v Nikkertje en Dikkertje in Sprookjesland Abonnementen der politiek met andere middelen. „Voor uit. Aankleeden!" zegt de politieman. Recht moet recht blijven, al luikt dat dan ook vaak niet. Het jongmensch verstaat zoo half en half, haalt de schouders op en maakt aanstalten om op te staan. Men sluit de deur, wacht buiten. Na eenige minuten gaat de deur open, en er verschijnteen dame, juffrouw Gertrud v. B., met page-kop, monocle, smoking en cigaret. Daaraan had niemand gedacht die jongen zag er ook zoo „echt" uit! „Nou, wat had ik gezegd?'' merkt de Schaffner op. „In zede 1 ijkjjeidszaken is de directie tip-top daar kan geen jongeÜngsvereeniging tegen op Toen mama later alleen naar huis ging, dacht zij: „Of dat gezelschap voor Hilde juist zoo vreeselijk veel beter was?".... Een a m b t e 1 ij k Don J u a n. In Crown Point, Indiana, leeft een man, die tusschen de 35.000 en 40.000 vrouwen kuste. Het opmerkelijke is dat hij het heeft overleefd Maar er zijn kussen en kussen. En de kussen, die Howard H. Kemp buiten zijn echtelijke woning geeft, zijn plicht matige kussen, offioieele kussen. Want het geven van kussen behoort tot de ambtsbe zigheden van dezen „marryingest squire" ter wereld. Hij heeft meer huwelijksban den aaneengeknoopt dan eenige andere man. Sedert hij 13 jaren geleden vrede rechter werd, heeft hij bijna 40.000 huwe lijken gesloten. En met het voorgeschre ven ceremonieel heeft Kemp iedere bruicl den officieelen kus gegeven. Maar hij paste er wel voor op er nooit een terug te ontvangen. „Hoewel" aldus deze huwelijkskampioen „sommige pas ge trouwden in de war raken en fouten ma ken, wat noch bun noch mijn fout is. Uit hoofde van zijn beroep bouwde Kemp een bloeiende zaak op, dié den tegenslag der fortuin niet kent. Ge hebt slechts het aantal huwelijken te verme nigvuldigen met het gebruikelijke hono rarium, dat zelden minder dan vijf dollar bedraagt en dikwijls wordt verhoogd tot 100 dollar door een nieuwen, edelmoedii- gen echtgenoot, d'e een goeden indruk wil maken. Omtrent de meeste wereld vraagstukken heeft Kemp geen definitieve meening, maar hij gelooft dat bet huwelijk tot den dag des oordeels voortduren zal. „Bruiden zijn altijd hetzelfde" zegt hij. Dertien jaren geleden waren zij pre cies zooals nu. Zij hebben altijd alle mo gelijke aandacht noodig. En de man, die trouw in die behoefte voorziet, zal lan ger leven omdat hij na zijn huwelijk gelukkiger zal zijn! Steeds weer trekken trouwlustigen naar Crown Point op omdat dit plaatsje jaren lang het paradijs is geweest van wegge- loopen gelieven. En het is een veilige huwelijkshaven voor bewoners van na burige staten, welker wetten het sluiten van een huwelijk, te kort na een schei ding, verbieden. Soms loopt het zoo druk dat Kemp assistentie noodig heeft. Kemp doet zijn best om alle door hem gesloten echtverbintenissen een succes te doen zijn; hij heeft mannen in- den echt gesloten-, die millionnairs, staatslieden professoren werden, en eenmaal trouwde hij Rudolph Valentino, toen deze zich weer eens aan een huwelijk waagde. Kemp pleit voor voorkomendheid jegens de vrouw het vervullen harer wenschen, het bezor gen van afleiding en vermaak op zijn tijd. En daar hij zelf is getrouwd spreekt hij uit ondervinding. Een voortdurend el- haar voorkomend bejegenen en vertroete len houdt de paren bijeen en de echtschei- dings-rechthanken ledig. En daarom zegt hij tot al zijn klanten: „by all means pet!' De ij dele inbreker In den zak van een gentleman inbreker Steflens Hoppe genaamd, die onlangs bij een mislukte poging tot inbraak in een Londensche villa-stad werd doodgeschoten, vond de politie de rekening van een New Yorksch arts, ten bedrage van 450 dollar, voor het verrichten van een //schoonheids operatie9 aan neus en kin Auto contra stier 't 's ditmaal eens niet gebeurd in Amerika, het land