Tl Kinderen PUROLH Als Uw zich bezeerd hebben fiebruik dan dadelijk kaveling noodzakelijk maken, als te veel uitwegen, slechte Waterloo,pen, machinaal bewerken van den grond etc., worden in Zeeland meestal niet aangetroffen. Ideaal is de bodemverdeeling in deze provincie echter niet; er zijn wel toestanden te ver beteren. Maar meestal is dit van .te klei nen omvang om de ruilverkavëlingswet toe te passen. Het rapport besluit dan ook met de conclusie, dat er iq, de naaste toekomst nog wel weinig toepassingen van deze wet in Zeeland te verwachten zullen zijn. Hoedekenskerke. Bij het verrichten van eenige werkzaamheden aan de machines van de N.V. van Heurn en Volkers Aan nemingsmaatschappij alhier, viel de V. uit Ovezand van de exevateur, waardoor hij een rib brak. Na verbonden te. zijn door den arts de heer H. de Boer alt hier, is hij per auto naar zijn woning vervoerd. 's Heer Arendskerke. Van de inge schrevenen voor den dienstplicht Lichting 1927 zijn voorloopig van den dienst vrij gesteld wegens broederdienstM. Blan- kenburgh, W. Moelker, J. Nieuwenhuiijze, L. Smit en M, Tholenaaren voor goed J. M. v. d. Dries. Ierseke. De 74-jarige P. Bouterse ge raakte bekneld tusschen een vrachtauto en een afheining, met het gevolg dat hij dusdanige inwendige kwetsuren bekwam en per as naar huis moest worden ver voerd. Dr. Klinkenberg verleende heel kundige hulp. Krabbendijke. Aan de vereeniging van Vrijzinnig Hervormden is door Mevr. Wed. W. Sneeb geb. Lindonk, wonende te Ossendrecht ten geschenke gegeven een antieke bijbel, groot formaat, gebonden in leeren band en bevattende het Oude en Nieuwe Testament, vastgesteld op de Dordsche Synode van 1618 en 1619. Het boek draagt een handteekening met het jaartal 1639. Naar aanleiding van een besluit op de algemeene vergadering van de ver eeniging „Het Groene Kruis" alhier heeft zich een commissie gevormd om te trach ten de inkomsten wat te vergrooten, ten einde de jaarlijksche begrooting sluitend te krijgen. Het resultaat daarvan is zeer bevredigend geweest. De contributies wer den vrijwillig ongeveer met 50 pet. ver hoogd tot een bedrag van f250,Er zijn bovendien nog 70 nieuwe leden toege treden. Vanwege het Nutsdepartement wordt onder leiding van Mej. Knappert uit Am sterdam een cursus in huisvlijt gegeven. De bedoeling daarvan is leiders(sters) te vormen voor het leiden van kinderclubs. Aan deze cursus nemen 12 dames en heeren deel, waaronder drie onderwijzers en twee onderwijzeressen. Zaterdag zal er een tentoonstelling gehouden worden voor de leden en belangstellenden in Nuts- werfc. Kapelle. Vrijdag werd ten overstaan van notaris J. C. Kram alhier, publiek verkocht: een huis met schuur-en erf en tuin en melksalon, nabij de veiling te Ka pelle, waarvan kooper is geworden de heer Joh. Schipper Dz., voor f 10725. Heinkenszand. Bij den, gehouden schiet wedstrijd van de handboogschutterij ,,So- ranus" op Zaterdag 19 Juni werd het koningschap behaald door den heer F. Vermeulen alhier. Tot president-kerkvoogd bij de Ned. Herv. Gemeente alhier is in de plaats van wijlen den- heer J. Dekker gekozen den heer J. de Mol. Middelburg. Gisteren werd in het Schuttershof eene door ongeveer 600 personen bijgewoonde meeting gehouden, uitgaande van de S.D.A.R en bet N.V.V. Er waren bezoekers of afgevaardigden uit verschillende plaatsen o.a. Vlissingen.Goes Ternieuzen, Sas van Gent, Kruiningen en Hansweert enz. De vergadering werd geopend door den heer L. Onderdijk, voorzitter van het Ge