet meisje blozend. Waarom komt u 's morgens nooit op tijd? vroeg de chef. Dat zal ik u zeggen, antwoordde de bediende. U hebt me hier zoo dikwijl* ingeprent, dat ik niet zoo naar de klok moest kijken, dat ik het thuis ook niet meer doe. Bah, zei Jansen, die met zijn vriend in een duur restaurant lunchte, daar zit me een kuiken in dat ei. Eet maar gauw op, voordat de kellner het ziet, zei de ander haastig, an der zet hij je nog een piepkuiken op de nota. Wat is alles toch veranderd bij vroeger, zei het oude vrouwtje tegen haar buurvrouw, met wie ze voor het paleis te Amsterdam naar het uitrijden van de koningin stond te kijken. Zeg dat wel, zei de ander. Vroe ger kookte ik mijn aardappelen in zoo n ijzeren potje, en nu zetten ze het de sol daten op d'r hoofd. De zuinige vrouw maakte een zeereis met haar man. Nauwelijks waren zij bui tengaats, of de man kreeg het te kwaad, Na eenige manmoedige pogingen om zich tegen de zeeziekte te verzetten, stond hij waggelend op. Waar ga je heen, Jan? vroeg de vrouw. N-naarnaar deverschan sing; ik m-moetstamelde het slacht offer. Jan, fluisterde de vrouw, denk erom dat je dan eerst je gebit in je zak steekt. Gedurende een diner worden de gasten erg verveeld door een parvenu, die ieder een wilde vertellen, dat hij tot de aristo cratie behoorde. Tenslotte vroeg een oude man, wat hij eigenlijk bedoelde met aristo cratie. „Wel", antwoordde de parvenu, „ik zou de aristocratie beschrijven als de menschen die niet werken voor de kost". „U doet me verbaasd staan", zei de oude man, „ik dacht altijd, dat men zulke menschen landloopers noemde' deze dégénéré's is de jonge gezonde flinlke Engelschman als een frissche bries. Zoo wil hij ook blijven, hij meent het te kun nen, want hij heeft Marjorie om aan te denken. De geroutineerden aan boord en ook de collega's op de factorij gelooven niet aan dit wonder. Jaren lang houdt Hungtingdon voet bij stuk, ondanks de verleiding, die in de oostelijke stille nachten schuilt, ondanks het klimaat, het voorbeeld der anderen en het zich op dringen van Inlandsche vrouwen blijft hij zijn verloofde trouw. Dan wordt hij ziek, en de Gabonaise, de mooiste halfbloed uit den omtrek past hem op. Ze heeft zich in het hoofd gezet „den grooten blanken koning", die zoo geheel anders is als andere blanke mannen, te verove ren. Het gelukt haar eerst als Huntingdon afgemat van koorts en krankzinnig van verdriet door het verbreken van zijn ver loving door Marjorie de hel voor zich ziet opengaan. Dit is in het kort de inhoud. Prachtig gevonden is deze echter niet de hoofd zaak van het boek. Boven het gegeven staat de omlijsting, de schildering van het tropenleven, de majestueuze pracht der natuur, en de onuitgesproken stilte van Afrika. Het is de s feer van Afrika, die dit boek van zoo een groote beteekenis doet zijn. Als men het gelezen heeft weet men, dat men uren in een anderen wereld heeft geleefd, die in haar greep houdt, wat zij vast neemt. „De gouden Lotusf', door J. Davidsl (H. P. Leopold's uitg.-Mij., Den Haag). Een fantastisch verhaal', zooals men het in een droom niet onmogelijker verlangen kan. Een jeugdig corrector aan een dag blad moet als verslaggever invallen en in hotel des Indes te Den Haag een Chi- neeschen professor gaan interviewen. De jeugdige reporter krijgt contact met den professor en zijn gevolg, waaronder twee prinsessen, en ontdekt dat het gezelschap behoort tot het gevaarlijke genootschap „De gouden Lotus". Hij wil weten wa,t bet genootschap hier te lande in het schild voert, wordt ontdekt en zou vermoord zijn als een der prinsessen haar hart niet aan hem verloren had. Na veel avonturen een gelukkig slot. Zonder twijfel is deze ro man een spannend geheel. Het bezwaar dat we er tegen hebben is, dat de schrij ver niet boven het burgerlijke milieu is kunnen uitkomen. Zijn eigen omgeving is te gewoon, en past niet in de sfeer van de overige personen. