Hoofdpijn klaarde dat, Indien de dam er niet geweest was, ongeveer 100 H.A. land, waarop verscheidene boerderijen stonden, over stroomd zouden zijn. Toen getuige de boe ren bezig zag met het afgraven van dsn dam, heeft hij ze gesommeerd daarmede op te houden en de schoppen af te geven. De verdachte, die niet in hooger beroep is gekomen, G. J. M. was de leider. Hij voerde het woord en trad brutaal tegen getuige op. De boeren weigerden, de schoppen af te geven, en zij voldeden eerst aan de sommatie, nadat getuige ze met een revolver had gedreigd. De volgende getuige, Vreeman, jachtop ziener te Laren, verklaarde, gezorgd te hebben, dat na het bovenvermelde voor val de dam weer opgehoopt werd. De getuige G. J. Looman, polder meester te Laren, had last gegeven, den dam aan te leggen. Hij had zijn zoon naar de boeren gestuurd om dezen mee te deelen, dat de dam moest worden ge maakt. De verdedigster, miej. mr. H. Veth, vroeg, of er deskundig toezicht was bij het leggen van den dam. Getuige antwoordt, dat dit niet het ge val was, maar hij heeft persoonlijk ge zien, dat de dam goed was. Op een vraag van de verdedigster, met welk recht ge tuige last had gegeven, den dam te leg gen, antwoordde deze, dat dit recht' voort spruit uit art. 40 van het waterschaps reglement. Als getuige a décharge werd gehoord de heer A. V., veearts te Markelo, die verklaarde, dat verdachten allen door het aanleggen van den dam in den hoogsten nood verkeerden. De advocaat-generaal, mr. Cnopius, meende, dat hier geen termen waren om het gebeurde met welwillendheid te be schouwen. Hij vroeg bevestiging van het vonnis der rechtbank. De verdedigster meende, dat de be voegdheid van den poldermeester om den bedoelden last te geven, in twijfel ge trokken kan worden, en dat niet het juiste is ten laste gelegd. Verder wees spreek ster er nog op, dat alle verdachten als rustige en degelijke menschen bekend staan, en zij drong dan ook aan op het opleggen van een voorwaardelijke straf of een geldboete. De uitspraak werd bepaald op 1 Juli. FINANCIEEL NIEUWS. H.A.V.-Bank Schiedam. Aan het verslag over het boekjaar 1925 wordt het volgende ontleend: Het bedrag aan nieuw gesloten ver zekeringen (inbegrepen een bedrag van f3.666.347,34 door een andere opstelling ingevolge de Wet op het Levens verze keringsbedrijf) bedroeg f 11.055.926,12, terwijl werd geroyeerd wegens overlijden f 172.124,85, afloop der verzekering f 77.388,wijziging der verzekering f222.584,87, afkoop f733.733,29, wanbe taling f 1.879.455,andere oorzaken f 1.749.395,50, te zamen f4.834.681,51, zoodat de vooruitgang bedroeg f6.221.244,61 en het kapitaal steeg tot f42.282.286,62 (v. j. f36.061.042,01). Voorts is in dezen vooruitgang begre pen de gerechtelijk tot 20 pet. geredu ceerde portefeuille der Noord- en Zuid- Nederlandsche Levensverz. Bank ad f291.104,30 en de portefeuille der „Hol- land-Amerika" ad f243.180,10, welke op voordracht van de Verzekeringskamer bij Beschikking der Rechtbank te Den Haag aan onze Bank overgingen. Aan termijnpremiën Levens- en Volks verzekering werd geboekt f 984.542,83, ter wijl aan koopsommen werd ontvangen f267.983,20. De uitkeeringen bedroegen wegens over lijden f 154.332,66, afloop f78.176,77 lijf rente f26.112,93, afkoop f 126.525,-. Belegd is o.m. in hypotheken f3.155.686,65, effecten f 1.328.299.33, de posito's f 59.773,58 V2. beleeningen op po lissen f395.342,25, onroerende goederen f546.000,kas en kassier f68.267,01. De waardeberekening der effecten ge schiedde evenals voorheen naar den koers van 31 December. De koerswinst bedroeg f 118.835,28. De gekweekte rente beliep gemiddeld 5.63 pet., terwijl de reserve voor