west Zeeland, namens de S.D.A.P. en de Vakbeweging in Zeeland. Nadat het muziekgezelschap „Excel sior" zich had laten hooren, kreeg dc heer W. H. Vliegen, lid der Tweede Kamer het woord, die den algemeenen politieken toestand besprak en dé financiën van het rijk ie verband met de eischen der ar beidersbeweging en daartegenover, den roep om bezuiniging door de bezittende klasse. Zoowel voor als na de pauizo Tieten de „Volkstem uit Vlissingen en die uit Mid delburg een 3-tal liederen hooren, terwijl „Excelsior" de pauze aanvulde. De tweede spreker, de heer S. de la Bella, penningmeester van het N.V.V. behandelde speciaal de eischen inzake ont wapening en medezeggiragsschap en wekte ■achtig op tot deelname aan de meeting 19 September in Den Haag. Toen Zaterdagmiddag een kloopman een 19-tal veulens naar den trein w ilde brengen, ontkwamen die jeug dige spring in 't veld's aan hun geleiders op de Stationsbrug. De dieren wisten op de spoorlijn te geraken en zetten het op een loopen in de richting Vlissingen. Het kostte heel wat moeite de paarden alle weer op te vangen, cn verschillende er van liepen kreupel als gevolg van hun slip pertje. Schore. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is ingebroken in de schuur van den landbouwer B. Door middel van een valschen sleutel heeft men zich toe gang verschaft. Vermist worden een drie, tal fietsen, waaronder twee dames- en één heerenfiets. Wemeldinjfe. Vrijdagavond werd door de schipper Van Akker de hulp van de pompboot „Adga" ingeroepen, teneinde het water, dat door een lekkage ontstaan door het stooten op een strekberm en in zijn schip binnenstroomde, uit te pompen. Bedoeld scheepje was geladen met steen en bestemd voor St. Maartensdijk. STADS-NIEUWS. Gemeenteraad. De gemeenteraad zal Donderdag a.s, te 8 uur nam. in openbare vergadering bijeenkomen. Agend a: Vaststelling der notulen van de verga dering van 3 Juni 1926. Ingekomen stuk ken. Verzoeken om afschrijving van be lasting. Voorstel tot vaststelling van een rooilijn langs don Kloetingschen weg en den 's Gravenpolderschen. weg. Verzoek van den heer S. van Noort om in erfpacht te mogen hebben een stukje grond aan den Wesithavendijk. Voorstel tot onder- handsche verpachting van een hoefje in Bouwplan III. Voorstel tot wijziging der gemeen te-begrooting voor 1925. Voorstel tot wijziging der gemeente-begrooting voor 1926. Voorstel tot wijziging der begroo ting van het gemeente-grondbedrijf voor 1926. Voorstel tot wijziging der begroo ting van het gemeente-gasbedrijf voor 1925. Voorstel tot wijziging der begrooting van het gemeente-gasbedrijf voor 1926. Voor stel tot vaststelling eener verordening, als bedoeld bij art. 178 der Gemeentewet. Voorstel tot het opnieuw vaststellen der prijzen van de gemeentelijke bouwterrei nen. Verzoek van de N.V. Waterleiding Maatschappij „Zuid-Beveland" om te ga randeeren de jaarlijksche opbrengst, be doeld bij art. 4 der concessievoorwaarden, terzake van den aanleg van waterleiding buizen in Bouwplan III, de Middelburg- sche straat en de Zaagmolenstraat. Ver zoek van den Raad van Beheer der N.V. Waterleiding Maatschappij „Zuid-Beve land" om aansluiting aan het buizennet dier Maatschappij verplichtend te stellen.Voor- stei tot overneming van eenige inrichtin gen in het Schuttershof, welke door den tegenwoordigen pachter zijn aangebracht. Voorstel tot het aangaan eencr geldlee- ning ad f 14.200,Benoeming van een onderwijzer(es) aan de O. L. School C. Waterleiding. De raad van