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag Tabletten 75 ct Bij Apoth. en Drogisten, PROVINCIE-NIEUWS. Hansweert. Woensdagmorgen bij het opstaan bleek het den schipper van het schip „Vrede" dat het vooronder vol water stond. Na dit te hebben leegge pompt en het gat met een noodreparatie te hebben gedicht, heeft het schip de reis naar Antwerpen voortgezet. Het schip „Amandus", schipper Schoenmakers is hier met zware lekkage aangekomen, zoodat de pompboot „Bas- tiana" te hulp moest komen om het schip leeg te pompen. Daarna heeft men het schip voorloopig gedicht en heeft het de reis voortgezet. Door den deurwaarder de Kok uit Goes is alhier de Belgische sleepboot „Wamneton" aan dein ketting gelegd. Wolfaartsdijk. Woensdag hield de raad dezer gemeente een openbare vergadering. Tegenwoordig alle leden. Eenige ingeko men stukken o.a. kasopname gemeente ontvanger en een circulaire van de N.V. waterleidingmaatschappij tot verplichte aansluiting, werden voor kennisgeving aan genomen. Besloten werd aan den heer J. Boonman en A. Rijk f 10,per jaar te geven als vergoeding inzake artikel 13 der L. O.-wet 1920. Over dit voorstel staakten de vorige vergadering de stem men. Het concept-besluit van Ged. Staten inzake de jaarwedden van den burgemees ter, secretaris, ontvanger en wethouders werd met algemeenc stemmen aangeno men, zoodat volgens het nieuwe besluit fiet salaris van den burgemeester met f 10,wordt verhoogd, alsook het sala ris van. de wethouders dat eveneens met f 10,wordt verhoogd. De jaarwedden van secretaris en ontvanger blijven on veranderd. De voorzitter deed eenige me- dedeelangen over een bijeenkomst van B. en W. met den heer Streefkerk. De straatverlichting zal komen op f 0,40 per inwoner en er zullen dan 45 lantaarns worden geplaatst. Als aansluit- bare perceeilen worden gerekend alleper- ceden in de wijken A C. De gemeente moet hiervoor een garantie stellen van f25,per aansluitperceel. Totaal f 112,50 Bij de rondvraag vestigde een lid de aandacht van den voorzitter op enkele motorrijders en autobestuurders, die door hun woest rijden het verkeer in gevaar brengen. De voorzitter zeide toe de aan dacht van de politie op genoemde perso nen te zullen vestigen. Wissenkerke. Donderdag geraakte de landbouwers knecht J. J., werkzaam op Steenhove, onder een wagen, met het ge volg dat hij deerlijk gewond, aan gelaat en rag werd opgenomen. Dr. Fret die de eerste hulp verleende, heeft de patiënt met zijn auto huiswaarts gebracht, ^alwaar hij verder werd verbonden. 29 Juni j.l. vergaderde in hotel ,De Kroon" den Zeeuwschen bakkers- bond. De voorzitter der af deeling N.