een deel met 4 pet. en voor een deel met 3 72 pet. is berekend. De wiskundige reserve steeg tot f4.612.183,80. Hierbij inbegrepen een be drag ad f 173.328,27 als extra reserve, voldoende om de afd. Groote Posten welke twee-derde van de geiheele porte feuille bedraagt, te berekenen naar de netto methode. Aan interest en huren werd ontvangen f283.846,29. De winstrekening wijst een netto-winst aan van f302.956,65. Na verhooging van de Reserve voor Waardevermindering met f 100.000,,de extra reserve met f93.800,—, de reserve pensioenfonds met f 10.750,het vor men van een reserve voor gratis perio- iek gendeeskundig onderzoek van f25.000, en na afschrijving van f6.406,65, op on roerende goederen blijft ter verdeeling over f67.000-. De extra reserves bedragen thans f825.000,- en de Pensioen-reserve f 100.000,—. De algemeene vergadering van aandeel houders heeft de Balans en Winstrekening goedgekeurd en het dividend bepaald op 16 pet. (v. j. 15 pet.). De heeren Jbr. Mr. F. G. W. J. Backer en D. Ris EHzn. werden als commissarissen herkozen. Nieuwe H.A.V.-Bank Schiedam In de algemeene vergadering van aan deelhouders heeft de Directie verslag uit gebracht over 1925. De Balans en Winst rekening werden goedgekeurd. Volgens het verslag werd aan premiën ontvangen f309.993,48, waarvan aan reassuradcu- ren werd betaald f 12.290,10, terwijl aan scliaden werd geboekt f 131.593,86, waar in reasswadeuren participeerden met f3.352,91. De reserve is vastgesteld op f 107.962,35. Besloten is om van het winst saldo ad f 53.Z07.211/2, f50.000,- toe te voegen aan de Extra Reserve, waardoor deze stijgt tot f90.000,terwijl f 3.707,21 V2 op nieuwe rekening overgaat. Tot commissarissen uit de verzekerden werden benoemd de heeren L. Hooger- brugge Wzn. en D. Ris EHzn» PROVINCIE-NIEUWS. Provinciale Staten. De electrificatie. Ged. Staten herinneren aan de beslui ten van 21 Dec. j.L, waarbij de algemee ne voorwaarden werden vastgelegd,waar onder naar de zienswijze van de staten de electrificatie van de noordgroep en van de middengroep zonder Walcheren, zou moeten tot stand worden gebracht. In de eerste plaats is daaronder begrepen het afsluiten van een overeenkomst van stroomlevering met de P.N.E.M. Daar omtrent hebben twee conferenties met de P.N.E.M. plaats gehad, die evenwel nog niet tot overeenstemming hebben geleid, al mag de verwachting worden gekoes terd, dat die hoogstwaarschijnlijk weldra zal worden bereikt. Ten aanzien van de stroomlevering voor de gemeente Middelburg en het platte land van Walcheren, is nog geen accoord getroffen. Toch vertrouwen ged. st. de concessie binnen niet te langen tijd te kunnen uit reiken, na de colleges van burg. en weth. der te electrificeeren gemeenten te heb ben gehoord. De onderhandelingen, die met- de aan te sluiten gemeenten gehouden worden over de te stellen garantiën, zijn van dien aard, dat men mag hopen op uit eindelijk slagen der electrificatie, al zal men natuurlijk moeten begrijpen, dat dit nog niet zeer spoedig het geval zal zijn. De onderhandelingen met Zierikzee, Tho- len en Goes over een eigen overeenkomst zijn nog in het allereerste stadium. Be sprekingen met de „M.A.B.E.G." zijn nog niet zoover gevorderd, dat daarover reeds mededeelingen zouden kunnen wor den gedaan. Ten slotte deelen Ged. St. mede, dat de winst en \erliesr ekening van dcZuidgrcep voor het eerst een voordeelig saldo der exploitatie aanwijst n.l. ten bedrage vain f3544,70 V2, terwijl het nadeelig saldo over 1924 f 91.842,38V2 bedroeg, over 1925 slechts f25.514,60 beloopt. Ged. Staten vertrouwen, dat de Staten zich met hen over dezen vooruitgang zul len verblijden. Kamer van