beheer der N V. Water leiding Maatschappij „Zuid Beveland4 geeft in overweging te bevorderen, dat alhier de z g. „verplichte aansluiting4 aan het buizennet der waterleiding wordt ingevoerd B. en W. stellen den raad voor, aan den Raad van Beheer der N.V. Water leiding-Maatschappij „ZuidHeveland" mede te deelen, dat de bepalingen van arttj 83 e.v en 80 der Bouwverordening voldoende gelegenheid bieden om het door hem beoogde doel te bereiken. Het Schuttershof. Na de voltooiing van de restauratie en de verbou.ing van het Schuttershof bleek het wenschelijk, in de groote zaal een tweede uitneembaar schotwerk aan te brengen, zoomede een tweede buffet Daar het voor den bouw toegestane crediet niet toeliet, deze werkzaamheden nog te doen uitvoeren, heeft de pachter van het Schuttershof, de heer L. I. Verver, ze voor zijn rekening genomen, nadat hij van ons college an de toenmalige raads commissie voor de verbouwing van het Schuttershof de toezegging had ontvangen dat aan het einde van den pachttermijn aan den Raad een voorstel tot overname zou worden gedaan. Nu de pachttijd van den heer Verwer ten einde loopt, vraagt hij inlossing der gedane belofte Het wil B. en Wvoor komen, dat er voor overname, zoowel van het schotwerk als het buffet, alle aanlei ding bestaat. Het eerste toch biedt de mogelijkheid, de zaal te Vt-rdeelen in drie afdeel ngen. waaraan meermalen behoefte béstaat en hierdoor komt vanzelf de wen chelijkheid van een tweede buffet naar voren. De heer Vereer hiedt thans aan, het schot en het buffet aan de gemeente over te doen voor de som van I' 750, hetgeen 9. en W. zeer billijk voorkomt Mitsdien stellen zij den Raad voor, te besluiten tot overtnme voor gemeld bedrag Geldleening Ter verdere uitvoering van Verschillende besluiten van den raad. zullen voor den dienst 1926 de volgende bedragen zijn te leenen voor de doeleinden, hieronder ver meld Archiefbewaarplaats stadhuis f 5000 Brandblusehmiddelen f 4-382,65 rond f 4383 Kosten speelplaats school B f 1100,— Nadeelig saldo 1924 op dit hoofdstuk f 293,47 f 1393,47 öf rond f 1394 Leerm. Herv. chool f100, Terugbet ten onrechte gestorte waarborg sommen f 60,76 Nadeelig saldo 1924 op dit hoofdstuk f 759,43'/. f920.20 of rond f 920 Leenn. R.K. Meisjes school f 1004,43 Terugbet. ten onrechte gestorte waarborg sommen f 48,411 Hanken R.K. Meisj es- school f 825, f 1877,84!/, te verminderen met batig saldo 1924 op f 628,- dit hoofdstuk f 1254,8479 of rond f1255 Kosten sluiting-geld leening f 260,34 Kan verminderd wor den met f 12,50 welk bedrag ten bate van dit hoofdstuk bleef van de conversielee ning ad f 20.000 aan gegaan met de Maat schappij voor Gemeen tecrediet f 1247,84 of rond f 1 248 f14200 De poging van B. en W. om te gelijk met de leening van f 219 721,58, deze te plaatsen, mocht niet slagen, daar het aan- v nkelijk niet mocht gelukken, een aan bieding te verkrijgen, welke volgens hun meening, voordeelig was te achten Naar aanleiding van een tweede aan gewende poging evenwel, ontvingen B. en W. bod van de llollandsche Algemeene Verzekeringsbank te Schiedam, welke B W in aanmerking nemende den hui digen reutestandaard, aannemelijk voor komt. Mitsdien stellen zij voor, met boven genoemde instelling aan te gaan een geld leening, groot f14.200, af te lossen in ten hoogste 40 achtereenvolgende jaren Onderwijzers benoeming. Tengevolge van het aan den heer L. Elsbach op zijn verzoek met ingang van 1 September 1926 verleend eervol ontslag onderwijzer aan den