Essex- en Hudson Automobielen, PRIJSVERLAGING J. M. KOOLEN - GOES. Plotseling werd uit het publiek met een scheip voorwerp gegooid, waardoor een agent zwaar aan het hoofd werd gewond, zoodat dr Heyermaus overbrenging naar het Binnengasthuis noodzakelijk achtte. Het gelukte de politie den dader na een achtervolging te pakken te krijgen, waarna ook deze arrestant onder hevig verzet naar het bureau werd overgebracht. Het bleef nog geruimen tijd onrustig en bij eeu der charges, die vervolgens nog werden uit gevoerd, werd nog een derde gearresteerd Snippers. Een20-jarige jongeman is te Delfzijl bij het stoeien met kameraden op zijn hoofd gevallen en dientengevolge plot seling krankzinnig geworden. Ov. r de afgeloopen week, eindigende 10 Juni zijn in Nederland uitgesproken 06 faillissementen tegenover 90 faillisse inenten in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 10 Juni 1926 1690 faillissementen tegenover 1888 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Een klein hondje van zekere M. de Q., te Kerkdriel, he'welk mensch noch dier lastig viel, maakte zich zoo woedend op een grazend veulen, dat het de gelieele horst openscheurde. Hond en veulen moesten d reet worden afgemaakt. GEMENGD NIEUWS. Een m o e i 1 ij k e redding. In eeu vier étages hoog gebouw aan Gray's inn-road te Londen, waarvan de bovenverdiepingen als kantoren gebruikt worden, heeft een ernstige brand gewoed Er ontstond een paniek ouder dei tal rijke personen, die zich in die verdiepingen bevonden I en mau wi-t zich in veilig beid te stel en door langs een smallen rand van metselwerk, die langs de derde verdieping loopt, te kruipen. Hij werd later met brandladders gered. In een kamer van het gebouw, een wachtkamer, waarin zich ongeveer eeu 40 tal mannen bevonden, werd plotseling de kreet «brand4 gehoord Eenige vrouwen begonnen te gillen, doch, ondanks de ontstane paniek, konden alle aanwezigen veilig op straat belanden. He brand, die juist tijdens het lunohuur ontdekt werd, 'Jokte heel wat toeschouwers, die het blus- sellings- en reddingswerk met veel be l.iig telling gadesloegen. Een spannend oogeublik was het, toen een' twaalftal mannelijke en vrouwelijke employés door het vuur in hun vlucht belemmerd werden. Zij klommen naar bet dak en werden daar met behulp vaif brandladder? gered. Een meisje, dat zich in een kantoorlokaal op de derde ver dieping bevond, maakte bijzonder angstige momenten door. Op een gegevei^ oogeublik boorde zij gerinkel van glasscherven, maar schonk er niet veel aandacht aan. Plotseling echter merkten zij en haar assistent, dat het in de kamer, waar zij zich bevonden zeer heet begon te worden Op 't zelfde moment hoorden zij „brand" roepen. Zij renden liet kantoor uit, met de bedoeling, langs dp trapten bgiten te geraken, doch konden door de gloeiende hitte en den rook niet verder. Toen zij in haar kan- toorvertrek terugkeerden, stond dit vol rook. Het meisje schoof een raam open en riep om hulp. De hitte en rook werdeu ondraaglijk. Zij besloot dus langs delf ge» metselden gevelrand naar hel naastgelegen kantoor te kruipen. Haar assistent oor deelde het voor zich beter, naar het dak te gaan Toen zij langs den gevelrand kroop, zag zij eeu jong meisje met pen angstig gezicht uit een venster, van de vierde verdieping kijken, Zij riep haar toe, ook over den gevelrand te kruipen, doch het meisje durfde zulks niet te doen Een paar seconden later hoorde haar assistent die het dak bereikt had, liet hulpgeroep van het ineisje op de vierde étage en wist haar naar liet dak te brengen Later werden beiden door de brandweer langs een ladder omlaag gebracht. Met een massa brandweermateriaal werd het vuur intusschen bestreden en in een goed uur waren de vlammen gedoofd Er was echter groote schade aangericht. Een meisje