- Beveland, de heer C. van Hulst, heette allen welkom, inzonderheid de heeren M. J. Velhorst, burgemeester dezer gemeen te en Dhont, als voorzitter van den Bel gischen bakkersbond. Tot provinciaal voor zitter werd met algemeene stommen her kozen de heer Ch. J. de Walt te Vlis- singen. Vervolgens werd een woord van welkom gesproken door burgemeester Ver horst, die het zeer op prijs stelde dat deze vergadering in zijn gemeente was belegd. Vervolgens trad het strijkorkest op met een feestmarsch opgedragen aan den Zeeuwschen bakkersbond. Ofti 1.30 uur werden door de circa 200 aanwe zigen de auto's bestegen om een tocht te maken over Noord-Beveland, ook werd bezocht het landgoed „Zorgwijk". Te Kortgene werd gepauzeerd, alwaar het Noord-Bevelandsch strijkorkest de noodige nummers ten beste gaf. Om 3.45 uur werd het diner in hotel „De Kroon" gebruikt, waarna men nog eenige gezel- e uren samen bleef. BINNENLAND. De vrouw van Jut In het stads-armen- en ziekenhuis te Haarlem is dezer dagen iu den ouderdom van 79 jaar overleden Christina Johanna Goedvolk, de vrouw van wijlen Jut Zij hebben samen op 13 December 1872 mevrouw Van der Kouwen en een dienst bode in Den Haag vermoord Na den moord vertrok Jut naar Amerika; hij keerde later terug en vestigde zich in een klein café aan het Haagsche Veer bij de Raamstraat te Rotterdam. Daar kreeg hij ruzie met mej. Goedvolk, die intus- schen zijn vrouw was geworden. Deze twist werd toevallig bijgewoond door een rechercheur van politie, die uit de woor den kon opmaken, dat zij de moordenaars van mevrouw van der Kouwen waren. Het echtpaar werd toen gearresteerd. Jut werd veroordeeld tot levenslange gevan genisstraf en zijn vrouw tot 12 jaar. Een telegram vanVon Hindenburg. llijkspresident Von Hindeuburg heef- het volgende telegram aan de konmgiu gezonden Het bezoek van het Nederlandsche eskader aan Kiel is in heel Duitschland met vreugde begroet. Ik veroorloof mij, Uwe Majesteit, met de uitdrukking van mijn dankbaarheid voor het zenden van de prachtige schepen, bovendien mijn ge lukwenschen aan te bieden over den voor treffelijken indruk, die het eskader en zijn bemanning hebben gemaakt. Von Hindenburg, rijkspresident. Auto-ongeluk. Gisternacht omstreeks 12 uur zijn op den Heeren weg te Heemstede, ter hoogte van het wandelbosch Groenendaal, een Fordje komende uit Zand voort en bestuurd door den 20-jarigen J. J. van Maris, u t Bennebroek, en een Studebaker. door tot nog toe onbekende oorzaak, in groote vaart tegen elkaar gereden De botsing was zoo hevig, dat de auto's ongeveer 12 meter over den weg werden geslingerd en toen kantelden. Van Maris overleed enkele minuten na de botsing. Zijn lijk werd, nadat dr. Van Aalst uit Bennebroek den dood vastgesteld had. naar het lijkenhuisje op de alge meene begraafplaats te Heemstede ge bracht. De bestuurder van den Studebaker, de beer G. van Altena, werd zwaar aan het hoofd en den hals gewond Hij werd eerst door den heer J. P. Tombrock, arts te Heemstede, verbonden en daarna naar de Mariastichting te Haarlem vervoerd. De caféhouder A W. Christolfel te Bennebroek, die eveneens in den Stude baker zat, werd licht aan bet hoofd ge wond De justitie beeft vanmorgen een onder zoek naar het ongeluk ingesteld,. De toestand van Van Altenac. die veel blhed heeft verloren, was gistermorgen nog onveranderd De patiënt is buiten bewustzijn. GEMENGD NIEUWS. De lijdensgeschiedenis van een adonis. Dat plotseling beroemd worden, eigen aardige moeilijkheden met zich brengt beeft dezer dagen een inwoner van de stad Nashua in den Amerikaanschen staat New Hampshire ondervonden. Deze heer, Win- ford Turner is zijn naam, ontdekte op een goeden, of zoo men wil kwaden morgen zijn beeltenis in de krant met de ver melding, dat bij in een door de doktoreS van Manchester uitgeschreven schoonheids wedstrijd voor mannen, waarin hij mede gedongen had, den eersten prijs