Openbare lagere school (U.L.O.) zal in de daardoor ko mende vacature moeten worden voorzien. In verband hiermede bieden B. en W. den Raad een voordracht aan, bevattende namen: Mej. T. D. M. v. d. Vliet, leerares aan de Vakschool voor meisejs Zutphen, H. v. d. Velde en K. Dijkstra onderwijzers te Zierikzee en te Lemmer. Nijtengo III. D e opening. Na de rede van den heer Geijsen voerde de heer D. D. v. d. Bout, waar nemend burgemeester het woord. Spr. zei* dat de tentoonstelling blijk geeft met den tijd mede te gaan, alles ziet er verzorgd uit. De heer v. d. Bout herinnerde aan het slechte weer tijdens Nijtengo II, ijdde op vermakelijke \flijze uiit over ba rometers en regen en sprak ten slotte de hoop uit, dat de zon dit jaar bondgenoote zou zijn van het comité. De heer J. Bielen, daarna het woord verkrijgend gaf te kennen, dat het comité de traditie wilde handhaven en ook thans een bloemenhulde wilde brengen. Spr. ver zocht mevr. Van Ballegooijen de Jong een bouquet te willen aanvaarden, dat Mej. Paula Bielen overhandigde. Nadat de heer C. van Es de genoodig- den eenige keeren op de gevoelige plaat had vastgelegd, werd een wandeling langs de stands gemaakt. Wat er te zien is. Voordat men het Schuttershof binnen treedt passeert men op het voorplein de gebakkraam van de Wed. C. J. Evertsen te Bergen op Zoom, waaruit prikkelende geuren van allerhand lekkernijen opstijgen. In de groote zaal heeft de firma E. Osfcerman en Co. te Amsterdam een heele ruimte in beslag genomen. Men kan er kennis maken met „Percil", het zelfwas- schend waschmiddel, „Henco", Henkels wasch- en bleek-soda, „Ata", het radi cale schuur- en reinigingsmiddel, het be kende „Backin", en Dr. Oetker's vanille suiker. Op aantrekkelijke wijze heeft de exposant de artikelen uitgestald. De buurman van dezen stand is de ver tegenwoordiger der Ti-Tao-producten. Wat Ti-Tao is behoeft nauwelijks meer te worden gezegd. In één dag is de jqngo uitvinding in Goes populair geworden, zóó populair, dat men er al een liedje op- zingt: „O Ti-Tao" is het refrein, dat men na tien uur des avonds hoort. Naast de uitstekende kwaliteiten van „Ti-Tao" is de plotselinge populariteit ongetwijfeld te danken aan den standhouder. De heeren J. J. P. C. Barfcelse en G. F. Remijnse hebben in het midden der zaal een bloemversiering aangebracht. Op overtuigende wijze demonstreeren deze bloemisten hoe mooi bloemen zijn. Van hun vakkennis getuigt voorts het perk in de stands 23 en 24. De achterkant der zaal wordt geheel in beslag genomen door M. de Dreu ein Co., alhier, die een tweetal Ford-aubo's expo seert. De Fordjes hebben vroeger nog al eens aanleiding gegeven tot grappen, Die tijd1 is thans voorbij, de bóuw der wa gens is nu zoo elegant, dat zij ook uiter lijk met het beste op autogebied kunnen vergeleken worden. In stand 17 wordt de aandacht geves tigd op de „Rufus"-sigaren door de fir ma A. M. DonkersCox te Eindhoven in den handel gebracht. Kwaliteit en ver pakking zullen dit merk wel'ingang doen vinden. Een zeer fijne wijze van exposeeren kenmerkt de stand van den heer F. Q. C. den Hollander te Goes. Mode-artikelen eischen een smaakvolle étalage, willen zij succes hebben. De heer den Hollander heeft zijn sporen op dit gebied ai lang ver diend. De artistieke aanklieeding van zijn stand, de bescheiden donkere achterwand waartegen de kleuren van de dames japon nen uitstekend tot haar recht komen, is een zeer te waardeeren opvatting. De mode artikelen hier zijn de nieuwste