en een jongen werden naar het ziekenhuis vervoerd, doch bleken geen ernstig letsel hekomen te hebben. Twee meisjes neergesr?]ioten Zaterdag deden vier bandieten eeu in val in het kantoor eener groote handels onderneming nabij de havens te New York met het doel de kas te berooven. Zij had den zich echter misrekend en bevonden zich plotseling in een vertrek met meer dan vijftig menscheil, in plaats van de drie, die zij daar verwacht hadden. In hun angst begonnen zij in het wilde weg om zich heen te schieten, waarbij een joi ge typiste werd gedood en een andere zwaar werd gewond. Op hun vlucht scho ten zij nog een derde typiste neer, en hoewel door het schieten en het hulp. geroep talrijke employe's uit de omliggende kantoren waren toegesneld, die de in ra zende vaart met een auto wegrijdende bandieten een hagel van baksteeneu achter. na zonden, slaagden de moordenaars erin, onvprlet le ontsnappen. Een cycloon. Boven la Chaux-de-Fonds heeft Zater dagavond een cycloon gewoed, waardoor een twintigtal'huizen is verwoest. Er zou delf' douden eli talrijke gewonden te be treuren zijn. Over een groote uitgestrekt heid »jii de telegtaafdraden vernield en boomen ontworteld. Zelfmoordepidemie. llit Boedapest wordt gemeld, dat de economische crisis, die over Centraal Europa hangt, zich aldoor scherper in Hongarije doet gevoelen, waar de ellende een ernstig, sociaal gevaar vormt. I!e werkloosheid breidt zich uit met als een der eerste gevolgen een belangrijke toename van het aantal zelfmoorden. Van den Isten Januari lot den Sisten Mei heeft de bevolkingsstatistiek in Hon garije 1300 zelfmoorden geregistreerd Alleen in Boedapest hebben in de laatste week van Mei acht personen een einde aan -huil leven- gemaakt. De g-rttwelijke kindermoord. Te Br. slau zijn in verband met de daar gepleegde' kiudermoordeu in hel ge heel, reeds 2,7 personen in hechtenis ge nomen, maar na enkele uren weer in vrijheid gesteld. Het aantal vrijwillige getuigen, die meenen tut opheldering van deze,gruwelijke zaak te kunnen bijdragen, is zoo groflt, dat in een enkel uur to 100-, ,pej|sonen door de politie moeten worden verhoord. V r ij g e s p r o k e n. Gerth, een agent van de Schupo, die enkéle maagden geleden twee slecht be faatiide vrouwen, een moeder en haar dochtev, in hun woning had vermoord, is aistefen door de Berlijusche gezworenen vrijgesproken, daar zij hem ontoerekenbaa achtten. liet openbaar ministerie had l: jaar gevangenisstraf geëisclit. Geith werd echter niet in vrijheid gesteld. Hij zal eerst door psychiaters worden onderzocht en van diens oordeel jsal liet afhangen, of hij aan de maatschappij zal worden teruggegeven. Een moedige vrouw. De Quotidien vertelt van een moedige vrouw, mevrouw Paula de Cock, wier familie van Nederlaudsche afkomst moei zijn en die van den minister van binnen- landsche zakeir een bronzen medalje heeft ontvangen nu zij haar achtste redding heeft gedaan. Mevrouw de Cock, die te Conflans aan de h'eine, bij Parijs, woont, is eigenlijk piano- en vioolonderwijzeres wan haar vak, wie blijkbaar de behoefte om te redden in het bloed zat. in 1910, toen zij zestien"jaar oud was, haalde zij twee kinderen uit het water. Dat was haar eerste redding Daarna heeft zij nog zes menscheil van den dood gered. Me vrouwB'de Cock is in haar familie niet de eeiiige, die dit instinkt om te redden bezit'. Zij heeft ooms en oud-ooms, die, even als zij zelf, heel wat raedaljes van reddings vereenigingen bezitten en ouder de onderscheidingen, die de kloeke vrouw heeft ontvangen, zijn er, die slechts hoogst zelden worden uitgereikt, als de medalje van de Compagnie transatlantique. Het einde van een berucht misdadiger. De rechtbank te New York heeft Richard Reesse Whittemore, die bij de jolitie te boeki stond als een der meest