Koophandel. In de Vrijdagavond onder voorzitter schap van den heer M. Laemoes, vice- voorzitter der Kamer, gehouden vergade ring van bovengenoemd college waren de heeren Oosterbaan, Boudewijmse, Wit kam en Kielstra met en Bosman zonder kennisgeving afwezig. Bij de aanvraag van den heer W. Hu- son WLz. te Vlissingen en Klaver te Middelburg om tot makelaar te worden aangesteld, ontspon zich een discussie over de wijze waarop de kamer in het alge meen zich moet houden bij het geven van adviezen in gevallen als deze aan de rechtbank, vooral doordat de heer Jero- nimus het gevaarlijk achtte alleen op sub jectieve meeningen over personen advies te geven. Besloten werd deze zaak na der in geheime zitting onder de 00gen te zien. De kiezerslijsten werden voorloopig vastgesteld. De Kamer vereenigde zich zonder dis cussie of hoofdelijke stemming met het voorstel van het bureau om aan den Oc- trooiraad te melden, dat de kamer geen leemten bekend zijn in de bestaande Oc- trooiwet en Merkenwet. Met één stem tegen, die van den heer eronimus besloot de kamer lid te wor den van de vereeniging tot het houden van Jaarbeurzen in Nederland tegen eene con- butie van f 15 per jaar. Z. h. s. vereenigde de kamer zich mei het voorstel van het bureau om geen ad- haesie te betuigen aan het adres van de kamer te s Hertogenbosch, waarin deze aan den Minister van Waterstaat verzoekt te bevorderen bij de spoorwegen: 1. al gemeene tariefsverlaging; 2. weder-invoe- ring van kilometerboekjes, en 3. uitbrei- bedaart spoedig do >r gebruik van een paar Mijnhardt's Hoofdpijntabletten, Glazen buisje 60 ct Bij Apoth.en Diogisten ding van het buurtverkeer. In dit voorstel lag mede opgenomen een zelfstandig verzoek to doen aan den minister inzake de weder-invoerirrg der kilometerboekjes. De opmerkinglen door het bureau voor ges leid inzake gewenschte wijzigingen der spoorwegdien slregeling werden door de kamer gedeeld en besloten dat de heer van Niftrik, die de kamer in den spoor- wegraad vertegenwoordigd, met het bu reau nader zal confereeren en de leden gewenschte wijzigingen als nog ter kennis kunnen brengen. Bij het voorstel van het bureau inzake opmerkingen over het ontwerp-wet tot hef fing van een weggeldbelasting, werd met 14 tegen 3 stemmen aangenomen een voor stel Wesseling om alleen te vragen be spoediging van uitvoering van het wegen plan, door de gelden uit eene leening te vinden, maar weg te laten den wensch, dat ook zware voertuigen met paarde- tractie als bijv. kermis- en verhuiswagens kunnen worden belast. Inzake het cadeaustelsel had het bureau voorgesteld eene afwachtende houding aan te nemen, doch de commissie voor de Handelsbelangen stelde voor een adres te richten tot den Minister van Justitie met verzoek spoedig een wetsontwerp te willen indienen, waarin maatregelen wor den getroffen om het cadeaustelsel te be letten. Met 12 tegen 5 stemmen ver eenigde de kamer zich met het voorstel van het bureau. Met 2 stemmen tegen werd besloten f 100,toe te kennen aan het Comité van Actie tot bestrijding van den verkoop met cadeaux. Bij de rondvraag verklaarde de kamer zich unaniem, na de memorie van ant woord over het Belgisch Verdrag, voor onverzwakte handhaving van haar motie, waarin er op wordt aangedrongen dit verdrag niet aan te nemen. Bij een bespreking van het Neder- landsch-Duitsch handelsverdrag, wilde de heer Enzlin een uitspraak voor de aanne ming daarvan, doch de kamer durfde zich niet absoluut tegen, noch vóór te verklaren. De Iandbouwfeesten te Axel. Op de Donderdag j.L gehouden ten toonstelling werden o.a. de volgende be kroningen toegekend: Paarden. Hengsten 4 jaar en ouder (kl. maat tot 1.65 