snufjes. In de vestibule heeft de heer G. J. Hagen te Middelburg een dorpskermis in miniatuur ingericht. Dit is een prach tig staaltje van huisvlijt, dat de aandacht van den tentoonstellingsbezoeker verdient. In de tooneeizaal wordt men al spoedig van den heer C. van Es uit Middelburg, die in mooie fotografische opnamen zijn vakkenis naar voren brengt. De N.V. Sluis' bisquitfabrieken te Deventer, brengen in diverse verpakkingen bisquits en gebak. De fabriek van Maggi's voedingsmid delen te Amsterdam doet de roem vhn Maggi's bouillon, soepen en aroma hér leven. In het midden der zaal treft men de stand van den heer Jacob J. Snood ijk alhier. Allerhande rijwielen en onderdee- len zijn op overzichtelijke en oordeelkun dige wijze opgesteld. Zelfs voor de jeugd het vervoermiddel aanwezig. Iets nieuws is het zitje op een heerenfiets voor een kleuter, achter het stuur aangebracht. Deze wijze van transport heeft veel voordeelen, zij voorkomt o.a. het van de fiets vallen, wat wel gebeurt als men een kind ach terop meeneemt. De N.V. Stoomwasscherij „De Zon" alhier, laat zien hoe een wasch behandeld kan en moet worden. Ook op de verzen ding van de wasch is de aandacht geves tigd. Een behulpzame standhoudster ver klaart een en ander. Van de vlekkelooze blankheid van het linnengoed gaat beko ring uit. Een stand, die veel kijkers en hoorders trekt, is die van den heer J. M. Polder man, alhier. De radio-techniek is met reuzen-sprongen vooruit gegaan en wil men bij blijven, dan moet men een kundig vak man zijn en veel interesse voor dit vak hebben. De artikels, die geëxposeerd zijn toonen aan, dat de> heer Polderman een first-class radio-technicus is. De prach tige radiophoon, door den exposant ver vaardigd is zeer actueel'. Menig muziek programma uit verre steden wordt thans in het Schuttershof, ten gehoore gebracht. Zaterdagmiddag werd zelfs in de tooneei zaal het concert uit den tuin draadloos verspreid. In stand 27 is de N.V. Agentuur en commissiehandel, v.h. Union Compaginy te Amsterdam, gevestigd. De Ingeverf is 42 kleuren voorradig, en men kan het procédé koud zoowel als warm gebrui ken. Handen en pannen worden door de kleurstof niet aangetast. Dat de kwaliteit ïd is kan worden afgeleid uit de ge tuigschriften der vele huishoudscholen, die de Ingeverf gebruiken. De heer J. J. v. d. Peijl, Ierseke, brengt „Odoma" schrijfmachines, waarop men 20 doorslagen kan maken, en tal van an dere kantoorartikelen. Vertegenwoordiger dezer firma is de heer J. G. Sturm, Lange Kerkstraat, al hier. Rechts voor het tooneel treft men de stand van de firma J. A. en L. G. Witte, alhier. De wijnen en limonades van deze bekende firma zijn op smaakvolle wijze tot een kleurige étalage verwerkt. Wie met de producten kennis maakt, komt er zonder twijfel later op terug. Dp het toopeel, tegen den achterwand wordt op de bekende wijze op de bekende Blue-band van de N.V. van de Bergh's fabrieken te Rotterdam gewezen. Het blauw-witte motief komt goed tot zijn recht. Van de cake, waarin blue-band is verwerkt, wordt een veelvuldig ge bruik gemaakt. De N.V. Brovedo, Dordrecht, is er met „Brovedo -bakovens. De hitte in den oven is steeds gelijkmatig verdeeld, waardoor verbranden of aan écn zijde te bru'n wor den is buitengesloten. Dit unicum in het huishouden vindt veel aftrek. Op meubeljgebied munt de heer P. Slab- békoorn, alhier, uit. Een tweetal vertrek ken zijn ingericht. De meubels', diéont worpen en uitgevoerd zijn in deze Gbesche sche meubelzaak, komen door dé zorgvul dige opstelling zeer goed tot hun recht. Een goéde vondst mag ook de belichting worden genoemd. Stand 42 is van de Uitgevers-maat schappij „C. Misset", Doetinchem. Men krijgt daar een overzicht van de vakbla den, die deze maatschappij uitgeeft. Ook in den tuin zijn nog eenige stands opgesteld. We noemen daarvan de schiet tent en de werptent ten behoeve van de t.b.c.