van de duizend en één onmogelijkheden, maar in een landelijk Bulgaarsch dorpje. Een roodgelakte auto waarin twee dames, twee heeren en een chauffeur geze en waren, ontmoet op een straatweg een troep van honderden koeien en ossen. Onmiddellijk houdt de auto zijn vaart in en het gelukt de chauffeur met veel moeite zijn wagen door de kudde goedmoedige, verbaasd toekijkende dieren te loodsen Als hij de laatste koeien ge passeerd is, springt echter plotseling de eenige stier, die zich bij de troep bevond op de auto toe De roode glans van de nieuw gelakte wagen maakte het dier nog woedender. Met zijn horens vernielt hij in een oog wenk de radiator van den auto, de vier inzittenden worden uit den wagen ge slingerd, ieder naar een andere hemel streek. Doch de chauffeur bewaart zijn tegenwoordigheid van geest en laat het stuur niet los Langzaam kruipt de auto verder, de woedende aanvallen van den stier trotseerend Minutenlang duurt de strijd totdat plotseling het dier door de raderen van de weer op gang gerakende auto gegrepen en overreden wordt De chauffeur treedt als de eenige ongewonde, als een overwinnende torero uit de arena De geschiedenis van het roemrijke schouwspel verbreidde zich spoedig over het gansche land met het gevolg, dat het van nu af aan verboden is een roodge lakte auto in Bulgarije in te voeren Tenminste dat beweert het „Berl. Tage blatt". H otel ratten. De Parijsché correspondent van de „Haagsche Crt." meldt, dat hote'ratten zich toegang hebben weten te verschaffen tot de appartementen van een rijke A me rikaansche, die m een hotel in de Hue de Kivoli te Parijs verblijf houdt De dieven namen voor 70.000 francs aan juweelen mee bejievens een paarlen collier ter waaide van 30.000 francs. Een ontaarde zoon. Te Milaan is een afschuwelijke moord aan het licht gekomen. In een deftige woning aldaar werd in een koffer het lijk van de 68 jarige ech'genoote van den filmindustrieel Pettine gevonden, dat reeds sinds vier maanden daar bleek gelegen te hebben en reeds tot ontbinding was overgegaan. Het afgrijselijkste van de misdaad is, Jat ze door den eenigen zoon van me vrouw Pettine gepleegd is, en dat de onmensch nacht na nacht in een naast gelegen kamer zijn orgiën vierde De jonge Pettine is een wegens zijn afkeurenswaardige levenswijze in de Mili neesche uitgaanderswereld bekend per sonage, dat reeds eenmaal de geldkast van zijn vader heeft opengebroken en leeggeroofd heeft Na den moord op zijn moeder haalde de misdadiger talrijke vrouwspersoneu in zijn huis, die hij met de kleederen en sieraden zijner moeder tooide. De moordenaar, die pas 18 jaar oud is, is voortvluchtig ALLERLEI. Pijp-rookende vrouwen. Een sigaret in den bevalligen mond van een vrouw staat gracieus, een sigaar is leelijk, een pijp is horribel. Toch was dit vroeger een veel voorkomend gebruik In een speciaal tabak nummer van „The Times lezen we hierover: In Engeland namen de vrouwen al gauw de gewoonte van hun echtgenooten over om lange aarden pijpen te rooken En in de zeventiende eeuw was het doodgewoon, om dames uit den gegoeden stand aau het ntoeback suyghen" te vin den, getuige o a de oude houtsneden van vrouwen, die lustig wolken tabak uitblazen Nog sterker spreekt een oud kasboek van de stiefdochter vau den grooten staatsman Tax, Mrs Sarah Fell, die, blijkens de uitgaven pijpen en tabak kocht voor moeder' en voor „zuster Suzanne" en „zuster Lower'". En Mrs Fell behoorde nog wel tot de orde van de zedige Kwaakstertjes. ,/Maar4, redeneerde het schoone ge slacht in dien tijd, „het rooken bi-dt zooveel voordeelen, dat niemand er aan stoot aan mag nemen. Tabak desinfec teert. Tegen alle mogelijke ziekten worden wij dus gevrijwaard Waarom mogen de mannen zich wel wapenen tegen gevaar lijke besmetting en wij, vrouwen niet Dus stopten ze met een waar genot haar pijpje en leerden ook