M.): 1. Wilson, H.V. „De Verwachting" te Axel. Hengsten 4 jaar en ouder (gr. maat boven 1.65 M.): 1. Lumino, Ph. J. van Dixhoorn te Axel. Hengsten 3 jaar: 1. Carlo, Em. C. Fas- saert te Lamswaarde. Hengsten 2 jaar (kl. maat tot 1.58 M.): 1. Nico, P. B. van Hoeve te Axel. Hengsten 2 jaar (gr. maat boven 1.58 M.): 1. Aldëbaran van Rondeputten, F. Dekker Pz. te Axel. Hengsten van 1 jaar: Lodewijk van Luntershoek, Corn, de Feijter te Bosch- kapelle. Hengstveulens geboren in 1926: 1. Jou- bert de Laboureur, A. H. Dekker Jzn. te Zaamslag. Merriën 5 jaar en ouder (kl. maat tot 1.62 M.): 1. Kitty de Laboureur, NfV. Stal van Dixhoorn te Axel. Merries van 5 jaar en ouder (gr. maat boven 1.62 M.): 1. Caline, B. IJsebaert te Axel. Merries van 4 jaar (kl. maat tot 1.62 M.): 1. Juliana van Rondeputten, F. Dek ker Pzn. te Axel. Merries van 4 jaar (gr. maat boven 1.62 M.): 1. Emma Oranje, Jan de Put ter Jzn. te Axel. Merries van 3 jaar (kl. maat tot 1.60 M.): 1. Annie, Jac. de Feijter teBosch- kapelle. Merries van 3 jaar (gr. maat boven 1.60 M.): 1. Zitta, P. B. van Hoeve te Axel. Merries van 2 jaar (kl. maat van 1.58 M,): 1. Flora, H. C. Begheijn te St. Jansteen, Merries van 2 jaar (gr. maat boven 1.58 M.): 1. Orr de Laboureur, stal van Dixhoorn, te Axel. Merries van 1 jaar: 1. Elly, Jac. de Putter te Axel. Merrieveulens geboren in 1926: 1. No- ra, J. Weijns te Axel. Bij het hoefbeslag werden de volgende prijzen behaald: Minstens 8 stuks, uitsluitend dienende voor trekpaard, met de hand gesmeed en alleen scherpe kanten afgevijld, hier onder begrepen een paar Belgische balk- ijzers: 1. J. A. Schieman, Axel. Inzending hoefijzers en leermiddelen door onderwijzers in practisch hoefbe slag: 1. Arie J. Schieman, Axel. Inzending fabriekswijzers door hoefijzer- fabrikanten: 1. H. Kerckhaert, Stoppel dijk. Inzending materialen en gereedschap pen voor hoefbeslag: 1. Gebr. Schie man, Axel. Inzending noodstallen: 1. Gebr. Schie man, Axel. (Op kringtentoonstellingen mogen enkel dieren worden aangevoerd uit dien kring). Wildschattingscommissies. Bij ministerieele beschikking zijn voor drie jaren benoemd tot leden in de wild- schattingscommissies voor Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland J. Louwerse te Gapinge en P. J. Elout te Domburg. Goedkoope trein Rotterdam en Den Haag. Op Donderdag 1 Juli zal van de Zeeuw - sche stations een goedkoope trein naar Rotterdam en Den Haag rijden. De kaar- tenverkoop die Donderdag 24 dezer is aangevangen duurt tot 30 Juni. Men haaste zich om indien nog mogelijk een kaart te bekomen. Rijwielpad VlissingenWestkapslle. Zaterdagmiddag werd het eerste door de vereeniging „Rijwielpad Walcheren" aangelegde rijwielpad, n.l. dat van Vlis singen naar Zoutelande, officieel geopend. De bestuursleden en verdere belangstel lenden uit Vlissingen waren per rijwiel langs het pad komen aanrijden en te Zou telande werd door den burgemeester van Vlissingen, voorzitter der vereeniging, he{ lint, dat hier den weg nog afsloot door geknipt, waarna hij met enkele woorden het pad voor bet verkeer geopend ver klaarde. Heinkenszand. Met ingang van 1 Juli a.s. is bevorderd tot kommies le klasse de heer J. A. van Liere. Bij het te Rotterdam gehouden examen voor onderwijzers slaagde Mej. B. Knuit alhier. Deze week verwondde de gemeente werkman Priem alhier zijn hand. Het on beduidende wondje veroorzaakte evenwel heden bloedvergiftiging. Geneeskundige hulp zal erger weten te voorkomen. Zaterdagmiddag tuimelde de landbouwer Martens alhier, met zijn rij wiel van den dijk en kvyam zoodanig te vallen dat hij zijn pols brak. Heelkundige hulp werd ingeroepen. Tot kerkvoogd bij de