beluchte misdadigers, tot den strop veroordeeld wegens moord op een cipier, in 1926 gepleegd toen hij uit de gevangenis van Maryland ontsnapte. Ofschoon Whiitemore eersti'27 jaar oud was, was hij de leider van een bende, die voor een waarde van meer dan een millioen dollar door stroop tochten in banken en diefstal van juweelen in Ndw York en andere steden, in de wacht, sleepte. Whittemore was al van zijn jeugd af aan een misdadiger en heeft twee keer wegens moord terechtgestaan. Ongekleed. De politie van een der Berlijnsohe voorsteden trof dezer dagen (liet was ongeveer half negen 's avonds) nabij het station een man aan, aan wiens kleeding 't een en ander scheen te ontbreken hij had ii.l. niets anders aan dan een ht-md en een paar pantoffels. Aldus getooid stapte hij op een der loketten af, met hel klaarblijkelijk doel zich een kaartje te koopen Zoover kwam het echter niet .De politie hield hem aan en ver zocht hem mee te gaan naar de dichtst bijzijnde post. De lichtgekleede maakte geen bezwaar, alleen begreep hij niet waarom de politie zich met hem bemoeide Vergeleken bij de' (lames van tegenwoordig Bchtte hij zich geheel voldoende gekleed. De politieagent was het in dit"opzicht niet ijiet den al te modern gekleede eens, die meegenomen werd naar de wacht. Daar vertelde hij. dat hij een beetje aan geschoten geweest was en dat zijn vrouw hem daarover duchtig de les gelezen had. Paul. zoo heette de rampzalige man, had echter'; vroeg in bed willen kruipen en zich daartoe in nachtcostuum gestoken waarmee hij niet verhinderde, dat zijn vrouw haar preek voortzette. Paul werd nerveus. Kon hij in zijn verzwakte toe stand zoo'n scène langer verdragen Paul verliet het huis. Het aaukleeden schoot er bij in. (Of de alcohol of de echtge noote daarvan de schuld droeg wordt er niet hij verteldPaul wilde naar Berlijn Maar de tramconducteur kon om zijn andere passagiers.Paul was gedwongen naar het station le gaan. Misschien, dat de spoorwegmeiisclien er ruimer denk beelden op nahielden 1 'aar maakte echter de agent een einde aan zijn vroolijken tocht. Men bracht Paul tenslotte van het bureau naar zijn woning terug. Wat ver der volgde weten slechts hij en zijn vrouw. Een Amcrikaanscli huwelijk. Dal een winkeljuffrouw met een mil- lionnair trouwt, komt niet al te vaak voor, doch dat de bruid daarenboven 15 jaar is, terwijl de bruidegom 63 lentes lelt, zoo iets kan alleen in Amerika gebeuren. En daar is hel dan ook gebeurd. De 63- jarige industrieel Edward West Brow ning, eigenaar van tal van industrieele bedrijven, had zijn oog geslagen op de 15-jarige Francis Heetian, winkeljuf frouw van beroep. Dezer dagen is het paar in den echt verbonden, niet dan na dat verschillende hinderpalen, die aan het huwelijk in den weg stonden, opgeruimd waren. De voornaamste hinderpaal vorm de de verloofde van de vijftienjarige jon gedame, een 23-jarige jongeling, sportman en voetballer, die er maar niet zoo direct mee accoond ging, dat zijn aangebedene haar hand aan een ander zo» schenken, Francis Heenian liet zich door zijn lief desbetuigingen niet van het pad, dat naar den millionnair leidde, afbrengen. (Zoo zijn vrouwen!). De afgewezen voetbal- wellusteling gaf den strijd echter niet op. Hij schreef bet meisje een brief en ver zocht haar om een Laatst rendez-vous. Dit rendez-vous had echter treurige ge volgen voor Francis. Toen n.l. de sport man vernomen had, dat haar besluit om den millionnair te huwen, onwrikbaar was, goot hij uit een pistool vitriool in hel ge laat van het meisje. Bewusteloos, met brandwonden overdekt, moest ze naar het ziekenhuis vervoerd worden, dat ze eerst na twee maanden verlaten kon. De sports man schreef haar intusschen een tweede brief, waarin hij dreigde wraak te zul len nemen, als zij inderdaad den million