de kinderen reeds rooken. De Engelsche vrouwen waren niet de eenigen, die zichzelf „het tabaksrecht" verschaften Op het vasteland van Europa rookten koningsdochter en edel vrouwen zoo goed als de beter gesitueerde burge ressen. De dochters van Lodewijk den XIV slipten 's avonds na het deftige diner naar haar eigen apartementen om daar, verscholen, te genieten van een pijp en om verstrooiing te vinden na de stijve hof»étiquelte. De Zonnekoning zelf had een afkeer van al wat met de nieuw ingevoerde gewoonte in verband stond en had een streng rookverbod uitgevaardigd Ook koningskinderen zijn wel eens on gehoorzaam In ieder geval scheen de troonopvolger zich beter aan de regels van het hof te houden, want toen hij op een avond toevallig de kamer van één zijner zusters binnenkwam, was hij ver wonderd en boos tegelijk, de jongedames in dikke rookwolken gehuld te zien. Op zijn vraag, hoe zij aan die pijpen kwamen, bekenden zij, dat zij die geleend hadden van de officieren der Zwilsersehe paleis wacht. Madame Vigée le Brun, de bekende schilderes, vereeuwigde zichzelf met een lange „gouwenaar" in de hand, en een tafeltje met rookgerei voor zich. De gewoonte, die in Europa zooveel opzien baarde, was in het Verre Oosten reeds overbekend* Haremdames rookten heel den lieven langen dag uit de „narg hileh", de groote pijp, die, door specialen watertoevoer, geen gevaarlijken invloed oefende op de gezondheid der schoonen. Het rooken behoedde haar eenigszins voor verveling en verkortte den langen, saaien De Oostersche vrouw is trouw gebleven aan haar pijp. In het Westen kwam de sigaret een eerste plaats opeischen, en het werd vrouwelijker geacht, zulk een klein rolletje te rooken dan een ouder- wetsche, degelijke pijp De sigaret bood veel voordeelen Zij was klein en elegant, zij kon, desnoods, in een fantasiepijpje opgerookt worden, de tinten van het papier kon men kiezen naar de kleur van japon of mantel. Toch hebben niet alle beschaafde vrouwen de pijp afgezworen Er worden nog talrijke damespijpen verkocht, dik wijl: aan heeren, die er een grap mee willen uithalen Zoo'n pijp wordt een of tweemaal gebruikt en komt dan bij me vrouw's curiositeitenverzameling te liggen Maar als vrouwen zelf een pijp kooien Dan zullen zij nooit toegeven, dat zij die voor eigen gebruik aanschaffen Tan heel het „een present voor mijn man, voor een vriend, of neef..." Een geroutineerd verkooper merkt al spoedig, of de koopster een pijp voor eigen gebruik noodig heeft of niet. Een dame, die volkomen op de hoogte is van de goede hoedanigheden van pijp en tabak is „natuurlijk" een verstokte pijpenrookster W aarom zou zij het eigen lijk niet'doen i Als zij in gezelscha| is, accepteert zij toch ook een sigaret, wordt zij daarentegen betrapt met een pijp in den mond, dan voelt zij zich voor eeuwig geblameerd., behalve, misschien de oude zigeunersvrouw, die met zicht baar genot aan den kant van den weg een kwalijk riekend neuswarmertje zit te rooken, en zich van de op- en aaumer kingen der voorbijgangers niets aantrekt Pagekopjes aan het hof. De opperceremonieineester aan het En gelsehe hof heeft onlangs voor het seizoen 1926 de vier toiletten goedgekeurd, welke aan het hof zullen worden toegelaten schrijft het „Vad". Twee der modellen hadden pagekopjes... een sensationeele nieuwigheid in her En gelsehe hofleven Dat had Koningin Vie toria zeker niet kunnen droomen I Zij, die alle nieuwtjes op het gebied van haar dracht schuwde Onder haar lange regeering is er slechts één enkelen keer een soort kapseloproer geweest. De aanstichter daarvan wasjnie mand anders dan haar koninklijke schoon dochter, de onlangs overleden Koningin Alexandra, uit Denemarken. Toen Alex andra voor de eerste maal na haar huwe lijk met den toemaligen Prins van Wales, den lateren Koning Eduard VII, aan liet hof' verscheen, droeg