had be haald De „knapste man van Amerika" wist niet goed', hob1"hij het met zichzel' had Hij vond het wat benauwend, om in iedere krant te lezen„mr. Turner, de volmaaktste Amerikaan, de ideale man Zijn vrouw en dochter waren „echter ge weldig trotsch op haar knappen man en luider en opgetogen over de eer, die hen te beurt gevallen was Die opgetogenheid duurde echter niet lang, want wat ge beurde Eerst verscheen in de woning des heeren Turner een deputatie van stadgenooten om hem te feliciteeren Reporters pers fotografen, filmoperateurs, honderden nieuwsgierigen belegerden zijn huis. Maar nu komt het ergste. Tenminste, wat door mevr Turner als het ergste werd be schouwd, n 1. de stapels brieven van enthousiaste dames, die toen binnenkwa men. Een der ondernemendste meisjes schreef: „Lieve mr. Turner, het is toch jammer, dat u al getrouwd bent? Kunt u zich niet laten scheiden Ik ben opge togen over zoo'n knappen man als u Dat mevr. Turner over dergelijke brie ven niet bepaald .opgetogen» was, laat zich denkeu. Daarbij bleef het echter niet Ontelbare bewonderaars uit alle deelen van het land smeekten om een portret met een handteekening van den adonis Een directeur van een variété kwam in hoogst eigen persoon naar Nashua om den heer Turner een engagement aan te bieden. Hij zou niels te doen hebben dan in een zwempakje wat over het tooneel te wandelen en zijn sterke spieren te tooneu. Daarvoor kreeg hij 1000 dollar per avond. Maar mr. Turner ging niel op het aanbod in. Toen kwam de pak ketpost. Doosjes en pakjes zonder tal werden de woning binnengedragen Zij bevatten gezichtscrème, massage apparaten haarwaters, artsenijen, gezondheidspillen enz. Al die dingen moest mr. Turner probeeren, om dan te verklaren, dat hij door het gebruik van H. crème of Y. haarwater zoo wonderbaarlijk knap ge worden was Het hoogtepunt van de sensat'e werd echter bereikt, teen .miss Amerika 1926", het meisje dat voor 1926 als het knapste uit Amerika was gekozen, bij „Mister America" een bezoek aflegde en met dezen heer gefotografeerd, gefilmd, geteekend, Er was een groot lawaai toen Nikkertje en Dikkertje de poorten van de stad bereikten. De honden blaften en iedereen was opgewonden. Niemand zal in zijn le ven zulk een leven géhoord hebben. Hansje Knipperdolletje kwam in zijn hansop naar Nikkertje en Dikkertje toe en toen vroegen zij naar de reden voor deze op schudding. „Oh", legde Hansje uit. „Dat zijn de bedelaars. Die komen in de stad om te vragen, of er nog edelmoedige menschen zijn, dié hun een aalmoes willen geven". De stad was zoo bezienswaardig, dat Nikkertje en Dikkertje heel spoedig de honden en de bedelaars vergeten waren. Toen zij het politiebureau passeerden, stootte Nikkertje Dikkertje aan en zei: „Kijk eens, wat hier te lezen staat: Ver loren Een schaap. Eigendom van Blauw oogje. Zich te wenden tot dit bureau". Dikkertje herinnerde zich plotseling het schaap, dat zij in het begin van hun tocht do-or Sprookjesland ontmoet hadden, daarom traden zij het politiebureau binnen om de zaak mede te deelen, maar zij hadden geen prettige ontvangst. De inspecteur gaf te kennen, dat hij niet wenschte, lastig gevallen Ie worden. „Laat ze maar staan", zei hij tot een politieagent, die juist op de beide vriendjes toetrad, „dan zullen zij wel met hangende pootjes den aftocht blazen." „Ik geloof niet, dat het hem veel schelen kan, of Blauwoogje haar schaapje terug krijgt of niet", zei Nikkertje, toen zij het politiebureau