nair huwde. (Zijn misdaad had hem blijk baar niet achter de tralies gebracht). Al deze dreigementen misten hun uitwerking. Browning huwde de uitverkorene en zorgde ervoor, dat de verslagen mededin ger zijn plan niet in de daad kon om zetten. Hij engageerde n.l. twaalf bok sers als lijfwacht, die de toegang tot de villa, waarin het „jonge paar zijn witte broodsweken doorbrengt, te bewaken heb ben. WEERBERICHT. De verwachting tot den avond 'van 15 dezer Luidt: zwakke tot matige Z. tot W. wind, zwaar bewolkt, betrokken, regen buien, weinig verandering in temperatuur. ALLERLEI. Vliegenverdelging. Wie zijn kamer van vliegen ontdoen wil, passé het volgende middel toe. Even vóór de schemering begint, steke men een petroleumkachel of petroleumtoestei aan. Als dan de schemering invalt, zitten de meeste vliegen tegen den zolder aan, om dat het daar warmer is dan beneden in de kamer. Nu neme men een stok, zóó lang, dat men er gemakkelijk den zolder mee kan raken, binde bovenaan een afge dankt likeurglaasje, en vuile dit voor een gedeelte met benzine of spiritus. Het werktuig voor de vangst der vliegen is klaar. In de schemering schijnt het ge zichtsvermogen der vliegen aanmerkelijk minder te zijn dan overdag; althans men kan het glas tegen den zolder aanbren gen op de plaats waar de vlieg zit en zonder dat deze het bemerkt. Een klei ne beweging is dan voldoende om het in sect te doen wegvliegen, echter zijn dood tegemoet, in een van genoemde vloeistof fen. In korten tijd pikt men zoo al de vliegen van den zolder weg. Zoowel in benzine als in spiritus zijn de vliegen spoedig dood; in de eerste vloeistof echter nog vlugger dan in de laatste. Overdag kan men de aan den zolder zittende vlie gen ook wel op deze manier wegpikken, maar dan zitten ze niet zoo hokvast als in de schemering. Tenslotte de misschien overbodige opmerking, dat men zoowel met benzine als met spiritus voorzichtig moet zijn bij vuren. Getallen-chaos. Voor eeu gezelschap, waartoe ook Cecile Sorel behoort, geeft een gedachtenlezer zijn kunst ten beste. „Ik denk", zegt de beroemde tooneel- speelster op een gegeven oogenblik, >aan het jaar van mijn geboorte. Kunt u dat nu noemen De ander, die als ieder rechtgeaard Franschman madame's zwak kent om een respectabel aantal van haar levensjaren te verdonkeremanen, doet alsof hij peinst en zegt dan met een beleefde buiging ,i[let spijt mij, mevrouw, maar het gaat niet. Uit den chaos van getallen, waar aan u op dit oogenblik denkt, kan ik niet wijs worden." INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Politietoezicht gewenscht. Mijnheer de Redacteur. Bij dezen verzoeken wij U beleefd op name van het onderstaande in Uw blad, waarvoor hij voorhaal dank. Zaterdagavond gaf liet. muziekgezelschap ,Ons Genoegen», alhier, een concert op het dorpplein waarvoor met de meeste welwillendheid toestemming was verleend. Het is te betreuren, dat het gezelschap zooveel hinder heeft gehad van de donps- jeugd, wat te wijten is aan het feit, dat er geen politietoezicht was, om de kin- deren op een behoorlijken afstand te houden Ook liet publiek heeft zoodoende niets aan de muziek gehad en het is te hopen, dat er bij elk volgend concert voldoend toezicht zal zijn, waarmee het gezelschap en het publiek ten zeerste gebaat zullen zijn Het muziekgezelschap „Ons Genoegen» te Nisse. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. Juni: 16 Goes, me ufo. goederen, de Kok. 16 's Gravenpolder, raadhuis, hofstede- en bouwland, van Dissel. 16 s Heer Abtskerke, weiland, van Dis sel. 17 Waarde, ihofsteedje, van Dissel. 