ze een .Coiffure Empire". Dit kapsel werd zoo genoemd, omdat Keizerin Eugenie het bedacht had Maar het liet het voorhoofd vrij. En de schoone Alexandra had twee gebreken een leelijk voorhoofd en een minder fraaien hals. Om dezen laatsten te verbergen droeg ze, als het eenigsiius mogelijk was, japonnen met hooge halzen. Moest ze evenwel gedecolleteerd verschijnen, dan verborg ze haar gebrek onder een breeden halstooi van paarlen. Toen ze bemerkte, dat de uitgekozen Coiffure Empire haar voorhoofd nog meer bloot liet, verklaarde ze op zekeren dag, toen ze moeder was, dat het kapsel haar te lastig werd, omdat haar kinderen haar steeds aan de afhan gende zijlokjes trokken Daar haar echtgenoot de Loudensche modekoning was, was aan Alexandra na tuurlijk de rol van modekoningin toege wezen. Als zoodanig creëerde ze een kapsel voor zich zelf, dat véór alles rekening moest houden met h-t voorhoofd van de ontwerpster Zoo ontstond het Bussische kapsel van Koningin Alexandra, dat ze tot het eind van haar leven droeg Dit eigenaardige kapsel, dat op alle portretten van Alexandra opvalt, is hoog en breed en bedekt het geheele bovenste deel van het voorhoofd. Toen Alexandra zich voor de eerste maal z66 voor Koningin Victoria vertoonde, werd het de oorzaak van het eerste en eenige conflict tusschen de schoonmoeder en de schoondochter, die anders zoo goed met elkaar omgingen. Victoria was gebelgd over de vreemd heid van het nieuwe kapsel en eischte, dat het zou worden afgedankt. Maar de Prinses van Wales, die elke tyrannie van de grillige, oude Koningin Victoria ge duldig placht te dragen en die iedere order van haar schoonmoeder gehoorzaam opvolgde, was dezen keer, waar het haar ijdelheid betrof, onbuigzaam en bleef bij haar keu9. Het haar van haar dochters liet ze op dezelfde wijze kappen. Zooals van zelf spreekt, haastten de dames aan het hof zich het voorbeeld van de kroonprinses te volgen. Dit verbitterde Koningin Vie toria nog meer Daar ze haar schoondochter niets verbieden kon, deed ze tenminste in zoover haar macht gelden, dat ze den opperceremonieineester den hofdames liet verbieden het haar als de kroonprinses te dragen. Enkele dames hadden het haar al vol gens de nieuwe mode door den hofkapper laten verknippen en werden op bevel van de Koningin zoolang van het hof ver bannen tot |haar haren! weer voldoende bijgegroeid waren, En inderdaad heeft gedurende het leven van Victoria buiten De beide vriendjes begonnen honger te krijgen en het toeval wilde, dat zij juist een banketbakker tegenkwamen, die op weg was naar de kermis. Hij zag er heel vriendelijk uit, want hij lachte in zichzelf; daarom trok Nikkertje de stoute schoenen aan en vroeg of hij hen, eens mee wilde laten lachen. Hij was een vreeselijk grappige oude heer. Hij begon hun te vertellen, dut hij een heel mager ventje tegengekomen was, die hem vroeg, of hij misschien eens vam zijn waren mocht proeven. „Nu, je begrijpt", zoo sprak hij. „Dat kon ik niet doen", want hij had geen geld. Ik zou hem graag iets gegeven hebben, als ik niet juist bezig was, eCn levenspositie te scheppen. Daarom heb ik deze klant geweigerd. „Het is een reuze bof, dat ik toevallig een stuiver van kleine Miesje gekregen heb, anders zou ik ook al die heerlijkheden langs mijn neus moeten laten gaan zei Nikkertje tegen zijn vriendje. „Zeg meneer Banketbakker, kunnen wij iets van je koop: en?' vroeg Nikkertje. „Natuurlijk" antwoordde de banketbakker. „Kijk hier zijn krentebroodjes, drie voor een stuiver". „Oh'riepen zij beiden tege lijk uit. „Maar geef ons er dan maar twee voor een stuiver, want wij wenschen kwaliteit boven kwantiteit", sprak Dikkertje. Nikkertje en Dikkertje zeiden den banketbakker goedendag en vervolgden hun tocht, terwijl zij ondertusschen do heerlijke krentenbroodjes van den banketbakker smakelijk oppeuzelden. (Wordt