verlieten. (Wordt vervolgd). geïnterviewd werd. Op dien dag geraakte het geduld van mevr. Turner uitgeput. Daar echter de Amerikaansche adonis niet alleen een knap, maar ook een goed echt genoot is, heeft hij geen moeite gespaard, om zich de plaaggeesten van het lijf te houden. Het heeft weken geduurd, voor het hem gelukte, maar op het oogenblik leeft hij weer in vrede en schildert weer, zooals hij dat gewoon was te doen voor zijn „bekroning", den binnen - en den buitenkant van de huizen van Nashua. Wonderbaar! ij ke menschen. Het plaatsje Himmelstadt in Neder- Frankenisin Duitschland en daar buiten beroemd geworden. Twee meisjes daarvan hebben bij het werken op het veld, toen 's middags de klokken luidden Maria aanschouwd en den volgenden dag weder om. De Moeder Gods vertelde haar, da er een groote gebeurtenis aanstaande was die voor een ieder van groot belang zou zijn. Nu zijn de bedevaartstochten naar Him melstadt ontelbaar in aantal Uit geheel Duitschland komen duizenden pelgrims lammen, blinden, zbken naar de plaats van verschijning, om daar hun heil te zoeken Een rechter voor het gerecht. Onder groote belangstelling is voor het „Schwargericht" te Brestau het proces tegen een rechter, Josefsolin genaamd, begonnen, beschuldigd van medeplichtig heid aan poging tot moord. Deze rechter wordt er van beschuldigd in Mei 1924 zijn hulp verleend te hebben om Martha Hesse te vermoorden. De daderes een zekere Else Rodemstock had den rechter als haar medeplichtige aangewezen, waarop deze in hechtenis werd genomen. Toen de daderes ontoerekenbaar werd verklaard, werden zij zoowel als Josefsohn uit de hechtenis ontslagen. Het slachtoffer ging van deze beslissing in appèl met het ge volg dat een nieuwe behandeling van de zaak werd gelast, die thans met het ver hoor van 60 getuigen en zeven deskun- is aangevangen. VEILINGSVEREENIGING K.B.O. TE KAPELLE. Veiling van 30 Juni 1926. Groote veiling. Zwarte bessen f85 a f87,10, Zwarte bessen (natte) f62 a f66,30. Frambo zen f51,30, Roode bessen f22, Aard beien Madame Moutet f35 a f35,90, alles per 100 Kg. Kleine veiling. Kruisbessen f 6,70 a f 6,80, Roode bes sen f 16, Aardbeien f 32 a f 40, Hollan ders f29 a f35, Bruine Blance f20 a f 25, Meikersen f 30 a f 47, Krieken f 22 a f 28, Porceleinkersen f 15 a f 18, Hang- blad {17, Limburgers f 23 a f 25, Mo rellen f21 a f25, Suikerkerscn f 18 a f22, Uitschot kersen f4 a f 10, Aard appels f6 a f7,50, Potors f4 a f5, Kriel f2,20, alles per 100 Kg., Bloem kool f6 a f21, Ki'peaegpn f 4,30, Eenden eieren f 4,30, alles per 100 stuks. VEILIGHEID EN VOLKS GEZONDHEID. Van kiespijn en kunsttanden. Wie dan alleen tandheelkundige hulp inroept, als hij kiespijn krijgt, loopt ge vaar, zijn tanden vroegtijdig te verliezen^ Wie zijn tanden regelmatig laat onder zoeken en zoo noodig vullen, behoudt deze en blijft verschoond van 'kiespijn. De natuurlijke tanden zijn voor het kau wen veel meer waard dan kunsttanden. GEZONDHEIDSRAAD. VEILINGSVEREENIGING E.M.M. TE KRABBENDIJKE. Veiling van 30 Juni 1926. Zwarte bessen f84, Roode bessen f28, beide per 100 Kg. WATERGETIJEN VOOR WEMELDINGE. (Die voor Ierseke vallen ongeveer 5 minuten later en voor Hansweert ruim een half uur vroeger. i Amsterdamsche tijd. Dagen. Hoogwater. Laagwa er Vrm. Na» Vrm. Na». 3 Juli 9 04 9.26 2.26 2.57 10.09 10.32 8.34 4.07 5 11.15 11 39 4.48 5.15 6 0.26 5 48 6.16 7 0 52 1.25 6.45 7.11 1.50 2 17 7.33 7.57 9 2.39 3.04 8,16 842

Goessche Courant | 1926 | | pagina bijlage 2