-lijders. Vermaak. Bij een behoorlijke tentoonstelling be- hooren amusementen en attracties. Nij tengo III heeft daarin voorzien. De over dekte danstent, die eerst des avond te 10 uur in gebruik wordt genomen is een ware magneet. De bliue-band-kapel 'of de „Or- pheans band" verzorgen de dansmuziek en no oden nooit tevergeefs. Een tweede attractie is de bierkelder, ingericht onder het tooneel van het Schut tershof, qp orginieele wijze is een Duit- sche „Rathskeller" in het leven geroe pen. Mej. Bielen heeft met waar talent de muren én gewelven van humoristische motieven voorzien.Onder de roode lan taarns heerscht vele uren van den dag een 'uitbundige stemming. In den tuin wordt bijna iedere middag en avond concert gegeven. Hiervoor kunr nen we echter verwijzen naar het pro gramma en de advertenties. Nijtengo III kan als geheel uitstekend geslaagd heeten. Het comité (mag met vol doening op de werkzaamheden terug zien. Geslaagd. De heer K. Kooij alhier slaagde te Utrecht als no. 6 op de Olympische voor wedstrijden. Benoemd. Tot brandgast bij de brandweer al hier, is benoemd de heer A. Joosse Dzn. Prijzen behaald. Bij de j.l. Zaterdag gehouden athle- tiekwedstrijden, uitgeschreven door de ver eeniging „E.M.E." te Middelburg, be haalde de Gymnastiekvereeniging Vol harding" alhier de 2e prijs in de estafette 4 maal 100 M., terwijl hare leden M. B. Schipper de 2e prijs in discuswerpen en 3e prijs kogelstooteo, en C. M. Schip per 3e prijs vèrspringen behaalden. In en uit. Gedurende de eerste helft van Juni vestigden zich hier ter stede: Aa. Du- vekot, verpleegster, van 's Gravenhage, Beestenmarkt 18; J. C. Boome en gezin, ambt. Ned. Spoorwegen, van Middel burg, Terwei straat 6; E. H. Hendriks, kollnqr, van Utrecht, Groote Markt 1; H. Kiters, kantoorbediende, van Zut phen, Oude Singel 48; C. Joziasse, land bouwersknecht, van Souburg, Juliana-str. 4; H. Booij, waarnemend rijksontvanger, van Arnhem, Rimmelandplein 1C. P. Verlinde, varensgezel, van Helder, West singel 99; J. Steketee, kantoorbediende, van Vlissingen, Blanckstraat 20A. Bruel en gezin, koopman, van Driewegen, Ro zemarijnstraat 10; J. H. C. Kakebeeke en gezin, boekhouder, van Ierseke, J. van Beierenstraat 3; G. Petersen, ver pleegster, van Bergen op Zoom, Oude Vischmarkt 12, Vertrokken: H. J. P. Visser, drukker, naar Schiedam, van Leeuwenhoekstraaifi 21a; N. Oele, huishoudster, naar Ka pelle, A 21; M. de Klerk, modiste, naar Koudekerk©, Nieuwe Vlissingsche weg 108; L. Duvekot, tuinder, naar Delft, Verwersdijk 9; J. C. van Eijsbergen-Wed. Van Vulpen, zonder beroep, naar Den Haag, v. Riebeekstraat 102; A, J. Does, typograaf, naar Toronto, Canada; E. C. de Wachter, mandenmaker, naar Hingene, België; J. J. de Bruijne, gemeen te-secre taris,naar NoordweJie; K.C.M^G.Bartelse costuummaaister, naar Borssele, Monster- weg 156; M. Hollemans, chauffeur, naar Domburg, D 21. is beroemd. SPORT. Voetbal. Vriendschappelijk. Gisteren werd alhier op liet terrein aan den Polderschen weg een vriend schappelijke wedstrijd gespeeld tusschen Goes I en Middelburg.

Goessche Courant | 1926 | | pagina 2