vervolgd) Alexandra en haar drie dochters dame aan het hof meer aan een veraude ring van het traditioneele kapsel durven denken Nu is dat alles op eenmaal veranderd. Het conservatisme heeft zijn congé ge kregen. Het Engelsche hof gaat ook in de mode met den nieuwen tijd mee de opper ceremoniemeester veroorlooft nu aan lwee van de vier modellen het dragen van het korte kapsel. Woesji-woesji-kopjes. Te Parijs begint zich een nieuwejhaar mode te verspreiden, die een uitzetting van het pagekopje in grappigen vorm gelijk is. Het is merkwaardig, dat de nieuwe mode met de nieuwe muziek veel overeenkomst heeft, doordat ook zij iets negerachtigs heeft. Het nieuwe page kopje heet „woesji-woesji», in duidelijk Nederlandsch zou men zeggen Piet-de-* 8meerpoes-kapsel. Men zou dat kapsel kunnen vergelijken met de haardracht van de Papoea's, want het bestaat uit tamelijke lange ha ren van voren en zeer veel gekrulde lok ken opzij Daardoor krijgt het hoofd den vorm van een grooten kogel en vertoont vooral bij dames met donker haar over eenkomst met den vorm van het hoofd van sommige negerstammen. Ook de behandeling van het achter hoofd wordt door het nieuwe pagekopje kapsel gewijzigd, want het uitscheren van den nek, dat niet altijd aangename ge volgen heeft, vervalt er geheel door. Het achterhoofd wordt niet meer kort geknipt, maar veranderd in een bos ge krulde haren, die door een „kam worden samengehouden. Daarbij wordt er waarde aan gehecht, dat een aantal van de langste krulharen over den leam vallen en den nek tamelijk dik bedekken. Als een dame daarbij lange oorbellen en veel kettingen om den hals draagt, die op het oogenblik de mode zijn, zonder sterk onder den invloed te staan van de wetten der schoonheid ziet men duidelijk, dat de n ouwe haarmode feitelijk terugkeert naar de gebruiken van onbeschaafde volken, omdat, gelijk men weet, ook dergelijke volken op ieder gebied zeer veel houden van alles wat glimt en schittert, alsmede van overlading. De nieuwe mode van het woesji woesji. kapsel is waarschijnlijk weer een vernuf tige uitvinding van handige kappers, die telkens nieuwe haardrachten bedenken om de dames te dwingen, zich voortdurend te laten„behandelen». VEILIGHEID EN VOLKS- GEZONDHEID. Van zeilen en onweer. Het is hoogst onaangenaam, soms be angstigend op een zeiltocht door onweer te worden overvallen. Tegen den regen is nog te vluchten in de kajuit, als deze tenminsle aanwezig is, en anders weet men zich met een zeil wel te dekken. Maar men voelt terecht, dat de mast, als hoogste punt der wijtje, vlakke omgeving een bedreigd punt vormt voor bliksem inslag, terwijl het vaak ondoenlijk is den mast spoedig te strijken. In dit geval kan men ziek troosten met de overweging, dat blijkens ervaring de trefkans niet zoo heel groot is en ove rigens een zeer eenvoudige maatregel treffen om het risico tot een minimum te beperken. Bedoelde maatregel bestaat in het aan brengen van een primitieven bliksem aflei der met behulp van een stuk metaaldraad, bijv. telegraafdraad of (dubbel genomen) telefoondraad. Het eene uiteinde van dezen metaaldraad wordt in den mast omhoog geheschen en het andere uiteinde, met bijv. een stuk ijzer bezwaard, laat men langs boord zinken. Bij jachten met stalen stag of stalen wanten is deze maatregel overbodig, omdat stag en wanten dan zeif den afleider vor men. Alleen moet op scheepjes mét houten romp deze afleider nog in verbinding wor den gebracht met de aarde, door middel van een om den staaldraad geslagen me taaldraad, of desnoods een ketting, die in het water af hangen Maar hiermede is dan ook de geheele bliksem afleider voltooid. GEZONDHEIDSRAAD. voor minstens 3 maanden worden ten allen tijde aanglhnomen door onze agenten en aan 'het bureau Turfkade 15. Administratie Goesrhe Courant.

Goessche Courant | 1926 | | pagina bijlage 3