Ned. Herv. Gem. alhier is gekozen de heer H. van Iwaarden. Hansweert. Met ingang van 1 Juli a.s. zijn bevorderd tot kommies le klasse de heeren J. v. d. Voorde, B. Vink en C. de Wilde. Door Ged. Staten is met ingang van 1 Juli benoemd tot goederenklerk bij den Prov. Stoombo otdien st op de Wes ter- Schelde te Terneuzen de heer J. van Tatenhove, thans werkzaam als tijde]ijk goederenklerk in algemeenen dienst bij dien stoombootdienst alhier. Kapelle. Zaterdag hield de postduiven vereniging „de Snelle vlucht" te Kapelie- Biezelinge een wedvlucht van Veerzon, afstand 493 K.M. le en 3e pr. W. Chr. Louisse te Goes; 2e pr. L. Lavooij te Kapelle; in councours 15 duiven, le duif in 3 u. 40 min. 3 secr.; laatste duif in 5 u. 46 min. 41 sec. Krabbendijke. Zaterdagmiddag werd er vanwege het Nutsdepartement een ten toonstelling gehouden van de gemaakte voorwerpen door de deelnemers(sters) aan de huis vlij tcur sus, die onder leiding van Mej. Knappert gedurende veertien dagen gegeven is. De voorzitter dhr. A. Tollenaar, hield een openingswoord en riep een bijzonder welkom toe aan burgemeester en wethou ders, die tegenwoordig waren. Hij bracht een woord van dank aan dit college voor zijn medewerking tot het tot stand komen van die cursus. Als blijk van waardeering bood de voor zitter aan Mej, Knappert een boekwerk aan namens de cursisten. De burgemeester sprak eenige woor den van waardeering over het werk van het Nut, vooral omdat deze cursus is gehouden in het belang van het kind. Daarna zette de voorzitter uitvoerig uiteen het doel van het clubwerk. Zooals men op den slojdcursus tracht te voorzien in behoeften, waaraan het gezin en de school niet kunnen voldoen, zoo heeft ook de club een geheel eigen taak. Het doel van den slojdcursus is, om kleine handen arbeiders te vormen, het doel van de club om Tkleine menschen te vormen. Behoefte aan bezigheid voor zijn geest en zijn han den bestaat er bij elk kind en behalve dat, misschien nog meer de behoefte om nu eens te mogen doem wat hij speciaal goed kon. In deze innerlijke levensbehoef ten wil de club trachten te voorzien. Daar tracht men uit het kind te halen, wat er in hem zit, of beter nog datgene wat er in hem zit te ontwikkelen tot blijvende waarden in zijn leven. Om de intieme sfeer te behouden en bovendien, om individueel werk mogelijk te maken, moet een club liefst uit met meer dan 5 a 10 kinderen bestaan met een leider of leidster. We weten allen, welke een rijke phan- tasie njet aan het woord komt, dan alleen in zijn spelletjes of in zijm verbeeldingen. Maar het kind kan veel meer met die phantasie. £ijn handen slaan te wachten om te doen, te maken wat zijn phantasie hem ingeeft. En op de club mag hij dat. Daar vinden de jongens en meisjes de be- noodigdheden voor houtarbeid, hand werk materiaal, riet, raffia en kunnen ze naar hartelust grasduinen in mooie kleuren en vormen. Gedurende veertien dagen is door de cursisten hard gewerkt om al de modellen af te krijgen. Aan den cursus namen 12 personen deel, waarvan 3 uit Rilland en 2 van Oostdijk, zoodat in September op drie plaatsen een kinderclub kaïn gevormd worden. De animo om er aan deel te ne men was reeds zoo groot, een dertig-tal kinderen gaven zich reeds op. Mevr. Ka- kebeeke Koning zal de hoofdleiding op zich nemen. Middelburg. Vrijdag op Zaterdagnacht is door onbekende oorzaak brand ontstaan in het Grand Hotel in de Lange Delft al hier. De brand, welke vermoedelijk is uitgebroken in de keuken, werd omstreeks 5 uur ontdekt en had toen een belangrij ken omvang aangenomen. Onmiddellijk werden de logé's die sliepen op de ver- dieping, waar beneden het vuur woedde, gewekt. De