18 Kapelle, woonhuis met schuur, melk- salon, erf en tuin, Kram. 30 Hein ken sz and, hof steed je, Verbist. Waarde, hofstede met landerijen, Neervoort. Hoedekenskerke, afbraak, de Wilde en Heijboer. Goes, afbraak, de Wilde en Heij* boer. Wemeldinge, afbraak, de Wilde en Heijboer. Juli: 5 Heinkenszand, vrachtrijders-inspan, van Cleef. Nisse, veldvruchten, van Dissel. Heinkenszand, huizen, erven en bouw land, van Cleef. Augustus 4 Nisse, boeren-inspan, van Dissel. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. Juni: 18 Prins van Oranje, algemeens leden vergadering Coop. Beetwortelsuiker- fabriek „Zeeland". 1826 Schuttershof, Nijlemgo III. 25 Ringrijderij. AANBESTEDINGEN. Juni 23 Rilland, uitvoeren werken verbete ring van dien zeedijk, Reigersberg- schen polder. VEILINGSVEREENIGING K.B.O. TE KAPELLE. Groote veiling van II Juni 1926. Kruisbessen f 11,20 a f 11,80 per 100 K.G. Kleine veiling. Kruisbessen f 9,a f 11,40, Aard beien f41,a f 55,--, vroege Aard appelen f 12,10 a f 14,80, oude Aard appelen f 2,Bruine Foonen f 7, alles per 100 K.G.. vroege Peetjes f 11,10 per 100 bos, Kropsalade f 0,90 a f !,12 per J OU krop. VEILINGSVEREENIGING E.M.M. TE KRABBENDIJKE. Veiling van 11 Juni 1926« Kruisbessen f 11.30, f 11,40 en f 11,60 per 100 K.G. VEILINGSVEREENIGING ZUID-BEVELAND TE GOES. Groote veiling van 12 Juni 1926. Kruisbessen f 11,10 a f f 11,80 per 100 K.G. Kleine veiling. Kruisbessen f 11,a f 11,20, Aard beien f 23,a f 46,nieuwe Aard appelen (groote) f 10,—- a f 13,nieuwe Aardappelen (poters) f 6,Meirapcn f2, alles per 100 K.G. Wortelen f 7,Bloemen f 0,11 a f 0,15, beiden per 100 bos. Bloemkool f4,af 12, Komkommers f9,— af 11,Kropsla f 0,10 a f 1,50, Koolplanten f 0,02 a f 0,1 J,.alles per 100 stuks. Veiling van 14 Juni. Aardbeien f53 per 100 K.g., Bloem kool f5 a f7 per 100 stuks. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Huw.-afk. Joseph Petrus Emmaneel 24 j. jm. ein Maria Josephina Johanina vam der Vlies 24 j. jd. te Hulst; Marius Snoek 59 j. ^weduwnaar te 's Graveu- hage en Geertrui Johanina Koppejan 37| j. jd. Overleden: Joos Adriannse 79 j., echt genoot van Francina Veriieuie. WATERGETIJEN VOOR WEMELDINGE. (Die voor Ierseke vallen ongeveer 5 minuten later én voor Hansueerl ruim een half uur vroeger. Amsterdamsche Lijd. Dagen. Hoogwater. Laagw&ter Vrm, Nam Vrm. Nam. 15 Juni 6.20 6.37 11.42 16 6.57 7.17 0.11 0.21 17 7.39 7.56 0.54 1.04 18 8.26 8.43 1.40 3.59 19 u 9.20 9.41 2 37 3.04 20 10.22 10.48 3.38 4.11 21 11.28 11.54 4.44 5.14 MARKTBERICHT. ROTTERDAM, 14. Juni 1926. Vlasaanvoer 3050, Blauw f 0,80 a f 1,05, 4000 geel f 0,80 a f 1,10, Gro ningen f 0,a f 0,zoet f 0,— •300 wit f 0,70 a f 0,90, dauwroot f 0,— a f 0,—. 9 Ajuinaanvoer klein. Pootajuin f 0,a f 0,per 100 K.G., Groote f 0,a f 0,hollandeche f 0, a f 0,kleine f 0,a f 0,gjalotte f 0,a f 0,extra f 0,a f 0, egyptische f5,a f 5,75, puike f 0, Granen builenlandsche, kalm. Meel f 21,50 a f 0Maïs mixed f 0, a f 0,Haver Canada f 10,75 a f 0, Mais Laplata f 169. Binnenlandsche: Tarwe nieuwe f 17,a f 19,50 Voer a Gerst chevalier a Karwijzaad 25,a 26, Kanariezaad 16,a 17, Koolzaad 25,a 27, Maanzaad a Lijnzaad (voer) 15,50 a 16,50 Lijnzaad (zaai) a Konnebloempitte'n a Boekw.(Manchoerijsche)y 12,50 a Haver m a Rogge a Erwten a Bruine boonen a Bieren 5,25 a 6,25 VARKËNSMARKT ROTTERDAM. Varkensaanvoer 662, eerste kwaliteit i 0,84 a f 0,86, tweede f 0,78 a f0,81, derde f0,70 af 0,74, licht f 0,a f 0,— zouten f 0,78 a f 0,82. Handel redelijk. der Hudson Super Six chassis met lampen, torpeöofront I 4050) f 4850,— f 4850,- envoorspatschermen Hudson Super Six 7-persoons torpeöo Hudson Super Six 4/5-persoons coach. Hudson Super Six 4-persoons Brougham (Sport Sedan,) 4 deuren Hudson Super Six 6/7 persoons sedan Essex „6" chassis met lampen, torpedo front en voorspatschermen Essex „6" 4/5 persoons torpedo Essex „6" coach f 5800,— f 6225, - f 2850,— f 3300,— f 3485 Agent voor Zuid- en Noord-Beveland en Walcheren,

Goessche Courant | 1926 | | pagina 3