vlammen grepen intusschen snel om zich heen en men vreesde dat niet alle gasten gered zouden kunnen wor den. Dit is echter gelukkig wel het geval geweest. Een der gasten die reeds gevlucht was, meende nog naar zijn kamer te kun nen terugkeeren, om daar zijn kleeren, waarin zich zijn portefeuille met geld bevond, te kunnen halen. Deze terug tocht werd den logé bijna noodlottig, want hij was nu verplicht op een plat te sprin gen, vanwaar Jjij door den heer Helder, die naast het Grand Hotel woont, gered kon worden. Een andere gast was yerplighf uit de eerste verdieping te springen, Dal deze brand noodlottig is, nu het drukke reisseizoen voor de deur staat, laat zich wel begrijpen. Het achtergedeelte van het hotel toch is bijna geheel uitgebrand. Hier bij is ook verloren gegaan de eetzaal met het prachtige plafond. Deze zaal was vroeger de myzJekzaal van het patriciërs huis dat in 1747 door Stephen Versluys is gebouwd. De zeldzame emblemen óp de muziek betrekking hebbend, zijn ook door het vypr verloren gegaan. De brandweer heeft met de motorspuit, handspuiten en slangen op dé waterleiding net vuur bestreden, waarbij ook de militai ren hulp verleenden. Het duurde wij lang eer de strijd tegen de vuurzee werd be gonnen, doch de brandweer slaagde er toch in den brand tot bet achtergedeelte te beperken. De dikke rookwolken welke een paar uren opstegen waren zeer ver zichtbaar. Hoewel om 8 uur gevaar voor verdere uitbreiding geweken was, was het toch ongeveer 9 uur eer men den brand ge heel onder de knie had. Behalve de schade door het vuur aan richt is natuurlijk ook veel waterschade veroorzaakt, doch deze wordt door assu' rantie gedekt. Den heelen dag kwamen velen naar de plaats van den brand, wat niet ie verwon deren is, waar de verhalen omtrent den brand deze nog veel erger gemaakt heb ben dan in werkelijkheid het geval was. Op de voordracht ter benoeming van een griffier van den polder Walche ren zijn geplaatst de heeren mr. dr. R, W. graaf van Lijnden te Bloemendaal en mr. L. A. baron van Itlersp.n'te Driewegen. Tot tijdelijk griffier is benoemd de heer mr. A. J. van der Weel te Middelburg. Te Amsterdam is aan de Unh versiteit geslaagd voor het propaedeutisch examen godgeleerdheid de heer J. Koe- kebakker Jr, Wissenkerke. Voor den dienstplicht 1927 zijn voor deze gemeente voorgoed vrijgesteld: D. M. van Halst, C. J. van Hee, J. G. Leendertse, M. Leenpoel, A. P. Verburg, M. Th, Verburg, M. A- de Vosi; en voorloopig zijn vrijgesteld: M. J. Felius, L. van Goudswaard, K. de Kam, M. de Looff, J. Mullie en I. J. de Regt. Raadsvergadering van 25 Juni j.L Afwezig met kennisgeving het lid A. v. Hee, zonder de leden Abrahamse ei\ Schippers. Het verzoek om wenschen be treffende de spoorwegdienstregeling of omtrent zaken niet tot de dienstregeling behoiorende, kenbaar te maken. Het lid de Regt wenscht kenbaar te maken dat den trein van 8.16 uit Rotterdam juist enkele minuten te laat aan Roosendaal aan komt om goede verbinding te hebben met Zeeland. De rekening van den keuringsdienst sloot met een batig saldo van f 123,50. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim wordt benoemd de heer C. Janse te Kamperland. Mededeeling van het gevoelen van den. raad inzake een nieuwe jaarwedderege- ling voor burgemeester, secretaris, ontvan ger en wethouders. Het Lid den Boer wenscht ter kennis van Ged. Staten te brengen, dat het aanvangsalaris voor den gemeente-ontvanger te laag is en f 1000 moest zijn. (De ontvanger geniet reeds max.). Het adres van den Calam. Onrustpojder om voortaan ook voor rekening der ge meente te onderhouden den weg over den

Goessche Courant | 1926 | | pagina 2